Burgerstand van Van alles Vat Fonds voor Meestbegaafden BEPRSKBOIWJK Louis OSSTYN drinkt "MAS-CAR" bier MOTOS HENRI LYSY, Duinkerkstrnat, 20, Poperinghe. Motos SAROLEA Hoofdpijn Schoolhoofd aan do Gemeenteschool poeder „AKKER" Belgische Film-Universiteit mm STAD POPERINGHE Het Sehepeukollegie der stad Poperin- ghe, laat het publiek weten, dat de plaats van Schoolhoofd aan de gemeenteschool der stad openstaat. Degene die begeeren die plaats aan te vragen, worden verzocht hunne aanvraag per brief, gericht tot het Schepenkollegie, in te dienen, aauduidende hunne hoeda nigheden, ten laatsten op Maandag 24". dezer. Poperinghe den 13 Februari 1930 Het schepenkollegie. De beursaartvragen moeten ingediend worden VOOR 15 MAART 1930 Bij de aanvragen moeten volgende stuk ken gevoegd worden 1) uittreksel uit de geboorte-akte van hel kind. 2) getuigschrift, afgeleverd door de hoof den der onderwijsinstellingen, bezocht gedurende de laatste drie jaren. 3) afschrift van het gezondheidsboekje. Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLES. Telefoon 468.68 Voorloopige bureelen te Poperinghe, Gasthuisstraat, 36. De h. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur na middag tot 7 uur 's avonds. Voor NIEUWE on Occasie alsook voor dd Herstallingen wendt U in volle vertrouwen tot Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van tot 4 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar zijn er n&g die aan hoofdpijn Migraine, Rhumatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nokredame, Groote Markt, Poperinghe, in dooffen van 7.00 fr. en van 12.00 frank Aan leurders en winkeliers Wekelijksche aankomst van appelen en oranjen, aan prijzen buiten alle concurrentie, bij Maurice Benouwt, Goudenhoofdstraat, Telefoon 212 Poperinghe, die ze, vanaf 50 kilos, te huis komt beslellen. N. B. Niemand leurt voor mij, doch op aanvraag begeef ik mij zelf ten huize. 100 ORANJEKISTEN TE KOOP 1 prijs voor de schoonste Veers 742 kil. 1 prijs voor de schoonste Koei 880 kil. >Onze beste geluk wenschen. Officieel Agent der Touriste 350 cc. 8000 fr. Altijd nieuwe en occasie Motos in huis DICKEBUSCH Burgemeester Bij koninklijk be sluit van 12 Februari 1930 is M. 0. Ges- quière benoemd tot burgemeester der gemeente Dickebuseh, ia vervanging van M. Justin Thevelin, ontslagnemer. ABEELE Laffe daad - Gemeene kerel Op bet uiterste tipje van ons grondgebied heeft weerom een laffe en gemeene Nero- rod reisduiven geschoten.Verledene week werden 6 der beste duiven geschoten van M. Baeckeroot, Abeele, een der jongste liefhebbers onzer maatschappij. Wat is het plezierig die duifjes te moorden en zoo de liefhebbers hun liefhebberij te be nemen Zeg, domme strooper, ontneemt gij ook een schutter zijn boog en pijl, een kaartspeler zijn spel of is het om 't plezier van 't schieten, heel zeker zonder toelating of is het met opge,tetten wil, uit wraak of misschien nog met lagere bedoeling, na de duiven achtervolgd te hebben, dat het juist Bakerool's duiven zijn die geschoten worden Flauwe ke rel, geen jager heel zeker. We hebben u in 't oog man, schiet nog één keer De bevoegde overheid is door dit schrijven verwittigd en zal het als een er aanzien de duivenschieters te bestraffen. Wie verdient de premie door de maat schappij geschonken, aan al wie duiven- schieters kan doen straffen. De Voorzitter