TIENDE JA Alt ZONDAG 6 APRIL 1930. Horloge rij r 14 25 centiemen het nummer Gebr. DUPONT Dit N ij verheidsblad voor Poperinghe en omstreken verschijnt wekelijks. fiJtapratAZon Bureelgerief Drfnlst "MAS-CAR" bier De Postcheckdienst De laatste toebereidselen der Handelsfoor vanVper Prachtpapier Hoe men gezond blijft Schoolgerief Speelkaarten Specialiteit van in doozen. allerhande Drukwerken te verkrijgen bij Yper8traat, 2 Poperinghe. Abonnementen 4 Jaar in stad, thuis besteld buiten stad, niet de post Frankrijk Amerika 42.00 tr. 15.00 fr. 25.00 tr. 30.00 fr. Men abonneert op alle Belgische Poetkaotoreo Plakbrieven bij ons gedrukt worden éénmaal gra tis in ons blad overgenomen. De naamlooze ingezonden artikels worden geweigerd. Uithevers-Eisenaars Gebroeders DUPÖftST Yperstraat, 2, POPERINGHE. postchuckrukknins Nr 48459 Tel. 180 Ieder medewerker Het blad staat ter Aankondigingen Op 4* en 2'bladzijde 0.75 tr. de regel. Op 3' en 4* 0.65 fr. met minimum van 3 fr. Rouwberichten 0.75 fr. de regel, met minimum 5 tr. Bijzonder tarief voor Notarissen en Deurwaarders. Voor dikwijls te herhalen reklamen,prijzen volgens overeenkomst. Alle Aankondigingen zijn vooraf te betalen. Een der beste middelen om zijne ge zondheid te behouden, is niet te veel aan gezondheid te denken. Als men zich wel te pas gevoelt, moet men zich niet inbeelden dat eene ziekte ons te wachten staat of zij ons reeds heeft aangetast. Vele lieden handelen zooals die reizi ger, die aan ieder de teekehs der zeeziek te vroeg en hoe hij ze ons zou herkennen. In het algemeen voelt men zeer wel wanneer men wezenlijk ziek is, maar zeer dikwijls beeldt men zich in zieker te zijn dan men is, en jaagt men zouder reden schrik aan. Eit en drinkt wat u smaakt, zoolang gij het goed verdraagt uwe maag weet wel v\at haar past, en is in 't algemeen een eenvoudig en zuinig voedsel het bes te, toch is het niet verboden van tijd tot lijd en mei matigheid, iets buitengewoons te nuttigen. Sterke dranken mogen niet als gewone dranken aanzien worden het zijn genees middelen, die zooals alle geneesmiddelen, niet buiten dokters voorschrift zouden mogen gebruikt worden. Als. dageiijksche drank kunnen zij niet veel goed doen zij veroorzaken integen deel soms veel kwaad. V Maakt zooveel mogelijk tijd voor de f nachtrustmaar weet wel dat de hoeveel- heid slaap Diet voor eenieder dezelfde moet zijn. Dezen moeten 9 uren slapen, genen slechts 6. Het bijzonderste is zich niet te berooven van wat noodzakelijk is. Veronachtzaamt nooit eene valling, 90 keeren op 100 zal zij spoedig genezen zijn maar den 400® keer kan zij zonder zorg, tot ontsteking der longpijpen, zelfs tot eene borstkwaal verergen. 't Voorzich- ligste is die slechte kans te vermijden. Als gij ziek genoeg zijl, om buiten de gewone huismiddelen, een geneesmiddel noodig te hebben, weet dan, dat ge ziek genoeg zijt om den dokter te roepen. Beweegt u zooveel mogelijk en ademt zooveel mogelijk de zuivere lucht in. Het leven in volle lucht is het natuur lijk leven voor den mensch, en hoe meer buiten huis werkt hoe beter maar men moet dit niet overdrijven. Er zijn vele dagen waarop het voordee- liger is in eene warme kamer te blijven, dan op straat door de mist te loopen. Niemand heeft nooit zijne gesteltenis met open vensters te slapen als de ther mometer op ijs staat of als de sneeuw tot op zijn oorkussen vliegt. Zuivere lucht, zonneschijn, goed en vol doende voedsel, onbesmet water, oefe ning ia volle lucht, gematigheid in alles, gerust en vroolijk gemoed, zija de beste geneesmiddelen der wereld, waarbij al de drogerijen der dokters ten achter staan. De Postcheckdienst neemt voortdurend uitbreiding, zoodat