Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. i Sf GROOTE ZOMERCARNAVAL 1 SS f| buitenland abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren aankondigingen Set Wetsvoorstel betreffende de Winkelsluiting den Zondag 7.000 FR. PRIJZEN EN PREMIËN FR. 7.000 2$ •sqgui.isdo^ uba paeue}a.jd9ssps}g }aq do M V Zittijd 1931. ZONDAG 17 MF.I 1931. WEEKBLAD i 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 20. I Jaar, in stad I 2 (r per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. |Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. VOOR DE WINKELIERS. Artikel I. Behoudens de bij deze wet voorziene uitzonderingen a) is het verboden, magazijnen, win kels, ballen en markten, na 1 2 uur des middags open te houden op de open bare rustdagen. Als de openbare rust dagen gelden de Zondagen en Wette lijke Feestdagen b) is het verboden magazijnen, win kels, hallen en markten open te houden gedurende de weekdagen na 's avonds negen uur en vóór 's morgens vijf uur; c) op eiken Zaterdag en op den werkdag, voorafgaande aan O.H. He melvaart, O.L.Vr. Hemelvaart, Aller heiligen, St. Niklaas, Kerstmis en Nieuw Jaar geldt deze laatste verbodsbepa ling enkel na elf uur 's avonds en vóór vijf uur 's morgens. Art. 2. Hetzelfde verbod geldt voor het rondventen op de openbare wegen, bij uitzondering van a) het venten met dag- en weekbla den b) het venten met kleine eetwaren en alcohol-vrije dranken. Art. 3. Het is verboden op de uren waarop men geen winkels mag open houden voor het publiek a) In een winkel of inrichting onder de toepassing der huidige wet vallende waren te verkoopen. De klanten die op het vastgestelde sluitingsuur in het verkoopslokaal aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot hoogstens een half uur na den door de huidige wet vastgestelden tijd. b) Uit gezegde lokalen koopwaren mede te nemen, welke op de onder het verbod vallende uren zijn verkocht. Art. 4. De verbodsbepalingen der vorige artikels zijn niet van toe passing op a) De hotels, spijshuizen, drankslij terijen en ontspanningsinstellingen. b) De inrichtingen alwaar eetwaren en levensmiddelen verkocht worden, maar enkel wanneer de hiernavermelde voorwaarden vervuld zijn 1. de verkoop om 't verbruik ter plaatse 2. de verbruikslokalen moeten vol doen aan zekere vereischten, vast te stellen door Koninklijk Besluit. 3. de winkels alwaar toeristische wa ren en aandenkens worden verkocht, maar dit enkel vanaf 1 Mei tot en met 31 October van ieder jaar. 4. de apotheken. 5. in dringende gevallen, en alleen voor deze gevallen a) de hoefsmederijen b) de werkplaatsen jen winkels voor het herstellen van wielen, auto's, kar ren of levering van essence. 6- de garagen voor alle vervoermid delen, Art- 5. r De verbodsbepalingen, in de vorige artikelen voorzien zijn niet van toepassing op de Badsteden en Zo merverblijfplaatsen vanaf den Zondag vóór Paschen tot October van elk jaar. Deze datums kunnen alleeri door Koninklijk Besluit worden gewijzigd. Art. 6. De wettig erkende ver- eenigingen van bedrijven, die onder deze wet vallen, kunnen hetzij de vol ledige opheffing, hetzij een vergcher ping of een eenvoudige wijziging der voormelde verbodsbepalingen voor de bedrijfsinrichtingen van hun vak aan vragen. Art. 7. Indien deze aanvraag en kel gedaan wordt voor de bedrijven van een gemeente of de agglomeratie, dan moet deze uitgaan van den plaat selijken bond en gestaafd worden door minstens 2)3 der aangesloten leden van voormelden Bond. Deze aanvraag moet gericht worden tot 't Bureel der Provinciale Kamer van Ambachten en Neringen. Wanneer er in bedoelde plaatsen meerdere wettig