OUDERDOMSPENSIOEN Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Guitenlanö De Weeldetaks DE JACHT. abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren aankondigingen Wat willen de Vlamingen eigenlijk Policie van het Vervoer. OPENING EN SLUITING IN 1931-32 ZOND AC 23 OOGST 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ELFDE JAAR. NUMMER 34. M— iioitmmsa Jaar, in stad I 2 fr. per post 16 fr. Gongo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. to> De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noon. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord to voegen. 1 Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. Per regel 0.75 fr minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Slechte raadgevers. De Vlamingen schijnen zich te ver velen. Misnoegdheid en knorrigheid liggen er bovenop. De wereld draait tegen hun zin. Wat is er met die bevolking ge beurd Verkeert zij in nood Is zij arm Is zij ongelukkig Bankiers, ambtenaren van den fis cus en mannen van zaken verzekeren dat de Vlamingen nooit zoo welvarenc zijn geweest als thans. Is geld geen geluk, het verwekt toch gemak. Op stoffelijk gebied hebben de Vla mingen niet te klagen. Wij zijn verre van de jaren 1880 en 1890 en nog verder van de jaren 1830, 1840, met den hongersnood, de vreeselijke crisis van het handwerk en de nijverheid die zich vervormde. De jaren 1850 hadden nog den te rugslag van dien nog niet vergeten tijd. De naoorlogsche jaren hebben niet alleen meer welstand, maar weelde ge bracht. Nu nog lijken de getallen der werk- loozen in het Vlaamsche land zeer ge ring tegenover de getallen der andere landen, Frankrijk uitgezonderd, waar men nog het best leeft. Op zedelijk gebied kan de Vlaming ook niet klagen. Hij geniet er alles wat zijn hartje lust. De katholieke Vlamin gen moeten erkennen dat in geen land ter wereld de geestelijkheid zoo baas is als in Vlaamsch-Belgie. Of is de weel de dan lastig om dragen In Belgie raakt men evenmin aan den godsdienst. Trouwens we leven onder de vrijzinnigste grondwet van Europa. Op sociaal gebied doet de Staat alles om den achteruitgang van voor cien oorlog in te winnen. Inderdaad, Belgie beschikt thans over een sociale wetgeving waaruit de Vlaamsche be volking zooveel nut trekt als de Waal- sche. Op politiek gebied is de toestand even goed. De Vlamingen zenden meer gekozenen naar het parlement dan de Walen omdat de Vlaamsche bevolking vruchtbaarder is en dus talrijker. De regeering is daardoor in de han den van de Vlamingen. Als zij willen kunnen zij haar morgen onmogelijk maken. Meer. Als zij het verlangen kunnen zij den Waal Renkin door een Vlaming, een flamingant, vervangen. Als dit gebeurt zal de kolom van het Congres niet instorten. Walen, noch Brusselaars, zullen zich nqg niet wenden tot Frankrijk om er burgers van tweeden rang te worden. Als de Vlamingen nog niet genoeg hebben en zich inbeelden dat zij de ondergeschikten der Walen zijn, wa rempel, dan is het hun schuld. Van 1 884 tot 1914 waren hun geko zenen, ten minste langs de rechterzijde de meerderheid. Het meervoudig kies recht, dat steunde op den Vlaamschen buiten, was hun voordeelig. Maar wie zal beweren dat de katholieke partij, met de geestelijkheid, zoo hoogere als lagere, flamingant was De beweging der Christelijke democraten van 1 890 Was in het Vlaamsche land juist tegen het fransquillonisme van die partij ge richt, maar de arme democraten, die het nochtans goed meenden met het Volk, werden behandeld als vijanden van het gemeenebest. Indien hun Vlaamsch en democratisch programma Voor den oorlog ware verwezenlijkt, vele rampen zouden ons land bespaard gebleven zijn. De Vlaamsche bladen die thans het luidst trompetten om Vlaamsch en de mocratisch te zijn, waren vóór twintig en dertig jaar de hevigste