Brouwerij MASSCHELEIN Burgerstand van: BAL Huurovereenkomsten Verwoeste Gewesten Burgers, Neringdoeners, Herbergiers, BEPBSKE3NIJK Louis OSSTYN u VERMAK EL IJ Kil EDEN. Drinkt "MAS-CAB" bier zal er in naam der Hundelskamer eene. Ken voorbeeld. Bezie de kleine weerden, deze kroon worden gelegd aan den VOel van vanini,ldftnü0üfr-Voordezc&eene,,inderPalen! het monument der Ypersche Gesneuvelden Door deze huldeblijk wordt er eene dank bare herinnering geschonken aan onze duurbare dooden, en tevens herdacht wat zij deden en leden voor ons aller heil. 's Avonds worden de deuren der ten toonstelling gesloten 0111 20 uren. Vrijdag 18 April, ©pening om 8 uren tot 12 u. eu van 13 tot 19 uren. Zaterdag 19 April, open op dezelfde uren. Zondag 20 April (Paschen) zijn de za len toegankelijk vanaf 8 u. tot 12 u. en van 13 tot 20 u. 's avonds. Op 2® Paaschdag 21 April zijn de ope ningsuren dezelfde als voor Paschen. Verleden week wierd kenbaar gemaakt dat de koopers kaarten per 100 genomen aan 1 fr. per stuk, verkrijgbaar waren men gelieve te willen lezen per 25 in plaats van per 100. Op Witten Donderdag om 18 uren zal er eene reeks van 75 lichtbeelden op het doek vertoond worden door het Huis Robert Lacante, in de Studiezaal van de Middelbare School, 1« verdiep. Op Zondag Paaschdag en Maandag 2» Paaschdag, zal deze vertooning insgelijks plaats grijpen, onderscheidelijk om 13 u. en 18 uren. Deze lichtbeelden zullen merkwaardige zichten weergeven van Yper, vroeger en hedendaags en zullen door den h. Georges Braem, die op verzoek van het komiteit deze taak meer bereidwillig heeft aan vaard, aangekondigd en uitgelegd wor den. Een paar woorden Ypersche geschie denis zullen dus elke photo opluisteren. De photo tentoonstelling wordt van dag tot dag merkwaardiger en het Bestuur is verplicht geweest, drie zalen tot dit doel einde te gebruiken in plaats van twee. Men verzoekt de Yperlingen deze eeni- ge en merkwaardige tentoonstelling bij voorkeur den Vrijdag en Zaterdag te be zoeken, wanneer het gedrang der toe schouwers zoo groot niet zal zijn dan op den hoogdag van Paschen en 2® Paasch dag. Het Komiteit heeft er voor gezorgd een catalogus op te maken, vermeldend in de beide landstalen de naam der eige naars, den aard en kortbondige beschrij ving der geleende photos, sohilderijen en gravuren en de zaal waar dezelve ten toongesteld zijn. De welwillende medewerking van den heer Verwilghen, Koninklijke Hoog Gom missaris, schenkt aan de Tentoonstelling een nieuwen luister de door hem aan gebrachte photos en documenten, allen msrkweerdig, geven een hoofdstuk der geschiedenis van Yper en vervullen eene gaosche zaal. M. Antony, stadsbibliothecaris heeft ook met veel welwillendheid, merkweer- dige aanbrengsten gedaan uit de stads- biblioteek. Waarlijk er mogen geene bijdragen meer inkomen, er ware gebrek aan plaats ©n er zij a nochtans veel klassen in de Middelbare School Te veel bijval is ook iets De 7e Handelsfoor gaat dus een mach tigen bijval te gemoet, die, als höt weder medeslaat, tot een waren triomf zal leiden. Yperlingen bevlagt uwe huizen als blijk van aanmoediging en erkentelijkheid voor de inrichters en welkomsgreet voor de vreemde bezoekers. mfÊmÊÊaÊKÊSBBÊSKÊÊÊSÊtmKÊSÊ Koninklijke Muziekmaatschappij "DE PHILHARMON1E Gengreëei'de Wisselagent Louis Lepoutrslaan, 08, IXELLES. Telefoon 408.68 Voorloopige bureelen to Poperinghe, wendt U ter die U de beste en smakelijkste bieren zal bestellen aan de genadigste prijzen STERK, allerbest bruin bier: 9 fr. de bak van 12 flesschen. GERSTEN, allerbest blond bier: 10 fr. de bak van 12 flesschen 10 fr. do bak van 24 kleine flesschen. MAS-CAR, het fijnste speciaal blond 17 fr. de bak van 12 flesschen. 