erkende vereenigin gen van hetzelfde bedrijf bestaan en een dezer of allen een aanvraag tot het Bureel der Bevoegde Kamer van Am bachten en Neringen hebben gericht, dan zal deze laatste de leden der be staande wettig-erkende vereenigingen raadplegen. Om in aanmerking te ko men moet er een meerderheid der 2)3 van 't gezamenlijk getal leden bereikt "worden. Komen alleen in aanmerking om de ^eerderheid der 2)3 tp vormen, d bfidrijïshpofden die, pp 't oogenblik der aanvraag minstens zes maand dee uitmaken der vereeniging. Is in beide gevallen de meerderheic der 2)3 bereikt, dan wordt de aan vraag, met gunstig advies, door de 3rovinciale Kamer van Ambachten en Neringen aan het Ministerie, belast met den Dienst van den Middenstandsbond overgemaakt. Een Koninklijk Besluit bekrachtigt de voorgestelde wijziging. Art. 8. Indien deze aanvraag ge daan wordt voor cle bedrijven van het gansche Land, of van enkele provin ciën, dan hoeft deze gericht tot den Hoogeren Raad van Ambachten en Meringen. Deze aanvraag moet gestaafd wor den door minstens de 2)3 der wettig erkende plaatselijke vereenigingen van ret betrokken bedrijf. In den schoot dezer plaatselijke vereenigingen is ook een meerderheid der 2)3 vereischt. Na 't advies der bevoegde Provin ciale Kamers van Ambachten en Ne ringen te hebben ingewonnen, wordt de aanvraag door den Hoogeren Raad overgemaakt a,an 't Ministerie belast met den dienst van den Middenstand. Een Koninklijk Besluit bekrachtigt de voorgestelde wijziging. Art. 9. Als uitzonderingsmaatre gel en naar gelang de plaatselijke om standigheden, kan de Gemeenteraad, onder bekrachtiging der Bestendige Afvaardiging, en na advies van de Pro vinciale Kamer van Ambachten en Ne ringen, toelating verleenen, 't zij aan de bedrijven der gansche gemeente, t zij van een zeker vak of van een ge lucht den ganschen Zondag of Feest dag open te houden, of de sluitings- en openingsuur der werkdagen te ver zetten, maar dit onder de uitdrukke- jk beperkte voorwaarden 1 Voor de sluiting op de openbare rustdagen: deze uitzonderingen mogen nooit, voor een gemeente, de tien da gen in 't jaar overschrijden. 2). Voor de dagelijksche winkel sluitingsuur mag hoogstens met 2 uur en het openingsuur met 1 uur verzet worden. De uitzonderingen mogen ook nooit, voor een gemeente, vijf en twin tig werkdagen per jaar te boven gaan. Verder strekkende uitzonderingen cunnen enkel door Koninklijk Besluit verleend worden, uitgevaardigd na ad vies der betrokken Provinciale Kamer van Ambachten en Neringen. Art. 1 0. Het is op de hierboven vastgestelde rusturen, aan de onderne mers van inrichtingen, die in de uit zonderingen vallen, verboden andere waren te verkoopen, dan die welke zij gewoonlijk in hun handel te koop stellen. Hetzelfde geldt voor de leurders en venters. Art. 1 1De overtredingen wor den vastgesteld door eiken politieof ficier of door een agent van het Beheer daartoe door den Staat aangesteld, bij processen-verbaal, die gelden als be wijs, zoolang een tegenbewijs er niet van is ingebracht. Een afschrift van het proces-verbaal wordt, op straffe van nietigheid, bin nen de acht en veertig uren, aan den overtreder en aan den sekretaris- schatbewaarder der Kamer van Am bachten en Neringen van de provintie der woonplaats van den overtreder, ter hand gesteld. Art. 1 2. De overtreding der ver bodsbepalingen dezer wet worden met een boete van minsteng 26 frank be straft. Bij hervalling kan daarenboven, de Rechtbank, op de kosten van den over treder, de aanplakking van 't gevelde vonnis of 't verschijnen ervan in een of meerdere dag- en weekbladen be velen, Art. 1 3. - Hoofdstuk