Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Strijd om het Presidentschap in Duitschland nnnimii»! 1 IJ De Koudegolf en wat er mede gepaard gaat. C=> T li f 1 L j| CAM. QUAGHEBEUR HANDELSFOOR TE YPER ZONDAG 20 MAART 1932. kwel een Hindenburg onder den last en Zelfmoord van den Zweedschen Luciferskon ing TIEN JAAR WAARBORG tm GEKRUISTE SNAREN MUZIEKINSTRUMENTEN VIOLEN-HARMONIUMS .TWAALFDE JAAR. NUMMER 12.' WEEKBLAD r 25 CENTIEMEN. ABONNEMENTEN I Jaar, in «tad 12 fr per poet 16 fr Congo 25 fr Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Poetabonnenten ia Balgia, die van woonet veranderen, moeten dit aangeven ia 't poet- bureel dat ben bedient, en niet Plakbrieven bij one gedrukt worden één- maai gratie ia one blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poetcbeckrekening N' 48459. Telefoon 160 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen ia te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag neen. De aaamloese ingezonden artikel, worden ia da ecbanrmaad gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een poetzegel voor ant woord te Het blad ataat ter beschikking van alwie bet goed meent met bet algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.09 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.60 fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen an Dear' •vaarden. Voor dik wijls te herbalen rekla men. prijzen volgen, overeenkomst. AJle aankondigingen zijn nu voorhand te betalen Hoe geschiedt de Verkiezing. Om verkozen te zijn moet een can- didaat ten minste de helft plus één van de stemmen op zijn naam ver eenigen, bij de eerste ronde. Bij een eventueele tweede ronde is hij verko zen, die gewoon de meeste stemmen gekregen heeft. Daarom is het dus dat de oppositie partijen getracht hebben het aantal stemmen te versnipperen op zooveel mogelijk verschillende namen, ten ein de Hindenburg te beletten vanaf het begin reeds een volstrekte meerder heid te behalen. De functie van Rijksvoorzitter is 1 slechts geldig voor een termijn van ze ven jaar, met de kans op herkiezing. Algemeen wordt echter aangenomen dat de maarschalk bij de tweede ronde zeker verkozen wordt. Wie is von Hindenburg. Maarschalk Paul von Beneckendorff und Hindenburg werd op 2 October 1847 geboren. Als jong officier nam hij aan al de oorlogen van het Duitsche rijk deel, was met het leger te Sadowa. stond in den oorlog van 1870 tegen Frankrijk en belegerde mee Parijs. In 1900 werd hij tot kolonel te Ol denburg benoemd en later opeenvol gend tot brigade- en divisie-generaal, en tenslotte tot generaal-oberst. In 1911 werd hij op rustgeld gesteld en ging te Hannover wonen. Op de fiches van den generalen slaf stond hij al9 middelmatig aanvoerder geboekt. In 1914 bracht hij zijn zoon, toen malig jong officier, naar den trein en zegde dat hij zich te oud vond om mee te vechten. Mocht het vaderland hem noodig hebben, dan zou hij evenwel altijd op post staan... Enkele maan den later werd op hem beroep gedaan om Oost-Pruisen te ontzetten. Hij ver sloeg de Russen te Tannenberg, en werd van dan af een bijna legendari sche figuur in het oog zijner landge- nooten. Hij verkreeg ongeveer de dic tatuur, als opperbevelhebber aller troe pen, en regelde zelfs menige politieke kwesties, tijdens den oorlog. Na de nederlaag was hij het die zijn keizer de jobstijding bracht, te Spa, aldus de vdlle verantwoordelijkheid opnemend voor het onafwendbaar noodlot. Hij keerde naar Duitschland weer. In 1923 stierf zijn vrouw zijn zoon inmiddels kolonel geworden moest hem voor dienstzaken verla ten, zijn dochters waren gehuwd, en de grijze veldheer leefde nog slechts alleen. Tot President gekozen. Iedereen herinnert