G Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Kapitaal, verstand, arbeidI De overdrachtstaks r 1 is verdubbeld zondag 2 oogst 1931. weekblad 25 centiemen. elfde jaar. nummer 31, abonnementen «o» Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. 1 aankondigingen VAN 1 OP 2 t. h. Kapitaal, verstand en arbeid, zijn de drie pooten van een krukstoel, Als die drie pooten stevig en vast staan, I £)e wej. houdende verdubbeling van blijft de stoel overeind maar zoodra Ejg overdrachtstaks is Zaterdag laatst een van de drie pooten zwak wordt en in het Staatsblad afgekondigd gewor- wijkt, of als men hem wegrukt ofwel Uen 2e werd daags nadien van kracht, breekt, valt de stoel omver. En hij £)e bedragen van de overdrachtstaks kan tot niets meer dienen zoolang delworcjen verdubbeld, met inbegrip van derde poot niet nersteld is. I Jg forfaitaire taksen. Hetzelfde geldt Een kapitalist heeft dus ongelijk, als I voor de taks op de aannemingskontrak- hij zich zou verbeelden, dat het kapi-1 {-en en voor de taks op de roerende taal van meer gewicht is dan een van (verhuringen en het vervoer. De faktuur- de twee andere pooten. De steun van taks van 2 per duizend wordt behou- die pooten is hem onmisbaar. Zondei I (Jen 0p haar huidig bedrag. De weelde- de pooten, kapitaal en arbeid kan het I taks blijft vastgesteld op 6 per honderd niets uitrichten. Ivoor de voorwerpen vatbaar voor die En eindelijk rpoeten we niet verge- taks bij den verkoop aan den verbrui ten dat ook de arbeid zich vergist, als I her. Ze wordt op 8 per honderd ge- hij beweert van meer beteekenis te zijn I bracht voor de bij de bron belaste dan een der twee andere pooten. Dit voorwerpen. misverstand is vroeger menigmaal de £r wo"rdt eene forfaitaire overdracht bron geweest van betreurenswaardige taks van 4 per honderd gesteld op de dwalingen. I Weefsels. Die taks wordt geheven ter Met hun drieën zijn zij onmisbare gelegenheid van den verkoop door den onderdeelen van een groot geheel ver- wever. Ze stelt de overdracht der eenigd doen zij wonderen elk afzon- grondstoffen vrij. Maar de latere we- derlijk zijn ze van geen beteekenis. I flerverkoopen van het weefsel blijven Kapitaal, verstand en arbeid moeten I vatbaar voor de gewone taks van 2 vereenigd zijn en wie tweedracht onder I per honderd. hen tracht te zaaien, is de vijand van I Dus opgepast, c|e overchlachtstaks alle drie. ;s sedert 26 JULI 1931 op 2 per hon- Zoo luidde eens het woord van een Jer{J gebracht. Amerikaansche geldkoning. En wij ge-1 looven dat de man dubbel en dwars I,,llllllllillirilllllllllllllllllll!lli,llll,!llllllllllllllllllllllllllllll!lllllll,lllli gelijk heeft. Dit heeft trouwens de on-1 kvi'ik 671 (ld dervinding der laatste jaren wel ge-1 leerd. Communisten, Socialisten, Bols-1 )ïltVJ(ip6Yllïl(J jewisten en hoe ge al die isten I noemen wilt, konden met den ouden I ]n het memorandum der Fransche als deugdelijk gekenden krukstoel, I regeerjng jn zake het programma van geen vrede meer nemen. De twee poo-1 Frankrijk voor de ontwapeningsconfe- ten kapitaal en verstand, meenden I rentie wordt allereerst uiteengezet, dat de heeren bolsjewisten in Rusland wel I de teksten van het Volkenbondspact te kunnen missen. Maar jawel, de in-1 en der verdragen een nauw verband in- dusirieele stoel wankelde al heel spoe-1 houden tusschen algemeene verminde- dig en lag gauwer dan iemand ver-1 rjng der bewapening en een strikt in moeci had, tegen de wereld. Zoo hier I ach(- nemen van de militaire