conservatie- Ven. Zij lieten de anti-Vlaamsche kaste begaan en klopten op de Vlaamsche democraten als de duivel op Geraard. Sedert den oorlog is iedereen, vooral rechts, democraat en flamingant, tot Zelfs de katholieke Walen. Zoo gierig men vroeger was om den Vlamingen een been toe te werpen, zoo mild is rnen geworden dat men paal, noch maat schijnt te kennen. De Vlamingen hebben het maar voor het pakken bij die grabbeling. Is men ook zoo niet te werk gegaan inzake het kiesrecht en de sociale wet ten N'en jetez plus, il y en a trop Als de Vlamingen zich niet laten be- dodden door de politiekers, die zich aan hun hoofd gesteld hebben, krijgen *'j alles wat zij willen. Wij kennen een eetje den moed van onze parlemen tairen. Het is de moed der Fransch conservatieven, die Edouard Drumont naar het leven heeft geschilderd, een Mackau, een Reuie, een de Mun, een Piou van den tijd van de Panama- en Dreyfuszaak. Klop en er zal u opengedaan wor den. Maar dan moet er aanhoudend op de poort getrommeld worden en niet met een riet. Men vindt het dus vreemd dat men van revolutie hoort spreken, van af scheuring, aanhechting bij Holland doormengd met anarchisme, romantis me, antimilitarisme en ontwapening. Is dat niet gek De nieuwe lagen onder de flamin ganten willen den staat Vlaanderen, maar zij willen hem desnoods niet ver dedigen. Hoelang zou die jongste staat leven. Ontwapening Juist honderd jaar geleden, riepen de Belgen ook dat het leger te veel kostte. De schaapachtige regent deed pijken smeden om de bur gerwacht te wapenen. Zoogezeid, zoo gedaan. Bij Leuven kregen de Belgen, onze voorvaderen, zooveel klop, dat de Franschen moesten tusschenkomen. In... onze redders hadden niet veel ust terug te gaan naar het Zuiden. Voor een staat geldt het als voor den mensch Nul n'a droit en sa peau qu'il ne la défende Als wij ons niet willen verdedigen, zijn we waardig slaaf te worden. Ondersteld dat de staat Vlaanderen er komt en dat hij ingelijfd worde, ïetzij bij Holland, hetzij bij Duitsch ans, denkt men misschien dat de Hol anders of de Duitschers de Vlamingen zouden ontslaan van allen krijgsdienst. Zoo naief niet We hebben voor den oorlog een a- postel van de weerloosheid in de Vlaamsche middens gekend, die als olstoï de ontwapening predikte. Pas was de oorlog uitgebroken, pas was iet activisme door de Duitschers als Graevell uit den grond gestampt, of die apostel der weerloosheid ontpopte zich als een agent der pangermanen, en hij werd een der haantjes vooruit van de activisten. Als de vos de passie preekt, boer- cens wacht uw ganzen. We wantrouwen dan ook alle de schreeuwers die nu bezig zijn het hoofd van onnoozele, dwaze jongens op hol te jagen, terwijl zij zelf niets te duch ten hebben. Zijn het geene agents provocateurs in dienst van de valsche vijanden van Vlaanderen Zie inaar in Holland een Van Beuningen die olie op het vuur giet om te verhinderen dat er vrede en vriendschap kome tus- schen twee kleine landjes, maar groote mogendheden op economisch en kolo niaal gebied. Maar waar willen zekere Vlamingen dan heen Zij prediken als echte anarchisten de dienstweigering. Zij dreigen de par lementairen te fusilleeren als zij nog de begrooting van 's lands verdediging durven stemmen. Zij dreigen nog met kogels de zoete christelijke zielen, die zich de onderdanigste schapen van den aartsbisschop noemen. Christus sprak nochtans een gansch andere taal. En die revolutionnairen en anarchis ten gaan naar de kerk. Zij beweren dat zij katholiek zijn. Hebben de woorden dan een andere heteekenis sedert den oorlog Maar die heethoofden daargelaten, wat wil de Vlaamsche massa Wij bedoelen de Vlamingen die zich laten volpompen met allerlei ophitsingen alsof zij in een toestand van de moejiks of de boeren van Andaloesië