sSS05?- «WK r M' Burgerstand van: (li'édit Lvonnais Hond de Wereld. In t Binnenland. Caisse Comniereiale de Roulers WISSELKOERSEN. De nieuwe belastingen Van alles wat. oj) MARKTPRIJZEN. Palace-Theater, Yperstr. 38 Pop. De Keizer der Armen Naamlooze Vennootschap Gesticht in 4863 Kapitaal heel en al versehooten 250.000.000. De Bureelen en Geldkassen van liet Agentschap Hazebrouck zullen verplaatst worden vóór den 15 December aanstaande, 61, Sleutelstraat. Alle Bank- en Beursbewer- kingen. Inschrijvingen. Betalingen van alle koepons of biljetten. Bewaring van titels.Verhuring van brand- £anpise:schap «Ronde tras Poperinghe» bij G- Silvert, Groote Markt Zondag 7 December Deze vlucht wordt gespeeld met vier duiven die op hetzelld nur op de volgende plaatsen zullen gelost worden Steentje Molen, Abeele Molen, Hertog van Brabant en Jagershof. De duiven moeten elk afzonderlijk be- statigd worden. De rangschikking zal geschieden bij optelling van den tijd der 4 duiven. Inkorving tot 9 u. 30 m. bij G.Silvert. Loslating om 40 u 30 m. VRUCHT BOOM EN Hoog en halfstam,pyramiden en leivormig in grooten voorraad Uitgebreide Soorten Collectie haagplanten, sierboomen en struiken Specialiteit van Rozen alle gekende soorten in voorraad, zoowel HOOG- als LAAGSTAMMIGE. Groote keu* van eigen kweek bloemen en planten voor huis en perken- versiering. Dagelijks frisse he bloemen. René RABAU& Zoon Hofbouwers Veurnestraat, 54, POPERINGHE. In eene koolmijn te Drocdhrt, Fransch-.N'oorden, waren drie Hongaar- sche mijnwerkers, de geuaamden Galva- nez, Scilla en Nagian, aan den arbeid,toen plots een groote steenkoolblok van het ge welf losraakte en op hen neerplofte. De drie ongelukkigen werden ijselijk verplet terd. De Finlaodsche viermaster Port Calidonia op weg naar La Palice, met eene lading nitraat, is Dinsdag morgend rond 6 ure op de rots Antioche, bij Chas si ran, gevaren en werd er tegen verbrij zeld. De onstuimige zee maakte alle red ding onmogelijk.De bemanning,bestaande uit 25 tot 30 leden,heeft de dood gevonden en het schip is gezonken. De Spanjaards krijgen in Marokko meer slagen dan zij dragen kunnen.Thans is er te Madrid weer zeer slecht nieuws toegekomen De Spanjaards hebben de nederlaag geleden te Rio Martin, in den omtrek van Tetouan. Zij hebben die stel ling moeten ontruimen. De oproerige in boorlingen zitten de Spanjaards heftig op de hielen. Uit Batavia wordt gemeld dat te Monosobo eene nieuwe aardbeving heeft pUats gehad. Er werden drie personen gedood. In de koolmijn van Sarre-et-Mosselle te lorback, frankrijk, moesten twee werk.isden. de gen aam den J. Conrad en r rentzel de wieken van twee mijnen aansteken. Plots had er e«n geweldige ontploffing plaats en alvorens de twee mijnwerkers eene schuilplaats hadden kunnen bermken. deden zich vier nieuwe ontploffingen voor. Frentzel werd op den slag gedood. Conrad gaf nog eenige tee- kens van leven^doch bezweek weinige oogblikken nadien. De twee slachtoffer^ waren gehuwd en vader van een gezin M de Valera, gewezen voorzitter va i het ersch Sinn-Fein, die op t gebied van Lister aangehouden werd toen hij een meeting wilde geven, beeft zijn straf in gevang te Be fast uitgezeten. Vrijdag heef! hij de vrijheid teruggekregen. In t gezicht van Kotka, is de ketel van een stoomschip gesprongen. Het vaartuig zonk onmiddellijk. Van" de pas sagiers. meest arbeiders die van hun wer k terngkeerden, werden 19 personen zv