clausules en daar heeft men Russissche proef-1 der vredesverdragen en der inrichting nemingen nog eens herhaald, met na-1 Van een gemeenschappelijke actie te- tuurlijk hetzelfde gevolg. De menschen I gen een eventueelen aanvaller. De vei- der twintigste eeuw zijn met al hun hgheid van elk land hangt af van de ontwikkeling, beschaving en kunde I geografische ligging en van de speciale nog tamelijk hardleersch, dunkt me. omstandigheden voor eiken staat. En hoe staat het nu met de laatste. Wan neer men hiermede rekening Laat men die nogal met rust I houdt, zal men beseffen dat Frankrijk We zullen eens zonder beeldspraak I reeds spontaan de uitvoering van het zeggen, hoe het tegenwoordig met den vl00t- en luchtprogramma heeft ver arbeid gesteld is. I langzaamd en het effectief der land- Aan hard werken hebben de meeste I macht belangrijk heeft verminderd. Dit menschen van onzen tijd niet zuinig het bedraagt op het oogenblik 5 7 7.000 land. Den arbeid geheel en al afschaf- 1 man tegen 796.000 in 1921. Het hui- fen, daar durft men niet goed aan, I cfige getal geeft een juist beeld van de want niemand heeft nog de gebraden I werkelijkheid, want de verantwoorde vogels gezien, die den mensch vanjhjkheid voor het handhaven van de Luilekkerland vanzelf in den mond orde belet Frankrijk om vooral het vallen. Maar men gaat toch op het 1 troepen-effectief van het moederland kantje staan twee uur werken vinden I te verminderen en met name van de sommigen voldoende, wat een vergis- geoefende mannen, die onmiddellijk sing Als er iets noodig is om onze I voor de grensverdediging beschikbaar zieke, doodzieke wereld te genezen, I zijn. dan is het de arbeid. Den laatsten tijd 1 Door de invoering van den éénjari is er door allerlei menschen die zeggen gen diensttijd en door het feit, dat twee het wel te meenen met het heil der I maal per jaar recruten worden inge- maatschappij, veel gezegd en geschre- I lijfd is er voortdurend een halve niet ven over doorvoering van het socialis-1 geoefende lichting. De 'andere helft tisch beginsel voor sommige bedrijven, heeft slechts 6 tot 1 2 maanden dienst met ander woorden over socialisatie I gedaan en kan dus niet worden verge- van eenige bedrijven. In Flolland werd leken met beroepssoldaten. Zoodoende zelfs een commissie voor Socialisatie 1 is het aantal geoefende mannen, dat benoemd. En wat krijgen we van die voor het moederland beschikbaar is lui te vernemen Luister welk aantal in 1921 400.000 bedroeg, «In de zoo deerlijk verarmde we-1 teruggegaan tot 229.000, hetgeen een reld stelt weliswaar de socialisatie, in-1 vermindering is van 42 of zelfs van dien rationeel toegepast, aan arbeiders! 163.000, zijnde 60 indien men er en maatschappij een hooger welvaart I rekening mee houdt, dat de in Frank- in uitzicht dan zonder dat, bereikbaar rijk, gestationneerde strijdkrachten, zou zijn. Maar toch mag nimmer uit welke na de gebeurtenissen in Marokko het oog verloren worden, dat de ver- en Syrië zijn gevormd, elk oogenblik arming zelve de voorzienigheidsmoge- uit Frankrijk kunnen worden wegge- lijkheden nog zoo lang zal drukken, tot roepen, omdat zij de reserve van de dat de verwoeste productiekrachten en overzeesche troepen vormen, voorraden weder door ingespannen ar- |||i||i||||iii|||!