TELEFUNKEN TEIinilEI Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Belgie's Veiligheid HM», Suite ril and Maurice KNOCKAERT-LEPOUDRE, ZONDAG 1 MAART 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 9. TEtE FUN KEN VEURNE. Tel. 311 CHARLES DECLEHCQ, Bertenplaats, 13, Poperinghe. hebben. Het parket is ter plaats afge stapt. ABONNEMENTEN Jaar, in stad I 2 fr per post 1 6 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «O» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat Ken bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. PostcKeckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN (Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Hoe zijn nu onze internationale verhoudingen, en de plichten, die er uit voortvloeien De ons opgelegde neutraliteit, die, in 1 839, officieel bevestigd werd, ver plichtte onze natie den toegang van Belgie te verhinderen aan alle vreemde troepen. We mochten alleen een be roep doen op de mogendheden, die de Belgische neutraliteit waarborgden, in geval onze grenzen geschonden werden Maar in 1914 hebben wij het beleefd hoe de verplichting te wenschen liet. Ons leger doorworstelde een crisis be gonnen met het berucht vrijwilligers- stelsel dat schipbreuk geleden had, maar ons gansch leger ontredderde tot 1914. Belgie heeft zich moeten verde digen zooals het kon en dit wist ook Duitschland daar het verkoos zijn le ger door ons land naar Parijs en de zee te doen oprukken, in plaats van den weg door Zwitserland te nemen. Het Belgisch leger telde in 1914 slechts een honderdduizendtal man, die erbarmelijk onderricht waren. Er was gebrek aan officieren, onderofficie ren en mitrailleuzen. Het zwaar ge schut bestond niet. Er waren ook wa penen en munitie te kort, aldus heeft men duizenden vrijwilligers naar huis moeten zenden. Vergeleken met de Fransche en de Duitsche troepen in eerste linie was de evenredigheid van ons leger toen 1/15 Onze politieke mannen van voor den oorlog hadden altijd gezegd dat de ga- randeerende mogendheden daar waren om ons land desnoods te verdedigen. Die antimilitaristische demagogie heeft over ons arm landeken den inval den oorlog, de bezetting met hun na sleep van rampen, gruwelen, nood en ondergang gebracht. De opgedrongen neutraliteit is in 1914 een catastroof geweest aangezien zij de bevolking had overtuigd dat zij zich niet moest verdedigen en dat een leger een verkwisting was. De neutraliteit bestaat niet meer. Duitschland en Oostenrijk hebben haar zelf geschonden en uit den weg ge ruimd. Het verdrag van Versailles heeft haar officieel afgeschaft. Wij moeten dus op ons zelf rekenen en ons zelf helpen, Hoe staat het land er voor De Belgische driehoek is omringd, tenzij in het Noorden, door buren wier oorlogsmacht 6 tot 1 0 maal grooter is dan de Belgische. Het Belgisch grond gebied is zoo klein dat het na twee a drie weken zou kunnen veroverd wor den. Het spreekt als van zelf dat Bel gie alléén zijn grond niet kan verdedi gen. Anders zou het een versterkt kamp moeten zijn, bezet door een be stendig leger van 300 tot 400.000 man Zoo iets zou de ecpnprnische dood van het kleine Belgie zijn. Maar versterkingen die aangepast ?ijn bij de moderne tactiek en bewape ningen, een vooropgezet plan dat ver nielingen en hindernissen voorziet, kun nen de grendel van zijn poorten wezen. Een dekkingsleger met voldoende ka ders, instructie en materieel kan dienst doen als revolver in afwachting van de gendarmen die per telefoon geroepen worden krachtens onze defensieve ver dedigingsverdragen. Als we zoo iets bezitten zullen wij op onze beide ooren mogen slapen en rustig