BANK VAN POPERINGHE. BANK VAN KORTBIJK De Waarde van een Citroen postzegels LTJStT Burgerstand van: <T Feesten te Le Havre Van alles wat. Onze turners De Onvermoeibaren te YPER. COKES EXAMENS Palace Theater,Yperstr. 38, Fop, Een Engelsche offieier-vlieger deed j fD nngx IQ ,1 P shawar ia Enge sch Indie, proeine-ill l Lj lil lit III till l te Peshawar, in Engelseh-Indie, proelne- j mingen met een bombardement-vliegtuig turn ePopeens een hapering kwam aan den motor en het tuig op den grond te pletter viel. De officier werd dood van onder het verbrijzelde tuig uitgehaald. Op hetMCggelmeer bij Berlijn poog den Maandag avond drie inzittenden van een bootje, twee heeren en eene dame, zich door een stoomboot te laten sleepen Daarbij sloeg het bootje om en het drie tal verdween in de golven. Bij de heer- sehende duiternis was het reddingswerk voor het personeel van de stoomboot on mogelijk. Alle drie peisonen zijn verdron ken In Zuid-Polen werd het land door vreeselijke onvveders geteisterd, welke overstroomingen teweeg gebracht hebben Talrijke huizen en bruggen zijn vernield. De velden liggen onder water langsheen de rievieren Wesel, Dunajeg, Rabor en Sala. De aangerichte schade kon niet bij benadering aangegeven worden. Een huisknecht van graal olpi de Eandi, Pasquale Maggi genaamd, 74 jaar oul, begeleidde te Plaisance (Italië) het stoffelijk overschot van zijn meester, dien hij gedurende meer dan veertig jaar ge diend had, naar zijne laatste rustplaats. In de kerk gekomen, zakte de oude dienst knecht plots ineen. Men snelde hem ter hulp, doch de arme man was, waarschijn lijk van verdriet, achter de lijkbaar van zijn meester bezweken. Op de Nationale baan te Chambour- ey (Frankrijk) werd de Belg Pétriebe, hlnabouwerskuecht te Orgeval, die er per velo reed, verrast en omgeworpen door een auto, gevoerd door den Parijzer nij- veraar M. Lecourt. Pétriche werd met zulk geweld ten gronde geslingerd.dat hij op den slag dood bleef. Een kerel drong een winkel in Pic cadilly (Londen) binueu, eu gelastte den winkelier, onder bedreiging met een re volver hem den inhoud der tooglade te overhandigen. De winkelier vluchtte naar de achterkamer en telefoneerde naar de policie. Intusschen zag de indringer kans, eene beurs met 8 pond er in, te stelen van eene dame, die inkoopen in den winkel kwam doen. Hij verdween vóór de policie ter plaatse gekomen was. Drie werklieden van Beaulieu-Man- deure (Frankrijk) maakten een autorit in de streek van Delle-Rechesy, toen plots een pneu barstte. De auto deed een gevaar lijken sprong en vloog op den kant tegen een boom. De voerder, Baroni, 24, werd op den slag gedood en zijn twee gezellen bekwamen ernstige kwetsuren. De werkmara Darlet, 22 jaar, moest herstellingen doen opeen elektriekpaal te Tersonne (Frankrijk), en werd er doodge- bliksemd bij het aanraken van een draad onder hooge spanning. Zijn lijk bleef half verkoold in de hoogte op de draden han gen, tot wanneer hulp opdaagde. Ken officier-vlieger vloog te San Francisco, Amerika, over den lijkstoet van een zijner makkers, te laagtegen den grond Hij kon zijn toestel niet tijdig op richten en het viel op het dak van een gebouw te pletter. De vlieger werd op den slag gedood. Ds Staatskosten van bet Proces Coppée, Na afloop van het proces Coppée wist men te vertellen dat dit geding aan den Staat de som van 500.000 frank had ge kost. Dat was nogal duchtig bij het haar getrokken. De bevoegde minister, daar over ondervraagd, heeft de volgende in lichtingen gegeven. De kosten die tot hiertoe, in de zaak Coppée, ten laste blijven van den Staal bedragen 116,326 fr. 10 c. ingedeeld als volgt Onderzoekskosten 87,741.06 Vergoedingen aan de getuigen voor t assisenhof 12,345,04 Kosten voor deskundige onder zoeken tijdens de debatten 3,000.00 Vergoedingen aan de gezwoor- nen 13,240.00 Fr. 116,326,40 De Fransch-Belgische herdenkingsda gen te Havre hebben een groot aantal Bel gen, uit Brussel