15 fr. de bak van 24 kleine flesschen. CHRISTMAS, Scotch Type 24 fr. de bak van 24 kleine flesschen. Dezelfde bieren kunnen IJ besteld worden in presvaten van 100 en 50 liter, aan OTünT. A oe, STERK 0.85 fr. de liter. GERSTEN 1.00 fr. de liter. SPECIAAL MAS GAR 1 50 fr. de liter. LANDBOUWERS Een aangenaam bruin bierkan Ubesteld worden aan een voordeeligen prijs. Speciale en voordeelige prijzen voor Brouwers en Bierhandelaars, voor het leveren van bier ia flesschen en presvaten. SOOC I HALF VASTEN FEESTEN P0PERIN6HE. van 4 tot 11 April 1930 Het was voor eene welbezette en prach-1 GEBOORTEN 108 Devos Alice, d. v. tig versierde zaal dat het Kunstconcert!Marcellen Maes Irma, sectie L, Werf Binnenland Stadsnieuws. Zondagru&t. Alle Apotheken ©pen tot middag heden Zondag naaoen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar xijn er nog die aan hoofdpijn Migraine,Rhumatiek,en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. fêsfredame, Groote Markt, Poperinghe, in doezen van 7.00 ff. en van 12.00 frank. Onderscheiding Bij Koninklijk Bèsiuit van 8 April 1930 is Mijnheer GLAREBOUT A.J.E., postmeester te Po- peringhe,Ridder benoemd in de Leopolds orde. Beste gelukwensohen Nationale Militie Dö Belgen, geboren in 1914, die den 15 April 1930 geen bericht zouden ontvangen hebben van hunne inschrijving in de wervingsre serve, moeten zich vóór den 30 APRIL 1930 tot het bestuur der gemeente wen den, waar zij op 1 Maart 1930 in de be volkingsregisters ingeschreven waren. Wanhopige daad Dinsdag heeft zekere Vrouw B. J. 40 jaar oud, zich ver dronken in dea waterput, gelegen in de weide alwaar de Pers der Handboogschut ters van het Collegie staat, langs de Yper sche steenweg. Het lijk werd naar het Gasthuis overgebracht. Sedert cenigen tijd had de vrouw somwijlen wanhopige gedachten. Stadhuis Ei' wordt herinnerd dat de bureeien van het Stadhuis slechts 's VOORMIDDAGS toegankelijk zijn voor het publiek. Veroordeeld Vrijdag laatst ver scheen E. Gantois voor de rechtbank te Yper. Voor verscheidene feiten werd hij veroordeeld lot 9 maanden gevang. ALOIS VEEWAERDE Iaat weten alsdat hij op PaschsR-Zopdag den 20 April, een uitstap doet per auto bus naar Roubaix, naar de aankomst van de Grooïe Koers, Parijs-Roubaix vooraf een prachtige Voetbalmatch. Vertrek om 1 uur. - Prijs 13 fr. heen en terug - Van heden af inschrijving bij Alois Verwaerde, Yperstraat, 46, Poperinghe. \rij Syndikaat Heden Zondag 13 April, om 11 uur Vergadering in «Ons Huis» voor het Vrij Syndikaat. 