ibank van poperinghe. bi Burgerstand van: morphine F In l Binnenland. BANK VAN KORTRIJK «- TURN - CLUB Van alles wat. Financieële Inlichtingen. Vereffening ALLEMON. Ihct'smakeiifk Lorainen-Bier D.G.C. BANK VAN POPERINGHE Bewaren van Fruit. Einde 1923 werd te Geneve, onder de hoede van den Volkenbond, eene in ternationale konfereneie gehouden voor het sluiten van eene tolkonventie tot eenmaking Yan de verschillende pleeg vormen bij de tolverrichtingen. De kon- ventie is door vijf staten bekrachtigd geworden. Ook wordt zij den 27 November aanstaande in voege gebracht. Het Fransche dorp Saint-Antoine-les- Plantades, gemeente Issae, die zelf eene voorstad is van Brives, is geteisterd ge worden door een groote brandramp. De pompiers van Brives en Douzenac, onmid dellijk verwittigd, waren spoedig ter plaats en konden in weinig tijd den geesel overmeesteren. Verscheidene huizen wer den door de vlammen vernield. De schade is zeer aanzienlijk. Sedert een zestal weken bevond zich in een der goederen-bewaarplaatsen te Rome een koffertje, waarop het adres ontbrak dat afkomstig was uit Santos Daar niemand h«t kwam opeischen, be sloot de treinoverste het te doen openen. Het bleek een bedrag van een miljoen goudmarken te bevatten, alsmede zeer fijn bewerkt dameslinnengoed. De jury voor den prijs Filène, voor den vrede en de heropbeuring van Europa heeft den eersten prijs (tUü.OÜO lire) ver deeld tusschen de leeraars Fedizzi en Arias, die samen een verslag ingediend hebben, en M. Cento. De tweede prijs (30.000 lire) gaat naar volksvertegenwoordiger Lazillo en de derde (20.000 lire) wordt tusschen drie andere mededingers verdeeld. Een taxi, gevoerd door M. Diseré Vermeire, den 30 Juli 1892 te Leupeghem bij Audenaerde geboren en wonende te Malakof (Frankrijk) is te Levallois in botsing gekomen met een tram, M. Ver meire wierd uit den taxi geslingerd en de twee beenen gebroken. Men heeft hem naar het gasthuis overgebracht Een rei ziger die in den taxi zat, werd licht ge kwetst. Bij het opnemen van een film op het Tegelermeer, bij Berlijn, is een ernstig on geluk gebeurd. Men had 200 liters benzine op het water gegoten en in brand gestoken Een opnemer moest in een snelle motor boot door deze vuurzee varen. Door het weigeren van den motor kon de boot niet spoedig genoeg door de vlammen komen en geraakte in brand De operateur kreeg zware brandwonden aan beide handen. Drie bedienden van een hotel in de Fransche stad Royan waren een bad gaan nemen, onmiddellijk na hetelen. Zij zon keu dadelijk. Een hunner, Thillo Laurent, kon eenige minuten later opgehaald w in den, maar het toepassen der kunstmatige ademhaling leverde geen uitslag op. De lijken der twee anderen, de gebroeders Jan en Albert Sérafin, werden nog niet weergevonden. SE OXmXOEIEAREÜ POJtP.MSE CO OO B S"~ Heden Zondag 14 September om 11 ure 's morgens ALGEMEENE VERGADERING in Ons Huis voor al de turners. Berichten van het stadsbestuur Stadsteekenschool van Burgemeester en stad Poperinghe, maakt lessen der teekensehool nemen op Maandag ti Het Kollegie Schepenen der kenbaar dat de aanvang zullen Oktober 1924. De school, in de Meessenstraat gelegen bevat tw ee klassen een voor bouw kunde jen allerhande vakken, de andere voor teekenkunst en schilderkunst. De belanghebbenden worden ernstig aangezet deze zoo nuttige inrichting bij te wonen orn hun zooveel mogelijk in hun ambacht te volmaken. De lessen worden gegeven den Maan dag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van elke week. De belanghebbenden van de buitenge meenten worden insgelijks tot de leer gangen toegelaten. Men gelieve zijn naam en adres aan te geven op het sekretariaat der stad