VI en art. 85 van Boek 1 van het Strafwetboek zijn toepasselijk op de gevallen door deze wet voorzien, Art. I 4, De pvertredingen, zoo als hierboven vastgesteld, kunnen ook aanleiding geven fpt pene burgerlijke rechtsvordering tót schadevergoeding die tegen den overtreder ingesteld op verzoek der Provintiale Kamer van Ambachten en Neringen, Het bedrag dezer schadevergoeding dat ten goed komt aan de kas van de voormelde Kamer, zal in evenredig heid zijn met den omgang der overtre dende handelsinrichting en het belang van het hrisdrijf. Art. I 5. Deze wet treedt in wer king twee maand na hare bekendma king, LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HERINNERINGEN VAN EEN DUITSCH OFFICIER Orat7/ettende oorlogstooneelen Op 2 3 April 1929, twee jaar gele den dus, werd door de voorbereidings conferentie der ontwapening een voor stel van ons Land aangenomen, waar bij de scheikundige en bacteriologische oorlog zouden verboden zijn. Dit verbod werd reeds eens aange nomen te Den Haag maar eerst over treden door de Duitschers in den laat- sten oorlog. De Ontwapeningsconfe rentie, vertraagd door de oneenighe- den opgerezen ter gelegenheid van het Vlootaccoord tusschen de verschillen de groote mogendheden, en waarin sindsdien een nieuwe regeling getroffen werd, moet in Februari 1932 plaats hebben. Daarop zal ook deze kwestie nogmaals te berde komen en het Bel gisch voorstel stellig bekrachtigd wor den. Het is zeker, dat zoolang een gru welijke zaak op zichzelf als een oorlog, nog niet kan afgeschaft worden, het reeds een voordeel zou zijn, indien een internationaal verbod op den schei kundigen oorlog aangenomen, maar ook nageleefd werd. De gasaanvallen gedurende den oor log 1914-1918, die bij den strijd zelf zoovele slachtoffers maakten, en die nadien nog zulke vreeselijke gevolgen na zich sleepten, zijn nog versch in iedere herinnering. Het is echter wel belangwekkend, eens te vernemen, hoe een Duitsch of ficier Max Wild, die vanaf het voor jaar 1915 aan het Duitsch-Oostelijk front werkzaam was, en die den eers ten gas-aanval door de Duitschers daar meemaakte, dien in een boek In ge heime Opdracht afschildert. Zijn eer ste verklaring is reeds, dat «die ge beurtenis heden nog als de vreeselijk- ste episode vut den oorlog, hem als een kwellende herinnering achter volgt Die officier moest namelijk persoon lijk den geleerden uitvinder van dit afschuwelijke krijgsrniddel nabij Bo- limow aan het Duitsch-Russische front vergezellen, om hem tp beschermen, tegen mogelijke ongevallen. De dienst der weerkundige waarne mingen had gunstjgen wind voorspeld, 't is te zeggen wind dus, die in de rich ting van den vijand waaide. De Duit- sche officieren en soldaten hadden het masker aan, en wachtten in spanning, niet goed begrijpende, waarheen men wilde, de gebeurtenissen af. Op zeker oogenblik werd het tee- ken tot openen der groote flesschen gas geblazen. Enkele oogenblikken la ter snelde een officier naar den regi mentoverste en meldde hem iets, dat zelfs den ruwen krijgsman deed ont stellen. Wat was er gebeurd Weldra zagen de Duitschers het maar al te goed. De wind was even gekeerd, maar toch genoeg om twaalfhonderd man, die het masker tengevolge van welk bevel ook, hadden afgelegd, te dooden terwijl talrijke zwaar getroffen uit de voorste stellingen moesten weggedra gen worden. De Duitschers hadden hun eersten aanval zwaar betaald, maar de officier, die het verhaalt, moet zelf be kennen, dat dit niet te verwonderen was, daar immers de manschappen met dit nieuwe doodende middel niet ver trouwd waren. De proefnemingen moesten echter voortgezet worden, en trots