en andere steden, alsmede vele Vïaamsebe en Waalsche vereenrgin- gen gelokt. Zaterdagavond alleen zijn in de hoofdstad 4.000 personen met vijf ex tra treinen naar Havre vertrokken. Den Maandag rond 11 ure kwam Prins Leopold aan in bet station van Le Havre. Een optocht werd gevormd die, op zijn doortocht, flinke toejuichingen mocht oogsten. Daarna had de plechtige ontvangst plaats op het stadhuis Na deze ontvangst wierd er eene ge- deck plaat aan den gevel van de «Hostel Erie onthuld. Vervolgens had eene Belgische betoo tong plaats, aan het Monument der Victorie Gambeüa en ten Sure geschiedde, on Ier het voorzitterschap van Z. K. H. r Leopold, de Inhuldiging var het Monument der Belgische Erkentelijkheid. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M NOTKEDAME Vrijdag 15 OogstM. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 N tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Militie. Lichting van 1925 Bericht. Zijn verzocht zich bij het gemeentebestuur aan te rneldeu tusschen j en 31 Augustus 1924 om er het ver- ei sell te formulier in te vullen, om hun aanvraag schrijftelijk in te dienen (liefst per aaugeteekendeu brief) bij den Burge meester binnen dien tijd le De in 1906 of 1907 geboren jonge lingen, die vragen om vóór het binnen roepen hunner klasse te mogen dienst nemen (vervroegde oproeping.) 2® De miliciens der klasse van 1925 en de bij deze klasse gevoegde verdaagden, die om een uitstel van onbepaalden duur verzoeken (onbepaald uitstel voor de miliciens deelmakende eener familie van minstens zes kinderen) 3* Die om een uitstel van één jaar ver zoeken. 4* Die om een onbepaald uitstel ver zoeken krachtens art. 85 litt. B. 5® Die om eene gansche of gedeelte lijke dienstontheffing verzoeken. N. B. Na 31 Augustus zullen geene aanvragen meer aanvaard worden. Bericht. Gezondheid gaal boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ters aangeprezen. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u lot André Cossey, Groote Markt, 12, Pope- ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Granaatonploffing Zondag avond bij het huiswaarts keeren, vonden op het gehucht Den Grooten-Onzen- lleere een groep kinderen een granaat, die zij poogden los te schroeven. Het ge vaarlijk tuig ontplofte en drie van de vijf kinderen werden zwaar gekwetst en naar het gasthuis van Yper overgebracht, waar de kleine Hoger Kesteman omstreeks middernacht overleed. De andere twee jongens zijn ook erg toegetakkeld, maar zijn thans toch aan de beterhand. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPiLLEN verkocht bij Apotheker H. NOTKEDAME Groote Markt, Poperinghe. De Ouderdomspensioenen van het 3e Kwartaal zullen uitbetaald worden ten Kantore der Belastingen, als volgtOp Maandag 18 Oogst voor de belanghebben den wier naam begint met een der letters A tot D inbegrepen op Dinsdag 19 voor dezen wier naam begint meteen der letters E tot S inbegrepen en op Woensdag 20 voor de overige. De betalingen zullen telkens plaats hebben van 1 tot 3 ure. De ontvanger E. Lambrix. !°^rtXre"'n Hér0S Auguste CHAERLE - VERSTRAKTE St-Jans kruisstraat. 27, Poperinghe Abeele-Watou. Drie jongelingen begingen de onvoorzichtigheid, een bad te nemen onmiddelijk na het eten, in den waterput der pachthoeve van de kinderen D. gelegen bij den Abeele. Plots verdwe nen twee der baders in de diepte, de derde kon nog tijdig boven worden gehaald, doch één hunner verdronk zekere Aehille De Meye, en de andere werd bewusteloos uitzijn neteligen toestand gered. Yper. Vrijdag avond bevonden zich meer dan 100 Schutters-Liefhebbers op het schietplein van Yper-Hoekje, om tegenwoordig te zijn bij de wedding, als zou de H. Oswald Gruwez van St. Sebas tiaansgilde van Poperinghe, al de vogels der pers van Yper-Hoekje, bestaande uit 52 kleine en 5 hoogvogels, in min dan 3 uren afschieten. Begunstigd door een goed weder, be gon dê heer Gruwez met moed zijne zware laak en schoot in