♦PAL A CE-THEATERYperstraat ,38^ 'De LIEFDEWET DE SPOORWACHTER ARME CLOWIi Tante wil niet Het Goudbloempje van Leuven Het Kirtd=Koning O O O O HET VOLKSMEISJE Kwaliteit A A Gebruiksaanwijzing Voor Lachebekken. 53?Lorainen-Bier D.G.C. Goed Nieuws Limousine-Auto, 20 plaatsen Palace - Schouwburg Palace - Cinema Gebruik voor alle Plakwerk Zaterdag om 8 ure en Zondag om 4 en 8 ure. VRIJDAG 13 Komiek 2 deelen Overschoon Drama in 5 deelen met HERBERT HAWL1NS0N De vrederechter Garven voedt zijn zoon Richard slecht op en maakt er een losban dige van. Door C rtoii aangeklaagd wordt hij aangehoudenen ontmoet in het gevang Jim Kent die boet voor een misdaad door Gorton begaan. Jim sterft in de gevangenis Richard ontvlucht het gevang en komt bij zijn vader terug, die alhoewel rechter, zijn zoon niet aanklaagt maar hem bij een ouden vriend zend, waar Richard tot betere gevoelens komt, en verliefd geraakt op een eerlijk meisje Jane Dunster. Zijn vader schenkt hem vergiffenis, Richard huwt Jane en beiden leven gelukkig. Hedendaagsch Drama in 7 deelen met Virginia Valli en Wallace Berry De wisselwachter David Taylor leidt met zijn vrouw Sally en zijn zoon Sonny, een knaapje van 4 jaar een gelukkig leven. Zijn helper, oom Billv werdt vervangen door Joë Standish die bij hem inwoont. Joe wordt verliefd op Sally die om in geval van nood zich met een revolver wapent dat buiten ieders weet door den knaap met een kogel geladen is. Het is nacht. David is op post, toen een mare hem verwittigt dat een deel wagens van den trein losgeraakt zijn en de hclliDg komen afgeloopen. Een ongeluk is dreigend want de sneltrein is in aantocht. Koortsig breekt David de riggelsopen, gelukt erin en met een oorverdoovend gedruisch storten de wagens de helling af. Op hetzelfde oogenblik komt de sneltrein aangehold en kan David hem, zonder een ongeluk te moeten betreuren, teeken geven stil te staan. Op het oogenblik dat iedereen David geluk wenscht om zijn moed en koelbloedig heid, komt zijn kind aangeloopen om zijn vader te verwittigen dat Joë zijn moeder vervolgt, wijl bijna oogenblikkelijk Sally zelf wanhopend komt aangestoomd en haar man bekent dat zij niet wetende dat revolver geladen was, Joe gedood heeft om hare eer te redden. Sonny verklaar t dat hij 't wapen geladen had, om te kunnen schieten zooals zijn vader Maandag om 8 ure L'ENFANT-ROI o— LOUIS XVII Groote historische film in 8 tijdvakken naar den beroemden roman van Pierre Gilles Hedendaagsch drama met Alice CALHOUN. Rechter Arnold redetwist met den menschlievenden Robert Ware over het punt, of een ongelukkige ellendeliuge door een goede behandeling tot betere gevoelens komen kan of niet. Robert Ware wil het beproeven en neemt daartoe een slecht befaamd straatmeisje dat wegens diefte en gevecht door de politie opgespoord erin toestemd Robert te volgen met de hoop zoo aan het gevang te ontsnappen. Seffens begint Robert te beproeven of hij van het wild katje niet een deftig meisje maken kan. Nieuwe klcederen verschaft, zoete woorden worden haar toe gesproken, tot op het laatste de dankbaarheid cn zelfs de liefde in dit hervormd hart wortel schiet. De oorlog breekt uit, Arnold, als officier, wordt gevangen genomen ontvlucht en komt terecht in een Belgisch dorp waar hij een ziekenverzorgster ontmoet die zoowel Duitschers als de tegenstrevers verzorgt, en die alzoo vele gevangenen uit de klauwen van den vijand gered heeft. De oorlog is ten einde. De rechter Arnold bevindt zich opnieuw bij Robert Ware Een vrouwenstem in het naburig saloon. Wat verbazing voor Arnold deze te ont waren die vroeger voor hem als hel wild katje» voor geen beter gevoelens vat baar was en hem nu als een goed opgevoede juffer verschijnt. De tooneelopvoering van I door het gezelschap Louis DE VRIENDT-Poldi SOREL g en welke niet kon doorgaan op Woensdag 21 October wegens ziekte eener der artisten, wordt gegeven op 1| mma WOENSDAG A NOVEMBER I92£> mam ARME