Volstrekte Waarborg .iiimntiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii Begraving van Heer Schepen RENE BENOOT. GEMEENTEKREDIET van BELGIE Een levende toorts. Eene gebrekkige ouderlinge. Mad. Lelong, geboren Germaine Gourrière, 64 jaar oud, wonende rue Benoit-Ma- lon, te Gentilly. was te dicht bij de stoof genaderd, met het gevolg dat hare kleederen in brand schoten. Voor aleer er hulp opgedaagd was, was de ongelukkige een levende tootrs, en be zweek bij hare overbrengst naar het gasthuis. Een Engelsche vlieger door een geweerschot gedood. Een Engelsche vlieger, op verken ning in Irak, werd door Inlanders aan gevallen, die het vliegtuig beschoten. De vlieger werd door een geweerschot gedood. De waarnemer is erg gekwetst. Belgische dievegge aangehouden te Rijssel. De genaamde Donatine Peeters, 39 jaar oud, wonende te Doornik, is te Rijssel aangehouden. Zij is beschul digd van talrijke diefstallen, gepleegd in de Rijsselsche magazijnen. In hare woning te Doornik heeft men verschei dene gestolen voorwerpen teruggevon den. De dievegge is in het gevang van Loos opgesloten. Vreeseli jk ongeluk te Berck-Plage. Donderdag heeft te Berck-Plage, in Fransch-Noorden, een schrikkelijk on geluk plaats gehad, dat eens te meer is toe te schrijven aan de onbewaakte overwegen. M. Norbert, 60 jaar oud, die doof is, werd nabij de statie, aan den onbewaakten barreel der rue Sou- bitez, gevat, en midden doorgereden door den trein komende uit Parijs.De stukken van het verminkt lichaam wer den samengeraapt en naar het dooden- huis overgebracht. Botsing in de Lucht. Tijdens militaire vliegoefeningen te Larissa zijn twee vliegtuigen op 500 meters hoogte op elkander gebotst en neergeploft. Drie officiers-vliegers wer den gedood. Twee kindjes ijselijk verbrand. Mad. Variet, wonende te Kales, be ging de onvoorzichtigheid een ketel kokend water op den vloer te zetten in veranda, waar hare twee dochtertjes aan 't spelen waren. Al spelend liepen de kinderen den ketel omver en wer den beiden ijselijk verbrand. Een hun ner, de kleine Paula, 5 jaar oud, be zweek enkele oogenblikken later. Haar oudste zustertje, Ginette, I 2 jaar oud, werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. De Werkloosheid in Fransch-Noorden. De stad Roebaais komt een statistiek uit te geven, welke aantoont dat het getal werkloozen merkelijk vermindert. Alzoo heeft deze stad, van 28 Maart tot 2 April, 22 7.226 fr. hulpgeld aan werkloozen gestort, in plaats van 232 duizend 890 fr. de week te voren, wat aanduidt dat het getal werkloozen met verscheidene duizenden verminderd is. DRINKT MAS-CAR BIER anmumiiiiiiiniiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NIEUWS IN ENKELE LIJNEN. Zoo we de Hooge Oomes van Ukkel mogen gelooven, zal de aan staande Zomer warm en droog wezen, 't Zou dus een echte Zomer wor den I Het aluminiumschuitje dat door prof. Piccard bij zijn beroemde ballon- vlucht in de stratosfeer werd gebruikt, zal naar Brussel overgebracht worden en toevertrouwd aan het Museum der Hoogeschool. Het kon echter, door de weersgesteltenissen, nog niet van de hoogvlakte van Tyrol worden ontzet. In Amerika is het nu de mode bij de vrouwen natuurlijk, van valsche wimpers. De eene dragen er vergulde, de andere verzilverde. Valsch haar, valsche tanden, valsche wimpers... wat zal er op den duur nog echt aan de vrouwen zijn De opzoekingen naar het kindje van Lindberg hebben reeds twaalf mil- lioen frank gekost en men is er in feite nog geen stap op vooruitgegaan. In Oostenrijk moesten drastische maatregelen genomen worden om den kiesstrijd