In t Binnenland. Burgerstand van: BANK VAN KORTRIJK Van alles wat. Demisdaden op de autovoerders van Emmerin en Blangy. Groote VELOKOERS LOOPKOERS, 5 km. De Herstellingen. Bewegingen der handen de gazet van POPERIHGHE snelheid van 27 km. 440 m. per uur. ERMAKELIJKHEDEJV. Te Longuevai-Auueas (Noord Frank rijk; kwam het om een nietige reden tot een twist tu&schen Belgische en Portugee- sehc arbeiders. Twee Betgen.Karei Duyet 4y jaar, metser en Arthur Van Eegrem, 20 jaar, kregen verscheidene messteken en werden in hopeloozen toestand naar het gasthuis van Chaulnes overgebracht. Vier Portugeezen werden aangehouden Het zijn Manoel Da Mottat 20 jaar, Arth. Des Santos, 28 jaar, Alexander Juan, 40 jaar, Auguste Ouafte, 20 jaar. Het dorpje Sle Hélcne-sur-lscre, bij Albertville (Frankrijk) werd grootendeels door een brand verwoest. Achttien huizen zijn de prooi der vlammen geworden en zestien gezinnen zijn zonder onderkomen. De gezusters Fraocine en Jeannette Crclet 50 en 45 jaar, werden verkoold gevondea in de puinen van hunne woning. Tien brandweerkorpsen uit de naburige dor pen hielpen mee in de reddingswerken. Het elfjarig zoontje der echtgenoten Noel, wonende in de Fransche gemeente Saint Nicolas, wilde eene aansluiting te weegbrengen met een elektrische kabel die naar een brouwerij loopt en werd ge dektroeoteerd. De dood was oogen- blikkelijk. De serjant loods Chenon, van de jachtgroep van het 34® luchtvaartregiment deed Dinsdag namiddag boven het vlieg- plein van Le Bourget, Frankrijk, eene oefeningsvlucht, toen plots het toestel neerplofte en midden de gebouwen te plet ter viel. De ongelukkige vliegenier werd in deerniswekkende toestand opgenomen en naar het ziekenhuis van het vliegplein gedragen. Het slachtoffer is er eenige oogeublikken later bezweken. In de Rieretastraat te Barcelona (Spanje) hebben eenige kerels den beul der stad, M. Merez-Gicario, met revolver schoten afgemaakt. De man had de laatste weken talrijke naamlooze blieven ont vangen, waarin hij met den dood be dreigd werd. Als hij uitging, was hij gewoonlijk door politieagenten vergezeld. De andere Spaansche beulen, er zijn ei nog acht, hebben dadelijk verhooging van wedde gevraagd. In de Transteverowijk te Home werd, tengevolge van incidenten om po litieke meeningsverschillen, de hoofdman eener groep der fascistenmilicie met revolverschoten afgemaakt door een han delaar, behoorend tot de grondwettelijke oppositie. Bij de trekking van 2 Juni 4924 is nummer 0,740,892 van het Fransch Na tionaal Crediet, Öt. h. 4949, uitgekomen met een lot van een miljoen. BERICHT. Ik heb de eer het geacht publiek te la ten weten alsdat de opening van mijnen Bakkers-en Kruidenierswinkel zal plaats hebben op Dinsdag 40 Juni 4924. Alles aan de genadigste prijzen. Maurice Merlevede- Vanpetegem, Noordstraat, 42 POPEHINGHE. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken openl tot middagheden Zondag nanoen alleen M. YANDEPLAS. 2e Sinksendag 51. KESTEL1JN. Alle Apotheken zijn gesloten van tot 4 ure, en na 8 ure 's avonds. Het 7urnfeest van Zondag. Bemind uw evennaaste gelijk uw eigen zeivenToen ik Zondag laatst mijne oogen uitkeek op de mooie oefeningen der Turners De Onvermoeibareu kwant er een vreemde heer juist voor ons staan, die zegde aan eene dame dezer stad, maar mevrouw 't is toch wonder dat in zoo korten leertijd, zulke oefenin gen kunnen uitgevoerd worden. Maar Mijnheer, zei Louise, 't zijn de Liberale Turners, wacht maar tot bij een veertiental dagen, de Katholieke Turners die al eerlijke jongens zijn, zullen iels an ders geven. De man trok zijn schouders op en ging wat verder staan. Ehwel Louise, indien zulks niet waar is, moet ge u niet geneereu, kom het maar aan ons. ha va. BANK VAN POPERINGHE. Naamlooze Maatschappij KAPITAAL: 1 000.000. Telefoon 66 Schaalstraat, 6, POPERINGHE Postcheck. 