CAISSE COMMERCIALE DE ROULERS SPAARKAS 4 c Buis J. Sevos-Van Isacker Burgerstand van: Binnenland Van alles Vat Spcrtnieuvs Drinkt "MAS-CAR" bier Bijzondere Keus van pourruren BERICHT. Slapeloosheid Louis OSSTYN Belgische Film-Universiteit B. F. U. Maatschappelijke Zetel ROESELAERE VERMAKELIJKHEDEN. Aan het strand te Berck (Frankrijk) spoelde Vrijdag een lijk aan, dat lang in 't water scheen verbleven te hebben en aan hel hoofd twee kogelwonden droeg. Dank aan papieren op het lijk gevonden, kon de indentileil vastgesteld worden het is M. Charles Jus, gewezen bestuur der van den «Crédit Rouenais» te Elbeuf wonend avenue du Mont-Ridoubet, te Rouen. Ten gevolge der faljiet dezer bank, en zonder plaats zijnde, zal M. Jus zelfmoord gepleegd hebben. De genaamde Lorne W. Molnoy, van New-York, 29 jaren oud en klerk bij de Guarantee Trust Compagny, stool 10.000 dollar van zijn meesters en trok ermede naar Londen om er een breed leventje te slijten en er zijn lust op wedden te voldoen. Hij plaatste zijn geld op win nende paarden en was zoo gelukkig op korten tijd de gestolene som tweemaal te verdubbelen. Op 20 Augustus laatst zond hij dus een wissel naar de Guaran tee Trust Company voor 10.000 dollar verhoogd met de intresten en hun dan kende voorde leening. Tien dagen gele den is hij nu terug in Amerika aange land en werd onmiddelijk in hechtenis genomen. Men weet niet juist of hij kaD vervolgd worden of niet daar hij restitu tie deed. Hij is evenwel onder een borg som van 5.000 dollar op vrije voeten ge laten totdat men de zaak zal wel over wogen hebben. De kleine Robert Yerreige, 10 jaar oud, wonende te Rijssel, ging Woensdag na middag naar school. Onderweg wilde hij zich tussohen 2 foorwagens vastklampen, die door een tractor voortgetrokken wer den. De voerman had de onvoorzichtig heid van den knaap bemerkten wildeden kleine beletten aan den wagen te hangen. Deze viel van schrik en rolde onder den wagen, waarvan de wielen hem hei hoofd vermorzelden. Het lijk van den on gel ukkigen kleine werd naar de ouderlijke woning overgebracht. Te Ermont, Frankrijk, keerde M. Busset tehuis en vond de deur gesloten. Op zijn geklop werd niet geantwoord. Iets kwaads vermoedende, stampte hij de deur in en zag zijne 28-jarige vrouw en zijn twee kinderen, 3 en 5 jaar, bewusteloos op den vloer liggen. Een sterke gasreuk kwam hem tegen. De vrouw en de 2 kin deren leefden nog en werden omiddellijk naar het gasthuis overgebracht waar hun toestand als hopeloos werd beschouwd. In een kroeg van Pompey zaten eanige werklieden. Zooals het meermaals ge beurt, wanneer de hoofden door den draak verhit geraken, kwam men ook hier tot een gevaarlijk spel. De werkman Joseph Zielewski, 29 jaar, werd voor een wedding uitgedaagd het ging er om een liter sterken drank te ledigen. De onge lukkige nam de wedding aan en dronk een liter alkooi. Pas had hij er mee ge daan of hij zonk van zijn stoel, door een btmoerte getroffen. Een bijgeroepen ge neesheer deed vergeefsche moeite om den man te redden, die kort daarna bezweek DE FABRIEK J. DESURMONT, Bradfordstraat te TOERKONJE vraagt werkmeisjes en vrouwen, voor het werk Soignenses de reparations Moulineuses, Doubleuses. Hoog loon Er is vermindering van een derde var het