Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. V a Gelijkgerechtigheid Naar betere tijden I BüBE DANIELS f JOHN BOLES Palace-Theater Zang- Dans- en Spreekfilm De Toestand van Belgie .TWAALFDE JAAR. - NUMMER 11.* WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 13 MAART 1932. Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Uitgevers-Eigenaars Poetcbeckrekening LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE ABONNEMENTEN I Jaar. in »tad t 2 fr per po.t 16 fr. Congo 25 fr Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr. «o>— MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Po.tabonnenten in Belg ie, die van woomt veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat ben bedient, en niet aan oaa. Plakbrieven bij* oaa gedrukt worden ien- maal gratia in ona blad overganemen. N' 48459. Telefoon 160 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag eoan. Da naamloosa ingezonden artikela worden in da acheunnand gegooid. Bij elk achrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht aan poatMgal voor ant woord te voegen. Het blad ateat ter beacbikking van alwie bet goed meent met bet algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief vooi Notariaten ea Deur naardere. Voor dik wijle te herbalen relcla men, prijzen volgen- overeenkomat. All. aankondigingen zijn or voorhand te betalen Duitschland eischt. of... het recht om zich te bewapenen De bijzonderste eisch waarmee Duitschland naar de Ontwapenings conferentie komt is deze om zich op nieuw te mogen bewapenen. Men zal aan Duitschland alle rech ten en vrijheden toestaan, die ieder ander land in de wereld maar genieten kan, men zal het van al zijn verplich tingen ontslaan, het zijn schulden kwijt schelden, het zal steeds blijven aan dringen op het recht om zijn militaire macht te herstellen. Na de vervroegde terugtrekking van de bezettingslegers en de bevrijding van het Saarbekken, na de kwijtschel ding van de schulden, die reeds als onvermijdelijk voorkomt, zal er van Duitschland niets anders meer ver slagen zijn dan het Pruisische mili tnrisme, maar ook dat militarisme het bijzonderste wat de geallieerden verslaan wilden rroet in zijn eer en macht worden hersteld. ...Opdat zoo luidt natuurlijk de wensch van eiken rechtgeaarden Duit- scher zijn land weer met opgeheven hoofd én gepantserde vuist ook het laatste terugvorderen kunne, wat het te Versailles moest afstaan zijn ge bieden in Europa, den zoogenaamden Poolschen corridor in de eerste plaats, Eupen en Malmédy, en... zijn kolonies. En zoo Zouden in Duitschland op het oogenblik niet weinigen laat ons maar zeggen de meesten zich op 't oogenblik minder gediend achter, door een ontwapening van Frankrijk en Engeland naar Duitschlands model, dan wel door de vrijheid voor Duitsch land om zich te bewapenen, als Frank rijk en als Engeland, te land en ter zee. Alvast heel het leger van Hitier, dat virtueel reeds gemobiliseerd is en al leen maar op wapens wacht. Men heeft gelezen, dat op dit punt rechtstreskschs onderhandelingen heb ben plaats gehad tusschen den h. Na dolny, gezant van het Reich te Parijs en den Franschen minister-phesident Tardieu. En dan heeft men gezien dat de be kende buitenland-redacteur van de Echo de Paris Pertinax, de heele kwestie resumeert tot het volgende di- lemna, dat volkomen klopt met onze stelling van hierboven Ofwel moet Frankrijk een accoord met Duitschland op het kapittel der zoogenaamde ontwapening betalen met een aanzienlijke vermindering van zijn weermacht, ofwel moet het zijn leger nog veraterken om aan Duitsch land militaire toegevingen te kunnen doen. Wat dan beteekent, dat Perinax het vóór alles en in ieder geval noodig oor deelt, dat Frankrijk zijn militairen han dicap op Duitschland beware. En zoo blijkt ook Tardieu het aan Nadolnya verstand te hebben gebracht. Mocht Frankrijk