verkee- ren. L. - D.N.G. iiiilliiiiiiiiillillilllliillilililllilliiiillliliilliliiiiilllliiliillilililiiiiiiilillli LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HJllilllliiilillilllillliiliiiiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililliiliiiiliiiililiiii DE TAKSEN OP DE CIGARETTEN. Nog eene verhooging. Het Staatsblad kondigt de wet af, betreffende de nieuwe rechten op de sigaretten, die zooals men weet, vanaf den I September, aanstaande zullen verhoogd worden. Zij zijn vastgesteld op 20 tot 60 van den verkoopprijs al wordt op het oogenblik het percent van 40 niet overschreden. Bij de berekening van de taks wor den de pakjes van 1 2 sigaretten gere kend, als de helft van de pakjes van 25. Nieuwe bandjes worden gedrukt in 't bruin op blauwen fond. ALLE VOERDERS, OPGEPAST Den 1 Oogst laatst kwam het nieuw reglement op het wegverkeer in voege Ziehier de bijzonderste punten die volgens het Koninklijk Besluit van den 1 Juni 11., moeten nageleeefd worden Rechts houden. De voertuigen en de dieren, waarvan het verkeer hij dit reglement geregelc wordt, moeten de rechterzijde houden in de richting van hun beweging en zoo mogelijk, de linker helft van den rijweg vrijlaten. Het voorsteken moet aan de linker zijde van het voorbij te rijden voertuig geschieden. Nochtans, in het vlakke veld, zoo de rijweg vrij is en indien een aan vullend reglement er zich niet tegen verzet, mogen de voertuigen het mid den van den rijweg volgen. In dit ge val moet de bestuurder rechts afsteken, zoodra hij verwittigd is van het naderen van een anderen weggebruiker dan een voetganger en, voor een ander voertuig zoo mogelijk, eene breedte van min stens 2.50 m. vrijlaten. Deze laatste areedte kan verminderd worden tot 2 m. voor een rijwiel, een motorrijwiel trek- last- en rijdieren en vee. Wanneer een rijweg minder dan 5 m. breed is en de berm niet verhoogd is, moeten de voertuigen die elkander inhalen en ontmoeten, elkander weder- ceerig de helft van den rijweg vrijla ten. De bestuurders moeten om vóór te steken, zich vergewissen dat de baan inks van het voorbij te rijden voertuig vrij is, en wel over zoodanigen afstand dat het voorsteken zonder gevaar voor aanrijding kan geschieden. Vervolgens moeten zij rechts afsteken, zoodra zij zulks kunnen zonder hinder voor het voorbij gereden voertuig of dier. Zoo noodig, moet de voorbijgereden be stuurder of geleider vertragen, om het voorsteken te vergemakkelijken. De bestuurders moeten nalaten an dere voertuigen voorbij te steken op plaatsen waar het uitzicht onvoldoende vrij is en daar waar die beweging ge vaar oplevert, namelijk in de bedekte aochten, aan de wegsplitsingen, aan sluitingen en kruisingen, alsmede op aruggen, aan overwegen en bij aan- comst op den top van eene helling. Ieder bestuurder van voertuigen, die een wegsplitsing, aansluiting of krui sing nadert, moet de volgende regelen in acht nemen, vpor de toepassing waarvan de openbare wegen als hoofd wegen of als secyndaire wegen be schouwd worden, Indien hij op een secundairen weg ij dit, is hij verplicht den doorgang vrij te laten voor den bestuurder die over den hoofdweg rijdt. Daartoe moet hij vertragen, om na te gaan of de andere weg zonder ge vaar voor botsing opgereden kan wor- bestuurder die van rechts komt. Daar toe moet hij des te langzamer rijden, naarmate de zichtbare lengte van den genaderden weg kleiner is. Algemeene bepalingen. Alle bespannen voertuigen, behalve die, welke uitsluitend dienen voor kos teloos vervoer van personen, moeten aan den linkerkant of van voren op zichtbare wijze, de aanduiding dragen van naam, voornamen en woonplaats van hun eigenaar. Hetzelfde geldt voor de rijwielen zonder motor, die niet voorzien zijn van een reglementaire plaat met volg nummer. Vreemdelingen echter die het land binnenrijden met een