Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. üuitenland ZONDAG 8 FEBRUARI 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN De Exploitatie van de Lafheid. ELFDE JAAR. NUMMER 6. ABONNEMENTEN Jaar, in stad I 2 fr. per post 1 6 fr. Conyo 25 fr Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik- Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Duitschlands taktiek In heel hun taktiek van dezen tij c: toonen zich de Duitschers de waardig leermeesters van onze zoogenaamde «Vlaamsche Nationalisten». Of juister de huidige tactiek van de Duitschers leert ons, waar onze Vlaamsche natio nalisten ter schole zijn gegaan. Tegenover de Entente-machten spe len de Duitsche politiekers precies het zelfde spelletje als onze activisten te genover cle Belgische regeering Ze schreeuwen en tieren maar zon der respijt, en dreigen met een nieuwen oorlog, allemaal opdat de vreesach tigen in 't tegenover hun gestelde kamp eindigen zouden met te zeggen Laat ons maar liever hun zin geven, om het allerergste te vermijden. Het is zou de Hollander zeggen de reinste exploitatie van de lafheid. De Duitschers kunnen zich maar niet verzoenen met het bewustzijn, dat zij den oorlog verloren hebben. «Krieg» en «verliezen» kunnen zij maar niet opeen doen rijmen. Slechte en deloy ale spelers als ze zijn, willen ze voor- zijn minst, hun inzet terug hebben. Welk een eeuwig toonbeeld van loy auteit heeft Frankrijk daarentegen op geleverd, na 1871wanneer het maar één zorg kende Binnen nog korteren tijd, dan in het verdrag voorzien was, zonder morren of dreigen, het volle bedrag afbetalen, waartoe het zich in dit verdrag verbonden had. Ook in zijn bittersten nood heeft de Fransche republiek eer willen doer, aan haar handteekening, al was deze haar door Bismarck op nog oneindive onbarmhartiger manier afgeperst ge worden dan die van het Duitsche Reich door Clémenceau in 1918. De methoden der verschillende par tijen en bladen in Duitschland mogen ook al verschillen, in den grond trek ken allen aan hetzelfde zeel Herziening van 't verdrag van Ver sailles. 1 eruggave van voormalig Duit sche gebieden. Maar vooral, er in de eerste plaats, vermindering, liefst tota le kwijtschelding van de oorlogsschui- den. De zachte,de voorzichtige,de sluwe methode wendde de heer Curtius aan op de Pan-Europeesche conferencie te Genève. Hij houdt zich nederig en inschikke lijk. De eer van het presidentschap der vergadering, waarvoor t zijn beurt was wijst hij af. blij zegt slechts tot de ge delegeerden van de andere landen Bij ons is iedereen den kop kwijt wij, regeering, zijn met de meest vre delievende bedoelingen bezield en wij vragen niets liever dan mede te helpen om den wereldvrede te consolodeeren, maar we vreezen dat we overrompeld zullen worden door de wanhopige en opgehitste massa. Als ge ons deze ca lamiteit besparen wilt, en u zeiven een nieuwen oorlog... laat me dan niet met ledige handen naar huis keeren En... het effect van deze sluwe tac tiek blijft niet uit. Het effect op de kleinmoedigen aan den anderen kant. Hooren we inderdaad niet zoowat over al reclame maken voor de herziening van 't verdrag, met deze overweging tot conclusie Alles is immers toch be ter dan een nieuwe oorlog .Alsof het gevaar voor dezen nieu wen oorlog niet aangroeide, naarmate het verzet tegen de Duitsche eischen afneemt Ging de Duitsche pers zoo dreigend te keer, durfde de regeering te Berlijn zulke onbeschaamde eischen stellen, was er zelfs kwestie van een georgani seerde, openlijk verklaarde revanche partij als deze van Hitier op 't oogen- blik, zoolang de geallieerden Duitsch land aan den Rijn en de Ruhr nog bij den strot hielden Hoe méér Frankrijk en zijn gewezen bondgenooten zich tot inschikkelijkheid lieten bewegen, des te hooger schoten de bajonetten weer, als korenaren uit den Duitschen bodem op Men mag zeg gen, dat juist de vervroegde totale