ooit tot het tweede alternatief besluiten, dat wil zeggen mocht het er ooit in toestemmen, dat Duitschland het recht kreeg om zijn leger en vloot in bepaalde of onbepaal de mate uit te breiden, en dientenge volge dan zijn eigen weermacht in de zelfde mate willen versterken, dan zou zulks beduiden, dat het wel zijn eigen voorsprong op Duitschland bewaren de kans dat het ooit zelf nog eens dooi de Duitschers zou worden aangevallen tot een minimum herleiden wil, doch dat liet hen wel in staat wil stellen om zich tegen andere vijanden te verde digen. En aan wie moet het eerst worden gedacht, als men Duitschland het recht geven zou om zich tegen een aanval op zijn grondgebied te verweren Natuurlijk, en tenslotte alléén maar, aan... de Russen. Want welke andere natie kan er nog eenig belang bij hebben om Duitsch land, zooals het verdrag van Versailles het gemaakt heeft, aan te randen Het allerlaatst toch wel Frankrijk en Engeland die aan Duitschland niets meer te ontnemen hebben geen stuk gronds, geen mijn, geen rivier, geen overzeesche bezitting, die zijzelven nog noodig hebben of gebruiken kunnen. Wat kan Duitschland nog van Italië te vreezen hebben Even weinig als van zijn onmiddel lijke buren, de Polen en de Tsjecho Slaven, op voorwaarde dat het dezen zelf maar met rust laat. Maar Rusland is voor de Duitschers een altijd te duchten vijand, en, in het gemeenschappelijke belang van de West-Europeesche landen kan het wen- schelijk zijn, dat men het niet weer loos stelle tegenover een Sovietgolf, die den Poolschen dam reeds over spoeld zou hebben. En dat tusschen Tardieu en den Duit schen gezant te Parijs het vraagstuk ook wel langs dien kant beschouwd geworden is, blijkt klaar uit een nieuwe formuul die in de Duitsche pers op duikt in den jongsten tijd, deze name lijk van een burgerlijk verweer in het bijzonder dan legen luchtaanvallen. Reeds wordt erop gewezen, dat de luchtvaartovereenkomst van 1926 te Parijs aan Duischland het recht geeft om maatregelen te treffen tegen aan vallen uit de lucht dus, zoo zegt men om een burgerlijke luchtbescher ming in te stellen en het volgend jaar al besloot het Rijkskabinet dat een bescherming van de burgerlijke aevolking tegen de luchtaanvallen zou worden voorbereid Het kan niet verboden zijn, zich rier af te vragen, waarin wel, tusschen een militaire en een burgerlijke afwe ring van de luchtaanvallen, het verschil mag zitten. Moeten v/e 't aldus verstaan dat Duischland wel zooveel kanonnen te gen de vliegmachines bezitten nrag als ret wil, doch dat de bediening van de ze kanonnen slechts mag geschieden door menschen in wandelcostuum en met 'nen deukhoed of een sportpet op Eene toelichting, welke nren langs Duitschen kant aan de luchtvaartover eenkomst van 1926 geeft, -zou ons die zaak echter wel iels duidelijker kun nen maken. Deze namelijk Dat de bescher ming tegen luchtaanvallen, waarop de ze overeenkomst Duitschland het recht geeft, behoort tot het gebied van de voorzorgen tegen openbare noodtoe standen welke in het bijzonder de po- itie-autoriteiten aanbelangen Want hierdoorheen kunnen we dui delijk lezen, dat het recht om zich te gen luchtaanvallen in het bijzonder en tegen iederen aanval in 't algemeen te beschermen, door Duitschland voorloopig nog niet zoozeer opgeëischt wordt met het oog op een buitenland- schen als wel met het oog op den bin- nenlandschen vijand. Op een binnenlandschen vijand, die met den buitenlandschen zou samen spannen, en dezes binnendringen reeds door een intensieve propaganda onder de Duitsche bevolking zou hebben voorbereid. En dat kan dan alleen maar op de communistische partij slaan. Een eventueele aanval, door de So viets op Duitschland, zou volstrekt niet iet karakter van een gewonen oorlog, van een conflict tusschen nationaliteiten lebben. Tot eenige militaire actie te gen Duitschland zouden