Nij verheidsblad voor Poperinghe en omstreken. ZONDAG 12 JULI 1931. WEEKBLAD i 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 28. Over de Huurovereenkomsten Opzegtermijn van verhuringen. Inleveren van de sleutels. RUSSISCH-JAP AANSCHE OORLOG OP HANDEN Gereed prp te vechten. De positie van het Soviet-Ieger. Hel Buitenland en België LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE SCHRIJFT IN OP DE BELGISCHE LEENING 5 1931 CAISSE CO MM ER Cl ALE DE ROULERS Voorheen G. DE LAERE C° Naam. Ven. POPERINGHE Nominale Waarde der Obligatien Fr. 1.000 5.000 25.000 Prijs van uitgifte Fr. 960 4.800 24.000 Intrest 5 vrÜ van belastingen. NETTO OPBRENGST 5.20 Nationale Centrale der Liberale Vakbonden van Belgie. Afd. POPERINGHE. Zetel «ONS HUIS» DE TOEPASSING VAN HET PLAN HOOVER. DRINKT MAS-CAR BIER Akkoord tusschen Frankrijk en de Vereenigde-Staten Ook onderhandelingen te Brussel. De Engelsche uitnoodiging. BINNENLANDSCHE LEENING VAN EEN MILLIARD 5 NETTO 1 AD. CROU8EL ZOON f I 14, GUIDO GEZELLESTRA AT, POPERINGHE. vïii*i*umaes& ^KSUMfiHtïxnan*st**ei ABONNEMENTEN I Jaar, in stad I 2 fr.l per post 16 fr.l Congo 25 fr.j Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. <o» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN i^jMiiawBani-s^ssiöis»aw» VAN POPERINGHE De Poatabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan cn«. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Wie kan huren of verhuren De gehuwde vrouw mag geene ver huring aangaan, want haar handteeken onderaan het huurcontract is waarde loos. Geeft de echtgenoot echter toe stemming dan moet het op het huur- ceel vermeld staan. Meestal zelf, vraagt men hem, zich solidair borg te willen stellen voor de uitvoering van het con tract, hetgeen hij dan in eene en zelfde iormuul onder het handteeken der vrouw nederschrijft en ten slotte on derteekent, mits toevoeging van den dagdatum. Is de vrouw handelaarster van be roep of is zij wettig gescheiden, dan alléén kan zij zich verbinden en onder teekenen, 't zij gelijk welk stuk. Min derjarigen kunnen natuurlijk ook geen overeenkomsten sluiten. Dit alles is zoowel voor den ver huurder als voor den huurder. De verplichtingen van den verhuurder. De eigenaar moet aan den huurder het vrije onverdeeld genot van het gehuurd goed overlaten en zekere her stellingen voor zijne rekening uitvoe ren. Bij het in huur geven is hij wettelijk verplicht den eigendom in goeden staat te brengen. Om daarvoor dan ook later alle redetwist te voorkomen doet hij gewoonlijk in het huurcontract door den huurder afteekenen dat deze bekent het huis in goeden staat ont vangen te hebben. Moesten er echter nadien gebreken te voorschijn komen, die bij het in huur geven onzichtbaar waren, zoo moet de eigenaar die zelf verhelpen. Welke herstellingen dus, vallen ten zijne laste Alle groote herstellingen tot het be houd van den eigendom. Zoo zijn reparatien aan daken, schouwen, water putten, muren, deuren en ramen 't zij gelijk of de oorzaak sleet is, stormwe der of onvoorziene gevallen. Staat er in het huurceel niet vermeld dat hij de hoeveelheid van het putwater waar borgt, dan is den eigenaar ten allen tijde gehouden op zijne kosten drink baar water te leveren. De herstellin gen zijn derwijze uit te voeren dat de gehuurde plaatsen steeds tot het over eengekomen gebruik dienstig moeten blijven. Anderzijds mag er ook zonder toestemming van den huurder niets an ders dan herstellingen verricht worden. De eigenaar zou immers het vrije genot storen indien hij bijvoorbeeld werken van vergrooting van het huis zou doen verrichten, ofwel indien hij een door gang in den hof zou eischen. Geene veranderingen dus, mag hij aan het ver huurd goed aanbrengen. De herstellingen mogen ook niet langer dan 40 dagen duren zooniet mag de verhuurder een vergoeding vragen. Ten slotte dient er nog aangestipt te worden dat indien de huurder ver plicht is regelmatig huur te betalen, de verhuurder ook gehouden is binnen een termijn van 5 jaar huur te eischen, zoo niet