SPORTNIEUWS SIPPOKTEKS allen naar DIKSMI DE BIJVOEGSEL Zondag 14 Maart 1926 poederMAKKER" WIELRf JDEN DE ZEIS-DAGEN VAN DORDMUND Het vertrek van den Zes-Dagenkoers van Dordmund werd Donderdagavond, 4 Maart, gegeven om 9 ure aan de volgende ploegen Cugnot-Louet (Frankrijk) Oüveri-Tonani (Italië) Persyn-Verschelden (Belgie) M Buysse-Degraeve (Belgie) Van Nek-TBollembeek (Nederland-Belgie) Jensaen-Steingass (Denemarken-Duitschl.) Lorenz-Saldow (Duitschland) Bauer-Kruppkat (Duitschland) Kaappe-Rieger (Duitschland) Levanow-Moller (Duitschlaud) Mulhoff-Scharuberg (Duitschland) Hanold-Thiel (Duitschland) Dederichs-Hurtgen (Duitschland) Bij de sprinten van 10 ure namen Cugnot, Louet, Degraeve, Louet, Degraeve en Moller aohtareenvolgens de eerste plaats. De sprinten van Vrijdag werden gewonnen als volgt Eerste reeks, door Degraeve, Bauer, Cug not, Louet, Cugnot, Knappe, Cugnot, Persyn, Cugnot en Moller. Tweede reeks sprinten door Degraeve 4 Louet, 2 Van Nek, Tonani, Persyn en Knappe elk een. De sprinten van Zaterdag werden gewon nen als volgt Eerste reeks, door Sohamberg, Cugnot, De Qraeve, Moller en Knappe. Tijdens eene jacht verloren Schamberg-Mul- hof eene ronde. Tweede reeks, door Van Nek 4Moller 2 Cugnot 2 Degraeve en Muihof 1 fn den nacht van Zaterdag op Zondag kre gen Dederich-Hurtgen, Reinold-Thiel eene strafronde. Sohainberg-Mulhoff verloren drie ronden en weldra verdwenen deze 2 renners uit den strijd. De sprinten van Maandag werden gewonnen als volgt Eerste reeks, door Bauer, Lewanow, Cugnot Louet en Cugnot. Tweede reeks, door Degraeve, Van Nek, Knappe, Degraeve en Louet. Oliveri-Tonani worden met een ronde ge straft voor slecht aflossen. KLASSEMENT van Maandag namiddag 1LOUKT-CUGNOT 238 p. 2. Van Nek-Thollembeek 230 3. Rieger-Knappe 175 4. Buysse-Degraeve 169 5. Moller-Lewanow 150 6. Bsuer-Krupkat 83 7. Persyn-Verschelden 65 8. Saldow-Lorenz 38 9. Jensen-Steingatz 23 Op 1 ronde 10. Oliveri-TontDi 103 11. Dederichs-Hurtgen 28 12. Thiel-Reinold 12 Derde reeks, door Van Nek, Rieger, De graeve, Moller, Cugnot en Saldow. Vierde reeks,door Moller, Rieger, Degraeve Tonani. Knappe. Van Nek, Degraeve, Cugnot Moller en Lewanow. De sprinten van Dinsdag werden gewonnen als volgt Eerste reeks, door Cugnot, Moller, Van Nek, Moller, Degraeve, Cugnot, Van Nek, Buysse, Degraeve en Verschelden. Op 50 meters der aankomstlijn kampt Cug not voor de eerste plaats, maar eensklaps glijdt bij uit en valt. Hij ligt in bezwijming en moet weggedragen worden. Daar Muihof nog alleen in koers is, zoo wordt onmiddellijk het koppel Louet-Muihof gevormd. De renners zijn aan het kuieren als een der lokale bladen in het bezit komt der renners die zoo als het maar kan dit trachten te lezen Hoe groot is echter hunne verwondering als zij vaststellen dat heer Schwarz, den inrich ter, in dat blad een protestbrief heeft laten verschijnen waarin hij zegt eene combinatie van Van Nek te vermoeden. Van Nek die zulks verneemt,gaat naar M. Schwarz, eene woor denwisseling ontstaat. Heer Schwarz gebiedt Van Nek de piste te verlaten. Ondertusschen is de neutralisatie verloopen en wordt het twaalf uur. Thollembeek is steeds in de piste gebleven en Van Nek komt hem niet meer aflossen. Thollembeek doet voort en om 12 u. 30 geeft de ongelukkige Belg het ook op. Tweede reeks, door Moller, Lewanow, Bauer, Knappe en Persyn. Derde reeks, door Verschelden, Lewanow, Knappe. Muihof en Lewanow. De sprinten van Woensdag werden gewon nen als