Een [lakei eer HJeresla ven kei Kind Jesus Burgerstand van: H Uaisse Commereiale de lloulers Eerie Sensationeele Week in het Palace-Theater te Poperinghe J DE DIEF VAIN BAGDAD De Ontbladerde Roos POSTZEGELS roor verzamelaars Drinkt "MAS-CAR" bier Ouderdomspensioenen Si nnenlanö Sehoenmaken>bond St. Crispyn Halte lè OPENBAREN ONDERSTAND Donderdag 25 Kov. om 3 en 8 ure. Zaterdag 27 Kov. om 8 ure. Zoodag 28 Nov. om l i)2, 4 en 8 ure maandag 29 Nov. om 8 ure. VER MA KE LIJK IIEDE A mmm mm Zaterdag 2(J November, orn 8 ure. Zondag 21 November, om 4 en 8 ure, Maandag 22 November, om 8 ure. Reusachtig Een Wonderfilm Spannend Het levend sprookjesspel, getrokken uit de vertellingen van Duizend en één Nacht met iu de hopfdrol de wereldberoemde en graaggeziene DOUGLAS FAIRBANKS WOENSDAG 24 NOVEMBER 1926 om 8 ure Groote Galavertooning met SYMPHONISCH ORKEST uit Gent (0 Het meesterwerk der fransche Cinematographic volle zalen, e bijval genoot De film welke gedurende 3 maanden q volle zalen, een tot nog toe ongekende te Brussel voor O Een modern drama in 10 deelen. Film onder de hooge bescherming van den Aartsbisschop Dubois van Darijs. Bericht van een Wonderbaar Verschijnsel. Uit "Le Journal de Roubaix van 39 Juli <936. Dit feit wordt door een groot aantal personen bevestigd. De massa nieuws gierigen groeit sleeds aan. Gansche kolommen schreven alle dagbla- deu over de gebeurtenis van Luigue, die als een Mirakel der h. Theresia van het kindeke Jesus wordt aanzien. Komt zien het leven der Theresia - Een Wonder uit de XX* Eeuw öuttcnlanö De jachtwachters van een eigendom nabij Jouare werden s nachts door een wielrijder verwittigd, dat er met sterke lampen werd gejaagd en de wildstroo- pers per auto waren. De wachters trok ken er op af, en zetten de overtreders na Brunlot.een der achtervolgers, loste twee revolverschoten. Een der kogels trof den chauffeur in het hoofd. De gekwetste werd naar het gasthuis van Meaux ge voerd waar zijn toestand zeer zorgwek kend geoordeeld werd. Het is een ge naamde Julien Baillaid, 39 jaar oud, spijshuishouder in de Duinkerkstraat te Parijs. Zijn gezel is kunnen ontvluchten. Het parket van Meaux heeft zich naar Jouarre begeven om het onderzoek te doen. Gendarmen die tegen den avond in het bosch van Les Fiefs, gemeente Beau mesnil, op ronde waren, betrapten er een wildstrooper. Deze loste rakelings eet schot op de gerechtsdienaars. De brigade- overste Gognet werd door de lading, die bol vormde, getroffen en een groote bloedstorting volgde er uit voort. Gognet bezweek enkele uren nadien. De brako- niar-moordenaar werd door den gendarm Morin aangehouden en ontwapend. Het is zekere Edmond Arnoult,24 jaar, sergeant in het 39* voetvolkregiment, thans voor zes maanden in verlof. ten bureel* dezer. Twee soldaten afkomstig uit Lorreinen Ban! en Lenel genaamd, iu dienst bij bet i« regiment voetvolk te Kamerijk. waren in de Mortier kazerne paarden aan 't ver zorgen. Bceef verklaarde aan zijn makker dat bij den geweldigsten vuistslag kou verdragen zonder te verpinken. Lenel pakte hem bij het woord en gaf hem eerst een vuistklop in de borst en dan oog een tweede in de hartstreek. De tweede slag deed B euf bewusteloos neer storten en de ongelukkige bezweek kort M. Lagille, burgemeester van Poix. kwam met zijn schoondochter per auto van