Burgerstand van: Gioneolanö Brouwerij MASSCHELEIN REMINGTON Huileries des Flandres REMINGTON ertnieows HENRI ETST, Duinkerkstraat, 20, Poperinghe. Motos SAROLEA Drlnkt"MAS-CAHnbler Burgers, Neringdoeners, Herbergiers, O één hunner kinderen, mits deze het aan vraagt, de familiëa van minstens ze» kinderen, wier inkomsten ni®t te hoog zijn (art. 10) c) Uitstel voor één jaar de ingeschrevenen der klas 1931 mogen om allerhande redenen tijdelijk uitstel of vernieuwing van tijdelijk uitstel vragen (art. 41). - TERMIJN VOOR INDIENING DER AANVRAGEN van 1 tot 20 Mei aanstaande (en niet meer in Oogst zoo als voorheen). Daar sijn er nog die aan hoofdpijn Migraine,Rhumafciek,en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun noohtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nebredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozea yaa 7.00 fr. «n van 12.00 fraak. MILITIE Zeer belangrijk voor de militieplichtigen geboren in 1911. De aanvragen om uitstel en onbepaald uitstel (vrijstelling) moeten ingediend worden vóór 20 Mei aanstaande (en niet meer in de maand Augustus zooals vroe gere jaren). N. B. De jongelingen, geboren in toe indienen. wendt U ter vf 1 Poperinghe, van 10 tot 16 Mei 1930. die 11 de besteen smakelijkste bieren zal bestelRn aan de genadigste prijzen STERK, allerbest bruin bier: 9 fr. de bak van 12 flesschen. GERSTEN, allerbest blond bier: 10 fr. de bak van 12 flesschen 10 fr. de bak van 24 kleine flesschen. MAS-CAR, het fijnste speciaal blond 17 fr. de bak van 12 flesschen. lo fr. de bak van 24 kleine flesschen. CHRISTMAS, Scotch Type 24 fr. de bak van 24 kleine flesschen. Dezelfde bieren kunnen 1 besteld worden in presvaten van 100 en^50 liteiaan a j STERK 0.85 fr. de liter. GERSTEN 1.00 fr. de liter. SPECIAAL MAS CAR 1 50 fr. de liter. LANDBOUWERS Een aangenaam bruin bier kan Ubesteld worden aan een voordeeligen prijs. Speciale en voordeelige prijzen voor Brouwers en Bierhandelaars, voor het leveren van bier in flesschen en presvaten. wmmm Ontrupsing en disteluitroeiing Elkeen is verplicht de hoornen, struiken, hagen en kreupelhout, staande op de er ven door hem gebruikt, te ontrupsen en dadelijk de rupsennesten te verbranden hij is eveneens verplicht de distels uit te roeien. Dat moet geschieden vóór 1 Juni Straffen zijn voorzien voor de alilgena.. De Koningin der Schrijfmachienen. Zomercarnaval Dit feest dat jaarlijks zoo een groote volkstoeloop ver wekt tot profijt onzer neringdoeners, zal dit jaar plaats hebben op Zondag 1 Juni. Van nu reeds belooft het prachtig te zijn, vele groepen beloofden reeds deel te ne men. Ook heeft het komiteit voor dit jaar 7.000 fr. prijzen uitgeschreven. Binnen enkele dagen zullen personen zich ten huize aanbieden om beroep te doen op de milde giften der bewoners. Dat eenieder het zijne bijbrenge, veel kleintjes maken een groot. Agent-Depothouder der Streek REMI DEVV1CKERE Veurnesti aat, 7, POPERINGHE. Beste OLIËN voor alle Nijverheden, Autos, alle Motors, Landbouwmachienen Ook te verkrijgen WAGENVET. Het beste, het duurzaamste, het gemakkelijkste, het meest modern Schrijfmachien. Komt zien naar de laatste nieu we modellen, altijd in magazijn Voor NIEUWE Q 'J1 Q g alsook voor d© «n Occasie Herstellingen wendt U in volle vertrouwen tot Officieel Agent der Touriste 350 cc. 6000 fr. Altijd nieuwe en occasie Motos in huis i De wet verplicht de Werkgevers aan ieder zijner Werklieden een loonboekje ,e geven. Deze boekjes kan men verkrijgen bij Gebr. Dupont, Yperstraat, 2, Poperinghe. Prijs 0.75 fr. per stuk. fSm Een half miljoen gestolen te Rijssel 3. De