1. Bespreking i Mei-Bal. 2. Bespreking over Ziekenbond. Nieuwe leden zijn welkom l Het Bestuur. Militie - Lichting 1931 Aan vragen om vervroegde oproeping, uitstel en onbepaald uitstel. VERVROEGDE TERMIJNEN a) Vervroegde oproeping de jongelingen, geboren in 1912 en 1913 mogea vragen om met de klas 1931 op geroepen te worden (art. 9) b) onbe paald uitstel (vrijstelling van dienst in vredestijd)hebben recht daarop voor één hunner kinderen, mits deze het aan vraagt, de familiën van minstens zes kinderen, wier inkomsten niet te hoog zijn (art. 10) c) Uitstel voor één jaar de ingeschrevenen der klas 1931 mogen om allerhande redenen tijdelijk uits'el of vernieuwing van tijdelijk uitstel vragen (art. 11). - TERMIJN VOOR INDIENING DER AANVRAGEN van 1 tot 20 Mei Zondag laatst plaats greep. De verschillende muziekstukken, geko zen onder de schoonste van het Reperto rium, werden op meesterlijke wijze uit gevoerd. Eene bijzondere melding verdienen de H.H. Oieel Odilon, voor zijn solo voor Groote Fluit en Declercq Lionel, voor zijn solo van Clarinet. De Huldezang door eenige liefhebbers in koor gezongen verwierf een welver diende bijval, in een woord alle uitvoe ringen liepen opperbest van stapel en strekken tot eer der Koninklijke Philhar monic en van hunnen ieverigen Bestuur der de H. VanElslande. Een groot Bal waaraan een groot ge tal leden deel namen sloot het feest op zeer gezellige wijze. Tombola der Tentoonstellingen Lot Serie J 414742 wint 10.000 fr. De gelukkige winner is Bouttecaer Maurice ijzerwegbediende, ter Statie Poperinghe. Proficiat. Aan onze Medeburgers Voor aleer uw aankoopen te doeD, komt naar onze Prachtige Uitstalling met WITTEIN DONDERDAG, waarin gij alle Moderne artikelen in Stoors, Kanten, Gordijnen en Meubelpapier zult vinden aan zeer voor deelige prijzen. Eug. DONDEYNE, Yperstraat, 63, Poperinghe DEERLIJK Ongeval De echtgenoot© Victor Vanhoutte, 31 jaar, kwam per rijwiel dorpwaarts gereden, toen gekomen aan de herberg «De Linden», waar zij eene boodschap moest doen. Bij het afspringen viel zij zoo noodlottig ten gronde dat een beentje van het knoezelgewricht ge broken was, zoodat zij geneeskundige zorgen behoefde ea thans bedlegerig is. MEENEN Erge val Dinsdag avond, rond 6^ uur, kwam de elfjarige Rene Castroo, wonende te Ha'ewyo, al spelende door de Rijsselstraat. Door een onoplettend heid viel het knaapje ten gronde met het ongelukkig gevolg dat het met het hoofd op eene aldaar staande naphtepomp te recht kwam en eene diepe wonde aan het hoofd bekwam. ST-KRUIS Botsing Vrijdag morgen heeft op den Maechelstcenweg eene botsing ont staan tusschen een wagen van een brou werij, gevoerd door A.Van Dijcke, en een auto. Van Dijcke werd ten gronde geslin gerd, en een 10 tal meters meegesleurd. De ongelukkige werd een been afgerukt. Na een eerste verzorging door een ge neesheer heeft men hem naar het gast huis overgebracht. OOSTENDE Erge val Eenige werklieden waren in de Kerkstraat bezig met de stellingen van een gebouw af te breken. Een hun ner, G. Deputter, viel plots van het eer ste verdiep op de straalsteenea. Na een verband heeft men het slachtoffer naar 't gasthuis overgebracht/ BEERNEM Naar het gasthuis De smid H. De Smet, die bij den landbouwer Depikkere eene machien moest herstellen, kreeg een geweldigen slag van den hefboom in de lenden. De toestand van het slachtoffer werd zoo erg bevonden dat de overbren ging naar het gasthuis, noodzakelijk ge oordeeld werd. KORTRIJK Ontploffing Dinsdag avond, ont plofte een kleine gazketel. Door dit ge val ontploften terzelverlijd 2 flesschen amoniak staande in de nabijheid. De werkman Devos werd gekwest en is bed legerig alsook twee meisjes. «sas Drinkt "MAS-CAR" bier AANSTAANDE WEEK zal deze succesfilm gespeeld worden, in PALACE THEATER )hN"eTLDEQTciaL' jCOSAQUÊS