Chalons-sur-Marne huiswaarts gere den. Op de baan der Epine bemerkte de burgemeester een wielrijder en toette om dezen plaats te doen maken. Maar de fietser gaf er geen acht op. De auto week dan van de baan af, glibberde plots uit en liep tegen een boom. Het voertuig werd door den schok ontredderd, M Lagille gedood en de schoondochter erg gekwetst. Donderdag hield een Belgisch onder daan met eene steekkar aan het tolbureel van Halewijn stil en verklaarde twee colis kaas naar België te willen uilvoe ren. Inmiddels werd het voertuig nage zien door een tolbediende en uit dit onderzoek bleek dat het voertuig eeo dubbelen bodem had waarin 315 dozijn kaas verborgen waren. Een proces-ver baal werd opgemaakt. De 26 jarige Janssens, herbergier en mecanicien te Warcoing, in Henegouwen smokkelde 1(42 kilos tabak uit eo wordt hiervoor door de rechtbank van het Noor den bij verstek veroordeeld tot 1 maand gevang en 71,575 fr. geldboete. Op de avenue de Paris, le Rueil zijn twee motocyclisten 's avonds op een om heining gereden. Er waren daar roode lantaarns geplaats, doch bet licht was gedoofd. Beide motorijders stuik'en met geweld ten gronde en bleven op den slag dood. Het zi;n de genaamden Louis He- noque. wonend te Courbevoie en M. Blaize. tandmeester te Asnières. Een streng onderzoek is ingesteld. Al wie inlichtingen begeert over de; Nieuwe Pensioenwet, wende zich tot de' Mtatschaï Zorgen voor Morgen ic «Ons Huis den Vrijdag avond van 8 VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE 4 C. BANQUB DE Kapitaal 200.009.000 Reservefonds 94.440.000 Van alles Vat r* - Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M. N0TREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 11 tot 4 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun uoohtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nokredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 4.50 fr. en van 8.00 frank. L'chting 1921 De miliciens der lichting 1927, die verlangen hun beroep voort uit te oefenen bij het leger, moeten daartoe hunne aanvraag doen ten laatste op 5 Februari 1927. (Nadere inlichtingen te verkrijgen op het stadssekretariaat. Mededeeling van hei Stadsbestuur. In antwoord opeen telegram door den Burgmeester van Poperinghe aan de Koninklijke Familie gezonden op 10" dezer, ter gelegenheid van het huwelijk van den Kroonprins, is volgend Staatstelegram ten stadhui- zo alhier toegekomen Mijnheer Lahaye, Burgmeester, Poperinghe. Hunne Majesteiten, de Koning en de Koningin, bijzonderlijk ge voelig aan uwe nieuwe betooging van Vaderlandsche verkleefdheid, belasten mij aan Ued, aan den Ge meenteraad en aan de Bevolking van Poperinghe hunnen dank le betuigen roor de gelukwenschen, welke gij hun uitgedrukt hebt tei gelegenheid van het huwelijk van Prins Leopold. Het Hoofd van het Kabinet des Konings. Gezien de onophoudelijke duurte op de lederen en benoodigheden welke de schoenmakers van doen hebben, gezien de verhooging van loon aan de schoen- makersknechlen toegestaan, zien wij ons verplicht eene merkelijke verhooging op schoenen en vermakingen toe te passen. Bij eiken schoenmaker hangt de prijs lijst met de nieuwe prijzen die reeds in voege zijn. De nieuwe prijzen door den bond vast gesteld zullen veranderen zoodra de toe stand het vereischt. Prijslijsten zijn te bekomen