1750. BSRICKT. Wij hebben de eer mee aandacht te roepen op de Geldbeleg gingen in onze Bank gedaan r Geidplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffers. Aankoop en verkoop van alle Beursw aarden. Aflevering van Checks voor België en in den Vreemde. litbetaling van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de vöordeeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3 tot 3 volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot 12 ure. Tel. 18. HULPKANTORENVlamertinghe, bij M' Thevelln, alle Woensdag van 9 tot i 1 ure. Watou, bij M* Weduwe Nevejjln, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 42 ure en Nieuwkerke, bij Mf Goi denhoofdt, alle Maandag van 9 tot 42 ure. N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor het regelen der intresten. Postcheks. Einde Mei 1924 waren de aangeslotenen [ten getale van 423.373. Gedurende de maand beliepen de boe- I kingen op de rekeningen tot meer dan ne gen milliard acht honderd millioeu frank j die zich verdeelden als volgt Stortingen fr. 1,479,2(18,849,03 Overschrijving 0,848,333,063,00 Checks aan houder 086,383,212,62 Checks op naam en ver- Iseheidene 849,813,493,31 April Eerste kwartaal fr. 9,863,821,220,50 9,743,031,335,34 29,020,494,037,37 vraag Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe w illen lijden, wij hebben hun nochtans genoog de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. De moordenaars voor de Assisen verzonden. Jeremias Dartois, beticht van moord op de autovoerders van Lescure en Tour nier, zit nog altijd te Boulogne-aan-Zee in 't gevang en de dag is nog niet bepaald waarop hij naar Kijssel zal overgebracht worden. Dartois en zijn gezellin zullen terecht staan voor hel assisenhof van Fransch- Noorden. De onderzoeksrechter bij het parket van Atrecbt heeft de zaak, voor wat den moord te Blangy-bij-Atrecht aan gaat, overgemaakt aan zijn kollega van Rijssel, M. Rejou; die heel het dossier in handen heeft. \elokoers Onlangs werd een komiteit tot stand gebracht welke gelast is met het inrichten van een groote velo- koers in de Yperstraat. Naar wij verne men zal deze koers iets buiten alle ver wachlingen zijn. Een volledig programma met juiste datum, prijzen en voorwaarden zal binnen kort verschijnen. Rijders houdt U gereed, het zal de moeite waard zijn. J. 1' Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermanderft's Ware MAAGPILLEN. verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Versmoord. Dinsdag namiddag miek Cvr. B., 03 jaar wonende Oosthoek gebruik van de afwezigheid zijner huis genooten, om een einde aan zijn leven te stellen. Hij werd eenige stonden later versmoord gevonden in den put. Men kon nog slechts een lijk bovenhalen. De man gaf sedert eenigen tijd teekens van zins verbijstering. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Rron oen Water en Limonades door alle Dok ter* aangeprezen Ongeluk De kinders van M. René Derycke, wonende aan den ouder dom, waren Zaterdag aan het maken van een wagentje en bemerkten dat zij eene vijs te kort hadden. Zoekende in het ronde vonden zij er een stukje ijzer met een soort vijs erin, welke zij er wilden uit slaan. Het tuig sprong en beide jongens Abeele Leve Sinxen Leve onze Kermisse het schijnt mij alsof ik het gehoord heb die uitdrukking van vreugde welke ieder Abeelenaar dezen morgen uite bij het ontwaken, denkende op de feestelijkheden die aan de deur staan. Maar boven dat gejubel dacht ik heldere stemmen te hooreu weergalmen als klok ken, over ons schoon Abeele ik was niet ,'emisthet waren de Yereeuigde Abeelo naren die gelijk de jonge haantjes hunne vreugde uilkraaiden, en