iar gewond, terwijl 25 andere in de golven verdwenen. Drie gekwetsten zijn ao ïeraf overleden. De Belgisch stoomboot «Cyptis», ko- me ie van Cardiff,met eene lading kolen, is aan de monding der Gironde gestrand. Stadsnieuws. Zotidagrust. Alle Apotheken open tot middagbeden Zondag nanoen alleen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u lot André Cosaey, Groote Markt, 42, Pope- ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Daar syn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Civilisatie of beschaving. De nacht tusschen 4 en 2 December hebben eenige helden van het Sint Eloifeest misbruik gemaakt om vandalenwerk uit te richten. Pompen werden ten deele of geheel losgerukt, rustige burgers door nachtlawijdfgestoord, en sommige zelfs in hun huis bedreigd door vuige zatlappen welke het geestig gevonden hadden op deuren en vensters te stampen. We laten aan de bevolking over te oor- deelen, of het noodig is ons Ylaamsch Volk wat te beschaven en aan de Stads overheid of het intusscbentijd niet nuttig ware zulke nachten de rust der gesapige burgers door wat meer politie te verze keren. Bericht Wilt gij een goede lan taarn koopen voor velo of moto aan gena- digen prijs, wendt U bij Maurice Devos, 9, Yperstraat Poperinghe. Oude Gazetten 1 fr. de Kgr. ten bur. dez. StadsschouwburgOp Zondag 21Maandag 22 en Dinsdag 23 December zal de Maatsehappij Langhoirs-Victorinen opvoeren De Brusselsche Straat zanger, drama in 6 Bedrijven. Pin tot slotDe Weerwolf, blijspel met zang in 4 bedrijf. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter» aangeprezen. Het schoonste Kerstgeschenk is wel een Corset D. W. de nieuwe model len met elasliek op de rug zijn uitmun tend. Westouter Maandag namiddag kwam Jules Baerl, voerman bij De Haeck- Mouton, te Rousbrugge, met een zwaren kamion, geladen met kruidenierswaren en bespannen met drie paarden, den Zwarten Berg afgereden. Gekomen bij het dorp, waar den weg geweldig daalt sprong de rem. De paarden verschrikten en gingen op hol, doch konden door een moedigen jongeling stil gehouden worden waardoor er zeker ongelukken vermeden werden. Donderdag avond rond 8 ure, werd de genaamde Ida Decrock, omvergewor pen door een onvoorzichtigen wielrijder welke gekend is. De vrouw is aan het rechterbeen gekwetst. Een onderzoek werd door den veldwachter ingesteld ten einde de verantwoordelijkheid te bepalen. Yp®r\ 1° de Kaaistraat, wonen de pas getrouwden, Van Exem, en reeds D nsdag nacht, zijn er dieven bij hen in gebroken. Zij moesten goed bekend zijn met het huis want zij zijn regelrecht ge gaan naar de plaats waar het geld verbor gen za! en hebben er eene som van meer dan 400 fr. gestolen. De inwoners hebben volstrek, niets gehoord en de dieven heb ben met het minste spoor nagelaten. in De g^daiwrie heeft aatolIeHen°PStand ,egen de K** Meenen. E^n werkman dc jange Arthur Slagier, wSSde in Kapelstraat te Wvnkel-St flÜg tijdens het overdragen van rakbl» btuschte talk, aaoToo^^T"' VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE Ca, aangesloten bij de BAN QUE DE BRlXELLES Kapitaal 200.900.000 Reserven oo.G50.000 35- de rerd Yper. M. Vannieuwenhove, libe raal scbepene van openbare werken, had over eenige weken zijn ontslag als scbe pene ingediend, omdat de leden van den gemeenteraad zijne zienswijze niet deelden nopens het oprichten van eene Latijnsebe afdeeliog in de middelbare school. Zijn ontslag