Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. öuitenlanD Staats-Middelbare School men abonneert op alle belgische postkantooren Wij hebben te veel aan Eten en sterven van honger Financieele Moeilijkh eden en Ministerieele Krisis in Engeland. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ELFDE JAAR. ABONNEMENTEN Jaar, in stad I 2 fr per post 16 fr. Gongo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. De Postabonnenten in Bolgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Gebroeders DUPONT, Yperstraat, N' 48459. 2, POPERINGHE. Telefoon 180 Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwio het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr minimum 3.00 fr. «o» Roy wbericliten 0.80 fr. de regel, met mini' mum van 3.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De zaken moeten flink aangepakt worden. Wanneer er tweemaal zooveel men schen op aarde waren als thans, dan zou het leven weer zijn normalen loop gaan Tot deze voor zijn minst paradok sale vaststelling komt men tenminste wanneer men met gewettigde aandacht volgende getallen wil nagaan, die de Sunday Times haar lezers onder oogen brengt Over heel de wereld zijn er vijf mil Hard en vijf honderd millioen schepels 1 schepel 1 Decaliter) graan ver spreid, waarvoor geen kooper zich in de verste verte interresseert. Verder blijven zoo maar eventjes zes millioen ton suiker zonder afnemer, terwijl de koffie-productie voor 1931 het dubbe bedraagt van wat normaal voor het heele wereld-verbruik zou volstaan. In Groot-Brittanie ligt een stock van thee opgestapeld die I 1 2 millioen kilo weegt en die sinds het jaar 1926 met 39 millioen kilo gestegen is. De katoen, waarvan de plotse prijs daling aan de orde van den dag is op de beurs, zal dit jaar een oogst opleve ren van 28 millioen balen, dat wil zeg gen twaalf millioen meer dan verleden jaar. Zonder dan nog te gewagen van de enorme caoutchouc-stocks en de hoo- pen kolen, stoffen, leder-artikelen, bouwmaterialen en grondstoffen die noodgedwongen opgestapeld werden en liggen te wachten op een kooper die wellicht nooit opdagen zal. Volgens recht en reden zou, onder dergelijke omstandigheden, het leven dan ook moeten gemakkelijker, goed- kooper en aangenamer zijn geworden op een wereld, die met een dergelijken overvloed gezegend is geluk en wel vaart zouden moeten heerschen onder de volken die Op een zoo voorbeeldige wijze door de Natuur en de Voorzie nigheid zijn gezegend geworden. Helaas, wij zien eiken dag om ons heen dat niets minder waar is dan dat; met een licht begrijpelijke onrust be ginnen wij te twijfelen aan de logica der dingen en aan de degelijkheid der aardsche verhoudingen en gevolgde werkwijzen. Gansch de wereld gaat terecht gebukt onder een algemeene demoralisatie, die de zaken er waarlijk niet beter om maakt. Nog nooit, sinds 's menschen heu genis, is het geschiedt dat honderden, duizenden precies gebrek lijden aan die voorwerpen, aan die goederen welke met millioenen kilos te gelijk in maga zijnen en opslagplaatsen van allen aard liggen te verrotten of die de prooi van water of vuur worden, al naar gelang de meest goedkoope en doenbare mogelijkheden, teneinde de menschelijke ellende niet erger te ma- kn dan zij reeds is. Want liever dan die ontzaggelijke hoeveelheden goederen aan sterk ver minderde prijzen te verkoopen en toch nog iets te maken van die enorme stocks die onvermijdelijk tot verdwij nen zijn gedoemd, wordt met het graan het vee gevoed, de koffie in zee ge- Worpen en al wat maar branden wil verascht, om de prijzen op te houden en de markt niet verder te bederven. Nuchter beschouwd komt dat al even onzinnig voor als een man* die van hon ger zou liggen te sterven naast een ge sloten keukenkast waarin, bij zijn we ten, brood en andere levensmiddelen hij pakken liggen