|||j|||||i||||||||||||||||||||||i|]ji|!i||||||||||||||||i||i||||||lifn beid hersteld zijn. Hoort ge het, lezer, van ingespan nen arbeid moet volgens de mannen van de socialisatie op slot van reke Een haai heeft onlangs zijn mui getoond aan de kusten van Grieken ning alles komen. Ingespannen arbeid land ten dienste van het algemeen. Die twee Te dier gelegenheid herinnert een dingen zouden noodig zijn, voor het Grieksch blad aan een avontuur, over welgelukken van socialisatie. komen aan een Griekschen visscher Maar dan zou er in den mensch die tijdens den oorlog in Alexandrie iets meer moeten zitten van den aard was. van mier en honingbij de lust om zoo 1 Zekeren dag slaagde de man er in noodig het uiterste van kennen en kun- een grooten haai te dooden. Flij kreeg nen te geven aan het algemeen. hem op het strand en sneed hem open Wie het middel kent om die mieren- In de maag van het monster vond hij en bijengeest op te enten, mag komen een epaulet van een officier der Engel spreken over socialisatie. Maar... die sche marine, een hoeveelheid knoppen tnoet nog geboren worden. beenderen, een gouden plastronspel en G. v. B. een geldtasch inhoudende zes honderc I pond sterling of 105.000 fr. De man was ruimschoots voor zijn leest en verspreidt i moeite beloond en kon er eentje op de gazet van poperinghe zetten. Een oog in 7 zeil houden. Fransch-Duitsche Toenadering. Als het waar is dat de besprekingen te Parijs en Londen een toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk zul- en veroorzaken, zal het goed zijn dat onze regeering en hare diplomaten een, oog in 't zeil houden. Dit zal des te meer noodzakelijk zijn, daar ons mi nisterie van Buitenlandsche Zaken on tegensprekelijk meer houdt van Enge- and dan van Frankrijk of Duitschland. De komende dagen zullen bewijzen dat er tusschen Londen en Parijs een groo- tere spanning zal bestaan dan tusschen arijs en Berlijn. Aldus loopt ons land je gevaar in dat kegelspel terecht te tomen. Het zou zeer onaangenaam zijn, in dien Frankrijk en Duitschland den vre de moesten sluiten op den rug van 3elgie en zijn kolonie. De briefwisse- ing tusschen prins von Bulow en Wil- ïelm II in 1905, bewijst hoe groote reeren met ons land en zijn bevolking desnoods omspringen om hun belangen te dienen en den vrede met Frankrijk te koopen. Flet is des te erger gewor den daar Engeland niet meer zoo sterk is als vroeger door zijn goud, zijne vloot en legermacht. Dit land is opge vreten door zijn werkloozen en het reeft af te rekenen met de Indiërs, om maar die te noemen. Op zeker oogenblik zou Belgie wel in zijn hemd kunnen staan, des te meer daar men van Vlaamsche democraten en fronterszijde al te veel op Frankrijk scheldt. Men gaat zelfs zoover te druk ten dat onze jongens tot kanonnen- vleesch voor Frankrijk moeten dienen. Weet men dan niet dat de Fransche autoriteiten ook de Vlaamsche bladen ezen... Als men leest dat Duitschland eeft beslist dat het Fransch in zijn scholen de tweede taal is en het En- gelsch slechts de derde, moet men niet ingewijd zijn om de beteekenis en de draagkracht Van zulke maatregelen te Deseffen. Wat zullen onze flamengam tische extremisten van hun Duitsche vrienden zeggen, zij die het Fransch, een nationale taal van Belgie, uit het Vlaamsch Belgie willen bannen en der wijze het berucht spreekwoord toepas sen Maak ze dom, ik zal ze arm rouden Indien men naar die heeren luisterde zou alleen een Vlaamsche aristocra tie van wijsneuzen Fransch mogen cennen om des te beter den kleinen man uit te buiten, daar hij feitelijk geen Fransch meer zou kunnen leeren. Onze extremisten toonen zich meer Duitsch dan de Duitschers zelve die iet Fransch als tweede taal in hun