de Soviets niet eerder overgaan dan wanneer zij er zouden kunnen op rekenen, dat hun Duitsche geestverwanten het terrein voldoende zouden hebben voorbereid, en zich onmiddellijk bij hen zouden aansluiten, eenmaal dat zij de Duitsche deur zouden hebben geforceerd. En, wanneer men in Duitscltland thans spreekt over voorzorgen tegen openbare noodtoestanden.welke in het bijzonder de politie-autoriteiten aan gaan dan zal m^n daarmee wel zeer in het bijzonder maatregelen bedoelen tegen het bolsjewisme en vooreerst dan in het land zelf, en met dit argu ment zou de Duitsche gezant te Parijs den heer Tardieu wel iets minder on verbiddelijk kunnen stemmen voor Duitschlands verzoek om zijn bewa pening te mogen versterken. D. N. G. HiiHIlIilinHIIHIIilHmiUllllllltlMilHHinilüiltllllUHHimillliniilIIIIU DE VROUW IN DE POLITIEK In 33 landen is de vrouw op het oogenblik gelijkgerechtigd met de man. Nieuw Zeelanti was de eerste natie waar de vrouw in 1893 reeds tot de stembus werd toegelaten dan volgden in 1 902 Australië in 1 906 F inland in 1913 Noorwegen in 1915 Dene marken in 1918 Zweden, Duitschlanc Engeland, Oostenrijk, Hongarije, Po len, Tsjecho-Slowakije, Canada, Let land, Estland, Litauen en Luxemburg gaven eerst na den wereldoorlog het kiesrecht aan de vrouwen. In Servie, Griekenland en Belgie hebben de vrouwen slecht? stemrecht voor de verkiezing van de gemeente raden. In Italië heeft men na enkele jaren ook deze beperkte uitoefening van het kiesrecht, opnieuw ingetrokken. In de laatste tijden hebben wij bui ten twijfel moeilijke politieke toestan den beleefd en de krisis die er uit volgde, was buitengewoon hevig. Allerhande verwikkelingen deden zich terzelvertijd voor en, door een samenloop van omstandigheden, wer den elke goede vooruitzichten en be trachtingen belemmerd. In alle landen verdween het ver trouwen in betere verstandhouding tus schen de landen en volkeren, zoodat overal misverstand en tweedracht op het voorplan traden. Het is eerst Duitschland dat den slechten toon heeft aangegeven. Sedert het afsterven van Stresemann had de avonturier Hitier de boven hand genomen en overal verwekte hij stoornis en woeling. Op een gegeven oogenblik scheen die Oostenrijksche inwijkeling werke lijk de politieke leiding te moeten ne men en de regeering Bruning werd rechtstreeks bedreigd. Op het laatste oogenblik schijnt Duischland te hebben ingezien dat Hit- Ier met zijn trawanten niets anders zou teweeg brengen dan onrust en stoornis binnen het land, en dat Duitschland. door zijne agitatie, in het buitenland, wantrouwen moest verwekken. De Reichskanselier komt op de Hit- lerianen eene schoone overwinning te behalen tijdens de laatste stemming, en dat laat ons vermoeden dat de kan sen van de Racisten veel verminderen voor de presidentieele verkiezing van heden Zondag. In het Verre Oosten beginnen de Japanneezen ook te gevoelen dat een oorlog geen kinderspel meer is en de regeering van Tokio kan zich reeds rekening geven dat zij in Shanghai in eene slechte zaak is betrokken, die nog veel last en kommer zou kunnen bij brengen, indien men het geschil niet kan regelen langs den vredelievenden weg. Munitie-fabrieken en anderen oor- logs-zwendelaars van hier en van el ders, die al reeds een goud zaakje had den weten te ontdekken met eenen nieuwen oorlog in het Verre Oo3ten, zullen aan hunne kwade droomen moe ten verzaken. Wij hebben waarlijk geen medelij- en met zulke hartelooze menschen, die eene goede zaak zien bij het bloed vergieten van andere menschen en van onschuldige soldaten, die meestal moe ten boeten voor de fouten der regee ringen en voor de te kortkoming van de diplomatie. Wij willen in de huidige omstandig heden niets voorspellen, maar wij mee- nen dat het gezond verstand eindelijk de bovenhand za! nemen. De heele crisis welke we op dit oo genblik doorworstelen, kan