de eerste half uur 36 kleine vogels. Na 1 u. 30 m. ge schoten te hebben bleven er nog drie hoogvogels af te schieten en na 1 u. 31 m. geschoten te hebben velde hij den laat- sten vogel neer. De heer Gruwez werd geestdriftig toe gejuicht in de tent gedragen en ontving van makker Léon Thceten een prachtigen bloemtuil. Onnoodig te zeggen dat menig glaasje op het succes geledigd werd, zoodat alien met den vroegen thuis waren. Een die er bij teas. Zondag namiddag, terwijl het volk op de markt stond te zien naar al de merkwaardigheden van de foor, was er opeens een rondventer die een kindje van vier jaar oud, aan zijne moeder ontstool en er mede op den loop ging. Geluk kig hadden de omstaanders het gezien, liepen den deugniet achterna en ranselden hem terdege af. De gendarmen kwamen er tusschen, anders had de kerel een aardig kwartje beleefd. Naamlooze Maatschappij - KAPITAAL: 1000.000 Telefoon 66 - Schaalstraat, 6, POPERINGHE - Postcheck. 1750. BERICHT. Wj hebbende eer uwe aandacht te roepen op de Geldbeleg gingen in onze Bank gedaan Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffer». Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden. Aflevering van Checks voor Beigi- en in den Vreemde. Uitbetaling van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de voordeeiigste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3 tot 5 volgens den duur der storting. Bui'eel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot 12 ure. Tel. 18. HULPKANTOREN: Vlamertinghe, bij Mr Thevklln, alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij M® Weduwe Nevejai, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 12 ure en Nieuwkerke, bij Mr Goldenhookdt, alle Maandag van 9 tot 12 ure. N. B. De titularissen vau spaarboekjes worden vriendelijk verzocht bun boekje te willen inbrengen voor bet regelen der intresten. Vraagt overal het lekker Bier van 't Pater»vatje. Weesten-Nieuwkerke IJ;er- weg. Gisteren Zaterdag 9 Augusti had onder de burgemeesters der belangheb bende gemeenten eene vergadering plaats te Yper voor het behouden yan deze lijn. In ons toekomende nummer geven wij er verslag over. Mocht een voldoende uitslag deze ver gadering voor gevolg hebben. Pollinchove. De landbouwer Acbiel Delva, uit Alverioghem, kwam hier Zaterdag met een veulen voorbij. Het dier verschrikte opeens en naai de vlucht. De landbouwer poogde het dier te bedwingen doch hij viel eu na eerst enkele meters te zijn meegesleept werd hij vertrappeld. In zorgwekkende toestand werd hij eene her berg binnen gedragen eu 's anderdaags met moeite huiswaarts gebracht. Nieuwpoort. Tusschen Iwee ma trozen was aan de kaai een hevige twist opgerezen en weldra werden zij handge meen. Op zeker oogenblik bracht een der vechtersbazen zijn tegenstrever een mes steek toe in volle borst. Hij werd aange houden terwijl men het slachtoffer naar het gasthuis bracht. sa V) De Jacht. Komt er niets onverwachts in den weg dan zal de patrijzenjacht den 30 Augustus j a. s. geopend worden, en de hazenjacht den 13 September, Er zou wild in over-" vloed zijn. Loonafslag in de mijnen. In de koolpul ten van Borinage wordt een loonsafslag van 5 tot 10% volgens de kategories arbeiders aangekondigd. Perziken voor Duitschland Gemiddeld wordt er te Brussel per dag van de 120.000 tot de 180.000 fr. perziken verkocht. Het kleinste gedeelte er van blijft in 'tland, maar het leeuwenaandeel is bestemd voor Duitschland. Aan 5 frank 'tstuk. vinden die vruchten aftrok en worden opgekocht door makelaars van over den Bijn. Het blijft echter waar. dat die Moffen geen geld hebben om hun her stelschulden te voldoen. Aaneengegroeide tweelingen. Door den vroegeren Resident Philip pine Commissioner te Washington, zijn aangenomen de 16 jarige Philippijnsche tweelingen Lucio en Simplicio Goldino, die met den rug aan elkaar gegroeid zijn. De tweelingbroeders zijn slechts door een stuk vleesch ter dikte van enkele centimeters