zich zeker nog de woelingen waartoe het nieuws van Hin- i denburg's candidatuur aanleiding gaf, in 1925. Op 9 April werd de beslissing van den maarschalk bekend. Hij nam aan, alhoewel hij bekende niets van de politiek af te weten. Zijn tegencandi- daten waren Marx, de oud-rijkskan selier, voor centrum en linkerzijde, en j Thalmann, voor de communisten. De Vorwarts noemde toen Hin- denburg's candidatuur een ramp voor Duitschland». Naar verluidde vroeg en verkreeg de maarschlak de toelating van den Keizer om zijn candidatuur te mogen stellen, waaruit velen opmaak- 1 ten dat het keizerrijk aldra zou her- steld worden, in Duitschland, via een Hindenburg-dictatuur. Protesten stegen op in Engeland» in Frankrijk en ook in de Vereenigde staten, waar men beweerde dat Hin- denburg slechts een machine zou zijn om handteekeningen te zetten, op stuk ken hem door von Tirpitz voorgelegd. Nochtans werd Hindenburg verko zen met 14.639.928 stemmen tegen 1 13.740.489 aan Marx, en 1.787.420 aan Thalmann. De deelname aan de kiezing was bijzonder groot, van 80 t tot 90 Gansch Berlijn was bevlagd met de republikeinsche en oud-keizer lijke kleuren, fl Na de verkiezing trad de kalmte weer in. Parijs gaf het teeken tot de verzoening, doordat de bladen in de Fransche hoofdstad het eerst erop we- zen dat men daden moest afwachten, en geen volk oordeclen naar de over- e dreven uitingen tijdens een kiesstrijd e Weliswaar stond Hindenburg met 'nummer 237 op de lijst van de Oor- ij logsmisdadigers, die op last van Lloyd George was opgemaakt, maar sinds den oorlog was er al zooveel water naar de zee geloopen, wellicht kon ook de verantwoordelijkheid van het be wind veranderen. Zoo is het dan ook gegaan. Hinden burg is een echte steun gebleken voor de republikeinsche instellingen, die hij nimmer verraden heeft en als een echt soldaat oprecht en trouw gediend. Hij handhaafde ongeschonden de privile giën van zijn volk, en stond zooals dat hoort steeds boven den partijstrijd ver heven. Hindenburg is bij uitstek de aan voerder van het Duitsche Volk geble ken, in de moeilijke uren die het thans doorbrengt, en meteen gegroeid tot een symbolische figuur in zijn land een figuur waarvoor ook zijn vroegere vij anden eerbied kunnen hebben, van wege zijn oprecht karakter, zijn per soonlijken moed en zijn bezadigd, ge zond politiek oordeel. HINDENBURG BEHAALT HET GROOTST AANTAL STEMMEN. De Volledige Uitslag. De officieele getallen van de uitsla gen zijn Hindenburg Hitler Thalmann Dustenberg Winter Verschillende 18.659.000 stemmen I 1.325.000 stemmen 4.970.000 stemmen 2.479.000 stemmen 1 10.000 stemmen 34.500 stemmen Het is van belang te wijzen op den bijval die de Nationaal-Socialisten be haalden. Ware er kwestie geweest van wetgevende verkiezingen, dan zou A. Hitier 200 zetels in den Rijksdag be komen hebben De verkiezing van Hindenburg op 10 April a.s. tijdens de tweede ronde, is zoo goed als zeker, daar hij enkel I 15.000 stemmen te weinig had om tijdens de eerste ronde te zijn gekozen. Een Berlijnsch ambtenaar, die deel moest nemen aan de verkiezingswerken is er van door getrokken met den uit slag van ongeveer 800.000 stemmen uit Berlijn. Men gelooft niet dat dit den algemeenen uitslag zou beinvloe- den. Hindenburg heeft niet gestemd. Te Berlijn verliet de Maarschalk het presidentspaleis niet van den heelen dag. Hij ging niet ter stembus, wat hij wel deed met de tweede kiezing in 1925. De spoedige vooruitgang van Hitier. In het jaar 1919, stichtte Hitier een partij, die aanvankelijk slechts 7 leden telde. Een jaar later telde de partij 64 leden. Het jaar daarop 3700, we derom na een jaar 7000 en in 1923 was het ledental tot ongeveer 30.000 