weekabonnement op dea Autobus A. VERWAERDE, Poperinghe. All< inlichtingen bij Alois Verwaerde Autobusdienst, Yperstraat, 46 Poperinghe. Tel. 72- WOENSDAG 16 OCTOBER 1929 om 8 uur zeer stipt 23e VEBTOONING - PROGRAMMA n. 36 Londen - Afgeleide producten der Melk - Kongoleesche nijverheid - In Ka nada Ottowa en Vancouver - Schuiloord der Tuinspin - Samoa eilanden - De Kan goeroebokser. BERICHT Door een werking van het plaatselijk Bestuur wordt er verminde ring toegestaan aan Touring-Club de Belgique, Vlaamschen Toeristenbond en Invalieden maar dit slechts op de Eerste Kaart, waarvoor de leden van genoemde maatschappijen slechts 40 fr. betalen (zonder Kortberichten) en 50 fr. met Korlberichten. Bede aan het Bestuur dier lokale clubs zich met ons in betrek te stellen. Merkt wel24e Vertooning 30 October. Het Bestuur. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open ot middag heden Zondag nanoen alleen M. NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Melkdrugjpel Het bestuur van de Melkdruppel brengt ter kennis der moeders dat de gewone raadpleging de zer week verschoven is tot Woensdag aan staande zijnde 16de dezer. MAURICE LESAP, bloemist, West- outerstraat, POPERINGHE, laai weten dat hij van nu af, een duizendtal aller schoonste Ghrysanthèmen, witte en ge kleurde te koop heeft. Alle dagen zichtbaar en aan gena dige Prijzen. llllllllilltllllll Ambachtsgilde Sia Catharina Zondag om 3 uur nanoen, belangrijke vergadering. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben bun nochtans genoeg de M0N0 P0EDERS aanbevolen. Te koop bij H. Noferedame, Groote Markt, Poperinghe, in dooaen van 6.00 fr. en van 10.00 frank. Staatstoelagen Er wordt ter kennis der bevolking gebracht dat voor het schooljaar 1929-1930 eene staatstoe- lage van 1.500.000 frank uit te deeien is door het Voorschotsfonds van den Bond der Groote Gezinnen ten voordeele van de jongelingen die tot groote gezinnen behoo- ren en hunne studiën na het lager onder wijs wenschen voort te zetten, 't zij mid delbare studiën, normaalstudiën, vakstu diën, kunststudiën, enz. De aanvragen om een voorsehot moe ten ingediend zijn aan het Sekretariaat van het Voorschotfonds te Brussel, We tenschapstraat, 14. ALIDOR LEFEVER, Gasselstraat, 135, POPERINGHE, maakt het geacht publiek kenbaar, dat hij van heden af, zijn stiel zal uitoefenen van Schilderen, Glasbewerker en Papierbehanger. Hopende van eenieders gunst te genie ten. Met achting. Eerlijke daad Eene som van 230 fr., door den berichtgever der ijzer wegen verloren, werd deze week gevon den door de huisbewaardster der Staats middelbare school, vrouw Vandommele, die zoo gelukkig was deze som aan deD ongelukkige verliezer le kunnen bestellen. Groote Keus van Pulovers, Gillets, Kindercostumen en allerhande Breiar- tikelea in Wolle zijde, goud en zilver draad, op zicht en op mate bij U. de Honghère - Beddaleem 35, Noordstraat, Poperinghe. Daar zult gij ten voordeeligste bediend worden, buiten alle concurrentie en beste kwaliteit. Voordracht De kweekers van erwten voor de fabriek moeten zich aan geven op Zondag 13 en Zondag 20 Ok tober in het Volkshuis. Na dien datum worden geen erwten meer aanvaard. De eerste Wintervoordracht heeft plaats den 20 Oktober om 3 uur in 't Volks