Kond de Wereld. abeelekermis. BANK VAN POPERINGHE. Burgerstand van: In 'I Binnenland. BANK VAN KOKTRIJk Afstand 10 0 km. Prijzen 6 0 0 fr. POSTZEGELS LAATSTE BERICHTEN Voor de Onderwijzers. Cyter Champagne 8t Dzymn D.G.G. ZONDAG 29 JUNI 1924 Q Van alles wat. VER MA KELIJK HE DEN Pottestraat-Kermis in <ö*tüt fabriek te Bethune, waar benoodigbeden vervaardigd worden voor de koolmijnen, is een doodetijk ongeluk gebeurd. Terwijl eene groote hoeveelheid kokend pek in de afleidingsbuizen gegoten werd, bt ak eene dier buizen midden dour het Een vreemdeling die deze dagen door den Abeeie reizen zou, ware oprecht ver wonderd te zien hoe alleman daar in vreugde is, want al is onze kermis reels voorbij, tochbeeft ze zoo geestig en schoon Igeweest dat op iedereens gelaat, thans kokend pek vatte vuur en spatte op den |u0§ ,Yl'eu® werkman Louis lierman, die ineen oog L, 9m te beginnen hadden we Zondaggen wenk herschapen was in eene levende r toorts. Huilend sprong de ongelukkige van zes meters hoogte ten gronde, waar men hem w ringend van de pijn vond lig gen. Lie arme werkman werd naai* het gasthuis gevoerd, waar hij kort nadien stierf. - Üe mijnwerker L. Carpentier, 48 jaar, wonende Cité Pierrette, te Bethune, Noord-Frankrijk, was bedronken thuis gekomeu. Tijdens een twist met zijne vrouw heeft hij deze, in aanwezigheid ven door beide muziekmaatschappijen van Watou, maar wat voorwaar het pracht- n urn nier der kermis w as, is wel den stoet ingericht door de A ereenigde Jongelieden welke een ongehoorden bijval genoot en het volk deed stroomen naar den Abeeie, bij zooverre dat de oude Abeelenaars be weren dat zij binst gansch hun leven, nooit zoo een massa volk in den Abeeie zagenwaarlijk de jonkheden hebben zich zelf overtroffen en iedereen was in zijn verwachting bedrogen, maar het was in revolverschoten gedood. lie moordenaar is kort nadien door de gendarmen in hech tenis genomen. Het lijk van het slachtof fer is naar het doodentiuis overgebracht. >1. Betitel, voerman te ltoudain, Noord-Erkeerde van Bethune huiswaarts toen hij onverwachts aangevallen werd duor een onbekende, die hem met eene ran zijn dertienjarig dochtertje met twee Ideugd en zeggen dat, zonder de vuile lasterklaps die rondgestrooid werden, er nog wel 30 jongelieden meer gingen i aan den stoet, maar nu dat alles goed van stapel geloopen is, hebben j de achterblijvers reeds hunne deelneming belooft voor ter jaren, en wat meer is, degenen die eenigen tijd de hoop gekoes terd hadden den stoet te doen mislukken, matrak neersloeg. De schurk beroofde zijn f u,iu ee,ue «^pintek westie eene poli slachtoffer van zijne brieventeseh met 1300 fr. en nam vervolgens de vlucht. .Men denkt dat de aanrander een Marok-1 kaan is, Lama llamed genaamd, dien men in eene herberg eene brieventeseh heeft zien uithalen die gelijkt op deze van den! voerman. Een aanhoudingsmandaat is' legen hem afgeleverd. De kleinste loteling van Frankrijk is zuuder twijfel de genaamde Eui. Bataille, geboren te Essoyes, die ondanks zijn vecbtzieken naam slechts 1 meter 33 heeft en hoop en al 27 kilos weegt Aangezien het geslacht der spuiters in Frankrijk ook nog niet uitgestorven is, werd Alieltje gedoopt met de benaming van Heus Goliath». In heel zijne streek staat hij niet anders bekend. t~ In het kasteel van Bellov-sur-.Mer, Frankrijk, toehoorende aan M. Lapereht brak brand uit in de kamer waar het 3 jarig dochterken vau den eigenaar sliep. Het ongelukkig kind kon niet gered wor tieke zaak hadden willen van maken, ziende dat zij de meening tegen zich had den hebben ook reeds hun bladje gekeerd dat beloolt voor de toekomst, want als het nu zoo prachtig geweest is, wat zal het worden wanneer iedereen zal mede werken. De kommissie had eerst gedacht vier prijzen uit te geven voor den stoet, maar wanneer den tijd kwam de