SPAARKAS 4 c Burgerstand van: BEURSKRONIJK Goi tenia nd De Voordracht over Radio Belgische Film-Universiteit CAiSSE CQMMERG1ALE DE ROULERS De Rechtss van de Selges in Frankrijk Maatschappelijke Zetel ROESELAERE Deer belangrijk bericht aan eigenaars öinnenlanö Samenwerkende Brandverzekering van POPERINGHE. Wedstrijd van 1 Decern VERMAKELIJKHEDEN. BEDDELEEM-VERDONCK mmmmrnrn Auto-ongeluk te Lens M. Marlinage keerde Dinsdag morgen rond i uur huiswaarts en zag in de Rijs- selstraat, een lijk liggen. Seffens verwit tigde hij de politie, die het lijk naar het doodenhuis van hel Noorder-kerkhof deed overbrengen. Het was Ernest Talendier, 73 jaar, uit de Ilollandwijk. Het onder zoek heeft uitgelezen dat de ouderling doodgereden is door een auto, komende uit de richting van Rijssel. De doodrij der wordt door de policie opgezocht. Kinderen spelen met een slaghoedje Te Erfurt, (Duitschland) speelden twee knapen op een veld, waar intertijd een munitiedepot was gevestigd en vonden daar een slaghoedje van een granaat waarmede zij op een steen sloegen. Ei volgde een ontploffing waardoor de eene knaap, 5 ^.jaar, werd gedood en zijn mak kertje, jaar, zwaar werd gewond. Jonge dochter valt uit den trein Mej. Lucie Le Gull, 19 jaar, begaf zich met den sneltrein Parijs-Brest naar Per ros Guirec. Tusschen de staties van Bel le-Isle-Begard en van Tregrom, viel zi uit den trein toen deze iu volle vaar was. De ongelukkige rolde onder de wie len en werd het hoofd vermorzeld. Kind valt uit sneltrein M. en Mad. Rock, van Fonlenay-aux Roses (Frankrijk), hadden met hun 4-jarig kind, den sneltrein genomen te Ghauny in de riohting Parijs. Terwijl de trein voort stoomde met eene snelheid van 60 km in 't uur, viel het kind uit het venster De treinbedienden, op zoek naar het kind vonden het in eene haag naast het spoor Het droeg slechts oppervlakkige wonden hare ontwikkeling laatste toepassing Dezehoogstbelangwekkende voordrach wierd Dinsdag 26 Nov. 1.1. gegeven in de Stadsschouwburg. Niettegenstaande he buitengewoon slecht weder was de zaa goed bezet. Deze voordracht was ingericht dooi Philips Radio Beige laboratoria en de spreker, d'heer de Juncker wist op zeer boeiende wijze het hoogst belangrijk pun zijner aanspraak, de Radiographic, aan de toehoorders in gepaste woorden uil een te leggen. Met veel gemak en in eene taal/voor het publiek zeer goed vatbaar, legde hij deze kunst van in haar begin tol op den dag van heden, voor oogen. Hij deed het nut ervan begrijpen en voorspel de haar in de toekomst nog veel vooruit gang. Deze voordracht met lichtbeeldenjm muziek gepaard, viel in de smaak van eenieder, niemand bekloeg deze twee uren van aangenaam en leerrijk verzet Wij meenen de tolk te zijn van gansch het tegenwoordig publiek, met hier der heer de Juncker uit ter harte te bedanken om zijne prachtige voordracht. WOENSDAG II DECEMBER 1929 om 8 uur zeer stipt 28e VERTOONING - PROGRAMMA n. 21 1) Actualiteiten. 