(5 uit .ënt'anö 25 centiemen het nummer TIENDE JAAR ZONDAG 26 JANUARI 1930 Dit Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken verschijnt wekelijks GJupnUftan Horlogen'/ Na de Tweede Conferentie van den Haag. Praehtpapier D@ fiskafe ontwerpen Goudsmederij Juweelhaudel Sureelgerief Schoolgerief Speelkaarten Specialiteit van io doozeu. Mouters Lip Roskopff - Patent Statie-Monters. Regulateurs Pendulen Wekkers KETTINGEN ai h fiond,!l!f0r,lVteM PABRUREN in Goud, Diamant. bij Ypèrstraat, 2 (bij de Post) Poperinghe. allerhande Drukwerken te verkrijgen bij Uitgevkrs-ëiskhaars Gebroeders DUPÖNT Ypèrstraat, 2, POPERINGHE. postchkckrkkknxng nr 48459 Tel. 180 Ieder medewerker Het blad staat ter Abonnementen 4 Jaar in stad, thuis besteld 12.00 Ir. buiten stad, met de post 15.00 fr. Frankrijk25.00 Ir. Amerika 30.00 fr. Mera abo««se©?t op alle Belgisch® Posfkaiaforoxi Plakbrieven bij ons gedrukt worden éénmaal gra tis in ons blad overgenomen. De naamlooze ingezonden artikels worden geweigerd. Aankondigingen Op 1* en 2° bladzijde 0.75 Ir. de regel. Op 3° en 4* 0.65 fr. met minimum van 3 Ir. Rouwberichten 0.75 fr. de regel, met minimum 5 fr. Bijzonder tarief voor Notarissen en Deurwaarders. Voor dikwijls te herbalen reklamen,prijzen volgens overeenkomst. Alle Aankondigingen zijn vooral te betalen. Ypèrstraat, 2 Poperinghe De Slotvergadering De tweede konferencie van Den Haag is dus Maandag avond geëindigd na een plechtige slotvergadering. De openbare gebouwen en de ministeries waren be- vlagd. De afvaardigingen der 48 Staten op de konferencie vertegenwoordig, alsmede de vertegenwoordigers van Zwitserland en de Amerikaansehe waarnemers, deden achtereenvolgens hua intrede. Ten 4 ure 40 opende M. Jaspar de zitting en begon met lezing te geven van de eindakte der konferencie, akte welke zal neergelegd worden in de archieven van de Belgische regeering. Deze akte is onderteekend door M. Jaspar, den algemeenen sekre- taris der konferencie en de sekretarissen der verschillende afvaardigingen. M. Snowden spreekt M. Snowden verklaarde in naam vaD al de afgevaardigden De akkoorden welke wij heden geteekend hebben, zijn minnelijke schikkingen. Niemand heeft heelemaal wat hij verlangde, maar wij hebben gehandeld in het belang van allen en in het belang van den vrede. Spreker wenschte M. Jaspar hartelijk geluk en looide de goedgezindheid, den takt en de bescheidenheid van den Belgi schen eersten minister. Nooit, zegde hij. zullen wij de groote diensten vergeten welke M. Jaspar aan Europa heeft bewe zen. De Sluiting Ten 0 ure hield M. Jaspar de slotrede, menigmaal door het geestdriftigste ge juich onderbroken. Ten 6 ure 20 werd de konferencie gesloten en de afgevaar digden van al de vertegenwoordigde Sta ten verlieten de zaal. De Eindakte De werkzaamheden der konferencie van Den Haag worden beknopt gegeven in de eindakte. Na de besluiten van Gene ve van 16 December 1928 en de onder handelingen die er op volgden herinnerd te hebben, vermeid deze akte de ver schillende overeenkomsten, getroffen iD den loop der eerste konferencie van Den Haag (brieven van 20 Augustus 1929 over de ontruiming van Rijnland, over eenkomst van 30 Augustus inzake de be voegdheid der verzoeningskommissies, protokol van 31 Augustus 1929 over de principieele goedkeuring van het Young- plan en de regeering der verschillende vraagstukken betreffende de toepassing ervan). De slotakle somt vervolgens de ver schillende dokumenten op welke in Den Haag geteekend werden 1. Overeenkomst met Duitsehland 2. Overeenkomst met Oostenrijk 3. Overeenkomst met Bulgarie 4. Overeenkomst met Hongarie 5. Overeenkomst met Tcheko-Slowakie; 6. Overeenkomst met Zwitserland 7. Overeenkomsten betreffende het me morandum, gevoegd bij het plan der deskundigen 