G. VAN BRIJ WA ENE. GEDACHTENISSEN voor EERE-COMMUNIE worden spoedig en verzorgd afgewerkt, ter drukkerij van dit blad. WATOU Aim gebroken Donderdag voor middag was Pauline Vallayes bezig met een machien vet te maken, toen zij alo- peens aan den arm gevat werd door den cylinder. Haren arm is op drie plaatsen gebroken. VEURNE In de gracht Na een huwelijkfeest te Adinkerke kwamen de vierders per auto naar Veurne gereden. Tusschen den weg van Veurne en Adinkerke, wilde de zoon Maurice Ilouvenaeghel den auto van A. Vankerckhove, landbouwer te Moere, voor steken en raakte het voorwiel van diens auto. Door den schok was A. Van kerckhove zijn stuur niet meer meester, zwenkte en kwam terecht in de gracht, Gelukkig dat er aldaar een dikke laag hout stond die den schok gebroken heeft, anders zouden er zeker erge ongelukken gebeurd zijn. Alleen een jongen had kneu zingen aan den neus de andere inzitten den zijn er met den schrik vanaf gekomen. BEYTHEM Borstkas ingedrukt Op de steen bakkerij van h. Jules Vantomms, is Vrij dag avond een smartelijk ongeluk ge beurd. De geleider Jules Marescau, bij hem in dienst, was bezig met de wagens, geladen met steenen, aan elkander te ha ken, toen opeens de paarden vooruitgin gen met het ongelukkig gevolg dat hij tusschen beide wagens gegrepen en ge deeltelijk de borstkas ingedrukt werd. De geneesheer, in allerhaast ontboden, diende het slachtoffer de eerste noodige zorgen toe. De man klaagt van hevige in wendige pijnen. KORTRIJK Groote Brand -- Dinsdag avond werd de stad Kortrijk in rep en roer gebracht door een geweldigen brand, welke rond 6 ure uitgebroken v\ as in de «Nieuwe Kor- trijksche Katoenspinnerij», sedert eenige maanden in werking, en gelegen op den Slaceghemsteenweg. De werklieden had den rond 5% ure de fabriek verlaten, en kort nadien werd er opgemerkt dat de zaal, waar 't katoen gemengeld wordt, in brand stond. Het vuur woedde geweldig en alras sloegen de vlammen door het dak. De pompiers spoedden zich seffens ter plaats en vielen dapper het vernielend element aan, hetwelk zij na krachtdadige pogingen, konden beperken bij deze zaal. Deze laatste werd met gansch den inboe del de prooi der vlammen De schade is zeer groot 1 BAVINCHOVE Bil afgereden Woensdag middag reed Gallens, van Kortrijk, met twee wagens, geladen met vlaschleemen, langs de groote baan. Verscheidene schoolkin deren liepen nevens de wagens. Opeens viel het 9 jarig zoontje Roger Deschoe- maker, en rolde onder etn der Het werd de linkerbil afgereden wagens. YPER Brand Maandag avond waren be woners van een huis in d3 Rijsselstraa! uitgegaan, toen de geburen bemerkten dat er rook door de spleten der deuren kwam. Bij het nader toezien zag men dat het daar binnen braDde, en men drong binnen langs 't keldervenster.'t Was hoog tijd want de gordijnen waren reeds in de vlammen opgegaan. Gelukkiglijk kon de brand seffens overmeesterd worden en was de schade gering. MEENEN Kindermoord Dinsdag avond rond 7 uur, kwam eene vrouw, in gezelschap eener andere vrouw, bij oen geneesheer der stad, bewerende ziek te zijn. De dokter stelde vast dat de vrouw pas moeder geworden was. Hij gaf haar een briefje, en zegde dat zij daarmee moest gaan Daar het heelkundig gesticht Sint Joris, en dat hij haar daar verder zou komen verzorgen. De dokter verwittigde de politie. De kommissaris en de