hej eei*ste vreeselijk ongeluk, we.rd bij het op nieuw keeren van den wind, de voort zetting van dpn aanval bevolen. De of ficier deed den geleerde opmerken, of het niet «beestig» was, menschen, die zich van niets bewust waren, pp zoo n gluiperige "vyijze Je dooden, nadat zij gedurende zoo'n langen tijd als man tegenover man gestaan hebben, waar op de geleprde he| kenschetsende ant- woprd gaf pij kun| op uw manier misschien gelijk hebben, rpaar wij moe ten ajle moreele overwegingen ter zijde laten, willen wij onze eigen rnannen beschutfpn Het verder gebeuren zou echter den officier overtuigen, dat hij, en niet de geleerde gelijk had, Wanneer het aan te nemen was, dat het gas bij den vijand gewerkt had, en niet meer gevaarlijk was voor de Duitschers, begon het voetvolk het vooruittrekken. Alles aan de Russische zijde was volledig stil, geen schot viel meer. Wij laten het wpord hjer aan Max Wild, den pfPic.ier De professor had mij iets vreese- lijks laten Yermoeden. Maar wat ik hier te zien kypeg, dat slagveld van pen moordende formule, was jets afschu welijks, dat geen menschelijke fantasie zou kunnen bedenken. Een slagveld vol menschen, die in doodstrijd heen en weer rolden, die op handen en voeten trachtten zich voort te sleepen, die zich als in waanzin de kleederen van het lijf sleurden. Daar lag er een, de vin gers in den grond geklemd, daar een andere, met uitpuilende oogen, waarin dëf ontzetting tegenover het onbegrij pelijke te lezen was. De reutelende, fluitende ademhalingen spraken van ontzettende kwellingen. Blauw de lip pen, blauw dat, wat vroeger het wit der oogappels geweest was, en onbe schrijfelijke grauwe gezichten. Was dat nog oorlog Of was dat misschien slechts het ware gelaat van den oorlog? De Duitschers zelf waren stom van ontzetting en als reactie trachtten zij nog te redden, wat er nog te redden was, terwijl blikken vol haat op den geleerde gericht werden, die ongevoe lig voortging de phasen van zijn uit vinding en de uitwerkselen van zijn gas op de stervenden te controleeren. De gansche natuur, de boomen, de bladeren, alles had de vernielende wer king van het stikgas ondergaan. Op het veld reeds werd de officier vreeselijk getroffen door de gevolgen van het gas, maar nog erger werd zijn ontroering, wanneer hij de loopgraven bereikte waarin alles ten doode ge bracht was, en waarin vreeselijk ver wrongen gelaatstrekken aanduidden wat een lijden die menschen ondergaan hadden alvorens te sterven. Achter de loopgrachten had een batterij zich door de vlucht willen redden, maar men schen en dieren werden onmeedoogend door het gas neergeslagen. De officier besluit zijn verhaal met de verklaring, dat hij den roem van den geleerde die de stikgassen uitvond niet benijdde, NAAR 'T EINDE VAN DE CRISIS Langzaam maar zeker. Zonder hier in al te veel bijzonder heden te willen treden, moeten wij be sluiten, dat de vooruitzichten op een economisch herstel voor wat ons land aangaat, ongetwijfeld meer aanmoe digend zijn dan eenige weken geleden. De eerste lichtstralen trachten door te breken. Dit vooruitzicht wordt be vestigd door wat men in andere lan den opmerkt, behalve in Frankrijk, waar zich het uitzonderlijke geyal voor doet, dat dit land eerst zepr laaf door de crisis aangetast y^erd en bijgevolg nog scherpere ziekteverschijnselen te doorloopen heeft. Wij komen in dat opzicht na vele andere landen aan, en Frankrijk komt nog na ons. Dat is aan verscheidene oorzaken toe te schrijven, vooral aan zijn protectionisme. Deze verergering van den toestand in Frankrijk, de stijging van het aantal hunner werkloozen, de mislukking van de poging