Burgerstand van: Hond de Wereld. In t Binnenland. Caisse Commereiale de Holders Van alles wat Lezers De Gazet van Poperinghe Jaariijksche Baankoers Goed Nieuws Limousine-Auto, 20 piaatsen 10 Oogst 1925 Maandag Nationale Betooging 4925 STAD POPERINGHE 1925 VEURNSTRAAT'KERMIS Zaterdag 15 Oogst (Half Oogst) Velskoers voor jongelingen beneden 16 jaar 80 Fr. PRIJZEN 25-20-15-10-5-5 Inschrijving bij Th. Guussey. Vertrek om 2 ure stipt. Zooder inleg. GROOTE RINGSTEKING 80 Fr. PRIJZEN 25 20 15-10-5-5 Inschrijving om 3 ure bij A. Decadt. Begin om 3 ure. Inleg 2 fr. voor alle liefhebbers. 100 km. (goede baan). 500 fr. Prijzen 150-100-75-50-40-30 20- 4 5d 0 waarbij nog talrijke premies. Inschrijving bij H. Bruneel, velomaker om 1 ure. Vertrek om 2 ure stipt. Inleg 3 fr terug 2 fr. voor de rugnummers. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeurlijke ongevallen. Wedstrijd Groote Honden 60 Fr. PRIJZEN 25-15-10-5-5 2Wedstrijd Middelmatige Honden 40 Fr. PRIJZEN 20-10-5-5 3» Wedstrijd Kleine Honden 30 Fr. PRIJZEN 15-10-5 Inschrijving bij Em. Decrock, om 4 ure Begin om 5 ure stipt. Leest in virspwdt DE GAZET VAN POPERINGH Aan den spoorwegovergang van de rue de Montrouge te Gentilly, waar reeds herhaaldelijk ongelukken gebeurden, is thans weer eene vrouw doodgereden. Er stond een trein op de sporen en eene vrouw. Mej. Jeanne Collet, 57 jaar oud ging achter den laatsten wagon door om zich naar Montrouge te begeven. Juis kwam de sneltrein aangestoomd de vrouw had den tijd niet meer te ontkomen zij wérd door de locomotief gevat, onder de wielen gerukt en op de ijselijkste wijze verminkt. Te La Verpillière, nabij Lyon, was de landbouwer-eigenaar Marius Cuertat 62 jaar oud, bezig zijn graan te dorschen De man gleed uit, viel in het dorschma chien en werd ijzeiijk verhakkeld. In het Tyrolisch gebergte van Tote kirche bij Innsbrdckjwerden',46 Beiersche toeristen door een sneeuwstorm verrast Vier dezer werden onder den sneeuw be dolven en zijn van koude gestorven. JEene gruwelijke misdaad bracht de wijk Saint-Denis, te Parijs, in rep en roer Zekere Georges Wurston, 29 jaar oud, heeft zijn zoontje, 4 jaar oud, verhangen. Toen men het wichtje vond had het reeds opgehouden te leven. De moordenaar poogde zich ook te ver hangen, doch bij zag er van af, ging zich bedrinken en ledigde dan den inhoud van een fleschje vergif. Het monster is naar het gasthuis overgebracht. Te Bengrane, in de Argentijnsche Republiek, is een vreeselijk ongeluk ge beurd. Een trein ontriggelde terwijl hij in volle vaart was de ontspoorde wa gons klonken om in den afgrond bezijden de spoorlijn. Zes reizigers werden op den slag gedood dertig anderen zijn ge kwetst, onder wie verscheidene levens gevaarlijk. Te Villefranche-sur Sa-me, wilde M. Baritel, 26 jaar oud, varkensbeenhonwer, een zijner makkers roepen, die in eene ijskas werkte. Hij klom op eene ladder, doch deze wankelde en Baritel wilde zich aan een draad met hooge elektrieke slroo- miog vastklampen. De ongelukkige werd op den slag gedood. Tijdens een geweldigen storm, die het meer Tan Zurich teisterde, is een boot omgeslagen bemand door vier per sonen Arthur Lehmann en zijn vrouw, Werner Lehmann eo ean juffrouw Bennin- ger. De vier inzittenden verdronken. Een genaamde Edw. Le Guern, 15 jaar oud. wonende te Lanmeur. was aan hH strand van Penenez, te Locquinec (Fr) aan het baden- Hij w aagde zich te ver in