scholen opleggen. En waar is de dwaze egende van het uitgeleefd Frankrijk iet Frankrijk dat meer dan welk land, den oorlog gewonnen heeft omdat het de bekwaamste generalen heeft gehad die konden steunen op de natuurlijke dapperheid der Fransche soldaten Laat ons niet vergeten dat de Hol anders ook het Fransch als tweede taal aanleert en dat het Walenland, de Brus- selsche agglomeratie en Frankrijk zelve onmisbaar z!ijn voor de Vlamingen. Wat een pauperisme zou men in het Vlaamsch-Belgie niet aantreffen indien iet rijk Frankrijk zijn grenzen voor 800.000 Belgen, meestal Vlamin gen, moest sluiten. Militair, economisch en financieel aeheerscht Frankrijk Europa. Dat heeft men dezer dagen te Parijs en Londen •nunnen vaststellen. Wat er ook van zij Belgie diene te waken op de toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk. D.N.G. HllllllllllllltlllllllllllllllillllllllillHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DE INDEXGETALLEN. De index-getallen vastgesteld op 5 Juli zijn bekend gemaakt. Uit de nieuwe tabel blijkt dat er weer ver mindering is in alle deelen van het Land. In den Ministerraad. De Conferences van Parijs en Londen. De leden der regeering hebben Dins dag raadvergadering gehouden, onder het voorzittersschap van M Renkin. De bespreking liep vooreerst over de konferencies van Parijs en Londen. De officieele meedeeling luidt als volgt De Eerste Minister en de Minister van Buitenlandsche Zaken brachten den Raad op de hoogte van de werk zaamheden, op deze konferencies. De Raad keurde hunne uiteenzetting goed en richtte zijne dankbetuigingen tot de Belgische afvaardiging. De Mi nister van Buitenlandsche Zaken lichtte daarenboven den Raad in over de aan gang zijnde onderhandelingen, aan gaande Belgie's toestand in de toepas sing van het Hoover-plan. Daarnevens vernemen wij dat deze laatste onderhandelingen zeer moeilijk vorderen dat de toestand erg is, doch niet al te zwart moet ingezien worden. Er is nog hoop dat de Belgische be langen zullen gevrijwaard blijven, en dat wij ons aandeel van het Dawas- plan zullen behouden. Dit aandeel be loopt 5 74 miliioen zonder de overeen komst der Marken en 766 miliioen met de overeenkomst der Marken. De Duit schers zouden op dit punt ons goed recht niet betwisten. MUZIKANTENGEVECHT 15 Juni 15 Juli Rijk 798 789 Antwerpen en agglom. 831 809 Brussel en agglom. 841 819 Gent en agglom. 768 759 Luik en agglom. 778 761 Pron. Antwerpen 810 795 Prov. Brabant 807 793 West-Vlaanderen 795 785 Oost-Vlaanderen 783 769 Prov. Henegouwen 823 806 Provincie Luik 783 768 Prov. Limburg 802 792 Luxemburg 820 804 Provincie Namen 805 792 Het stabilisatie-idex is 1 00,3 in plaats van 1 02. WAT HEBBEN DE DUITSCHERS REEDS BETAALD Zooals dat in vele gemeenten in ons land, waar concurreerende maatschap pijen bestaan, het geval is, leefden se dert lang de twee harmonies van Ne- derheim in Limburg) in onmin. De oude Harmonie, die onder het eerevoorzitterschap staat van een oud volksvertegenwoordiger, was den 2 1 Juli naar Fleure-le-Tiexhe, op vijf ki lometers van Tongeren gegaan, waar Sen muziekwedstrijd plaats had en de Nieuwe Harmonie, waarvan de burg meester van Nederheim voorzitter is, begaf zich daar ook naartoe. Was het tengevolge van den mu ziekprijskamp dat de gemoederen op gewonden waren, of moest de oorzaak van de electriciteit in de lucht aan het enthousiasme voor den 2 1 Juli toege schreven worden Wij weten het niet, maar op zeker oogenblik, toen de oude Tarmonie