voortwerken. Kan dat Ja, maar de middelen la ten te wenschen. Het leger mist modern materieel de bewapening van 't voet volk moet gansch vernieuwd worden. Er is dus geld noodig voor die bewa pening maar ook voor de versterkin gen en den vliegdienst. De kaders en troepen zijn thans be ter opgeleid dan in 1914. Dank aan de crisis is de vrijwillige werving van de onderofficieren niet meer moeilijk. Ons militair; accoord rget Frankrijk, dat van louteren defensieven aard is, zou moeten uitgebreid worden tot En geland. Dat is door de Belgische re geering reeds in 1920, na het sluiten van bedoeld accoord, aan Engeland voorgesteld, maar het kabinet van Sint James dient nog altijd een toestem mend antwoord te geven. Belgie treft dus geen verwijt. Alles wat wij mogen hopen is dat Engeland ter qlfdei uur zal tüsschenko- men als in Augustus 1914, toen het door een woord den oorlog had kunnen verhinderen en in elk geval een bezet ting van Belgie door de Duitsche le gers. Engeland's tusschenkomst heeft ons in de eerste maanden van den oorlog maar weinig gebaat. Ons zwak legertje heeft om zoo te zeggen alleen het grondgebied moeten verdedigen van Luik tot den Yzer. Laat ons geen nieu we illusies koesteren, in geval dit dra ma opnieuw mocht vertoond worden. Engeland heeft wel een sterke vloot, maar het heeft geen leger dat kan ont schepen om het onze dadelijk bij te springen. Dat de les van 1914 niet ver loren ga. De Antwerpenaren weten best in wat de Engelsche hulp bestaan heeft... Alleen de Franschen door den aard van de ligging van hun land, en hun organisatie, kunnen ons tijdig ter hulp komen, op voorwaarde dat er geen improvisatie meer gebeure als in 1914, toen de Franschen zelfs geen kaart van Belgie bezaten en aldus de nederlaag leden bij Charleroi en in Lu xemburg. Om zoo iets te verhinderen bestaat juist het accoord van 1 920, opdat de Fransche bondgenooten op verzoek van onze regeering zoodra mogelijk de strategische punten, die hun aangewe zen zijn, zouden kunnen bezetten. Het accoord waaraan reeds zooveel inkt is verkletst, is niets anders dan zulke o- veréenkomst om dé vroegere misslagen te verhinderen. Elk blijft meester in zijn huis. Men hoeft ook te weten dat ons le ger in tijd van oorlog vooral een leger van reservisten wordt. Elk Belgisch bur ger moet in oorlogstijd dienen tot 45 jaar 1 5 jaar in actieven en in reser- vedienst en I 0 jaar in den territorialen dienst). Een dekkingsleger is dus een behoefte. Het bestaat bij ons uit de drie laatste onderwezen klassen. Dit is een effectief van 1 50.000 man met de vrijwilligers en het kader, ver deeld in drie legerkorpsen van elk twee divisies voetvolk. Die legermacht moet in zeer weinig tijd gemobiliseerd en vervoerd worden om den invaller het hoofd te bieden. Onder de bescherming van dit leger wordt een tweede gevormd, bestaande uit zes divisies voetvolk der reserve, bevattende de drie volgende klassen en bestemd om het dekkingsleger te versterken na eenige weken oefening. De andere klassen worden gezonden naar de depots gezeid van versterking en onderricht, om er nieuwe divisies te vormen of het veldleger te versterken. De wapens en het materieel vopr de 2 divisies op ppriogsvaet en ook de stocks noodige munities bestaan in onze depots en magazijnen. De verdediging van het grondge bied omvat versterkingen en een plan van vernielingen en hindernissen. De versterkingen zijn de oude for ten van den rechteroever der Maas te Luik en Namen en het te bouwen fort van Eben-Emael, dat de brug van Visé en het wegennet rond Maastricht zal bestrijken. Brialmont had dergelijk fort bij Visé gevraagd, doch