huis. Vrije Ingang voor iedereen. De Schrijver, C. Vandamme. Grafschennis Deze week wer den verschillende graven op het kerkhof geschonden. Een streng onderzoek is in gesteld. VLAMERTINGHE Burgers, Winkeliers en Herbergiers, Oordeelt Groep ware Vlamertinghenaars. WOESTEN Diefstal In den nacht van Woens dag op Donderdag werden op het land j va n Caaialle Boudry, ongeveer 300 lot 400 kgr. scheone raapkool.en gestolen. Eene klacht werd ingediend en fnen denkt op het spoor der daders te zijn, Voorheen G. De Laere C° N. V. VRIJ VAIN BELASTING Ardoye Gortemarck IngelmuDster Iseghem Komen Langemarck Lichtervelde Poperinghe Rousbrugge Staden Thielt Yper. Aersele Houthulst Meulebeke Swevezeele Vlamertinghe Walou Bi.vschoote Gaeoeghem Denterghem Dickebusch Merckem Pitthem Poelcappelle Zonnebeke. Moorslede Noordschoo.te ROESSELAERE Brand Dinsdag morgen rond 7 ure, bemerkten voorbijgangers dat uit het zol dervenster der woning van Jules Caste- leyn-Cocquyt, wonende Kattestraat, rook opsteeg. De bewoners verwittigd zijnde, liepen naar boven en bemerkten dat een bed in brand stond. Toegesnelde gebu- ren konden erin gelukken het vuur uit te dooven. De schade is nogal groot, en is niet door verzekering gedekt. RECKEM Belangrijk: Bericht Daar Allerheiligendag dit jaar op een Vrijdag past, zal de wekelijksche Markt van Poperinghe plaats hebben op DON DERDAG 31 October en NIET den VRIJDAG 1 November. Samenwerkende Brandverzekering van POPERINGHE. Er wordt de Inwoners van Stad ter kennis gebracht dat de heer Julian Vandooren, Yperstraat, 23. alhier aangesteld is als Schrijver en Zaak voerder dezer Maatschappij, in vervanging van wijlen Mevrouw Weduwe Jules FOLGQUE. Voor alle inlichtingen betrekkelijk hel aangaan van Verzekeringen, het vernieu wen of verhoogen derzelfde, gelieve men zich voortaan te wenden tot bovenstaand adres. Zooals voor dezen zullen de kwiltan- cies der jaarlijksche premiën ten HUIZE DER VERZEKERDEN ter ontvangst aan geboden worden. HET BESTUUR- Sint Jan's Kruisstraat ^s POPERINGHE (rechtover St Janskerk) GEMAAKTE KLEEDEREN EN OP MAAT voor Da men en Kinderen Mantels - Blouzen - Kleederen Ik heb qle eer ,ter kennis te bren gen, dat ik voortaan de gekende en machtige Brandverzekerings Maat schappij Le Lloyd Beige zal vertegenv\oordigen. Ik zal eveneens alle Verzekeringen tegen Ongevallen en Burgerlijke verantwoordelijkheid (auto, moto, enz.) aanvaarden. Ik acht het noodig er op te wijzen dat ik thans de zaken niet meer waarneem, der Samenwerkende Brandverzekerings maatschappij van Poperinghe, daar in de verkiezing van eenen Opvolger aan wijlen Mevrouw Weduwe Jules FOLCQUE, de plaats mij niet toegekend werd, door de meerderheid van den Bestuurraad. Zij die in het bezit zijn van loterijboek jes der 6Je uitgifte (reeks F) van de Groo te Tombola der Tentoonstellingen 1930 zullen met genoegen vernemen dat de trekking der loten zal geschieden op 21 October a.s. Als men rekening houdt dat de trek king van de 5Jo uitgifte (reeks E) plaats heeft gehad op 21 en 22 Oogst 1.1. dan kan men vaststellen in welke maat de Groote Tombola der Tentoonstellingen 1930 van de gunst van het publiek geniet. Er heerscht thans een zekere spanning in de Italiaansche steden Milaan, Rome en Napels, wie van haar