niet langer tot geweldige, en zelfs soms bloedige opstootjes aanlei ding te zien geven. Ook in Duitschland leggen de mannen van Hindenburg en van Hitier hun laatste troeven op tafel. Geen ern stige wanordelijkheden echter, maar de kiesdrijvers wenden alle mogelijke pro pagandamiddelen aan om hun doel te bereiken. Hindenburg zal het heden Zondag, ondanks alles halen en voor zitter blijven der Duitsche republiek, 't Klinkt aardig, maar hij is voor het oogenblik de man van den vrede Voor de eerste maal, sinds een volle jaar, is verleden week het aantal werkloozen in Frankrijk gezonken, en wel met 2.278 eenheden. Blijven offi cieel ondersteund 245.277 mannen en 59.719 vrouwen. Vanaf Donderdag aanst. zal de Nationale Bank der voorloopige titels afleveren der leening van 1 milliard 1932 5 tegen afgifte de inschrij- vingskwittancies. Woensdag nacht is de Koningin uit Brussel afgereisd naar Rome en Napels, vanwaar zij naar Athene trekt, waar de Koning, bij zijne terugreis uit Congo, haar zal vervoegen. Woensdag 6 dezer om 9 Zz uur had in de Kerk van St. Jan, onder eenen grooten volkstoelcop, de plechtige be graving plaats van den Heer Schepen René Benoot. Gansch de bevolking had er aan ge houden aan den duurbaren afgestor vene een laatste bewijs van genegen heid te betoonen. De Koninklijke Philharmonie open de den lijkstoet. Het Stedelijk Pom pierskorps, alsook de leerlingen der Gemeenteschool en der Staatsmiddel bare School volgden. De hoeken van het baarkleed wer den gehouden door Schepen Vandoo- ren voor het Stadsbestuur Heer A. Crousel voor de Koninklijke Philhar monie Heer V. De Zuttere voor de Langhoirs-Victorinen Heer E. Lobeau voor de Roeysch^-Barbaristen Heer C. Markey voor Sint Joris en Heer A. Timperman voor Sint Sebastiaan. Vele ambtenaren en bedienden van den Yzerweg, oude collegas van den dierbaren overledene vergezelden het lijk naar zijne laatste rustplaats. Talrijk waren de Abeelenaars opge komen om nog aan hunnen gewezen Statieoverste een bewijs van erkente lijkheid te verleenen. Hier geven we de lijkrede uitge sproken in naam van de gansche be volking, door den Heer Burgmeester Lahaye, op het graf van den dierba ren afgestorvene D1EPBEPROEFDE FAMILIE. GEACHTE OMSTAANDERS, BESTE EN DIEPBETREURDE VRIEND, Hoe verder men in het leven treedt, hoe meer men tot het beseffen komt van de ijdel- heid en nietigheid van het hierbeneden. Over korten tijd in volle gezondheid, ge liefkoosd door een overheerlijke familie, ge acht en bemind door gansch onze geliefde bevolking, en nu helaas 1 vinden wij ons in een treurigen toestand voor zijne laatste rustplaats. Te vroegtijdig ware het gezocht om troost te brengen aan de diepgetroffen familieleden; de tijd, de duur alleen is bij machte dezen tegenspoed te verzachten. Wij bieden noch tans uit ganscher hert aan U, zeer geachte en diepbeproefde familieleden, onie zeer rechtzinnige en diepgevoelige groeten van ware en droevige deelneming. Poperinghenaar geboren, uit een alom gekenden en hooggeprezen stam gesproten, bleef hij tot in den dood gehecht, geklampt, aan zijnen geboortegrond, aan ras, aan stad, aan volk. Gezellig, vroolijk en aangenaam, had hij de sympathie verworven van al zijne mede burgers. Sinds zijne jonge jaren was hij lid van al onze machtige en groote gilden, waar hij maar vrienden telde en waar zijn bijzonder aangenaam karakter hem bij iedereen be minnelijk miek. Zijn laatste jaren waren gekenmerkt door zijn mandaat van Schepen der stad, belast met den Dienst van den Burgerstand, waar van hij zich op eene bijzondere verdienst volle manier