hij bekwam het niet en over Visé zijn de Duitschers het land binnengevallen, des te meer daar het bataillon van major Collyns bevel ont vangen had bij de eerste schoten het veld te verlaten tot bittere razernij van de officieren en soldaten, Te Antwerpen worden dq forten en de schansen van den nieuwen gordel van 1905 hersteld. Wanneer het Albertkanaal in 1935 zal voltooid zijn, zal het tusschen Ant werpen en Visé een geduchte verdedi gingslijn uitmaken. Dit kanaal zal de flank van ons leger aan de Maas dek ken of ons leger toelaten het hoofd te bieden aan een inval van het Noord- Oosten. Een plan van vernieling en hinder nissen, dat de versterkingslijn volledigt is in de puntjes opgemaakt. Men zal zich herinneren dat derge lijk plan in 1914 niet bestond. Men had de tunnels van den Vesdre-spoorweg, noch zekere bruggen over de Maas en andere rivieren niet lafen springen en zoo kon het Duitsche legpr Brussel en den Yzqr en ook de Marne bereiken. Anders zou een gemeen overleg tus schen de Belgische en Fransche staven zulks hebben verhinderd, daar de Duit schers over geen voldoende munitie zouden beschikt hebben door de ver nieling van bruggen en wegen. Er is nog een ander vraagstuk waar over men niet spreekt, dit is de organi satie van de algemeene mobilisatie pp het gebiptj dvr nij v.erhqid, de financie en den handqj. Dit is een zeer ingewik keld iets. Zulke mobilisatie moet reeds in tijd van vrede bestudeerd worden Het groot werk is nochtans reeds afge daan net als in Frankrijk. De vader van de huidige militaire inrichting is generaal Gallet, hoofd van den staf en na den Koning, opperbe velhebber van het leger. Ziehier beknopt de opvatting van den algemeenen staf onze waarschijn lijkste en eenige vijand is de overwon nene van gisteren, (Duitschland), die thans een beroepsleger van 200.000 man bezit, dat uiterst goed uitgerust is. Dank aan zijn nijverheid en dichte bevolking, die van nu af gedrild is jn; allerlei vereenigingen de Stahlhelm, Reichsbanner, Nazis enz., is Duitsch land zeer geducht. Zijn bestendig leger kan de mobilisatie van Belgie en van Frankrijk in de war sturen door een brusk offensief door middel van auto's en vliegmachienen. Belgie met z'n klein grondgebied heeft zoo iets te vreezen. Dit Duitsch beroepsleger kan ook een pand nemen en het behouden tot den vrede. Ons rijk landje is daartoe gansch aangewezen, is 't niet In beide gevallen hoeven we dus het volgende te vreezen dat in vollen vrede twee Duitsche divisies met motos zich op Luik en Maastricht werpen. In enkele uren kunnen zij dit doen en zich er nestelen in afwachting van versterkingen. De bruske aanval op Luik als in 1914 kan herhaald worden met als doel de verovering van Belgie. Dan is ook een algemeehe aanval mogelijk, maar dan is de verrassing uitgesloten. De twee jongste operaties kunnen verijdeld worden door onze organisa tie, wel te verstaan als de Fransche bondgenooten er rap bij zijn dank aan de bepalingen van het Fransch-Bel- gisch accoord. Het ig ook te hopen dat de Engelschen ook niet te laat zouden komen. Maar het bliksemsnel offensief van nr 1 vergt versterkingen, die aan de grens lang genoeg den vijand kunnen tegenhouden, om vernielingen te doen en het veldleger toe te laten ter hulp te komen. Een klein leger als dekking, maat goed onderwezen en van een flink ka der voorzien beantwoordt aan de hui dige Duitsche organisatie, terwijl ge neraal Hellebaut de niet voldoende ge oefende reserves dadelijk wil gebrui ken. Een flink kader is noodzakelijk. De uitvallen yan Antwerpen, waarvan er sommigen geleid werden met een even redigheid van 3) 1 in ons