genees heer begaven zich naar de kliniek, waar de dokter opnieuw de vrouw onderzocht en nogmaals vaststelde dat zij zeer on langs moeder geworden was. Die vrouw had een pakje bij. De kommissaris wilde het haar afnemen, doch zij kwam in ver zet. Er werd dan beslag gelegd op het pakje.dat door den kommissaris geopend werd. Het bevatte een kinderlijkje van het mannelijk geslacht. De vrouw beken de dan dat zij Zondag dit kindje dood ter wereld had gebracht. Het parket werd verwittigd. Donderdag namiddag hebben de wetsdokters het lijkje geschouwd en vastgesteld dat het levend geboren was. De vrouw is zekere Julia Verborght, 25 jaar oud, wonende te Moorslede. Zij werd ter beschikking van het parket in de kli niek gehouden. Woensdag werd zij naar Yper over gebracht om door den onderzoeksrechter over de beschuldiging van kindermoord onderhoord te worden, en in het gevang opgesloten te worden. OOSTENDE Staking Maandag 10 Februari brak alhier eene werkstaking uit in de hout en bouwnijverheid. Deze breidde zich deze week uit tot Blankenberghe en Knocke. Het gaat er om eene loonsver- hooging. Ongeveer 3400 arbeiders zijn er in betrokken. Het getal stakers ver deeld zich als volgt 2000 le Oostende, 500 te Blankenberghe en 900 le Knocke. Alles laat voorzien dat het geschil binnen eenige dagen zal opgelost zijn. Aangehouden Aan boord van eene groote stoomsloep, in de haven alhier, heeft de gendarmerie, zekeren Modest Verleye aangehouden, 25 jaar oud, af* komstig van Sint-Pieterscapelle, die be* schuldigd is van verscheidene diefstallen in December laatst gepleegd te Veurne en te Oost-Duinkerke. Hij werd ter be schikking van het parket naar Brugge overgebracht. MARCHIENNE-A U-PONT Smeltkroes ingestort In de metaal- fabrieken van de Providencie te Marchien- ne au-Pont, is Maandag een ongeluk ge beurd, dat eene schrikkelijke ramp had kunnen worden. Rond 9 ure 's morgens is een smeltkroes, inhoudende 750.000 k. gesmolten geutijzer, ingestort en gebro ken, zoodat de gloeiende massa ijzer ais een lavastroom in den omtrek uitliep, en zelfs eene dikte van 1 m. 50 bereikte. Het gerucht was in omloop dat een werkman door het gloeiend gesmolten ijzer verrast geworden was, en er eep ijselijken dood had gevonden. Dit gerucht werd nader hand gelogenstraft. Het ongeval heeft geen slachtoffers gemaakt. De schade is Fiskale ontvangsten Voor Januari 1930 beliepen de fiskale ontvangsten op 853.667.978 frank, 't zij 349.207.605 fr. van de rechtstreeksere belastingen, 205.349 370 fr. van de dou anen en accijnzen, 299.111.002 fr. van de registreering. In Januari 1929 bedroe gen de ontvangsten 872.975.973 fr. De Kempische koolmijnen Verscheidene Kempische koolmijnen zijn thans in volle voortbrenging. Alzoo wordt 1.500 ton steenkool daags opge haald uit de mijn van Zwartberg. De mijn van Waterschei levert 4000 ton en die vaD Winterslag 2.500 ton Beeringen 2.600 en Limburg-Maas 2.400 ton. Voor de mijn van Helchteren en Zolder heeft men me veel tegenslag moeten afreken, men heef er twee putten en in April aanslaande za kunnen begonnen worden met het opha len voor den verkoop. In den zetel van Houthaelen worden de voorbereidende werken zeer druk door gedreven, terwijl aan de oppervlakte werkhuizen, machien zalen, een eleklrieke centrale, stortbaden, bureelen, enz., op gericht worden. Duitschland en het Youngplan