verschil- ende oorzaken hebben,maar de bijzon derste is toch ontegensprekelijk deze van gebrek aan vertrouwen onder het volk en tusschen de landen. Zoolang de internationale toestand niet betert, kunnen wij het einde van de krisis niet verwachten. Met een tarievenoorlog en met he- melhooge tolmuren kunnen de zaken nooit goed gaan. Dit alles moet en zal verdwijnen naarmate er rrieer tege moetkoming en vertrouwen onder de volkeren zullen terugkomen. Wij meenen dat wij het slechtste achter den rug hebben en dat wij be tere dagen mogen verwachten in de nabije toekomst. Het is onmogelijk en waarlijk gek van te blijven voortsukkelen zooals zulks op dit oogenblik het geval is. Al de landen hebben er het grootste belang bij dat deze toestand zou ein digen. Wij moeten dus vertrouwen hebben en den toestand niet doen verslechten door een onredelijke zenuwachtigheid die niet kan gerechtvaardigd worden. iiiiiiiiiiiiniHiiiiiiiiniiiitniiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiinFR UITGIFTE VAN VALSCHE STUKKEN VAN 10 FRANK. Zaterdag avond heeft een vreemde ling, vermoedelijk een Rus, die er een bedrijf van maakte valsche stukken van 2 Belgas of 1 0 frank uit te geven zich laten vangen door de opmerk zaamheid van eenen cigarenhandelaar van Merxem. De kerel had reeds in verschillende cigarenwinkels geweest, kocht een klein pakje cigaretten en betaalde regelma tig met een valsch stuk van 10 fr. Dit werd door een handelaar opge merkt die den kerel in de handen der politie overleverde. KRIJGEN WIJ EEN SCHOONEN ZOMER Een van de bekendste Engelsche weerkundigen, Donald W. Horner, sprak dezer dagen zijn meening uit over de wedervooruitzichten van den comenden zomer. Deze specialist ver- claarde dat er een gansche reeks me thodes bestaan om het weer van een gansch seizoen te voorspellen. Ditmaal zou het met treffende zekerheid zijn, dat al deze methodes tot hetzelfde re sultaat zijn gekomen. De gezamenlijke wetenschappe- lijke weerkunde laat toe te verkla- ren dat het jaar 1932 een drogen en warmen zomer met hittegolven in Augustus en September brengen zal Tot deze conclusie is men gekomen door het zeer ernstig wetenschappelijk aestudeeren van wat men noemt de wederperiodiciteiten Men hoeft alleen, maar dan zeer juist, vergelijkingen te trekken met be paalde jaren uit het verleden, geduren de dewelke het weder zich op gelijk aardige wijze heeft ontwikkeld. Er bestaat, zooals alle landen het opgeteekend hebben, een terugkeer van dezelfde weerverschijnselen, en dit alle 34 jaar. Deze reeks van 34 jaar wordt in de weerkunde den cyclus van Bruckner genoemd. We moeten dus terugkeeren, vermits we in 1932 zijn, tot den winter van iet jaar 189 7-1898. Welnu, voor hen die het zich nog zouden herinneren. December 1897 was zacht, op enkele dagen na, die tusschen Kerstdag en Sieuwjaar lagen. Zoo was het met De cember 1931. Januari 1898 was in alle Europee- sche landen ongewoon warm. Bij hoo- gen barometersand was er steeds veel zonneschijn, zooals thans. Welnu, den zomer van 1898 was warm en droog, met twee min of meer ange hittegolven. Moest men eenvou dig op het besluit trekken dat onze aanstaande zomer ook warm en droog zijn zou, dan zou niemand veel geloof moeten daaraan hechten. Daar is nu echter meer. Er bestaat nog een andere regelma- ige terugkeer, een kortere wedercyclus. det is de vulkanische werking van de zon, die iedere I I jaar terugkeert en die wij onder den vorm van zonne lekken waarnemen. Welnu de zonnevlekken van 1898 waren dezelfde als voor elf jaar en deze dit jaar waargenomen. Deze vergelij- cing leidt ons weer tot een betrouw baar resultaat. Inderdaad, de winter van 1920-1921 had slechtfe weinige coude dagen. En de zomer van 1921 een zeer milde zomer, ononder broken van April tot October. Ditmaal krijgen we dus vast mooi weer. Tevens leert ons de weerkunde dat een