van heden af tusschen 9 en 12 uur 's morgens. Avondschool Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Poperinghe heeft de eer keubaar te maken dat de avondleer gangen zullen hernemen te beginnen van 6 Oktober aanstaande De lessen zulten gegeven worden in de lokalen der gemeentescholen den Maan dag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van elke week, vau 0 tot 8 uur 's avonds De jongelingen, welke de dagschool verlaten hebben worden ernstig aangezet om deze laatste avonduren te benuttigen tot volmaking en uitbreiding der kennissen welke zij tijdens hunne schooljaren heb ben opgedaan. Poperinghe, den 10 September 1924. M. Couttenier. N. Lahaye. Naamlooze Maatschappij KAPITAAL Telefoon 66 Schaalstraat, 6, POPERINGHE. - 1. OOO.ÖOO. Postcbeck. 1750. BERICHT. Wij hebben de eer uwe aandacht te roepen op d-' Geldbeleg gingen in an ze Bank gedaan Geldplaatsing iü loopende rekening. Verhuring van Br&ndkoffers. Aankoop en verkoop van alle Beurs waaiden. Aflevering van Cheeks voor Belgie en in den Vreemde. Uitbetaling van Koepons vrij van Eankloon. Wisselbew erkingeu aan de voordeeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3 tot 3 volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot 12 ure. Tel. 18. HULPKANTORENVlamertinghe, bij Mr Thevelln, alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij M* Weduwe Nevejax, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 12 ure en Nieuwkerke, bij U' Goudenhoofut, alle Maandag van 9 tot 12 ure. f; N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor het regelen der intresten. Zicht- Speelkaartenten uk: bureele dezer. knad1ue prijzen. Ministerie van Wetenschappen a Kunsten iV<sy»v^v' LEERPLICHT (Schooljaar 1924-1923) Msdsgedseld door deBankTRANSINTER. Trekkingen Verwoeste Gewesten 5 H 1922 (10-9-24) Reek* 31733 n. 11 wint 300.000 fr. Reeks 14731 n.8 wint 100.000 fr Reeks 31735 n.19 wint 100.000 fr. Behalve de hierbovengemelde nummers al de loten der reeksen 31735 - 14731 - 89440 zijn terugbetaalbaar door 300 fr Stad Antwerpen 1903. Reeks 20904 n.25 is terugb. d. 10.000 fr. Reeks 27431 n.7 is terugbet. d. 1.000 fr. Reeks 12315 n.20 is terugbet. d. 500 fr. Reeks 6501 n.9 is terugbetaal, d. 300 fr. Inschrijvingen Forg. Toleries Liégeoises V.d.i tot 15)9 Charbonn. Ressaix van den 1 tot 15)10 Bruxell. Eleclricité van den 21)8 lot 20)9 Fil. Schwartz van den 14)8 tot 30)9 Af te knippen koepons Ghont Petroleum cap. 23.10 Gbont Petroleum div. 3.83 Wij hebben de eer onze lezers en klien ten te laten weten alsdat Heer C. DECAE Gemeenteontvanger te Crombeke ons zal vertegenwoordigen voor Crombeke en Stavele. Voor alle bankbewerkingen wendt l tot onze Agenteh. WISSELKOERSEN. waarden Bericht aan de gezinshoofden Naar luid der wet, moeten alle kinderen in den loop der jaren 1911 tot en met 1918 geboren, gedurende het aanstaande schooljaar (October 1924-Augustus 1925) het onderricht ontvangen. Voor de kinderen die onderwezen wor den in eene onder staatstoezicht staande (openbare of private) lagere school, of in gelijk welk ander van den staat, de pro vincie of de gemeente afhangend plaatse lijk onderwijsgesticht,behoeven de ouders geenerlei uitlegging te geven. Evenwel moeten de ouders of voogden der kinderen die niet in eene der boven vermelde schoolinriclitingen zijn inge schreven, onmiddellijk aan ondergelee- kende, opziener, laten weten (1) op welke wijze zij de wet naleven door, volgens het geval, aan te duiden 1. In welk onderwijsgesticht hunne kinderen zijn ingeschreven ofwel 2. Of hun strekt wordt ofwel 3. Of zij in een der gevallen ver keeren,waarin de leerplicht is geschorst. N. B. De leerplicht is geschorst a) Wanneer