het over ons heerlijk landschap liet hooren lleu lleu lleu Leve Sinxen Leve onze Kermisse en waarlijk zij zullen mogen fier zijn op hun werk. De Vereenigde Jongelieden want hunne stoel kondigt zich aan als iets bui tengewoons en prachtig iedereen viert om het besten het schoonst, zonder twij fel zullen zij morgen eensle meer bewij zen dat Eendracht maakt Macht en dat den Abeele die vroeger alom gekend was voor zijn eerlijk verzet, steeds zijne faam weerdig is. Ten anderen wie zou durven twijfelen aan het sukses dat de stoet van morgen tegemoet komt alle jonge makkers van welke stand of gedacht zij ook wezen,inet hand in hand sedert veertien dagen om er waarlijk iels groot van te maken. Leest maar eens het program niets ontbreekt Ruiterij, rijwielen, wagens, tot zelfs hondekarren en naar wij vernemen bij aatst bericht krijgen wij zelfs twee rekord- Bisseghem. ,Een Fransche auto mobiel komende van Hallewijn is aan De Kroon» op twee wielrijders gebotst Een dezer, Yanderbeke, afkomstig van Cuerue, werd deu ai m gebroken. Beide rijwielen werden ontredderd. Een onder zoek is ingesteld. Moeskroerv Mad. Bertha Derey- kere, van Dottenijs, werd Woensdag in de Statiestraat omgereden door den auto van M. Airné Yerplaetse, beenhouwer te Anseghem. De ongelukkige werd een jeeu gebroken. Tusschen den autovoer der en het slachtoffer werd een minnelijke schikking getroffen. A velg hem. De 00 jarige Henri Reyntjes werd in zijn kamer verhangen aangetroffen. De ongelukkige gaf sinds eenigen tijd teeken van zinsverbijsteiing. Wulveringhem. De echtgenoote Debeuckelare Amey heeft het leven ge schonken aan een zevende dochtertje. Hare Majesteit de Koningin heeft het me terschap aanveerd en wordt vertegen woordigd door Vrouw Elza Butaye, echt genoote Dewaele. De plechtige doop heeft Donderdag 3 Juni plaats gehad. Bij dit blad behoort een Bijvoegsel met de officieele Trein- en Tramuren. mannen der wereld te zien le welen den heer Cupro Chrislo de Montebello bijge zeten door den heer Scheermontaka met hunne Auto waarmede zij onlangs het uur rekord klopten en laatst den heer Pelletier d Oisy denberuchten vlieger spécial van Tokio terug gekeerd om ons hel genoegen te verschaffen hem en zijn vliegtuig te kunnen bewonderen. |Zooals men ziet niets zal ontbreken m den stoet,dus brave lieden van den Abeele morgen Maandag allen op post om uwe jongelingen te bewonderen en aan te moe digen. P. S. Aan de makkers die deel nemen in het feest word herinnerd dat gedurende den stoet twee oppercommissarissen p< r auto zullen toekomen ten einde in mede werking met den heer Scheermontaka over te gaan tot het toekennen der prijzen en premies welke belooven prachtig te zijn. Cyter Champaqne Dzymn D.G.C. lverden in het aangezicht gekwetst, J o J I men vreest voor het oog van een der werden ter verpleging naar zijn het meest gevraagd, omdat ze het beste zijn en overal verkocht worden knapen. Zij j het gasthui: Vergadering der inrichtingskomiteiten Maandag namiddag werd te Parijs de eerste zitting gehouden van het inrich- lingskomiteit der nijverheidsobiigaties- De vier aangeduide leden zijnMM. Alfred Descamps en Brianchini, vertegen woordigers der Herstelkommissie, en Trendelenburg en Bucher, vertegenwoor digers der Duitsche regeering. Dit komiteit moet al de noodige maat regelen nemen voor de verwezenlijking van het ontwerp, waarbij bons of obliga ties der nijverheidsondernemingen uitge geven worden voor een kapitaal van 5 miljard goudmark, gewaarborgd door een eersterang hypotheek op het materiaal en de goederen van elke der betrokken Duitsche bedrijven. Die obligaties moeten door de Duitsche regeering aan de Her stelkommissie overhandigd worden. Gezegd komiteit is bevoegd om de bij zonderheden vast