ZONDAG 5 JULI 1931 Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. ZONDAG 5 JULI 1931. WEEKBLAD j 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 27, Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Hel Moratorium der Amerikaansche Schulden De Talen in het Ouderwijs in Australië LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Hel Verkeer op den Openharen Weg. OP DE PAARDENMARKT. GROOTE FAMILIEVERTOONING DE RENTE VAN DE WEGGEVOERDEN. Het kamp der uitgezetten De Veekweekerij ONZE TELEFOONVERBINDING MET HET BUITENLAND. DRINKT MAS-CAR BIER ABONNEMENTEN 1 Jaar, in stad 12 fr. per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «o» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN POPERINGHE De Poatabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven maal gratis bij ons gedrukt worden één- in ons blad overgenomen. Nr 48459. Telefoon 180 Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. KBraaM Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord to voegen. s Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla men, prijzen volgen» overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. imwi mm 3ias3a^.'aBtaa3i3sar*>.", Hoover's Moratorium Voorstel HET BELGISCH ANTWOORD Hieronder geven wij de tekst van het antwoord der Belgische Regeering op het voorstel van den President der Vereenigde Staten tot stopzetting der betalingen van alle oorlogsschulden. De Belgische Regeering heeft het voorstel van den President der Veree nigde Staten begroet als een daad van hooge beteekenis zij ziet daarin het begin eener groots onderneming van internationale solidariteit, strekkend tot herstel der algemeene ekonomie, en waarvan het vooruitzicht alleen reeds nu alom een gevoelen van vertrouwen en van hoop heeft doen ontstaan. Im mers, de ernstige moeilijkheden van het oogenblik zullen slechts kunnen overwonnen worden indien de volken van hun gezamenlijke belangen bewust worden, elke oorzaak van kommer en tweedracht verwijderen en hun pogin gen vereenigen in een ruimen geest van samenwerking en onderlinge hulp. Het Belgisch Volk wenscht in alle oprechtheid dat het Amerikaansch ini tiatief zou slagen. Het herinnert er even wel eenparig aan dat Belgie een onaan tastbaar recht behoudt op het herstel der schade die het onverdiend gele den heeft. Dit recht werd zoowel in de plechtige verklaringen der Regeeringen als in de tusschen hen gesloten akkoor den bevestigd. Het is nooit betwist ge worden en het heeft aan Belgie, in de regeling van het herstel en van de oor logsschulden, een bijzondere behande ling bezorgd tot welker afschaffing er geen reden bestaat. In deze omstan digheden zou het natuurlijk onaan- neemüjk zijn dat de voorgestelde on derlinge hulp aan Belgie buitengewoon bezwarende gevolgen zou opleggen en dit land aan ernstige financieele moei lijkheden zou blootstellen. Onder het voorrecht dezer beschouwingen hecht de Belgische Regeering, in volle op rechtheid, hare goedkeuring aan het princiep van het voorstel, in de over tuiging dat de President der Vereenig de Staten zal oordeelen dat het nood zakelijk is de uitvoeringsmodaliteiten derwijze vast te stellen dat het beoogde plan met den bijzonderen toestand en de rechten van Belgie strookt. Voldoening te Washington over het Belgisch Antwoord. Men is te Washington voldaan over het Belgisch antwoord dat, zonder een voorbehoud te maken, den wil van Bel gie dpet kennen om te denken aan de behoeften van den herbouw zijner ver- Woeste gewesten, In een brief, gericht aan den gezant van Belgie te Washington, heeft de Amerikaansche onderstaatssekretaris M. Castle gezegd, dat de Belgische re geering getrouw is aan den geest van samenwerking, welke tusschen beide landen bestaat. De