is er verjaring ten voordeele van' den schuldenaar. Het geval van voortverhuring. Voortverhuring wanneer het door den eigenaar verboden is, brengt ver breking der huur teweeg Wanneer het den huurder beteekend is gewor den in den huurbrief, hetgeen zooge zegd altijd gedaan wordt, mag de huur der zijne huur aan anderen afstaan of niet de gehuurde plaatsen onderver huren. Doch dit recht heeft hij echter wel wanneer hij geen schriftelijke huur bezit. De wet luidt tekstueel De huurder heeft het recht het verhuurde geheel of gedeeltelijk in voortverhuring te geven indien deze bevoegdheid hem; niet ontnomen wordt Volgens de laatste huishuurwet mag hij echter de onderverhuring niet stil-' zwijgend toegestaan hebben. Het geval van overlijden van een der partijen. Als regel geldt Het overlijden van den huurder of van den eigenaar breekt het huurceel niet. De erfgenamen zijn verantwoordelijk voor de loopende huur en zoo er achterstallige huur is, ook deze laatste. De vraag komt nu voor, gen. Komt er dus een bloedverwant plotseling het huis bewonen dan wordt dit aanzien als indringing en dan kan de eigenaar hem onmiddellijk doen uitdrij ven. Het geval van afstand van den Eigendom. Enkel wanneer de verhuring een vasten datum heeft en de huur nog aan gang is, mag de huurder gerust zijn dat hij niet kan uitgezet worden. Is er dus geen huurceel ofwel is het zelve niet geregistreerd of in notariee- len akt vermeld, dan heeft de verhuring geen vasten datum en zoo heeft de kooper het volle recht tot uitdrijving. Geen mondelinge verhuring meer. Voor de ramp van 1914 werden vele huizen en kwartieren verhuurd zonder geschrift. Deze verhuring wordt een mondeling huurceel genoemd, 'en is gesloten voor een termijn vastgesteld door de gebruiken ter plaatse in voege. Daardoor zijn vele geschillen ont staan tusschen eigenaar en huurder. Immers de rechten der partijen waren niet duidelijk bepaald en de huurder heeft het voorrecht te genieten van de voordeelen sedert geruimen tijd be staande en door den eigenaar ooglui kend toegestaan of van dezen onbe kend gebleven, Daar nu vele eigendommen, sedert den oorlog, twee tot driemaal verkocht zijn, beroepen zich de huurlingen op toelatingen der vorige eigenaars of op lange tijd bestaande feiten en het is aan de nieuwe eigenaars niet mogelijk dit na te gaan. En daar deze gewoon lijk nieuwe reglementen wil invoeren ontstaat er verbittering langs beide zijden. Nu de huishuurwetten vervallen, kunnen wij de eigenaars en voornaam ste huurders niet genoeg aanraden voor elke verhuring een schriftelijk huur ceel te maken, per week, per maand of per jaar. Dit huurceel zal de ver plichtingen der beide partijen bepalen en bij overtreding kan de verongelijkte partij recht bekomen. Doet in uwe tegenwoordigheid uwe huurakten teekenen. Zend nooit huurcontracten aan den huurder ter onderteekening, met ver zoek ze daarna aan U terug te zenden. De verkeerdheid daarvan bestaat hierin, dat indien de contracten onder teekend terug gezonden worden, U niet weet, of de huurder dan wel een zijner huisgenooten geteekend heeft, hetgeen bij eventueele verwikkelingen moeilijk heden voor den verhuurder kan ople veren. Alzoo kwam onlangs zulk een geval ter oore. Een huurakt was door den zoon van den huurder die beide dezelf de voornamen droegen, onderteekend geworden zonder dat de eigenaar er iets van vermoedde. Wanneer bij het ledig komen van het huis, geprocedeerd moest worden voor de betaling van huishuurder en schadeherstellingen, verklaarde de va der dat hij het huis niet gehuurd had, doch wel zijn zoon. De eigenaar richtte zich tot dezen laatste en toen bleek het dat er niets op te verhalen was de jongman was Vrijgezel en bezat noch meubelen, noch fortuin Het kan ten anderen ook voorko men dat ter onderteekening toegezon den huurcontracten door den huurder niet worden teruggezonden. Dan staat de .eigenaar voor een mondelinge ver huring. Noodig den huurder dus altijd uit ten uwent de huurcontracten te komen onderteekenen. Llitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in da scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. j Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGING»! Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80' fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. de erfgenamen het recht heb ben het huis te gaan betrekken ondanks den wil van den eigenaar om er zelf over te beschikken. Als rechtspraak geld volgens de laat ste huurwet enkel de samenwoonst met den afgestorven huurder tijdens de zes waanden die zijn afsterven voorafgin Hieronder vermelden wij de wijze van opzeg, zooals zij doqr de HH. Vre de rechters meestal aangenomen wor den. Werkmanswoningen, verduurd per maand opzeg 3 maanden. kluizen, alsmede gedeelten van hui- k zen uitsluitend bestemd tot het uitba ten van een handel of nijverheid, ma gazijnen, kelders, enz. verhuurd per j aar opzeg 3 maanden voor den ver v.aldag. Appartementen, verhuurd per één maand opzeg 1 maand. èureelen, verhuurd per maand, op zeg 3 maanden. Hét komt ook voor, dat een huur det cfae ontijdig de gehuurde woning ontruimt, de sleutels bij den Verhuur der bréngt of doet brengen. De ver huurder weigert de sleutels aan te ne men of Sjtuurt de sleutels terug, bang, dat hij door het aannemen dezer voor werpen eenig recht jegens den huurder prijs geeft. Is er op den huurder geen cent te verhalen, dan heeft de weigering van den verhuurder geen zin, want hoe eerder hij dan van den huurder af is des te voordeeliger voor hem. Maar ook, wanneer de huurder wel solvabel is, dan nog bestaat er geen gevaar in, om de sleutel aan te nemen, wanneer hij aanstonds bij aanbevolen brief, ver zet aanteekent tegen de handelwijze van den huurder, en alle voorbehoud uitdrukt. Het kan later zeer kostbaar en moei lijk worden de sleutels terug te krijgen, den gang van het gerecht uiterst lang zaam zijnde. Hlllllllllllllllllillllllllll||illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllillll DE HITTEGOLF IN KANADA In de provincie Ontario heeft verle den week een hittegolf, de geweldigste die sinds 20 jaar gewoed heeft, talrijke slachtoffers gemaakt. Een 60-tal per sonen, door de warmte getroffen, von den den dood terwijl zij aan het baden waren, 31 bezweken aan zonneslag. HJIIllllllllllllllllliililllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Is het Roode Leger gereed Het dagblad «lllustrowany Corden- ny publiceert een telegram van zijn correspondent te Moscou volgens het welk een oorlog tusschen Japan en de Russische Soviet-Republieken op het punt zou zijn uit te breken. De oorzaak zou gelegen zijn in de handelsrivaliteit die tusschen de twee landen bestaat wegens het feit, dat de Soviet-republieken hun koopwaren naar de voornaamste markten van Chi na zenden waar tot nu toe alleen de Japanners de meesters waren. De vraag die zich thans op den voor grond dringt, is de volgende Is het Rood Leger gereed Het antwoord daarop kan men in de eerste plaats zoeken bij de leiders van het huidige Rusland zelf. Unschlieht, de soviet-commissaris voor militaire zaken, heeft inderdaad onlangs in een rede over het Roode Leger gezegd, dat het wellicht eens de wereld zal verbazen door zijn zwermen gevechtsvliegtuigen en giftgassen van doodelijker uitwerking dan eenig thans bekend gas. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph schreef toen, dat dé laatste zinsspeling betrekking heeft op een gas dat de uitvinders, een schei kundige fabriek in Noord-Duitschland, Berzol hebben genoemd. Drie jaar geleden werd in de pro vincie Samara een fabriek voor de ver vaardiging van dit gas gesticht. Zij staat onder leiding van Duitsche tech nici en er zijn ook drie Duitsche ge- neesheeren aan verbonden, vermoede lijk om de uitwerking van het gas op het menschelijk lichaam na te gaan. Een Russisch scheikundige zou voorts een nieuw gas hebben uitgevonden, dat kleur- en reukloos zou zijn, dat snel in de cellen van het lichaam zou doordringen en een onmiddellijke ver lamming van het zenuwstelsel en het