te stellen van het ont werp, op leebtmatige wijze tegelijk voor de Duitsche regeering, de nijverheids- n- dernemingen en de Herstelkommissie, zooder uit het oog te verliezen dat bet leper. De voerman X in diens van den graanhandelaar A. Maerten-Spey- brouck,Steurslraat,kwam met een vracht wagen met twee paarden bespannen van 'anKS den Dickebuschsteenweg gereden Willende grijpen naar zijn vest, welke hi naast zich gelegd had, werd hij uit den 1 erhangen. Zaterdag vond men I wagen geslingerd en kwam onder een der vrouw H. D... verhangen op den zolder. I wielen terecht. Het slachtoffer,door voor De ongelukkige vrouw gaf sedert ruimen bijgangers opgenomen, werd in een na Yraagt overal 't Patersvatje. alhier overgebracht, het lekker Bier tijd teekens van zinsverbijstering. Watou. Deze week ging vrouw Reenaert naar den zolder om hout te halen bij misstap viel zij door het plafond. Zij kwam er gelukkig met den schrik van af. Woester». Maandag laatst, was Marcel Dehouek aan 'twerk bij AmAan lerberghe, smid. Werkzaam aan het boor roacbien. heeft de man, wellicht te naar stig in zijnen arbeid, zijn hand in het eogrenagiewiel gesloken en een vinger verloren. Dank aan de onmiddellijke zor gen van heer Dr Louf is de man aan de beterhand, Donderdag morgen vooraleer de zon haar eerste stralen de wereld inzond, heeft de jachtwachter Paresys Francois, alhier in de honderd gemeten, eenen scho» men joogen vos neergeveld-Proficiat Donderdagavond verheugd over t geval was de eigenaar daar reeds om bezit te nemen van 't lieflijk beestje. Westouter. Zondag zijn twee ODtwerp voor doel heeft de betaling te j schutters onzer gemeente bij hunnen te- verzekeren ten bersteltitel van 5 miljard j rugkeer der hieling van Reninghelst. goudmark en de interesten aan St. h s mogelijks tengevolge der stikkende hitte, jaars. en de storting eener som niet onder met geweld op de straatsteeoen geploft. 4 t. h. s jaars voor bet aflossiogsfonds met het ongelukkig gevolg dat beiden Het komiteit zal den vorm en den aard hunne bogen en rijwielen gebroken wer- der hypotheken bepalen. den. burige woning en vervolgens naar he hospitaal overgebracht. De ongelukkige klaagt over hevige inwendige pijnen en is daarbij nog vreeselijk gewond. Hij is ongehuwd, afkomstig van Antwerpen en 21 jaar ond. Dr Daelemans. die hem verzorgd, vind zijn toestand zorgwekkend. R oesela re. Dinsdag morgeod. rond 10 ure, bevond de genaamde Marie Landuyt, steenweg Dixmude. zich op hare bovenkamer, toen zij bemerkte dat er eene vrouw lag in eenen portdijk gracht) die loopt achter hare woning. Op haar geroep snelden gebureo ter plaats en trokken de vrouw eruitdan bestatigde men dat het de genaamde Louise Zwaene- poel, vrouw Leopold Degryse was die in het gebuurte woont. Zij was eeds over leden. Totaal sedert 1 Jan. fr. 49,203,647,243,27 De overschrijvingen en andere verrich tingen zonder geldverhandeling maken 84,8% van het gezamenlijk bedrag uit. De prijzen der reizigersbiljetten. Verscheidene bladen hebben gewag ge maakt van het gerucht als zouden de prij zen der reizigersbiljettenverlaagd wor den door de wederinstelling van de vermindering op de heen-en terugkaartjes. Dit bericht is ongegrond, maar de tarie ven zuilen aan een herziening worden onderworpen zoodra de exploitatievoor-1 waarden van het net minder kostbaar zullen geworden zijn. Een syndikaat van bedelaars. De bedelaars van Warschau, hoofdstad van Polen hebben eene konferencie ge houden en een syndikaat gesticht, welk belast is zorg te dragen voor de belangen zijner leden. fc* Gezien de waardevermindering der Poolsche mark, hebben de bedelaars be sloten geen aalmoezen onder de 20 mark te aanvaarden. POPERINGHE, m 30 Rei tot 6 Juni 1924 Geboorten149 Gesquiere Roger, z. v. Jerome en Leontine Deroo loODumor- tier Henri, z. v. Florent en Julia Vieren. Over lijdens 119 Yalcke Cesarina, 71) j., grondeigenaarster, echtg. v. Gregoire Bouequey, Boeseheepstr. 