voordeel wa ren daardoor een nederlaag. Als wij over denzelfden tijd als in 1914 beschikken, beantwoordt de or ganisatie van het leger bijna aan de vereischte. Indien onze bpncJg^n0Oten niet meer de misslagen van 1914 be gaan, mogen wij hopen dat de vijand niet verder dan de Maas zal gerakep. Integendeel, als wij gepo 24 uren op j voorhand een hrusken overval kunnen voorzien, kan onze toestand hachelijk worden, want Belgie zal ^r ^Jan meer aan toedragen dan in 19 1 4. Wij moeten dus fortificaties aan de grens hebben, sterkere garnizoenen in de provinciën Luik en Limburg en een inlichtingsdienst van eersten rang aan den linkeroever van den Rijn. Het is ook noodig dat wij de streng ste maatregelen nemen tegen de spi- onnage in ons land, en de vreemdelin gen, alsook verdachte Belgen doen be waken. Radio, draadlooze telegrafie, telefoon, lichtseinen, windmolens, die men in den oorlog naar zekere richting keert, zooals de Duitschers dit reeds in 1870 deden, zooals Leon Bloy, oor logsvrijwilliger in het leger der Loire verhaalt, enz., dit alles moet van dicht bij gadegeslagen worden. Alle Belgen, zonder onderscheid, dienen belang te stellen in de verdedi ging van hun land. Men geve geen acht op de pacifisten van alle kleur. Dit is maar politiek. Als ons land nog overrompeld yfprdt, zullen zij de eersjpri zijn om dienst te nemen, net als de socialistische anti militaristen. Als Duitschland zal zien dat het bij ons ernstig gemeend is en dat wij door alle middelen den oorlogsgeesel van de grenzen Van ons land willen houden, zal het Reich ongetwijfeld Belgie eer biedigen, zooals het met Zwitserland gedaan heeft in 1914. Djt ligt in den aard van den Germaan. L, l). C. Overstroomingen in Argentinië, Tengevolge van de geweldige stort regens is de Rio-Grande in Argentinië uit zijn bedding geloopen, heeft een uitgestrekt gewest blank gezet en tal rijke huizen vernield. De verbindingen werden onderbroken. Troepen zijn ter plaats afgestuurd. VIII6 HANDELSFOOR YPER 1931. In hare laatste vergadering heeft het Komiteit de volgende maatregelen en voorwaarden betrekkelijk de Tentoon stelling vastgesteld A). De Tentoonstelling is uitsluite- lijk voorbehouden aan Handelaars en Nijveraars der Stad. Echter mogen de depositarissen van vreemde firmas, de stad bewonende en onder hunnen naam Uan de Handelsfoor deelnemen B). De plaatsen der standen wor den door het Bestuur aangewezen. C). De deelnemers betalen de som van twee franken per v.m. plaatsruimte D)- De tentoonstellers moeten aan het Bestuur hunne aanvraag richten, meldende de noodige oppervlakte wel ke zij begeeren, den aard der tentoon gestelde goederen, alsook de waarde dezer aan ieder deelnemer zal eene kaart tot dit doel in te vullen, overhan digd worden. E). De tentoongestelde goederen worden tegen brandgevaar verzekerd, de premie moet door de tentoonstellers betaald worden, volgens de waarde der goederen door hen opgegeven. Ins gelijks worden de onkosten der Elec- trieke verlichting door de deelnemers der Foor betaald. De Flandelsfpor °P Witten Donderdag en eindigt op tweeden Paaschdag 6 April. HET GEKENDE WERELDMERK Uitslagen welke uwe eischen overtreffen. Het bestuur heeft besloten de mede werking te verzoeken van de leden der Handelskamer, de tentoonstellers in de Foor en deze ten huize, om de beslo ten Tombola in te richten. Ten dien einde zal aan eenieder de zer eene omzendkaart gezonden wor den, hun vragende een prijs voor de Tombola te schenken. Deze zullen, vol gens opgave, door de zorgen van het Bestuur afgehaald worden en ten toon gesteld in eene zaal der Middelbare School, gedurende den duur