stilstaan van het hart zou veroorzaken. Een Berlijnsch blad kondigde des tijds een grondige studie af over den huidigen toestand van het Rood Leger Daaruit blijkt dat Rusland op dit oo- genblik over een strijdmacht beschikt van 1.2 70.000 man sterk, waarbij er 635.000 regelmatige troepen zijn. Elk jaar moeten twee klassen jonge lingen van twintig tot een en twintig jaar een militairen onderrichtingstijd doormaken opdat ze volledig zouden afgericht zijn wanneer zij voor een tijdperk van vier jaar regelmatig zullen ingelijfd worden. Ieder man is dienst plichtig van zijn negentiende tot zijn veertigste jaar. Het soviet-leger bestaat uit een werk dadig leger, een reserveleger en een territoriaal leger. Dit laatste bevat al leen soldaten die hun dienst doen in de omschrijvingen waarvan ze afhan gen. De duur van den dienst bedraagt twee jaar voor de territorialen. Daarbij beschikken de Soviets nog over een vreemdelingen legioen samengesteld uit Estlanders, Letten, Lithauers, Polen, Tsjechen, Roemenen, Hongaren, Duit- schers. Chineezen en Japanners. Lik legioen wordt aangevoerd door offi cieren van dezelfde nationaliteit als de soldaten. Alle scherpzinnige politieke mannen geven zich rekenschap van den naren toestand waarin ons land verkeert. Zij weten dat men buiten onze grenzen geen cent meer geeft voor de toekomst van Belgie, tengevolge van het taal- ekibbel. De scheiding van Walen en Vlamingen die tot nog toe enkel door een troepje Vlaamsche extremisten was gevraagd, heeft thans een groot getal aanhangers onder de Walen gevonden Wij mogen er bijvoegen, dat het sepa ratisme zich uitbreidt als een olievlek onder de Walen van elke politieke opi nie. De Walen verwarren jammer ge noeg de Vlaamsche extremisten met de gansche bevolking. Daar de Walen geen belang stellen in de taalkwestie hoort men meer en meer de spreuk Los van Vlaanderen Na het eigen bestuur, komt de po litieke zelfstandigheid en daarna de scheiding met de verdwijning van Bel gie. Als Walen en Vlamingen krakee- len en wenschen niet meer met elkan der een natie en een staat uit te maken wordt Belgie van de kaart van Europa geschrabt. Een diplomaat als graaf André de Kerckhove de Denterghem die in het diplomatisch korps en het buitenland vele vrienden en kennissen telt, heeft reeds herhaalde malen publiek tegen het gevaar gewaarschuwd dat Belgie ter wille van zijn taaltwisten van uit den vreemde bedreigt. Maar zijn stem gaat verloren in het lawaai van die krakeelen. In de vreemde ambassaden en lega ties te Brussel \yprdt nochtans veel aan dacht geschonken aan dit jammerlijk gekijf, dat er zoo middeleeuwse!» uit ziet als eens de twisten tusschen Gent en Brugge, Brussel en Leuven, Aalst en Dendermonde. Wie weet of er reeds geen plannen bestaan om de verzoe ning tusschen Duitschland en Frankrijk op den rug der Belgen te laten plaats hebben. Duitschland is in staat zulk voorstel te Parijs te laten doen. De meeste Vlaamsche bladen helpen aan de verwezenlijking van zulk opzet, door dagelijks te betoogen dat Belgie zich van Frankrijke vriendschap moet afscheuren, Aldus wordt Frankrijk ver dacht gemaakt en beschuldigd allerlei snoode plannen tegenover Belgie te smeden. En waarom Ach Indien Frankrijk einde 1918 booze plannen tegenover Belgie had bezeten, zooals de Duitsche kliek hier uitstrooit, dan zou zijn zegevierend leger kunnen doen hebben als de leeuw der fabel ego nominor leo een stuk van Belgie behouden, als loon voor de hulp bij dezes bevrijding en gebruik maken van de algemeene verwarring des te meer daar de Franschen hier als bevrijders door het volk op de handen werden gedragen. In elk geval vervolgen onze buren en vooral onze groote buren, alsmede de andere Staten van Europa, aandach tig den gang der zaken in Belgie. Wij kunnen er bij voegen dat het pessimis me in de bovenste schuiflade ligt. De eventueele verdeeling van Belgie onder de groote mogendheden zal niet morgen of overmorgen geschieden, maar de gebeurlijkheid ervan wordt reeds in de vreemde kanselarijen