120 D hondt Eveline, «31 j., landbouwster, echtg. y. Henri Dewitte, sectie K. 121 Bondue Henri, 05j., werkman, echtg. v. Emelie Hauspie, sectie D. 122 Dehaene Victorine, 35 j.,huish., echtg. v. Steehele Omer. Huwelijken41 Yancayzeele Maurice, 33 jautogeleider en Coutigny Julienne, 34 j., z. b., b. v. Pop. 42 Stamper Richard, rijtuigmaker, en Yercruysse Rachel, z. b., b. v. Pop. 43 Denorme Jules, landwerker, wed. v. Worme Zoél en Ghesquiere Louise, herbergiers!, wed. v. Auguste Yandecasteele, b. v. Pop. 44 Delmotte Jules, 37 j., landbouwer, v. Wvtschaete, en D'hondt Julienne, 32 j., b., v. Pop. 46 Verweerde Marcel, 24 j., landbouwer, v. Oostvleteren en Lermyte Martha, 23 j., z. b., v. Pop. Beloften: 73 DeclercqHenri, rentenier wed. v. Eugenie Benaut, en Deheegher Antonia, rentenierster, wed. v. Juvinal Decrae, b. v. Pop. 74 Elslander Joseph, werkman, v. Proven, en Pape- gaey Ida, werkster v. Pop. 75 lieele Maurice, timmerman, en Milleville Maria, z. b., b. v. Pop. 70 Yangheluwe Leon autogeleider, v. Brielen en Bouthe Zoé, b., v. Pop. 77 DeByser Gerard, Assisen van West-Vlaanderen De misdaad van Steenstraete-Drie-Grachten De zaak ten laste van Aron Masselis, j wonende te Boesinghe, beschuldigd van beraamde moord op vrouw Helene-Adeline iVan Gheluwe, echtgenoote De Pouver, te Steenstraete-Drie-Grachten, alsook van [diefstal, is afgeloopen. Masselis werd door de gezwoornen plichtig erkend aan de hem ten laste ge legde feiten. Het Hof heeft hem dienten gevolge veroordeeld tot LEVENSLANGEN DWANGARBEID. Zenuwachtige en verlegen menschen weten nooit waar ze met hun handen zul len blijven. In het algemeen zelfs, als ge eens oplet zult ge zien, hoe weinigen er zijn, die hun handen geheel rustig houden. Gewoonlijk begeleiden de handen door haar gebaren de melodie van den mond. En naar gelang van den'aard van het gesprek worden de handbewegingen drukker en krachtiger. Het is een gewoonte en men kan uit die rustelooze handen heel veel gevolgtrek kingen maken wat karakter en tempera ment betreftzelfs'in rust zijn ze nog vol beteekenis. Vraag aan een zenuwachtig mensch eens om zijn handen stil langs zijn zijden te houden op een natuurlijke wijze, het is hem vrijwel onmogelijk. Het natuurlijke in de houding of juist het bewustzijn van natuurlijk te willen zijn, maakt hem heel stijf en onnatuurlijk. Het gebaar van de hand in de zijde te houden ziet er heel gedwongen uit en toont ook den vorm van de hand minder sierlijk. Een van de leelijkste gewoonten is wel om door het gezicht te wrijven of telkens al pratende, over de kin of de neus te strij ken. Behalve heel onwelvoegelijk is het ook zeer onhygiënisch. Er zijn ook veel menschen, die, als zij zitten, steeds met het gezicht in de hand steunen, vooral zij, die wal moeilijk uil hunwoorden komen, trachten altijd den mond achter den hand te verbergen. De eenige manier om dit af te leeren, is niet aan een tafel en nooit in een armstoel te gaan zitten. Doch dan vervalt men weer spoedig in een soort vingerspelletje. Draaien met de duimen tikken met de nagels of peuteren aan het voorwerp, dat het eerst onder bereik valt, piano spelen op de stoel leuning of op de knieën zelden of nooit zijn de handen geheel in rust en toch doet het zoo aangenaam aan en geeft het zulk een kaimeerende genoeglijke gewaarwor ding, als men eens met iemand spreekt, die zichzelf zoozeer beheerscht, dat hij zelfs zijn handen en vingers volkomen in bedwang heeft en geen enkele onnoodige beweging maakt. Zicht- Speelkaarten ten bureele dezer. Mededeelingen van het