volgt Eerste reeks,door Saldow,Rieger,Degraeve Knappe, Jensen, Thiel, Rieger, Ilurtgen, Louet en Degraeve. Tweede reeks, door Persyn, Moller, Ver schelden, Moller en Verschelden. In de lokale bladen verscheen Woensdag morgen een tegenbericht geteekend door Per syn, Degraeve en Louet, welke logenstraft dal er eene combinatie bestond. Derde reeks.door Rieger, Knappe,Degraeve Verschelden en Rieger. De laatste sprinten werden gewonnen door Knappe, Louet, Moller, Persyn, Moller, Rieger Lorenz, Degraeve, Knappe, Degraeve, Knappe Louet,Moller, Buysse,Lewanow,Moller, Persyn ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. RIEGER-KNAPPE 585 p. 2. Moller-Lewanow 483 3. Degraeve-M. Buysse 456 4. Persyn-Verschelden 328 5. Bauer-Krupkat 238 6. Saldow-Lorenz 152 7. Steingerts-Jensen 66 Op 1 ronde 8. L. Louet-Mulhof 354 *t Ge2ondheidssnuif je. Ia Uw neus verstopt? Zijt gij versnuft? Wilt gij eerra Heerlijk niezen en Uw brein opfrisschen Koopt dan een doosje O po voor Rumbeke-Middelkerke en terug Een stom ongeluk legt de koers stil De dag die zoo vol schoone beloften was en zoogoed begonnen, is jammerlijk geëindigd Een stom ongeluk heeft niet alleen twee onzer beste rijders erg getroffen, maar ook het dagen lang werk der koersleiders in een enkel oogenblik verbrijzeld. Een ongeluk, zeg ik I een viertal rijders werden door een koerskar aangevat en om vergereden. Hector Martin en Berten De Jonghe waren het ergst gesteld. Beiden wer den opgenomen, de eerste met gebroken lin kerarm, de tweede met twee gebroken ribben Verschrikkelijk Maar beginnen we met 't begin. Om 2.10 ure werd het vertrek gegeven aan de 10 volgende deelaemers De Jonghe AlbertMartin Hector Martin Leon Van de Casteele C. Van Slembrouck Maes Cant R. Vandenberghe Fl. Van Hecke A. Parmentier L. Van in den aanzet wordt er hard gereden. Beurtelings komen Martin If., De Jonghe, Van Hecke leiden en het gaat rap. Zoo geraken ze in Lichtervelde en komen op de groote baan naar Thourout. Aan de wijk de Muysdemarreert Van den Berghe, Hector Martin gaat er achter en daar het bergaf is en wind van achter, gaat het aan 45 in d'uur. Een kar, bespannen met een koerspaard steekt de baan over. Van de tegenovergestelde zijde echter komt een auto en deze willende vermijden komt hij in de groep rijders te recht. Hector Martin, De Jonghe, Léon Martin en Cant ploffen ten gronde. De eerste komt te recht op de traam. De tweede blijft liggen Léon Martin is gekwetst aan beide knieën en Cant komt er met den schrik van af. De andere rijders stoppen en de koers wordt stilgelegd. Cyclo-Cross Kampioenschap van Belgie Zondag werd dit jaarlijksch kampioenschap betwist te Brussel. Van de 545 ingeschreven renners namen er 289 het vertrek. DE ORDE DER AANKOMSTEN 1MOERENHOUT Henri, om 4 u. 23 m. 13 s. 2. Sraets, om 4 u. 13 m. 40 s. 3. Meunier, om 4 u. 14 m. 4. Van Damme, om 4 u. 14 m. 10 s. 5. Eloy, om 4 u. 14m. 20 s. 6. Wylltmyns 7. Van Eetvelde 8. Vermandei René 9. Mertens Jan 10. Van Haelter. ZES DAGEN VAN NEW-YORK Zondag laatst, 7 Maart, zijn de tweede Zes-dagen van New-York begonnen. De volgende ploegen namen het vertrek Mac Namara-Giorgetti Walthour-Horan Fred Spencer-Benezatto Stockelynck-Goossens Walker-Mac Beath Wambst-Lacquehaye Sergent-Faudet Golle-Mielhe Egg-Eaton Coburn-Petri Keller-Kockler Grimm-Winter Taylor-Hanley Madden-Fenn Beekman-Stock holm Bello-Costello DeGAZEVvanPOPERINGHE

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1926 | | pagina 3