kweet. Takt, vriendelijkheid en bekwaamheid, ge paard aan zijn proverbiale gezelligheid, stel de hij zich onophoudelijk ten dienste van onze geachte medeburgers. Het was de ge schikte vriend op de geschikte plaats en zijn treurig heengaan laat een leemte na, welke moeilijk kan aangevuld worden. Zijne eervolle onderscheiding, bekomen in het Beheer der ljzerwegen, geven ons het treffend bewijs van zijne voorbeeldige dienstjaren. Tijdens de schrikkelijke woelingen van den oorlog, welke bij ons allen een onvergete lijke herinnering nalaat, bleef onze diepbe treurde, als statieoverste, vast als een rots op zijnen dienst, terwijl alles rond hem werd vernield. Deze heldendaad werd niet genoeg zaam gekend en geprezen en zijne nederig heid weigerde zulks te herinneren. Wij groeten met eerbied en dankbaarheid uwen naam, uwe bebloemde, voorbeeldige levensbaan, vervuld door werk, door eer en door plicht. Uw in-kristelijk leven, beste en diepbe- treurde vriend RENE, verleent ons de vaste en zoete hoop dat ge voor eeuwig het he- melsch paradijs zijt binnengetreden. Uw zalige nagedachtenis leeft in ons tot het einde onzer dagen. Wij verlaten U, maar vergeten U nooit. Tot wederziens, diepbetreurde en duur zame vriend. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek H. NOTREDAME. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. BERICHT. Ik heb de eer mijne geachte klienteel en het publiek ken baar te maken dat ik, wegens het her bouwen van mijn huis, mij voorloopig zal vestigen YPERSTRAAT, 1 33,waar gij voort alle slach van SCHOENEN zult vinden aan genadige prijzen. J. COUTTENYE-FAES, Yperstraat, 106, Poperinghe. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 293 Maan dag, 180 Dinsdag, 291 Woensdag, 253 Donderdag. 2 76 Vrijdag, 280. DRONKEMANSKUREN. Rond 1 Zi uur beukte Zondag nacht een bedronken kerel op de deur eener her berg der Boeschepestraat. Daar de baas niet wilde opendoen, sloeg deze eene ruit kapot en nam de vlucht. Hij moet zich nogal erg gekwetst hebben, want men vond bloedsporen op het gaanpad. De dader bleef onbekend. BENOEMINGEN. Bij Koninklijk Besluit van 12 Maart 1932, worden de volgende benoemingen gedaan in het Pompierskorps onzer stad. De heer Blanckaert Félicien, onder luitenant, d.d. Bevelhebber, wordt als Kapitein benoemd de heeren Mas- schelein Albert en Vannieuwenhuyze Urbain, beide onder-Luitenanten van gezegd Korps. De heer Masschelein Albert, die voorgesteld was om Luitenant van het korps te zijn, kan enkel, volgens in lichtingen door den heer Gouverneur gegeven, tot die graad bevorderd wor den na vijf jaar dienst. STAKING. Vrijdag zijn de werk lieden der fabriek Vandersmet te A- beele in staking gegaan, wegens een te groote loonsvermindering welke is voorgesteld. KAMPIOENSCHIETINC. De kampioen- schieting 1931-1932, aan de liggende pers bij Em. Decrock, Statie, Poperinghe, is deze week ten einde geloopen. Plaatsten zich als kampioenen, met den Eersten prijs Elver- dinghe, 26 punten Cardoen Jules, Warlop Joseph, Termote Silvère, Soenen Jeroom. Tweede prijs, Yper-Bascule, 24 punten Roose Cyrille, Sercu Camille, Degraeve René, Ysenbaert Valere Derde prijs, Stavele, 23 punten Butaye Léon, Butaye Achille, De- baenst Firmin, Butaye Valere Vierde prijs, Meenen, 22 punten Vanhee Joseph, Bille Camille, Deprez Gérard, Delmargele Gabriel Vijfde prijs, Reninghelst, 22 punten Huys Edouard, Spenninck Elie, Clarysse Remi, De- coninck Georges Zesde prijs, Poperinghe, 22 punten Creus Georges, Decrock Jeroom, Vanbruaene Pol, Vermeulen Jeroom Ze vende prijs, Poperinghe, 22 punten (bekort met 3 