iR.ené'e'Adorêe a frro. Torrance UITZONDERINGSBEPALINGEN Het Staatsblad van 30-31 Maart kondigt het volgende Koninklijk Besluit af, den 27 Maart te Kaïro geteekend Eenig artikel. Een bijkomende woon- verlenging van één jaar is toegestaan aan de huurders of onderhuurders, die, op 31 December 1929, in de gemeenten vermeld in de verder opgegeven lijst, vaste goe deren of gedeelten van vaste goederen, zooals hierna bepaald, in gebruik hebben Vaste goederen waarvan de jaai lljksche huurprijs op 1 Augustus 1914 bedroeg 480 fr. ten hoogste in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners. 450 fr. ten hoogste in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners. 300 fr. ten hoogste in de gemeenten met 5.000 tot 15.000 inwoners. 150 fr. ten hoogste in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. Gedeelten van vaste goederen waarvan de jaarlijksche huurprijs op 1 Augustus 1914 bedroeg 320 fr. ten hoogste in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners. 300 fr. ten hoogste in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners. 240 fr. ten hoogste in de gemeenten met 5.000 tot 15.000 inwoners. 150 fr. ten hoogste in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. Provincie West-VIaanderen Harel- beke, Poperinghe, Wervik. Van alles Vat Nieuwe Staatsministers Het Staatsblad kondigd de benoeming af van drie nieuwe Staatsministers. Het zijn M. Tibbaut (kath.) Voorzitter der Kamer M- Devgze (lib.) en M. Anseele (soo.), beiden oud-ministers. Mad. Hanau in vrijheid Men weet dat de rechtbank van Parijs eene borgsom van 800.000 fr. heeft ge- eischt voor de in vrijheidstelling van Mad Hanau. Deze som is Dinsdag in de griffie der rechtbank neergelegd geworden. Onmid dellijk daarna werden de formaliteiten verricht. Rond 8 uur 's avonds heeft zij per auto het gevang van St. Lazare ver laten. 109 Aerlssen Luc, z. v. Isidoor en Leeuwerck Bertha, Veurnestr&at 110 Blanckaert Diana, d. v. Firmin en Lebon Emma, v. Komen 111 Lava Liliane, d. v. Julien en Lielaert Celina.Veurnestr. 1 112 Pittellioen Oswald, z. v. Camille en Pitlillioen Maria, sectie D. 113 Lamaire Ilenriette.d. v. Julien en Huyghe Madeleine, Westvleteren 114 Wybaillie Jacques, z. v. Camille en Vauhaeke Marie Komen 115 Ballyn Willy, z. v. Sylvere en Depoorter Cresentia, Trominelaarstr. 110 Ollevier Paulus, z. v. Jules en Vandermarliere Madeleine, Yper 117 Delputte Walter,z.v. Gerard en Stephanie Vantilborgh, Vlamingstr. 118 Frimout Lia, d. v. Oscar en Lebbe Julia, sectie E 119 Vitse Godelieve, d. v. Omer en Gottreel Julienne, Watou. OVERLIJDENS 56 Beaumont Horteuse 03 j., z. b., ongeh., St-Miehielstr. 57 Beernaert Julma,40 j dienstmeid, ongeh. sectie D. HUWELIJKEN 19 De Graove Gustave 20 j., werkman en Vienne Einelie, 40 j huish., b. v. Pop. BELOFTEN 22 Gille Daniel, onder wijzer v. Pop. en Prinzie Simonne, z. b. v. Watou 23 Vandromme Cyrille, winkelier, v. Woesten en Madeleine Gapoen, a. b., v. Pop. 24 Lequien Julien, autogeleider, en Derebreu Maria, dienstmeid, b. v. Pop. 25 Jeremie Gouwy,werktuigkundige en Sweertvagher Marie, z. b., b. v. Pop. 20 Dewancker Henri, timmerman, v. Elverdinghe en Vandewynckel Marie, huish. v. Pop. 27 Deryeke Andre, wachlmersler der Rijkswacht, v. Brugge en Verslraete Maria, z.b v. Pop. 28 Lcroy Clement fabriekwerker, v. Moeskroen, en Boddiu