er geene school bestaat binnen een afstand van 4 kilometer van de w oning van het kind b) Wanneer de ouders of voogden ge wetensbezwaren aanvoeren tegen het zen den van hunne kinderen of pleegkinderen naar elke binnen een afstand van 4 kilo meter van hunne verblijfplaats gelegen school c) Wanneer het kind de lagere schoot fwel de klassen voor abnormale kinderen bestaande binnen eenen afstand van 4 kilometer van zijne woning, wegens Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoeu alleen M.NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Statiekermis Met statiekermis luisterlijke inhuldiging der prachtige zaal van Pierre Verly, Hotel du Pavil ion statieplein, en ter dier gelegenheid prachtig Bal met uitstekende orgel spelen de de laatste nieuwe dansairs. Elk zegge 't voort. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u tot André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich tipg, prijs en bestek zal geven. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhinatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Statiekermis Ter gelegenheid vau statiekermis zal er Groot Bal gehou den w orden in de prachtige tent van Mauri ce Benauwt (Theeten) staande op den grond van M. Cam. ('ordenier. Pracht! ge orgel spelende alle laaste nieuwe dan sairen. Elk zegge 't voort. Velokoers. Op Zondag 21 Sep tember zal er een velokoers plaats heb ben, gegeven door den Velo-Club Het Vliegende Wiel Dottignies voor onaf hankelijken Grooten Prijs Orphee Bron nen Wegwijzer Gent, Brugge, Knocke, N'ieuwpoort, Yeurne, Poperinghe, Yper, Roesselare, Ingelmunster, Kortrijk, Mee nen, Dottignies. Vliegende kontrool bij Maurice Devos Velomaker, Yperstraat waar een premie zal te winnen zijn Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN. verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Ongelukkige afloop. De vee koopman Huyghe, wonende op het gehucht Den Abeele», wilde verleden week een koe binnenbrengen, toen opeens het dier huisonderwijs ver-Jdol werd en zijn geleider een geweldigen hoornstoot toebracht, die zijn voorarm tot op het been openreet. Het woedende dier j moest ter plaatse afgemaakt worden. De ongelukkige koopman is aan zijn wronden overleden. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter» aangeprezen. Boeschepe (Fr.) De 38 jarige Ca- mille De Nolf, geboren te Coolkerke, was met zijn vrouw en schoonvader werkzaam op eene hoeve aan den hoppepluk. Dej Nolf kreeg ruzie met zijne vrouw, de schoonvader sprong tusschen en sloeg De Nolf op het hoofd met een? vork. De De h. Moyersoen minister Het Staatsblad van Donderdag, 11 Sep tember bevat het koninklijk besluit waar bij het ontslag van Minister Van de Vijvere aanvaard en de h. Moyersoen aangesteld wordt als minister van Ekonomische Za ken Het in omloop zijnde papiergeld Van 28 Augustus tot 4 September werd een nieuwe vermindering waargenomen van het in omloop zijnde aantal bankbil jetten. Het bedrag van het Belgisch bank papier, in handen van het publiek, ver minderd met 13 millioen. De gezamenlijke vermindering van het bedrag aan bank papier bedraagt sinds 1 Augustus 137 millioen. De werkloosheid in Belgie. Zooals men weet zijn de meeste werk lieden aangesloten bij een werkloozenkas die door den Staat gesubsidieerd. Op dit oogenblik bedraagt het aantal aange slotenen 054.441. Gedurende de maand Augustus waren ledig er 4.934 personen vol- en 10.204 gedeeltelijk Yper. Frans Swinnen, aannemer, afkomstig van Diest, wonende te Yper, [leeft sedert eenigen tijd in oneenigheid met zijn vrouw, die van Duitsehe afkomst is. Donderdagavond 9 u. ontmoette hij haar aan de Meenenpoort. Zij kwam recht op hem toe, haalde