Amerikaansche re geering is zeer gelukkig om de in over weging neming door Belgie van het aanbod van president Hoover in den geest waarin het voorstel werd gedaan. En na afloop van het Moratorium Te Washington wordt verwacht dat de aanzegging van een internationaal akkoord op de groote lijnen van het moratoriumplan binnen de acht dagen zal gedaan worden. De overheden van Washington be kommeren zich weinig over wat er ge beuren zal na afloop van het morato rium. Voorzeker is er nooit spraak ge weest van eene dubbele betaling het volgend jaar te doen, en het hoeft niet gezegd te worden dat men er groo lelijks aan twijfelt of iedere natie met vreugdig gemoed de hervatting dezer betalingen inziet. Zooals het de President der Ver eenigde Staten gezegd heeft, komt het betalingsvermogen, dat genomen were als grondslag voor de vaststelling der schulden, niet meer met de tegenwoor dige voorwaarden overeen. Amerikaansche Verklaring Maandag heeft M. Castle volgende REGEERINGSONTWERP De regeering heeft op het bureel van den Senaat verschillende amende menten neergelegd aan art 20 van de organische wet tot regeling van het la ger onderwijs. Het wetsvoorstel der regeering luidt als volgt EEN1G ARTIKEL Artikel 20 van de wet tot regeling van het lager onderwijs wordt door de hiernavolgende bepalingen vervan gen Art. 20 De voertaal van het on derwijs aan de gemeentelijke aange nomen of aanneembare lagere scholen is het Nederlandsch in het Vlaamsche landsgedeelte, het Fransch in het Waal sche gedeelte en het Duitsch in de Duitschsprekende gemeenten. De kinderen wier moedertaal of gebruikelijke taal niet de gewestelijke taal is, zullen het recht hebben het on derwijs in hun moedertaal te ontvan gen. Evenwel zullen alleen de gemeen ten en de besturen van aangenomen of aanneembare scholen oordeelen over de werkelijkheid van deze behoefte in taaiopzicht en over de wenschelijkheid om er in te voorzien, In geval van twijfel wordt de we zenlijke bekwaamheid van den leerling om met vrucht het onderwijs te ont vangen in de taal, die opgegeven wordt als zijnde zijn moedertaal of gebruike lijke taal, onderzocht door een jury, samengesteld uit twee leden van het schooltoezicht en het schoolhoofd, of een door dit laatste aangewezen on derwijzer. fs de beslissing van de jury ontkennend, dan kunnen het schepen college en het private schoolbestuur evenals het betrokken gezinshoofd daarvan in hooger beroep komen bij den bevoegden Minister. Zoo deze de beslissing van de jury bevestigt, is de leerling verplicht het gewestelijk taal stelsel te volgen. Te beginnen met den tweeden graad der lagere studiën zullen de leer lingen die toegelaten worden tot de krachter-s het tweede licl van dit arti kel opgerichte bijzondere klassen ver plicht zijn de taal der streek te leeren, derwijze dat zij met vrucht kunnen volgen hetzij bij het beeindigen van den vierden graad der lagere school, het in de gewestelijke taal gegeven technisch onderwijs, hetzij in het Vlaamsche landsgedeelte nadat zij ge durende de eerste twee jaren der mid delbare studiën hun kennis van de ge westelijke taal voltooid hebben, de cursussen van het middelbaar onder wijs, te beginnen met het derde stu diejaar der middelbare scholen of met de vierde klas der Koninklijke athenea zooals die cursussen ingericht zijn in ret normaal taalstelsel van die inrich tingen. Een Koninklijk besluit regelt de toepassing van deze bepaling. De thans bestaande bijzondere ge meentelijke klassen evenals die, welke in de toekomst zouden opgericht wor den, zullen in stand gehouden worden, zoolang hun de Staatstoelage, voorzien rij artikel 23 van deze wet, behouden wordt, ter toepassing van de desbetref- ende reglementsbepalingen, uit hoofde van het getal leerlingen, die ze bezoe- wier ouders hem niet hebben aange-1 BELGEN IN DEN VREEMDE, vraagd. !