goede titels zijn aan spotprijs. Zoo j eene handelszaak alsnu nog 4 opbrengt, De boekhouder Lucien Dasschu, ge- j naJaj z;j Je twee derden harer winsten naar lasj^ door zijn meester M. Sergeant, I de reserve overgebracht heeft, mag men handelaar in autotoebehoorten te Rijs-1 zeggen dat haar koers niet normaal is. sel, een wissel van 500.000 fr. op te 4: De t«8«nwoordige en al de aanstaande - 1 I crisissen worden alsnu reeds voorzien door Strijken, is met het geld opgesteken en je minachting der titels. men gelooft dat hij de wijk naar Bel-1 5. Het papier is van handen verwisseld, gie heeft genomen. De dief is lid derj dat wil zeggen dat de tegenwoordige bezit- 1 L i Li ters ten tijde dat de markt afdreef berede- komunistische partij en van den be-1 heerraad eener roode gazet. Hij is gehuwd en gezinsvader met vier kinde-| ren. Molenwiek tegen het hoofd In de Nederlansche gemeente Goirle neerde aankoopen gedaan hebben. 6. Het stijgenheeft de Beurs van doen, om het verloren betrouwen te zien terug keeren a) om de noodwendige finantieele ver handelingen toe te laten, die levensnoodig zijn voor vele maatschappijen. b) om in vaste handen de obligatiën van was een 4-jarig knaapje aan het spelen! het plan Young te laten plaatsen. op den berg nabij den molen. Daar De opsla« zal zeer brutaal dienen ge^e" ven te worden. deze laatste in werking was, kieeg Lel| I. Om reden van het bestaan der aange- kind een der wieken tegen het hoofd. 1 haalde stellingen op den afslag en waaraan De arme kleine, vreeselijk gewond, I de houders ervan op den dag van het ver- 1 i ,i m-IL. I trek niet zullen willen geloof hechten. Zij werd naar het gasthuis van liiburgl t T- I zu"en net onmisbare element uitmaken die overgebracht, waar het kort nadien I het betrouwen zullen wederbrengen. Stierf. I 2. Omdat er op dusdanige oogenblikken niet beredeneerd word. Eenieder zal aan het Aanhouding te Rijssel I feest willen deelnemen en den oploop zal r-, r-> i I gelijk staan aan de overlasting van eene De gendarmen van Rijssel hebben I centrale op het openingsuur. te Bethune, den genaamden J. Caron, Vooralleer te kunnen opslaan was er een herklasseering, alsook een heraanpassing noodig. Zulks is reeds geschied mag men zeggen, 't is eene soort bloedarmoede, waar aan de mar kt lijdt. Dit gedacht is het mijne alleen niet, de vreemde finantieele middens koesteren het ook en men begint te geloo- ven dat Londen deze maal ook aan de be weging zou kunnen deelnemen. Wat dient er gekocht Vooreerst alle onze goede Belgische en Congoleesche weerden. De schokken van verledene week onder de Canadeesche weerden bewijzen voldoen de genoeg aan de verlichte geesten, dat hun bewegingen dezelfde zijn van een bolspel, den eenen dag is het de zwarte bal die vorenkomt en 's anderdaagsch is het de roode. Dit is geene Beurs meer maar wel eenvoudig spel. Gij moet u dus niet verwon deren, zoo de beroepsman zoowel als het publiek zich onthouden heeft. Dat zal niet eeuwig duren, daaraan komt ook een einde, en zulks zal zich niet lang laten wachten. Niettegenstaande de aangestipte heraan passingen sedert het maximum der beurs- crisis, blijven de eerste rangtitels eenen erbarmlijken lagen koers. Toekomende week wonen wij de inhul diging bij van het Koloniaal Paleis bij de Tentoonstelling van Antwerpen. De bezoe kers zullen daar met hun eigen oogen kun nen bestatigen, al wat onze kolonie belooft en onze vreemde bezoekers zullen voorzeker wel bet meest in bewondering staan. Op het einde der Woensdagbeurs, was de lucht helder, wat een zekere beterschap voorspelde, maar weet men ooit zeker wat ons morgen te wachten staat, alswanneer gansch Europa, Duitschland uitgezonderd, aangetast is door eene besmettelijke ziekte Amerikanite genoemd. 