nieuwe lokalen toege voegd dienen. De dienst omval thans een 4600 beambten. De belegde som bereikt thans 2 miljard 24 miljoen. Maandelijks worden voor een 30 miljard verhandeld. In 4929 bedroeg het cijfer der verhandelingen 332 miljard, waarvan 290 miljard alleen door middel van kompensaties en overschrijvingen, dus zonder verhandeling van geld. Thans komen er maandelijks een 2 000 rekeningen bij. In veel gezinnen hebben man en vrouw een afzonderlijke rekening. Er zijn thans een 255.000 rekeningen, hetzij 1 per 33 inwoner», tegen 4 per 51 inwoners in Nederland, 4 per 52 inwo- wers in Oostenrijk, 1 per 04 inwoners in Duitschl&nd. Ds Yervlaamschiag der Gentsche Hoogeschool voor het Somt »WAMiW Woensdag namiddag werd in de Se naat de bekrachtiging verleend, aan het reeds door de Kamer goedgekeurde wets ontwerp,tot onmiddelijke en algeheele Ver- vlaamsohing der Gentsche Hoogeschool. Uitslag der stemming Het wetsontwerp werd GOEDGEKEURD MET 444 STEMMEN TEGEN 44 EN 47 ONTHOUDINGEN. De tegenstemmers zijn De socialisten Clesse, Damas, Daubier, Dufrane, Henault, Laboulle, Lebeau, Van Belle en Quifiehon. De liberaal A sou. De Vlaamsch Nationalisten Van Dieren, Van Mierlo en Kindekens. De U. P. A. landbouwer Jabon. Hebben zich onthouden De socialisten Calonne, de Broucke- re, Frangais, Goflin, Joachim, Hans, Ma- tagne, Lekeu, Molet, Bonvaux, Mad Spaak en Volckaert. De liberalen: Van de Wiele en Croquet. De VI. Nationalist Gravez. Er waren 442 leden op de 45a aanwe zig. Er waren dus 43 senators afwezig. Na de stemming verklaarde de Voor zitter dat de wet dus definitief goedge keurd was, en dat zij oomiddelijk aan het handteeken des Konings onderworpen zal worden. Een machtigen bijval De terugziende tentoonstelling van pho- tbos door het Bestuur ingericht in de za len der StaatsMiddelbare school gaat een waren bijval te gemoet. Van tea allen kante hebben de Yperlin- gen 't zij der stad 't zij van vreemde ste den, den oproep van het Komiteit beant woord en de toetredingen zijn talrijk toe gekomen. Eene zaal zal de verzameling bevatten ;an de photos en zichten van vóór den oorlog eene tweede zaal, deze van de vernieling en den heropbouw der stad. Om een gedacht te vormen van de belang rijkheid dezer tentoonstelling, weze het gezegd dat reeds ruim 300 zichten gerang schikt zijn voor de eerste kategorie en ruim evenveel voor de tweede. Het lijdt dus geen twijfel of de bezoe kers zullen van heinde en verre toestroo- men om de getuigenis van onze vroegere kostbaarheden te komen bewonderen. Voor diegene die getuigen waren van de verdwenen grootheid der stad, zal dit bezoek een onuitwischbaren indruk ver wekken. Immers wat is er aangrijpender dan het aanschouwen van zooveel schat ten, door barbarij vernield. Voor het aankomend geslacht zal dit bezoek een prikkel wezen, om de voetstap pen van hunne voorvaderen te volgen en in hun gemoed het besluit doen ontstaan, om immer al hunne pogingen in te span nen tot heil en welstand onzer geliefde stad. I)e Handelsfoor is op goeden voet van welslagen ingericht en nu reeds mogen wij een grooteh bijval verwachten. Tal van firmas hebben reeds de hand aan het werk geslagen om iets degelijks ten toon te stellen. Zelfs komen er, alhoewel het reeds laat is, nog immer aanvragen toe bij het Bestuur. Zooveel te beter, iedereen moet begrijpen dat het hier niet alléén gaat over eigene belangen, maar ook om het be hért i gen van ieders welstand. Een ge meenschap gaat immer vooruit als al de leden aan een zeel trekken en het tegen overgestelde is waar, als men de os voor de wagen wil spannen. Aan de tentoonstellers wordt herinnerd dat de koopers kaarten per 400 genomen, aan