rijwiel zon der motor, voor een verblijf van be perkten duur, zijn van die verplichting ontslagen. Anderdeels zijn de voertuigen van een toegelaten openbare dienst van die verplichting vrijgesteld, op voorwaarde dat ze hun volgnummer dragen op de plaats voorgeschreven door het vergun ningsgevende bestuur. Het onderscheidingsteeken voor rij wielen zonder motor moet aangebracht worden op de linkerzijde van de naaf van het voorwiel of de vork. De rijwielen zonder motor, moeten voorzien zijn van voren door een naar voren uitstralend wit licht, en van ach ter door een achterwaarts uitstralend rood licht. Nochtans tot een later vast te stel en datum, zal van achter een roode glinsterende plaat van ten minste 5 cm. diameter, die het licht naar achteren uitstraalt, toegelaten worden. Deze plaat moet loodrecht geplaatst worden en zoo gericht dat zij doeltreffend is. Zijn verboden, signaal-apparaten werkend op uitlaat of met verschillen de tonen. De motorvoertuigen moeten zoo in gericht zijn dat ze op geen abnormale wijze olie of brandstofafval versprei den, door het gerucht het publiek niet rinderen, noch de dieren verschrikken, en geen rook laten ontsnappen, tenzij op het oogenblik van het in gang zet ten van den motor. Vrije uitlaat is verboden. Illllllillllllllllllllltlllilllllilllllllllillillllllllllllllllllilllllllllllllllltlllllll! en. Worden als secundaire of minder belangrijke wegen beschouwd. Worden als secundaire wegen aan zien, de aarden wegen en de wegen die niet verder dan de aansluiting loo- pen. Een omgekeerde gelijkzijdige drie- loek, aangebracht in de nabijheid van de wegsplitsing, aansluiting of kruising Deduidt dat de gevolgde weg op dat cruispunt secundaire weg wordt. Bui ten de bebouwde kommen moet dat sein minstens 0.70 m. zijde hebben. Worden als hoofdwegen aanzien buiten de bebouwde kommen 1De radikale wegen Weg n. 1 Brussel-Antwerpen-Breda. Weg n. 2 Brussel-Hasselt-Maastricht Weg n. 3 Brussel-Luik-Aken. Weg n. 4 Brussel-Namen-Trier. Weg n. 5 Brussel-Charleroi-Rocroi. Weg n. 6 Brussel-Nijvel-Beaumont. Weg n. 7 Brussel-Bergen-Maubeuge. Weg n. 8 Brussel-Doornijk-Rijssei. Weg n. 9 Brussel-Yper-Duinkerke. Weg n. 1 0 Brussel-Gent-Oostende De wegen voorzien van kilometer- palen met roode kop. In de bebouwde kommen De wegen die meer dan eene rijbaan hebben en die waarop een spoorweg loopt. Nochtans zijn de wegen met ver schillende rijbanen hoofdwegen ten op zichte van al de andere. De dwarsaan- sluitingen tusschen deze rijbanen zijn secundair. In al de heirboven niet voorziene gevallen moet de bestuurder, die een wegsplitsing, aansluiting of kruising na dert, den doorgang vrij laten voor den De taks op den verkoop aan den verbruiker wordt op 6 behouden voor de voorwerpen door de wet onder volgende rubrieken gerangschikt 1Meubileering ten decoratie van gebouwen. Wijzigingen Zijn nu vrijgesteld de stoelen en bedden in ijzer voor klinie- cen en gasthuizen. 2. Oudheidkundige voorwerpen, cu riositeiten en collectie-voorwerpen 3. Wapenen 4. Schoenen 5. Bloemen en planten in potten 6. Pelsen 7. Kleedingstukken 8. Uurwerken 9. Muziek 1 0. Optische voorwerpen 1Juweelen en bijouterie. Wijzigingen Zijn nu belastbaar met de voorwerpen in imitatie bijou terie 1 2. Schilderijen, beeldhouwwerk en medalies 1 3. Fotografie-stukken 14. Motorrijtuigen, motorbooten, cinderrijtuigen I 5. Glaswerken. Worden van 6 op 8 gebracht de taksen op de voorwerpen door de wet gerangschikt onder volgende rubrieken taksen toepasselijk bij den verkoop door den voortbrenger of bij den in voer, anders aan de bron 1. Voedingsproducten Wijziging Is vrijgesteld van de weeldetaks en is nog slechts belastbaar met de overdrachtstaks cacao in poe- er 2. Breiwerk 3. Borstels 4. Stokken en Regenschermen 5. Hoeden 6. Messen 7. Verlichtingstoestellen 