Dr Heugenberg,tleider der Duitsche na tionalisten, en Dr Oberfohren, leider der nationalistengroep in den Reichstag, wer den Maandag ontvangen door Reichspre- sident von Hindenburg. Zij wilden den President overhalen om te weigeren de wetten tegen te leekenen, ter bekrachti ging van het Youngplan in geval die wetten door het Parlement zouden aange nomen worden. De Reichspresident heeft hun geantwoord dat zijn persoonlijk be sluit zal volgen op de uitspraak van den Reichstag. De moord op Jachtwachter Dierickx te Beernem Het onderzoek over deze geheimzinnige zaak doet steeds vooruitgang."Men heeft nu de stok teruggevonden waarmede de jachtwachter het laatst gezien werd. De officiers der rechterlijke politie van Brugge zijn Woensdag nogmaals te Beer oem afgestapt. Men heeft den indruk dat de tongen beginnen los te komen. Mag men zich eerlang aan belangrijke onthul tingen verwachten Mogelijks komt er laat genoeg toch nog klaarte in deze zaak. Des te beter. Goudaders in Frankrijk Het riviertje de Isle, dat langs he plaatsje Périgieux stroomt, bevat naar het sehijat, goudaderen Deze belangrijke ontdekking werd reeds enkele weken ge leden gedaan en sinsdien is een groep werklieden, onder leiding van een inge nieur, ijverig aan het graven in de om streken van Maillac. Op 6 meters diepte werden inderdaad stukjes van het kost baar metaal gevonden, ter grootte van een maïskorrel. Ook in de vlakte van Savignac-les Egli- ses, heeft men goud in den grond gevon den, begrijpelijkerwijze tot groote vreug de van de eigenaars van deze terreinen. Overigens is het ontdekken van goud in deze omgeving niet zoo n zeldzaamheid, daar in de naburige provincie Limousin reeds verscheidene goudmijnen zijn, waaronder verschillende met een niet- onaanzienlijke opbrengst. Taximeters met Kwitanties Te Berlijn zijn sinds enkele dagen on geveer 300 automobielen in bedrijf, voor zien van nieuwe taximeters. Op 't einde van den rit worden door deze taximeters automatisch kwitanties over het le beta len bedrag vestrekt. Op deze kwitanties staan bovendien nog het nummer van de auto en de naam van den eigenaar ver meld. Vanaf 1 Mei zullen alle chauffeurs van auto-taximeters, een voorgeschreven uniform moeten dragen. OPERINGHE, van 14 tot 21 Februari 1935 GEBOORTEN 50 llauleceur Luoieiu, r. Julien en Kindt Maria, Yper S| Matton Astrid, d. v. Henri en Truant Martha, Bisseghem -- 52 Van Daele Irntia d. v. Frans en Verhulst Elisabeth Komstr. 53 Deroo Gamille, z. v. Julien en Cardinael Lucie,sectie E 54 Duraon Jeanne, d. v. Joseph en Camerlyacli Martha, Priesterstraat. OVERLIJDENS 29 Seys Henri, 79 z. b., wed. v. Provoost Florence, sectie G. 30 Gesquière Marie, 3 m., sectie 31 Hauspie Marguerite, 41 j., huish echtg. v. Verhaeghe Felix, Rekhofstr. 32 Leroy Lucie, 55 j., herbergierster echtg. De Gadl Alidor, Groote Markt 33 Notebaert Georges, 28 jlandbouwer ongeh., sectie A. 34 Delbaere Emile 61 j., werkman, wed. v. Deneire Emma, Gasthuisstraat. HUWELIJKEN 9 De Raene Joseph) 28 j Kandidaat-Notaris, en Roone Anöi 24 jz. b b. v. Pop. 10 Blancka Leon, 28 j., electricien, en Gouwy Li| 25 j., werkster, b. v. Pop. BELOFTEN 15 Gheerard Rene, w ei uigkundige.en Riem Clara, fabriekwet ster, b. v. Pop. 46 Vekemans Pieire schrijnwerker, v. Ilombeek, en Maittn Uzeel, l b., v. Pop. 17 Schel sir ai Jamille, stoker, v. Gendbrugge, en