vier schoonste nummers uit te kiezen uit dat prachtig lot, zagen zij er geen klaar in, want wat was nu het schoonste I de ruiterij, de schaarslijpers, de wagen, de velomannen, de geheime auto, het vliegtuig zonder te spreken van deze die Ambulants speel den, hevvelwat was er nu het schoonste moeilijk te beantwoorden ook daarom wierd besloten geen prijzen te deelen, maar aan iedereen een wanne dankbe tuiging toe te sturen en het geld te be waren om toekomende jaar nog iets grooter te kunnen doen. Den Dinsdag was het niet minder s den, en toen de brand uitgewoed was I morgens vonden de Jongelieden een ver- vond meu nog slechts een ijselijk ver koold lijkje Te Bourges, Frankrijk, speelde het 4jarig knaapje Louis Terminet, langsheen de vaart, toen het plots in het water viel Zekere Louis Deray, werkman, 44 jaar, wonende in het naburig dorp Chanceoay, die het ongeluk gezien had, sprong den kleinen drenkeling achterna en kon hem behouden op het droge brengen.Toen zag men den moedigen redder ten gronde val len hij was bezweken aan een bloedop drang. In eene menagerie, staande op de foor van Orleans, is tijdens eene vertoo ning, een leeuw in het hok eener hyena schooning om nog eens een staaltje van hun kunnen en overkomst te geven met den wagen terug te doen en waarlijk het was tijd dat zij gingen noenmalen, anders zou de soep koud geweest zijn zij had den juist den tijd nog een kort noen- slaapje te doen en weer vooruit naar de koningschieting, welke tusschen haakjes gezegd, prachtig was, ons aller vriend, Achille Huys, wist met zijn vijfde scheut den Koningstitel te veroveren en een donderend applaus viel hem te beurt, maar daar kwam juist den heer Cupro Christo de .Monte Bello met zijn auto, welke een licht herstel aan den magneto had moeten ondergaan, aangereden, en aanstonds wierd onzen nieuwen Koning gedrongen. De twee wilde dieren vochten! erin geplaatst en stoetsgewijze naar huis vreeslijk, totgrooten schrik van de toe-1 gevoerd, van daar naar de bolling, welke schouwers. Wanneer de temmers de die-1 een overgroot sukses bekwam, want er ren bij middel van ijzeren staven konden I waren niet minder dan 130 bolders. De scheiden, was de hevna reeds erg toege- J prijzen wierden behaald door Vancayzeele takeld. I Emeric, Heuzele Charles, Vanrenterghem Landbouwer Molière en zijn vrouwI Pierre en Omer, Beddeleem Gustave en reden per gespap over de brug van de I Billiau Elie. Hérault rivier, te Cournou, bij de St Pons Enden Dn-iderdag om de Kermis te (Frankrijk). Het paard verschrikte door sluiten, hadden eene aangename groote het voorbij snorren van een auto, en schieting, waaraan 143 schutters deel- sprong over de borstwering der brug. namen en w aar de jonge makker Ernes De echtgenooten Molière hebben er het Cameriynck den Eerevogel neerhaalde leven bij ingeschoten I slot hadden wij 's avonds eene luis- - Eene boerenmeid die, in harejengdlter,i'hc Baanbollin8 die er n0» ,ocdro<« door eenvoudige landbouwers van Pena- randa (Spanje), in huis genomen was, heeft nu het bericht ontvangen dat eene] groote dame uit den hoogen Madridschen adel. haar op het sterfbed, bij testament eene som van 6 miljoen pesetas nagelaten heeft. De Rotterdamsche politie heeft de vrede en de overeenkomst die deze week in den Abeeie heerschte, nog dich ter te sluiten. De prijzen werden behaald door Baequart D., Buequoy II., Billiau R., Be vos Th., Vitse J., Baekeroot E. en en Yanhee Ch. En nu nog een woord van dank t< allen die aan den stoet geholpen hebben alsook aan de bevolking die hunne jonge Arijdag een Franschman aangehouden.{lieden zoo warm aangemoedigd hebben oon ÜlO I n J' een genaamde Kores. 