Het Programma van Hitier Palace - Theater, Yperstraat, Pop. I STADSLICHTEN Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. öuitenlanö \mt/ ZONDAG 13 DECEMBER 1931, WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ■aftïw IÏII irf^r^rtiïr«ir<. ELFDE JAAR. NUMMER 50. abonnementen Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. to» Toekomstmuziek in Duitschland. De toenadering moet van Frankrijk uitgaan. Zoo pas werd Adolf Hitler, de lei der der Nazi's, geintervieweerd zijn verklaringen vormen een kostbaar do cument, vooral thans dat zijn eventu eele medewerking aan een regeering tot de directe mogelijkheden behoort Zoo zeker als gij mij hier voor u ziet zitten, begon hij, zoo zeker komt mijn partij langs legalen weg aan de regeering. Het kan nog één, nog twee, misschien ook tien maanden duren, maar de kracht, die mijn partij heeft groot gemaakt en haar in twaalf jaar tijd 15 millioen aanhangers gaf, zal haar ook aan het bewind brengen Waarom dan een staatsgreep aanwen den Dat zou belachelijk zijn. Wat den strijd tegen het bolsjewisme betreft, ik van mijn kant ben niet van plan dien strijd in Duitschland plato nisch te voeren- Binnen een jaar, nad^t de nationaal socialisten aan de regeering zullen zijn gekomen, zal het bolsjewistische spook voor goed pit Duitschland zijn verdre ven.Vandaar de golf van haat, die alles wat bolsjewistisch is, over ons uitstort. Ik ben inderdaad van plan het bolsje wistisch tuig uit te roeien. Daar kan de wereld mij slechts dankbaar voor zijn, want indien het bolsjewisme Duitsch land yerovert zal het niet aan den Rijn blijven staan Daarop ging Hitler over tot de kwes tie der Duitsche buitenlandsche schul den. Men vraagt mij vaak, zeide hij, of een natianaal-socialüstfische regee ring de Duitsche buitenlandsche ver plichtingen zal erkennen. Dat har.gt niet af van onzen goeden of slechten wil. De vraag is niet, of wij bereid zijn te betalen, maar of de wereld ons in de gelegenheid stelt aan onze verplich tingen te voldoen. Mijn standpunt is, dat wij de politieke en commercieele schulden samen genomen nooit zullen kunnen voldoen. Wij zouden onzen uitvoer tot in het onmogelijke moeten vermeerderen, ten einde de overschot ten te bereiken, die voor deze betalin gen noodzakelijk zijn. De betaling van politieke schulden wijs ik daarom van dp hand. Maar alle camnjercieele ver plichtingen erken ik. Het is geen vraag voor ons van wil len maar van kunnen. Met mijn partij tpo ging Hitier voort, zal er een gene ratie aan de regeering komen, die geen schuld draagt aan den oorlog, evenmin aan de revolutie die het verdrag van Versailles niet aanvaardt. Vrij en open lijk zullen wij Frankrijk verklaren, dat wij niet van plan zijn ons voor 60 jaar in ketenen te doen slaan. Wij zullen onze handteekening niet zetten onder verdragen, waarvan wij weten dat zij liet vervuld kunnen worden. Daaren tegen zuljen wij de verplichtingen, die Wij aangaan, nakomen. Op de vraag' hoe hij d^cht pver de Uiitenlandschp ondernemingen, die in Duitschland werken, antwoordde Adolf Hitler, dat zijn streven er wel op ge- ricKt zou zijn, den Invoer zooveel mo gelijk te verminderen, maar dat hij er geen oogenblik aan had gedacht bui tenlandsche ondernemingen die in öuitschland zelf zijn gevestigd, moei lijkheden in den weg te leggen. De in Voer moet, in het bijzonder op land bouwgebied, zooveel mogelijk worden besnoeid. Dat moet echter oordeelkun dig gebeuren en men moet daarbij re kening houden met de Duitsche cora- tlercieele belangen. Men vroeg Hitler of hij van plan was Particulier eigendom te onteigenen. Als ik, was het an twoord, naar een ■'f èmcjeren vorm van communisme of Bblaj ewisme streefde, dan zopden de Communisten mij niep zoo haten. Niet 'k wil onteigenen, maar hetgeen er op bet oogenblik gebeurt is een onteige ning in het groot. Ik denk daarbij niet tens aan de inflatie, maar de belastin