gansch reeks warme zomers en auwe winters volgen. Hopen we nu dat dit mocht be waarheid worden. IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllflIlilllllllltllllllllllllll DE WEEKABONNEMENTEN OP DEN SPOORWEG. Aan den minister van ervoer werd in de Kamer volgende vraag gesteld De weekabonnenten (zesdaagsche abonnementen) op spoor- en buurt spoorwegen zijn verplicht hun weektic- ket bij voorbaat te betalen. Doch som migen arbeiden slechts twee of drie dagen in de week. Daaruit volgt dat hun loon nagenoeg totaal wordt opge slorpt door hun weekabonnement. Wa re het niet mogelijk halve-weekabon- nementen (driedaagsche) in te voeren? De minister gaf daarop volgend ant woord Gezien de zeer lage prijzen der weekabonnementen op het heele net, ware het de Nationale Spoorwegmaat schappij onmogelijk abonnementen af te leveren voor drie heen- en terugrei zen per week. Een weekabonnement geldig voor een afstand van 25 kilo meter, en waarvan slechts driemaal in de week gebruik wordt gemaakt, komt nog neer op een besparing van 65 t.h op den normalen prijs. Voor een af stand van 50 kilometer bedraagt deze besparing 77 t.h. Anderzijds wordt binnen kort een besluit uitgevaardigd, waarbij de Na tionale Maatschappij der buurtspoor wegen gemachtigd wordt, op heel haar net, arbeidersabonnementen af te le veren, geldig voor drie verplaatsingen (drie reizen heen en terug per week. De prijs van deze abonnementen za dezelfde zijn als die voor de abonne menten voor zes verplaatsingen (zes enkele reizen) per week. a.vec Yperstraat, 38 Poperinghe. Tel. 93 UHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuininiiiiiiiiiiuiiiiHUiiiiiiiiuniinniiiiiiiiHiuiiiiir Zaterdag 12 Maart 1932, om 8 uur Zondag 13 Maart, om 4 en 8 uur Dinsdag 15 Maart 1932, om 8 uur Woensdag 16 Maart 1932, om 8 uur. lUlIlllüllilllUllllllllllIlillllllllllllllilllllllillllllllllUlllllllllllllllltlllllU EEN KOLOSAAL MUSIC-HALL SPEKTAKEL tüiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiuuiui IIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIHIIIIIIIHI1IIIIUI gedeeltelijk in natuurlijke kleuren. iimiHiiiiiiiiiiiiiiHiini!iiiii:ii!iiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiS!iiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiimiiiiiitiiiiiiiitiiiinniiiiimiiiiuiiiiiiiiisiiiiiiiiiiHiHtirwT>= DE NEGENDE YPERSCHE HANDELSFOOR De aanplakbrieven de Tentoonstel ling aankondigende zijn over de gan sche streek rondgezonden en uitgehan gen geweest, in bijna alle winkels der stad ziet men ze ook in de uitstallingen en met deze dagen van feesten hebben zij veel bezien geweest. Het Komiteit heeft besloten om nog meer ruchtbaarheid te geven aan de "oor, van affiches te doen aanplakken in de bijzonderste dorpen en steden van het Arrondissement. Een prachtig schouWspel zal 's a- onds te bewonderen wezen. Den dag der opening der Foor, Wit ten Donderdag, de Zondag van Pa- schen, 2e Paaschdag en den volgenden Zondag, zullen de Kathedraal en de bijzonderste gebouwen verlicht wor den. Iets éénigs zal wezen de verlichting der Kathedraal. Duizenden gloeilam pen zullen den toren in eene zee van icht herschapen, van uren verre in het ronde zal men deze prachtvertooning cunnen bewonderen. Het zal als eene herhaling wezen van de verlichting van den Eiffeltoren te Parijs welke men over eenige jaren te zien kreeg, en die op de toeschou wers zulken indruk heeft gemaakt. Weldra zullen de plakbrieven de muzikale feesten aankondigende ver- ehijnen, dit jaar zullen de kunstlief- ïebbers mild bejegend worden zooals blijkt uit het hieronderstaande pro gramma der concerten, die zullen ge geven worden als volgt Zondag 27 Maart (Paschen) 1 1.30 uur Socialistische Harmonie. 3 uur Liberale Flarmonie. 4 uur Vlaamsche Harmonie. 5 uur Harmonie Ypriana. Maandag 28 Maart (2e Paaschdag) I 2 u. Katholiek Muziek, Poperinge 3 u. Gemeente Fanfare Wytschaete 4 u. Koninklijke Harmonie St. Cecilia, Veurne. 