zee die zeer bol atood en werd door de e 'van meeferutt. De neef van den onge- k vfc;ge M. E Laurent, 22 jaar, sprong fi -kleed in zee om den drenkeling te gaan redden. Nadat hij verscheidene bonderde meters gezwommen was bij zoo a ffemat dat bij m>>'< terugfceeren. maar od t oogenblik dat bij ging kunnen grond r&keo rukte eene gew e.dige baar hem rr.ee ea hij verdronk. j" i- 15 .arige knaap Pieter E ik. w od# te Haar em. kwam nevens ene e kt gegaao, fewo Mi P^ls w r l en het boofd vooruit in de mudder- - M v-K Toen men den ooger.it«gen Jonge* voad, bad hij reeds opgehouden e leven d >or verstikking Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open ;ot middag heden Zondag nanoen alleen M. NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van tot I ure, en na 8 ure 's avonds. Militie. - Lichting 1926. Aan vragen om onbepaald uitstel, om uitstel voor een jaar, om vervroegde oproe ping, zulke aanvragen moeten binnen de maand Augustus door de belang hebbenden gedaan worden, op het stads secretariaat, alwaar men ook alle ge vraagde inlichtingen daarover zal ver strekken. Donder schermen. Van heden af zal ik mij gelasten met het plasseeren van Donderschermen, ook alle herstellin gen, waarborg werk en spoedige bediening Julien Vandevoorde, Msesenstraat N. 15 Poperinghe. Doodelijken afloop. H. Cyrille Keygnaert, die zooals we meldden,tijdens de velokoersen van Zondag 26 Juli, in de Reninghelststraat, door een der renners omvergereden werd, is Woensdag mor gen aan de gevolgen zijner wonden over leden. Hij werd Donderdag, onder groote volkstoeloop begraven. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt ulo André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich ling, prijs en bestek zal geven. Plechtige Prijsdeeling Dinsdag morgend had in het bisschoppelijk Col lege de Jaariijksche Plechtige Prijsdeeling plaats. Hier volgen de namen der leerlingen van iedere klas welke den 1» prijs in uitmuntendheid behaald hebben in hunne klas. Voorbereidende Af deeling t* Studiejaar Danneels Joseph, Proven 2* Studiejaar Malbrancke Julien, Pop. 3* Studiejaar Matten Marcel, Poperinghe 4* StudiejaarSohier Frans, Poperinghe 5* Studiejaar Ingelaere Marcel, Pop. ft* Studiejaar Battheu André, Poperinghe Voor de leerlingen welke dit jaar hun Eere-Communie gedaan hebben Christelijke Leering 1* (Battheu André (Gauquie Daniél 7* Studiejaar A.Thorez Charles, Pop. 8* Studiejaar B.Quaghebeur Andre, Pop. Middelbare Afdeeling 3* Klas Decortc Julien, Oostvleteren 2* Klas Dedrie Edouard, Poperinghe Afdeeling der Humaniora 6* Klas Devinck Leon, Watou 5* Klas Lanszweert René, Oostvleteren 4* Klas Gallens Roger, Wytsehaete 3* Klas Vandenbussche El'ie, Haringhe 2* Klas Debaenst Norbert, Stavele Ilhetorica Crousel Georges, Poperinghe Het Eeremerk gejond door de Stad Po peringhe. aan den leerling uit de Rhetorica die den Eersten Prijs behaald heeft in Litmuntendheid werd door den heer Burg meester Nestor Lahaye overhandigd aan M Georges CROUSEL van Poperinghe VN ij bieden aan den bekroonde en de Achtbare Familie Crousel, onze beste ge- lukwenscben. Wedstrijden tusschen de Collegiën can het Bisdom Brugge Bekomen onderscheidingen door de leerlingen van het College vau Poperinghe Rhetorica Latijnsche Redevoeringi* Accessit Georges Crousel, Poperinghe Bericht. Aan de Landbouwers van Poperinghe en Omstreken. Van den 11 Oogst te beginnen zal men