8. Kunstmatige en natuurlijke bloe men 9. Handschoenen Wijziging Worden van de weelde taks vrijgesteld de handschoenen in goed 1 1De sport- en speelartikels 12. De linoleums, behangselpapie ren en lincrusta Wijzigingen Worden belast met de taks van 8 de artikels in caoutchouc gelijkend op linoleum. De imitaties van leder en behangsel Ieder worden niet meer met de weel detaks belast. De eenige behangselpapieren, die nog met de weeldetaks worden belast zijn de vergulde, verzilverde, gemeta liseerde, gemicaceeikle, gegaufreerde geverniste en deze welke het leder na bootsen. 1 3. De marokijnartikels I 4. De spiegelwerken 14bis. De muziekvoorwerpen 1 5. De ornementatie-voorwerpen 1 6. De reukartikels 1 7. De fotografie-artikels. Wijziging de papieren kartons, fil men en platen voor de fotografie zijn niet belast met de weeldetaks indien zij niet verpakt zijn voor den kleinhandel. 1 8. De pluimen 1 9. De voorwerpen in porselein en faience. Wijziging Zijn niet meer belast met de weeldetaks, de tafel- en toiletvoor werpen en het keukengerief in faience 1 9bis. De radio-artikels 20. De dameshandzakjes 2 1De geparfumeerde zeepen 22. Het ingelegd houtwerk 23. De stoffen voor confectie 24. Het glaswerk 25. De reisvoorwerpen. Wijziging Nu zijn deze voorwerpen nog enkel met de weelde-taks belast baar, indien zij in leder zijn of met leder belegd. Illllllllllllllllllllllllilllllllllillllllllilllllllllllllllilllllllllllllllj(lllllllllllll Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg. Zeer Belangrijk Bericht aan de Bejaarde lieden, die het Ouderdoms pensioen aanvragen. De bejaarde lieden, die het ouder domspensioen aanvragen worden er van verwittigd dat zij al de Roerende en Onroerende goederen waarvan zij eigenaar zijn huizen, gronden, kapita- en, inleg in de Algemeene Spaar- en -.ijfrentekas, deposito's in de banken of bij de notarissen, actiën en obliga- tiën, enz., en alle andere Inkomsten, waarover zij beschikken loon, hypo thecaire leeningen, pensioenen van al en aard, betaald door het Rijk, de provincies en de gemeenten, door de ijfrentekas of door een verzekerings maatschappij, enz., aan den ontvanger der belastingen moeten bekendmaken. Zij moeten ook verklaren of zij hui zen of gronden hebben verkocht, of aan hun kinderen hebben afgestaan, onder opgave van de voorwaarden, waaronder die werden verkocht of overgedragen alsmede van de datums waarop zulks geschiedde. Zij worden er uitdrukkelijk van ver wittigd dat, indien het vastgesteld is, dat zij cd hun bestaansmiddelen niet rebben opgegeven, of het werkelijk redrag er van niet hebben laten ken nen, zij voor de rechtbanken zullen cunnen worden gedaagd en de vol gende straffen kunnen oploopen een gevangenisstraf van acht dagen tot één jaar en teruggave van de ten onrechte getrokken sommen (art. 67 der wét dd. 14 Juli 1930). In alle geval, zal het pensioen hun, gedurende een termijn van één tot twee jaar worden geweigerd. Het is dus in het belang van de pen sioenaanvragers, rechtzinnig te zijn in run verklaringen. (Medegedeeld) lllllllllllllllllllll!llllllllllillllll!ll!ll!ll!lll!llil!lllllllll!!llllllllllllll!illlll GROOTE BRAND ÏN EENE SPINNERIJ TE ROEBAAIS. Maandag avond is brand uitgebro ken in eene spinnerij te Roebaais. Het was rond 7 uur dat eenige werklieden vlammen zagen opslaan uit de droog- kamer, waar groote hoeveelheden ka toen lagen opgestapld. Onmiddellijk werd het noodsein gegeven en begon nen de werklieden zelf te blusschen in afwachting dat de pompiers telefonisch ontboden, aankwamen. Op dat oogen blik vormde de droogkamer nog slechts een vuurpoel. Een groote lans werd in werking gebracht en weldra werden stroomen water neergestort op den vuurgloed. De nevenstaande gebouwen konden gevrijwaard worden en na een uur blusschen was men de vlammen meester. De