voor alle schoenmakers bij het bestuur van den bond. Het Bestuur. WAAROM is hel dat LIETAERT Röné. 52, Meessenstraat, Poperinghe, (bij den travers van den Yzerweg) de hoogste prijzen geeft voor alle slach van MOL- FISOUW- FOUINEVELLEN evenals voor wilde vellen Otters, enz. OMDAT hij in handel is met de groot ste magazijnen van Holland en Frankrijk waar de vellen worden afgewerkt. Coneurentie onmogelijk. Elk zegge 't voort. Visschersgilde St. Pie ter Onze visschersmaa'schappij «St. Pieters- gilde heeft haren eersten feestdag met ijver gevierd. Na een smakelijk avond maal waarvan proficiat mag gewenscht worden aan Egide en zijn vrouw, is er een prachtige muziek partij uitgevoerd geweest De II President met zijn gou den s'em heeft iedereen bekoort. Daarna P H. Blankaert, Patou, Cappoen en Lo- beau hebben door hnnne kluchtzangen de gansche maatschappij hartelijk doen lachen. Kortom een succes, en na het afscheiden heeft iedereen gezegd tot toe- tomende jaar Veroordeeld Zekere Breyne, die over 5 maanden, messteken aan een vrouwspersoon toebrachte, werd deze week door de Boetstraffelijke Rechtbank veroordeeld, tot 7 maanden gevang, met onmiddelijke aanhouding. Diefstal Vrijdag werd proces verbaal opgemaakt jegens eene vrouw die eeu kilo boter poogde te stelen. indieu ge de "chicorei Talpebeter vindt dan andere merken, beveel ze bij vrienden en kennissen aan. MOESKROEN KOMEN ARDOYE DESSELGHEM ROLLEGHEM 3nza Goudvoorraad Baar den Vreemde Men heeft gelezen dat de Belgische slabilisatielfceniDg in den vreemde een groolen bijval heeft behaald en dat over al. zoowel te Londen en te New-Vork, als in Zwitserland, enz., de inschrijvin gen ontzaglijk de beschikbare uitgifteschijf overtroffen hebben. In de regeeringsmid dens schrijft men dien bijval toe aan het vertrouwen, dat jegens België weer wordt betoond, en aan onzen gunstigen financi- ëelen toestand, die er met de stabilisatie zeer goed zou voorkomen. In ondere middens, echter, deelt men dit optimism niet, en beweert men dat de bijval te wij ten is aan het feit, dat de leening zeer gunstige voorwaarden biedt aan de in schrijvers. Verder word beweerd, dot gansch de goudvoorraad der Nationale Bank als waarborg is weggeschonken aan den vreemde, en dat het dus geenszins te ver wonderen is, dat onze leening met geest drift werd onderschreven. Zulk* is een zeer erge beschuldiging en het kon niet anders, of van hooger- hand moest daarover naderen uitleg wor den verleend. De heer Franck, gouver neur der Nationale Bank, beeft verklaard dat deze bewering uit de lucht gegrepen is. en dat de goudvoorraad der Nationale lank geenszins als waarborg voor onze eeoing aan den vreemde is geschonken. Amerika weet met zijn schatten geen blijf meer. Het goud stroomt er toe uit alle landen der wereld. Voor het dienst jaar 1926 alleen voorziet men eene meer dere inkomst van 300 miljoen dollars M. Mellon, sekretaris der schatkist, heeft dan ook verklaard dat hij te veel geld heeft, en dat de belastingen met 45 per cent moeten verminderd worden l Gedurende de maand October jongst leden bedroegen de stortingen in de Spaarkas 81 miljoen frank en overtroffen zij de terugbetalingen met 24 miljoen. De inlagen namen dus toe met nagenoeg één miljoen frank per werkdag. In October 1925, waren de inlagen aangegroeid met 16 miljoen