bij Louis Larou, Ouderdomsteen weg, bij den Peere boom, een Dorschmacbien plaatsen, voor al wie begeert te dorschen. Elk zegge hef voort. Maurice CANT VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE A C*, aangesloten bij de BANQl'E DE BRIXELLES Kapitaal 200.000.000 Reserven 55.650.000 Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Ingelmunster. Zekere Hector D., Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen I wonende alhier gebuchte Maudelburg, ijden, wij hebbeu hun nochtans genoeg I werd in de Gentstraat door eenen wagen ia unNn pornc-oc »hK»a)m verrast, ten gronde geworpen en twee ribben gebroken. Na ter plaats eenige zor en allen die begeeren een Plezierreisje te doen aan goedkoopen prijs, in een nieuwe Doet uwe aanvragen op voorhand, ten einde op uwen gestelden dag en uur te kunnen uitgaan. Zich wenden bij Cyrille HOSDEY, Rekhofstraat, 25 .Poperinghe. Ti 8 25-10. Elk zegge t voort. de MONO POEDERS aanbevolen Te koop bij H. Nctredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozeu van 2.00 fr. en van 3.50 frank. Deze Fabriek wierd buiten wedstrijd verklaard en Lid van den Jury benaamd met haar produkten. Proficiat voor deze Prachtige Belooning. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandera's Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker 11. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Wulverghem Het schaap is dood Het heeft Bené niet veel moeite gekost om het beestje naar de andere wereld te zenden. Veel goedheid heeft René ge had ons mede te deelen door welke kwaal het diertje zoo onverwachts zijn leven verkortte. Bij het opensnijden van het schaap en bij het eerste opzicht dacht ttené dat het den grosse Caisse van het muziek van West-Nieuw kerke inge- /.wolgen had, zoodanig was zijne maag gespannen, maar neen, het was iets an ders, vooralleer het Beestje naar den Zwijnebak is afgezakt, was het tehuis bi, II. Billiau en den bakker van Wulverghem en dezen hadden het bij de hennen laten loopen waarbij het natuurlijk zijn maagske een maïs-kermis had aangedaan want René heeft er maar 15 kgr. uitgehaald, wat meer is, een aanleidingsdarm was ontploft die René verplichte een gasmas ker aan te trekken wilde hij zijn werk voleindigen. Naderhand wierden de beste stukken vleesch afgesneden en op vuur gezet. De honden moeten toch ook van de kermis-bolling genieten. Na 3 tot 4 uren koken was het vleesch nog lijk zoolleder en de honden vergenoegden hun alleen lijk met er aan te rieken en lieten het liggen. Den eigenaar van het schaap is nog niet gekomen en het vel die reeds de reis naar Yper gedaan heeft is terug gekeerd daar het maar voor 30 sou geprezen wierd. Den tweeden winner, heeft hij, het schaap achtergelaten is nog niet ergst te beklagen. Ploegsteert. l it de Leie, alhier is het lijk opgetrokken van den genaamde Victor Provost, schrijnwerker, geboren te Parijs 1885, wonende bij zijne zuster op 't gehucht de Sluizen. De ongelukkige gehuwd en vader van twee kinderen, werkte te Roebaais en kwam alle avon den per rijwiel naar huis. Hij moet, door de duisternis misleid, in het water gesuk keld zijn. Gel uwe. De rijkswacht van Wer- vik heeft proces-verbaal opgemaakt ten laste van Leopold Prez, 37 jaar oud, die zijn buurman Constant Yanhuyse een bak steen naar het hoofd slingerde en hem erg kwetsle. Deze moest zich door eeD geneesheer laten verplegen. We rvik. De