opgestapeld. Alleen kan hij er niet in gelukken den sleutel te vinden die de deur voor hem openen Zal. Wat blijft hem dan te langen laat ste, en door wanhoop gedreven, nog anders over dan haar, desnoods met al het geweld dat nog in zijn veeg lijf aanwezig is, open te stampen Zoover juist staan we nu. Nog een laatste, grootsche poging staat ons te Wachten om den sleutel te vinden, om hem desnoods uit ruw en haast on bruikbaar materiaal te vervaardigen als het moet. Maar toch liever dat, dan Vernielen wat wij achteraf toch onver mijdelijk weer zouden moeten opbou wen een tastbaar omhulsel, een be waarplaats ter bescherming onzer stof felijke welvaart. Wat wij hierboven aanhaalden als denkbeeldig redmiddel voor den wan toestand het plots en wonderbaarlijk Verdubbelen van het aantal aardbol bewoners, zou tenslotte nog geen blij vende oplossing voor de ramp met zich mee brengen. Alleen werden dan de stocks opgeruimd, maar de werkloos heid zou onvermijdelijk toenemen niet tegenstaande de verhoogde vraag, van wege de technische verbeteringen en vermeerdering der productie. Eén enkel deurtje staat er voor ons nog open op de toekomst, en dat is de internationale goede verstandhouding de vriendschappelijke regeling der eco nomische problemen die ons als even zoovele enigmen voor den geest staan De sfinx bewaakt ons Thebe beant woorden wij gezamenlijk zijn vraag Spelen wij allen tezamen voor een soort super-Oedipus. Millioenen en nog eens millioenen menschen hebben te weinig brood, sui ker, koffie, thee, kolen, kleederen en schoenen. Het is alleen maar zaak het teveel daar te brengen waar nu tekort is, zonder een algemeene stoornis der wereldmarkt mee te brengen,. Maar diezelfde wereldmarkt staat toch al op haar kop... Op wat wordt dan nog ge wacht om afdoende maatregelen te treffen De tijd dringt, het volk wordt be grijpelijkerwijze ongeduldig. Een kou de en wellicht geduchte Winter staat in het verschiet. De oogst is gelukt, maar wat geeft dat Wij zijn er al toe gekomen met een zeer verklaarbaar ongenoegen de gou den korenhalmen boven onze einde- ooze velden in de zon te zien dansen, t Zou moeilijk nog gekker kunnen Op 't oogenblik onderling ruilen en opruimen, aan gelijk wélken prijs en dan gezamenlijk, volgens voorafgaan delijk accoord, het manke systeem vol- edig herzien en heraanpassen, daarin igt de eenige goede oplossing, wil men erger voorkomen. En 't is enkel doordrenkt met den wil tot een zoo grondig en zoo volledig mogelijke doorvoering daarvan, des noods ten koste van de meest groote opofferingen, dat eindelijk weer klaar- ïeid in den troebelen horizont van 's menschen toekomst kan worden ge- Dracht. Een middenweg bestaat er niet G. - D.N.G. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllDIIIIIIIII! te POPERINGHE, Groote Markt, 1. SCHOOLJAAR 1931-1932. De Staatsmiddelbare School bestaat uit een Voorbereidende Afdeeling en een Middelbare Afdeeling. De Voorbereidende Afdeeling (voor eerlingen van 6 tot 1 2 jaar oud) om vat zes studiejaren, waarin men de vak- cen van het lager onderwijs aanleert. Nederlandsch en Fransch worden van iet eerste Studiejaar af, tegelijkertijd onderwezen. De Middelbare Afdeeling (voor leer ingen die de lagere school afgemaakt lebben en 1 I tot 12 jaar oud zijn) omvat drie studiejaren, waarin men de volgende vakken aanleert Godsdienst Mederlandsch, Fransch, Engelsch, en Duitsch, Aardrijkskunde, Geschiedenis Tekenen, Algebra, Meetkunde, Plan tenkunde, Natuurkunde, Scheikunde, Boekhouden, Teekenen, Handenarbeid urnen, Muziek en Dactylographie. Deze afdeeling is dus bijzonder nut tig voor leerlingen, die de lagere stur dien hebben voleindigd en die verlan gen meer uitgebreide kennis te verwer ven, hetzij om bekwame meesters of geschoolde werklieden te worden, het zij om als beambten in besturen van