een revolver te voorschijn en vuurde tot driemaal toe haar wapen af op haar echtgenoot. Het derde schot trof den man in de linkerzijde en de kogel bleef steken in laag vet. Het slachtoffer kou niettemin zijn vrouw overmeesteren en leidde haar naar het politiebureel, waar ze onderhoord en dadelijk aangehouden werd. De man begaf zich bij den dokter, maar de kogel kon niet onmiddellijk uitgehaald worden. Het parket is om 11 1/2 uur ter plaatse ge weest. De toestand van den gekwetsten, die in het hospitaal verpleegd wordt, is bevredigend. Zijn drie kinderen zijn door vrienden opgenomen. Alhier was eene cirk toegekomen. Tussehen Meenen en Yper, men weet waarlijk niet hoe't voorviel,schoot een der automobielen in brand. Het was juist deze die de kleederen bevatte. Ongelukkiglijk aan blusschen viel hier niet te denken en geheel het rijtuig met gansch den inboedel werd in aseh gelegd. De voerder kon zich bij tijds uit de voeten maken en bekwam geen letsel. Kemmel. Met Kermis - Maandag was er alhier eenen grooten toeloop van volk, onder andere van Poperinghe en Omstreken, die aldaar hun vermaak kwa men nemen. Na eenige flesschen geledigd te hebben, waren zij zoo vermoeidt ge- donsen en gesprongen dat zij per moto niet konden terug keeren. Een goede ziel die aldaar juist ter kermis kwam gereden per auto, dit tooneel ziende, kreeg mede lijden en bracht hun naar Poperinghe, alwaar zij nog eenige flesschen ledigden bij een hunner beste makkers. Dank aan den goedwilligen man en leve Kemmel-Kermis. Gheluvelt. Dees dagen was de ge naamde Anselmus Dekens, gareelmaker wonende gehucht Veldhoek bezig met de boormachien een gat in een stuk ijzer te boren, toen hij met de hand in de machien gevat werd. De wijsvinger werd gedeel telijk afgerukt en de drie andere vingers ijselijk verminkt. Beveren-a -Leie De 19 jarige Alfred Yan Herveweghen, pannendekkers- gast, uit Deerlijk, was hier op het dak eener hoeve werkzaam, toen hij door een misstap naar beneden stuikte van vier meters hoog. De jongeling werd den arm gebroken, ook een neusbeentje was ge broken en een tand was door de bovenlip gedrongen. werkloos werkloos In vergelijking met de vorige maanden is er dus een aanzienlijke verbetering. De inwijking- in Frankrijk Een Parijsch blad heeft dezer dagen op nieuw artikels gewijd aan het vraagstuk der inwijking in Frankrijk. De noodzakelijkheid, dat van hooger hand de aandacht wordt gewijd aan deze kwestie, blijkt uit het feil, dat over meer dan de helft van het Fransche grondgebied onder de bevolking van 1 tot 3 t. h. vreem delingen worden gevonden. De gebieden waar de inwijking tot nu toe het hevigst is geweest, zijnde rijke provinciën van het noorden, het Oosten en der Middellandsche Zee,Parijs,de Nord en de Pas-de-Calais, zagen zooveel vreem delingen toestroomen,datzijop ditoogen blik kunnen wedijveren met de Alpas Maritimes, waar men op 10 inwoners 3 vreemdelingen aantreft. Volgende cijfers zullen echter nog een treffender bewijs geven van den omvang die de inwijking in Frankrijk heeft geno men. Volgens de volkstelling van 1921, heeft men berekend dat op dat tijdstip in Frankrijk woonden Italianen 700.000 Spanjaards 550.000 Belgen 500.000 Russen 400.000 Polen 200.000 Portugeezen 100.000 Engelschen 70.000 Amerikanen oo.ooo Zwitsers 00.000 Luxemburgers 25.000 Duitschers 15.000 Grieken 15.000 Armeniërs 15.000 Frankrijk is een land dat wegens zijn laag geboortecijfer door buitenlansche werkkrachten het tekort dient aan te vul-1 len. Nochtans, aldus het Parijsche blad, is indijking van deze overrompeling noodzakelijk, opdat zoo weinig mogelijk ongewenschte elementen het land zouden binnenkomen. De ingeschrevene