het opgelegde stuk op de dosk had uitgevoerd, gingen de pop per, aan het dansen. Dat begon natuurlijk om een nietig- reid, zooals met den oorlog om een toe destijds. Op zeker oogenblik riep Emiel Le- naerts van de Nieuwe Harmonie Jozef Bielen van de Oude Harmonie iets toe dat dezen laatste niet beviel, en... het was erop. Jozef Bielen kwam van de kiosk, "ffef zijn muziekinstrument in de hoogte en begon zijn tegenstrever flink af te rossen. Dat was als het sein voor den alge- meenen aanval. De mannen van de Mieuwe Harmonie, die natuurlijk de partij van Lenaers kozen, poogden het routen verhoog in te nemen en de man nen van de Oude Harmonie, trachtten deze bestorming te beletten. Het spektakel dat men toen te zien cifeeg, tart! iedere beschrijving. Met rombardons, tubas, bugels, pistons, sa xophones, klarinetten, fluiten en alles wat de muzikanten maar onder de hand tonden krijgen als hun instrument ver nield was, werd er dan geslagen en de eene wilde niet uitscheiden voor den andere. De plaatselijke politie had al eenige keeren geprobeerd om de orde te her stellen, maar er was niets aan te doen. De kerels waren zooals een horlogie opgewonden voor vier en twintig uren en vochten steeds voort, zoodat men verplicht was de hulp der gendarmen in te roepen. Gendarmen maken op den buiten nog altijd meer effekt dan veldwach ters en toen de pandoeren van Tonge ren, die in razende vaart per rijwie uit hun wachtkamer vertrokken waren te Heuru verschenen, was de strijd uit Uit omdat de vechters schrik hadden uit omdat al de instrumenten gebroken waren en uit... omdat de strijders niet meer konden. Op het slagveld vond men meer dan vijftig koperen... instrumenten, waar uit men, evenals na den slag der Gul den Sporen, kon opmaken dat er tal rijke slachtoffers gevallen waren. Het onderzoek der gendarmen wees dan ook uit dat eenige personen zwaar en verschillende licht gekwetst werden. Wat hebben de Duitschers sinds het einde van den oorlog aan de geallieer den reeds betaald Dat is eene vraag, die zich velen thans stellen zonder er het antwoord op te kunnen geven. Laat ons eens zien. Om de rekening laat ons breed zijn en hier schrijven van onze gewezen vijanden te kunnen maken, moet men onderzoeken welke stortin gen er door de Herstelconamissie, den Algemeenen Agent der Betalingen en de Bank voor de Internationale Rege lingen die onlangs tot stand kwam, ge boekt werden. De periode die daar voor in aanmerking komt, gaat van den wapenstilstand tot den 1 Juli 1931. Tot welke vaststelling komt men dan Tot de constatatie dat de Duit schers tot nu toe nog maar 2 I miljard 494 miliioen goud-mark uitkeerden. Een en twintig miljard vierhonderd vier en negentig miliioen Weet men wat deze som vertegenwoordigt Nog niet eens den intrest van het bedrag dat aanvankelijk door de geallieerden als schadevergoeding werd vastgesteld en dat 1 32 miljard was. Hebben de Duitschers, die thans te keer gaan als zwijnen die geslacht moe ten worden, eigenlijk nog niet alle re denen om blij te zijn Als er iemand, in dezen tijd van crisis, redenen heeft om te jammeren, dan zijn wij het Bericht aan de uitgestelden der Klasse 1932. De militianen der klas 1932, die één jaar uitstel bekomen hebben en die verlangen dienst te nemen met de klas 1932, moeten voor den 15 September aanstaande aan dezen uitstel verzaken. Na dezen datum zullen zij onherroepe lijk verbonden blijven aan de lichting 1933. Bericht aan de Jongelingen, geboren in 1913 en 1914. De