bevrijding van den Rijn Hitier moge lijk haeft gemaakt. En zulks moge ons en iedereen dan geleerd hebben, dat elke stap dien men aan deze zijde achterwaarts doen zal... om den lieven vredeswille, onmiddel lijk gevolgd zal worden door een stap vooruit aan gene zijde, waar men niet halt houden zal, vóór dat men geraakt zal zijn tot zulken toestand als Duitsch land geschapen zou hebben, indien het den oorlog hadde gewonnen. Want bescheidener zijn de doelein- I WAAROM GEEN HOLLANDSCH den van heel de huidige Duitsche poli-1 BELGISCH MILITAIR ACCOORD tiek niet Den oorlog, dien het door de wapens verloren heeft, wil Duitschland thans winnen door de diplomatische chantage. Kwijtschelding van alle schulden, teruggave van alle verloren gebieden zijn nog het einddoel van zijn huidige campagne. Door het alles terug te gevm wat het bezat, vóór 1918, zal men het al leen maar in staat stellen, om er nog alles bij te eischen en te nemen wat het toen begeerde, en voor welks bezit het den oorlog over de wereld gebracht heeft. Ook van den meest pacifistisch- doenden Duitscher is de Iéuze nog steeds gebleven Deutschland ueber alles En al de bangerikken, die zich door de Duit sche chantage laten beinvloeden.uit schrik voor een nieuw bloedbad, doen niet anders dan juist dit nieuwe bloed bad uitlokken Want, laat het tot de Duitschers maar eenmaal goed door dringen, dat ze met al hun getier en hun dreigementen niets bereiken zullen dat ze steeds zullen stuiten op steenhard front van hun gewezen te genstanders,dan zal vanzelf wel hun strijdlust afkoelen, die thans slechts voedsel vindt in hun vaste hoop, dat ze het front der geallieerden wel zul len kunnen doen splijten, wanneer ze er meer hard en aanhoudend genoeg op blijven hameren. Hoe noodig het is, dat tegen deze tactiek met alle energie wordt gerea geerd, werd dezer dagen op korte en dare manier aangetoond, op een plaats waar men zulke wijsheid wel 't aller- aatst verwacht zal hebben In het or gaan van deze partij ten onzen juist, welke de revanche van Duitschland aan 't hoofd van haar programma heeft geschreven. Dit bewijs werd geleverd door mid del van 't antwoord dat een harer af gevaardigden in de Kamer van den minister van financies, gekregen heeft, op zijn vraag Wat is voor Belgie de opbrengst van het Young-plan, per jaar Dit antwoord luidde 845.800.000 frank, maar daarvan moeten 2 71.800.000 frank worden ge- oruikt tot afkorting van onze schuld aan de Vereenigde Staten, zoodat er voor het eigenlijke herstel slechts over- olijft 5 74.000.000 frank, terwijl voor de betaling van de oorlogspensi oenen alléén reeds, 905 millioen noo dig is. déér dan 300 millioen te weinig dus Het schijnt dat de Hollanders, voor al in Limburg en Noord-Brabant schud den en beven omdat Belgie maatrege len wil nemen om zijn grenzen af te sluiten en te versterken in geval Duitsch land revanche zou willen nemen op 1918. De Hollandsche bladen die men te lezen krijgt, roepen moord en brand. Hun ontsteltenis wordt nog vermeer derd dank aan den ijver van sommige hunner Brusselsche correspondenten, die olie op het vuur gieten en allerlei leugens verspreiden. Belgie heeft ten eerste geen reke ning te geven aan Holland van iets dat het binnen zijn grenzen doet, evenmin als Holland Belgie geraadpleegd heeft toen het onlangs besloot merkelijk zijn vloot te versterken. De Belgen zouden op hun beurt den Hollanders kunnen toedichten dat die vloot bestemd is om Antwerpen en de Vlaamsche kust te bombardeeren, maar de Belgen zijn niet zenuwachtig, noch neurasteniek. Ten tweede er bestaat een eenvou dig middel om den angst in Holland te stillen, namelijk een militair accoord tusschen beide landen. Wanneer dit gebeurt, zal men te Berlijn geen lust meer gevoelen een inval aan de Hol- landsch-Belgische grens te wagen. Vast en zeker is het dat de Duit schers bij hun toekomstigen oorlog hun weg