schuldeischers van gewezen heer René Allemon, zijn verzocht te willen tegenwoordig zijn te Poperinghe In de gouden Poort bij M.Yercruysse, Boeschepestraat, om 9 uur, den Vrijdag 19 September aanstaande, om aldaar hunne aandeelen te ontvan gen. Arthur Butaye. POPERINGHE, van 5 tot 12 September 1924 Geboorten229 Orbie Suzanne, d. v Cyrille en Marie Logie 230 Keyngnaert André. z. v. Gerard en Rachel Deleu 234 Clabau Ferdinand, z. v. Maurice ?a Stephanie Devos 232 Cappelaere Ansa d. v. Andre en Maria Lamond 2:13 Debyser Itogette, d. v. Nestor en Laura Casteleyn. Overlijdens 179 Vandenberghe Heer: 40 d., Bruggestr. 480 Ryckebuseb Jules, 60 j., werkman, echtg. v. Silvi? Cappelaere, sectie I. 481 Vandevoorde Philomene, 80 j., z. b., wed. v. Ivo Depreeuw, Yeurnstr. 482 Deroo Emma 28 j., naaister, ongeh., Boescheepstr. 183 Huyghe Henri, 53 j., koopman, echtg v. Flavie Cappelle, sectie I. 184 Druant Emile, 72 j., schoenmaker, wed. v. Silvie Pannekoecke, sektie E. 185 De Nolf Camille, 38 jwerkman, echtg. v. Helene De Wulf, Gasthuis. Huwelijk: 73 Durnez Gerard, 21 j., aardew., v. Becelare, en Collez Martha, 18 j., werkster, v. Pop. Beloften: 110 Carpentier Benjamin, werkman, v. Elverdinghe, en Galliarde Louise, huish., v. Pop. 411 Ingelaere Felix, schoenmaker, en Dnthieuw Irma, z. b., b. v. Pop. 112 Yancaeyseele Sylvain, landbouw., v. Pop. en Desmyter Marguerite, landbouwster, v. Proven 113 Cappelaere Nestor, landbouwer en Ingelaere Madeleine, landb b. v. Pop. 1 Vrienden en kennissen zijn vriendelijk uitgenoodigd tot de PLECHTIGE LIJKDIENST welke zal gezongen worden in de kerk van den Abeele, op MAANDAG 15 SEP TEMBER, om 10 uur 's morgens, tot lafenis der ziel van Mijnheer HEINRI HUYGHE Echtgenoot van Mevrouw FLAVIA CAPPELLE De bevriende Gebroeders en Zusters DESCHÜDT laten weteu aan Vrienden en Kennissen, dat er op heden ZONDAG 14 SEPTEMBER, om 7 uren 's morgens,eene PLECHTIGE JAARMIS zal gezongen worden in de parochiekerk van St-Jan, tot nagedachtenis van hunne overleden Ouders en Broeder HIPPOLIT DESCHODT zijne vrouw Fidelia Annoot en hun zoon Elie Devschodt Naaml. Maatsch. - Kapit. 1.000.000 Postcheckr. 1750- Schaalstraat - Tel. 60 POPERINGHE Mededeeling. M.M., Het gedurig toenemen onzer klienteel en de belangrijkheid der zaken die ons toevertrouwd zijn, hebben onzen Beheer raad aangespoord onze Bank eene groo- tere vastheid bij te zetten door eene aan- lichaamsgebreken of zwakzinnigheid nVt| man wierd in deerniswekkende toestand naar het hospitaal van Poperinghe overge- Amsterdani Berlijn Bakaresi Chrislueia Kralen Kapenlu^en GeneTe Italië Londen Madrid M treal New-York New-York cable*. Partis Pragite Si- kholm ~m.751775 Ij —Lr-I - 275.73p76.3JU» 27*;. 62 33.175043 UI JOfSB.' 378 50 *77 tó 37* ©4 87 fOi 88.25 87.S3 87.S0 *4.40' 90 88.33 89.30 26437 «63 2 S I73 26 4 37 20.11* M 2*1.631 20.il 20.41 20.20 f*U 20.63 20.13, 20 31 20.10 20.05 105.9SMQ6.- IO6.2Vf07.O7 *0.11 *>.625 <>0.17' 00.40 535 - 51S.50535 - 534.37 Leest en Verspreid DE GAZET van POPERIFGHE kan bezoeken. N B. De ouders of voogden die m»j de vereischle kennisgeving niet doen toekomen zullen bij den procureur des turnings aangeklaagd worden en de wettelijke straffen oploopen. Opmerking. - Ik herinner eraan dat het d-n gezinshoofden vrijstaat hunne kinderen naar de scholen hunner keuze to sturen en dat. te hunnen opzichte, geen «nkel middel van drukking mag gebJuiS worden om hun eene school opte leggen welke niet die hunner keuze zou zijn 1 September 1924. De OpaeotT, A ST A FLENS. 