Staat, Provincie of Gemeente, in nij verheidsgestichten of handelshuizen dienst te nemen. Het godsdienstig onderwijs is, in de jeide afdeelingen, aan een priester toe vertrouwd. Aan de zedelijke opvoe ding van de leerlingen wordt bijzonder zorg gewijd. Meisjes die het 6" Jaar van de lagere school afgemaakt hebben, worden in de Staatsmiddelbare School toegelaten. SCHOOLGELD. Voorbereiden de Afdeeling 1 00 fr. per jaar. Middelbare Afdeeling 200 fr. per jaar. Zeer veel Kostelooze toelatingen en Toelatingen tegen verminderden prijs. Bruikleen van Boeken. De School boeken worden aan de leerlingen in een gegeven mits het betalen eener cleine bijdrage 4 laagste klassen 1 0 fr. 5e en 6° Studiejaar 15 fr. Midd. Afd. 25 fr. Heropening der Klassen en Toela tingsexamen op 16 September 1931. Inlichtingen en Inschrijvingen bij den deer Bestuurder (bureel der School) Groote Markt 1 De Burgemeester en Voorzitter van het Bestuurscollege, N. LAHAYE. De Bestuurder, A. STEENDAM. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ DE PHILHARMONIE OP ZONDAG 30 OOGST 1931 om 6 uur namiddag VOLKSCONCERT in 't STADSPARK der Hondstraat. PROGRAMMA 1Kermesse, Marche populaire E. Van Elslande 2. Sous la Feuillée, ouverture J. E. Strauwen 3. Boheemsche Danswijze J. Vandyck 4. Les Mousquetaires au Couvent, Fantaisie. J. Govaerts 5. 4e Mazurka van Peter Benoit 6. Mosaique sur La Guerre Joyeuse J. Strauss 7. Le Sommeil, suite de valses Apitius INGANG VRIJ Om 9 uur 's avonds, in Ons Huis GROOT BAL aangeboden aan de leden der maat schappij en de Dames hunner familie, met hen wonende. Het Bestuur. Illlllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllltlllllllllllilllllllllllllllilllllllllllllll LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HJIIIIIIIIIIlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll ONZE MINST BEVOLKTE DORPEN Het West-VIaamsche dorp Zoete naai heeft nog altijd de kleinste bevol- cing van het land 35 inwoners. Dat is al een vooruitgang wij hebben er een bevolking van 2 7 zielen gekend. Op Zoetenaai volgen enkele mede dingers Heren in Limburg, met 5 7 Vlouzaive in Namen, met 67 Freloux in Luik, 80 en Ellignies-lez-Frasnes, in Henegouwen, 96 inwoners. De provincie Namen telt het groot ste aantal dorpen met minder dan 200 zielen er zijn er 14. Luxemburg heeft er maar 1 Bagimont met 1 34 zielen imburg telt er 7 Luik 4 Henegou wen 7 West~Vlaanderen3. De andere provincies kunnen op zulke merkwaar digheden niet wijzen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll Canadeesch Vee voor Frankrijk. De minister van landbouw van Ca nada heeft aangekondigd dat de Ca- nadeesche veeuitvoer naar Frankrijk, na een stilstand van twee jaren, gaat rernomen worden. In de zes eerstvol gende maanden zullen er 10.000 stuks vee naar Frankrijk uitgevoerd worden. Illllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll DRINKT MAS-CAR BIER llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllIllllllillllllllllllllllllllllllllllll NAAR DE HERZIENING DER OORLOGSSCHULDEN. De kwestie der herziening of de af schaffing der oorlo^sschulden wordt opnieuw druk besproken in de Ame- rikaansche middens. Deze aanbeveling in het verslag van het komiteit Wiggin wordt echter te Washington beschouwd als voorbarig. Men doet evenwel op merken dat het binnen enkele maan den wel zou kunnen komen tot eene ïerziening der oorlogsschulden of her stelbetalingen, doch op voorwaarde dat de toestand zulks werkelijk ver- eischt. Men denkt niet dat, wanneer de tijd zal verstreken zijn van het moratorium van M. Hoover, de betaling der oor- ogsschulden en herstelbetalingen, sef- :ens zal hernomen worden. Frankrijk zal nochtans zijne rechtmatige eischen tot het uiterste verdedigen. Zooals gemeld, zullen vele Ameri- caansche parlementsleden zich verzet ten tegen het plan van