frank. Dcu 9 November laatstleden waren er voor 1 miljard 760 miljoen belgas biljet ten der iNationale Bank van België in omloop. Dinsdag inorgend ten 10 ure heeft M. Pecher. vergezeld door M. Jaspar, in het paleis van Brussel den eed afgelegd iu handen des Konings. De nieuwe minister van kolonie is in 1885 geboren, werd liberaal volksvertegenwoordiger van Ant werpen gekozen iu 1912, niet herkozen in 1919, wel herkozen in 1921. Üorlogs vrijwilliger won hij de graden van kor poraal en serjaut. In 1915 werd hij substituut benoemd en naderhand krijgs- auditor. Dinsdag morgend heeft M. Pecher bezit genomen van zijn ministerieel kabinet De ontslaggevende beheerder, M. Arnold, stelde hem zijn medewerkers voor. De Italiaansche vuurberg Vesuvius doet weer van zich spreken. Te Napels kan men zijn spuwkracht bewonderen. Vlammen, rook en asch gaan uit den krater hoog de lucht in. Voor hetoogen- blik is er nog geen gevaar mee gemoeid IPOPERIKGHE, van 12 tot 19 November 1926 Geboorten: 265 Vandommele Alexander z. v. Prosper en Augusta Room 266 Muylaert Albert, z. v. Joseph en Maria Depuydt 267 Beccaert Therese, d. v. Georges en Marguerite Papegaey 268 Boudry Noël, z. v. Jules en Flavie Eecloo Overlijdens i 216 Schmidt Arthur, 66 j.,z. b.,v\ed. v. Emma Duflou, Bruggestr. 217 Druant August, 79 j., z. b., wed. v. Rosalie Gruwier, Veurnestr. 218 Yanhollebeke Clemence, 78 jz.b.,wed. v. Jules Nicaise, O. L. V. Kruis. Huwelijken 99 Derycke Omer, 25 j., landbouwer en Catrycke Bertha, 24 j landbouwster, b. v. Pop. 400 Gavel Achille, 30 jlandbouwer, en Debergh Bertha, 29 j., z. b., b. v. Pop. 101 Depuydt Maurice, 34 j., landbouwer, eo Debergh Georgine, 26 j., z. b., b. v. Pop. STAD POPERINGHE. De behoeftigen die meenen recht te hebben op den Kosteloozen Genees kundige Dienst voor 1927, mogen hun aanvraag doen in het Bureel der St An- nastraat, alle werkdagen tusschen 8 en 9 uur "s morgens, gedurende gansch de maand November. De aanvragers moeten hun trouwboek je medebrengen. HET BESTUUR. Naar een Kamerontbinding De heer Vandervelde heeft aan een Parijzer dagblad een intervieuw toege slaan, waarin hij de kwestie der Kamer ontbinding heeft besproken. Dit intervieuw lijkt een uitdaging aan de burgerspartijen, die met hem in het ministerie vertegenwoordigd zijn. Wij geven hieronder den tekst zijner verklaring Geen enkele partij, om rechtuit te spreken, wenscht werkelijk een Kamer ontbinding, en dit is een der bijkomende redenen welke vermoedelijk het leven van het krbinet zullen verlengen. Wij, socialisten, zouden er stellig be lang bij hebben zoo spoedig mogelijk het bewind te verlaten maar wij kunnen het algemeen belang uit het oog niet verliezen want dit gaat voor alles. Merk wel op dat, als wij de regeering verlaten, het niet zou zijn om een kabinet te vormen met de christeDe democraten van den heer Poullel, over wiens persoon lijkheid ik overigens enkel lof te zeggen heb. In die voorwaarden zouden wij nage noeg komen te staan in dezelfde houding als de Fransche socialisten. Wij zouden dezelfde politiek aannemen als de heer Léon Blom. Het spreekt als van zelf dat gebeurte nissen zich kunnen voordoen die ons zou den dwingen aan het bewind vaarwel te zeggen. Wij trekken eruit bij de minste inbreuk op den 8 urendag, of zoo men de super taks wil afschaffen. Maar wij