zullen willen banen tusschen Nij megen en Luik. Dan zullen zij Hol- andsch-Limburg niet meer ontzien, maar pogen, als het hun mogelijk is, en als zij het snelst kunnen handelen, via Maestricht, Sittard Roermond en Venlo, naar Antwerpen de Schelde- monden en de Vlaamsche kust op te rukken. Het mirakel van 1914, waar door Holland gespaard bleef, zal niet meer gebeuren. Daarvan mogen onze Noorderburen zeker zijn. Maar in plaats van gebelgd te zijn op de... Bel gen, die zich alleen zullen verdedigen wanneer zij aangevallen worden, zou den de Hollanders al hun verwenschin- gen moeten sturen in de richting van het Oosten, waar men duistere plannen smeedt. Het weze geoorloofd hier bij te voe gen dat Holland en Belgie elkander geen ooren moeten aannaaien. Inder daad, van voor dertig jaar bestaat bij den grooten staf te Berlijn het plan Holland en Belgie te overrompelen en te annexeeren. In 1 9 1 4 is Holland aan de overrompeling ontsnapt, dank aan omstandigheden die men kan gissen, maar het staat zoo vast als een rots kei voorkomt geteekend H.V. en heb bende als titel De Waarheid zal ons verlossen In dit artikel wordt erkend dat Rudi- ger de waarheid heeft geschreven over de activistische drijverijen aan het front. Flamenpolitiek wordt daar in een prachtig boek geheeten bestemd voor allen die later de geschiedenis willen kennen van Vlaanderen, een hi storisch stuk over den strijd aan het Belgisch front. De verdedigers van Rudiger waren Meesters Graux van Brussel, Van Ho rebeke en Lercanger van Gent. DE BELGEN IN FRANKRIJK VOOR DE STAATSBEDIENDEN Droevige gevolgen der werkloosheid Frankrijk begint ook door de werk- Het Nieuwe Pensioenstelsel Sedert veel jaren hield de kommis- loosheid ernstig aangetast te worden, sie zich bezig met de herziening van de De Fransche regeering heeft dan ook wet van 1848 op de pensioenen der Staatsbedienden. Deze kommissie heeft thans hare werkzaamheden beëindigd en de besluiten die zij getroffen heeft aan de regeering medegedeeld. De kommissie had opdracht gekre- beslist dat er strenge maatregelen zul len genomen worden voor de bescher rning der nationa/le arbeidskrachten. De maatregelen zullen gekeerd zijn te gen de vreemde arbeiders, die eerst en vooral zullen afgedankt worden om I gen de inrichting van een algemeene de Fransche arbeiders werk te bezor- pensioenkas en de eenmaking van de gen. pensioenen voor alle betrokkene de De arbeidscontracten zullen zeer partementen te bestudeeren. De uit- stipt nagezien worden en al de con- voering van het plan van de kommissie tracten, die niet opgesteld zijn volgens zal voor de regeering nieuwe lasten de regels van de Fransch-Belgische meebrengen. Nu reeds bereiken de uit- overeenkomst, zullen afgewezen wor- gaven voor de pensioenen 700 millioen den. Het is dus voor de Belgische ar- frank. Dit bedrag zou nagenoeg met beiders niet geraadzaam naar Frankrijk 200 millioen verhoogd worden, te gaan, indien zij niet voorzien zijn Tot hiertoe werd het pensioen bere- van een werkcontract dat volledig in kend met het getal dienstjaren te ver is versche- I regel is. menigvuldigen door het zestigste van nen. Op dit oogenblik reeds gaat er geen de gemiddelde wedde der vijf laatste Indien er op deze begrooting een dag voorbij of talrijke Belgische ar- jaren. Men zou nu als nieuwen verdee- DRINKT MAS-CAR BIER II FÏNANTIE PRAATJES De budgetaire moeilijkheden Het algemeen vertoog der staatsbe grooting voor 't jaar 193 woord past dan is 't wel behendig. De minister van geldwezen heeft ge toond dat hij in de finantiewereld op zijn plaats is. beiders die aan de vereischte voor-I Ier 5 3 nemen in plaats van 60. 