President Hoo ver om de oorlogsschulden te vermin eren. Wat er ook van zij, zeker is het, dat er nieuwe onderhandelingen zullen plaats hebben, op een nieuw plan, door Amerika of door een ander land voor gelegd. Men laat verder doorscheme ren dat de eerste stap naar eene ge- aeurlijke herziening van het Young- plan zou kunnen bestaan in eene ver enging van het Hoover-moratorium, want in de officieele middens is men de meening toegedaan dat twaalf maand niet volstaan om de Europee- sche financies te verstevigen. Senator Borah vraagt niet beter dan dat alle oorlogsschulden zouden afge schaft worden, doch hij zou willen dat men zich t akkoord kon stellen op een stevig programma om Europa, zoowel op politiek als op ekonomisch gebied terop te bouwen. De financieele toestand in Engelanc ziet er maar treurig uit. M. Mac Donalc eerste minister, heeft het dan ook beter geoordeeld van af te treden. De politieke leiders bij den Koning Koning Joris heeft Maandag morgen een onderhoud gehad met MM. Mac Donald, Baldwin en sir Herbert Samue Deze laatste verving M. Lloyd George die nog niet heelemaal genezen is. In de politieke kringen zegde men, dat er sprake was van een poging om de drie partijen te bewegen tot een ak koord. ONTSLAG VAN HET KABINET Tijdens den kabinetsraad van Maan dag heeft de eerste minister M. Mac Donald, aan zijn kollegas medegedeeld dat de labourregeering haar ontslag heeft gegeven. Hij voegde er bij dat eene nationale regeering onder zijn ge zag zou samengesteld worden. In Buckhinghampaleis werd de vol gende officieele verklaring gedaan Na het onderhoud dat de leiders der drie partijen hebben gehad met den Koning, had deze MM. Mac Do nald, Baldwin en Herbert Samuel, uit- genoodigd om met hem de kwestie der vorming eener nationale regeering te gespreken. Eene gevaarlijke Krisis. Generaal Smuts die Maandag mor gen uit de Kaap te Southampton is aangekomen, heeft verklaard dat de ruidige krisis zoo gevaarlijk is als de groote oorlog, en dat zij denzelfden geest van opoffering vraagt. Deze kri sis dreigt met een financieele en eko- nomische instorting, welke gevaar op- evert voor de Europeesche beschaving. Voorgestelde Bezuinigingen. De labourregeering had in haar plan dat, door de behoudsgezinden en libe ralen moest goedgekeurd worden, de volgende bezuinigingen geschreven Op het onderwijs, 1 1 /i millioen pond sterling; op de gezondheidsdienst millioen op het fonds voor de verbetering der banen, 7.800.000 op den landbouw, 1 J/4 millioen samen 22 millioen 300.000 pond sterling of in Belgisch geld ongeveer 3 milliard 897 millioen frank. De sterkte der partijen. De labourpartij telt 286 leden in het parlement de behoudsgezinden 263 de liberalen 58 en er zijn nog 7 volks vertegenwoordigers die tot geen enkele dezer partijen behooren, doch die nooit met de labourpartij stemmen. EINDE DER KRISIS. Eene Nationale regeering Maandag avond heeft M. Mac Do nald zich opnieuw naar het paleis be geven en aan den Koning de namen doen kennen der bijzonderste leden van de nieuwe regeering. Het nieuw kabinet zou slechts uit 2 tot 1 4 leden bestaan in plaats van 1 in het afgetreden ministerie. Er is sprake van dat het nieuw ka binet slechts voor korten tijd, eenige weken of eenige maanden aan het be wind zal blijven. Het schijnt dat een 6tal weken zou volstaan om het gesteld programma uit te voeren. Niettemin zal de nationale regeering, volgens de algemeene meening, niet langer dan zes maanden aan de taak blijven, en daarna zouden de algemeene verkie zingen uitgeschreven worden. De uitgaven en de inkomsten Men zal zich een gedacht kunnen geven van de krachtinspanning welke vereischt wordt om het evenwicht van de begrooting te verzekeren, als men weet dat er kwestie is de uitgaven met 68 millioen pond sterling te verminde ren en de inkomsten met 