gen zijn op het oogenblik zóó drukkend dat zij met onteigening gelijk staan. De betrekkingen met Frankrijk. -Zijt gij voor Fransch-Duitsche 'oenadering Duitschland heeft zooveel toena dering aan den dag gelegd, antwoord de Hitier, dat als er nieuwe toenadering ^°et komen, zij van Frankrijk moet Ingaan. De bedoeling van Frankrijk is ons voor de komende 60 of 70 !aar tot een tweede rangs-natie te ver- Daar bedanken wij voor. Indien men in Frankrijk verwonderd is dat op het oogenblik geheel Duitschland vol is van nationalisten, dan antwoord ik, dat iedere groote mogendheid, die 13 jaar lang behandeld zou zijn als Duitschland dat sedert het verdrag van Versailles gedaan is, op dezelfde wijze in verzet zou komen. Maak in Engeland of in Amerika een Poolschen Corridor en let dan eens op wat de gevolgen zouden zijn. In 1870. heeft Duitschland zonder de hulp van een enkele andere mogendheid Frankrijk overwonnen.Wij hebben het niet doen ontwapenen, of het verplichtingen opgelegd, die met de eer van het land in strijd waren. Drie jaar na den oorlog heeft Frankrijk alle bepalingen van het vredesverdrag kunnen vervullen. Indien men in de geschiedenis een paralleel wil zoeken voor het verdrag van Versailles, dan moet men terug gaan tot de Panische oorlogen. Wij zijn achter geen Cartha go en Frankrijk is geen Rome. Ten slotte kwam het bericht ter spra ke, dat Adolf Hitler van plan was een bezoek te brengen aan Rome en Mus solini. Hitler wilde dit bericht niet te genspreken, maar evenmin bevestigen. Waarom zou ik ook niet eens naar Rome gaan vroeg hij terug. De herstelschulden. Over het interview met Hitier te Ber lijn, schrijft de Morning Post dat, ofschoon Hitier de tegenwoordige re geling der herstelbetalingen openlijk aanklaagde, hij toch niet de mogelijk heid uitsloot, dat Duitschland zal be talen. Een nationaal-socialistische re geering zou echter slechts een zoodani ge overeenkomst teekenen, waarvan zij weet, dat de uitvoering mogelijk is. Het is duidelijk, dat Hitier slechts een regeling der herstelbetalingen zou aan vaarden, als deze betalingen binnen enkele jaren kunnen worden gedaan. Een democratisch verweerschrift. De centrale bonden van arbeiders, bedienden en ambtenaren, hebben Za terdag een gemeenschappelijke verkla ring gepubliceerd, waarin o.m. wordt gezegd Binnen enkele dagen zal te Basel de Yong-commissie bijeenkomen ten einde het betalingsvermogen van Duitschland te onderzoeken. Het is haar plicht tot het besluit te komen, dat aan Duitschland opgelegde ver plichtingen pit hoofde Yan dp herstel- Detalingen een der voornaamste oor zaken zijn van de economische crisis van na den oorlog, Het herstel van het vertrouwen en van het internationale crediet is db voornaamste taak op economisch en politiek gebied. Doch voor het herstel van het inter nationaal vertrouwen is het noodzake lijk, dat in de Duitsche binnenlandsche politiek de noodzakelijke kalmte wordt gebracht. De syndicaten doen daarom een beroep op allen om zich aaneen te slui ten en te strijden voor recht en vrijheid tegen terreur en dictatuur. Deze verklaring is er klaarblijkelijk op gerichj om de aandacht van de re geering te vestigen op den wil van de socialistische, christelijke en democra tische vakbonden aan de nationaal-so cialistische vloedgolf het hoofd te bie den en de regeering zoo krachtig mo gelijk te steunen. II! lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliüllllllH DRINKT MAS-CAR BIER CLARA BOW IN HET HUWELIJK GETREDEN. De Amerikaansche filmster Clara Bow, is Vrijdag te Las Vergas (Neva da), in het hpwelijk getreden met een collega, den filmartist Rex Bell. Als buitengewone bijzonderheid, wordt hierbij vermeld, dat geen van beiden ooit te voren gehuwd is geweest. Het is nog niet zoo heel lang geleden dat Hollywood in opschudding werd gebracht door een proces, waarbij Cla ra Bow en haar secretaresse, eerst trou we