man) Pauwels Gaston, Covemacker Léon, Lesap Hector, Gruwez Oswald Acht ste prijs, Zillebeke, 21 punten Baron de Vinck, Mille Cyrille, Dewitte Jules, Sercu Richard. Meest getal punten a) Hoogvogels Eer ste prijs Vandendrinck, Veurne en Debcrdt, Veurne, elk 7 punten. b) Kleine vogels Eerste prijs Cardoen Jules, Elverdinghe, 9 punten Tweede prijs Covemacker Léon, Poperinghe, 9 punten. Hartelijk proficiat. GROOTE BILJARTMATCH. Eindron de. Overwinning van Pop. Biljartclub. Maandag laatst werd in de Katholieke Kring de tweede ronde gespeeld tusschen 9 spe lers van den Biljartclub uit de Katholieke Kring en 9 spelers van den Poperingschen Biljartclub. De partijen Werden nogmaals gespeeld op 100 punten. Zooals wij vroeger meldden had de Pope ringsche Biljartclub de eerste ronde gewon nen met een overschot van 92 punten. Hieronder geven wij de uitslagen der twee de ronde 1. Félix Denut (P.B.), 100 punten in 38 beurten, Wint van Lucien Deschodt (K.K.) 80 punten. 2. Julien Carron (P.B.) 100 punten in 35 beurten. Wint van Georges Creus (K.K.) 90 punten. 3. Marcel Papegaey (P.B.) 70 punten Verliest van Clement Verhetsel (K.K.), 100 punten in 34 beurten. 4. André Botthé (P.B.) 100 punten in 39 beurten Wint van André Fache (K.K.) 99 punten. 5. Valere Tally (P.B.) 100 punten in 24 beurten Wint van Julien Denecker (K.K.) 57 punten. 6. Julien Masselus (P.B.) 100 punten in 14 beurten Wint van Abel Vallaeys (K.K.) 47 punten. 7. Abel Samyn (P.B.) 100 punten in 14 beurten Wint van Firmin Gerits (K.K.) 48 punten. 8. Amand Dewickere (P.B.) 48 punten Verliest van Emile Devos(K.K.) 100 punten in 25 beurten. 9. Remi Dewickere (P.B.) 100 punten in 31 beurten Wint van Aimé Desagher (K.K.) 64 punten. De 9 spelers van de Poperingsche Biljart club behaalden 818 punten en wonnen 7 partijen. De 9 spelers van de Katholieke Kring be haalden 685 punten en wonnen 2 partijen De hoogste serie (31 punten) werd ge speeld door Abel Sarryn. De match werd dus veroverd door de Po peringsche Biljartclub met 1751 punten en het winnen van 14 partijen op de 19 te spelen partijen. De Biljartclub uit de Katholieke Kring behaalde 1526 punten en won slechts 5 par tijen. Een hartelijk proficiat aan de kranige winnaars I OMGEREDEN. Vrijdag morgen reed G. Beun, per velo over de Ber- tenplaats, toen hij aangereden werd door een auto die Reninghelstwaarts opwilde. Beun werd ten gronde ge slingerd, doch bekwam geen letsel. Zijn rijwiel integendeel, was gansch ont redder VEURNE. Verkeersongeval. Zaterdag morgen heeft alhier langs de steenweg van Bulscamp, een verkeers ongeval plaats gehad. De genaamde M. Kinnoo, landbouwer te St. Ricquiers was op weg naar de varkensmarkt van Veurne. Zijn broeder geleidde het paard en de kar, geladen met varkens, bestemd om verkocht te worden ter markt van Veurne. Onderweg schrikte het paard door een motor welke ge bezigd wordt om het zand uit de stee- nen te blazen en ging op hol. De broe der van Kinnoo werd ten grond geslin gerd met het gevolg dat een der wielen over zijn borst reed. Na de eerste zor gen ter plaats ontvangen te hebben, werd hij naar zijne woning overge bracht. Het paard kon verder tot stil stand gebracht worden. WATOU. Auto in de gracht. Maurice Derycke kwam Maandag a- vond, met zijn vrouw, per auto alhier gereden, toen door een verkeerde be weging de auto in de gracht stuikte. Beide inzittenden kwamen er met den schrik van af. YPER. Baldadigaard. Twee jonge lieden van Boesinghe, kwamen s avonds rond 8 Zi uur in de Elver- dinghestraat. Zij hadden wat diep in het glas gekeken. In het huis van den heer Rolly, toeziener