52 millioen te vermeerderen door het innen van aanvullende belastingen. Het totaal is 20 millioen pond sterling, of in Bel gisch geld 21 miljard frank. Samenstelling van het Nieuw Kabinet Het nieuw kabinet is als volgt sa mengesteld M. Mac Donald, eerste minister M. 3aldwin, lord-voorzitter van den raad VI. Snowden, kanselier van de Schat- dst sir Flerbert Samuel, binnenland- sche zaken lord Reading, buitenland- sche zaken lord Sankey, lord-kanse- ier Sir Samuel Hoare, voor Indie M. Thomas, kolonies M. Néville Chamberlain, volksgezondheid M. Donald Mac Lean, opvoeding sir H Betterton arbeid sir Austen Chamber lain, eerste lord van de admiraliteit. MM. Mac Donald, Snowden, San key en Thomas, behooren tot de la bourpartij MM. Baldwin, Samue Hoare, Neville en Austen Chamberlain tot de behoudsgezinde MM. Herbert Samuel, Reading, Donald Mac Lean, tot de liberale partij. Hernieuwing van het Parlement. Men voorziet algemeen dat de her nieuwing van het parlement zal plaats hebben op het einde der Lente van 932. Vermindering van voortbrenging in de Steenkolennijverheid. Het ministerie der mijnen heeft zijn jaarlijksch verslag afgekondigd over de steenkolennijverheid voor het jaar 1930. De opbrengst bedroeg 244 mil lioen ton of I 4 millioen ton minder dan voor 1929 er werd 75 millioen ton naar het buitenland uitgevoerd, dit is 7 millioen ton minder dan in 1929. De werkloozensteun verminderd. In eene rede Dinsdag avond te Lon den uitgesproken en welke door de draadlooze werd verspreid, heeft de eerste minister M. Mac Donald, aange- condigd, dat de werkloozensteun met 10 per honderd zal verminderd wor den. Alleen betreffende de kinderen zal er niets veranderd worden inzake steungeld. Korte levensschets van Mac Donald James Ramsay Mac Donald is in 1866 geboren en was oorspronkelijk een eenvoudig Schotsch onderwijzer, die al spoedig in arbeidsvraagstukken aelangstelling toonde. In 1900 werd rij secretaris van de arbeiderspartij, een post dien hij tot 1911 bekleedde. Toen in 1914 de onafhankelijke ar- reiderspartij zich van de groote par tij losmaakte, voerde Mac Donald met Ceid Hardie en Philip Snowden en an deren, tijdens den oorlog een afzonder- ijlce politiek tot bepleiting van paci fisme en vrede door onderhandeling, n 1922 werd hij lid van het parlement en in 1923 in het Lagerhuis leider van de oppositie. In 1924 was hij het hoofd van het eerste Labourministerie, dat na enkele maanden aan 't bewind te zijn geweest ten val werd gebracht en de plaats moest ruimen voor de conservatieve regeering Baldwin. Op 10 Mei 1929 waren de manda ten der parlementsleden ten einde ge- comen en in den loop der nieuwe ver- ciezingen stemden de vrouwen vanaf 2 1 jaar, voor het eerst. De travaillistische regeering werd in unil929 gevormd, en bleef dus meer dan twee jaar aan het bewind. Illlllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllfn HET INDEX-CIJFER. Dit cijfer, op 1 5 Oogst vastgesteld, is 787 voor het land, tegen 789 den 5 Juli 1931. Voor de groote steden en omgevin gen is het Antwerpen 809 Brussel 817; Gent 761 Luik 761. Voor de provincies is het als volgt Antwerpen 809 Braband 789 West-Vlaanderen 783 Oost-Vlaanderen 770 Henegouwen 801 Luik 769 Limburg 792 Luxemburg 800 Namen 785 De stabilisatie-index voor het land is 100.3. Illllllllllllllllllllllilllllllllilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllt BIJNA VIER MILLIOEN WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND Flet getal werkloozen groeit met den dag aan in Duitschland. Uit officieele statistieken welke te Berlijn wérden Dekend gemaakt, blijkt dat het getal werkloozen, dat op het einde der Juni maand, 3.960.000 bedroeg, op 31 Juli tot 3.980.000 gestegen is. Men had gehoopt dat de werkloosheid zou af genomen hebben met het zomerseizoen doch het omgekeerde is