vriendinnen, als vijandinnen tegen over elkaar stonden. De secretaresse zou allerlei leelijke dingen over haar gewezen meesteres hebben verteld, die op haar beurt haar vroegere vertrouwe linge beschuldigde van chantage. Een oogenblik scheen het alsof de ster van Clara Bow ging verbleeken, doch na een paar roerende toöneel'en in de ge rechtszaal kon een regeling tot stand komen. En haar roem bleef gehand haafd. DUITSCHLANDS BETAALKRACHT Nog niets uit eigen zak gegeven. Als financie-experten aan het woord geraken, dan is er voor den gewonen sterveling al weinig kans dat hij iets begrijpen of zich zelfs een opinie vor men kan over de zaak die behandeld wordt. Met een vloed van woorden worden de zaken als met inzicht verward én onduidelijk uitgelegd, alhoewel geldza ken een kwestie van getallen zijn, en getallen tot de eenige juiste wetenschap behooren. In plaats van ons te wagen in den doolhof der uitleggingen en argumen ten zullen wij er ons eens op toeleggen, de kas van de keizerlijke republiek op te maken. Op het oogenblik dat men van plan is in Duitschland het Young plan te saboteeren en de betalingen, die het voorziet, stop te zetten, zullen wij trachten te bewijzen dat onze vijanden van 1914 tot hiertoe niet alleen nog geen duit van hun eigen geld aan her stellingen betaald hebben, maar nog daarenboven buitengewone groote sommen door leeningen van de finan ciers der andere landen, vooral van hun oude tegenstrevers bekomen hebben. Het pleit niet voor de bekwaamheid en het verstand der financiers die ten andere, de groote bekwame lieden niet zijn waarvoor men hen neemt... totdat ze door een of andere onvoorzichtige operatie hun reputatie en helaas ook tegelijkertijd het geld van het publiek verliezen. Maar nu ter zake. Als men de leeningen optelt die Duitschland gedaan heeft in het bui tenland tusschen 1925 en 1930, dan komt men tot de ontzettende som van 197 milliard frank, berekend in Bel gisch geld. Daarvan heeft Amerika ongeveer 1 1 6 milliard frank van gegeven en En geland een klein 70 milliard. Aan vergoedingen voor oorlogsscha de heeft Duitschland betaald aan de verschillige geallieerde landen de som van 1 09 milliard. Er blijft dus een verschil van onge veer 88 milliard frank die Duitschland onder den vorm, van leeningen aan de geallieerden onttrokken heeft, zonder te spreken van het aanzienlijk bedrag aan loopend handelscrediet voor de elf eerste maanden van 19 3.1. Herstelbetalingen hebben dus totaal niets te maken met den financieelen toestand van Duitschland. Noch de betalingen volgens het Da wes plan, noch deze volgens het Young plan hebben schuld aan den slechten toestand der Duitsche financies want tot hiertoe heeft Duitschland nog geen duit betaald uit eigen zak. Iedere be taling begrepen in de tot hiertoe gestor te 1 09 milliard frank schadevergoeding werd gedaan met in den vreemde ge leend geld. De herstelling varj oorlogsschade. IVJen zal zich herinneren dat in 1919 het bedrag der oorlogsschade, door Duitschland te vergoeden, vastgesteld werd op I 32 milliard mark en dat Duitschland zelf een som van 100 mil liard mark had voorgesteld. Men zal zich ook herinneren hoe,van conferentie tot conferentie, de vastge stelde som stilaan verminderd werd tot men eindelijk in Juni 1 929 te den Haag het plan van betalingen van den Ame rikaan Young opdrong volgens hetwelk Duitschland slechts 47 milliard mark zou betalen, verdeeld over een tijdperk van 60 jaar. Als men 60 jaar intrest aftrekt van die som en aldus netto het kapitaal be komt, dan krijgt men een bsclacHelijk lage som, eep spotternij voor al de schade die berokkend werd. Wat Duitschland betaalt volgens het Young plan, is ten slotte zelfs de interest niet van de door de geallieerden geleden schade, Waar is het geleende geld gebleven Van 1925 tot 1930 heeft het arme Duitschland bijna 50 milliard mark ver teerd om zijn wegen, zijn