dicht bij de ruggegraat aan elkaar verbonden. De dokters achten het onmogelijk, de tweelingen langs heelkun digen weg te scheiden, zonder hgt leven in gevaar te brengen. Wanneer één hunner vooruit loopt, moet de andere achteruit loopen. Zij schijnen beiden verstandelijk even ver ontwikkeld. De een voert dikwijls ge sprekken, terwijl de ander zwijgt. Lucio vijf voet lang is iets zwaarder dan Simplicio. Eerstgenoemde draagt een bril, de andere niet. Wat hun eetlust be treft, deze is geheel verschillend. Vaak gebruiken zij verschillende maaltijden. Hun moeder is tien jaar geleden ge storven. doch hun vader leeft nog, even als hun acht broeders en zusters, die allen normaal zijn. Met het Tuindagteest wierden onze tur ners «De Onvermoeibaren» door de feest commissie van Yper uitgenoodigd eene reeks oefeningen uit te voeren op Zondag laatst 3 dezer om 4 ure namiddag op de Vanden Peereboomplaats. Alhier vertrokken uit Poperinghe met den trein van 2.34 wierden zij bij hunne aankomst ter statie van Yper verwelkomd door deleden der feestcommissie.Daarna doortrokken zij de bijzonderste stralen der stad eu verwierven op bunnen door tocht de bewondering van de groote me nigte volk langs zelfde straten opeenge- schaard. Onze jonge turneressen en het muziek der trompetten behaalden veel bijval. Ge durende de uitvoering, op het verhoog opgetimmerd t einden de Yanden Peere- hoomplauts, was de toeloop van toeschou wers overgroot. Het programma dat de moeilijksten kon voldoen, wierd op voor treffelijke wijze weergegeven, al de num mers wierden met herhaald handgeklap begroet. Na de uitvoering besteeg de heer Co- laert, Burgmeester, gevolgd van heer Schepen Sobry het verhoog. Hij drukte zijne verwondering uit over de prachtige manier waarop de oefeningen van stapel liepen en bedankte in naam der stad Yper de werkende leden en het bestuur der maatschappij over hunne op komst. Hij drukte, de hoop uit in het ver volg «De Onvermoeibaren» nog te mogen ontvangen en verwelkomen. Een schoone bloemtuil wierd de H. Van- doraraele aangeboden en na eenige ge paste woorden gericht tot den heer Colaert door de Voorzitter, M. N. Lahaye, liep het feest ten einde. Dat er Zondag laatst in Yper vele Pope- ringhenaars tegenwoordig waren, zoo be wijzen de 1600 reiskoupons alhier binst dien dag afgeleverd voor Yper en het groot getal velorijders die op dien dag de kalsijde Poperinghe-Yper doorkruisten Met veel genoegen lezen wij in Het Ynersche yper Het groot Turnfeest. De Onvermoeibaren van Poperinghe hebben Zondag laatst te Yper een mach tigen bijval verworven. Het groot turnfeest was effenaf prach tig. Keurige oefeningen en keurige balet- ten wisselden elkander gedurig af, begeleid door een opwekkende muziek. Zij zijn waarlijk onvermoeibaar die knappe turners. Ook werden zij door het overtalrijk publiek waaronder veel hunner stadsgenooten herhaaldelijk en uitbundig toegejuicht. De heeren LahayeVan Dommele, Detcickere en Maurice Vandevoorde mogen te recht fier zijn met hun maat schappij, turners en muziek. Een hartelijk icedeniensaan de Onvermoeibaren en aan de goede vrienden van Poperinghe. Een feest als dat van Zondag laatst brengt ons steeds nauwer te saam, tot meerder heil en voorspoed van ons beide steden. aan voordeelige voorw aarden in het gasgesticht, Doornstraat, Poperenghb. Filiaal der Société Générale de Belgique Kapitaal Fr. 350.000.000 halfmaandelijksche rekeningen Tijdperk van 10 tot 25 Augustus 4,50 0)q Het is misschien niet algemeen bekend hoe waardevol een eenvoudige citroen is en voor hoeveel verschillende doeleinden men die vrucht kan gebruiken. Eerstens als geneesmiddel. Een medi cijnkastje, waarin een glas, een fruitmesje en een versehe citroen steeds voor het gebruik zijn, zal beter diensten bewijzen dan een waarin een stapel geheimzinnige tabletjes en zenuwkaliueer-middelen lig gen geborgen. Niets is er wat kan mededingen met citroensap om een sombere bui te verdrij