den geringen prijs van één frank wor den afgeleverd, terwijl zij andeis 4 fr. kosten, liet is dus voor de handelaars een buitenkansje om met geringe kosten hunne klienten uit te noodigen, onze prachtige Handelsfoor met een bezoek te vereeren. Dat zij dit zullen doen, staat buiten kijf Ju lien TA HON. m Goudsmederij Juweelhandel Monters Lip Roskopff - Patent Statie-Monters. Regulateurs Pendules Wekkers KETTINGEN is Hond, Zilrir Hlikif PABRUREN in Goud, Diamant. bij Yperstraat, 2 mmCbij de fes» Poperinghe. masmmmsmmmm baren Onderstand en voor de Kerkfabriek STAD POPERINGHE. Opeabare Zitti&gvaa dea Gemeenteraad van Vrijdag 28 Maart 1930. De h. Burgmeester Kahaye opent om 6 uur de vergadering. Afwezig Raadslid Vei beke. Er zijn een viertal toehoorders in de zaal. 1 Pnnt Goedkeuring over het verslag der laatste zitting. De h. Secretaris geeft lezing van hel verslag der laatste vergadering. Algeroeene goedkeuring. Schepen VANDOOREN - In verband met den woningsuood, waarover het afgelezen verslag handelt, zou ik vragen-om welke redea hier in Poperinghe woningen ge bouwd werden die zoo duur moeten kos ten. Rij openbare aanbesteding van 20 goedkoope woningen te Yper beloopt den prijs van opbouw per huis maar gemid deld 25.000 fr. fn Roeselaere voor 24, maar rond de 20.300 fr. Deze huizen moeten nochtans ook voldoen aan al de vereischte wetsbepalingen. Hoe komt het dat deze te Poperinghe zooveel meer ge kost hebben. h- BRU rSAERT - De afslag der mate rialen, sedert de aanbesteding te Pope ringhe, is daarvan de oorzaak. H. GARPENTIER - Zij zijn ook grooter en beter gebouwd. H. BURGMEESTER - Wilde men hier huizen bouwen zooals deze op het einde der Veurnestraat, dan zou men onge twijfeld gemakkelijker liefhebbers gekre gen hebben. Hoeveel zijn er reeds ver kocht van de 20 opgebouwde huizen H. BRUTSAERT - Tot nu toe vijf. Bij de toekomende aanbesteding zou men kunnen rekening houden van de gedane opmerkingen betrekkelijk den bouwtrant. Schepen VANDOOREN - Zoo er van wegens de Kroostrijke Gezinnen maar zoo weinig aanvragen inkomen, zou men niet kunnen zorgen voor de jongelieden die wachten van trouwen bij gebrek aan een geschikt huis hunne belangen mogen voorzeker ook wel in aanmerking geno men worden. 2 Punt Aanvraag door de Com missie van Openbaren Onderstand voor het bouwen eener nieuwe ziekenzaal in het Burgerlijk Gasthuis. 11 BURGMEESTER - Er is hier spraak van eene tweede nieuwe ziekenzaal in hel Gasthuis. Over eenigen tijd hebben wij plans en beslek der uit te voeren werken goedgekeurd. De H. Gouverneur vraagt nu ons advies over de beslissing, door de Cgmmissie van den Openbaren Onder stand genomen, tot hel oprichten dezer tweede zaal. Een gunstig advies wordt met alge- meene stemmen verleend. Schepen Gom- b«rt, als lid der Commissie onthoud zich. 3 Punt Kohier van lasten en voor waarden voor de openbare verpachting der goederen van de Kerkfabriek van O. L. Vrouw. li. BURGMEESTER - Het geldt hier een lastenkohier opgesteld zooals dit, voor- gaandelijk goedgekeurd, voor den Open van SI. Bertinus. Algemeene bijtreding. 4 Punt Aanvraag door de Kerk fabriek van St. Jan om de toelating te bekomrn tot. verkoop uit ter hand van een partij bosch, gelegen te Elverdinge. 11 BURGMEESTER - Over eenige maan den hebben wij, aan eene gelijksoortige aanvraag die door de Commissie van Openbaren Onderstand gedaan wierd, een gunstig advies gegeven. Er is in beide ge vallen spraak van bosschen door den oor log verwoest en gelegen te midden de ei gendommen van Graai de Kaubespin te Elverdinghe. De vernieuwde plantagién worden door de konijnen iedermaal bij hunnen aanleg vernietigd. De opbrengst van dezen eigendom moet dus zeer gering zijn en gezien de aangebodene prijs zeer hoog beloopt, stel ik voor de aanvraag in te willigen, te meer dat zij voor de Kerk fabriek zeer voordeelig voorkomt. De par tij bosch is 59 a. groot en de aangebode ne prijs is 43 000.00 fr. Algemeene bijlreding. 