Marguerite, dienstmeid v. Pop. lÉi! t i Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS op ZONDAG 13 APRIL, om 7 uur, in St-Janskerk, voor Heer JULES DEZEGHER Van wege de Weduwe en Kinders. Zondag 13 April 1930 Gaaibolling «In den Transvaal», bij Jul. Lermyle, Veurneslraat, Combatbolling tegen de Lelie. Begin om 3 uur. ertnieov; VOETBAL V oetbalkroniek wmsm&WMiiA Zwijnland- Kermis in de tent van Maur BENOUWT (Theeten), staande nevens de herberg «Het Zwijuland». Zaterdag 19, Zondag 20 en Maan dag 21 April 1930. LEENING DER Jal k;p«bH.l iederen Zaterdag van 3 uur na- jXvoörT.en)^" ""l Leening 5 t. h. 1922 TREKKING VAN 10 APRIL Donderdag morgen ten 10 ure heeft in de Nationale Bank de 91® trekking plaals gehad der leening van oorlogsschade 5 1922. Uilslag Serie 192.327 Nr 20 is uitbetaalbaar met 250.000 fr. Serie 119 950 Nrs 5 en 15 zijn elk uitbetaalbaar met 100 000 fr. We meenen het Diet ongepast eventjes terug te keeren tot de feestelijkheden Yan verleden week. We zijn overtuigd dat het prestige, de waardigheid van F. G. P. er heel wat bij gewonnen heeft. Het souper is ook buitengewoon goed en buitengewoon laat geëindigd. Het is volkomen overbodig hier weer op te rakelen wat al wedervaar- digheden enkele spelers ervaren hebben. Zeggen we alleen dat de frissche Zondag morgenlucht goed werk verrichtte en dat per slot van rekening er toch geen onge lukken te betreuren zijn. De tweede ontmoeting van het driehoe kig tornooi is redelijk goed verloopen. Met een elftal waarop de feestmaaltijd loodzwaar drukte, brachten we het tot gelijk spel. Weliswaar waren de bezoch ten meester op het veld, doch eens voor doel verloren ze 50 van hun waarde. Ea van de 3 doelen die hen de malch op bracht kregen ze er zeker twee cadeau. We hebben daar weer kunnen oordeelen hoe povertjes het gesteld is met sommige officieel© scheidsrechters. Het exemplaar dat we te Yper konden aanschouwen (de h. Samyn uit Meenen) 4 was beneden zero. Hij miste de eerstol vereischte van een degelijk arbiter kon-a trool op de spelers. Dit gemis vulde hij echter aan door een onverdragelijke pre- toatie, en dit vooral is onuitstaanbaar. We konden echter de helft van den buit mee nemen en dit tyeep al heel wal te beteeke- nen, want heden Zondag zal de moed erin zijn om Veurne's tweede te bekampen. Deze ontmoeting moet natuurlijk gewon- i nen worden om ous op gelijke hoogte te brengen van Yper. En dan pas ontbrandt i De andere Dummers van deze serie, 'alsook aide nummers van serie 94.286, de tweestrijd. Ons elftal heeft echter fliu- zijn uitbetaalbaar met 300 fr. ker te marcheeren dan verleden Zondag 1 1 f Sm L uDe 10% worden op iederen beursdag verslonden I en men betaald opnieuw aan zotte prijzen weinig aantrekkelijke weerden. 9-4-30. - Na te hebben doen opmerken dat al de vreemde beurzen op eanen zelfden vasten voet staan, zoowel Londen als New-York, Parijs als Berlijn, laat ons eons nagaan hoe het gesteld is met Brussel. Eene onvermijdelijke wederbotsing, eene blik semsnelle rijzing, welke niemand kon voorzien, komt deze die op het dalen van de fondsen spe culeerden, in het zand te doen bijten en deze val zal van langs om grooter worden. Men hoort hen niet meer, die over een maand de mensehen nog wijs mieken «dat zij nimmer nog een voet in de Beurs gingen zetten». Tot wederaankoop bekoord, zullen deze die de beste