't Is al- waarden niet voldoen, worden afge- zoo dat het pensioen beduidend zou dankt en uit Frankrijk gedreven. verhoogd worden. Voor de officiers en Deze opmerkingen gelden ook voor de onderwijzers zouden de cijfers nog Maar dit mag er ook bijgevoegd, I de Belgen, die naar de steenkolenmij- gunstiger zijn. dat men gemakkelijk de noodige mid- I nen van Noord-Frankrijk zouden wil- Anderzijds zouden de Staatsbedien- delen vinden kan als de nijper op de len gaan werken. Daar ook nijpt de den die den dienst verlaten, volgens staart staat. Nood doet oude wijven werkloosheid zoo erg, dat de arbeiders het nieuw stelsel, de rechten op hun er alle veertien dagen een dag moeten pensioen niet verliezen. Deze rechten zouden ten laste blijven t zij van de pensioenkas, 't zij van een der kassen loopen. De afgewerkte begrooting is goed ze is nochtans minder goed dan de voorgaande. De wij ze waarop men de begrooting van 1931 heeft moeten ineen steken is een achteruitgang op den weg der geldelijke gezondheidsmaking. Het spel is gelukt voor de begroo ting van 1931, maar voor die van 1932 zal het vrij wat meer zweet kosten. Nu de tijd zal raad geven. verletten. En de Belgische Steenbakkers Het Verbond der Kareelbakkers van h ransch-Noorden heeft te Rijsel e vergadering gehouden, waarop beslis singen werden getroffen, welke onze Belgische kareelbakkers den genade- lag zullen toebrengen. In de steenbakkerijen van Fransch- Noorden waren er tot hiertoe schier alleen Belgische kareelbakkers aan den zoo spot het orgaan der partij, die del, _j - d i A ïiiii i dat, indien Belgie ware geannexeerd schulden van Duitschland heelemaal n j u uj geweest, Holland hetzelfde lot zou on- cwijtgescholaen, en alzoo ons zeiven L i -li* i dergaan hebben dien last van dus ruim een milliard per d i l u n j l I Conclusie een Belgisch-Hollandsch jaar op den hals geschoven zou willen u j u i j (accord is voor beide buurlanden wen i.i schelijk, maar zullen de Hollanders het Maar voor lederen verstandigen u -r-i t ,u willen aangaan 2 1 hat is the question, mensch zal de conclusie van dit reke- ningsje wel heelemaal anders luiden. Vlen kan er inderdaad slechts uit be sluiten, dat.., Duitschland ons dus eigenlijk nog driehonderd millioen per aar te kort betaalt D. N. G. zou John Buil zeggen. RECHTBANK VAN VEURNE Persproces Rudiger (WuIIus) tegen West-Vlaamsche frontersbladen DRINKT MAS-CAR BIER DE EIFELTOREN BEDREIGD Zwakke plaatsen ontdekt Onze lezers zullen zich herinneren, dat na de verkiezingen van Mei 1929, Rudiger (Wullus), voor de burgerlijke rechtbank van Veurne, een proces had ingespannen wegens laster en eerroof tegen den West - Vlaming de diel Ypersche Bode en Voor Vlaan- De commissie van ingenieurs met de jaarlijksche inspectie van den deren organen van oud-volksverte Eiffeltoren is belast, heeft dezer dagen genwoordiger Van Severen en de fron- weer haar werkzaamheden ter hand ters-volksvertegenwoordigers But.aye, genomen. Haar taak is de laatste jaren Vanden Bulcke en Leuridan, alsook van bijzonder belang daar men in I 928 van den activist Rousseeuw, die eens verschillende zwakke plaatsen in het afgevaardigde was van den Raad van beroemde bouwwerk heeft ontdekt, Vlaanderen, in de krijgsgevangenen waarvoor men tot dusver nog geen op- kampen van Göttingen. lossing heeft weten te vinden. Daar el- Dit proces heeft eindelijk zijn be ken dag gemiddeld 1 04 1 personen den slag gekregen en de rechtbank heeft toren beklimmen, ten einde zich in het den heer Rudiger in het gelijk gesteld, uitzicht te verlustigen, dat de hoogste De rechtbank beveelt de inlassching galerij hun biedt, is het uiteraard van van het vonnis in de veroordeelde bla- het grootste gewicht, dat zelfs niet het den, alsook in twee weekbladen van geringste gevaar voor een gebeurlijke het arrondissement Veurne, deze twee nstortingsramp bestaat. bladen aan te duiden door den aan- Dit gevaar is allerminst denkbeel- legger. Verder heeft Rudiger het recht dig, daar op eiken vierkanten centi- om 25.000 exemplaren van het vonnis meter bodemoppervlakte een druk van te doen drukken en verspreiden op ko 3 kilo