het eerst he miljoen inwoners zal bereiken. Op 1 Au gustus telden de 3 steden, in de boven genoemde volgorde genomen, opvolgen- lijk 956,425, 901,909 en 953,164 inwo ners. Rome en vooral Napels kan op de grootste natuurlijke bevolkingstoename rekenen. Rome's bevolking is van 1 Janu ari tot 1 Augustus van dit jaar met 95,000 zielen toegenomen de andere 2 steden groeiden minder sterk. Te Saint-Jean-de-Neupols, aan de boor den van de Rhone, bezit IJL Riou, een druivenboorp die niet minder dan 1.122 druiventrossen droeg. Deze uitzonderlijke druivelaar staaf aan den ingang van he spijshuis van M. Riou. aan de hoogste prijzen. Maurice BE NAUWT, (TheeteD) Goudenhoofdstraat Poperinghe. Zondag 13 October 1929 ter herberg «De Kloef», bij Gustave Vanuxem, Quderdomsteenweg, in over dekte Bolletiq - 190 fr. prijzen en 4 eere metalen, Opper vogel 100 fr. - Ieder Zijdvoge 50 fr. - Ieder Kalle 25 fr, - 50 gepri meerde vogels aan 12 fr. - Inleg 11 fr. - Terug 8 fr. - Inschrijving van 12 tot 1 uur, bij D. Ryckeboer, ter herberg «In de Kroon», om daarna seffens te begin nen schieten. Voorwaarden naar gewoonte der streek. Zondag 27 October 1929 met de Pijp, aangeboden aan alle rookers van Stad en Omliggende, gegeven door de Maatschappij «De Ware Rookers» ter herberg «Au Café Beige», Yperstraat, 225 fr. prijzen. Begin om 10 uur 's mor gens, laatsten ingeschreven om 6 uur 's avonds. Men kan ten allen tijde laten inschrijven tegen betaling van 2 fr. Het Bestuur. Cachet POPERINGHE, van 4 tot 11 October 1929 GEBOORTEN 314 Degryse Felix, z.v. lyrille en Mazereel Bertha, Grombeke 315 Theeten Florent, z. v. Ernest en outtenier Alice, Pollestr. 316 Robert Pittellioen, z. v. Joseph en Temperville Gerarda, sektie K. 317 Eeckhout Telina, d. v. Michel en Mabesoone Marie Leysele 318 Ramaut Maurice, z.v. Lucien en Vermeersch Martha,Vlamertin ghe 319Delannoye Michel.z. v. Arthur en Donche Irma,Valkenberg 320 Lozie Roger, z. v. Remi en Gornette Maria, sektie L 321 Verschoot Denise, d. v Emile en Keygnaert Germaine, Yper 322 Logghe Willy, z. v. Eduard en Elise Meuleman, sektie A 323 Robert Van Mackelberghe, z. v. Camille en Lahaye Augusta, Westvleleren. OVERLIJDENS 171 Beele Amand, 74 j., hovenier, wed. v. De Goker Leonie, Duinkerkestraat 172 Degryse Felix, 6 d., z. v. Cyrille en Mazereel Bertha, Bruggestr. 173 Lermyte Lucie, 72 j., landbouwster, wed. v. Struye Charles, sektie A 174 Butaye Silvie, 67 j., tiuish., wed. v. Buseyne Desire, sektie HUWELIJKEN 68 Legrand Julien, 24 jfabriekwerker, en Decorte Jeanne, 19 fabriekrwekster, b. v. Pop. BELOFTEN 107 Devos Theophile landwerker, en De Goker Martha, kant werkster, b. v. Pop. 108 Deroo Achille, fabriekwerker, v. Boeschepe, en Devacht Lucie, fabriekwerkster, v. Pop. 109 van Blanckenberg Rudolph, leur der en Adriaen Jeanne, leurster, b.v.Pop. 1 BEUHSKRONIJK Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLE5- Telefoon 468.68 Voorloopige bureelen te Poperinghe, Gasthuisstraat, 36. De h. L. Osstyn is ten dipnste van het publiek iederen Zatprdag van 3 uqr na middag tot 7 uur 's avqnds. VOETBAL Anderlecht-Liersche Racing Brussel-Beerschot Standard Luik-Daring Brussel Berchem-Union St. Gilloise Antwerp-F. G. Brugge C. S. Brugge-F. G. Mechelen Racing Mephelen-Baping