^'20ter' De bepahngen vanIJ\00d der Graanboeren artikel 2U zijn toepasselijk in de door de gemeente of door de private school besturen ingerichte bewaarscholen. Hlll!l!lllllllll!li!lil!!llll!llllllll!llllllllllll!!ll|||llll|llil!lllll!lll!lllllll!lll HJ!lllll!lllllllllllil!llllllllll!l[|||||lllll!lllllll||||!llllllllllll!!lllllllllllllll. in Een Belgische boer, in Australië ge vestigd, geeft eenige inlichtingen om trent de ellendige toestanden Australië. Mijn oogst was goed gelukt, zegde hij, ik had ongeveer 1 500 zakken graan en mijn buren hadden ook niet over de opbrengst te klagen, maar helaas, niemand kon zijn rekeningen betalen immers de prijs van het graan is thans Het Staatsblad kondigde een ko-1 shilling en vier pence per bushel, te- ninklijk af, wijzigingen brengend aan Sen shilling en acht pence, het vorig de bepalingen die het wegverkeer re- jaar. gelen. Li de streek, Narembeen (West- Ziehier de voorschriften betreffende Australië) zijn er reeds 800 boeren in den voorrang aan doorgang failliet gegaan, en iederen dag wordt Ieder bestuurder van voertuigen, die de lijst der bankroetiers langer. Vele een wegsplitsing, aansluiting of krui- boeren laten hun gronden braak liggen sing nadert, moet de volgende rege- Eu zÜn onder hen lieden die geen geld len in acht nemen, voor de toepassing, hebben om van te leven, noch om een waarvan de openbare wegen als hoofd- knecht te houden, of het zaad voor den wegen of als secundaire wegen wor- toekomenden oogst te koopen. den beschouwd Ik blijf echter volhouden en ben nu Indien hij op een secundairen rijdt, zinnens 500 acres te bewerken, alhoe is hij verplicht den doorgang vrij te we' men mij dat algemeen afraadt, laten voor den bestuurder die over! Het zal een zwaar werk wezen dit den hoofdweg rijdt, gansch alleen te doen, maar het is toch Daartoe moet hij vertragen, ten ein-1 beter net risico te loopen, dan niets te de na te gaan of de andere weg zon-1 doen. der gevaar voor botsing kan opgereden worden. Worden als secundaire wegen aan zien, de aardewegen en de wegen die niet verder dan de aansluiting loopen. Een omgekeerde gelijkzijdige drie hoek, aangebracht in de nabijheid van de wegsplitsing;, aansluiting of krui sing, beduidt dat de gevolgde weg op dat kruispunt secundaire weg wordt. veri irin T afgelegd geen enke om< geen niet voor akkoord gesloten veel technische punten te zijn L.r ie at er t onderzoeken zijn. Doch, Amerika za enkel akkoord aanvaarden, dat ■/olledig overeenstemt met het tel van M. Hoover. Oostenrijk neemt aan De gezant van Oostenrijk heeft te Washington aangezegd dat zijn goe ^ernement het plan Hoover onvoor Waardelijk aanneemt. Vele farmers verkoopen zelfs hun paarden, in het gedacht dat het onmo gelijk is voort te boeren. Ik heb hun schoon te zeggen dat de paarden verkoopen het allerlaatste is dat men moet doen, zij zijn ontmoe digd dat hun geen grein hoop over blijft en willen naar mij niet luisteren. biet ziet er dus hier zeer slecht uit werkloozen met den hoop, en alge- Buiten de bebouwde kommen moet dat I meene ellende. Belgie is er een paradijs sein ten minste 0.70 m. zijde hebben, tegen, hoezeer men daar ook misschien Worden onder meer als hoofdwegen reeds klaagt, beschouwd Vele boeren werden alhier wegens hun schulden, door de banken of ei- A. Buiten de bebouwde kommen genaars uit hun hoeven gezet en hun 1 De radikale wegen Duinkerke. meubelen en hyn gerief aangeslagen. Weg nr. 10, Brussel-Gent-Oostende Eendracht maakt macht, zegt onze 2. De wegen voorzien van kilometer- nationale spreuk. Dat hebben de far- palen met rooden kop. mers ook gedacht, en zij hebben nu een Union gesticht, die in