CLOWN Het is dus op 4 November dat de artis ten van Het Kind der Zonde ods nog eens met echte kunst komen vergasten. Nog eens een onvergetelijke avond in het verschiet, nog eens een avond van bewon dering voor iemand die op tooneelgebied zich als een echte ster heeft opgewerkt. Liefhebbers van schoon tooneel niet te lang gewacht om Uwe plaatsen te bespre ken, want reeds zijn vele kaarten ver kocht en het getal plaatsen is natuurlijk beperkt. Van heden af kunt ge voorbehouden kaarten bekomen in Palace Hotel, Yper straat, Poperingbe. Pas is een galaweek afgeloopen of reeds wordt eeu nieuwe aangekondigd, dat op verre na de eerste overtreffen zal want men zal den wereldberoemden baud Credo Ik geloof, of het Treurspel van Lourdes afdraaien. Ziedaar een film dat alle katholieken zien moeten, ziedaar iets dat reeds weken alle kinema's vol- loopen deed, en die hier in onze christen streek een overgrooten bijval genieten zal dien band zal men verschillige dagen weergeven 's namiddags en 's avonds ten einde iedereen,zoowel dezen van 't omlig gende als van de stad de gelegenheid te geven dit kunstwerk te bewonderen. Korte Inhoud van het KIHD-KOHIHG 3. Tijdperk De brief van den Keizer Op den weg haalt Kersen Mallory in, randt hem aan herneemt den brief en vlucht. Hij komt aan het hof van Oosten rijk waar de keizer hem een auderen brief overhandigt, Mallory zweert zich te zullen wreken. Te zamen met eeDige medeplichtigen dient hij Kersen een slaapmiddel toe. Als Kersen in slaap gevallen is ontneemt hij hem den beroemden brief. 4 Tijdperk: Het drama van Varennes Mallory is grootelijks teleurgesteld, want Fernes een hinderlaag vreezende heeft een niet beschreven brief bereid. Het is deze valsche brief dien Mallory in bezit heeft. Kersen brengt den echten brief aan de koningin de Keizer laat welen dat hij geene hulp zenden kan, waarop Marie-An toinette den Koning lot de vlucht over haalt. Het is de beruchte beproeving tot ontvluchting van 21 Juni 1791. Mallory heeft zijn vijanden niet uit 't oog verloren. Te Varennes dus bij de konink lijke koets stilhouden, en daar Kersen roogt met den jongen kroonprins te vluch- en ontneemt hij hem hel kind en doet den rouwen makker van de koningin in een schuur sluiten, die hij vervolgens in brand steekt. REMY'S KOUDL1JM is een wit poeder, dat met koud water gemengd een stevige en klevende pap vormt. Plakwerk dat met REMY'S KOUDLIJM uitgevoerd wordt is volkomen bestand tegen alle vochtigheid en schimmei. REMY'S KOUDLIJM is neutraal, en ontkleurt de gevoeligste tinten niet, In een drooge plaats geborgen kan het poeder jaren lang bewaard worden zonder beschimmelen, noch bederven. REMY'S KOUDLIJM kan in eenige oogenblikken bereid worden, en bespaart dus veel tijd en moeite. iiaimn:aaaii0L,nuiitiitaimiiiUi»>;!iii«t!i.uiigüiaiu'iivwHitiuuunitimiUiuuüiutumutUitittanattiiBntuuaBi^ffltti ïiamDuaafiin.ii.jiu:: ^..lüiiJLi.aii.winUiiirrajCTiiusriitt'.iüiuiiiiitniu^aiuinmfnnaiiwHiuiiuiHiiHfliMuiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniuiituiiiiiiiiiiiiiuiiniiHiiinsniiiitiuiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiuiiiiiiinn'iiiB REMY'S KOUDLIJM A.A. wordt gebruikt voor het plakken van papier behangpapier photographisch papier, prenten, inpakpapier, étiquetten, enz. enz. REMY'S KOUDLIJM A.A. wordt verkocht in pakken van EEN KILO en van EEN HALYEN KILO. Ieder pak draagt het gedeponeerd fabriekmerk Leeuwenkop Vraagt bij uwen leverancier KOI DLIJM REMY A.A.. Gij zult er de groote voordeelen van inzien, en hem steeds voor uw plakwerk gebruiken. Voor orders en bestellingen zich wenden tot sèoiem Eerste klas keuken De jonge Champoreau verlaat de kost school en keert terug naar huis zijn vader vraagt hem Waart ge wel gevoed Oh ja, 's Nachts hoorden we dik wijls een verschrikkelijk kattegeschreeu w. En danl Dan, 's anderdaags kregen we ge braden konijnen. VRUCUTBOOMEN Hoog en halfstam.pyramiden en leivormig in