gebeurd. De toeneming der werkloosheid is deels te wijten aan den ellendigen toe stand in het bouwbedrijf. De moeilijke financieele toestand der gemeenten reeft plots een einde gemaakt aan de restellingen der beste klanten in dezen tak der nijverheid. DUITSCHLAND TEGEN DE VREEMDE HOP. De Duitsche minister van landbouw heeft een nieuwen maatregel genomen om den inlandschen voortbrengst tegen den invoer van vreemde produkten te beschermen. Volgens een besluit dat op 1 Sep tember aanstaande zal toegepast wor den, worden de Duitsche brouwerijen verplicht een zeker gedeelte van de hop, die zij tot nu toe in het buiten land kochten, door Duitsche hop te vervangen. De hoeveelheid is veran derlijk volgens de belangrijkheid van elke brouwerij. Het ministerieel besluit is evenwel niet toepasselijk op het brouwen van bieren, die voor den uitvoer bestemd zijn. Om dezen maatregel te verrecht vaardigen, verklaart de minister van landbouw dat de prijs van zekere kwa liteiten van hop, die in 1913, 324 mark per metriek-kwintaal was, in Juni 1931 nog slechts 65 mark was en in Juli, van 46 tot 47 mark. De hopprijzen zijn zoo laag geworden, dat zij zelfs de kosten van voortbrengst niet meer dekken en dat het hopplanten ernstig bedreigd wordt. Twee Jarig kind levend verbrand. Vrouw Dussart, wonende te La Cha- pelle d'Armentières, had een ketel ko- cende botermelk op den vloer geplaatst in de keuken. Haar zoontje Albert, 2 jaar oud, kwam op zeker oogenblik in de keuken en viel in de ketel. Het eind bezweek des anderdaags morgen in de ijselijkste pijnen. In vier jaar tijds stierven vier kinderen in deze fa milie en een vijfde werd te Bethune vermorzeld in den ouderdom van 7 jaar. Nieuwe Inkomreehten op het graan in Italië, In het Italiaansch Staatsblad is de afkondiging verschenen van de verhoo ging der inkomsten op het graan. Die maatregel werd door de fascistische regeering genomen om de nationale voortbrengst beter aan dier» man te cunnen brengen op de inlandsche markten. De Tabakoogst in Fransch-Noorden. De tabakplanters uit Fransch-Noor- den, wier oogst door hagelslag werd vernield, hebben te Rijssel eene verga dering gehouden om hun belangen te Despreken. Zij hebben besloten beroep te doen op de regeering en op den raad van het Noorderdepartement, om steun te bekomen. Een verzoek zal gericht worden aan iet gewestelijk tabaksmonopolie om niet te veeleischend te zijn bij de leve ring van de opbrengst. Belg aangehouden te Duinkerke Op mandaat van het parket van Ant werpen heeft de policie van Duinkerke een jongen zeeman, Raymond Dela- raye, 22 jaar, van Antwerpen, aange- ïouden, onder betichting van een dief stal van 35.000 fr. gepleegd te hebben. Delahaye heeft bekend. Adder in een pruimenmand. Zaterdag morgen, toen vrouw Des marets in de Parijzer hallen bezig was met pruimen te bestellen uit eene mand werd zij plots erg gestoken in de hand. det was een adder die tusschen de Diaderen gekropen was waarmede de vrouw haar mandje had versierd. Zij iet zich onmiddellijk verzorgen door een geneesheer, gelukkiglijk zal de beet geen erge gevolgen hebben. Door een beer aangevallen. Tijdens een jacht in de Sarrat-Crema Dergen in Frankrijk, werd een jager overvallen door een beer, die verge zeld was van zijne twee jongen. De andere jagers kwamen op het geroep van den aangevallen man toegesneld en joegen de drie beren op de vlucht. Tijdens het gevecht werd een der ja gers gekwetst. Cind verpletterd te Pont de la Deule. De 8-jarige Paul Clause, wonend te ont de la Deule, speelde Zaterdag in de nabijheid van de fabriek Escar- pelle. Op zeker oogenblik werd de cnaap door eene reeks wagons verrast en verpletterd. Het ongelukkig slacht offer werd naar het gasthuis van Do- waai overgebracht, waar het Zondag overleed.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1