ven, om den kijk op het leven wat hel derder te maken en de duizend kleine puntjes, die het lichaam plagen kunnen, te doen verdwijnen. Drink iederen mor- gend een glas citroenwater, aangezoet met wat honig niet met suiker. Als men de citroen als geneesmiddel gebruikt, moet men suiker vermijden. Verwijderd ook de pitten, deze geven een bitteren smaak gebruik slechts het sap eu soms de geraspte schil. Warme citroen met wat glycerine in plaats van met honing is een buitengewoon middel tegen slechte spijs vertering en gal. Na de medicijn komt de citroen in aan merking voor zijn goede diensten op de toilettafel. Voor de huid bestaat er niets in vergelijking mei citroensap. Om glans te brengen op het haarlegen de harde huid aan handen en nagelranden, moet men steeds een citroen bij de hand heb ben. Indien de voeten licht vermoeid of pijnlijk zijn, meng dan wat citroensap en spiritus dooreen in gelijke hoeveelheid en wrijf daarmede 's morgends en .'s avonds de voetzolen in. Ouder de vakantie is een flesch van dit mengsel onmisbaar voor groot en klein. Men zeu kinderen moeten gewennen i#m citroensap te gebruiken voor de tanden en als mond- en keelspoe- ling als voorbehoedmiddel tegen diphteri- tis en andere keelaandoening. Winterhan den en voeten kunnen bij het begin en het einde van den Winter soms erg pijn lijk zijn. De pi ju wordt verzacht als men er een doekje met zuivere citroensap op legt. Dan zijn er nog velerlei zaken, waar voor de citroen op huishoudelijk gebied in aanmerking komt. Vruchtenvlekken en schroeiplekken op linnengoed kan men met citroensap verwijderen, men moe het goed daarna in de zon bleeken. Bij de behandeling van schroeivlekken snijdt men de citroen in tweeën, strooi op iedere helft wat zout, en wrijft daar mede de vlek in, sterk drukkende in een draaiende beweging,niet precies wrijvenc maar meer het door en door bevochtigenc en hang het goed dan in de zon. Herhaa diteenige malen. Vruchtenvlekken van versch fruit moe men onmiddelijk in koud water dompelen Gebruik er nooit zeep bij, want die houd loogzout in. Als de vlekken al ingedroogd zijn spreid het linnen dan uit over een kom en giet er bijna kokend water over Voordat de plek droog is, wrijft men ze goed in met citroensap. Het sap moe doortrekken en daarna legt men het stuk te bleeken in de zon. Ook vlekken op ivoor, bijvoorbeeld op de toetsen van de piano, mag men Dooi met water aanraken. Dikwijls gebruik men methylspiritus maar beter is een pap je temaken van pluimsteen met citroensap Smeer daar het ivoor meè in en wrijf he flink na. Inktvlekken op witte stoffen moet men met zout besmeren en dan door en door inwrijven met citroen, onmiddelijk daarna uitwasschen. Gekleurde stoffen zijn moei lijker omdat de inkt dikw ijls de kleursto meeneemt. Warme melk is dan het beste Inktvlekken op hoüt, bijvoorbeeld een schrijftafel, moet men ook voorzichtig met zout en citroen afdoen, zoo vlug mo gelijk handelen en goed droog wrijven en daarna het hout weer met was opboenen. Keukendoeken en handdoeken krijgen soms een leelijke grauwe kleur, doch als men ze opkookt met een paar stukken citroenschil in het water, zal men ver baasd zijn over de verbetering. Dan blijft er nog de citroen bij keuken gebruik. Alluminium.hoewel goed schoon gemaakt, heeft door het gebruik soms een bedenkelijke tint. Men kan er geen soda voor gebruiken en geene scherpe panpoe- ders doch tegen citroen kan niemand iets inbrengen. Gebruik een schijfje citroen en de pan zal weer als nieuw zijn. Ook koper kan men goed reinigen met wat zeep en citroen een eenvoudige manier is de zeep te raspen op de citroen. En bij het koken is het citroensap gewoon on misbaar om aan allerlei schoteltjes een heerlijk frissche geur en smaak te verlee- nen. Het aantal recepten is ontelbaar, ik wil er slechts één noemen Laat enkele schijven citroen met even veel stukjes suiker in een toegedekte kom een paar dagen staan en wrijf dan de