weerden voor een appel en een ei wegwier pen, in volle geweld weer bijspringen om den hoogsten prijs te betalen en alzoo de vruchten van hunnen arbeid weg te gooien. Kort gezegd, 't is altijd dezelfde historie, de menschen volgen goedzakkig den stroom alswanneer hij veel la- wijd maakt. Ik herinner u opnieuw aan eene oude spreuk «Koopt bij het kanongedonder, maar verkoopt bij liet spelen van muziek». De eerste rangtitels moesten natuurlijk en bin nen korten tijd, prijzen zien die ver boven de nor male liepen. Zie eens de Kasdi zooveel boven de 600. Hoeveel is hij niet gerezen I Al de redens er van zijn u bekend, deze weerde is u gemeen en gij zult over u zei ven verstomd staan alswanneer gij later den afgelegden weg zult berekenen en zult bestatigen dat gijverwaarloosd hebt te koopen uit vrees van «alles te verliezen» 1 Laat ons liopen dat de krisis die zich ontknoopt tegen-j Die mij kan uitleggen waarom, op de Bank- markt, het stichtersaandeel Sogeaf aan 700 fr. kwoteert, alswanneer eene eerste rangwoerde maar aan de helft van pari staat, is een meester. Onmogelijk daartoe een andere reden te vinden dan de onmetelijke domheid van het menschelijk geslacht. Zien wij nu eens hoe de weerden boven de 500 fr. zich gedragen. Bestatigen wij vooreerst dat al deze die van do Generale afhangen rijzen op mate, die van ande re groepen afhangen zijn onregelmatig. De oene zoowel als de andere gaan omhoog, maar veel min per honderd dan de kleine titels. Waaruit spruit deze onregelmatigheid In al- gemeenen regel misacht de groote portefeuille de kleine weerden en niet zonder reden. Hij geeft de voorkeur aan titels van vaste be langrijkheid, zijne brandkast niet op te vullen, voeg daarbij andere redens waaarover wij hier zullen zwijgen. Ik keer liever duizendmaal weder om de redens die voor de voorzichtigheid pleiten want er dient onthouden te worden dat, zoo de krisis afgewend is, zij toch nog niet ten einde loopt. Men heeft ee- nige stilmiddels toegediend, maar niets is veran derd. Beweegt men zich buiten de groote weerden men verlaat het goede spoor. Men moet daarom niet geloven dat het daarom niet gepast is Koloniale weerden aan te koopen. Kontrarie Wie tijd en doorzicht bezit mag er zich beter dan andere mede bemoeien en mag zeggen zonder misslag, dat geen andero rubriek zooveel vermag dan deze, zelfs de Rubriek der Elektriciteit niet. Deze bewering kan door de verscheidenste redens gestaafd worden. Men moet de innerlijke hoedanigheden onder scheiden der titels welke men schikt aan te koo pen en men moet ook niet terstond willen dat eene weerde in de hoogte springt van zoohaast men ze bezit, juist eooals ge eene speelzaal zoude verlaten. Zoo bestaat de Beurs niet Overzien we eens de bijzonderste waarden uit deze rubriek 1 Rotsvastheid in coioniale Brouwerijen en met reden Men moet onverbiddelijk de kleine commerci- eele waarden verkoopen waarvan de bilans vast leggingen vermelden buiten verhouding met het kapitaal. Allen richten zich naar kapitaalsver hoogingen en dan zal de kunst der publiciteit u er naartoe lokken alswanneer gij de meest be langstellende versmaad hebt. Aan 600 in Lomami aarzelt men nooit deze ti tel te verkoopen. Dit vertegenwoordigt, rekening gehouden van de dividendtitel Elfmaal het pari Alle kwalificatie van dusdanige waarden schijnt mij overbodig. En