grooten voorraad Specialiteit van Rozen alle gekende soorten in voorraad, zoowel HOOG- als LAAGSTAMMIGE. Groote keu» van eigen kweek bloemen en planten voor huis en perken- versiering. Dagelijks frissche bloemen. Groensel- en Bloemenzaden in beste variëteiten. René RA 13AU Zoon Hofbouicers Veurnestraat, 54, POPERINGHE. en allen die begeeren een Plezierreisje te doen aan goedkoopen prijs, in een nieuwe Doet uwe aanvragen op voorhand, ten einde op uwen gestelden dag en uur te kunnen uitgaan. Zich wenden bij Cyrille HOSDEY, Rekhof»traat, 25'Poperinghe. Tél. 8 25-10. Elk zegge 't voort. Mengelwerk van «DE GAZET VAN POPERINGHE (9) Wel mogelijk spotte de beul. Spreek op, ik beloof u volstrekte geheimhou ding van uw mededeeling. zei de edelman op ongedul- digen toon. Geert De Cremer, meer genoemd Meester Geert de pleegvader van het Goudbloempje van Leuven, ant woordde de beul, op de laatste woorden nadruk leg gende. Een donderslag aan den onbewolkten hemel zou Molinardi niet erger hebben geschokt, dan het hooren van dien naam. E lendeling bulderde hij, rood van gramschap welke leugen braakt uw vuige mond daar uitMeester Geert, de rechtschapen Christen, de onvermoeibare werker, beschuldigd van ketterij Trek er uit, verach telijke kerel, of ik steek mijn zwaard door uw ribben kast Waarom schitterde het vuur der wraakzucht in het grijze oog van den beul. Wind u niet op, Senor, zegde hij schijnbaar be daard de aanklacht van een stervende is daar. want zij die aan mijn mes blootgesteld zijn. mag ik sterven den noemen ik had gedacht u een dienst te bewijzen, met u deze verklaring te doen, en ik zie dat ik mij in mijn verwachting heb bedrogen. Mijn nederige groet Sen or. De rosse bult boog het hoofd en verliet de spreek kamer. In oe gang snauwde de edelman hem nog toe. Maak u maar weg. bloedhond, die niet aarzelt de ad l»aarste burgers te belasteren en aan vervolging bloot te stellen. Zoo gij het nog wagen durft in mijn huis te komen, doe ik u zelf op t schavot sterven. Op de straat gekomen, ontsnapte een ruwe vloek aan de trillende lippen van den beul. De trotschaard gromde hij, omdat hij edelman en Spanjaard is en ik hem niet onder mijn zwaard kan leggen, behandelt hij mij als een hond... Maar ik zal mij anders wreken. Het hoofd in den nek en de voorbijgangers, die met schrik van hem uitweken, driest in de oogen ziende, giög hij verder. Een uur later stapte Molinardi de Logrono naar de woning van Geert De Cremer. De middeleeuwsche steden hadden op verre Da het zelfde uitzicht niet der hedendaagsche. De lieden, die hetzelfde bedrijf uitoefenden woon den ten dien tijde zoo dicht mogelijk bij elkander de minste straten ontleenden hun naam aan het bedrijf, dat de bewoners er van uitoefenden zoo had men de Huidevettersstraat, de Zadelmakersstraat, de Goudsme- dersstraat, enz. Iedere patroon had zijn winkel, die te vens tot werkplaats diende in het benedenhuis, waar hij onder de oogen van het publiek arbeidde. De eerste verdieping omvatte de woonkamers en prong met den voorgevel vooruit. Bij hooge gebouwen stak de tweede verdieping nog verder vooruit dan de eerste, zoodat de voorgevel op een omgekeerde trap geleek. De huizen waren aan de straatzijde ook niet op de zelfde lijn gebouwd de s'ratea waren eng, met hoeken en kanten gekromd, nu eens smaller en dan weer bree der wordend. Leuven, gelijk de meeste steden van ons land.heeft )ijna niets meer van haar middeleeuwsch uitzicht be louden huisgezin betrokken had, in de toenmalige Wapenma- Spanjaard de hand op het hart legde, om er de jagingen kersstraat. van te onderdrukken. Wij zien ons dus genoodzaakt van ons voorrecht als Het was de stem van Kathelijne, het Goudbloempje romanschrijver gebruik te maken, om dit huis in onze van Leuven. Molinardi was er zoodanig door ontroerd, verbeelding herop te houwen, om de tooneelen te kun- dat hij niet eens de tegenwoordigheid bemerkte van nen beschrijven, die volgenprofessor