stegen. Na 192 7, toen de partij reeds meer dan 70.000 leden telde, werd onder Hitler's leiding een kolossale vooruit gang waargenomen. In 1930 brachten bij de verkiezingen 6 Vl miljoen kie zers hun stem uit op Hitier en thans bestaat dit kiezerskorps uit 12 a 14 millioen. Fransche Persindrukken. De uitslagen der Duitsche president verkiezing werden met begrijpelijke onrust in Frankrijk afgewacht. Over het algemeen zijn allen verlicht en tevreden over het feit dat Hinden burg en de gematigde partijen de ex tremisten verslagen hebben. Toch over drijft men de beteekenis dezer verkie zing niet, waar het persoonlijk prestige van den maarschalk mee in de waag schaal werd geworpen. Men is toch ongerust omdat de Na zi's sinds 1930 hun stemmenaandeel ongeveer verdubbeld hebben en omdat de gematigde groepen maar één man (en dan nog wel een grijsaard van 85 jaar) hebben kunnen vinden om hen te vertegenwoordigen. Het zou wel mo gelijk zijn dat de toekomst aan het jon ge Duitschland behoort. Hindenburg zal kandidaat zijn bij de Tweede Stemronde. Maandag heeft President Hinden burg officieel aangekondigd dat hij zich ging kandidaat stellen bij de twee de stemronde van de Presidentskiezing Men stelt voor Hindenburg te kiezen zonder tweede stemronde» M. Hugenberg, leider der Duitsche Nationale partij en ontwerper der on gelukkige kandidatuur van Dusterberg stelt voor maarschalk von Hindenburg tegen de bepaling der grondwet in, voor zeven jaar president te kiezen door eene stemming van den Reichstag om alsdan nieuwe Reichstagkiezingen te doen plaats hebben op 8 Mei a.s. Vooruitzichten betreffende den uitslag der tweede stemronde. De kiesstrijd voor de tweede stem ronde ter verkiezing van den Reichs- president is feitelijk niets meer dan een formaliteit. Niemand twijfelt aan den zegepraal van maarschalk von Hinden burg. De fameuze Hitier heeft aange kondigd dat hij de kans zal wagen. Het is mogelijk dat de kommunist Thalmann ook nogmaals opkomt, doch het kan ook gebeuren dat de kommu nistische partij, om onkosten te vermij den, hare leden eenvoudig zal gebieden geen deel te nemen aan de stemming In dit geval zal Hitier de eenige be- kamper zijn van den maarschalk, daar Dusterberg heeft laten weten dat hij den strijd als geëindigd beschouwt. lIllütllllIIIIIIIIJIIIillllllHlllllllüiililliUKIIIlUllllllllllllUlllllllllUIKIttl VROUWENARBEID IN AMERIKA In tien jaar met 50 gestegen. Naar uit de jongste Amerikaansche statistieken over den arbeid van vrou wen in Amerika blijkt, wordt in de Vereenigde Staten in 575 beroepen ar beid door vrouwen verricht. Vergele ken bij den stand van tien jaar geleden beteekent dit een stijging met 50 hetgeen een gevolg is van de omstan digheid, dat na den wereldoorlog steeds meer vrouwen en meisjes in de nijverheid zoowel als op de bureelen te werk zijn gesteld. In 550 van de 5 75 beroepen heeft de vrouw het hooft! te bieden aan de concurrentie van den man, wat haar gemeenlijk wel goed afgaat. Slechts in 35 gevallen heeft men uitsluitend vrou welijke beroepen te doen. HJIIIIIIlUHIIIHIIIIIllllllHIIIIUIIIIHilllUIHlIlHIHUIIIIIIIUIllllllllllHlltl HET WERK VAN TARDIEU. De heer Tardieu is een zeer bedrijvig man. Men kan voor of tegen de door ïem gevolgde politiek zijn, maar toch dringt de erkenning van volgende kwa- iteiten zich op in den mensch zijn doortastenheid zijn personaliteit en zijn werkkracht. Hij heeft de gar.sche wereld verrast, op de Ontwapeningtconferentie met het rransche plan, dat tot hiertoe nog al tijd het eenige practisch mogelijke en uitvoerbare blijkt. Daarna heeft hij die zelfde wereld niet minder verbaasd door het heraanknoopen der vriend schappelijke betrekkingen met het Ita- ie van