5 Punt Aanvraag eener Stadstoe- Icgedoor het Nationaal Woningfonds van België. II. BURGMEESTER - Zooals naar ande re gemeenten, heeft deze inrichting ons eene vraag gestuurd tot het bekomen ee ner toelage. (De h Secretaris geeft lezing van de aanvraag). Het Schepencollege is van gedacht deze aanvraag in aanmer king te nemen gezien haar menschlievend doel. In het Budget voor 4930 is eene som voorzien van 2000 fr. als toelage voor het bouwen van Werkmanswoningen, wij zouden dit jaar deze toelage aan het Nati onaal Woningsfonds van Belgie kunnen geven, onder voorbehoud nochtans dat de Maatschappij voor Goedkoope Woningen in Verwoest Vlaanderen, er geen aan spraak op zoude maken. H. BRUTSAERT bedankt het Schepen- collegie voor zijn goed gemeend gebaar, maar vindt dat deze som van 2000 fr. be ter zou te pas komen in de kas van het Nationaal Woningsfonds. Er word met algemeene stemmen be sloten de toelage van 2000 fr. dit jaar aan dit organism te overhandigen. Punt Vernieuwing van het kon trast van aanneming der rolgevde la gere Scholen Meisjesscholen der Zu siers Penitenten, Benedictinèn en Pau line n in stad, de gemengde so hólen der Zusters van den Brabant en St. Jan ter Biezen II. BURGMEESTER - Het vorig kon- trakt is ten einde sedert 4 October 4929 en dient vernieuwd te worden voor een termijn van 40 Jaren. In deze vijf onder wijsgestichten zijn er 48 klassen door de gemeente aangenomen Gezien delevens- duurte en den hedendaagschen prijs der schoolbehoeften, hebben wij het redelijk gevonden de toelagen van stad te verhoo- gen. De h. Schepen van Onderwijs zal u over dit punt naderen uitleg willen geven. Schepen VANDOOREN - De aangeno- mene scholen, waarvan de te vernieuwen contraklen spreken, zijn De MEISJESSchool der BENEDIKTINEN Zusters met VIER klassen, waaronder ÉÉN van den 4n graad. De MEISJESSchool der PAULIENEN Zusters met VIER klassen, waaronder EÉN van den 4" graad. De MEISJESSchool dor PENITENTEN Zusters met DRIE klasson. De GEMENGDE school (knechtjes en Meisjes) van St. Jan-ter-Biezen met VIER klasseü, waaronder EÉN van den 4" graad. De GEMENGDE school van den Brabant met DRIE klassen. De gemeente is VERPLICHT tot het betalen van «choolgerief 7 fr. voor de knechtjes en 42 fr. per meisje. Thans ge ven wij 44 fr. per knechtje en 24 fr. per meisje, zelfs 30 fr. voor de klassen van den 4n graad. Dus 7 fr. meer (het dubbel) per knechtje, 9 fr. meer per meisje en 48 fr. meer voor den 4n graad. Daarvan krijgt de gemeente terug van de Provintie 5 fr. per knechtje en 8 fr. per meisje. Niettegenstaande alle gemeen ten hun verplicht cijfer merkelijk ver hoogd hebben heeft de Provintie aan hare tusschenkomst nog geen verbetering ge bracht. 't Is spijtig, te meer daar haar finaDlieel vermogen hooger beloopt dan dit der gemeenten. Ik twijfel er niet aan dat al de leden van den Raad de toelating zullen geven aan het Schepencollege om de aandacht van de Provintiale Overheid op dezen toestand te trekken. Boven de tusschenkomst voor de school behoeften zal de slad nog geven ZES HONDERD franken per klas voor het onderhoud der lokalen, het vorig contrakt voorzag maar 300 fr. De hoeveelheid kolen per- klas blijft als voorgaandelijk bepaald op 4000 kgr. Daarbij geeft de stad nog aan de Zusters Penitenten 300 fr. voor hunne kokschool in afwachting der inrichting van den 4n graad. H. BURGEMEESTER - Hoe hoog zullen deze lasten voor de stad dan beloopen Schepen VANDOOREN - Tol ongeveer 22 000 fr. na aftrek van 3000 fr. tus schenkomst van de Provintie. Het ver hoog bij verleden jaar bedraagt 7.000 fr. en bij het aangaan van het vorig kon- traktin 4919, 40.500 fr. dit zonder re kening te houden van de duurte der kolen. Na deze inlichtingen word dit punt van het dagorde met algemeene stemmen aangenomen. 