Gent 5-3 1-4 3-1 1-2 C. Roeselaere-Yper S. K. Swevegem-Meenen V. G. Oostende-Thielt A. A. Moeskroen-Stade Korlrijk fleyst Thourhout Waereghem-D. Blankenherghe seghem-Veurne St. Kruis-S. V- Sweveghem loperinghe-Avelghejn Ïisseghem-Ghjstel leule-Stade Moeskroen Wevelghem Sport-Wakken 3 1 0 2 3 1 1-3 H 0-2 8 Een lijk aangespoeld j Restitutie na de winst Noodlottige Onvoorzichtigheid Geval van Gasverstikking Doodelijke wedding ifn ii iiiïimiBMMÉÉMMiigMMiiii1, n ïim i Uil Kermis Zondag laatst en volgende dagen was het hier Kermis. Ondanks de hevige tegenkantingen in zake toelagen en andere voorafgaande moeilijkheden, teweeg gebracht door de Vlaamsche Na tionalisten, zijn al de feestelijkheden, «oowel private als andere, met volla luister afgeloopen, nog nooit heeft er te YLamertinghe meer geestdrift geweest, ondanks het spijt van die wil het benijdt. AGENTSCHAPPEN HULPKANTOREN SPAARKASAGENTEN Botsing Zondag avond, rond 8 u., kwam Henri Devos, van Moeskroen, per velo langs den steenweg gereden te Rec- kem. Op het gehucht «Croisez» werd hij door den auto van een handelaar uit Moeskroen ten gronde geslingerd. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar een heelkundig gesticht te Moeskroen overgebracht. BELANGRIJK BERICHT Renon VERCNOCKE FOLCQUE, Meessenstraat, Poperinghe. De Groote Tombola van de Tentoonstellingen in 1930 Naar het Miljoen Inwoners Reusachtige Druivelaar Ben kooper van Allerhande FRUIT Groote Prijs der Hoppestreek PROVEN Groote Schieting GROOTE ROOKERSWEDSTRIJD Loan»'.-«■'.TT— aan Uw Apotheker tegen die afmattende Uw brein komt tot rust, een heerlijke loomheid en dan volgt de verkwikkend diepe slaap. Volkomen onschadelijk. Doos van 6 st. Fr. 5.-. 12 st. Fr. 9.- j U O-l 0-20. - Zoo de markt nog geen klaarblij- kende bewijs van verbetering in de beurskwo teering oplevert mag men toch niet beweeren dat hij van alle steun ontbloot is. Zoodra het wantrouwen zal verdwenen zijn en van zoo gauw het publiek rekenschap zal houden van de aan de hand liggende gelegenheden, zal men eene herleving zien opdagen die de ontmoe diging zal inhouden. Het is onloochenbaar dat eene groote beschik bare geldvoorraad bestaat. Komen zij misschien naar Europa terug uit Amerika, van waar men beweerd dat menigvuldige kapitalen weerkomen Zijn zij geneigd te treden uit de roerloosheid waarin zij in de laatste tijden gehouden wierden Dit zijn al mogelijke veronderstellingen, maar niet voldoende nochtans om uit te leggen wat eenieder kan bespeuren zonder klaar te zien in wat er al vorenvalt. Voorzeker legden de kapitaal verhoogingen veel geld vast, maar zich met deze bevestiging vergenoegen ware aan hel mistrou wen de belangrijke rol niet herkennen welke zij speelt. Zoo het zonderling mag genoemd worden te denken dat onze e.uropeesche markten hen zoo veel te rapper zullen herstellen alsdat de over zeesche zullen inzakken, 't is evenwel verzekeren hetgeen ons in eene nakende toekomst te wachten staat. Is het njet te verwonderen dat bij voor beeld de menigte zich werpt op de Ilydro-Secu ritas welke in de praktijk geen inkomen geeft alswanneer men oyeral beweerd dat de Beurs zich beweegt en dat liet pqbliek inkomen eischt Is het ook niet zonderling, te zien dat zeker deel van het publiek zijne