23 jaar oud. die in Frankrijk ten nadeele van verscheidene juweliers diefstallen gepleegd heeft, waar van het gezamenlijk bedrag op een half miljoen frank geschat wordt. De schelm werd bij den kraag gevat terwijl hij aan t biljard spelen was. In zijn bezit werden tw ee armbanden gevonden hebbende te zameneene waarde van 130.000 fr. een w issel van 3.000 gulden en eenige dia manten. Mad. Dhennin, het slachtoffer der moordpoging in de roe de Gand, te Rijs sel, is aan de gevolgen harer wonden overleden. Alvorens te sterven heeft zij nogmaals den aangehoudene Ackes uit drukkelijk als de dader beschuldigd Aan allen dank en lot Ier jaren De Vereen iade om Stadsnieuws. Zondag rustAlle Apotheken open [tot middagheden Zondag nanoen alleen M. NOT R EDAM E. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot l\ ore. en na 8 ure 's avonds. A'raagt overal 't Patersvatje. het lekker Bier van De Fransche soldaat lii Koni n gschietinge nVerleden Lilden Baly, 1 week had de jaarlijksehe Koningschieting van het 6e genie, afkomstig van Bourg- plaats in de aloude Kruisboog Maatschap neuf. reed met den sneltrein naar Angeus pij van St. Joris. De heer A alêre De Zu Onderweg beging hij de onvoorzichtigheid tere schoot den Koningsvogel met zijne uit den trein te leunen. Hij werd het hoofd derde scheut. Onze beste gelukwenscben. vermorzeld tegen den wand van een tun- Eene zeldzaamheid is w el dat de drie nel. De ongelukkige is schier op den slag Koningen der schuttersgilden van Pope Naamlooze .Maatschappij KAPITAAL: 1 000.000. Telefoon 66 Schaalstraat, 6, POPERINGHE Postcheck. 1750. ±3. Wij hebben de eer :RICH uwe aandacht te roepen op de Geldbeleg gingen tn onze Bank gedaan Jj Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffer». Aankoop eu verkoop vau alia Beurswaarden. Aflevering van Checks voor Btlgie en in den Vreemde. Uitbetaling van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbeweikiugen aan de voordeeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan deu intrest van 3 tot o volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot li ure. Tel. 18. HULPKANTORENVlamertinghe, bij Mr Thevelin, alle AA'oensdag van 9 tot 11 ure. AVatou, bij M® Weduwe Nevejax, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot ure en Nieuwkerke, bij Mf GolüüvhoOFüt, alle Maandag van 9 tot li ure. N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor tiet regelen der intresten. STAD POPERINGHE. Groote Prijs Poperinghe voor alle Beginnelingen ingericht door eenige Sportmakkers der Yperstraat. Openbare zitting voorden gemeen teraadZaterdag 14 Juni te 6 nar avonds. Dagorde Bespreking en gebeurlijke aauveerdiog van het voorge stelde ontwerp voor de etectrificatie dei- Stad. Lijdt U aan de maag, beproef eens potheker Vermandere s Ware MAAGPILLEK, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME iroote Markt, Poperinghe. Elektriche Verlichting. Zater- lag 7 dezer 's avonds hield de gemeente- aad samen inet vakmannen eene verga dering over deze belangrijke kwestie. De zaak gaat goed vooruit. Zaterdag 14 om 6 ure namiddag in eene penbate vergadering van den geraeente- aad wordt het ontwerp van kontrakt lefinitief besproken en geraakt men zeer waarschijnlijk tot eene oplossing. Wij verhopen in ons naastkomende nummer de groote punten dezer uvereen- «omst te kunnen mededeelen. AVat zeker is, 'tis dat de openbare ver- ichting op straten en wegen ook door de 'lektricileit zal geschieden en dat de wer ken seffens zullen aanvangen zoodra het kontrakt geteekend en door de hoogere b ver beid goedgekeurd is. Groote Schieting. Maandag laatst had aan de pers van St. Sebastiaan, eene roote schieting plaats waaraan 184 schut ters deelnamen. De Hoogvogels werden geschoten doorOppervogelAllard Julien Poperinghe Zijdvogels: Dequeker Cyrille Abeeie en Vancayseele Joseph Poperinghe Kallen Devroe Bené Elverdinghe en Yandermarliere Jeróme Poperinghe. Op Zondag 13 Juli, 2® Zondag onzer kermis, geeft de gilde van St. Sebastiaan eene