werd aanvaarden Zaterdag laatst werd er overgegaan tot de kiezing van een nieuwen schepene10 stemmen wer den uitgebracht, waarvan 7 op naam van Robert Declercq, katholiek, en 3 witte briefjes. Het heengaan van M. Vannieuwenhove is betreurenswaardig, want hij heeft in zijue stad veel goeds verricht als schepen van openbare werken. Hooghlede. In de hoeve van Hen ri Bostoen, wijk Biebuyck was er brand uitgebroken. Dank aan de spoedige tusscbenkomst der pompiers kon het vuur rap uitgedoofd worden en werden alleen het dak en een deel van den oogst vernield Bij hunnen terugkeer werden de pompiers bijua de slachtoffers van een erg ongeluk. De kar met de brandtoestellen werd vast gehaakt aan een autokamion en door een andere vrachtauto, komende van den Dix- muidschen steenweg, aangereden. De botsing was zeer geweldig en verscheide ne brandweermannen liepen kwetsuren op. Roeselare Tot nu toe onbekende dieven zijn in een achtergebouw, staande bij de woning van den groenselier Deraeu- lenaere, steenweg van Ardoye, gedrongen en hebben er 48 schoone konijnen, voor eene gezamenlijke waarde van omtrent 250 fr.meegenomen. Klacht is bij de gendarmerie gedaan. Kortrijk. Maandag avond, rondO ure, werd de zeventienjarige Agnes Ver- hamme, wonende Abdijkaai, tegen hare woning door een onbekende kerel aan gerand. Het meisje verweerde zich hard nekkig, rukte zich los en liep hare woning binnen alwaar zij in bezwijming viel. De broeder sprong onmiddellijk buiten en zag een kerel de vlucht nemen. Een ge neesheer werd onmiddellijk geroepen, die het meisje de noodige zorgen toediende De persoonsbeschrijving van den aanran der werd aan de politie opgegeven. Uit de Leie, aan de Reep werd het lijk opgehaald van den 35 jarigen Gustaaf Goeman, daglooner, wonende aan de Reepkade. Beernem Sedert verleden Zater dag is men zonder nieuws van den ge- naamden Gentil Van Dale, een jongeling die de eenige steun zijner moeder-weduwe is. Men heeft zijn rijwiel gevonden bij de Moerbrug (Oostcamp) en zoo veimoedt men dat hij in de Brugsche vaart zal ver dronken zijn. Lisseweghe. De voerman van M. C. Bulcke, koopman in houtwaren, kwam met zijn wagen met twee paarden bespannen over het spoor gereden aan den onbewaak ten overw eg van Lisseweghe op de lijn Brugge-Zeebrugge. De man had den koopwarentrein niet bemerkt welke aaogestoomd kwam. De wagen werd tot splinters geslagen. De paarden bekwamen geen letsel, maar de voerman had ver wondingen aan het hoofd en arm opge- loopen, bij zoover/e dat men verplicht is geweest hem per auto naar zijn huis te Zeebrugge te voeren. Oostende. De genaamde Paul K.., voorzitter van een cinematografische Club, had liefdagdigheidsvertooningen in gericht in twee cinemazalen der stad ten voordeele van de slachtoffers der zee. Maar een onderzoek der policie heeft uit gemaakt dat bij zich aanzag als het eenig ste en voornaamste slachtoffer en de op brengst in zijnen zak stak. Daarenboven had hij ook eenige af truggelarijen gepleegd bij verscheidene kooplieden der stad. Vol gens het schijnt zou hij ook vervolgd worden voor desertie. Hij werd Woensdag te Brussel aangehouden. XEDimRfGE» m BET STADSBESTÏÏTO DE GAZET van P0PERIHGHE De h. Theunis heeft een onderhoud ge had met de hh. Pussemier en Lemonnier, onderscheidenlijk afgevaardigden van de rechter- en de linkerzijden, nopens het vraagstuk van de nieuwe belastingen. De eerste minister zou bereid zijn bet bedrag