schade wordt op 40.000 frank geraamd. Het vuur werd veroor zaakt door eene vonk, ontsnapt uit een der machienen. De opening der onderscheiden wij zen van jagen op de verschillende soor ten van wild is op de navolgende da tums bepaald voor gansch het land, behalve in de velden waarop zich graan gewassen of andere korrel- of zaad dragende planten bevinden, rijp of rij pend te velde staande, of afgemaaid, maar liggend op den grond a) Op 29 Augustus, ten 8 uur des morgens voor den patrijs, den haas, den kwakkel, den wachtelkoning, de boschsnip, den Schotschen boschhaan en den boschhaan, met uitsluiting van het berkhoen, alsook voor de jacht met den drijfhond. Nochtans in de provin ciën Antwerpen en Limburg, is het schieten der boschhanen slechts toe gelaten vanaf 3 October. Het konijn mag in het open veld geschoten worden vanaf 29 Augustus ten 8 uur 's morgens. b) Op 3 October voor de fezantha- nen, de herten (de spitsherten uitge zonderd), de hinden, de reebokken en het hazelhoen, alsook voor de groo te jacht. c) Op 17 October, voor de fezant- hennen. d) Op 1 November, voor de reegei ten. Nochtans blijft het schieten der reegeiten verboden in de provinciën Antwerpen en Limburg. Het schieten van spitherten, damher ten en damhinden, van berkhoenen, van groote woudhoenen (hanen en rennen), alsook de jacht met den ha- zenwindhond, zijn verboden. Het jagen in de velden, waarop er zich graangewassen of andere korrel of zaaddragende planten bevinden, rijp of rijpend te velde staande, of afge maaid maar liggend op den grond, is verboden en zal inzonderheid gestraft worden met de bij art 6 der wet van 28 Februari 1 882 voorziene straffen. Dit verbod is niet toepasselijk op gras en voeder van allen aard, op bie ten, aardappelen, rapen of andere planten die niet geteeld worden met ret oog op de graan- of zaadopbrengst op de oogsten van gebonden, rechtge zette of opgehoopte graan- of zaadge wassen, noch op de herfstgewassen. De sluiting der jacht is bepaald als volgt a) Na 30 November, voor de fazant- ïennen, den patrijs en den Schotschen roschhaan b) Na 31 December, voor den haas, de herten, de reegeiten, den kwakkel, den kwartelkoning en voor alle om het even welke jacht in open veld, behalve de beperkingen van artikel 5 en de groote jacht c) Na 31 Januari 1932, voor de rinden, de reebokken, de boschhanen, ret hazelhoen en de fazanthanen, het opstellen van eenden hinderlagen, als ook voor de jacht met den drijfhond en de sneppenjacht in de bosschen, bij clopjacht of met den staanden hond d) Na 28 Februari 1932, voor de rlokeenden, mannetjes en wijfjes, en de jacht op het waterwild met ganzen roeren e) Na 10 April 1932, voor alle an dere jacht op waterwild f) Na 30 April 1932, voor de groote jacht met koppel jachthonden en zon der vuurwapens. De jacht met het geweer op het ko nijn, met of zonder fret, bij klopjachten of met den staanden hond, in de bos schen, alsook in de duinen, de teen- rosschen, bremvlakten en heiden, en deze door middel van beurzen en fret ten, zijn gansch het jaar toegelaten. Op het tijdstip, wanneer het alleen toegelaten is den fanzanthaan te schie ten, mogen de fazanten slechts ver voerd, te koop geboden, verkocht en gekocht worden, indien minstens hun cop npg met de pluimen bedekt is. Bij toepassing van artikel 2 der wet op de jacht, is de loerjacht op de snippen toegelaten van 1 October tot en met 15 November 1931, en van 1 Maart tot en met 10 April 1932. Het gevaar der Elektriciteit. De 18-jarige Louis Wiphez raapte in den hof zijner ouders te Flines een gevallen elektriekdraad op, doch werd een hevigen schok gewaar en slaakte een vreeselijken kreet. Zijn moeder, cwam hem ter hulp, raakte den draad, creeg een geweldigen schok en be zweek iets later,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1