der Foor. Het Bestuur dopt een warmen op roep o.pdaj elk het zijne zoude bijdra gen tot het gelukken der Tombola en stuurt bij voorbaat zijnen vurigen dank tot de milde gevers. De plakbrreven zijn afgewerkt en zullen deze week in steden en dorpen van het arrondissement worden uitge hangen. Zooals voorgaande jaren, zul len deze kunstplakbrieven veel bijval genieten en door jong en oud met be langstelling gelezen worden. Weldra zal pene vergadering voor de Tentoonstellers gehouden worden en bij deze wordt aangedrongen, om onverwijld de handen aan het werk te slaan om iets. prachtig en aantrekkend tot stand te brengen. Julien Tahon. IIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII DE KWESTIE VAN EUPEN EN MALMÉDY De New-York Times Magazine publiceert een artikel, gewijd aan Eu- pen en Malmedy en geschreven door een zijner medewerkers die deze streek heeft bezocht. Hij geeft zijn indrukken weer als volgt De economische wederaanpassing werd te Eupen en Malmédy, spijts de moeilijkheden die zich voordeden, op bevredigende wijze verwezenlijkt en de Duitschgezinden zelf nemen aan dat het gebied thans in beteren financieelen toestand verkeert, dan indien het was Duitsch gebleven. De Duitsche scholen zijn op den zelfden voet ingericht als de Fransche scholen en de minderheid beschikt over dezelfde vrijheid als de meerderheid. Ten opzichte dezer minderheid werd niet de minste vijandige drukking op de bevolking uitgeoefend geen en kel dagblad werd gesehorst en geen en kele poging werd aangewend om de Duitsche taal uit het gebied te weren» Anderzijds schrijft de «New-York Times» onder meer Belgie, dat reeds een tweetallig land is, is zeer lijdzaam. Te F.upen- Malmédy bestaan Duitsche en Fransche scholen en de twee talen worden er op gelijken voet pnderwezen. Eupen en Malmédy, ofschoon zij de gestrengheden, die normaal elke verandering v^n spuvereiniteit verge zejlep, gekend hebben, zijn gelukkig en tevrpden. De inwoners over hun lot onder vraagd antwoordden Wij zijn Duit schers, natuurlijk, maar de toestand is niet slecht Dat is ongetwijfeld de schoonste hulde die een regeering van haar nieuwe onderdanen verhopen mag Voor alle inlichtingen en demonstraties, wendt U tot den Gewestelijken Verdeeler voor *t Noordelijke Gedeelte der Provincie, Brugge inbegrepen, de streek van Thourout en Yper Onderagent voor POPERINGHE OPGELET De TELEFUNKEN waarborg strekt niet tot de ontvaagsttoe- stellen, verkocht zonder tusschenkomst der gemachtigde Agentschappen, die alleen het waarborgcertificaat voortkomende van de Firma TELE FUNKEN kunnen bezorgen. WEDEDOPROEPINGEN IN HET LEGER Voor schiet- en oefeningsperioden zullen volgende wederoproepingen in 931 geschieden A. - INFANTERIE. 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 9e Linieregimen- te, Bataljons Mitrailleurs en Infanterie. Batterijen der le en 2e Voetvolkafdee- lingen, van 13 April tot 23 Mei. 1 e, 2e, en 3e Jagers te Voet, le Re giment Karabiniers, 8e Linieregiment, 1 e Regiment Grenadiers, Bataljons mi trailleurs en Infanterie. Batterijen der 5 e en 6e Voetvolkafdeelingen, van 13 Juli tot 22 Augustus. 1 e, 7e, 1 0e, lie, 1 2e en 1 3e Linie regimenten, Bataljons Mitrailleurs en Infanterie, Batterijen der 3e en 4e Voet volksafdeelingen, van 27 Augustus tot 7 October. B. - RUITERIJ, FIETSREGIMEN- TEN, PANTSERAUTO'S, van 28 Mei tot 3 Juli. C. - ARTILLERIE. Je, 2e en 1 3e Regimenten (voor de 2e groep van het 2e Regiment Artil lerie, wordt de datum later vastge steld), van 27 Maart tot 7 Mei. 6e, 1 I e en I 4e Regimenten Artille rie, van 25 Juni tot 5 Augustus. 