der belastingen te verminderen, doch ver klaarde niet verder te kunnen gaan dan 100 millioen. De twee afgevaardigden der meerder heidspartijen hebben alsdan aangedron gen opdat de regeering den aard van de nieuwe belastingen zon wijzigen. De militieplichtigen, uitgestelden van 4924,leerlingen der gestichten van booger onderw ijs, die hun examens mislukt heb ben in de zitting van de maand Oktober laatst, mogen bij uitzondering verzaken aan bun uitstel en dienst doen met de klas 1924. Zij zullen hunne aanvraag moeten stu ren aan den heer Bevelhebber van het Wervingsbureel van Kortrijk, voor den 10 December 1924, en er een bewijs bij voegen afgeleverd door het gesticht van hooger onderwijs waarvan zij de cursus sen gqvolgd hebben, en vast stellende dat zij niet geslaagd zijn in hun examens der zitting van Oktober laatst. Do militieplichtigen van 1925. in den vieemde verblijvende, zullen voor het Wervingsbureel moeten verschijnen op 17 Maart 1925. Nochtans, zoo er onder hen zijn die er groot belang bij hebben om naar Belgie terug te keeren op een ander tijdstip dan dit in het bevel tot ver schijning bepaald, kunnen zij, mits zich te wenden tot het bestuur der plaats waar zij geteld werden, aangenomen worden tot een geneeskundig onderzoek, op gelijk welk een der vergaderingen die, tusschen den 2 Januari en den 31 Maart aanstaande zullen gehouden worden. De miliciens van 1925, die deel uitma ken van een gezin met ten minste 6 kin deren in leven en die verwaarloosd heb ben onbepaald uitstel aan te vragen mogen thans nog vóór 10 December e. k. een vraag om een jaar uitstel indienen. Zoo zullen ze bij de lichting van 1920 gevoegd worden en aldus in de gelegenheid gesteld om in de maand Augustus van 1925 eene aanvraag om onbepaald uitstel te dienen. De Oorlogsdotaties Op 20 November 1924 waren 371.800 gevallen opgelost. Er moeten nog nage noeg 15 000 boekjes aan de oud-strijders afgeleverd worden. Van dit getal dienen er 5.800 boekjes afgetrokken van veroordeelden die nog niet in eer hersteld zijn. De andere hangende gevallen betref fen vooral militairen die in den oorlog talrijke standsveranderingen hebben on dergaan of toebehoord hebben tot ontbon den eenheden. Wat de fiskus kost Het beheerder belastingen, douanen en accijnzen zal in 1925 de som van 93 millioen kosten, 't zij iets meer dan de helft welke in het budjet der financies voorzien is. Aan papierkoslen verslind dit beheer meer dan 4 millioen frank. Voor de Handelsreizigers De vermiddering van 25 op den abonnementsprijs door den minister van van spoorwegen toegestaan, betreft alleen de handelsreizigers. De handelsbedienden die zich voor hunne bezigheden per spoor moeten verplaatsen kunnen deze vermin dering niet genieten. Het Proces Coppée Het burgerlijk proces Coppée tot scha devergoeding aan den Belgischen Staat, die 55 miljoen frank eischt, zal den 11 December voor het Assisenhof van Bra bant opgeroepen worden. Papieren geldomloop Op acht dagen tijd, namelijk van 20 tot 27 November laatst, is onze papieren geld omloop gestegen met de kolossale som van 43 millioen frank. Te veel Vrouwtjes Sinds 1880 vermindert het aantal man nen in verhouding met de vrouwen. In 4880 waren er 3074 vrouwen meer In 4920 stijgt dit cijfer tot 410.000. In Limburg en Luxemburg bleef het aantal mannen tot in 1940 grooter. In Henegouwen bleef het ongeveer gelijk maar ook in deze laatste provincie is het gedurende de laatste jaren gestegen, zoo dat ook daar 3000 vrouwtjes voor Sint- Anna schapraai bestemd zijn. SPORT FOOTBALL. Uitslagen van Zondag 30 November 3e Af deeling. Poperinghe—Dixmude 5- 2 1-0 Scholieren. MEIN VRAAGT Een goeden Maalder voor Poperinghe. Adres ten bureel. Nutteloos zich aan te bieden als men de volkomen kennis niet heeft van den stiel. 