2) Fransche koloniën Algerië en Tu nis - 3) Watervallen De Shashone Falls - 4) Kunstaardewerk - 5) Statenbond Vile Vergadering - 6) Planten Versprei ding der zaden - 7) Dierenkweek ia Con go - 8) Een clown en twee honden. Het Bestuur. Voorheen G. De Laere C N. V. De hoogere kommissie van het Verbre kingshof, te Parijs, heeft een besluit ge nomen dat van het grootste belang is voor de Belgisohe eigenaars in Frankrijk, en, wederkeerig, voor de Fransche eigenaars in België. Een besluit van 24 November had reeds afgekondigd dat een vreemdeling huurder beroep mag doen op eene diplo matische overeenkomst,waarbij,in Frank rijk, hem dezelfde rechten als aan de Fransche burgers toegekend worden (wal het geval is met het Fransch-Belgisch Statuut) voor de opschorsing van de huur- ceelen door de laatste wet op de huishu ren toegestaan. Doch er was betwisting voor wat het overnemingsreeht betrof, daar zulks niet uitdrukkelijk in de wet vastgesteld was. Welnu, de kommissie komt nu dezelfde theorie voor het over- nemiogsrecht als voor het geval van op- schorsing toe te passen. VRIJ VAN BELASTING AGENTSCHAPPEN Ardoye Cortemarck Ingelmunster Iseghem Komen Langemarck Lichtervelde Poperinghe Rousbrugge Staden Thielt Yper. HULPKANTOREN Aersele Houthulst Meulebeke Swevezeele Vlamertinghe Walou SPAARKASAGENTEN Bixschoote Caeueghem Denterghem Üickebusch Merckem Moorslede Noordschoote Pitthem Poelcappelle Zonnebeke. STAD POPERINGHE van paarden, muildieren, paardenvoertuigenautovoertuigen en moto's Verplichting van aangifte op) het Stadssecretariaat voor 20 December. De Burgemeester heeft de eer zijne medeburgers ter kennis te brengen dat vóór 20 December aanstaande op hel Stadssekretariaat moeten aangegeven worden 1. - De paarden en muildieren. 2. - De paardenvoertuigen van mins tens 500 kos draagvermogen. Het juiste draagvermogen moet opgegeven worden 3. - De autovoertuigen der hiernaver- melde soorten. De volledige beschrijving ervan moet opgegeven worden. Aan te geven soorten a) Limousines (met binnenstuur,coupé) ExcelsiorMinervaF.N., Ford. b) Torpedo's Excelsior, Minerva F. N., Ford. c) Autowagentjes op luchtbanden (be stelauto's eu kleine wagens, draagvermo gen 3/4 T., 1 T. en 1 1/2 T.) Chevrolet en Ford. d) Vrachtauto's van 11/2 tot 2 T. op luchtbanden al de merken zonder on derscheid. e) Vrachtauto's van 3 T., 4 T. en meer al de merken zonder onderscheid. f) Bijzondere voertuigen (omnibussen, cars, bijwagens, enz.) al de merken zonder onderscheid. g) Kleine auto's Citroen, Peugeot, Renault en Mathis. h) Motorfietsen Sarolea. Al de eigenaars krijgen, bij de aangifte hierva een bewijs model 16. Dit bewijs dient door den eigenaar vertoond op elk verzoek van 't personeel der gendarmerie die van 20 tot 31 December de gedane aangifte ten huize zal nazien. Eigenaars die valsche of onvolledige aangiften mochten gedaan hebben, vallen onder toepassing der straffen, voorzien bij de wet van 12 Mei 1927. Buitendien moeten alle wijzigingen (nieuwe aankoop, verhuizingen, verkoop, sterfgeval, vernieling, enz.) welke zich in den loop van 't jaar mochten voordoen, binnen de veertien dagen bij 't gemeente bestuur aangegeven worden. M. Couttenier. N. LAHAYE Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M.NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Verlichting shrisis Woensdag was in ons land de regeeringskrisis opge lost. Integendeel was in onze stad de kri- sis van elektrische stroom niet opgelost en bleef om zeggens den ganschen dag een gedeelte van stad zonder stroom, iets wat nog meer voorvalt. Stroomocderbre- kingen doen zich hier veelvuldig voor. Aan wie of wat de oorzaak 's Avonds, voor 'n veranderingske was het nu eeDS gas dat ontbrak en lag de stad in duister nis gedompeld. Dat de bewoners daarom niet denken dat Poperinghe alleen lijdt aan dusdanige onderbrekingen. Woensdag namiddag lag een gedeelte van Brussel-stad wel een uur lang zonder elektrische stroom. Voor waar 'n dag van verlichtingskrisis. LEFEVER ANDRE, laat weten dat hij van heden af het vervoer za voort doen van DELBOO. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine,Rhumatiek,en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe, in doozen van 6.00 fr. en van 10.00 frank. Verpachting Vrijdag namiddag werd overgegaan tot dè openbare ver pachting van het woonhuis staande in de Schaalstraat N° 3 te Poperinghe en toehoorende aan de stad. Er waren vier aanbieders. Het hoogste aanbod werd ge daan door M. Joseph Lebbe van Poperin ghe voor de som van 6850 fr 'sjaars. YPER Doodelijk werkongeval DaDie. Malton, 18 jaar oud,glasbewerker, woon achtig te Veurne en werkende te Yper bij zijn oom Rossey, Veurnesteenweg was Woensdag om 2 uur namiddag, be zig aan het hoogportaal der Sint-Martens kerk. Opeens viel hij van de stelling, die door den regen glad was geworden. Hi botste met het hoofd op een hoop steenen en werd stervend weggevoerd naar he hospitaal. ZANDVOORDE In de gracht De autobus Oostende- Ouderburg, gevoerd door den eigenaar M. Toussaint, reed in nogal groote snel heid het dorp door, toen hij eensklaps van de baan afweek en in een gracht te recht kwam. De burgers snelden de rei zigers ter hulp. Vijf gekwetsten werden uit den autobus gehaald en in naburige woningen verzorgd. De gendarmerie van Oostende heeft een onderzoek ingesteld. De gekwetsten die allen in den omtrek woonden, werden naar huis gebracht. SWEVEGHEM Verkeersongeval De aulobusvoer- der M. Delandtsheere van Sweveghein, kwam 's avonds rond 0% ure met zijn voertuig langs de baan van Belleghem- Oyghem gereden. Drie meisjes van St De nijs, ccr. persoon uit Helkyn en M. Ver- bruggbe uit Kortrijk waren de eenige medereizigers. Plots toen het voertuig aan eene snelheid van 50 km. in 't uur- reed draaide een der voorwielen af. Ge- ukkiglijk behield de geleider zijne tegen woordigheid van geest en zijne koelbloe digheid om dadelijk te r°mmen, zoodat het voerluig spoedig stilstond. Een der assen en de veeren waren gebroken Het afgedraaide wiel werd een 100 tal m. ver der in het veld teruggevonden. De inzit tenden kwamen er met den schrik van af Koninklijke Muziekmaatschappij "DE PHILHARMONIE,, De Ceciliafeesten Maandag en Dinsdag laatsleden gaf deze maatschappij in baar lokaal Ons Huis» twee prachtige vertooningen. De twee nummers van het programma het drama Zusje en het blijspel 't Ge luk vliegt wierden meesterlijk vertolk en behaalden eenen overgrooten hij va bij de talrijke toehoorders. Al de uitvoer ders waren goed in hunne rol en voldeden ruimschoots aan eenieders verwachting. De vrouwenrollen wierden, meesterlijk wedergegeven door Mej There se Cuypers uit Brussel, Mej. Blanche Clinck ui Brugge en Mej. Maria Suffys, liefhebsier uit Stad. Onze beste gelukwenschen aan ouderen en jongeren der bloeiende too- neelafdeeling. BELANGRIJK BERICHT Er wordt de Inwoners van Stad ter kennis gebracht dat de heer .Julien Vandooren, Yperstraat, 23. alhier aangesteld is als Schrijver en Zaak voerder dezer Maatschappij, in vervanging van wijlen Mevrouw Weduwe Jules FOLCQUE. Voor alle inlichtingen betrekkelijk hel aangaan van Verzekeringen, het vernieu wen of verhoogen derzelfde, gelieve men zich voortaan te wenden tot bovenstaand adres. Zooals voor dezen zullen de kwittan- cies der jaarlijksche premiën ten HUIZE DER VERZEKERDEN ter ontvangst aan geboden worden. HET BESTUUR. GHELUWE Brand Een haverschelf ter waarde van 8.000 fr., toebehoorendeaan L. Van- denberghe, is