7 Punt Vernieuwing der over eenkomst betrekkelijk de bescherming van het Bisschoppelijk Col leg ie. H. BURGMEESTER - Dit contrakt mei het Bisdom liep ten einde met 4 October laatstleden en meet dus vernieuwd wor den voor een termijn van 40 jaren. Het Schepencollege is overeengekomen met de Geestelijke Overheid op den volgenden voet Er word eene vaste toelage verleend van 3000 fr., gelijk aan de toelage van 4949, waarbij nu zal komen eene schom melende toelage van 4500 fr. per 100 punten van den indexaumber boven het cijfer 300. Schepen VANDOOREN - Daar er spraak is het officieel indexnumber op nieuwe grondslagen vast le stellen, zoo dient er in het nieuw contrakt voorzien te worden dat, in desl.omoud geval, de bepaling no pens het schommelende deel der toelage bij gemeen verdrag onder beide contrak- teerende partijen dient gewijzigd te wor den. Mits toevoeging dezer wijziging word dit punt van het dagorde met algemeene stemmen goedgekeurd. 8 Punt Consolidatie der vlottende leeningenaangegaan, met het Gemeen tekredietvan België. H. BURGMEESTER - Hel Gemeentekre diet verplicht ons in hét loopende jaar on ze vlottende schuld in vaste sohuld over le zetlen. Als vlottende schuld heeft de ge meente 500.000 fr. aangegaan in 4923 en 1927 voor het leggen en uitbreiden van de elektrieke verlichting in slad en 40 000 fr. ontvangen deel eener leening van 73.660 fr. aangegaan in 4921, door het vorig gemeentebesluur, voor aanleg- kosten van de Centrale verwarming op het stadhuis en aankoop van pompiersma teriaal. Voor wat de leening van 500.000 i'r. bel re lt, dienen de lasten, er aan kle vende, door de uitbatende Maatschappij van de Klectriciteit afgedragen te worden. Van deze 540.000 fr. vlottende schuld blijft er, na de jaarlijksche reeds gedane afkortingen nog 460.000 fr. vast te leggen of te oonsolideeren. Deze vaste leening word aangegaan voor 30 jaren. 't Is deze bewerking welke ik u tot goedkeuring voren leg. Met algemeene stemmen aanvaard. 9 Punt Motie te sturen aan den Minister van Landbouw en de Voorzit ters van Kamer en Senaat, betrekkelijk de inkomrechten op de vreemde hop en het ■uitroeien der mannelijke hoppe planten. (bij de Post GAZET VAN PQPERINGHE blijft verantwoor- -fc tpsfm j» beschikking- van al delijk veor zijne wie het goed meent bijdragen. met het algemeen Bijdragen in te -^80 jlfm. nut en belang, zenden zooveel mo- gelijk tegen den Persoonlijkheden Donderdag: noen. nemen we niet op. -mi WHBBJUMiWIAl 'llillljilMILlliil Dit punt geeft aanleiding tot eene bespreking die meer dan een uur duurt. Het werd op het dagorde ge bracht op schriftelijke aanvraag der h. h. Raadsleden Verbeke en Carpentier. Onnoodig hier in t lang en in 't breed de uiteenzetting der zaak door h. Carpentier weder te geven, (h. Verbeke was afwezig) dat zou ons te ver brengen ten andere nagenoeg de gansche bevol king, voorzeker alwie het aanbelangt, was daarvan op de hoogte. Deze uiteenzetting steunde op de redevoeringen in de Kamers uitgesproken bij de interpellatie van heer Dr Brutsaert, ook op uittreksels uit dagbladen en zelfs op uitknipsels van manifesten. De h. Carpentier raakt nog de plaatselijke politiek aan (misschien wel buiten zijne bedoeling) en zoo krijgt confrater De Poperinghenaar ook een lek uit de pan. De