1 A. .0 Heden Zondag, om 2 uren Scholieren. ATHLETIEK. o— POPERINGHE, van 28 Nov. tot 5 Deo. 1924 Geboorten 302 Cappelaere Andre, z. v. Valere en Augusta Maerten 303 Yandenberghe Raymonde, d. v. Oscar en Maria Dew achter 304 Bossaert Bertha d. v. Jerome en Lucie Phlypo 305 Loncke Jules, z. v. Aime en Alice Dezeure 306 Debruyne Madeleine, d. v. Rene en Lydie Vandermeersch 307 Legrand Joseph, z. v. Rene en Alice D'hont 308 Leuvvers Maria, d. v. Nestor en Madeleine Logie 309 Delava Walther, z. v. Joseph en Maria Degrendel 310 Staelens Maria d. v. Aloïse en Rachel Lemahieu 311 Bostyn Godelieve, d. v. Cyrille en Maria beroo. Overlijdens 229 Vancayzeele lima, 46 j., landbouwster, eehtg. v. Aloïse Crombez, sectie A. 230 Bouckaert Elodie, 58 jhuish., echtg. v. Emile Vincart, sectie L. Huwelijken: 110 Verhaeghe Henri, 31 j., werkman, en Grossey Madeleine, 26 j., herbergierster, b. v. Pop. 111 Boude- weel Camille, 28 j., landbouwer en Maes Julienne, 28 j., z. b., b. v. Pop. 112 Yanhoucke ltemi, 31 jtimmerman, en Christiaen Elisa, 23 j., z. b., b. v. Pop. Beloften 163 Deneire Maurice, koet sier, en Degraeve Emma, z. b., b. v. Pop. 104 Destailleur Oscar, panneleggeren Haelermeersch Rachel, naaister,b. v. Pop. De Familie Gustave Bruneel bedankt Vrienden en Kennissen die tegenwoordig waren in den Lijkdienst van heer Gustave BRUNEEL L'Empereur des Pauvres Vraagt overal het PATERSYATJE lekker Bier van t WIELRIJDEN. Zondag avond is de zes-dagen koers van New-York begonnen. Het klassement was Donderdag ais volgt 1. Walthour-Giorgetti 454 punten 2. Mac Beath-Hanley 104 3. Deruyter-Belloni 81 Op 1 ronde 4. Van Kempen-Mac Namara 185 7. Girardengo-Egg 80 9. Goossens-M. Buysse 49 Op 2 ronden 10. Dewolf-Stockelvnck HO WAARDEN* Amsterdam 819.- Bvrlija Dakarest Christiania Keulen Kopeuhagen 355 Genève 39-2.45 Italië 88.37 Londen 94.05 Madrid 283. Muniréal New-York New-York cables 30 31 Parijs 109.99 Prague 61.— Stockholm 516.87 WISSELKOERS der WEEK Maan Dins' j Woen- (Dood 36. 92 273 19 19 19 109 60 530 29K.75 5*1333 25 to 388.25 75 86.75 90 93.50 50(276.87 97 20.05 98 19.9» 92 19% 47:109.97 12 60.50 538.-^40. 75 351 75 380 55 8o 50 92 .75 874 .90 19 S3 19 87| 19 20 109 60 60 f. Aanleggen van hoven en parken,prijs op aanvraag MALF.MAANDEL1JKSCHE REKENINOEN tijdperk: van ÏO December tot 26 December 5,00 o o Rekeningen 6 maanden 5,25 o o Rekeningen I jaar 5,SO O o Leest en Verspreid Militie. Inlichtingen. Militie. Bericht. Militie. Klas 1925. Football Club Poperinghe Heyst—Reuiy Sport TiéltGhistel HeuleThourout 0—1 4—0 Eerst moet ik een hartelijk proficiat wenschen aan onze spelers over hunne schoone zegepraal op de F C. Dixniude. Al onze mannen verdienen lof en wij hebben alle redens om tevreden te zijn, mij dunkt dat deze samenstelling van het elftal de beste was welke wij dit jaar te zien kregen, spijtig dat wij die niet alle Zondagen hebben kunnen samenstel len, dan had het kampioenschap zeker en vast in Poperinghe gebleven. De uitslag 5-2 was ver diend, en de uitslag 7-1 had beter de spelwaarde weergegeven. Wij waren