39 jaar, bestuurder van een kommu- nistisch dagblad van Rijssel aangehou den, om de soldaten tot' ongehoor zaamheid in het leger aangespoord te hebben. De beschuldigde werd te Rijs sel opgesloten. Na ondervraging werd eene huiszoeking gedaan in de bureelen van het dagblad boekjes, vlugschrif ten en dokumenten werden aangesla-| gen. "-IBITÉ' IT jairifii» iTi mï BEURSKRONIEK 14-5-30. - gelooven dat LOUIS OSSTYN Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, 1XELLES. Telefoon 468.68 - Men zou waarlijk moeten al de kroniekschrijvers van gansch de finantieele pres 't akkoord geko men zijn om samen hoofd te bieden aan den Amerikaanschen bluff. Kluchtspel voorwaar al die sprongen naar omhoog of naar omlaag, waardoor onze beurskwoteering ten onrechte ontsteld stond Alswanneer men achteruit ziet moet men bestatigen en wel met angst, dat onze weer den na den weerbots geleden te hebben van de inzinking niet weder opgerecht hebben, terwijl de Canadeesche weerden zulks noch tans deden. Men mag dus niet twijfelen of de eerste zullen binnen korte dagen denzelf den weg volgen Al deze plotselinge sprongen bewijzen ge noegzaam dat men zich dient af te houden van weerden wiens koersveranderingen van 1 3 in den eenen of den anderen zin in min dan vier dagen zich voordoen. In te genstrijd met de voorzichten deed de klien- teel aankoopbestellingen in de lokale weer den, dat mag als van buitengewoon bedied aanzien worden. De ontroering op zijn Amerikaansch zal weldra tot vervlogene tijden behooren en ik geloof dat men binnen kort de oogen op Parijs zal richten. Wil New-York dan rijzen of dalen men zal alhier er onverschillig aan blijven, en wij zullen de richting volgen van onze fransche vrienden die zich ten gepaste tijde weten op te jagen Men kan zien in het algemeen dat er iets veranderd ,is. De wol zoowel als het katoen en de graangewassen staan vast, de metalen werken den uitzinnigen afslag tegen, die op dusdanige wijze alleenlijk beinvloed kon wezen ten gevolge eener internationale spe culatie, die uit het wantrouwen van het pu bliek der gansche wereld voordeel trok. Men kan zich van langs om meer rekening ma ken dat de amerikaansche huishoudkunde, eene normale wending neemt en dat de huidige vertraging voortspruit uit eene te langdurig verloopen voorspoedig tijdperk Alles dient opnieuw aangepast te worden. De amerikaansche toltarieven zijn nadeelig aan de nijverheid van het land, in plaats van er aan voordeel te verschaffen. Alle europeesche landen verklaren er zich tegen en zien naar behoedingsmiddelen uit, ten groote schade van de algemeene opbrengst. De kwestie van het meervoudig stemrecht houd nog eens eenieder bezig en men staat verbaasd als een blad als L'Echo de la Bourse die over eenige maanden zelf de misbruiken van dit regiem deed uitschijnen,. nr-t-i- r l j j nn j t nu al met eens de woordvoerder word vanl Militie - lAChtmg l.Jol A&D de voorstaanders en verdedigers van een re-1 vragen OEQ VerVTOegde OprOepillg, UitStfil giem dat de gezonde volksrede veroordeelt Zulks bewijst volgens mij dat men nu geen voldoende getal titels heeft kunnen weder VOORLOOP1GE BUREELEN TE POPERiNGHE, GASTHUISSTRAAT, 36 De h. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur namid dag tot 7 uur 's avonds. gisht- Speslkaarisa ten bureele deier. 1 GENADIGE PRIJZEN. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag na noen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 1 2 J/2 tot 1 Zi u en na 8 u. 