zullen gaarne zekere maatre gelen billijken die na overeenkomst tus schen patroonsvereenigingen en arbeiders- syndikaten, zouden getroffen worden om de opbrengst grooter te maken. In antwoord op een vraag van den journalist gaf de heer Vandervelde toe, dal de kwestie der Republiek in België zich niet eens stelde. f Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot het SOLEMNEEL JAARGETIJDE welke zal gezongen worden op Dinsdag 23 November, om 9 1)2 ure 's morgeus in de parochiale Kerk van 0. L. Vrouw, tot lafenis der ziel van Heer HENRI DECORTE Inrichting eener VERKOOPZAAL van Meubels en mobilaire voorwerpen in de feestzaal, ter herberg «In de Vlaamsche Duif», bij Cam. MERLEVEDE Rekhofstraat, Poperinghe. De personen die begeeren 't een of t ander meubel te koop te steiltenmoeten den heer Merlevede hierover berichten. 10 dagen voor de verkooping. Den eersten Maandag van iedere maau zullen de aangebrachte meubels, open- baarlijk verkocht worden. De beschrijving der te koop gesteld? meubels, zal voorafgaandelijk, bij middt! van publicatiën, medegedeeld worden. De eerste verkooping is vastgestelde: MAANDAG 6 DECBLMBER 1926, ten 1 uit namiddag. m Zondag 21 November 1926 «In den Pauw», bij Camille Clabau Casselstraat. «In de Stad Veurne», bij Julien Lava Veurnestraat. «In het Gambrinus», bij Em. Lecleitf Meessenstraat. «A ma Campagne», bij Leon Clabs Pottestraat. «Au Casino»,bij Gustave Silvert.Grooïf Markt, der duiven van Nestor Lietaerte Maurice Priem, van 9 tot 12 uren. «In de Vlaamsche Duif», bij Camu' Merlevede, Rekhofstraat, der duiven v; I Henri Dezeure en Marcel Doom, vaD 9t 12 uren. «In de Kruisstraat», bij Hector SaeE Maandag Candeel. Heden Zondag, Groote Schieting, de Liggende Pers, bij Jeremie DelaojG Oppervogel 40 fr. - Ieder Zijdvogel 2t Ieder Kalle 15 fr. - Inleg 10 fr. - Te 8 fr. - Inschrijving in 't lokaal van D tot 1 ure, om daarna seffens te begiosf schieten en te eindigen om 5 ure. STAD POPERINGHE Overdekte staande PERS Café Jan Priesterstraat, 23 ZONDAG 21 NOVEMBER, om 2 Groote Schieting van 4 000 frinleg 11 DONDERDAG 25 NOVEMBER, GrN schieting om 2 ure. ZONDAG 28 NOVEMBER.om 1 urt Groote Kalkoen en wildscbieting. 15.50 fr. Zie later programma. De Inrichter. Jan Roeyken» TE PACHTEN: erberg «De Faisant», Potte ZiotoweadeubijMftdamoMftwci** De Dief van Bi-' lad wordt terecht aanzien als de schoonste film van den zoo graaggezienen DOUGLAS FAIRBANKS, die iu de titelrol van dezeu baud algemeen, zoo in binifen- als buitenland, geprezen i - uui de meesterlijke creatie. Een stuk van onvergelijkbare kunst, met de volgende wonderbare toooeelen De reusachtige spin, metende 2 50 in. De Mouaterdraak....reuskruipdier. De afgod met zijn 45 in. hoogte. Het kolosaal Standbeeld der Vrijheid te New-York. De woudertrap met zijn 1U00 treden. Het kristalenrijk in de diepten der zee gelegen. Prinses en dief op het T pijt De (00.000 soldaten van het looverleger welke op teeken van den dief uit de aarde oprijzen. Om dit schitterend filmwerk tot stand te kunnen brengen, heeft men zich het grootste financi eel offer moeten troosten. Het verwezenlijken van De Dief van Bagdad kostte 55.000.000 fr. De schoonste voortbrengst van Douglas Fairbanks. Luigue, 51 Juli 192f>. Siuds korten tijd loopt het gerucht in de streek, alsof een buitengewoon ver schijnsel