de besten op alle lijnen Den moed en wilskracht waarmede onze mannen den kamp hebben aangegaan, bracht hen de verdiende belooning hare puntjes. Schoone phasen hebben wij te zien gekregen, open spel, bliksemsnelle aanvallen, spelverplaatsingen van links naar rechts en omgekeerd, in een woord, voetbal, zooals hij altijd door onze mannen zou moeten verstaan worden, en het is zeker moesten zij in de komende matchen het spel uithalen van Zondag laatst, zij vele puntjes zouden oogsten. Wat onze tegenstrevers betreft, de faam dit elftal voorafgegaan, was overdreven 't is waar, huu spel was verleden Zondag flauw, maar iedereen moet bekennen dat er iets abnormaal moet gebeurd zijn hij ons bezoek te Dixmude, om er eene davering te krijgen van 7-0 KLASSEMENT III* AFDEEL1NC G. G. V. G. V. T. P. lhourout 9 7 2 0 25 8 14 T hielt 9 6 1 2 26 13 14 Heul* 9 5 3 1 15 10 11 Dixmude 9 5 4 0 28 20 10 Poperinghe 9 4 3 2 18 23 10 Remy Sport 9 3 6 0 19 26 6 Hey»t 9 2 6 1 9 17 5 Ghistel 9 1 8 0 8 33 2 Heeren Spelers Koopt uwe football schoenen en toebehoorten bij A. Cossey- Yan Mol, rechtover 't gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen. 0-9 2-1 5-0 PoperingheF.C.Brugge Kortrijk SportStade Kortrijk C.S.Brugge—S.K.Rouselare Zooals te verwachten was heeft de Club Brugge onze scholieren een kloppingske gegeven van 9 0, dat nochtans niet zeer te verwonderen is, daar onze kleinen nog maar voor het eerste jaar optreden, met wat meer ondervinding zullen zij er toch komen. KLASSEMENT SCHOLIEREN eid een weinig keuken kennend. In lichtingen ten bureele dezer. Meid voor alle werk voor rond Januari bij M. Lebbe-Leupe, gasthuistraat, 26, Poperinghe. G. G. V. G. V. T. P. C.S. Brugge 5 5 0 0 28 3 10 F.C. Brugge 5 4 1 0 31 3 8 Kortrijk Sport 5 4 1 0 19 8 8 Poperinghe F.C. 5 2 3 0 8 25 4 Stade Kortrijk 5 I 3 1 7 11 3 C.S. Yper 4 1 2 4 15 3 S.K. Bouselare 5 1 4 0 17 25 2 S.C. Meenen 4 0 0 1 20 Onze reserven hebben moeten onderdoen te Abeele met 1-0. Heden Zondag doet ons eerste de verplaatsing naar Thourout, die aanzien wordt voot#de sterk ste ploeg van derde afdeeling. Daar ik vernomen heb, dat ons elftal niet volledig kan optreden, en dus met reserven zal moeten de verplaatsing doen gelooven ik dat Thourout zal zorgen de puntjes t'huis te houden. Aan u mannen het tegenoverge stelde te beweren. De scholieren krijgen het bezoek van Stade Kortrijk, hier zal het een hard betwiste match zijn Ben drawn zou niet te verwonderen zijn. F.C .Poperinghe Stade Kortrijk CROSS DU SOIR (7 km.) Zooals we verleden week meldden ging Zondag laatst deze belangrijke wedstrijd op 't groot manceuverplein JjT* te Etterbeek door. Om 11.35 ure werd het Yvertrek aan 800 mededin- U.i* gers gegeven, waaronder m onze stadsgenooten Georges Vandenbroele en Felix Liétaert. Onze moedige stadsgenoot Vandenbroele neemt dadelijk de leiding. Degrande zit hem op de hie len. evenals Van Campenhout. Aan de brug van den ijzeren weg bemerken wij Degrande, Vanden broele. Delathouwer, evenals te Tercoigne waar Vandenbroele en Degrande er in volle vaart de steile helling aftrappen en reeds een 20tal meters voorsprong hebben op het volgende peleton waarin we nochtans kunnen opmerken Van Campenhout, Marien. Delathouwer, Derom, De- sodt. Defleurquin, Liétaert. Halfkoers heeft Vandenbroele de kop met De grande die er van door trekt, daarop volgen Delathouwer. Van Steenlandt, Crabbé, Van Cam penhout, Defleurquin, Desodt, Blondeel, Liétaert Derom. Het lastigste oogenblik is wel de doortocht van de Schaapweg waar we onzen moedigen Félix aan het werk zien. Hier leid nog altijd Degrande gevolgd door Vandenbroele en Delathouwer. Nu rennen ze in volle snelheid naar deaankomstpaal waar we als volgt opnemen. 