Mussolini. Niemand zal verder den opgang willen tegenspreken die verwekt werd door afkondiging van zijn plan voor een Donau-Verbond. Met een tegemoetkoming die hij van 3riand erfde, en een vredelievendheid op practische grondslagen, die sterk aan Laval denken doet, wist hij ook Duitschland in het spel te betrekken, voor wat het laatst genoemd plan be treft... en daarmee heeft hij de tradi ties der Fransche politiek van de jong ste jaren voortgezet. Op zijn manier dat spreekt, maar met een onverwacht en schitterend resultaat. De macht van zijn politiek ligt pre cies in dit onverwachte, in het diepe geheim, dat hij rond zijn plannen weet te handhaven, om dan gelijk een bom juist op het gepaste oogenblik met zijn geheel uitgewerkte ideën voor den dag te komen. Daarin zit, voor een groot deel, hun succes, en voor de rest in de logische denkkracht en de staatsmans wijsheid van den steller. Het doel dat hij nu volgt is duide lijk. In Midden-Europa een nieuw sterk economisch bloc vormen, en dit gebrui ken als wapen tegen de crisis. Daarvoor is de medewerking van Duitschland gevraagd, omdat hij niet onverschillig blijven wil voor den grooten nood zij ner vroegere vijanden, gelijk waaraan die nood dan (volgens hem) ook toe te schrijven is. Daarbij wil hij echter het ex-ver- bondenen-bloc geheel hervormen, ten einde op die manier de Fransche stel lingen op internationaal gebied te doen zegevieren. De jongste onderhandelingen van Tardieu, én met Italië én met Engeland schijnen de meest gunstige resultaten te laten verhopen voor zijn politiek, zoodat zijn huidig bewind een bijzon der schitterende bladzijde zou kunnen beteekenen in de Fransche na-oorlog- sche geschiedenis... en alvast een wel gevuld alinea in de wereldhistorie. Dus voor hemzelf, een krachtig stuk welverdiende propaganda, voor de ko mende algemeene verkiezingen 1 Menigeen drukt zijn verwondering uit dat het weder nog zoo laat in het seizoen soms vinnig koud is. Laten wij er al eerst en vooral de aandacht op inroepen dat hetgeen a- stronomifech het winterjaargetijde is, den 21 December begint en den 20 Maart eindigt. De drie kwart van den tijd valt het tijdperk van de grootste koude in wer kelijkheid na Nieuwjaar, zooals de sta tistieken van het observatorium van Ukkel het aantoonen. Telkens als er 'n koudegolf heerscht hoort men van heden, die een con gestie krijgen. Zulks is dikwijls het gevolg van het dragen van hoeden, die spannen om het hoofd, daar zulks den bloedsom loop hindert. Ook, in landen, zooals bijvoorbeeld den Balkan, en Rusland, waar de Winters zeer koud zijn, draagt men over het algemeen in den Winter lederen mutsen, die de nadeelen van den hoed niet hebben. Verkoudheden. Wintertijd is ook het tijdperk van verkoudheden, maar daaraan heeft ge woonlijk de koude geen schuld, want het is doorgaans de verwarming die ze veroorzaakt. Immers men stookt maar op, tot men de warmte goed gewaar wordt en zich behaaglijk voelt. Is het nu werkelijk koud buiten dan bestaat er een ver schil van temperatuur dat tot dertig graden kan bedragen. Hoe wil men nu dat het slijmvlies en de luchtpijpen zulk een plotse, he vige verandering van temperatuur on gestoord kunnen weerstaan als men uit een overhitte kamer in de koude open lucht komt Een maximum verschil van 1 5 tot 20 graden mag men niet te boven gaan Door een thermometer binnen en bui ten te hangen kan men zich best gedu rig rekenschap geven van de tempera tuur, die men zonder gevaar niet mag te boven gaan. Hoevelen reeds hebben het met hun leven, of met een gebroken gezond heid betaald, door overhaastig een stikheete balzaal, soms verhit en in het zweet zijnde, te verlaten. Oostelijke winden Waarom zij