kanalen, zijn fabrieken, zijn havens, zijn bewapening en wat al nog meer te verbeteren, het is te zeggen dat op enkele jaren een kapitaal eraan besteed heeft, gelijk aan het totaal der volgens het Young plan uit te betalen vergoedingen over zestig jaar verdeeld. Wij hebben deze getallen gevonden in de documenten van het Duitsche Staatsbureéï'voor Statistieken, ze zijn dus zonder twijfel juist. Wij zullen eenige verdere toelichtin gen geven over het gebruik y^n de overgroote sommen die door de Duit- schers aan de uitrusting van hun indus trieën en meer besteed werden, met het doel de nijverheden der landen die geld aan Duitschland voorschoten, con curentie aan te doen. Aan de herinrichting der mijnen, en aan de chemische en weefindustrieën werd, altijd volgens de officieele gege vens, vier en half milliard mark uitge geven. Aan electrische centralen en andere krachtcentralen werd drie en een kwart milliard mark besteed. Voor het verbeteren der spoorwe gen en andere verbindingen te water en te lande werd acht milliard mark verteerd. Het optrekken van gebouwen voor de kleine huisindustrieën slorpte 860 millioen mark op. Aan nieuwe woningen werd zeven milliard mark besteed. Wat aan bewapening openbaar of geheim werd uitgegeven of aan de kostelijke administratie van het Duitsche Rijk wordt niet vermeld. Is het te verwonderen dat vermits het zoo kwistig met andermans geld is omgegaan, Duitschland einde Februari moeilijkheden ondervinden zal om de eerste helft, zijnde 7 milliard en 400 millioen mark te betalen van de leenin gen die het op korten termijn aange gaan heeft Geen land ter wereld, heeft na den oorlog zooveel geld verkwist als wel Duitschland en het heeft er al den schijn van dat deze toestand gewild en gewenscht werd. De Amerikaansche en Engelsche bankiers die zoo onvoorzichtig waren geld met de macht aan Duitschland te leenen, zouden nu willen hebben dat de betaling van hun leeningen den voor rang zouden hebben op de schadever goeding die aan Belgie en Frankrijk toekomt. Van Fransche zijde wil men wel voor die schadeherstelling wachten, maar op één voorwaarde dat Amerika ook uit stel in evenredigheid geeft voor de lee ningen die het toegestaan heeft gedu rende den oorlog aan de geallieerden. Het sappigste van al is dat een zeker deel van de door Duitschland aan de Engelsche en Amerikaansche bankiers verschuldigde geld d&QT die financiers aan... Frankrijk ontleend werd aan kleinen intrest, en dat die slimme ban kiers gedacht hadden een goede zaak te doen door dit geld aan hoogeren intrest aan Duitschland uit te leenen. Van dit geld zullen de onvoorzichti ge Amerikanen en de Engelschen twee of drie milliard mark verliezen, want het werd geleend aan industrieele fir- mas die er te slecht voorstaan opdat men ooit op betaling zou kunnen reke nen. ...Zoodat de Duitschers. weer een aftruggelarijj pp grqptg schaal zullen gepleegd heb,Lép, de tweede groote de eerste is immers die van het bank roet van het markenpapier, een zeven tal jaren geleden, waardoor aan heel de wereld ettelijke milliarden ontfut seld werden. H. H. IlilllllllllllllllllllllHllllllllflIlllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllH DE DUINEN VAN DE PANNE. Hillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllll mm VANAF VRIJDAG 11 DECEMBER 1931, TOT DONDERDAG 17 DECEMBER HET LAATSTE MEESTERWERK VAN DEN GROOTEN ARTIST CHARLIE CHAPLIN. Het is dus een eenige gelegenheid om voor de laatste maal den groote CHARLIE in zijn I kwinkslagen te bewonderen, daar CHARLIE I CHAPLIN, zich voor goed uit de filmwereld I heeft teruggetrokken. Dwalend in de groote stad ontmoet hij er het wezen zijner droomen, een schoone blon- I de, een bloemenverkoopster, een blind meisje. I Voortaan zal hij enkel nog voor haar leven, alle moeilijkheden trachten te overkomen om I haar te helpen en om haar het zicht terug te doen geven. Allerlei