lennaert Adrienne, z. b., v. Pop -- Vandevoorde Theophile, landwerker, en De Coninck Maria, naaister, b. v. Pop. De Familie DE CADT- LEROY bedankt Vrienden en Kennissen en al deze welke egenwoordig waren op den LIJKDIENST en de BEGRAVING van Vrouw LUCIA LEROY M Het gezondheidssnuitje Verwijdert 't stof uit neus en longen verlicht vailing in 't hoofd, verdrijft schele hoofdpijn. Doet U eens heer lijk niezen, maakt Uw brein helder. Ovr.rai verkrijgbaar. WH licht- Speelkaarten ten bureele dezer. VERMA KE LIJKREDE IS Zondag 23 Februari 1930 HERBERGKERMIS «Café Rubens», bij Gamille Verstraete, Hondstraat. Huis van Vertrouwen ontzaglijk. EugDondeyne-Gesquière, Yperstraat, 63, Poperinghe. VERSIEREN EN BEHANGEN RIJKE d MODERNE BEHANGPAPIEREN STOORS GORDIJNEN TAPIJTEN B, R. LJ. 1 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1930 om 8 uur zeer slipt GALAVERTOONING 36 VERTOONING PROGRAMMA 29 1) Actualiteiten - 2) Vleeschnijverhcid in Zuid-Amerika - 3) Koninkrijk der Nel derlanden - 4) Sterrekunde Mars en de Aarde - 5) Ondergrond der Goudkust- 6) De Mug - 7) Zwerversvolkeren uit Kleia-Azië - 8) Een «slaand» idee -> 9)1 NA POOS Aller belangrjktte film ini 6 deelen slechts voor het eerst deze dagen te Brussel vertoond. De Heer Bestuurder der zaal bezorgde ons Woensdag laatst een aangename ver-1 rassing. Oud-Oostenrijk en Budapest,twee mooie banden, werden door iedereen zeer geprezen. In naam van allen «Besten dank». WOENSDAG toekomende dus nog een e.rtraatje - Er zal op tijd begonnen worden. Het Bestuur. \fra<39 19-2-30. - Kort voor den val van het Fransch Ministerie verklaarde de h. Cheron dat het gezwel diende uitgestoken te worden. Daarmede wilde hij beduiden dat de tegenpartij enkel uit politiek doeleinde de fiscale ontlastingen vereischte. De Beurs was voor deze houding bevreesd en om de aangehaalde woorden opnieuw te gebruiken, mag men zeggen dat de financiewereld zulks wensehte. liet feit is volbracht ter verbazing van menige speculanten met korte uitzichten de markt in plaats van te buigen heeft den nieuwen toestand met goede luim aanveerd. De Dinsdagbeurs, af zondering gehouden van de weinig voorziene coniptantmarkten, was vast en laat nog goede dagen voorzien ware de gezichteinder zonder wol ken, wolken uitsluitelijk aan den Belgischen lie mei. Er dient nochtans te bekennen dat de specula tie op de daling het hare bijgebracht heeft op eene markt zonder leven of veerkracht. En men begrijpt zooveel te gemakkelijker dit vermete maar krachtig offensief wanneer men weet dal de aftevering der titels ten achteren bleef. Hou den wij dit element goed in ons geheugen, want er zal een dag komen dat het tot richtsnoer za dienen om het optimisme weder aan te brengen. Alles is hier maar van korten duur, zoowel ee ne lijnrichting op de Beurs, als een ministerie dat zich onsterfelijk waant Als men den wereldhorizon overloopt, bemerkt men dat het aanstaande Fransch Ministerie een weinig meer naar links zal hellen het zal de fis cale ontlastingen bijbrengen die door iedereen geeischt worden. En alleman zal tevreden zijn. Op de Vlootconferentie van Londen zal niets bepaald beslist worden de verschillige landen zullen op hunne stellingen blijven, vrij aan hun later de onderhandelingen te hernemen. Dit za de taak van Mac Donald niet vergemakkelijken en zal nieuwe kiezingen verhaasten. In