5.15 u. Harmonie Royale Comines Zondag 3 April. I 1.30 u. Accordeonisten, Yper. 3 u. Musique Communale, Houthem-lez-Ypres. Muziekmaatschappij St. Laurentius, Kemmel. Koniklijke Harmonie Wervick Julien Tahon. 5 u. u. ïiiiiiiiiininii!i!niiiii!iiiiiiin!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiii:iiHii!!iiiii!ii DRINKT MAS-CAR BIER nHiRniHBimitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiüin; DE GOEDKOOPE WONINGEN IN BELGIE. Volgens het verslag van den Be heerraad van de Nationale Maatschap pij der Goedkoope Woningen, hebben de aangesloten maatschappijen tijdens het jaar 1930 het getal van 39.706 huizen gebouwd, bestemd voor de huis vesting van eene familie bovendien werden 9.850 woongelegenheden toe geëigend in de groote logementhuizen, zoodat het totaal der woonsten 49.556 bedraagt. Anderzijds werden er 1 5.575 huizen verkocht welke door de aangesloten maatschappijen gebouwd waren. Sedert 1924 bedraagt het getal ge bouwde woonhuizen 251.296, zijnde een gemiddelte van 35.899 per jaar. Alhoewel zoo erg getroffen door de krisis maar nochtans minder dan zijne mededingers, blijft tot hiertoe de al- gemeene toestand van Begie gezond het fonds van zijne ekonomische sa menstelling is niet geschokt, en niets laat toe te veronderstellen dat ze tot op het einde toe niet zal weerstaan. Er bestaan ten andere veel redenen om te hopen, want onze devise blijft sterk in den storm. Op geen enkel oogenblik heeft zij gezakt. Tien vestin gen verdedigen ze de dekking me taalgoud, de rekenbalans, de korting de wil van zich tegen de inflatie te verzetten, het evenwicht der begroo ting, de stevigheid onzer indusrieele inrichting, het goedkoop leven en de maatschappelijke vrede. De dekking goud van onzen frank is geheel metalisch geworden sedert den val van 't pond sterling zij houdt zich boven 65 en overschrijd dus merkelijk het wettig minimum. Om den frank te verdedigen als het noodig is heeft men niet alleen de Nationale Bank, maar het gouvernement en al de hulpbronnen van het land. Om alle misverstand te verwijderen kunnen wij de verklaring herinneren, onlangs afgelegd door den hoofdmi nister en goedgekeurd door het parle ment. Belgie staat op een goudstan daard en zal er op blijven. Anderzijds onze uitvoer van 1931 vergoedt onze invoer voor meer dan 95 Wat de rekenbalans aangaat, zij heeft niet opgehouden maandelijks ten onzen voordeele te soldeeren. In dien het kortingscijfer van 2.5 op 3.5 gestegen is, dan is het zeker uit voorzorg, maar ook om tegen het potten te werken. De begrooting zal in evenwicht ge houden worden, wat er ook kome. Om de deficieten der twee voor gaande dienstjaren te dekken, heeft men veel kredieten vernield 350 mil joen voor 1930 en 730 miljoen voor 1931 men heeft daarom 1.300 mil joen nieuwe belastingen gelegd en een miljard leening uitgegeven. Om de begrooting van 1932 in e- venwicht te stellen heeft men meer dan 1.200 miljoen bezuinigingen ge daan, en... er zullen wellicht 300 mil joen belastingen bijkomen. Te allen prijze zal men het evenwicht behouden tusschen de ontvangsten en de uitga ven, voorname voorwaarden van ver trouwen, in de publieke hnanties. Daar Belgie geen vlottende, buiten- landsche schuld heeft, is er van dien kant geen aanval te s'reezen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIin Cocainefabrikanten aangehouden. De tolbedienden van den grenspost van Marlière, bij Toeikonje, hebben daar Donderdag drie Grieken aange houden, die te voet uit Belgie kwamen Zij werden afgetast en in het bezit gevonden van twintig kleine fleschjes inhoudende elk 25 gram cocaine. De fleschjes waren verborgen in de onder kleederen en in de schoenen. De trafi kanten werden aan het parket van Rijs- sel overgeleverd.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1