on der de oogen gebracht en misschien wel overwogen als gold het een Bal- kanstaat. D.N.G. Iillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll llllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli HET LEOPOLD II STANDBEELD TE OOSTENDE. Zondag 19 Juli a.a. zal de Koning de onthulling bijwonen van het stand beeld Leopold II. Deze onthulling zal plaats hebben om I 5 uur, om den Ko ning toe te laten zich 's morgens naar Veurne te begeven. De Koning heeft den wensch uitge drukt zelf een schouwing te doen van de vaandels der vaderlandslievende en andere maatschappijen. Vergezeld van de Koningin, prinses Astrid, de prinsen Leopold en Karei, prinses Clémentien, zou de Koning de schouwing houden van de vaandels, welke in een rij langs den dijk zouden gesteld worden. De zeeparade zou ter zelfder tijd plaats hebben. Wij vernemen dat een duizendtal Belgische maatschappijen zich reeds heeft laten inschrijven om aan deze vaderlandsche betooging deel te ne men. aan de Winketten der DE INSCHRIJVINGEN WORDEN KOSTELOOS AANVAARD. WERKBROEDERSI Bij iedere arbeidersbeweging hebt gij allen kunnen ondervinden dat, niettegenstaande uwen goeden wil en verzoeningsgeest, gij toch kunt medegesleept worden tot zelfs in eene onzinnige beweging, die u weken op straat zet getuige de laatste uitsluiting (lock out te Tourcoing en Roubaix in Noord Frank rijk) in de Textielnijverheid. Verders zijt gij niet zeker nooit werkloos te vallen. Een fabriek mag nog in een zoo bloeienden toe stand verkeeren, immer kan er werkloos heid komen, veroorzaakt door brand, breuk aan machienen, wachten naar grondstof en preparatie, enz. In al deze gevallen, welke zijn uwe in komsten, om in het onderhoud van uw gezin te voorzien Het antwoord is kort enkel de vergoeding u toegekend door den Vak bond waarvan ge deelmaakt. Welke*» vakbond zult ge uw vertrouwen schenken Enkel de Vrije Liberale Syndi- katen, omdat zij alleen bestand zijn om u voor mindere bijdragen, meerdere vergoedin gen te bezorgen. Daar zijt gij er verzekerd van dat uw gestorte gelden alleen zullen die nen tot uwe lotsverbetering, en niet zullen gebruikt worden als bijslag van alle soorten van posten en propaganda. Dat is zoo waar dat, daar waar een Vrije Liberale Vakver- eeniging gesticht wordt, zij in korten tijd een flink ledental bezitten, wat wel een be wijs is dat de werklieden volle vertrouwen stellen in de Vrije Liberale Syndikaten. Niemand zal ontkennen hoe noodig het is hedendaags vereenigd te zijn, ten einde al- zoo beter gewaarborgd te zijn tegen alle ge beurlijke onheilen van werkloosheid, staking en ziekte. Aarzelt dus geen oogenblik U bij de Vrije Liberale Syndikaten te laten in schrijven. Werklieden, gij die mocht ingeschreven zijn in andere vakbonden, komt over naar de Vrije Liberale Syndikaten. Uwe rechten in vorige vereeniging verworven, blijven ge waarborgd. Bijdragen en Vergoedingen Eerste Kategorie A, bijdrage 3.90 fr_ Tweede Kategorie C, bijdrage 2.85 fr. Derde Kategorie D, bijdrage 2.40 fr. Vergoedingen per dag voor Werkloosheid, na 1 jaar aansluiting Kat. A, 12 fr. kat. C, 8 fr. kat. D, 6 fr. Werkstaking, na 6 maanden aansluiting Kat. A, 20 fr. kat. C, 15 fr. kat. D, 12 fr. Ziekte Kat. A, 2 fr. kat. C, 2 fr. kat. D, 2 fr. Daarenboven trekken alle werkloozen een gemeentebijleg van 1 fr. voor de werklooze, voor de vrouw en voor ieder kind. De gehuwde werkloozen of gezinshoofden genieten daarbij 3.50 fr. per dag voor de vrouw-huishoudster en 3.00 fr. per dag en per kind onder de I 4 jaar, als toelage van bet krisisfonds, plus 1.00 fr. per dag voor vrouw en voor ieder kind van de provincie. BESLUIT Werklieden Aan U cje klasse te kiezen, maar wil wel rekening houden van deze die u tegen alle onheilen beschermt. Werklieden, vereenigd in andere syndi katen, vergelijkt onze bijdrage en uitkee- ringen, zooals hireboven, met diegenen van het syndikaat waarbij gij nu aangesloten zijt, en ge zult niet aarzelen u te laten in schrijven in de Vrije Liberale Syndikaten. Werklieden, luistert