West- In de bebouwde kommen Australië alleen reeds meer dan 7000 De wegen die meer dan één rijbaan 1 leden telt, met het doel een einde aan hebben en deze waarop een spoorweg I de exploitatie door de graankoopende oopt. Nochtans zijn de wegen met j firma's te stellen, verschillende rijbanen hoofdwegen ten I Wij hebben een groote regionale opzichte van al de andere. De dwars-1 meeting gehouden, en dat heeft ons aansluitingen tusjscl^en deze rijbanen opgebeurd, zoodat we thans meer ver zijn secundair, trouwen hebben. In al de hierboven niet voorziene d'V- 'imW.VV: :'VC eiRK SEMAY De CIRK SEMAY is wederom in onze stad aangekomen, met een gansch nieuwe inrichting, opgetimmerd op zijn gewone plaats Over het programma hoeven we niet te spreken. De CIRK SEMAY is genoeg en alomgekend bij de Poperinghenaren. Zooals gewoonlijk zal het programma wereldberoemd en afge wisseld zijn. DE EERSTE VERTOONING ZAL PLAATS HEBBEN OP om 3 uur namiddag ALSOOK 'S AVONDS EN VOLGENDE DAGEN OM 8 UUR. IMP* ZONDAG en DONDERDAG, om 3 uur Iedere Poperinghenaar en bewoner der omliggende dorpen, zal niet nalaten een bezoek te brengen aan de CIRK SEMAY. slaande reden, die de kampbewoners aanzet liever onder hun ellendige ten ten te wonen zij kunnen er kiekens houden, en in de nabijzijnde rivier vis- schen de mannen om zonder kosten het hoofdbestanddeel van het middagmaal te bemachtigen. een. In de scholen van de Brusselsche agglomeratie en van de taalgrens wordt de voertaal van het onderwijs vastge steld volgens de verklaringen van de gezinshoofden in verband met de moe dertaal hunner kinderen, onder de voorwaarden voorzien in lid 3 van dit artikel. In die gemeenten, mag echter een verzachte toepassing van den regel moedertaal, voertaal bij ministeri- eele beschikking toegelaten w'orden, volgens de behoeften der leerlingen en de plaatselijke omstandigheden doch die verzachte toepassing mag niet ten gevolge hebben dat het grondig aanleercn van de moedertaal geschaac wordt. De ministerieele besluiten tot verleening van bedoelde toelating wor den in het Staatsblad bekend gemaakt Art 20bis. Op verzoek van een zeker aantal gezinshoofden, die te zarnen ten minste twintig leerplichtige kinderen hebben, moeten de gemeen ten en de besturen der aangenomen en aanneembare scholen, te beginnen met het vijfde lager studiejaar een di- dactischen cursus in de tweede taal inrichten van ten minste drie uren les per week. Plet volgen van dien cursus is niet verplichtend voor de kinderen, Wat moet men aanvangen als men op straat gezet is en geen geld bezit Dat is het vraagstuk dat de buiten- gezette boeren op te lossen hebben ge had. Welnu, ziehier hoe er zich eenige uit den slag hebben getrokken Een hunner heeft in November 1.1. van een voertuig verplicht de volgende het gedacht opgevat zijn tent op te gevallen moet de bestuurder, die een wegsplitsing, aansluiting of kruising nadert, den doorgang vrij laten voor den bestuurder die van rechts komt. Daartoe moet hij des te langzamer rij den naarmate de zichtbare lengte van den genaderden weg kleiner is. Daarenboven is ieder bestuurder regelen in acht te nemen 1- blij moet den doorgang vrij laten voor de in beweging zijnde voer tuigen a) Als hij na een stilstand, weer aan zet slaan op den Oostelijken over van de Canning River en zijn voorbeeld is door 16 families gevolgd. Zoo goed mogelijk zijn daar tenten in graan- of bloemzakkengoed, of hut ten in verroeste gewelfde ijzeren pla- b) Als hij uit een aan den openba- ten opgetrokken. Er leven daar 62 ren weg gelegen eigendom komt menschen in, waarvan de helft kinde c) Als hij bewegingen vooruit of ren zijn. achteruit verricht om terug te keeren Indien zij daar voor hun plezier wa of om zich op den kant van den rijweg ren, zou men dat sport camping te zetten alvorens stil te staan. nomen, maar als de winter komt zullen 2. - Indien hij links wil afdraaien zij daar blijven en het gure weder te buiten de wegsplitsingen, aansluitingen verduren hebben. Deze kampbewoners of kruisingen, moet hij den doorgang zijn niet van de meest ongelukkigen, vrij laten voor dengene die vanuit de want zij bezitten nog veel geld om in tegenovergestelde richting komt en hun onderhoud te voorzien, doorrijdt. 