jongelingen geboren in 1913 en 9 1 4 kunnen nog dienst nemen met de las 1932, mits daartoe eene schrifte- ijke aanvraag te doen vóór 1 5 Sep tember 1931, aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken te Brussel. Het verzoekschrift moet bij aange- teekenden brief verzonden worden, en moet vermelden de plaats en datum van geboorte van den verzoeker, de gemeente waarin hij voor de militie gesteld werd, zijn juist adres en de redens waarop hij zich beroept, om zijne vraag te verrechtvaardigen. NIEUWE GASTHOVEN te BRUSSEL De hoofdstad neemt stillekens aan maatregelen met het oog op de we reldtentoonstelling van 1 935. Zij zorgt ook voor slaap- en verblijfgelegenheid. Aldus rijzen als paleizen nieuwe gast hoven uit den grond. Na een volledige talfatering van het bekende Hotel des Boulevards, bij de Noordstatie, maakt men het nieuw hotel Plaza aan de Adolf-Max of oude Noordlaan klaar, om het in 1932 te kunnen openen. Dit ïotel telt 200 luxekamers met bad plaats en 30 appartementen, een res tauratie met Tea-Room, een groot kof ::iehuis, gelijkvloers met den boulevard en een zeer ruime taverne onder den grond, dit is onder het koffiehuis. De laatste verbeteringen zijn aan dit hotel gebracht in zake verwarming en ver luchting, telefoon en seinen, ophaler, electrische verlichting, maatregelen te gen het gerucht, geen binnenhof, enz. Brussel zal aldus een der beste ho tels van het vasteland bezitten. DRINKT MAS-CAR BIER Iedereen kan tegenslag in het leven hebben. Ook een miljonnair en voora een Amerikaansche miljonnair. Dat heeft een paar rijke menschen van de Vereenigde Staten op het idee gebracht, een Tehuis voor «geruineerde miljonnairs» te stichten. Zij hebben in een park in Californie, op zestig kilo meters van San-Francisco, eenige ge rieflijke huizen doen bouwen en deze woningen opengezet, voor al de mil joenenbezitters die ten onder zijn ge gaan. Dat er in de Vereenigde Staten thans vele van deze sukkelaars bestaan, be wijst het feit, dat reeds 300 kostgasten voor de nieuwe inrichting zijn inge schreven. De getrouwde menschen be schikken over 2 kamers en de vrijge zellen en -gezellinnen over een. Al de vertrekken die uitstekend gemeubeld worden, zijn van modern comfort voor zien en voor de bediening van de in- wonenden werd een gestyleerd perso neel aangeworven. Voor de verplaat sing der gewezen miljonnairs zijn er talrijke luxe-automobielen aangekocht. Hiinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllll. De Duitsche Ontreddering Wat M. Pierre Laval zegt. M. Pierre Laval heeft, te Londen, aan de pers verklaard Ik denk goed gehandeld te hebben. De ergheid van de financieele en ekonomische krisis in Duitschland heeft, in den laatsten tijd. President Hoover doen besluiten tot zijn voorstel. De belanghebbende mogendheden zijn het moratorium van één jaar bijgetreden, en Frankrijk heeft zijn toestemming gegeven in de voor waarden die, te Parijs, met MM. Mel lon en Walter Edge vastgesteld waren. Het aanvaarden van het Hoover-voor- stel heeft tijdelijk de Duitsche begroo- tingsmoeilijkheden geregeld, in afwach ting dat de maatregelen, door kanselier Bruning genomen, hunne uitwerking zullen hebben. Doch de krisis is verergerd en, sinds eenige weken, gelasten zich de gebeurtenissen met den omvang en het gevaar van de krisis aan te toonen. Wat kon en wat moest de Fransche regeering doen Zij moest tegelijk de hoofdzakelijke belangen van Frankrijk vrijwaren en eer doen aan de verplich tingen van de