grooteschieling met 1593 fr. prijzen. Begin om 10 u 30 's morgens. Nationale Militie. Bericht. De miliciens van 1924, die als laatste mannelijk kind tot eene familie van minstens zes kinderen iu leven behóoren en niet of laattijdig verzocht hebben om de toepassing van art. 10 der wet op de militie, de werving en de dienstverplich tingen, krijgen terug toelating krachtens een K B. om een onbepaald uitstel aan te vragen. De Militairen die him leven verloren hebben of verdwenen zijn tijdens den veldtocht 1914-1918, tellen mede voorde familie. Daarentegen is de bepaling niet toe passelijk op degene, waarvan een broeder onder de oude wetgeving vrijgesteld werd omdat hij vijf jongere broeders of zusters had. (Art. 15 15 litt. E. der oude militiewet.) De uitwerksels van gezegd besluit worden uitgebreid tot de miliciens van 1924. die er toe gerechtigd zijn om het voordeel van art. 85 litt. B. der bovenver melde wet op te vorderen en zulks niet of laattijdig gedaan hebben, op voor svaarde nochtans dat geen oudere broeder reeds een onbepaald uitstel hebbe beko men door toepassing van art. 85 b. en dat geen jongere broeder ingeschreven weze voor de lichting 1925. De belanghebbenden moeten op straf van definitieve uitsluiting, voor 1 Juli 1924 een vraag tot bovenvermelde doel einden indienen bij het gemeentebestuur van hun militie-domicilie, hetzij monde ling, hetzij schriftelijk, en dan liefst per aangeleekenden brief. De vroeger ingediende vragen, welke door een militiegerecht wegens laattijdig heid werden verworpen, worden echter als regelmatig ingediend aangezien en moeten dus niet meer vernieuwd worden. Tramverkeer Lit goede bron komen wij le vernemen dat de stadsover heid aangedrongen heeft bij 't bestuur der trams om betere aansluitingen te bekomen voornamelijk voor deu tram hier vertrek kende raar Öostvleteren om 0 u 10 's mor gens. Ontploffing. AA'oensdag nacht wilde een wielrijder te kort draaien met het ongelukkig gevolg dat zijn voorband in de lucht vloog. Gelukkigtijk w as er slechts stoffelijke schade. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ters aangeprezen. Mond- en Klauwzeer De muil plaag is uitgebroken ter hofstede van Camille Thorez, bij den Meiboom, alsook ter hofsteden Poissonnier en \V® Fi De- berg bij 0. II. Boompje. Het verkeer is verboden in den omtrek van 1000 meters Proven. Donderdag laatst had al hier de jaarlijksehe Koningschieting plaats bij de bloeiende Schuttersmaatschappij van St. Sebastiaan. De Koningsvogel werd neergehaald door den heer Jeröme Lemahieu. Onze beste gelukwenschen. Winnezeele. (Fr.) Maandag rond middernacht, werd Winnezeele, eene kleine gemeente in het kanton Sleenvoor- de, waar het kermis was, door eene bloe dige vechtpartij in opschudding gebracht Vier dronken jongelingen verlieten eene herberg, toen er tusschen Leo Provoost 21 jaar, van Steenvoorde, en Albert Bail- leux, 10 jaar, van AA'innezeele, twist ont stond. De makkers kwamen tusschen, en dachten erin gelukt te zijn eene verzoe ning te bewerken. Zij keerden huiswaarts. Provoost die, per rijwiel, den weg naar Steenvoorde insloeg,had zijn mesgetrok ken. Ziende dat hij alleen met Bailleux was, plofte hij het wapen in de borst van den jongeling, die bloedend ten gronde zakte. Terwijl de gekwetste om hulp riep en zijne makkers die op het geschreeuw op hunne stappen teruggekeerd waren, naar zijne woning gedragen werd, nam de dader de vlucht en fietste in volle vaart naar zijn huis, waar hij twee uren later aangehouden werd. De kerel is Dinsdag morgend naar Hazebrouck overgebracht en daar ter beschikking van het parket opgesloten. Het leven van het slachtoffer is in gevaar. Ingelmunster. Zondag morgend, rond 8 ure, is een geweldig onweder uit geborsten over de stad. De bliksem is ge vallen op de woning van Gustaaf Yercruys- se, staande op den weg van Meulebeke. In weinige oogenbiikken was de woning met strooien dak de prooi der vlammen. Niets is kunnen gered w orden.Er is sleehis gedeeltelijke verzekering. STAD POPERINGHE. K03TEL002E KOEPOKINENTING (VACCINATIE) Het College van Burgemeester en Sche penen laat aan de bevolking weten dat de KOEPOKINENTING kosteloos za toegediend worden aan al de behoeftigen die het begeeron, op Donderdag Ï9n en Vrijdag 20n Juni (924. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. in het huis van den Heer Dr DEVOS, ïeurnestraat. Poperinghe, den 12 Juni 1924. Bij bevelDe Burgemeester De Sekretaris. en Schepenen, M C01 TTENTER. N. L AH AYE. voor Verzamelaars ten bureele dezer. dood gebleven. Leest en Verspreid DE GAZET van PCPERIHGHE Filiaal der Société Générale de Belgique Kapitaal Fr. 350.000.000. ringhe op de parochie van O. L. V. wonen. In St. Sebastiaan H. Remi Lievois, en in MAUFMAANDEUJKSCHK REKUNlNOIiN zon zu.ie Tijdperk van 10 tot 25 Juni 1924 4,50 o)0. De bevolking van Congo. AYelk is, volgens de laatste gegevens, iet cijfer van de inlandsehe bevolking van Congo met inbegrip van de gebieden onder mandaat Welk is het cijfer van de blanke bevolking De kommissie welke over de begrooting verslag uitbracht, heeft daarover eenige inlichtingen ingewonnen Inlandsehe bevolking De op het einde van 1922 opgetelde bevolking van de tolonie bedroeg 7.014.804 inwoners. De plaatselijke hoofden meenen dat de opgestelde bevolking ongeveer de twee derden omvat van de geheele bevolking Deze zou dus tellen 10 lot 11 miljoen zie len. AYat betreft de gebieden onder mandaat van Ruanda-Urandi, daar kan de bevol king uog niet worden geteld Men schal ze op minstens 4.000.000 zielen. Blanke bevolking Op f Januari 1923, waren erin Congo 10.037 personen van het blanke ras. Verder zijn er 236 Europe anen in de gebieden van Ruanda-Urandi. Vlaginhuldiging te Brugge. Maandag laatst had te Brugge de Inhuldi ging plaats van het Vaandel van den Belgischen Bond voor Handel en Nijver heid, onder het Eere-Voorzitterschap van Baron A. Buzette, en het Voorzitterschap van M. G. Dhont, de ziel der Bakkersbe weging. De Bakkersbond van Poperinghe was er vertegenwoordigd door de H.H Coucke en Beugnies. Schoolreizen. Minister Neujean heeft besloten een ver laging van 50 t. h. op het spoor toe te staan voor de schoolkinderen en hun on derwijzers, die schoolreizen ondernemen Vroeger bedroeg de toegestane prijsver laging slechls 25 t. h. I)e winsten der kolenmijnen. In 1923 bedroegen de winsten onzer kolenmijnen het sommetje van 200 mil joen, 983 duizend 439 frank tegen 81 mil joen, 477 duizend 172 frank in 1922. En dan vreest men dat de Roerkolen de prijze in ons land al te zeer zullen naar omlaag drukken POPERINGHE, van 6 tot 13 Juni 1924 Geboorten: lol Bouckenooghe Albert, v. Camille en Germaine Taffin 132 Seherpereel Andre, z. v. A'alere en Maria Juyek 153 A'andestichelen Albert, i. Victor en Celine Demulier. O ver Hjdens 124 Cornette Zenobie, 5j., z. b., wed. v. Eusebe Üesmyttei, sectie C. 125 De Byser Komauie, 58 j. huishoudster, echtg. v. Achille Dequidt, èottestr. 120 Devos Leontine, 09 j,, grondeigenaarster, wed. v. Emile Vandea- berghe, Yeurnestr. 127 Vercaemer Anna, 92 j., grondeigenaarster, wed. v. ^ouis Riquier, Yperstr. Huwelijk 47 Blanckaert Julien, 23 j,, metsergast en A'anhee Maria, huish., L. v. Pop. Beloften: 79 Dewulf Aloise, landw., v. Pop. en Syoen Ennna, huish., v. West- outer. 80 Defour Jules, aannemer, v. Meulebeke, en Lauwers Jeanue, z. b. Pop. De Nieuwe President der Fransche Republiek Arijdag namiddag had in het Paleis van A'ersailles de verkiezing plaats van de Président der Fransche Republiek. M. Doumergue, voorzitter van het Se naat werd gekozen met 550 stemmen te gen 310 aan M. Painlevé. Zondag 15 Juni 1924. Gemeente WESTOUTRE. Gaaibolling. 