1 De kinderen vinden dit kampleven 3. - Hij moet den doorgang vrij la-1 heerlijk, maar de ouders hebben be ten voor het voertuig dat van rechts kommeringen die hun kroost niet ver komt, in geval ze elkaar kruisen op moedt een openbaar plein. De overheid heeft zich bekommerc 4. - Hij moet, bij zijn naderen, de om de drinkwatervoorziening, want tot voetgangers waarschuwen, die zich op I onlangs nog "werden putten in den zijn weg bevinden. I grond gegraven, om water te bekomen 5. - Bij eene hindernis, waar de voet-1 ook werden in de nabijheid hygiënische gangers moeten omheen gaan over den inrichtingen geplaatst om ziekte en be steenweg, moet hij langs die hindernis smetting te voorkomen eene vrije ruimte laten van ten minste Eenige menschlievende personen een meter, of zoo dit niet mogelijk is, hebben voorgesteld, kosteloos huizen ze voorbijrijden met de snelheid van ten dienste te stellen aan de door het een voetganger. I lot weinig bevoordeelden, maar de 6. - Aan halten van tram- en spoor- meesten hebben geen meubels of huis wegen moet hij vertragen en eene vol-1 gerief meer, noch behoorlijke kleede- doende ruimte laten voor het wachten, ren. het in- en uitstappen der reizigers en In een kamp heeft dat niet veel be desnoods stilhouden. lang, maar in een stad of gemeente 7. - Hij moet er voor zorgen dat het I zou dat minder passen, koetswerk of de lading van in beweging Voegen wij er bij dat de vrouwen zijnde voertuigen niet over de voetpa-1 uiterst zindelijk zijn. Het is bijna iede- den uitsteekt. Indien het toekomend seizoen niet beter is, ben ik van plan naar Midden- Australië te trekken, want men voor ziet hier, dat vroeg of laat, deze streek het grootste centrum der wereld voor de veekweekerij zal worden. Zoet, lang ras groeit daar natuurlijk en voor het oogeblik kan men er den grond huren, voor een penny tot één shilling, dat is 75 centiemen tot 8 fr. 50 per vierkante mijl of 256 Hectaren. Denk eens na, heer en meester over een stuk grond van duizend of twee duizend vierkante mijl. Ik zal natuurlijk wat meer van het paardrijden moeten aanleeren, om cow-boy te spelen. Hier noemt men rem een Jackeroo voorts zal ik moeten leeren kalveren brandmerken, en met halfwilde koeien, stieren en os sen omgaan. Dat beteekent ook in een primitieve woning leven en een groot deel van iet jaar op den grond slapen in open ucht, gewikkeld in een paardedeken, onder een prachtigen sterrenhemel zoo als men er in Belgie geen kent een massa helderblinkende sterren, waar onder het prachtige Zuiderkruis, zon der den Melkweg te vergeten. In den dag is het daar zeer warm, maar de wolkenlooze nachten zijn zeer koel. Dagelijks zal ik dan een twintig tal mijlen te paard te rijden hebben, om de kudden te bewaken en te be letten dat zij te ver afdwalen, want af sluitingen maken zou een reuzenwerk zijn, dat te duur zou kosten. Van tijd tot tijd zal het noodig zijn eenige honderden stuks vee een paar honderd kilometers ver naar het dichtst bijzijnde station te drijven, een werkje dat geen kinderspel is, en dat goed om gaan met een zes-meterlange zweep vergt. Zulk een reisje neemt soms we ken in beslag want de halfwilde ossen en stieren laten zich niet gemakkelijk leiden, en zijn 's nachts wel geneigd in kudde in een