's avonds. len onbepaald uitstel. VERVROEGDE J TERMIJNEN a) Vervroegde oproeping koopen, van deze die voorheen verkocht I (|0 jongelingen, geboren in 4912 en 1913 wierden, ten einde meerderheidsgroepen tel «/voi kunnen samenstellen en ook nog dat de te-|®®f>®p Vlagen Offl met de klas 1931 Op- genwoordige drukking., d'e alsnu weegt op|gerO6p0O te WOrdön (art. 9) j b) Ollbe- alle beurzen, veroorzaakt is door de interna-1 vaald uüsUl (vrijstelling Van dienst in tionale geldwereld die ons leidt. I Men ziet van langs om meer dat men in Vredestijd) hebben recht daai'Op VOOr Frankrijk den weg baant tot eene republi keinsche samentrekking tegen de socialisten De winst dezer laatsten bij de laatste gedeel telijke kiezingen heeft de gematigde lieden schrik aangejaagd. Het is waarachtig won derzinnig dat de middenklas die in Frankrijk nog meer bloeit dan elders, aanhanger is van Blum en Consoorten. Een nadere gewichtige gebeurtenis is wel de aanstaande uitgifte van de obligatiën Young. Men heeft het publiek geleid naar het opzoeken van vreemde weerden met vasten opbrengst en alsook zien wij wonder bare verschijnsels zooals de kwoteering aan 523 van de Intérieur a Primas. Alswanneer men soortgelijke economische ketterijen be zichtigd, vind men eerste klasweerden die niettegenstaande belangrijke jaarlijksche re- serven, toch 4geven. Men blijft dus ver wonderd dat het publiek zoo blindelings mannen volgt, die hen op een zijspoor af leidt. Men moet verkoopen en altijd voorts ver- koopen al de Staats-Ieeningen die geen 5 ten minste opbrengen. Die ze blijven voorts koopen aan den tegenwoordigen koers, zijn zeker van schoone gelegenheden te laten voorbijvliegen. Men vraagt mij niettegenstaande al deze tegenstrijdige bewegingen die de finantieele markten omwoelen, blijft gij altijd van den opslag verzekerd Ik antwoord Ja. De markt is naar opslag geneigd IOmdat eenieder alles in het zwart ziet en zoodoende vormen zich overgroote stel lingen van afslag. Vraag het maar aan alle beroepsmannen en zij zullen zulks bevesti gen 2. Het geld is te goedkoop. Wanneer hetj^'^^ 1913, dlG beggerCn hun legör- geld maar 4 °/o meer kan opbrengen in dienst te doen met de klas!931, moeten reportplaatsingen, "t is dat dezen geldvoor- eveneeBS vóór JQ Mei hUD aanvraag daar- raad maar oogspringend is en de gevolg- trekking uit n' I. Ongeval. Woensdag avond, rond 7 uur gebeurde langs de Proven- kalsijde een pijnlijk ongeluk. De kleine Marthe Gesquière, 1 0 jaar oud, was op een wagen gesprongen, viel er af en werd overreden. De ongelukkige werd in bedenkelijken toestand naar de kli niek van Yper overgebracht. Plechtigheid in O.L.V. Maan dag I 9 Mei aanstaande, om 8 /2 uur, wordt door Z.D.H. Mgr. Lamiroy, bij gestaan door Mgr. Callewaert en Z.E. H. Kannunik Mahieu,het Hoogaltaar geconsecreerd. Om 1 0 Zl uur Ponti ficale Hoogmis. WERVICK. Doodelijke val. Zekere Leopold Depuydt, leed sedert eenigen tijd aan eene hartkwaal. Woensdag voelde hij zich onpasselijker dan naar gewoonte en wilde den kamertrap afdalen. Hij verloor het evenwicht en stuikte op den vloer. De arme man werd den schedel gebroken en bleef op den slag dood. Openbare Aanbesteding. De aanbesteding voor het herbouwen van eene ziekenzaal in het Gasthuis alhier, waarvoor 6 aanbiedingen waren toe komen, gaf Vrijdag laatst, volgenden uitslag J. Soete, Yper 148.600 J. Allerweireldt, Poperinghe 15 7.189 H. Delhem, Yper 1 64.846 Elie Butin, Poperinghe 166.500 J. Mahieu, Yper 171.800 R. Declerck, Westouter 187.080 MOESKROEN. Ongeluk in de statie. De genaam de Florent Buiteens, 