in den nacht door brand vernield geworden. Men vermoedt kwaad willigheid en een streng onderzoek is in gesteld. KOMEN In de gracht De geleider Dujardin, kwam met een vrachtauto langs de baan van Wervick gereden in de richting van Cruyseecke, toen gekomen op 200 m. af stand van de groote baan naar Meenen, moest hij uitwijken voor een gespan. De aardeweg bezijden de baan, modderig zijnde, gleed de logge auto uit en de ge leider het stuur kwijt gerakende, kwam het voertuig in de gracht terecht. Geluk kig dat zich alles bij stoffelijke schade bepaalt. 1 NIEUWS! NIEUWS! Bij Gaston Van Bruwaene, groote markt, Poperinghe op Zondag 8 December van 9 tot 2 uur, tentoonstelling der dui ven van den gekenden liefhebber, Th Dewitte van Gheluvelt. Voornoemde liefhebber zal in het voorjaar 1930 zijn eerste ronde joDge duiven ter stad ver- koopen. Op het einde van December ver koopiDg der duiven van Maurice Debyser en Julien Theeten. POPERINGHE. van 29 Nov. tot 6 Dec. 1929 GEBOORTEN 372 Vandermarliere Guido, z. v. Joseph en Vallaeys Agnes, Doornstr. 373 Vermeulen Michel, z. v. Amand en Luyssen Julienne,Boeschepe 374 UittelIioen Valere, z. v. Louis en Oreel Martha, Watou 375 Lezy Frans z. Uaimond en Marquis Marthe, sektie I. 376 Ivino Simonne, d. v. Camille en Vaodewalle Marguerite, sektie G. 377 Mahieu Maria, d. v. Felix en Struye Marguerite, sektie A. 378 D'Alleine Jacques, z. v. Leon en Peuteviock Irma, Potteslraat. 379 Pattyn Albert, z. v. Remi en Uzeel Maria, sectie G. OVERLIJDENS 199 Schaballie Firm in 69 j., z. b., ongeh. Bertenplaats 200 lloueke Ilelene, 73 j z. b ongehuwd, St-Michielstr. 201 Vermeulen Michel, 3d., z. v. Amand en Luyssen Julienne, Bruggeslr. 202 Demol Eusebia, 80 j., z. b., wed. Delanoye Petrus, St-Michiel. 203 Verschaeve Irma, 35 j.„ huish., echtgenoote v. Van Peperstraete Joseph sektie K. HUWELIJKEN 93 Gantois Gerard, 27 j., handelaar, v. Yper, en Papegaey Madeleine, 20 j., z. b., v. Pop. BELOFTEN 130 Ryckewaert Maurice plafonneur en Titeca Olga, fabriekwerk ster, b. v. Pop. f De Familie Cyrille BONDUELLE, noo digt beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de PLECHTIGE JAARMIS op ZONDAG 8 DECEMBER, om 8 uur, in St-Janskerk, voor Overleden Ouders en Kinders 84 Vogels UITSLAGEN Klas A. Jonge Vogels. Battheu Remi 1399 10 79 Koning Duverlie Richard 1413-19 78 1 pr. Demoor Cyrille 1402-7 78 Brabandts Cam. 1392-53 77 2 pr. Vandemarliere J. 1391-1 76 3 pr. Battheu Remi 1399-7 75 4 pr. Mahieu Henri 1403-5 75 Dumon Jos. 1417-50 75 Delanghe Arthur 1418-32 75 Mahieu Ilenri 1403-31 75 Demoor Cyrille 1402 17 75 Battheu Remi 1399-27 75 Dumon Jos. 1417-7 74 5 pr. Battheu Remi 1399-9 73 G pr. Battheu Remi 1399 21 72 7 pr. Duverlie Richard 1413 5 72 Vandemarlieie J. 1391-44 69 8 pr. Vandenberghe C. 1401-12 69 Rottey Guslave 1419 35 69 Demoor Cyrille 1402-31 69 Degraeve Julien 1416-20 69 Duverlie Richard 1413-28 67 9 pr. Lacanle Emile 1467-24 66 10 pr. Dupont Charles 1412 8 66 Battheu Remi 1399-16 66 Klas B. Oude Vogel s. Dumon Joseph 423-18 82 Eerepr. Uotley Gust ave 408 53 72 1 pr. Dumon Joseph 544 82 70 2 pr. David Remi 1392-66 70 Zondag 8 December 1929 HERBERGKERMIS «In den Watermolen», hij Evarist Hoevenaeghel, Veurnestraat. «In Ooslvlaanderen», bij Joseph Pou- seele, Boescheepstraat. «Au Café St-Georges», hij Georges Merlevede, Reninghelststeenweg. «Au Due de Brabant», hij I'. Beerens- Brabanls, Yperstraat. «Au Café Francais», hij Julien I)ebeir- Caron, Yperstraat. GROOTE BILJARTPRIJSKAMP te 3 uur namiddag, «In de Nieuwe Stad Veurne», bij Itemi Dewickere-Liétaert, Veurnestraat. - 200 frank Prijzen Ge waarborgd - 75 50-35 20-15 - 5 frank aan de grootste serie in de eerste ronde- Inschrijving van heden lot den dag van den prijskamp tot 3 uur - Inleg 3 fr. per man taks inbegrepen. Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS op MAANDAG 9 DECEMBER, om 9 uur in St-Bertenskerk voor d'Heer ARTHUR OREEL Vanwegens Echtgenoote en Kinders De Familie SCHABALLIE, bedank Vrienden en Kennissen om hun aanwe zigheid in de BEGRAVING van d'Heer FIRMIM SCHABALLIE lie EERSTE ZESWEKENMIS zal ge daan worden op DINSDAG aanstaande 10 DECEMBER, om 9^ uur, in St-Ber tenskerk. BAZAR ST ANTOINE Casselstraat, 40, POPERINGHE. Voor het koopen van uwe geschenken voor de toekomende naamfeesten en voor alle gelegenheden KOMT ONZE UITSTALLING ZIEN 4-12-29. Wat dienter nog over de Beurs gezegd te worden, nu men nog al tijd en voor alle weerden de koersen ziet dalen Is deze toestand voor België alleen ofwel vind men hem in alle landen Al wie de gelegenheid niet heeft de vreemde markten na te gaan dient zich te overtui gen datzelfde verschijnsel overal te ont waren is. Gelijksoorlige vrees als in 1920 bij den val van onze frank maakt zich van eenieder meester, 'lis te zeggen men raas- kaalt, men is met vrees bevangen, men wil al wat er van de meubels nog over blijft in brokken slaan en er brandhout van maken, onder voorwendsel ze te red den 't Is dom, maar 't is toch zoo Meermaals werd er ter beurs afgevraagd maar waarom komen de bankiers niet tus schen Eene tusschenkomst met trommel en vaandelVerwacht u daar niet aan ten gevolge van den staat van verzwakking waaronder de vreemde plaatsen lijden. Moest onze markt onder die we nu beleven vast worden, zouden wij tot afleider die nen en zulks zou de kwaal nog verergen. Eene geheime tusschenkomst geschiedt zonder ophouden, de echte gelegenheden zijn zoo talrijk dat men ongelooviger zal moeten wezen dan St. Thomas om niette hegrijpen dat er duizenden bestaan, waar men met welgelukken kan tusschenkomen Aan den laagsten prijs willen koopen is de oppervogel afschieten en daarvoor be staat er weinig kaDs. Maar om eene ver zekerde voldoening te bekomen lacht vele kans den kooper toe. Alswanneer men in volle heurskrisis de Petrolweerden betrekkelijk vast zietstaan en men de Petrofina aan 850 fr. kan ver krijgen als men weet dat deze titel 50fr voepon geeft en dat deze zaak gepatro neerd is door de Banque de l'Union Pa- 'isienne en deor de Banque d'Anvers, men wacht niet hem in zijn bezit le krijgen niet omdat de titel zonk, maar wel omdat deze zaak onbetwistbare hoedanigheden bezit en dat zelf in slechte jaren stand hield. Het is geen reden omdat de Ceomines en de Commerce Congo zoo laag geval- en zijn dat men er zich dient aan te schaf fen 't zij hij eerste aankoop, 't zij om een middenprijs te maken. Volgens mij zullen deze titels nog veel lager vallen. De eerste zoowel uit oorzaak van eene aanslaande kapitaalsverhooging als om da zeer lage prijs van het tin, de tweede omdat hij die de portefeuilleweerden uitcijfert zich re kenschap zal kunnen geven dat men moei lijk eene waarde van 5000 fr. aan de 120.000 titels zal kunnen geven. Men dient tot de werkelijkheid terug te keeren. Wie mijnen raad volgde en de Katanga tegen de Union Minière en de Zambesia verwisseld heeft, hebben voorzeker niet gemistzij hebben hun kapitaal goed