suiker fijn. Hierdoor krijgt men een siroopje dat gezond is en dat kinderen ook graag gebruiken bij pankoeken en dergelijke. POPERINGHE. van 1 tot 8 Oogst 1924. Geboorten 199 Temperville Leopold z. v. Prosper en Vietorine De Bruyoe 200 Verstraete Leopold z. v. Henri en Irma Debeir 201 Mahieu Jules z. v Jerome en Alice Buseyne 202 Staessen Jean z. v. Etienneen Jenny Yerhaverbeke 203 Catteeuw Raymonde d. v. Remies Bertha Bruynaert. Overlijden 153 Gesquiere Gerard 1 maand z. v. wijlen Marie Comeyne Sec. L, Huwelijken 67 Thoor Germain 26 j. greffier aan den Rechtbank van Oorlogs schade en Souter Doris 21 j.,z. b. b. v. Fop. 68 Gekiere Camille 34 j., eu Couwet Marie 23 j., b. v. Fop. Beloften 100 Jengember Jeremie werkrn. en Bailleul Antoinne werkster b. v. Fop. 101 Temperville Bené tim- inenn. weduwnaar v. Clabau Marie en Ingelaere Rachel huishoudst. weduwe v. Engel De Decker b. v. Fop. Vrienden en kennissen worden vrien delijk uitgenoodigd op het Solemneel Jaargetijde welke zal gezongen worden tot lafenis der zielen van Elie Liétaen en Elisa Vanhcucke op Maandag 11 Oogst om 9 1)2 ure in St-Bertinus kerk. Van wege zijn echtgenoote Rachel Tru- vvant. MM. Paul Thomas, Marcel Ampen en Ferdinand Vanhoutte, gewezen leerlin gen der Staatsmiddelbare school, hebben de twee eerste, met onderscheiding, de derde, met voldoening hun overgangs examen als aspirant-leeraar tot het derde studiejaar in de middelbare staatsnor maalschool te Gent afgelegd. Onze beste gelukwenschen. Leest en Verspreid DE GAZET van POPERIHGHE FAMILIE C4IINRMA VOOR I)E MENSCHHEID. Korten Inhoud. Deze groote sensatie film brengt ons eerst in het berg gedeelte van Canada, waar de weduwe Patricia met hare vijl zonen en de beminde van een dezer van een reis terugkomt. Ze is vergezeld van Oscar Strang, van Duitschen oorsprong en waarvan de beminnelijkheid met een eerste hoedanigheid is. Wij maken de trouwplechtigheden mede van Natte en John, zoon van de weduwe als de kreet opgaat Oorlog. Vier van de zoons treden in het leger als vrijwilligers, en 't is met groote moeite dat weduwe Patricia haar jongste zoon kan weerhouden. Demoeder de schoondochter en de jongste zoon blij ven dus alleen achter. De volgende tooneelen brengen ons in Europa,te midden der oorlogsverichtingen Wij zien er de zoons als helden weer en ook Oscar Strang als Duitsche officier. En terwijl in het verre Westen de zoon van John het leven ziet, valt de eerste zoon als slachtoffer van zijn heldenmoed. De jongste wilt zijn broeder wreken en trekt den oorlog in, om ook onder de vij andelijke kogel te vallen. Wij wonen nu de menigvuldige gevech ten bij, op een kunstige manier weerge geven en waarbij nog twee andere zoons den dood vinden. De vrouw van John vertrouwt haren zoon toe aan weduwe Patricia en komt het leger vervoegen als ziekenverpleeg ster. liet toeval wilt dat Oscar Strang en Nanette elkaar ontmoeten en de Duit- scher maakt van de gelegenheid gebruik zich van haar meester te maken. De oorlog komt op zijn einde, maar wij maken nog kennis met John, de eenige over geblevene der zoons, die door de Duitschersgevangen genomen wordt. Hij ontvlucht echter juist intijds om zijn vrouw uit de klauwen van Oscar Strang te ont rukken, helaas in welke toestand Het stuk zal het ons zeggen. Na de wreede beproevingen door beiden ondergaan,komt eindelijk de vrede en met hem het geluk voor allen, die hebben medegewerkt voor de menscheid. Autobotsing\ Op de baan van Steenvoorde naar Ha- zebrouck gebeurde Maandag morgendeen pijnlijk ongeluk. Twee autos komende uit tegenoverge stelde richting botsen op malkander aan den carrefour, De Hazewinde. M. Albert Tresse en M. Camille Bre: werden erg gekwetst, Mev. Tresse en M Norbert Degroote van Boeschepe bekwa men geen letsel. Beide machienen werden zeer erg be* schadigd Een onderzoek is ingesteld om de ver antwoordelijkheid vast te stellen. 4. i

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2