rijkswacht had een onderzoek ingesteld ter oorzake van een twist tusschen twee vrouwen wonende op het gehucht Kruiseeke. De 32-jarige Ga briel Carton, heeft Melanie Devos aange rand. haar ten gronde geworpen en baar verscheidene slagen op het boofd toege bracht. Lauwe. De 28 jarige vlashinde- laar Arthur Debes, reed per motorfiets aan de grenzen, op "t gehucht Ossen poot te Roncq. Gekomen aan een kruis punt bolste hij op een aulo, loebeboorende aan M. Parmentier. uit Toerkonje. Hij w erd ten gronde geslingerd en de auto mobilist die stilhied, voerde hem roede naar een geneesheer die verscheidene err. stige kwetsuren en eene breuk aan den linkerpols vastelde. Hij zal eene maand rust noodig hebben. De motorfiets is erg beschadigd. Kortrijk. Twee soldaten van het vliegerkorps kwamen, zittende op den- zelfden moto, den Meeneosteenweg ne- dergereden. Aan den barree! van den ijzerenweg. dicht Sint-Janskerkhof, bot sten zij tegen den barree!, die gesloten was, waarschijnlijk in lijds niet kunnende stoppen. Beiden werden ten gronde ge slingerd. Een van ben werd erg gekwetst en een been gebroken de andere kwam er met den schrik van af. gen ontvangen te hebben werd bij naar zijn woning overgebracht. Bij onze JAN Deze week is men begonnen aan de ver voeling voor de staande Pers bij Jean Roeykens. Aanstaande week zal men aan het houtwerk beginnen. irMWKÊkmÊ*mmÊtaÊÊÊÊammiÊÊÊmÊËmmMamÊimÊmmm& Maarschalk French, graaf van Yper. Voor de oprichting eener kapel te Yper Maarschalk Plumer en generaal Pulta taney hebben, met de goedkeuring van den aartsbisschop van Canterbury, een oproep afgekouüigd voor de oprichting te Yper eener kapel aan de nagedachtenis van Maarschalk French, graaf van Yper. De gelden daartoe zullen door een natio nale inschrijving verzameld worden. Inschrijving tot I 3/4 ure. Begin om 2 ure. Einde om 7 ure. Oppervogel 80 fr Zijdvogels ieder 40 fr. Kalle ieder 20 fr Alle 4 schutters een geprimeerde voge van 12 fr. Inleg II fr. Terug 8 fr. Boven de 100 schutters de koppels tellen Doe bij voorkeur uwe bestellingen bij de leve ii ranciers welke reklaam maken in Dl Gazit van Poperinghe. De Huldebetooging ter eere van den Weled. Heer Baron RUZETTE Het Gewestelijk Inrichtingskomiteit van Yper, acht het noodig al de belangheb benden te berichten dat de ontworpen huldebetooging van ft September aanst. ter eere van den Weled. H. Baron Ruzkttf, niet doorgaat. Ofschoon deze heerlijk slagen ging in een machtig openbaar dankbetoon is he de uitgesproken wil van den achtbaren Heer Oud-Minister van Landbouw, dat er hem geen hulde gebracht worde, aange zien er geen eensgezindheid meer bestaa om ze hem te beluigen. Deze ongelukkige en opschorsende ver wikkeling is des te meer te betreuren, omdat nagenoeg van overal in het Arron dissement Yper, eensgezinde en vrijwil lige medewerking verzekerd bleek. Het Komiteit van Yper houdt er aan. iangs deze weg, zijn innigsten dank te zeggen aan allen, die zoo bereidwillig het hunne bijdroegen om de betooging te doen wel gel ukken. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Lijn P0PERÏN3HE-00STENDE Halfrechtstreeksche pleiziertrein aan halve prij» voor heen- en terugkaarten de staties die hier- Geen stilstand aan boven niet vermeld zijn. Kaarten op voor hand worden afgeleverd in de staties te Poperinghe, Oostvleteren en Dixmude. In de andere dorpen kan men ze bij bet per soneel der treinen aanvragen Assebrouck, den 23 Juli 1925. Het Bestuur Lijn VEÜBNE-YFER Ter gelegenheid der TUINDAGFEESTEN te 4per. lillen op Zondagen 2' en 9' Oogst 1925 de volgende veranderingen aan de uurtabel gebracht worden Trein Xr 134 wordt afgeschaft en vervangen door Nr 134 Yper vertrek 19.30 Yeurne aankomst 21.36 t Stilstand inde tasschenstatiên). Het Bestuur. Dr Van de Perre overleden Te Wyneghem overleed op zijn buiten- erblijf, Dr Van de Perre. In 4949 werd hij als Kamerlid gekozen, maar hij nam weldra ontslag. De gezondheidstoestand van Dr Van de Perre liet sedert lang veel e wenschen over. Het gebroken geweer De gemeenteraad van Charleroi hield Maandag avond een vergadering. De ka- holieke raadsleden kondigden aan dat zij geen deel zullen nemen aan de inhuldiging van de crypte der gesneuvelden van Char leroi, indien de socialisten met hun ge broken geweer op de plechtigheid ver schijnen. Dit zou voor gevolg kunnen hebben dat vele vreemde maatschappijen haar deelneming intrekken en dat de of- fieieele vertegenwoordiging slechts heel gering zal zijn. 4 AUGUSTUS 1914 Verjaring der oorlogsverklaring Het was Dinsdag elf jaar geleden dal het meineedige Duitschland zijn eere woord verbrak en den oorlog verklaarde aan het kleine België, welks onzijdigheid en onschendbaarheid door Pruisen plech tig gewaarborgd was. Niemand zal ooit vergeten welke smart en wee ons volk in die droeve tijden be ving. Dinsdag werden die nare herinne ringen wakker geschud. Uit al de kerk torens wierpen de klokken hunne alarm tonen over stad en dorp de lokomotieven de schepen en fabriekmachienen stuurden door de lucht de snijdende geluiden van hunne sirenen. De grenzen van Dantzig. Het experten-komiteit dat door den Volkenboudsraad gelast werd ter plaatse de afbakening der grenzen van Dantzig te bestudeeren heeft zijn taak geëindigd Het komiteit heeft aan den Volkenbonds raad, door de bemiddeling van den Hoo- gen Kommissaris voor Dantzig, een afba king voorgelegd welke aan Polen een streep gronds waarborgt te Dantzig voor den postdienst. I)e Volkenbondsraad moe een beslissing nemen in September. Ilaas als huisdier Elf jaar geleden werd door iemand te Audewater (Nederland) een jong haasje gevangen. Het beestje heeft al dien tijd het leven van een konijn gesleten, het was voor de huisgenooten volkomen tam, liep door het huis rond en ging gemoedelijk me hond en kat om. Ongeveer vier maanden geleden is het blind geworden en in den loop dezer week gestorven. Oorlogschade Kr zijn nieuwe maatregelen ter studie in 't ministerie van ekonomische zaken om de oorlogschade die nog aan de kleine burgerij te betalen blijft spoedig te ver effenen. t De verhoogde Fransche posttarieven Het komiteit van de Fransche Kamer van Koophandel te Brussel, onder voor zitterschap van den h. Denis Bodden,heef den toestand onderzocht geschapen door de verhoogde posttarieven in Frankrijk zoo voor het binnen- als het buitenland Het port voor de brieven naar Belgie kos nu 4 fr. eo voor de briefkaarten 60 cent Ook Belgie is voornemens de tarieven in dezelfde maat te verhoogen. Voornoemd komiteit is echter van oor deel dat die verhoogingen de handelsbe trekkingen, zullen schaden, de duurte be stendigen en ten slotte 's lands inkomsten verminderen Het brengt den wensch uit dat Belgie en Frankrijk dringend de tarief verlaging zouden onderzoeken 0 fr. 50 voor de brieven en 0 fr. 30 voor