Stadsbestuur^ Bericht. Het stadsbestuur laat weten dal hel van heden af streng verboden is, vuilnissen of gelijk welken afval, grond of afbraak te brengen op het nieuw terrein van het [stadskerk hof. z. werkman, en Guillebert Eugenie, z. b. b. v. Pop. 78 Desegher Victor, werk man en Guillebert Bertha, z. b.,b. v. Dop. RENINGHELST, der maand Mei 1924. Geboorten: Loncke Simonne, d. v. Remi en Florentina Vanmeenen Key- naert Gerard, z. v. Emile en Laura Dewulf Yerbeke Alice, d. v. Henri en Maria Lempiere. HuwelijkHuyghe Marcel, v. West- outre enRousere Julienne, v. Reninghelst t Vrienden en^kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd de P L E C II T 1 G E JAAR M I S te willen bijwonen die zal gezongen wor den op Maandag 9 Juni om 9 ure in de kerk van St-Bertinus tot lafenis der ziel van Louis Dehuysser Van wege zijn Echtgenoote en kinders. f Vrienden en kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de P L E C II T I G E LIJKDIENST welke'zal"plaats hebben in de kerk van St-Berlinus op Dinsdag 10 Juni om 9 ure 's morgens tot lafenis der ziel van vrouw Victorine Dehaene echtgenoote van heer Omer Steehele. van maten en gewichten. van maten en gewichten Keuringen £[>e keurder jen weegtuigen, houdt in den loop dezer week zittingjin het huis Lamerant, Boter Markt. Bericht aan de Landbouwers Hop kweekende op Poperinghe's grondgebied. Deze die hun hopblokken nog niet [aangegeven hebben voor 't jaar zijn verzocht zoohaast mogelijk 1921 hm Al de ingezetenen die gebruik maken I kaarten in te vullen en ze terug te zenden van welkdanige maten of weegtuigen, tot het uitoefenen van hun beroep, zijn verplicht zich van geijkte maten en ge wichten en weegtuigen te bedienen Degenen die nog geene uitnoodiging hebben ontvangen om ter keuring te gaan, worden verwittigd dat zij zich kunnen aanbieden op volgende dagen Dinsdag 10 Juni, van 10 tot 12 en van 4 )2 tot 3 uur. Woensdag 11, van 9 1)2 idem Donderdag 12. idem. Vrijdag 13, idem. Zaterdag 14, idem tot 3 uur. Het bestuur Hopschaal. 1 STAD POPERINGHE Alle Bank, Beurs en Wisselverrichtingen aan de beste voorwaarden. Onze wisselafdeelingen, modern ingericht, zijn in staat van alle aankoopen en verkoopen van vreemde munten, aan de beste koersen, uit te voeren. POTTESTRAAT.KERMIS Sinxendag 8 Juni 1924 AFSTAND 70 KILOMETERS 350 fr. Prijzen en een bloemtuil 350 fr. Maandag 9 Juni 1924, 150 fr. Prijzen 150 fr. PLAATS veer V ELOS ter gelegenheid van Pottestraat-Kermis bij VANDEVOORDE Albert tin 't Roosje». Leest en Verspreid PfKT7Fnn voor Verzamelaar rUO Z.LULLU £en ijUree[e dezer. Zondag 8 Juni 1924. Gemeente VLAMERTINGHE. Pateeltje Flesschenschieting. In Café Francais bij Hil.BuIckaeo, gehucht (Crommenhelst). van Yper. was, wod SPORT =#- FOOTBALL. F. C. P. Football Club Poperinghe. Zondag laatst moest ons le elftal spelen te Dixmude tegen het elftal Daar Yper niet afgekomen Poperinghe door forfait 5-0. Heden Zondag speelt ons 1 elftal te Dixmuidede halve finaal voor den Beker Admiraal Ronarch tegen de Kootball-Clab van Nieupoort Vertrek uit Pop. te 31/2. WIELRIJDEN. Zondag laatst had de groote baankoers plaats Parijs-Brussel, 424 km. De uitslag was 5 1. Sellier F. (B.) om 2. Debaets G. (B.) om 3. Colleu M. (Fr.) om 4. Targez A. (B.) om 5. Standaert A. (B.) om 6. Dewaele M. (B.) om De 424 km. werden afgelegd in 13 ure 27 m. 10 s., hetzij met eene gemiddelde 4 u 27 m.10 s- 4 u.27 m.U s- 4 u.29 m.16 S. 4 u.33 m.03 s. 4 u.34 m.20 s 4 u.40 m.33 s 1CKIYADIGK PRIJZEN'. De wisselkoersen worden per telefoon op aanvraag gegeven opgeluisterd door de Koninklijke MwUchappij DE PHILHARMONIE tooi alle Beginnelingen met of render licence Voor Tolledige uitleg, zie plakbrieven.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2