om bedenkelijke tegensym- tomen, kunnen ons. niet doen afwijken van onze overtuiging dat de crisis haar hoogtepunt bereikt heef) in 't algemeen ofschoon voor sommige producten en bedrijven dit nog niet 't geval is, Het is ontegensprekelijk een voor uitgang. Want in dit geval ia stilstand al heel aanmoedigend. Wij zijn van het hellend vlak af en dat is al iets. Nu bedenke men echter dat men van dit vlak niet onmiddellijk begint naar bo ven te klimmen, Neen, eerst gaan we nog, een stabilisatieperiode meemaken Deze kan nog maanden duren, mis schien wel het heele jaar. Maar tpeh, het groote gevaar is ge weken. STAD POPERINGHE. ZONDAG 17 MEI 1931. ■Ui Wij? iüü gegeven door het Stadsbestuur, met de medehulp der stedelijke maatschappijen. 3^ DE DEELNAME VAN VOORNAME GROEPEN IS VERZEKERD 'uads-aëaquï qi ïoj uapzoM uaSuiAfuqasui sq jc Sr TREINS, TRAMS EN AUTOBUSSEN IN ALLE RICHTINGEN Na den Stoet zullen verscheidene Muzieken een Concert geven. 3^ en ten slotte sluit Albanië de lijst (met 4 Zwitsers) Van de overzeesche landen tellen N. en Z. Amerika de meesten, met 83.000, waarvan 49.000 in de Veree- nigde Staten, 1 5.000 in Argentinië, 8000 in Kanada en 4000 in Brazilië. Het aantal in Afrika wonende Zwit sers wordt op 7000 geschat, waarvan 3000 in Algiers en bijna 2000 in Fransch Marokko. In Azie wonen er in het geheel 2400 waarvan 1)3 in Ned.-lndie. Ten slotte herbergt Australië 1400 Zwitsersche onderdanen. iinilHIHUIilHIlll DRINKT MAS-CAR BIER Leening der Verwoeste Gewesten. 5 T. H. 1922. Trekking van 9 Mei Zaterdag heeft de 1 08p trekking der leening van de Verwoeste Gewesten 5 f.h. 1 922',"plaats gehad. De"iiitsTasr is: S. 42602 n. 9 uitbetaalb. 250.000 fr. S. 4941 3 n. 19 uitbet. 100.000 fr. S. 16723 7 n. 9 uitbetaalb. 100.000 fr. De andere nummers van deze series alsook al de nummers der series 12920 31372 67061 92137 107691 111012 114662 127861 129190 142405 158141 158348 183822 zijn uitbetaalbaar met 300 fr. DRINKT MAS-CAR BIER HOOGER ONDERWIJS MIDDENJURY. SCHIETWEDSTRIJDEN OP BELGI SCHE DUIVEN IN FRANKRIJK Flet Beroepshof te Dowaai heeft een belangrijk vonnis geveld inzake een proces, ingespannen door het Belgisch Nationaal Dui\;enliefhebbe\<sverbond tegen een club uit Boulogne, die jaar lijks uit Belgie een groot aantal duiv- laat komen, bestemd voor schiet- strijden. De beschuldiging betrc' doodschieten van duiven. De rechtbank* te Boulogne had c aanleggers afgewezen. Tijdens de de batten werd gemeld, dat jaarlijks on geveer 100.000 Belgische duiven over de grens gebracht werden, bestemd voor duivenscliietingen. Meer dan 50 duizend frank werd hiervoor aan de douanen betaald. Het Hof heeft de vrijspraak be krachtigd en bepaald, dat de toldien- sten vrij zijn de duiven te laten invoe ren, als zij de beschermingsmaatrege len voor de Fransche postduiven in acht nemen en dat de beschuldigden dus buiten zake moeten gesteld worden daar zij zich enkel hadden overgele verd aan een sport, dat in Frankrijk is toegelaten. ONS NATIONAAL VERWEER ZWITSERS IN DEN VREEMDE 347-000 Zwitsers leven in het Buitenland. Flet aantal in Zwitserland wonende vreemdelingen is zeer groot, het be draagt meer dan 10 t.h. van de ruim 3 JA miljoen inwoners, die dit land telt. Daar tegenover staat dat het aantal Zwitsers in het buitenland eveneens belangrijk is. Bij de Zwitsersche kon- sulaten staan er ongeveer 350.000 in geschreven. Meer dan 2)3 hiervan ongeveer 253.000 - leven in Fm opa, en wel meer dan de hplft; in Frankrijk 144.00.Q}, Duitschfand biedt een woo.nplaats aan 50.000 Zwitsers, En geland aan 18.000 Italië aan 15.0QQ; Belgie aan 5.700 Oostenrijk aan 4900 Spanje