36 jaar, wonende Bornoeuvillestraat, te Moeskroen, ge huwd, zonder kinderen, manoeuvers- gast aan den spoorweg, werd in de statie tusschen twee wagons gegrepen. In allerijl naar 't gasthuis overgebracht is de ongelukkige na zijne aankomst bezweken. Buitengewone occasie Schrijfma- chien REMINGTON 12 en nieuwe draagbare CORONA, te koop bij Aug. Goemanne, Keer van den Ommegang, Poperinghe. VEURNE. Erge val. Vrijdag avond is de genaamde Camille Ameloot, veekoop man, wonende Keiweg, alhier zoo on gelukkig gevallen dat men hem in een bedenkelijke toestand in zijne woning heeft moeten binnendragen. In den koestal van Ameloot is men bezig met eene electrische inrichting te plaatsen, dienende tot verlichting. Des avonds, wanneer Ameloot te huis kwam, ging hij nog zien op het tweede verdiep van den koestal, waar men bezig was met de werken. Ameloot deed een misstap, viel door de roostering en kwam met het hoofd terecht op de steenen in den stal. Hij werd erg ge kwetst aan het hoofd. Een bijgeroepen geneesheer heeft de wonden op twee plaatsen moeten toonaaien.De toestand van het slachtoffer is erg, maar de ge neesheer hoopt hem te redden. MEENEN. Kindje verbrand. De vrouw Van de Ginste, winkelierster, wonend Hoog weg, had Zaterdag namiddag, eene kom kokend water in dekeuken gezet. Haar 6-jarig dochterken was daar aan het spelen. Terwijl de moeder eenige oogenblikken weg was, viel het meisje achterwaarts in de kom. Het kleine slachtoffer werd over gansch het li chaam verbrand. Niettegenstaande de beste zorgen is het bezweken. Een wonderbaar dorp De Fransche gemeente Nantille ligt in het wonderbaar gehucht Pin. Het eene wonder volgt er het andere op. Bij de weduwe Champion werd een schaap geboren me zes pooten. De kie kens moeten jaloers geweest zijn, want eenige dagen later liep er bij Mad. Bel lamy een kieken met vier pooten over de straat. Agentschap Gebr. DUPONT Yperstraat, 2, Poperinghe GEBOORTEN. 148. Saesen Veronica, d. v. Cyrille enElisa Derynck, West-Vleteren 149. Room Roland, z. v. Valere en Beun Marie, Babbelaarstraat 150. Porte Martha, d. v. Henri en Veniere Maria v. Vlamertin- ghe 15 1. Devos Pierre, z. v. André en Duraon Godelieve, Sektie L. I 52. Laconte Guido, z. v. André en Hauspie Marie, Sektie A. 153. Joye Monique, d. v. Antoine en Coornaert Marguerite, v. Boeschepe 154. Huyghe Paula d. v. Georges en Ryckebosch Martha, v. Watou 155. Platteeuw Madelei ne d. v. Oscar en Cappoen Maria, Abeelest. I 56. Techel Nora, d. v. Maurice en Boirre France, Komstraat. OVERLIJDENS. 74. D'Haene Jeanne, oud 1 J/2 j. d. v. Julien en Oreel Julia, Sektie D; 75. Bossaert André, oud 17 d., z. v. Jérome en Phlypo Lucie, Sektie H 76. Sweertvae- gher Désiré, oud 78 j. gepensionneerde, echtg. Rubben Irma, Groote Markt. HUWELIJKEN. Depuydt Marcel, oud 24 j. meubelmaker en De Roo Marie, oud 25 j. winkeldochter, b.v. Pop. 29. Billiau. Pros per, oud 3 I j. schilder v. Dranouter en De- vos Bertha, oud 30 j. z. b. v. Poperinghe 30. Roothaer André, 27 j. ijzerwegbediende v. Proven en Crabeels Beatrice, oud 23 j. z. b. v. Poperinghe 31. Leys Michel oud 22 j. bediende en Maerten Maria, 22 j. z. b. b. v. Poperinghe. BELOFTEN. 47. Devos Marcel, werkman van Proven en Papegaey Alice, fabriekwer. v. Poperinghe. t Beleefde uitnoodiging aan vrienden en kennissen de Plechtige JAARMIS bij te wonen, op Maandag 19 Mei, om 9 uur, in de parochiale kerk te Brielen tot lafenis der ziel van Vrouw Lucie-Marie DRUANT Echtgenoote van Theophile Bouve. Vanwege Echtgenoot, Kinders en Kleinkinders. De Familie GOUWY - RUBBEN, bedankt Vrienden en Kennissen, om den blijk van genegenheid betoond bij het afsterven van Heer HENRI GOUWY Echtgenoot van Vrouw Irma Rubben. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. (Vaccinatie) Het Collegie van Burgmeester en Schepenen laat aan de bevolking we ten dat de Koepokinenting kosteloos zal toegediend worden aan al de be- hoeftigen die het begeeren, op DON DERDAG 5 JUNI en VRIJDAG 6 JUNI 1930,telkens van 16 tot 18 uur, ten huize van den Heer Dokter Devos, Veurnestraat, Poperinghe. Poperinghe, den 16 Mei 1930. De Burgmeester, N. LAHAYE. AAN DE OUDSTRIJDERS. Zijne Majesteit de Koning zal al de oudstrijders, gegroepeerd per regiment en per dienst, zooals zij het waren op het frónt, op Zondag 20 Juli aanst. in oogenschouw nemen. De oudmilitairen van den veldtocht 1914-1918, die verlangen bij deze eenige en plechtige gelegenheid den grooten Bevelhebber weer te zien die hen aanvoerde en de strijdmakkers, van wie zij een zoo sterke herinnering hebben bewaard, kunnen zich aanslui ten bij de Verbroedering van hun regi ment, welke hun te gepasten tijde de oproeping en vereischte inlichtingen zal sturen. Er zal een aanvraag om koste loos vervoer worden ingediend. Zij die nog geen deel uitmaken van een Verbroedering, dienen hun naam, voornamen, adres en regiment, ten spoedigste aan de Vereeniging der Verbroederingen van het Veldleger 1 46, Adolf Max-laan te Brussel te zen den, waar men het noodige zal doen. Leening der Verwoeste Gewesten. 5 1922 Zaterdag morgen, te 1 0 uur, heeft te Brussel de 96"' trekking plaats gehad van de leening 5 t. h. 1922 der ver woeste gewesten. Het lot van 250.000 fr. wordt toe- kend aan de Reeks 171208 n. 19 het lot van 100.000 fr. aan Reeks 146655 n. 19. De andere nummers dezer reeksen, alsook al de nummers der reeksen 23661, 57156, 57490, 74721, 86101, 156389, 163735, 165249, 172626, 174802, 186577, en 194127 zijn uit- keerbaar aan 300 fr. op 1 Juni 1930. LOONBOEKJES Nationaal Verbond der Oorlogsinva- lieden. Af deeling Yper. Programma der Feestelijkheden ter gelegenheid der tiende verjaring en der honderdste verjaring van Belgie's Onafhankelijkheid. ZONDAG 25 MEI 1930. Om 9.30 uur, Algemeene Vergadering van het N.V.I. Om I 0. I 5 uur, Ontvangst der Federale en provinciale hoofdmannen. Om 10.45 uur, in St. Maartenshoofdkerk, Solemneele dienst ter nagedachtenis van de Ypersche gesneuvelden en der afgestorvene invalieden. Om I 2 uur, Ontvangst der invalieden, hoofdmannen en stadsoverheden in 't lokaal. Om I 3 uur, Groot banket door de af- deeling aan al haar leden en uitgenoodigde overheden aangeboden. Om 14.30 uur, Vorming van den stoet, Statieplein. Om I 5 uur, Vertrek van den Stoet langs de volgende straten Statiestraat, Tempel straat, Boterstraat, Vande Peereboomplaats, Boesinghestiaat, Surmontstraat, Cartonstraat Lange Thouroutstraat, British Gedenkteeken Meenenstraat, Groote Markt, Hondstraat, Merghelynckstraat, Rijsselstraat, Gr. Markt. Om I 6 uur, op de Groote Markt, Toe spraken per luidsprekers, door de heeren Leclercq, Federale Voorzitter, Gruwez Isaï, plaatselijke Voorzitter. Om I 7 uur, Trekking der premiën in 't lokaal Au Saumon 7, Seminariestraat. 