alswanneer men de Haut-Con- go ver beneden da waarde der laatste uitgifte ziet; alswanneer men weet dat de portefeuille dezer waarde op weinig na de kwoteering vertegen woordigd dat het commercieel deel zeer bijko mend is dat zij in vollen eigendom een domein van moer dan een miljoen hectaren bezit; dat zi samen met de Kasaï, waarvan zij een zeker geta kapitaalwaarden bezit, een der oudste, der meest vaste congoleesche zaken is, dan glijd men aan Je prijzen van rond de 1000 fr. en daarboven eenige dézer titels in de meest verwijderde hoek zijner brandkast, 'tls eene plaatsing van volko mens rust en zekerlijk vruchtbaar. De koers van 500 fr. is fel overschreden in Bel- go-Katanga, en deze die hem beperkt hebben moeten bitter beklagen niet te zijn gediend ge weest. Als men de rijzing bestatig der waarden die onze portefeuille versieren, dan moet men met reden eene lange herstelperiode aannemen. Wat de Geomines betreft, ongetwijfeld moest men van deze machtige duw gebruik maken om deze titel te verkoopen. Voor de kapitaalsver- hooging zegde ik dat, aan 10.000 fr., de titel voor den oogenblik veel te duur was. Rekening hou dende van den fondsenoproep van twee honderd miljoen acht ik dat men moet verkoopen en wachten tot de tinakkoorden zich laten gevoelen. De Union Minièrs weerstaat, doch neemt geen deel aan de herneming der algemeenheid in deze rubriek, 't Is ongetwijfeld slechts uitstelling en het zou mij niet verwonderen dat omstandighe-1 den zouden toelaten de bevoorrechte Union Mi- nière een weinig lagtr te hervatten dan de huidi ge koersen. Intusschen gaan de verziende kapitalisten te rug naar de Kilo-Moto. Vergeleken met de tijde lijke herneming der Milacs waarvan ik hier het begin meldde, is zij ver ten achter, zeer ten ach ter. Om zich te overtuigen volstaat het de dagbla den van Augustus laatst te herlezen de toenma lige koersen te vergelijken met de hedendaagsche en men zal zien welke groote stap en groote vreugde iedere plaatsing in deze titel kan voor behouden. Melden we de vastheid van Parijs en de hoog te der waarde dezer plaats. Zij zal zich waar schijnlijk verrijken met de inbrenging van Part de Réserve, waarvan de datum, zoo ik mij niet vergis, vastgesteld is op Vrijdag. Voor deze waar de, waarvan de massa te groot is voor onze markt is deze inbreuging voordeelig, en als men weet welke behoudsgeest de Iranschman beheerscht, mag men verzekert zijn dat de wollen kousen dui zenden en tienduizenden dezer titels zullen op slorpen. Men zal alsdan moeten kunnen Verkoo pen. Men wil de Koolmijnen en de Industrièelen ter gelegenheid der beursl^ern.amingen terug in be weging brengen. Laat u erdoor ni.ot vangen. Alle voorteekens zijn ongelukkiglijk nadeelig aan zij ne aftakkingen. Wat de Te.vtiel.en betreft, deze die zich herin neren met welke nadruk ik de dividend Gratry aanraadde, zullen bekennen dat ik gelijk bad. Men moet zachtjes weten binnen te treden in de waarden dezer rubriek, maar kiezen en niet de ti tel koopen omdat hij gezakt is van 4.QO0 tot 500 fr. Dat is geen aannemelijke reden. tot les zal gediend hebben aan de nieuwe woordige massa die zou geern naar de Beurs te-: Gasthuisstraat, 30 rugkeeren. Jammer genoeg moet men reeds bc-j \)e p. L Osstyn is ten dienste van het middag tot 7 uur 's avonds.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2