1) De kennisgeving mag portvrij ge- ischieden. Daartoe schrijve bracht, alwaar hij Donderdag overleden j is. De vrouw- en de schoonvader werden aangehouden. Watou. Onderwijs. Openstaan j de plaats van gemeenteonderwijzer. Zich te bevragen aan 't gemeentebestuur voor j 15 September. Deuren open om 7 u. Palace-Tbeater Begin nm 8 uur. WOENSDAG 17 SEPTEMBER Nachupel in 4 deelen door Dr L. Herzet rt HILDA T SEVEN IJ ran den Vol kmmwburg «Folie? Bergère» HENRICASPEELE ran den Vederlandschen Schouwburg ran Gent. Fr.VANOERSTAPPEN lUunce CORNEUS Tot slot OE SLA6 VAN RAMSKAPPELLE Dolle klucht ia een bednif PRIJZEN dei PLAATSEN5, 4, 3 2 fr. Kaarten op roorband in Palaee-Hotel. Fruit rijpt spoedig door de werking der lucht, der warmte en het licht. Als men het dus van deze drie hulpen beroofd, is men zeker van het rijpworden te vertragen. Het zou dus langer kunnen bewaard wor den met het tijdstip van het rijpworden uit te stellen. De fruitkamer moet dus buiten het be reik van den vorst gelegen zijn, het venster moet wel gesloten zijn en mag zelfs niet opengaan tot zelfs de deur van het vertrek mag nooit blijven openstaan. Plaats uwe vruchten op planken met strooi eropbij de groote koude bedekt ook de deuren en venster met strooien matten. Plaats nu uwe vruchten derwijze, dat zij elkander niet aanraken en verwijdert zorg vuldig deze welke beginnen te verrotten. De schoonste vruchten worden afzonder lijk in papieren zakken geplaatst, die men op zulke manier toebindt, dat er geen lucht in kan. en die men aan de zoldering ophangt. De witte druiven bewaart men op dezelfde manier, doch men hangt ze met de stelen naar beneden. Men moet al jmslag Staatsdienst m&n op het Filiaal der Société Générale de Relgique Kapitaal Fr. 550.000.000 sluiting bij eene der belangrijkste Bank- inrichtingen van het land. Met dit doel hebben wij ons in betrek king gesteld met de Caisse Commerciaie de Roulers, voorheen G. Delaere Co, te Rousselaere, Filiaal der Banque de Bruxelles en het is ons aangenaam U te mogen mededeelen dat onze Beheerraad beslist heeft zich aan te sluiten bij bovengemelde Bank. Onze actionnarissen zullen eerlang bij eengeroepen worden om deze aansluiting bepaald goed te keuren. Wij zijn overtuigd dat onze klienlen dit nieuws gunstig zullen onthalen, en dat zij ons voort het vertrouwen zullen ver- leenen dat zij ons altijd betoond hebben. De Caisse Commerciaie de Roulers, zoo gunstig gekend op de streek is eene machtige Bankinrichting die sedert lange jaren bestaat en een kapitaal heeft van tien Miljoen. Zij is eene Filiaal van de Banque de Bru.celles die een kapitaal en reserve fonds bezit van twee honderd vijf en vijftig millioen zes honderd vijftig duizend Franks, en eene der grootste Bankinrichtingen is van het land. Wij maken van de gelegenheid gebruik om uwe aandacht te roepen op de geld beleggingen is onze bank gedaan Geldplaatsing op zicht, op korten en j zien dat er geen b r-n aan de ste- langen termijn Aankoop en verkoop len van het fruit blijven haDgen. De drui-1 cc ven bewaren ook goed in de laden der HALFMAANDEUJKSCHE REKENINGEN f ijdperk van 10 tot 25 September -4,SS 0)q kassen,zonder iets erom. In de vrije lucht gehangen is de druif weldra met stof be- I dekt, en verliest kort daarop haar goeden smaak. Een droge kelder is gewoonlijk de beste plaats van het huis om ais fruit- J I bewaarplaats te dienen. van beursweerden Aflevering van checks voor Belgie en in den vreemde Uitbetaling van Coupons, vrij van banh- loon Verhuring van brandkoffers. TE KOOR s y Bocketj Gai^ketelj Doornstraat. Pop- Bestuur. Bi) bevel De Sekretaria, De Burgmeeater 6c Schepenen, ISSELKOERS <i<r WEEK Mun Dins. How.jOond. Buitengen one vertooning van Kinderen beneden 16 jaar niet toegelaten automatique, bij de Kinder»

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2