8. Regeling tussehen de schuldeischen- de mogendheden 9. Regeling betreffende de afgestane goederen 10. Wisseling van brieven inzake de Duitsche - Amerikaansehe overeen komst 41. Wisseling van brieven inzake de ta rieven der Duitsche spoorwegen 12. Regeling betreffende de mobiliseering der breuken van het niet uitstelbare deel der Duitsche annuiteiten 13. Overgangs-schikkingen 14 Brieven der Belgische en Duitsche regeeringen inzake de Markenover eenkomst. De uitslagen der konferencie voor Belgie Nu de vertegenwoordigers van Belgie uit Den Haag teruggekeerd zijn, mag de vraag gesteld worden welke voor ons land de uitslagen zijn der gewichtige konferen cie. Feitelijk is de toestand voor ons niet gewijzigd sedert het einde der eerste kon ferencie van Den Haag. De annuiteit van het Youngplan staat 20 tot 25 lager dan de annuiteit welke door het Dawesplan was voorzien. Maar toch is de toestand voor Belgie beter, in dezen zin, dat de markenregeling opgenomen is in het al gemeen reglement der herstellingen.Daar uit volgt dat wij tegelijk voor onze eigen lijke herstellingen en voor de uitkeering der marken,eene jaarsom ontvangen wel ke met 77 miljoen de som overtreft die ons verzekerd was door de toepassing van het Youngplan. De kwestie der erfenisrechten De financiekommissie van de Kamer heeft Dinsdag morgen het onderzoek voortgezet van hel wetsontwerp op de erfenisrechten. Zij heeft de raeening uit gedrukt dat er ten voordeele der erfenis sen in rechte lijn een breeder grondslag van vrijstelling zou moeten bestaan. In het ontwerp van M. Houtart wordt voor gesteld een nalatenschap tot 10.000 fr. onbelast te laten de kommissie zou dit bedrag op 20.000 of 25.000 fr. willen ge bracht zien. Ook heeft de kommissie het advies uit gedrukt, dat er geen vermindering van rechten in rechte lijn moet gegeven wor den als er niet meer dan drie kinderen in de nalatenschap betrokken zijn, maar dat men echter de verminderingspercen- ten zou moeten verhoogen als het gezin vier of meer kinderen lelt. De kommissie hield zich ook bezig met de nalatenschap pen, bestaande uit roerende goederen en zij heeft den wensch uitgedrukt dat die waarden zouden geschat worden vol gens een gemiddelden kom, berekend op de werkelijke koersen welke toegepast werden gedurende de zes maanden die de opening der nalatenschap voorafgaan. Lees aandachtig op tweede bladzijde onze wekelijksche beurskronijk. B§ Nieuwe öuderdomspeusissnwet Het bedrag van het Ouderdomspen sioen wordt op 3600 frank vastgesteld. De personen, geboren in 1869 en 1874 moeten, om aan 65 jaar hun Ouderdoms pensioen te bekomen, hunne eerste stor tingen doen in 1930 en dit in de maand waarin zij verjaren. Voor de mannelijke verzekerde 36 fr. 's jaars. Voor de vrouwelijke verzekerde 12 fr. Verdere inlichtingen kunt gij bekomen bij Achille LERMYTE, Vlamingstraat, 3. Opgepast dus voor dezen die in de ja ren 1869 en 1874 geboren zijn. Dolle stier nabij Berck Te Airon, St-Vaast bij Berck (Fransch- Noorden), wilde de 65-jarige hoeveknecht Emile Pringarbe,een slier in den stal bin den. Maar het beest werd plots dol, ruk te zich los, stootte zijn hoorns in 't lijf van den knecht en vertrappelde hem De stier liep uit den stal en zaaide schrik en vernieling op den koer der hoeve. Een tweede knecht had amper den tijd om te vluchten. De gendarmen werden ontbo den en hebben den slier met geweerscho ten afgemaakt. Toen haalde men het ver hakkeld lijk van Pringarbe uit den stal. blijft verantwoor- 4 Jl beschikking van al delijk voor zijne ïJI wie het goed meent bijdragen. met het algemeen Bijdragen in te nut en belang, zenden zooveel rao- gelijk tegen den Persoonlijkheden Donderdag noen. nemen we niet op. bij de Post)

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 1