3e, 8e en 1 5e Regimenten Artille rie, van 10 Augustus tot 19 September Rjidende Artillerie van het Ruiterij- korps, van 11 Mei tot 20 Juni. Gedragen en getrokken Artillerie van het Ruiterijkorps, vanl3 Juli tot 22 Augustus. Legerartillerie, van 31 Augustus tot 10 October. Een aantal telefonisten-seiners en de stukrijders kunnen evpnwel, voor de behoeften tijdens de oefeningen in het kamp van Beverloo, op onderstaande tijdperken wedergeroepen worden. 1 e, 2 e, 13e Regimenten Artillerie, van 13 April tot 23 Mei. 6e, 11e, 14e Regimenten Artillerie, van 13 Juli tot 22 Augustus. 3e, 8e, 1 5© Regimenten Artillerie, van 27 Augustus tot 7 October. D. - GENIE. 2e Genieregimpnt per bataljon, van 30 Maart tot 9 Mei, van 26 Mei tot 6 Juli, van 13 Juli tot 22 Augustus. 3e Genieregiment per bataljon, van 27 April tot 6 Juni, van 29 Juni tot 8 Augustus, van 24 Augustus tot 3 Oc tober. 4e Genieregiment per bataljon, van 13 April tot 23 Mei, van 15 Juni tot 25 Juli, yan 10 Augustus tot 19 Sep tember. Fietsgenie, van 27 Juli tot 5 Septemb Bataljon Pontonniers, van 5 Octo ber tot 14 November. E. - Grondverweer tegen luchtsche pen, van 12 October tot 21 November. De wederoproepingsdatum voor de militianen van Luchtvaart, Oversei ningstroepen, Strijdwagens, Vervoer- korpsen, Opnemingsdienst der Artil lerie, Spoorwegtroepen, zullen door de korpsoversten vastgesteld worden. DE CRISIS IN EUROPA Een artikel van den heer Painlevé De «Annales» bevat een artikel van den heer Painlevé over de economische en politieke crisis in Europa. Hij zegt dat het grootste kwaad, waarvoor een geneesmiddel moet wor den gevonden, bestaat in de wanver houdingen tusschen voortbrenging en de geldvoorziening, welke wanverhou dingen sommige volken tot honger snood doemen, millioenen arbeiders werkloos maken en zelfs de landen, die het minst van de crisis te lijden hebben, verontrusten. Het wordt tijd aldus de h. Pain levé dat Europa gaat inzien dat zijn leven en lot op het spel staan. De heer Painlevé acht het noodig zich te ver zetten tegen de bolsjewistische leer, die voor nieuwe landen zoo verleidelijk is. Om de ellende der Europeesche vol ken te genezen, moet men zoeken maar vóór alles de overtuiging ingang doen vinden dat geen volk belang heeft bij den ondergang van een ander volk. lUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIilllllllM DRINKT MAS-CAR BIER MINJSTER1EELE WIJZIGINGEN Verschillende bladen handelen deze week weer over mogelijke veranderin gen in de regeering. Nog steeds wordt er gesproken over het ontslag van de heeren Houtart en Lippens, ingeval de wet op de onver- eenigbaarheid van het ambt van minis ter met dit van maatschappijbeheerder ter bespreking zou komen. Als moge lijk opvolger van den heer Lippens wordt dan de naam van den heer Leo Dens, van Antwerpen, vooruitgezet. Van den anderen kant, zou de heer Jaspar de koloniën laten varen, maar het deel Binnenlandsche Zaken van het departement van den heer Baels over nemen. Voor de koloniën zou dan een nieu we titularis komen, en men zal zich herinneren, dat mèt of zonder kans, de naam van den heer Tschoffen in elk geval reeds vooruitgezet werd. DRINKT MAS-CAR BIER Een Man verwurgt zijne Vrouw. Mad. Macroubie Pazudjtan, 39 jaar oud, van Armeniaansche afkomst, was sinds 5 Februari uit hare woning te Chomérac, Frankrijk, verdwenen. Haar lijk werd nu in een fabriekvaart gevon den door de gendarmerie van Pouzin. Het lijk had nog een koord aan den hals. De man, die van de moord ver dacht werd,, heeft tijdens een onder vraging bekend zijn vrouw verwurgd en haar lijk in het water geworpen te

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1