7. Concerten op de verschilleige plaatsen van 't Stad. Om 20 uur, Zaal Lapière, Groot privaat Bal, .per uitnoodiging. Om 22 uur, op het Tramstatie-plein, Prachtig Vuurwerk. De Schrijver, De Voorzitter, O. Molein. I. GRUWEZ. Autobus POPERINGHE-DE PANNE Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat ik vanaf 25 MEI tot 30 SEPTEMBER, een regel- matigen AUTOBUSDIENST, inricht, tusschen Poperinghe-De Panne (over Crombeke, Stavele, Isenberghe, Wul- veringhem, Bulscamp, Veurne) Dage lijks vertrek uit Poperinghe 8.00 12.30 16.30 Aankomst in De Panne 9.30 14.00 18.00 Vertrek uit De Panne 1 0.00 1 4.30 19.30 Aankomst in Poperinghe: j |.30 16.00 21.00. WYLLEMAN Arthur, Noordstraat, 5, Poperinghe. Tel. 188. VOETBALKRONIEK. De strijd is af 1 De twee laatste ontmoe tingen zijn beslist in ons voordeel afgeloo- pen, zoodat we, door ons beter doelgemid- delte, eigenaar worden van den uitgeloofden beker. Dat is wel een van de aangenaamste verrassingen geweest van ons na-seizoen en vermits het onze eerste trofee is, zal ieder een ten volle begrijpen, dat ze uiterst wel kom is. Hieraan moeten we nog toevoegen het veroverde kunstwerk, voor wat uitzicht en omvang betreft, bepaald niemand zal teleurstelen. De intieme overhandiging ge schiedde verleden Maandag in het lokaal van C.S.Y., waar het bestuur van den in- richtenden kring aan onze afvaardiging een prettig onthaal voorbehouden had, en de verbroedering duurde tot in de kleine uur tjes. Heden (Zaterdag) avond wordt de be ker door onzen voorzitter overhandigd aan beide kapiteins. Wie aanwezig is (en wie zou er op zulk moment durven afwezig zijn) zal met beide handen de overhandiging toe juichen, want ze hebben de zege bevochten en verdiend. Wie verleden Zondag op ons plein stond en regen en wind trotseerde om rood en geel aan te moedigen, kon dan op de meest overtuigende manier nagaan welke reusachtige inspanning de strijd vergde. Het veel te lange gras heeft op een verraderlijke manier de meeste krachtinspannigen te niet gedaan en de spelers meedoogenloos uit geput. Er zijn momenten geweest dat de een na de andere, de spelers zig-zagden van ver zwakking. En regen en wind huilden mee. Wie zou dan de 8-5 overwinnig niet toejui chen Het is een sportieve kamp geweest in die ontredderende omstandigheden en de 22 kloeke jongens die een uur en half zwoeg den om den beker;, wenscben we hartgron dig geluk. Met al onze lofbetuigingen past het ook ons kranig tweede elftal te bedeelen. 's Mor gens hebben zij met een verzwakte ploeg, doch met verdubbelde toewijding, den beker de drie vierden veroverd, met Veurne aan huis te slaan (3-1 Die ijvervolle toewijding van al onze spe lers, die heel het seizoen door, zoo door slaand tot uiting kwam, is vooral het be stuur van F.C.P. aangenaam geweest en we twijfelen er dan ook niet aan dqt we het komend seizoen met dezelfde broederlijke gevoelens zullen aanpakken. Dit weze ons afscheid vóór de lange zomermaanden. Heden avond (Zaterdag 1 7 Mei) gaat in ons lokaal de algemeene vergadering door, met als voornaamste punten aan de dagor de Overhandiging van den beker en her kiezing van de helft van het bestuur. Wan neer we andere jaren slechts in Juli samen kwamen, toen de geestdrift voor voetbal rustig in slaap lag, vergaderen we nu on- middelijk na het seizoen. We willen veel volk op de algemeene vergadering en daar we dit jaar per uitzondering een beker te overhandigen hebben, moet ons lokaal vol strekt te klein blijken. Spelers en supporters van avond komen we voor de laatste maal bijeen. Niemand uwer ontbreke, want daar na wachten lange maanden van verwijde ring. Nog een paar uurtjes voor rood en geel en dan is 't gedaan. We verwachten U I KEIKOP. BERICHTEN Heden Zaterdag avond, te 8 uur, algemeene vergadering. Op tweede Zondag van Kermis, Groo te Voetbalmatch op ons terrein, tusschen de besturen van C.S.Y. en F.C.P. Hierover bin nen kort meer. Wie eens wil schaterlachen, zal er zijn. Het wordt de groote attraktie van de kermis. KEIKOP.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2