gunsten verleend aan de Brazilian Tractionalswanneer menigvuldige onzer belgjsche ondernemingen die zoowel in den vreemde als jn Belgie uitbatingen doen, een in komen verzekpren dat hooger stijgt dan deze door y.elfdpn titel verzekerd. Voorzeker moet zulks eene herstelling teweeg brengen, volgen mijne meening, eerder vroeger dan later. Alswanneer men zich rekenschap geeft van de richting door zekere bewerkers der markt aan het publiek gegeven zou men moeten bestatigen dat zij leid tot de Iqkale geerden, fen anderen is hunnen weerstand opmerkensweerdig en men moet bestatigen dat zjj bij de toekomende beurshernemjng op den vdprrang zullen komen zulks dient ook gezegd van Parijs en het is niet onvoorzichtig te denken dijt de markt te Berlijn aan de kapitalisten groote vooruitzichten aanbied Een voorbeeld onder duizend de Qesfuerel ver want aan de So/ina slaat aan 180 marken nadat zij de koers van 280 zag. Aan de hedendaagsche koers geeft deze titel een inkomen van meer dan 8 Is het niet klaar dat men gansch de rijzing van zulkdanige weerden diende uit te lokken, nu vooral dat al de 4.merikaansche weerden van openbaar nut het recordpunt bereikt hebben. Het is bekend in welke hooge achting de duit- sche portefeuille de Buenos-Ayres houd met recht schat men dat deze weerde aan een bela chelijke lage prijs gevallen is en dat zij met de Transelgaz een der eerste zal zijn om onze leven- looze markt aan te hitsen. Onze markt vernam met diep genoegen de mo gelijkheid eener verstandhouding tusschen ne- derlandsche en engelsche voortbrengers van rubber. Deze conferentie zal wel is waar maar in de laatste week van deze maand plaats grijpen. Het is waarschijnlijk dat om te gelukken de kan sen van bijval grootelijks vermeerderd zijn. Het is belangrijk aan te stippen dat de grondstof tot den prijs geraakt is van 1 1)4 het pond en dat onze markt met aan deze weerden vastheid te jeven maar alleenlijk Londen en Amsterdam tot voorbeejd nam. Zulks is beter en èchijnt mij eene horneming van belahgstelling jn deze kategorie van weerden te mogen voorzien. Re vastheid in de grondstof zal ten bate komen aan de Kasa'i waarvan de markt riteer léven bezit en heler geraakt. Men is algemeen van gevoelen dat deze titel binnen koGe betere prijzen zal zien. De ontgoocheling duurt voort bij de verkleefste voorstaanders van de Tanganyika en do JJnion Minière. Men ziet d# Ria Tinto een verloopig di vidend aangeven van 2!j shillings tegen 15. Een ieder mag daarin eene klare bevesliging vinden van den voorspoed van de Union Minière en nochtans is men er aan onverschillig.Men weett' mieren dat deze laatste maatschappij naar Ame- ika twee afgevaardigden gezonden heeft om de basis van een Koperkartel te hespreken, daar de t naconda de verhooging van den [trijs van het koper eischt. Ziedaar een koppel voordeelige nieuwstijdingen waarmede de markt zich niet bemoeid. De groep Uil, Qutrcine en Sofiliège, enz., bied een slecht uitzicht en men meent met recht dat er aldaar iets abnormaal gebeurd, dewijl men deze titel lot op 1400 fr. ziet dalen. Ik meen dat er geen haast bestaat om deze serie waarden aan te pakken daar de diepte van den val geen vol doende reden is. De groote persbladen raden de Geomines aan. Al de aangegevene