de briefkaarten. Communisten en Frontisten Nogmaals is het gebleken dat de com munisten en frontisten goede kameraden geworden zijn. Het is zichtbaar dat Jac- quemotte een invloed op het groepje oud onderwijzers uitoefent die, omdat zi ganschden duur van hun schoolmeesteren door den Belgischen Staat werden be taald, thans dien staat willen kapot maken Ditmaal steunden die Vlaamsche dema gogen het belachelijk voorstel van den leider der bolsjewiki, die 40.000 000 fr. aan de stakende metaalbewerkers wi schenken. Aan te merken dat de frontisten meest hun aanhangers zoeken en vinden bij geloovige menschen en op sociaal ge bied een absoluut negatief programma bezitten. Hopen hun gekozenen misschien ook op den financieelen steun van Mos kou Of is die steun hun misschien reeds toegezegd aangezien zij als eenden den communist Jacqnemotte volgen De Engelsche schuldvordering Betreffende de Fransche schuld aan Engeland, denkt men te weten dat het Engelscb ministerie van buitenlandsche zaken van oordeel is de 40 miljoen pon den sterling aan te nemen, die door de Fransche regeering aangeboden worden. Het Engelsch gouvernement eischte de betaling van 20 miljoen p st. per jaar 't zij 200 miljoen Fransche franks. De som van 20 miljoen, 't zij de 2 3 van wat ver schuldigd is, maakt het minimum uit van wat door de Britsche openbare meeniDg kan aanvaard worden. POPERINGHE, van 31 Juli tot 7 Oogst 1S25 Geboorten 486 Six Jeanne, d. v. karei en Maria Pittillioen 487 Cossey Agnes, d. v. Emile en Maria Delerue 488 Beun Denise, d. v. Gerard en Julia tyckewaert 489 Mahieu Julien, z. v. Jerome en Alice Buseyne 490 De Coninck Gustave, z. v. Cyrille en Yvonoe Enfan 494 Coutteure Maria, d. v Gaston en Madeleine Mondeville 492 Carreyn Clara, d. v. Camille en Bertha Truwant. OvUrlijdens 442 Keygnaert Cyrille, 61 j., herbergier, echtg. v. Emelie Yer- haeghe, Priesterstraat. Huwelijken 52 Rappelet Lucien, 24 j. regent en Lazoore Bertha 24 j., z. b., b. v. Pop. Beloften 82 Allard Andre, reken- pliehtige, wed. v. Maria Van Halewyck, en Theeten Maria, winkelierster, b. v. Pop. 83 Vandermeersch Lionel, pas teibakker, v. Pop. en Duverlie Agnes, z. b., v. Watou 84 Meersseman Rerai, werkm., v. Watou en Lermyte Irma, z. b. v. Pop. 85 Christiaen Valere, land- werker, vroeger te Pop. en Dequeker Anna, landwerkster v. Proven -- 86 Maerten Leon, timmerman, wed. v. Maria Loncke en Meersseman Irma, z. b., b. v. Pop. RENINGHELST, van 1 Juli lot 1 Oogst 1925 Geboorten Gruson Hoger, z. v. Emile en Maria Steverlynck Lagache Jules, z. v. Henri en Madeleine Wildemeersch. Oyerlijükns Verkamer Horlense, 74 j, wed. v. Isidore Vandevivere. Vander Cruysse Simonne, 4 m., Westouterstr. Vancaeyseele Gilbert, 20 d., Kruisstraat. Huwelijken Haezebrouck Oscar, v. Vlamertinghe en Cleenewerck Maria, v. Heninghelst. j. i Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd het 'SOLEMNEEL JAARGETIJDE te willen bijwonen, die zal gezongen worden, op Maandag 10 Oogstom 9 1)2 ure 's morgens, in de Parochiale Kerk van St. Bertinus, tot lafenis der zielen van Heer ELIE LIETAERT en Vrouw ELISA VAHHOUCKE Van wege zijn Echlgenoote en Kinders. Een oproep wordt gedaan aan alle Bel gen ten einde mede te werken aan de nationale betooging ter gelegenheid van de Zilveren Bruiloft van H.H.M.M. den Koning en de Koningin der Belgen. Deze betooging ingericht door de Belgische vrouwen met de medewerking