verdedigd daar waar geen ander titel zulks toeliet. Het nieuws uit Congo is betreurens waardig voor wat de koophandelszaken betreft. In de half groothandel is 't failliet op failliet, in de kleinhandel is het nog slechter. Onnoodig zich af te vragen wel ke voor 1929 de uitslagen der betrokkene maatschappijen zullen zijn. Zulks bewijst dat ik gelijk had als ik ze afgeraden heb en maai* alleenlijk zaken aanbevool die van deze plaatselijke voorwaarden niet af- hangden. Wanneer opnieuw de rust in de geesten zal weergekeerd zijn valt het niet te be twijfelen dat de eersteen zeer waarschijn lijk de eeDigste weerden die voorsprong zullen doen deze zullen wezen die ik on ophoudelijk aanprees. Zij leveren tegen woordig allen goede kans en wie de ver waandheid niet bezit den oppervogel af te schieten, moet den moed bezitten eeDige renten en obligaties te verkoopen om zich eenige verzekerde deelnemingen aan te schaffen. Men zal de beteekenisvolle vastheid der Belgische Spoorwegen bemerkt hebben. Bij de liefhebbers van titels met intrest, trek ik de aandacht op Tabacofina. Deze zaak van tabakverkoop in 't klein, met zoowat 300 bijhuizen, verzekert een in komst van 7 aan de huidige koersen. Daar de rookers in België talrijk zijn, en dat de cigaret en den tabak artikels zijn welke men moeilijk kan misseD, mag men zeker zijn dat dusdanige vaarde aan de krisis ontsnapt. De Part de réserve heeft koersen be neden de 10.000 gekend. Niet te verwon deren zoo men weet dat groote hoeveel heden titels in den vreemde zijn, zoowel in Zwitserlandals in Holland of Fran krijk. Deze titel weerstond en het vol staat zich te herinneren wat ik hooger schrijf. Men zal nog lager gaan denk ik. Niet ééoe rubriek verdient speciale be- statigingen. De storting neemt alles weg en de meest pessimisten wat betreft de komplantmarkt, beleven zakkingen welke zij zich nooit hadden durven inbeelden. Bij de Koolmijnen moet men de weer stand van Gosson Lagassi aanstippen vele waarden laten het steken of kwotee- ren niet 'tis beduidend De winter tot nog toe zacht, Iaat toe de stocks terug op te stellen en de vreemde concurrentie herverschijnt. In Metaalnijverheidhervocht men de teekens der krisis welke tal van groo te maatschappen als eene mogelijkheid hebben laten voorzien. Wat betreft de Trusts, So/ina, Rail ways, Electricité reunis. enz... de koer sen gaan tot het normale waarvan de ba sis de voortbrengst is. Men moet noch niet tusschenkomen. Er is een echte weerstand in de Bouw materialen. De ontworpen en in gang zijnde groote werken brengen genoegza me stof tot uitbreiding. In Textielslapheid Gralry en coupon weerstaat zeer goed, terwijl tal van twee de rangswaarden in daliDg zijn of niet kwoteeren. Kort, het algemeen bilan is treurig en ongelukkiglijk, men moet het bestaligen, met betaalt de vermenigvuldiging van pa lier en de miskenning der voorzichlig- ïeid. Vergeleken met de kapitaal, blijft de dividend Heliopolis zeer duur. Eender welke de vooruitzichten zijn van voor spoed, waaraan ik niet twijfel, blijft het waar dat men zich, voor den prijs van een dividend meer dan drie kapitaal aan schaft welke 225 frank geven tegen niets. Spreken hij ongerijmdheid, volgt er uit dat zoo, hij avontuur, die dividend hon derd frank trekt, de houder der tegen waarde van één dividend omgeaet in drie Be Burgemeester Bij bevelBe Sekretaris, en Schepenen, Naam Stamnummer Punten Prijs

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2