Oostelijke winden zoo bitter koud Het antwoord is eenvoudig. De lucht die ons uit het Oosten toekomt, is over de Kaukasusbergen, de Karpaten en de Alpen geweest, en op die hoogten ontstaat er een hevige verkoeling. Het is dus niet omdat de Oostelijke bries van de Siberische vlakte komt dat zij koud is, zooals men het pleegt te zeggen. Laat ons terloops doen opmerken dat het in een groot deel vnn Siberie, waar het 's Winters zoo koud is, in den Zomer stikheet is. Dat ligt aan het lig gen op verren afstand van de zee die in zomertijd een koelenden invloed uit oefent. In de Balkanlanden is het ook zeer koud 's Winters, veel kouder «dan hier maar het is een droge koude die men veel beter kan verdragen dan de voch tige die hier heerscht. De kleeding De wijze van kleeding heeft groot belang, en als algemeene aanv^jzing om koude beter te kunnen trotsneren, zullen wij aanraden van geen sparenen de schoenen of kleederen te dragen. Al wat spant om het lichaam belet de circulatie van het bloed in cke aders, die al meest dicht onder de huid liggen. Als het bloed goed zijn omlo«<p kan doen, dan wordt men natuurlijk inwen dig beter verwarmd. Men mag ook de spieren niet kramp achtig spannen want dat belet oot de vrije circulatie van het bloed als zij koud hebben, doen vele menscVren zulks onwillekeurig. Bij koud weder is het geboden rr,:et langs den mond te ademen, zelfs in zomertijd is zulks af te raden. De bui tenlucht moet eerst immers in de neus kanalen wat verwarmd vooraleer naar de longen te gaan waar een tempera tuur van 36 graden heerscht. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Te Parijs een einde aan zijn leven gesteld. De Zweedsche luciferskoning Ivar Kreuger heeft met een revolverschot een einde aan zijn leven gemaakt. Uit de omgeving van den heer Kreu ger wordt medegedeeld, dat de daad moet worden toegeschreven aan den bovenmenschelijken arbeid, dien de h. Kreuger in de laatste maanden heeft verricht. Reeds gedurende zijn verblijf te New-York bleken de zenuwen van h. Kreuger niet tegen de vermoienissen bestand en zijn toestand gaf zijn me dewerkers dan ook reden tot groote bezorgdheid. Zaterdag voormiddag vond men den luciferskoning dood in zijn wo ning, op de Avenue Emmanuel III, te Parijs een revolver waarmede hij zich in het hart heeft geschoten, lag naast hem op het bed. In een afscheidsbrief heeft de heer Kreuger medegedeeld, dat hij zich niet tegen de crisiszorgen opgewassen voelde. De Zweedsche regeering beschouwt den dood van h. Kreuger als een na tionale ramp. De heer Kreuger werd den 2 Maart 1880 te Kalmer (Zweden) geboren, en is dus pas 52 jaar oud geworden. M. Kreuger was een der rijkste man nen van de wereld en ook een derge nen die in de 20 laatste jaren den grootsten invloed hebben uitgeoefend op de wereldekonomie. Groote opschudding te Stockholm. Het nieuws verwekte te Stockholm een onbeschrijflijke opschudding. Welingelichte kringen schrijven de zen zelfmoord toe aan het mislukken van onderhandelingen door h. Kreuger te New-York ondernomen voor het be- comen van kredieten. De positie van h. Kreuger in dé fi- nancieele wereld was deze, dat hij zelf niet met zekerheid zeggen kon of hij 500 millioen rijk was, ofwel 500 mil joen ten achter was. Geldschieter van Duitschland. De zelfmoord van M. Kreuger heeft een geweldige ontroering in de Duit sche economische en nijverheidsmid dens teweeg gebracht. De Zweedsche zakenman had her haaldelijk 'n bekingTijke rol in Duitsch land gespeeld en bezat er groote be langen die beheerd werden door de Duitsche «Union Bank» die een eigen dom van IVI. Kreuger was. Hij was tweemaal de geldschieter van het Duitsch rijk geworden. Hij schrettf voor 56 