internationale solidari teit. Wij hebben geen enkele gedach- tenwisseling verzuimd. Wij hebben deel genomen aan de Konferencie van Lon den, ondanks de gevaren waaraan zij ons kon blootstellen. Indien, te dezer konferencie, de onderhandelaars het problema door de Duitsche krisis ge steld, niet definitief opgelost hebben, dan zijn zij toch zoo wijs geweest van den kader, dien zij voorafgaandelijk afgebakend hadden, niet te overschrij den. Zullen de maatregelen die aange nomen of voorgesteld zijn volstaan om iet kwaad te keer te gaan Wij moe ten het hopen. Wat de middelen be treft die op meer afdoende wijze zou den werken, die eischen voorzorgen en voorbereidingen van technischen aard. Dat zal de taak zijn van het komiteit dat door de Bank van Internationale Regelingen zal aangeduid worden. De ze hulpmiddelen vereischen vooral een evolutie van politieken en moreelen aard. Ik durf zeggen dat de onderhou den van cle Fransche ministers met de Duitsche ministers, dat mijn onderhoud met kanselier Bruning ons leiden naar eene politiek die, met de voorzichtig- eid tot grondslag, kan leiden tot een vertrouwbare samenwerking met Duitschland. Er bestaat geen krediet zonder vertrouwen. Er zal in de we reld geen vertrouwen bestaan zoolang de twee groote volken niet in goede verstandhouding leven. Daar is het heil, daar is de vrede. En zoo zullen al de naties, waaraan wij door de banden der vriendschap gehecht zijn, het be grijpen. Onze taak is ver van geëindigd. Het is in den geest die ons te Parijs en te Londen geleid heeft, dat wij zul len voortgaan te handelen. DE FINANCIEELE POLITIEK Eene noodzakelijke solidariteit tusschen Frankrijk, Engeland en Duitschland. Engeland heeft thans af te rekenen met eene scherpe financieele krisis, welke zelfs het pond-sterling bedreigt en de Engelsche banken in het nauw brengt. Deze toestand werd fel ver scherpt door het feit dat Frankrijk uit Engeland ontzaglijke kapitalen te rug trok. Om aan die kapitaalsterug trekking het hoofd te bieden ging Enge land verplicht zijn op zijne beurt ook zijne kapitalen uit Duitchland terug te trekken. Wat ging er dan van Duitsch land geworden Er bastond groote vrees dat Duitschland alsdan zou ver plicht zijn ook een moratorium voor zijne betalingen in den vreemde aan te vragen, te meer dat er ook spraak was dat Nederland en andere staten hunne kredieten uit Duitschland zou den terugtrekken!. Dit ware voor Duitschland eene nieuwe ramp ge weest. Alles hing van Frankrijk af. Ging Frankrijk voort zijne kapitalen uit En- I Jaar, in stad I 2 fr. per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. GAZET VAN POPERINGHE MEN ABONNEERT OPj De Postabonnenten in Belgie, die van woonst 1 veranderen, moeten dit aangeven in 't post- ALLE BELGISCHE bureel dat hen bedient, en niet aan ons. POSTKANTOOREN Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden j tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regal, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Ilililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll! üllllllllll!!!!llllllllllilll!l!llll!lllllllljllllllllillllllllll!llillllili!l!lll!llllll Illlillllllllllll!ll!!;!ll!lll!llllllllllllllllllltlillllllllllllllllllllllll!llllll!llllll VOOR DEZEN VAN DE KLAS 1932 HJIIIlllllllllllllllllllilllilllllllllllllll!llllllllll!llll!lllllllll!lllllilllllllllll illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllHIIIIIIII VOOR DE MILJONNAIRS

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1