niet naar al de scheld woorden naar ons gericht. Ziet hooger om uwe belangen op de beste manier te verde digen. Rukt u af van het syndikaat waar ge enkel dient om als vijanden tegen elkander opgejaagd te worden, en waar niets dan klas senstrijd aangepredikt wordt, om eenige per sonen aan een vetbetaald postje te helpen. Alle bestuurleden onzer afdeelingen hou den zich met syndikalisme bezig, na Kunne dagtaak, en ontvangen daarvoor geen enkele vergoeding. Zij beoogen alleen, hunne medemakkers bij te staan in den strijd tot levensonderhoud. Men kan zich laten inschrijven bij L. Declercq, Maurice Dewulfstraat, 8c, en bij L. Carron, Potestraat, 21, of in Ons Huis den Zondag van I I tot I 2 uur. De Secretaris L. Carron. Werklieden Overweegt, oordeelt en handelt! Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De bijzonderste schikkingen die tus schen Frankrijk en Amerika bekomen zijn, zijn de volgende 1De betaling der schulden wordt geschorst van den 1 Juli 1931 tot den 30 Juni 1932 2. Duitschland stort het bedrag der onvoorwaardelijke an- nuiteit de Fransche regeering laat toe dat deze storting door de Wederland- sche Flerstelbank geplaatst worde in gewaarborgde bons van de Duitsche spoorwegen 3. De geschorste betalin gen brengen interest op volgens de voorwaarden gesteld door de Veree- nigde Staten en moeten gedelgd wor den vanaf 1 Juli 1933, in tien annu- iteiten dezelfde voorwaarden gelden voor de bons uitgegeven door de Duit sche spoorwegen. Betreffende de drie volgende pun ten, waarin de Amerikaansche regee ring niet rechtstreeks betrokken is, ver klaart de Fransche regeering I. Door tusschenkomst der WederlandschNe Bank zullen de voornaamste centrale banken een hulpaktie inrichten voor de Europeesche landen, die bijzonder getroffen zijn door de schorsing der betalingen 2. Een voorafgaandelijk akkoord is noodig tusschen Frankrijk en de Wederlandsche bank, opdat Frankrijk het waarborgfonds voorzien in geval van moratorium van het Y- oungplan slechts zou volledigen door maandelijksche stortingen gelijk aan de behoeften der bank, tengevolge der stortingen werkelijk door Duitschland overgedragen 3. De kwestie der her stellingen in natura en de verschillende technische aanpassingen, genoodzaakt door de toepassing van het Ameri- kaansch voorstel, zullen bestudeerd worden door een deskundigenkomiteit Nu het Fransch-Amerikaansch ak koord verwezenlijkt is, gaan eigenlijk de Belgisch-Amerikaansche onderhan delingen beginnen. Men heeft te Brus sel de vaste hoop dat er spoedig een goede uitslag zal verkregen wordien met in achtneming van den bijzonderen: toestand, waarin Belgie verkeert. Na Frankrijk en de Vereenigde Sta ten te hebben geraadpleegd, heeft de Engelsche regeering een officieele uit noodiging gericht aan de belangheb bende regeeringen om zich te doen ver tegenwoordigen te Londen op eene konferentie, welke zoo gauw mogelijk moet bijeen komen om zich bezig te houden met de maatregelen, welke moeten genomen worden om het plan Young aan te passen aan Hoover's voorstel ;in andere woorden om de toepassing van Hoover's plan te re gelen. De Engelsche regeering wenscht dat er eerst een konferentie van des kundigen plaats hebbe en dat, wan neer er door dezen een terrein van ver standhouding is gevonden, de ministers der betrokken landen op hun beurt bijeenkomen om voor de eindregeling te zorgen. Door de Engelsche regeering werd de wensch uitgedrukt, dat ten minste een Amerikaanse!» deskundige 't zij op bedrijvige wijze, 't zij als eenvou- HJ llllll HUH II III NIH llll III I llüllll li I Hill I III llll If III III I III III III III IIIIIIIIIIIIII III lllll lllllllltllll III III III f II III III11II III lllll III III I III III III I llll llll III lllllllll^iu' Inschrijving kosteloos bij AGENTSCHAP VAN HET GEMEENTEKREDIET Illllllllllllllllllllllllllllliiliilllllilllliiilllllllllllllllllllllllllllllllililliilillillllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll^

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1