millioen Zweed sche kronen in op de Young-leening, mits de concessie van het monopolie van den verkoop en den handel in lu cifers en gaf een leening van 125 mil joen dollar, die aan de Rijksvegeering toeliet haar begrooting te saneeren. Onoverkomelijke moeilijkheden Zweedsche bladen melden dat M. Kreuger stond voor onoverkombare plaatselijke moeilijkheden en dat zulks de reden was waarom hij, de groote geldverhandelaar, die met honderden millioenen in omloop had, niet meer wist hoe het hoofd te bieden aan hon derd moeilijkheden te gelijk. En dat hij daarom zijn zenuwen niet meer meester zijnde, een einde aan zijn leven stelde. De Belgische Belangen. De Zweedsche Stekjesmaatschappij werd vanaf 1920 van belang in ons land, door het overnemen van vijf fa brieken en met de Naamlooze Belgi sche Stekjesmaatschappij te stichten ten kapitale van 20 miljoen frank, wel ke eigenaarster van deze fabrieken werd. Buiten genoemde maatschappij was er nog de Naamlooze Maatschap pij «Union Allumettière in 1912, door de versmelting van negen maat schappijen gesticht. In 1925 kocht de kompanie de meerderheid der titels van de Union Allumettière en bracht deze maatschappij, alsook de Naamlooze Maatschappij «Fabrique ,Belge d'Allumettes onder hetzelfde bestuur. Deze fabrieken brengen 90 van de voortbrengst in het land op. Belgische financieele bladen zijn van ooTdeel dat de verdwijning van de h. Kreuger de nijverheids- en handelsak- tiviteit van de stekjesfabrieken, in ons land bestaande, niet schaden zal. Wat de waarden van den groep Kreuger betreft, deze waren maar wei *-)ig jn ons land verspreid. t -Ts.* 'l* T SCHITTEREND VAN TOOM Groot Gemak van Betalen P% i f - *- -•■>*?- «Ha - ALLERHANDE Accordeons van af: 9.5 Fr. i?-fi-;" r Katalogep op aanvraag td Niet zonder reden spreekt men veel cwaad van den alcool maar even als de suiker heeft hij een goede hoeda- nigheid hij geeft warmte aan het or ganisme. Men moet ditmaal geen ko en doen branden, maar wel benzine, die dadelijk ontvlamt evenals suiker dit doet. In dit opzicht is de grog een Won derbare uitvinding warme vloeistof, een geestrijke drank, en suiker, drie- krachtige opwekkers van het organis- DEZE MODELLEN ZULLEN ZICHTBAAR ZIJN IN DE VAN 24 TOT 28 MAART 1932. EEN LEKKERE GROG me. Wanneer men met een uitgeput per soon te doen heeft, kan men nog be ter te werk gaan men behoeft slechts de juiste formuul voor een grog toe te passen en een goede as straffen Chi- neeschen thee op te schenken waaraan suiker, rhum en een schuif citroen toe gevoegd worden. Hiermede zou men wel een doode kunnen doen oprijzen natuurlijk mag men er geen misbruik van maken. UHIIIIllllllllUlllllllllllllllilllllliillllllllililllllllilUlilllltlllllUllllJUUia DE NEGENDE YPERSCHE HANDELSFOOR. PROGRAMMA DER CONCERTEN Zondag 27 Maart (Paschen) 1 1.30 uur Socialistische Harmonie. 3 uur Liberale Harmonie. 4 uur Vlaamsche Harmonie. 5 uur Harmonie Ypriana. Maandag 28 Maart (2e Paaschdag) I 2 u. Katholiek Muziek, Poperinge 3 u. Gemeente Fanfare Wytschaete 4 u. Koninklijke Harmonie St. Cecilia, Veurne. 5.15 u. Harmonie Royale Comines Zondag 3 April. 1 1.30 u. Accordeonisten, Yper. 3 i. Musique Communale, Houthem-Iez-Y pres. 4 u. Muziekmaatschappij St. Laurentius, Kemmel. 5 u. Koniklijke Harmonie Wervick DRINKT MAS-CAR BIER Belg verongelukt te Marcq-en-Barceul Een Belgisch werkman Vande Ge- huchte Félix, was te Marcq en Barceul was aan den arbeid op eene stelling van twaalf meters hoogte, toen opeens het evenwicht verloor en ten gronde stuikte. De ongelukkige was vreeselijk gekwetst. In hopeloozen toestand werd hij naar het gasthuis van Rijssel over gebracht.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1