1. Degrande, U.S.G. in 26 m. 20 s. 2. Delathouwer. Mechelen 3. Vandenbroele, Poperinghe dan volgt de ellenlange lijst der 549 geklasseer- den waarin wc opmerken4 Defleurquin, 7. Vansteenlandt, 8.\ an Campenhout. 17. Bertrandt 29. Desodt, 30. Derom, 31. Blondeel, 38. Van Goey, 90. Liétaert, 93. Vandevelde, 94 Van Oostende. Een uiterst prachtige koers van Vandenbroele maar tevens eene echte verrassing van wege onzen Félix waar we hem op 800 mededingers de 90' plaats zien innemen, vóór Vandevelde, Van Oostende, enz. j.p. Poperinghe, 5 Dec. Tarwe 120.0, rogge 110.0, haver 105.0, bloem 171.00, aardappelen 5500boter 1800eieren 082 hoppe (50 kil.) 1924: 440. Roeselare, 2 Dec. Tarwe 118.00 rogge 110.0, haver 95.00, bloem 173.00, gerst 120.0, witte boonen 113.00, lijn zaad 180.00,koolzaad 215.00,strooi 15 00 hooi 25.00,aardappelen 50.00,boter 17.50 eieren 0.86. Kortrijk. 1 Dec. Tarwe 120.00, rogge 112.0, haver 100 0, bloem 173.00 hooi 35.00, strooi 17.00, aardappelen 55.00, boter 18.50, eieren 0.90, koolzaad 215.00, lijnzaad 185.00. Naar de beroemde roman van Félicien Champ- saur. Groote Volksfilm in 6 tijdperken met Léon Mathot en Krauss beroemde vertolker van Mon- to-Cristo 6* Tijdperk De Floreal. Korte Inhoud De storm is voorbij. Het leven heeft weer zijn gewone loop hernomen. Mare en Silvette zijn ge trouwd en hebben de Sarrias bij hen in huis ge nomen. Het kind van Silvette telt nu 5 jaar.Mare dweept melde kleine omdat Silvette zijn moeder is, maar heeft vaak een boozen blik voor hem, wanneer hij denkt aan den lafaard die zijn vader was. Deze laatste is afgevaardigde te Parijs.Eens ontmoet hij Silvette op de koersen en verre van beschaamd te zijn voor zijn vroegere daden, hit sen deze hem weer op.Hij heeft den durf zich bij Silvette te begeven, gedurende de afwezigheid van haar echtgenoot, maar deze treedt op het oogenblik binnen en jaagt schandelijk den ver rader weg. Saint Saturnin heeft zijn Keizer der Armen niet vergeten.Om hem de vroegere grieven te doen vergeten, wordt hij uitgenoodigd op het dorp. Mare Anavan neemt aan, en vergezeld door de Sarrias doen ze hun blijde intrede. Een heil dronk wordt geheven ter eere van de gewezen arme zelf. Bonaféde, de apotheker en Cesar den barbier zijn van de partij.Te midden der vreugde blijft Sarrias somber gestemd. Voor hem is geen geluk meer, nu hij verloor wat hij steeds zoo noodig had de oogen 1 De arme kunstenaar ver kwijnt, zonder iets te zeggen. Hij lijkt eene dier planten, die, van licht ontnomen, uitsterven En eindelijk, midden in zonnelicht en weelden- groei, kwijnt hij weg omdat den dag niet meer tot zijn hart kan komen. Het licht vervult echter zijn ziel, maar voorspelt slechts de toekomst. Sarrias, stervend, ziet ze tegemoet. Het is onze massa kleinkinderen die ze zullen verwezent- lijken. Wat zal ze zijn 1 Misterie En nochtans ze zal de apotheose zijn der goedheid. "Wie ook deze mag zijn die dan regeeren zal zegt Sarrias, hij zal, door zijn liefde voor de simpelen, de armen, den titel verdienen van «Keizer der Armen». EINDE De Zes-dagen van New-York

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2