bespreking was op zekere oogenblikken nogal le vendig maar ook een weinig verward, daar eenieder zijn gedacht over de zaak wilde geven. Wij zullen ons dus vergenoegen met het hierna zoo nauwkeurig mogelijk gegevene versiag. Door de heeren Dr Verbeke en Carpentier Omer, wordt aangedrongen in hunne motie opdat 1) 500 fr. inkomrechten zonden gelegd worden op de 100 pond hoppe, en 2) het volledig uitroeien der mannelijke planten wet telijk zou opgelegd worden. H. Carpentier handelt breedvoerig over de noodzake lijkheid zonder verder verwijl maatregelen te nemen om den neteligsn toestand, waarin de hopnijverheid onzer streek zich thans bevindt, te keer te gaan en verklaart dat het leggen van 500 fr. inkomrechten per 100 pond geleverde vreemde hop in België, alsook het totaal uit roeien der mannelijke hoppeplanten in gelijk welke lan den, het zekerste redmiddel zou zijn in deze kritieke omstandigheid. Het gaat hier om een levensbelang voor de stad en streek. Hij hoopt dat alle leden zullen mede- helpen om spoedig de verlangde oplossing te verkrijgen. Hij stelt dus voor volgende motie te zenden naar den heer Minister van Landbouw en naar de heeren Voor zitters van Kamer en Senaat De gemeenteraad van Poperinghe in zitting van 28 Maart 1930, Overwegende dat de hoppekweek een gewestelijk be drijf is waarvan voor meest al de landbouwers en voor vele werkersgezinnen van Poperinghe de welvaart afhangt Overwegende dat, indien de heerschende krisis moest voortduren, deze noodlottig zou worden voor Poperinghe en de streek, gezien in 1929 reeds de prijsinzinking zoo groot was dat de verkoopswaarde kleiner was dan de onkosten van het inoogsten (plukken en drogen). Overwegende dat de krisis te wijten is aan eenerzijds den al te grooten invoer van vreemde hop anderzijds het voortbrengen van minderwaardige inlandsche hop,dit laatste ter oorzake van het niet uitroeien der mannelijke planten, Overwegende dat de Regeering ten plicht heeft dezen belangrijken tak van ons landbouwbedrijf te beschermen en door doelmatige middelen den ondergang der hoppe- teelt te beletten, BESLUIT bij de Regeering aan te dringen om 1) 500 fr. invoerrechten op de 100 pond vreemde hop te leggen, 2) het volledig uitroeien der mannelijke hoppeplanten wettelijk te bevelen. De h. Burgmeester en de h. Brutsaert verklaren dat zij deze motie niet kunnen bijtreden, dit om verscheidene redenen welke zij beurtelings uiteenzetten. De h. h. Burgmeester, Schepen Vandooren en Dr Brutsaert vragen dat de twee punten, in de motie van h. Carpentier vermeld, elk afzonderlijk ter stemming zouden voorgedragen worden. De h. Carpentier dringt aan om zijn voorstel in zijn geheel te behouden en ter stemming te leggen. De h. Burgmeester raadpleegt den Raad om te weten of de splitsing noodig is. Al de aanwezige leden, buiten de h. Carpentier, stemmen de splitsing der twee punten- Vervolgens vraagt de heer Burgmeestei of de Raad 't akkoord is over het opstel der motie en of deze in haar geheel kan aangenomen worden. Hij voegt erbij dat hij voor beide punten den tekst zou willen zien wijzigen en vraagt de stemming over de aanneming der motie op haar geheel. Deze wordt met al de stemmen, buiten deze van den h. Carpentier, verworpen. Hierop stelt het Schepencollegie voor als eerste punt Zoohaast mogelijk eene aanzienlijke verhooging in te brengen der rechten voor den invoer der uitheemsche hop en met dat doel in den kortst mogelijken tijd de her ziening te bewerken der bestaande handelstractaten met vreemde landen Dit eerste punt wordt eenparig aangenomen. H. Carpentier verklaart dit deel der motie gestemd te

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 1