Spanje vermindert de «pesata» altijd meer van weerde. De val der Dictatuur bracht geen verandering mede, integendeel Duitschland lacht in de vuist met de moeilijk heden der Vlootconferencie en bespreekt de goed keuring van het Youngplan schoon geschenk welk zij maar aanneemt al grijnzen. En om met België te sluiten laat ons zeggen hoe dat het hier bij ons is dat de ware toestand ligt. Veelvuldige redens zouden ons Ministerie den weg van het Fransche kunnen doen volgen fiscale ontlastingen, de supertaks, Ministerie van Koloniën en de ergste van al de taalkwestie. Rechtuit gesproken het is pijnlijk,een man van de waarde van h. Van Gauwelaert, bedreigingen te hooren uitspreken en de brandklok te doen lui den ter gelegenheid der netelige taalkwestie. Bel gië heeft op economisch gebied andere moeilijk heden te overwinnen. De lijdende Handel en Nijverheid wenschen met evenveel vuur hunne belangen te zien ver dedigen. Hoe wil men dat er op de Beurs, om maar op haar terug te keeren, geen rekening gehouden worde van al deze dreigementen I Niettegen staande vele vermetele beweringen is het onbe twistbaar dal onze metaalnijverheid hare crisis voelt uitbreiden, deze moet zich overzetten op de koolnijverheid en het zijn nog de schoons koe pons niet dis den huidigèn toestand zullen veran deren. Ontmoedli mg niet overweegt. De is eigen aan een publiek dat daling is de zichtbare wen ding en zij volgt den stroom. Maar ik herhaal het, aan alles komt een einde, vooral als paal en perk worden te buiten gegaan. Wie alsnu Henten aankoopt Legaat eene dwaasheid voor de toe komst. Wie zijne centen op langen termijn plaat sten aan vasten intrest, is grootelijks mis. Wie doet gelooven dat eene aanstaande herneming onmogelijk is, spreekt voor zijn persoonlijk pro fijt. Eene herstelling beloven, Onmidclelijh en op alle weerdenis eene andere dwaling. Maar nu bestaan-er honderden weerden die beter zijn dan al de Renten, die een zelfde inkomen geven met eene voorziene voedcrwaarde op den hoop toe. Zeker is het niet inet een geiniddelte te doen in CU, Querinè, Bouchonneries, Waesland of Yerbreydt, enzdat men tot zulk resultaat komt. Het zijn nog min de Minière Congo Orien tal. Snrongoof al deze andere slecht op punt staande zaken, en zekerlijk geroepen om te ver dwijnen ofte versmelten, die zullen toelaten een deel van het bezwijmde kapitaal terug te doen bekomen. Men moet zien naar de waarden die niet de minste reklaam behoeven en die van eerste orde Wllütf-'jl'MmüilL J (Union Financiered maritime)onze bankwaar- den welke een inkomen van meer dan 't geven; vele eerste rang titels onder onze electriciteits- waarden cenige groole metaalwaarden, niette genstaande de crisis Clahècp onder ander. In de koloniale rubriek, Union Minière, Qiments du Katanga, en zooveel andere. Niettegenstaande de koloniale crisis, mag men zich verzekeren dat onze goede koloniale'waarden allen ferm verbe terde koepons zullen geven. Ziedaar het te geven antwoord aan dezen die onze kolonialen verne deren. Zachtjes geeft men de lcapitaalsverhooging van Brasseries du Katanga uit. Tot nog toe geen re klaam, geen plakbrief. Men zegt dat onze banken hun beschikbaar willen hondenen de bankgroe- pen die hen vast aannamen, geven teeken van geen belangstelling, ten gevare hunnen schat te bezwaren met tegen hun wensch de titels die