redens schijnen mij onvol doende om eene rijzing te verrechtvaardigen op de hedendaagsche koersen, ter contrarie. Heeft men u verwittigd dat de stichting van deze nieu we titels werktuiglijk voorliet speciaal komiteit van den Katanga de uitgifte zullen medeslepen van titels serie B die hem in voltalligheid zullen overhandigd worden Ik voeg er bij voor de niet ingewijde personen dat deze titels de helft der winsten zullen ontvangen alswanneer deze 35 van het kapitaal zulleu bereiken. Onder de kleine koloniale weerden noteer ik de Sica, onroerende onderneming te Kinshasa, door een ijverigen en ervaren kolonieaanlegger in gang gestoken. Moest men zakken, ter oorzaak van kapitaalsverhooging, 'k geloof dat men er voordeel mag van nemen. Niets nieuws onder de verschillende rubrieken onzer nijverheidsondemeniingeD. De laatste bi- laus onzer machtige metaaluitbatingen zijn schit terend en tengevolge der tusscheng» kome tegen werking schijnen titels als de Providence zeer geschikt aan de huidige koersen om schooneu intrest op te brengen. Deze maatschappij heeft 2100 fr. per titel gewonnen. De Bouxc-, Ciment en Steenqroeftceerden bie den gemakkelijken weerstand en onder deze ru briek zie ik eenige titels waarmede er goede zaken kunnen gedaan worden. Niét zonder reden heb ik den verkoop van de Crédit Fonder Africain aangeraden, men mag deze weerde in het oog houden, want weldra zal zij haar laagtepunt bereikt hebben. Onder de rubriek der Kolonialen worden tal van koersen, welke men de laatste week te laag wierp, verholpen deze die alsdan van deze induwing vrij bleven, gevoelen er nu den tegen slag van. Als voorbeeld de Belgo-Katanga waar van de titel aan de tegenwoordige markt omtrent 5 opbrengt. Dit is natuurlijk eene kwestie van dagen en de herneming zal werktuigelijk gebeu ren. Een gemis aan oordeel heeft voorzeker een zekere tijd noodig alvoor men de hedrevene mis singen kan bestatigen. Er is spraak van Parijs op eene hedendaag sche leest te schoeien. Mochte deze aangename en werkbelovende wind tot hier blazen 1 ln alle geval is zulks een teeken dat men eene groote bedrijvigheid op deze markt verwachtende is, de verklaringen van den Minister van Finan- tiën zijn veelbeduidend onder dit opzicht. Zie dus goed na wat er aldaar gaande is en men mag er bijvoegen dat de Fransche weerden aan de hedendaagsche prijzen aan menige voordeelige kansen gelegenheid bieden. Kampioenschap van België Eere-Afdeeling KLASSEMENT DER PLOEGEN 4-0 1-1 00 G. G. V. G- V. T- f, 1. Antwerp 6 6 0 0 19 5 12 2. Beerschot 6 5 0 1 18 7 11 3. Rac. Mechelen 6 4 1 1 15 8 9 4. Standard 6 S 1 2 13 9 S 5. C. S. Brugge 6 3 1 2 10 7 8 (i. Daring Brussel 6 4 2 0 13 11 8 7. Union St Gill. 0 3 2 1 17 14 7 8. Anderlccht 6 2 4 0 8 11 4 9. F. C. Brugge 6 1 3 2 5 11 4 10. Racing Brussel 6 2 4 0 6 14 4 11llecing Gent 6 1 4 1 4 10 3 12. Liersche 6 1 4 1 11 16 3 13. Bercheni Sp. 6 1 5 0 8 12 2 14. F. C. Mechelen 6 0 5 1 10 22 1 i Provincie Westvlaanderen II* Afdeeling Reeks A. II* Afdeeling Reeks B. Afdeeling III" Speciaal Serie C. St. Moeskroen-A. A. Moeskroen 2-0 S. K. Sweveghem-S. G. Meenen 2 Wevelghem Sp.-Poperinghe G. S. Yper-Kortrijk Sp. 0-1 2 1 4-0 4-2 2-1 12 3-2 3-1

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2