tegenkomsten laten hem toch niet van zijn plan afzien, en na tal van fl avonturen weet hij haar te redden en te ver- werven. Voor het Beroepshof van Brussel werd Maandag een der processen opge roepen betreffende de duinen van De Panne. Den 18 Januari 93,Q had het Beroepshof de veiling beyqlen ypn een domein van 600 hectaryn, gelegen in de duinen vpn f)e panne, en dat dit in loten mocht verdeeld worden. Deze uitspraak werd bekrachtigd door het Verbrekingshof dat de par tijen verzond voor de rechtbank van Brussel om een notaris, ep vrederech ter aan te duiden om over te gaan tot het opstellen van het lastenkohier. De rechtbank ging over tot de aan duiding van een notaris, doch tegen deze uitspraak werd in beroep gegaan. Het is dit proces dat thans gepleten wordt. Vóór het Hof deed een deel der ei genaars gelden dat het niet aan de an dere erfgenamen behoorde over te gaan tot de veiling, daar zij geen eige naars meer waren van de goederen. Deze groep heeft eene vraag tot uitstel ingediend, aanbrengende dat er een proces tot onteigening be3to,pcl, Vóór den oorlog \ya§ de gemeente |De Panne yap zip aldaar eene visschers- haypp en een nieuwe wijk aan te leg gen. Met dit doel teekende zij den 30 Maart 1912, eene overeenkomst met den Staat. De onteigening^fprmaKteiten werden volbracht yoqr een blok van 500 hectaren en de eigenaars werden door de gemeente voor de rechtbank van Veurne gedagvaard. Den 14 Juli 1913 verklaarde de rechtbank van Veurne dat de vooraf- gaandelijke formaliteiten niet vervuld waren en verwierp de aanvraag. Tegen deze uitspraak werd in beroep gegaan. Den 1 2 Maart 1914 vernietig de het Hof het beroep en bekrachtigde de eerste uitspraak. Den 25 Juli 1914 stelde de recht bank van Veurne drie deskundigen aan om de waarde van het domein te be palen. De deskundigen legden den eed af den 3 Augustus 1914, Dan kwam de oorlog. Na den oorlog werd in verbreking gegaan tegen de uitspraak van het Be roepshof van Gent en den 5 Juli 1923 werd de zaak verbroken en opnieuw voor het Beroepshof van Brussel ver zonden. De eigenaars verklaren nu dat de Staat geen aanspraak meer kan maken op deze gronden en dat de gemeente De Panne ook verzaakt heeft aan haar plan om den grond te onteigenen. De debatten werden gesloten ver klaard. De heer substituut van den Pro- kureur-Generaal Lebon zal later uit spraak doen. lllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllillllllllli UITGIFTE VAN SCHATKISTBONS OVERDRACHTSTAKS. De heer Houtart heeft op het bureel der Kamer een wetsontwerp neerge legd, waarbij aap de regeering toela ting zal gegeven worden, om voor 500 millioen frank Schatkistbons uit te ge ven. In de memorie van toelichting zegt de regeering dat deze uitgifte van schatkistbons maar een voorloopige operatie is, daar deze bons zullen ver vangen worden door een geconsoli deerde leening, zoodra de toestand der geldmarkt het toelaat. De schatkistbons zullen uitgegeven worden naar gelang de behoeften van I de schatkist. Hetzelfde wetsontwerp, vraagt voor de regeering ma.'l.^igjpg voor een an dere krediptyerriohpng de mobilisatie der Bona Yao Duitsche spoorwegen, welke ops moeten bezorgd worden door de Bank voor Internationale Re gelingen. Deze bons hebben in Bel gisch geld een waarde van 3 1 millipen frank en brengen vanaf 1 Juli 1933 een intrest van 3 tenhond^ïd op. Tot op dezen datum moet Belgie den last van dezen iptrest dragen. Doch, die bons zijn nog niet in het bezit van de Bel gische regeering en berusten in de We- reldlandsche Herstelbank te Basel. Zij mogen alleen dan gemobiliseerd wor den, wanneer de toestand der Schatkist het vereischt. Ziehier den tekst van het wetsont werp Art. 1, De minister van financies is gemachtigd over te gaan tot de mo bilisatie van de Bons der Duitsche Spoorwegen, welke uitgegevep zijn in uitvoering van het Hooy^rmoratorium. De voorwaarden dot mobilisatie zullen later