niet zouden onderschreven zijn te moeten behouden. Dit herinnert het fabel van de kat, de wezel en het kleine konijn. Hoeft het gezegd dat men moet inschrijven en niet mag vergeten dat de inschrijving slechts zes werkdagen openblijft. Deze die zich, door afkeer, zullen hesluiten hunne rechten te ver- koopen zullen zich later de geschiedenis herinne ren van den hond die de prooi losliet voor de schaduw. En zoo het nog noodig ware de wantrouwigen te overhalen, dat zij zich wel verzekeren dat men in commercieele crisis, niet min bier drinkt dan in tijd van voorspoed dat de Katanga op 2.000 km. van zee is dat deze zaak een onbetwistbaar monopool bezit. Alhoewel ik haar betaald vind, weerstaat de Partde Réserve goed aan de verkoopstorm, 't is een onloochenbaar feit. Dit wordt uitgelegd door het gemis aan papier en deze speciale om standigheid zou heel goed de titel naar hooger peilen kunnen brengen. Het dient ervan gebruik te maken. Het is geen kwaadsprekerij vijf be voorrechte Union Minière boven drie Parts de Réserve te verkiezen. De zitting van Woensdag bevestigde de voor uitzichten van herneming welke men den voor avond uitte. Ik herhaal het, deze herneming is vooral het werk van dezen die de titel niet bezit ten. Hieruit moet een breeder voorbehoud worden gemaakt dat onderhevig is aan het verloop der politieke gebeurtenissen, zoowel in Frankrijk als in België. Men moet weten dat er op een zeker punt, de daling gedwarsboomd is. 't Is hetgeen aan velen doet denken dat de huidige koersen de laagste zijn en dat er zich geen nadeelige verrassingen meer kunnen voordoen. Alswanneer het publiek er rekening zal van gehouden hebben door eenige halen en brengen is het redelijk te hopen dat het er zich terug zal op toeleggen zijn be schikbaar nauwgezet te gebruiken, alsdan zullen de veelvuldige schokkingen der koersen stilaan verminderen en zal het 't tijdstip zijn van vaste, zonder overdrijvingen, maar vrachtbare beurs. Het komt er op uit beperkte orders, zoowel in aankoop als in verkoop, te kunnen geven. Men voorkomt alzoo de verrassingen en men is in staat te genieten van de zittings-voorvalletjes. Geen enkele waarde vergt speciaal commentaar Men meldt dat F. N. duizend werklieden afge dankt heeft en dat men zwart ziet in de metaal nijverheid. Tijdens mijne laatste besprekingen over Waes land en Yerbreydt, schreef ik bij misval Wal burg. Deze laatste maatschappij bestaat niet meer en is, naar men weet, in zeer nadeelige voorwaarden voor de dragers opgeslorpt geweest en dat staat in verband met een der voornoemde maatschappijen. mmmmmm mm mm mm mm» Veeprijskamp te Antwerjien Op deze landelijke veeprijskamp, Zondag aatst 16 Februari te Antwerpen gehou den, behaalde onzen stadsgenoot M. Gh. Degroote, er den zijn. Eerst en vooral In de vreemde groep Rand Mines, Royal Dutch, hijvoorbeeld. Op de comp- tantmarkt, wemelt de kwoteering van okkasies, moeten er aangehaald worden Finabel, l'fimar Drinkt "MAS-CAR" bier Echtgenoote van Heer Alidore DE CADT GENADIGE PRUZKN. m EN' ALLES WAT DEN STIEL BETREFT. Lincrusta Linoleum Stragula Zeer voordeelige prijzen aan Uw Apotheker als Gij lijdt aan Onmiddellijk na het innemen voelt Ge de pijn wegtrekken. Werken snel en zenuw kalmeerend. Altijd onschadelijk! Doos van 6 st. Fr. 5.-. 12 st. Fr, 9.-.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2