verkeerde richting weg te loopen. Natuurlijk moet men in dat stieltje leeren beenhouwen, een beest slachten verdeelen en de huid villen zonder er in te snijden. Dat zijn natuurlijk slechts toekomst plannen voor het geval dat het graan zoo goedkoop zou blijven, maar het is toch niet mogelijk dat het bestendig goedkooper zou blijven dan het kost om het te teelen. Uit dezen brief uit Australië zullen onze lezers kunnen zien welke moec en wilskracht dezen Belg bezielt. Zulke Belgen strekken ons land tot eer in den vreemde. D.N.G. Sinds drie jaar wordt ieverig ge werkt door het Nationaal Verbond van Weggevoerden, Opgeeischten, politieke en burgerlijke Gevangenen, om de in voering te bekomen van de Rente der Weggevoerden. De uitkeering van die rente zal den lastenbetaler geen cent kosten. Het Verdrag van Versailles kent een prioriteit toe, ten laste van Duitsch- land, van een som van 144 millioen goudfranken tot vergoeding van de loonen verloren door 1 60.000 Belgen tijdens de wegvoering. Die som komt neer op 1 /i milliard frank in onze huidige munt. De intrest van deze som, dus ruim 100 millioen, zou volstaan om aan de weggevoerden hun rente te verzekeren. Eens dat alle weggevoerden, wier aantal afneemt van jaar tot jaar, zou den verdwenen zijn, zou de som eigen dom blijven van den Belgischen Staat. Thans doet het Verbond van Weg gevoerden een nieuw beroep op het Parlement, om met de afhandeling van het desbetreffend ontwerp, waarbij voornamelijk de arbeidersklasse be trokken is, niet langer te talmen. llllllllillllllllillHlllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIHIIIIIIIIillll! Er is een versterking in het vooruit zicht van de telefoonkabels Belgie-En- geland en die hoofdzakelijk dienen om iet telefoonverkeer van Engeland met Midden-Europa en zelfs met Rusland te verzekeren. In Juli begint men een nieuwen ka- Del Brussel-De Panne te leggen. In 1932 zal men werken aan een nieuwe onderzeesche kabel De Panne- St. Margareth, die 38 geleidingen om vat. Deze zal voorzien zijn van stroom- versterkers op beide oevers van het kanaal. Het leggen van deze kabel zal I 7 millioen frank kosten, waarvan Bel gie en Engeland elk de helft zullen, betalen. Men berekent dat de kabel jaarlijks zoowat 600.000 fr. zal opbrengen aan de schatkist. Illlllllllllllllllllllllllllllilllillllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllilütl HET LEOPOLD II STANDBEELD TE OOSTENDE. Illllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll ren dag waschdag, en hoe ellendig het linnen, en de plunjes zijn, toch worden zij zuiver onderhouden, Ten slotte is er nog een ander door 1llll!lllllllllllllllllllllll!li!lil!l!lilllllll(lllllillllllll!llllllllllllllllllllllllll Voor de Burgerlijke Oorlogslachtoffers De Fransche Kamer heeft Dinsdag zonder bespreking hare goedkeuring gehecht aan de Fransch-Belgische over eenkomst van 7 November 1929, tot regeling der vergoeding aan de bur gerlijke oorlogsslachtoffers. Zondag 19 Juli a.s. zal de Koning de onthulling bijwonen van het stand beeld Leopold II. Deze onthulling zal plaats hebben om 1 5 uur, om den Ko ning toe te laten zich 's morgens naar Veurne te begeven. De Koning heeft den wensch uitge drukt zelf een schouwing te doen var» de vaandels der vaderlandslievende en andere maatschappijen. Vergezeld van de Koningin, prinses Astrid, de prinsen Leopold en Karei, prinses Clémentien, zou de Koning de schouwing houden van de vaandels, welke in een rij langs den dijk zouden gesteld worden. De zeeparade zou ter zelfder tijd plaats hebben. Wij vernemen dat een duizendtal Belgische maatschappijen zich reeds heeft laten inschrijven om aan deze vaderlandsche betooging deel te ne men.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1