van alle steden en dorpen zal in October aanstaan de plaats grijpen Zooals in iedere stad en dorp is alhier een plaatselijk komiteit opgericht. Dit komiteit heeft voor doel de bijtreding der inwoners te verzamelen om deze verder te versmelten in eene gemeenzame kas. De inrichters van deze groote Natio nale Betooging hebben gedacht dat ze niet aan de inzichten onzer Vorsten zouden beantwoord hebben met de opbrengst der nationale inschrijving te besteden aan geschenken of persoonlijke gedenkenissen Onherroepelijk werd dus besloten de opbrengst der inschrijvingen ter beschik king van den Koning en de Koningin te stellen voor het aanwenden tot doelein den van openbaar belang. Het bedrag der inschrijving is bepaald op 2 fr. per inschrijver. De inschrijver van ieder boekje zal te gen storting van het bedrag een bewijs bekomen dat later zal geruild worden tegen een gedenkenis van de betooging. Het stadsbestuur heeft de medewerking bekomen van eenige juffrouwen onzer stad die zich bereidwillig ten dienstef ge steld hebben en de vrijheid nemen zullen zich deze week ten huize aan te bieden om de inzameling te doen voor onze stad Het stadbestuur dringt aan opdat nie mand zou ten achteren blijven. Onze stad mag voor geen steden van gelijke bevolkiDg ten achteren doen. Wij moeten een blijk geven van onze ware erkentelijkheid en verkleefdheid jegens onze vorst en van de geregenheid voor onze lieftallige en roemrijke vorstin waar van de weldaden, door haar in ons land gepleegd, en bijzonder binst den oorlog, ontelbaar zijn. Tallooze zieken, kranken, ouderlingen, gebrekkige vrouwen en kin ders, alsook ontelbare noodlijdenden vvierden door haar met woord en daad ondersteund, gezalfd en opgebeurd. Het is dus niet overbodig dat eenieder van ons, door eene kleine toetreding, de on derneming der Belgische vrouwen onder steunt voor het welgeiukken der Natio-i nale Betooging ter gelegenheid van het koninklijk Jubileum. Leest en verspreidt Zondag 16 Oogst 19215 Maandag 17 Oogst 1925 HONDENLOOP in 3 Wedstrijden Het Bestuur. Onbepaald uitstel in de familiën, die minstens zes kinderen tellen en wier inkomen een bepaald bedrag niet overtreft mag één zoon aanspraak maken op onbe paald uitstel (d.w.z. geen dienst doen in vredestijd) uitstel voor één jaar wordt om velerlei redenen (studiebelang, enz/ verleend. Vervroegde oproeping aan de jongelingen, geboren in 1907 en 1908, kan, indien zij zulks vragen, toegestaan worden hun diensttermijn te doen met de klas 1926. HALF.MAANDEL1JKSCHE REKEMNOEN tijdperk; van ÏO tot 25 Augustus 1925 5,5U o o Rekeningen O maanden 5,725 o 0 tekeningen 1 jaar 5,SO O o Trouwer», Maatschappijen, Scholen, (Luxe Toe-voiture) ONDERSCHEIDING Inde Internationale Tentoonstelling te Parijs, heeft de BISCUITS en HONING- KOEItFABRIEK H. Maei-Rommens van Poperinghe, een schitterend succes be haald. VER MA KE LIJK HEDEN Schieting WOESTEN Op 15 Oogst 1925 Poperinghe Vertrek 6.30 1 Oostende Poperinghe Markt 0.35 Jagershof 6.45 Grombekedorp 6.38 Westvleteren 7.06 OostTleteren 7.12 Reninghe 7.25 Noord schote 7.82 Merckem 7.50 Wouiaen 8.00 Dixmude 8 20 Dixmude 8.80 Oostende 9.30 19.40 Dixmude 20.45 Dixmude 20.55 Woumen 2i.O Merekem 21. ft Noordschoote 21.32 Reninghe 21.33 Oostvleteren 21.50 Wesvleteren 21.35 Crombeke 22 03 Jagershof 22 13 Poperinghe Place 22 25 Poperinghe 22.30

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 2