ZONDAG 18 OOGST 1929. 1 Horlogerij NEGENDE JAAR .V 33 25 centiemen hel nummer Dit Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken verschijnt wekelijks Uipmt&ta Bureelgerief De Conferentie van Den Haag Prachtpapier HOPPEKWEEKERS Verwoeste Gewesten Goudsmederij Juweelhand ei Saa É5*# SU Bilw 8 Sm Statie-Monters. Schoolgerief Speelkaarten Specialiteit van iü doozen. Regulateurs Pendulen Wekkers Drukwerken te verkrijgen bij KETTINGEN ia Goad, Zifter, PABRUREN in Goud, Diamant. Ypêrstraat, 2 Poperinghe. Aankondigingen Op 1* en 2' bladzijde 0.60 tr. de regel. Op 3° en 4* 0.50 fr. met minimum van 2 fr. Rouwberichten 0.75 fr. de regel, met minimum 5 fr. Bijzonder tarief voor .Notarissen en Deurwaarders. Voor dikwijls te herhalen reklamen,prijzen volgens overeenkomst. Alle Aankondigingen zijn vooraf te betalen. Abonnementen Jaar in stad, thuis besteld 12.00 fr. buiten stad, met de post 15.00 fr. Frankrijk25.00 fr. Amerika 30.00 fr. flens abonneert op alle Belgische Postkantoren Plakbrieven bij ons gedrukt worden éénmaal gra tis in ons blad overgenofhen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. Yperstraat, 2 Pope ring he MVMW De openingszitting van de herstelcon- ferenlie had Dinsdagvoormiddag om 11 uur in de vergaderzaal der Eerste Kamer te Den Haag plaats. De h. Jaspar (Belgie) werd als voorzitter der Conferentie aangesteld. Er werden twee kommissiën geslicht. Van de Politieke kommissie is de heer Henderson (Engeland) voorzitter. Van de Finantieele kommissie werd de h. Houtart (Belgie) voorzitter. Een ultimatum van M. Snowden M. Graham, minister van handel in En geland, nam alsdan het woord. In een redevoering gematigd van vorm en waar van de termen alle mogelijkheid tot bespreking niet uitsloten steunde hij de laatste verklaringen van M. Snowden, en onderzocht nadien de kwestie der le veringen in nalura. Hij onderlijnde het feit dat men die leveringen zooveel moge lijk zou moeten verminderen, daar deze op eerste zicht gering schijnen doch in werkelijkheid zoo belangrijk zijn dat zij het You ngplan voor den Engelschen uit voerhandel onaanneembaar maken. Spre ker eindigde met nogmaals aan te drin gen dat men een einde zou stellen aan de rampspoedige gevolgen welke het be kort van-het huidig regiem der leverin gen zou hebben voor de Britsche ekono- mie. De eischen van Engeland De Konferencie van Den Haag kan het niet lang meer uithouden in de atmosfeer welke sedert Zaterdag heerscht. De inge treden ontspanning van Zondag namiddag is niet van langen duur geweest, want des avonds werd men reeds gewaar, dat de Engetsche eischen ongewijzigd waren en dat Frankrijk, België of Italië een deel van zijn percent en van het onvoorwaar delijk gedeelte zou moeten afstaan, zoo niet zou een akkoord met Engeland on mogelijk zijn. Inlusschen heeft Mac Do nald in zijn telegram aan M. Snowden zich aan dezes zijde geschaard. De En getsche regeering eischt met aandrang veranderingen der cijfers welke de des kundigen in geen geval kunnen geven. Het oordeel van Amerika De Amerikaansche openbare meening beoordeelt over 't algemeen zeer streng de houding van M. Snowden Ier konfe rencie van Den Haag. Men kan niet aan nemen dat hij de definitieve goedkeuring van het Youngplan zou durven in gevaar brengen. Moest dit plan worden verwor pen dan zou Europa weerom in een staat van warboel worden geworpen. In al de private em openbare kringen telde men op zijne goedkeuring. De voordeelen, die uit het plan zeker en vast moeten voort vloeien, zijn niet met goud te meten. Met zulk plan, dat in werkelijkheid een nieuw tijdvak is voor Europa, is de kwade luim van M. Snowden, die er fouten wil in vin den, onrustwekkend. Het is effenaf ont moedigend dat de nieuwe labourregee- ring blijk geeft van zulke bedilzuchtige ontoegevendheid waneeer het zijn eerste internationaal problema aanvat. De Ontruiming van Rijnland Een Eondenseh blad meldde dat het uit de beste bron weet, dat de Engelsche bezettingstroepen ten laatste op het einde des jaars uil Rijnland zullen weggetrok ken worden. Deze ontruiming zal geschie den, welke ook de uitslag weze der kon ferencie van Den Haag. liet blad voegt erbij Men komt in Den Haag tot akkoor den op het Youngplan en op de inrichting van een bijzonder organism, gelast met het bewaken der gedemilitariseerde Rijn gebieden na de ontruiming. Er is ten slotte te verstaan gegeven dat het besluit van Poperinghe's grondgebied Deze die hunne Kaart nog niet terug gezonden hebben voor hel opgeven hun ner Hoppeblokken gewas 1929, daar de optelling moet gedaan wordeD, willen zij zekere moeilijkheden vermijden, zij zijn verzocht ze aanstonds op te geven aan het Bestuur der Hoppeschaal. Lees aandachtig op tweede bladzijde onze wekelijksche beurskronijk. De uitvinder van het flaaimaehien LEENING DER rnmniir ALLERHANDE bij (bij de Post) De naamlooze ingezonden artikels voorden geweigerd. Postcheckrexening Nr 48459 Tel. 180 Ieder medewerker i Het blad staat ter blijft verantwoor- |SI8§p]09 beschikking- van al delijk voor zijne wie het goed'meent bijdragen. Jjp|p||jk met het algemeen Bijdragen in te nut en belang, zenden zooveel mo- ft gelijk tegen den Persoonlijkheden Donderdag noen. nemen we niet op. (bij de Post

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 1