aan 3200. Rusland, Roemenie en Nederland hebben een onderdak geboden aan ongeveer 100 Zwitsers De afgevaardigde van de Regee ring zal, in het Provinciaal Bestuur te Brugge, Bureel I 2, van Donderdag 21 Mei tot en met Zaterdag 30 Mei 1931 den Zondag uitgezonderd, van 9 tot 1 2 uur, de kandidaten inschrijven die, tijdens den eersten zittijd 1931, voor de Middenjury, examen wenschen af te leggen met het oog op het bekomen van een wettelijken academischen graad. De examens kuxnen afgelegd wor den volgens het stelsel der wet van 1 0 April 1890 - 3 juli 1891 of volgens dit der wet van 21 Mei 1929. De examinatie die, vóór het acade misch jaar 1930-1931, zich reeds-: aan gemeld hebben voor een academische proef, mogen hun latere examens af leggen volgens het oud stelsel (wet 1 890-1 89 1 Evenwel mogen, wat het laatste stelsel betreft, voor het jaar 1931, de kandidaten zich slechts voor volgende proeven door den afgevaardigde laten inschrijven 1Candidatuur in, de wijsbegeer te en letteren 1proef). 2. Candidatuur in de wetenschap pen 1 e proef),. 3. Candidatuuy- in de natuur- en de geneeskundige wetenschappen 1 proef). 4. Candidaat Burgerlijk Ingenieur (F proef). De inschrijvingen op de andere proe ven en examens door de vvpt van 2 1 Mei voorzien, zullen tot en met 5 Juni 1931 op het Departement van Kunsten en Wetenschappen te Brussel, 3, Henri Beyaertstrar.t, genomen worden. Van schriftelijke aanvragen om in schrijving \yordt. volstrekt geen reke ning gehouden. De afgevaardigde zal alle noodige inlichtingen verstrekken aan de candi- daten die, bij hun verzoek een post zegel voor het antwoord voegen. (Medegedeeld) Een Parijzer dagblad, cle kwestie van het Nationaal Verweer van Belgie besprekend, zegt onder meer Vóór 1914 was Belgie onzijdig, doch het heeft in 1918 verzaakt aan eene onzijdigheid, welke het niet had gevrijwaard tegen den inval. Moet Bel gie nu de bescherming van zijn grond gebied zoeken in een stelsel, dat zijn verweer zou aansluiten bij dit van Frankrijk, ofwel in een stelsel dat in geval van gevaar zou toelaten te wach ten op de hulp, toegezegd door de mogendheden die het Locarnoverdrag hebben geteekend, en vooral op de hulp van Engeland. Dit is heel het vraagstuk. Het ontwerp, in verband met het Locarnoverdrag, voorziet dat het Bel gisch leger in geval van oorlog, zich achter de Schelde zou terug trekken, in eene soort van centrale beschutting, om de ontscheping der Engelsche troe pen af te wachten. Maar een deel der Waalsche provincies zou alsdan aan den inval prijs gegeven worden. Dit vooruitzicht is niet plezant voor de be trokken bevolkingen. Men twijfelt er niet aan, dat de Engelschen zullen ko men. Maar hoe lang zal het duren eer zij er zijn En wat zal er onderwijl gebeuren Dit zijn de kwesties van praktisch en levensbelang welke de Belgen opwerpen. Deze kwesties toonen klaar dat the orie en praktijk twee geheel verschil lende zaken zijn en dat een droom met werkelijkheid niet mag gelijk gesteld worden. Woelingen te Duinkerke Er heerscht eene groote beroering tusschen de schippers te Duinkerke. I wee schippers hadden aangenomen van kolen te vervoeren zonder vooraf gaandelijk langs de reederij om te gaan Zij werden door 200 schippers uitge jouwd, uitgescholden en bedreigd. Een deel der lading werd in 't water ge worpen. Een policiekommissaris die tusschen kwam, werd mishandeld. De betoogers moesten door de gendarme rie uiteengedreven worden. Instorting in eene Steengroeve In een onderaardsche gang van de steengroeve van M. Poulain, te Mon- thyon, (Fr.) is eene instorting gebeurd

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1