120 fr. vooruit - 1,30 fr. inleg voor bollen - 2 fr. terug - Gegeven door de maatschappij De Vlaamsche Leeuw in 't lokaal De Wel komst bij Cyrille Heze. Begin om 2 ure. Jaarlijksehe Schieting. Oppervogel 80 fr. - Ieder zijdvogel 40 80 fr. - Ieder kalle, 20, 40 fr.- Inschrijving in 't lokaal van 1 tot f 3)4 ure.- Inleg Hf. Terug 8 fr. - Begin om 2 ure. - Eindigen om 6 1)2 ure. A'erders gewone conditiën. Donderdag 19 Juni. lf. Sakr. St-JAN-ter-BIEZEN (Watou). Groote Schieting. Oppervogel 80 fr. - Ieder zijdvogel 40, 80 fr. - Ieder kalle 20, 40 fr.- Inschrijving in t lokaal «De strooien Hen» bij Th. Gesquière, van 12 1)2 tot 1 1)2 ure. Inleg 11 fr. - Terug 8 fr. - Begin om 2 u. Eindigen om 6 1)2 ure. A'erders gewone voorwaarden. PLECHTIGE JAARMIS welke zal plaats hebben op Maandag 10 Juni, om 9 ure 's morgens in de Kerk van O.L.V. tot lafenis der Ziel van Heer LOUIS QUAGHEBEUR A7an wege de Familie. Mevrouw LEONTINE DEVOS Wij bieden de achtbare familie de ver zekering onzer rechtzinnige deelneming in den rouw die hun komt te treffen. Uit eene ministerieele toelichting blijkt het volgendeDe onderwijzers, die on der den oorlog uitweken en desniettemin hunne wedde trokken, alsot zij onafgebro ken hunne bediening uitgeoefend hadden ondervinden geen schade in zake pensioen zij worden beschouwd als zijnde met ver lof geweest met wedde, om redenen onaf hankelijk van hun wil. Gansch anders is dq toestand hen wier afwezigheid door de gemeente besturen ot de schoolkorniteiten niet voor rechtvaardig gehouden werd en die niet betaald werden. Ingevolge de wetgeving op de pensioenen mag de tijd waarop geeu wedde genoten werd. niet in aanmerking genomen worden bij de berekening van het pensioen. Hierop maakt alleen een uit zondering de tijd in beschikbaarheid wegens afschaffing van bediening door gebracht. Met de diensten bewezen in buiten- landsche scholen kan geen rekening ge houden worden zoolang een wet zulks niet toelaat. 1 2 3 4 5 LEVURES A VENDRE dans de tres bonnes conditions, a la Brasserie PLOUATER-PRUA'OST SteekWERCK. (France). zijn het meest gevraagd, omdat ze het beste zijn en overal verkocht worden. Door een voordeelig weder begunstigd had Zondag en Maandag van Sinks® veel bezoekers aangelokt aan de Jaarlijk sehe Pottestraat-Kermis. De velokoersen van den Zondag lever den veel belangstelling langs al de straten der stad op den doortocht gelegen. Ziehier den uitslag der koers THEIRSSEN Julien, Merckem Degryse Pieter, Roeselare Barbez Camille, Merckem A'ancayseele Daniel, Poperinghe j Desmedt Valere, Reninghelst 6 Plancke Napoleon, Roeselare 7 Lenoir Emile, Poperinghe 8 Deneire Georges, 9 Debruyne Oscar, A'lamcrtinghe 10 Arerholle Achille, Zillebeke 11 A'andevoorde Julien, Poperinghe. Den Maandag namiddag behaalde de voetloopwedstrijd ook veel bijval, immers verscheidene wel bekende mededingers namen er aan deel. De jonge liefhebbers van stad doen grooten vooruitgang. De prijzen werden behaald door 1 Desodt Achille, Langemarck 2 Vandenbroele Georges, Poperinghe 3 A'uylsteker Leopold, Moorslede 4 A'ansteenland Paul, ZoDnebeke 5 Desagher Joël, Poperinghe M Clabau Alidor, 7 Lietaert Félix, 8 Laheve Georges, 9 Kesteman A'ictor, 10 Malesys Albert, 11 Laheye Gérard, De feesten des Zondags opgeluisterd door de tegenwoordigheid van de Koafck lijke Muziekmaatschappij De Philharmc- nie lukten dus opperbest. Veel volk, schoon weder en goeder, verkoop in de hérbergen en danszalen va- gaasch de wijk, f Vrienden en Kennissen worüeu vriendelijk uilgenoodigd tot de f Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd ot de LIJKDIENST BEGRAVING welke zal plaats hebben op Maandag 16 Juni, om 10 1)2 ure 's morgens iu de Kerk van St-Bertinus, tot lafenis dei- Ziel van Weduwe van Mijnheer "EMILE VANDENBERGHE

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2