rust. Aangezien de totale opper- sten van de veroordeelden, terwijl hij vlakte 676 vierkante meters bedraagt, zelf nog 1000 frank schadevergoeding komt dit neer op een totalen druk op ontvangt, de grondvesten van 20.280.000 kilos. De heer Rudiger heeft tevergeefs De Lifeltoren is overigens met zijn zijn tegenstrevers uitgedaagd één en- 300 meter sedert de voltooiing van het kei valsch document aan te wijzen, on Chrysler-gebouw, niet meer het hoog- der de talrijke stukken, die hij heeft ste bouwwerk ter wereld, dat het se- bekend gemaakt, dert zijn oprichting in 1889 was. Het Daarentegen hebben zijn advocaten geweldige New-Yorksche bankgebouw het nummer 312 van de Vlaanderen overtreft hem namelijk nog met 50 van 28 April 1928 onder de oogen ge- meters. I legd van de rechters, waarin een arti- De Regeering heeft het goed ge- 1 i i ,-j i j arbeid. Het schijnt dat deze voor de dacht gehad, in een oogenblik dat de ïi-ii i i t a i loonen nogal veeieischend geworden xrisis bijtende is, geen offers aan den 1 s schatplichtige te vragen, dat ware o voorzien door de wet op het bedien denpensioen. Ontploffing in een Laboratorium In het laboratorium van eene fabriek van kunstmatig leder, te Gaillon, (Fr.) is eene ontploffing ontstaan. Mme De- lamoin, hulp-scheikundige 50 jaar oud verigens onbehendig en onredelijk ge weest. Nog eens, men heeft wijs gehan deld, zooals men wijs handelde met de overlaste Schatplichtigen te ont lasten. Maar de eerste voorwaarden onzer economische heropbeuring is de open bare financie goed beheeren. Moesten er toekomende jaar nieuwe belastingen gevraagd worden, dan zou men aan het land een slechten dienst bewijzen. Voor wat de ontlastingen betreft, vindt men daarover in het vertoog een belangrijk feit de eerste voorstellen, die de Regeering deed en die 1 600 millioen verzachtingen voorzagen, be dragen 200 millioen meer door de tus- schenkomst van het parlement. Zeggen wij eens te meer dat de hui dige budgetaire moeilijkheden voor een klein deel te danken zijn aan de krisis en voor het grootste deel aan de verhooging der uitgaven. De cijfers voor de bestuurskosten bewijzen het. 1928 1.265 millioen 1929 1.562 1930 1.650 1931 2.160 De toestand is dan ook niet roos kleurig hij moet nochtans nu niet te zwart worden ingezien. Het is misschien niet slecht dat de staat wat in 't nauwe zit, want 't is een probaat middel om hem tot spaarzaamheid aan te zetten. Bekommernis en bezorgdheid zijn de waarborg van een goed bestuur. IIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIinillllllllllllllllllUMM DRINKT MAS-CAR BIER waren. De Fransche patroons hebben wonende te Vernon, die zien in een dan ook beslist de Belgen eenvoudig aanpalend bureel bevond, werd onder af te danken en voortaan alleen arbei- f ders uit Midden-Europa, zooals Duit schers, Tsjechen, Slowaken en Polen, te nemen, zoodat de Belgen nu j de puinen bedolven. Een begin van brand, dat ontstaan was, kon spoedig gebluscht worden. Het slachtoffer werd, met gebroken schedel, onder de puinen uitgehaald, en leefde nog enkel eenige oogenblikken. pak en zak mogen maken. Anderzijds heeft het Verbond ge eischt dat de Fransche openbare bestu ren voortaan in de aanbestedingen der bouwwerken zouden bepalen, dat er alleen Fransche steen mag worden. De Fransche regeering heeft laten Uferin® begaven weten dat zij bereid is dezen eisch in vliegtuig ter plaats voor de hulp.nnch te willigen ting. Hevige aardschokken werden ook Dat is de genadeslag voor de Belgi- waargenomen te Rer.san, op Joego- Aardschokken in Albanië De stad Bortcha werd Maandag in verwerkt nacbt opnieuw door een aardbeving verwoest. Leden der Albaneesche re- zich Dinsdag per sche steenbakkerijen langs de grens, die hoofdzakelijk bestonden op den uitvoer naar Frankrijk. Na veertig jaar dwangarbeid onschul dig bevonden Veertig jaar geleden werd in Saksen een persoon tot levenslangen