Gemma, DeCremer's vriend, die juist dezes Molinardi liet de Sint-Pieterskerk liggen en kwam woning verliet en den edelman in 't voorbijgaan goeden in een smalle straat grootendeels bewoond door wapen- dag toewenschte. makers, want achter de ramen zag men het flikkerend Molinardi schoot als uit een droom, en liet werk- staal van maliënkolders, borstharnassen, helmen, speren tuigelijk den klopper op de deur vallen, en zwaarden in het licht der zon uitgestald. Een leerjongen liet hem binnen en bracht hem inde Molinardi vertraagde langzamerhand zijn stappen, werkplaats van De Cremer. Het was een ruime kamer, Opeen boogscheut vóór hem verhief een log en don- die bijna heel het benedenhuis besloeg. Die kamer was ker gebouw zijn hooge muren boven de lage trapgevels j tot twee doeleinden ingerichtde voorste helft was de der aanpalende huizen verlenging van den winkel en bevatte een lessenaar,en Dit gebouw was nog eene dier sterke steenen,voor- aan de wanden vlakliggende planken, waarop folianten heen door de machtige riddergeslachten der Kerels van hn wanorde waren uitgespreid. De andere helft was Vlaanderen bewoond. Nu was de egge voor de me' -oorzien van een smisvuur, met blaasbalg, een werk- ijzer beslagen ingangpoort weggenomen en de adelijke bank. een aambeeld en ettelijke ijzeren en houten wapenschilden door een kruis van gebronsd koper ver- werktuigen vangen. Bij het binnentreden van Molinardi zat Geert De Eu in de zalen, waar vroeger de heldenzangen der Cremer in een leunstoel vóór den lessenaar. Op het ta- krijgslieden weerklonken, heerschte nu de stilte van felhlad stond een wereldglobe en tusschen de armen het graf. van den geleerde lag een geopend boek. Dit gebouw was het Benediktijnerklooster. dat! Senor Molinardi de Logrono, kondigde de knaap paalde aan de lagere wooing van Geert De Cremer. I aan. op een toon die liet bemerken, dat hij gewoon Het huis van De Cremer had maar een verdieping, was edele bezoekers binnen te leiden. Hij boog en ging Een kleine observatietoren stak uit hoven 't gekanteelde in een nevenkamer. schaliëodak. Achter de twee ramen van het beneden- De Cremer stond recht en zijn zachte oogen op den huis bemerkte men een aantal voorwerpen van kunstig Spanjaard richtende, zegde hij minzaam, met iets treu- maakselkoperen ringen, passers, platen, aardrijks-jrigs in de stem kundige kaarten, wereldgloben en boeken. Senor Isidore, wees welkom. En hij drukte den Molinardi bleef vóór een der ramen staan, schijn-1edelman gulhartig de hand. baar de uitgestalde voorwerpen beschouwende, maar Meester Geert, sprak Molinardi, moeite doende eigenlijk in bange vrees voor den stap. dien hij wagen om zijn ontroering te beheerschen, ik ben tevreden u ging. thuis te vinden, want ik heb u over een gewichtige Eensklaps hoorde hij een lied, door een meisjesstem zaak te spreken. 1 e\ergeefs zouden wij er ook de woning gaan zoe- 'op de verdieping, gezongen. Het klonk 100 zoet en zoo ken, die Geert De Cremer er in t jaar lóil met zijn'aangenaam in de stilte van de verlaten straat, dat del (Vörvolgt) gemaakt door de FABRIEKEN REMY, Wijgmaal (Brabant). JflBwnMl Men laat langzaam het POEDER A.A. in hel koude water glijden, terwijl men het mengsel voortdurend in eenzelfde richting omroert hierdoor verkrijgt men in eenige oogenblikken een dikken en sterken lijm. De verhouding van het te gebruiken water hangt af van de plakwerken die men uitvoeren wil (daar het poeder A.A. echter maal zijn GEWICHT aan water opslorpt, kan men het produkt zoowel voor zware als voor lichte plak werken gebruiken.) REMY'S KOUDLIJM kan even goed met warm als met koud water bereid worden. Zijn eigenschappen blijven onveranderd. Gebioeder» DUPONT, Yperatraat, 2, te Poperinghe. (bij de post). Aanleggen van horen en parken,prijs op aanvraag Trouwer», Maatschappijen, Scholen, (Luxe Toe-voiture) door Lod. SCHELTJENS.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 4