yagtgasteld worden. De Staat waarborgt den intrest en de aflossing dezer bons en kan deze operatie vrij stellen van alle belastingep. Art. 2 De mipister van financies is gemachtigd Schatkistbons uit te ge ven ten beloope eener som van 500 millioen frank. Deze bons zullen intrest opbrengen, vrij van alle belastingen, en zullen in 5 jaar moeten terugbetaald worden. Het Staatsblad van 10 December 1931, kondigt een koninklijk besluit af dat op 20 dezer in voege zal treden en waarbij eenige wijzigingen gebracht worden aan de wetgeving in zake over drachtstaks. I. Weefstoffen. Bij dit besluit wordt toepasselijk gesteld op hennep, op ko- kovezels en dergelijke weefstoffen (Chi- nagras, Manillahennep, agava, raffia, enz.) het regiem ingericht voor de an dere weefstoffen door het besluit van 22 Juli 1931. Draden worden door gemeld besluit uit de kategorie gesloten van de afge werkte produkten, onderworpen aan de taks van 4 per honderd. Zullen nochtans gerangschikt worden in de ka tegorie der als afgewerkte produkten aan de taks van 4 per honderd onder worpen koopwaren touwwerk, kabels, koorden en bindgarens, en cordonnet met een gewicht hooger dan één kilo gram per duizend meters. Wanneer een wever kleeding3tukken of andere voorwerpen, door hem op gemaakt bij middel van weefsels zijner voortbrengst in den vreemde verkoopt, dient hij voortaan de taks van 2 per honderd toe te passen (bij het aan brengen van het geheele zegel op zijn faktuurboek voor uitgaande fakturen) op de waarde van het weefsel, ten zelf den titel als zou hij bedoelde confec- tiën in Belgie leveren. In dit geval blijft de naar het buitenland gerichte faktuur zooals voorheen vrij van taks. II. Slachtvees. Het bedrag der over drachtstaks bij den invoer van slacht- vleesch, wordt van 2 tot 4 per honderd gebracht. Tabaksmokkel op de Fransche Grens. Een auto, behoorend aan M. Piérard uit De Panne, en gevoerd door den ge naamde Dewinque, zelfder gemeente, kwam Maandag tegen den avond aan het tolbureel van Ghyvelde. De doua niers zagen de papieren na die in regel waren en onderzochten scherp het voer tuig. Opeens sprong Dewinque weg err vluchtte. Men zette hem na, doch korr hem niet inhalen. In den auto was eert bergplaats, waarin de douaniers 100' kilo tabak en een partij sigaretten ont dekten. Voertuig en lading werden aan geslagen. De voerder is Dinsdag mor gen te 6 uur in De Panne aangekomen- Stelling ingestort te St. Quentin. Op de markt te St. Quentin is eene stelling neergestort, waarop zich drie werklieden bevonden. Dezen waren, zoo erg gekwetst dat zij naar het La- riboisièregasthuis moesten overgebracht worden. Het zijn Maurice Poitrimali» Jean-M«urie Breton, 65 jaar oud, en Pierre Grave, 31 jaar, allen van St. Quentin. De toestand van eerstgenoem de is onrustwekkend. In de Textielnijverheid van Fransch-Noorden. Het syndicaat der lijnwaadfabrikani- ten uit de streek van Armentières heeft laten weten dat er kortelings.een loons vermindering van 9 Zi ten honderd zal toegepast worden in al de klassen van- werklieden. Een dergelijke maatregel zal ook getroffen worden door de ka toenspinners van Rijssel en deze van het textielcenter van Hazebrouck. DRINKT MAS-CAR BIER Jaar, in stad I 2 fr per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr, MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN GAZET VIN POPERINGHE De Poatabonnenten in Belgis, dia van woonst veranderen, moeten dit aangeven ia 't post- bureel dat hen bedient, en niat aan ons. Plakbrieven bij ens gedrakt werden één maal gratis in ons blad ovargenoman. Postcbeckrekening Nr 48459. Telofoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naaaaloeae ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ent woord to voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Dear- waarders. Voor dik wijls te herhalen rekle men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1