dwang arbeid veroordeeld, wegens eene mis daad, waaraan hij steeds alle schuld geloochend had. Nu heeft de dader zich bekend gemaakt en de onschuldi ge veroordeelde werd los gelaten en in eer hersteld. DOOD VAN DEN HERTOG VAN VENDOME slavisch grondgebied, nabij de Alba neesche grens. Erge Brand te Roebaais In de Vannerie Industrielle, gelegen te Roebaais en toebehoorende aan M. Taelman, is Zaterdag brand uitgebro ken. De brandweer werd seffens ver wittigd en snelde ter plaats. Na een uur krachtdadig werken was het vuur overmeesterd. De gebouwen zijn erg beschadigd en de bureelen gansch uit gebrand. De schade wordt op 80.000 frank geschat. Duitsch Vliegtuig in Polen geland Op Poolsch grondgebied bij Woll- stein, in Posen, heeft een Duitsch vliegtuig, dat van Schneidemuhl naar Breslau onderweg was, een noodlan ding moeten doen. De rfiachine was alleen door den loods bemand. Naar De Schoonbroeder van Koning Albert De hertog van Vendome is Zondag I heï^Ij n7 hebbende Pool sche over- m zijn kasteel te Cannes ten gevolge heden de machine voorloopig in be- llllllllllll DE WERKLOOSHEID IN BELGIE (griep- van een kortstondige ziekte aanval) overleden. De hertog van Vendome werd den 18 J anuari 18 72 te Obernais geboren. Op 688.475 leden van 168 kassen 11 lij was de zoon van Ferdinand d'Alen- van verzekering tegen onvrijwillige ar- con en van Sophie, hertogin van Beie- beiders, op 3 januari I 93 I (laatsten ren, kleinzoon van den hertog van Ne-1 tjjd opzoekingen werden gedaan, heeft werkdag van de laatste week van De- rnours en achter-kleinzoon van Louis- men eindelijk petrolbronnen ontdekt, cember (28 dagen) 63.585 t zij 9.3 Philippe. De petrolbronnen geven per minuut t-h.Deze verhouding was 6.1 t.h. de Hij was den 12 Februari 1896 te 800 liters petrol van zeer goede hoe- vorige maand en 2.4 t.h. in December Brussel in het huwelijk getreden met j danigheid. 929. I prinses Henriette van Belgie, zuster slag genomen en den loods onder toe zicht gesteld. Petrolbronnen ontdekt in Italië In het Italiaansch dorpje hontevivo nabij Fidenza, waar sedert geruimen Op zelfden datum waren 1 1 7.167 I van onzen Koning Albert. Uit dit hu- verzekerden ('t zij 1 7 t.h. tegen 1 2 t. h. de vorige maand en 4.6 t.h. in De cember 1929) bij tusschenpoozen werkloos. Fransche Eeuwelinge overleden Den 1 I Januari laatst had de we duwe Mouton-Dumas, in de Fransche welijk zijn drie kinderen gesproten Marie-Louise, Geneviève en Charles. Tijdens den oorlog had den hertog I stad Auch, haren honderdsten verjaar van Vendome in de gezondheidsinrich- dag gevierd. De eeuwelinge woonde In het geheel gingen gedurende deze tingen van het leger gediend. Hij was bij hare 82-jarige dochter, de weduwe maand 2. 1 63.8 1 3 dagen verloren, 't zij vereerd met het Oorlogskruis. Hij leef- i Perle. Beide oudjes werden dezer da 630 per duizend aangeslotenen en per de buiten de politieke middens een f gen door de griep aangetast en zijn week tegen 492 de vorige maand en geenszins afgezonderd leven in zijn ook belden aan de gevolgen dezer 130 in December 1929. hotel te Neuilly-sur-Seine en in zijne kwaal overleden. Indien mep als vergelijkingscijfer kasteelen te Tourrpnd en te Cannes. f 1 00) het getal dagen neemt geduren- Dinsdag aanst". zal te Cannes <ie Een afgehouwen hoofd m een pak de dewelke de verzekerden hadden [lijkdienst gezongen worden, daarna zal Ie Chemnitz (Saksen) werd in een kunnen werken, vertegenwoordigen de f het stoffelijk overschot paar Dreux herberg een pak ontdekt, waarvan men verloren dagen I 1.35 t.h. in December overgebracht worden. De Koning der aanvankelijk aannam dat dit door een 1930, 8.2 t.h. de vorige maand en Belgen zal op de lijkplechtigheden der bezoekers vergeten was. Toen de 1 7 t.h. in December 1929. (tegenwoordig zijn. VÏQIJW Van den herbergier het OpClldCj

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1