zich zoude hebben voor gedaan in het klooster der Sonus Fran- ciscaiues rue des Ecoles, te Luigne.Ken Htandbeeldje, de h Theresia van het Kin- deke Jezus voorstellend, geplaatst in de kamer eener geloovige, die op eena won derbare wijze genas, verspreidde eenen zachten geur van rozen. Het aanschouwen van dezen filmjis eeno "gebeurtenis om nooit tc vergeteu. Iedereen van Poperinghe en omstreken zal dit overheerlijk werk willen zien. Kene bijzondere Muziek aanpassing met zang door Juffer SIMON, pianlstc-cantatrice, 1* prijs van het Conservatorium,zul len deze pracht- en sucoesfilm zijn volle waarde geven en er nog meer luister bijzetten. In de Galavertooning van Woensdag 24 November, prachtig SYMPHONISCH ORKEST uit GENT. Bijzonder aan de ouders aangeraden hunne kinderen, de vertooning aan verminderde prijzen op DONDERDAG 25 Maart, om 3 ure namiddag te doen bijwonen. Bespreek uwe plaatsen voor de Galavertooning. Wildstrooper neergeschoten Wildstrooper-moordenaar Uitdaging wiet tragisch gevolg nadien. Einde van een Burgemeester Belgisch smokkelaar te Halewijn Belgisch smokkelaar veroordeeld Twee motocyclisten gedood tot 9 ure, en d»a Zoodag van I i tot ii u. BHL'XELLES HALPMAANDELIJKSCHE REKENINGEN tijdperk: var» 125 Nov.tot ÏO Doe. 1926 6,Ofi o o 's jaars BEZORG NIEUWE VERBRUIKERS Aangehouden. De genaamden Maurice Legrand en Christiaens, die bei den dronken waren, robberden eenige speeltuigen aan den ingang van een ba zar in de Gazstraat. De rijkswachten on- middelijk verwittigd hielden de daders aan en de gestolen voorwerpen, gedeel telijk beschadigd, werden aan den eige naar terug bezorgd. Smokkelaar Tolbedienden hebben den 24 jarigen Jules Deschamps aange houden en bevonden met 7 kg. tabak dien bij poogde uit te smokkelen. Hij werd ingerekend. Ongeval De 41 jarige Emiel Lan- noot, werkman in de Elektrische Centrale liep ouder het werk verscheidene brand wonden op. Kolenschaarschte Hier neemt de koienschaarschte ook met den dag toe en teistert niet alleen vele huishoudens, doch doet zich ook in werkhuizen en fabrie ken gevoelen. De vellcnfabriek Plovier en Co heeft bij gebrek aan kolen hare 100 werklieden moeten doorzenden. Opgesloten Dinsdag werd de ge naamde D.., landwerker uit de wijk «He Veld», door de lokale policie naar Brugge overgebracht, onder betichting van erge, onnoemelijke feiten. Na onderhoor door den heer onderzoeksrechter werd D.. voorloopig in het gevang opgesloten. He onderzoek, dat zeer ingewikkeld blijkt is aan gang. Gestolen De landbouwer Vanden- driessche had 's nachts zijnen ploeg op zijnen akker gelaten en toen hij 's ander daags terug aan het ploegen wilde gaan, stelde hij vast dat dieven het koutermes gestolen hadden. Klacht werd hierover ingediend. Twist De genaamde Constant D'Heg- ger, uit de Phenixstraat, is tijdens een hevigen twist bij den beenhouwer D&vid, gehucht Tombrouck, door een slag met een bierglas erg gekwetst geworden in 't gelaat. De gekwetste, die zich in het gasthuis heeft moeten doen verzorgen, heeft klacht ingediend bij de gendarmen. In 't land van den Dollar In de Spaarkas Het papieren geld De nieuwe Minister van Kolonie» De Ve«uviu» spuwt Herbergkermissen DUIVEN-TENTOONSTELLING WOESTEN Herbergkermii LOCRE Groote Schieting

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1926 | | pagina 2