der douanen, stonden de vensterluiken nog open. De baldadigaard vonden er hun vermaak in de ruit kapot te slaan en alles wat binnen op de vensterbank stond in den grond te werpen. De vrouw hoorde het gerinkel en kwam buitengesneld. De daders sloegen op de vlucht, doch de vrouw, met behulp van een gebuur, lukte erin deze te achterhalen en te doen aanhouden. Beiden werden in den amigo opgesloten en konden van daar 's anderdaags morgens vertrekken met elk een drietal processen op de maag. THIELT. Vieze artisten. Twee kozijns geraakten aan den slag. De eene wilde niet onderdoen voor de andere. Beide gingen hun beklag ma ken naar het politieburel. Daar geko men in de trapzaal gingen zij opnieuw aan den slag. De politie kwam uit haar bureel en sloot beiden in den amigo op om er den nacht door te brengen. Beiden ontnuchterd verlieten 's ander daags morgen het gevang, voorzien van elk een paar processen. WEVELGHEM. Brand. Za terdag nacht, rond 1 2 uur, werden de bewoners der hofstede Ach. Busschaert gewekt door het knetteren van vlam men. Zij sprongen haastig uit hun bed en moesten onmiddellijk vluchten, daar de vlammen reeds zulke snelle uitbrei ding hadden genomen dat de slaap kamer reeds door het vuur was aange tast. De pompiers verwittigd kwamen spoedig ter plaats en lukten erin de andere gebouwen te vrijwaren. De wo ning met de meubelen erin, is plat ge brand. De oorzaak is onbekend. BRUGGE Erg Ongeluk. Na het eindigen der school, kwamen de kinders Christiaens, Woensdag namid dag huiswaarts. Zij volgden het voet pad der Statieplaats en staken de Zuid zandstraat over. Op dit oogenblik kwam de heer Albert Bouckaert, die een nieuwen auto beproefde van de Statieplaats de Zuidzandstraat ingere den. Ofschoon hij zeer langzaam reed kon hij niet tijdig genoeg stoppen om de voorbijstappende kinderen te ver mijden. De drie meisjes werden allen door den auto gevat. Christiaens Ray- monda was er het ergst aan toe. Met gebroken been werd het kind naar het Sint Janshospitaal overgebracht. De twee andere meisjes kloegen over in wendige pijnen. Na verzorging door een bijgeroepen geneesheer konden beide naar hunne woning worden over gebracht. HAZEBROUCK. Twee Belgen aangehouden. Te Hazebrouck heeft men de hand gelegd op twee Belgen, op het oogenblik dat zij den trein gin gen nemen voor Duinkerke. Het zijn C. U., en dezes vrouw R. V., van Po peringhe. Beiden waren opgezocht door de Algemeene Veiligheid en maakten het voorwerp uit van een uitdrijvings mandaat van wege de Belgische re geering. U. en zijn echtgenoote waren vergezeld van hunne twee kinderen. KASBONS OP I JAAR 3.60 KASBONS OP 5 JAAR 5.00 NETTO van het 14, Guido Gezellestraat, 14 POPERINGHE TEGEN DE KINKHOEST. Een meisje van twee jaar oud, wiens familie te Abbortsford (Australië), woont, leed sedert verscheidene maan den aan een weerspannige kinkhoest. Verscheidene geneesheeren hadden het reeds gepoogd het kind te genezen, doch te vergeefs. Toen werd een uiter ste poging aangewend. Men besloot namelijk van met het kind op groote hoogte te stijgen in een vliegtuig. Ge durende een uur hield het vliegtoestel zich op eene hoogte van 3.000 meter. De straffe lucht had zijn effekt gemaakt en wanneer het vliegtuig landde, was het kind genezen. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHRIKKLIJK ONGELUK TE MELLE. NATIONALE MILITIE. De Belgen geboren in 1916, die den 5 April 1932 geen bericht zouden ont vangen hebben van hunne inschrijving in de wervingsreserve, moeten zich vóór den 30 April 1932 tot het be stuur der gemeente wenden, waar zij op 1 Maart 1932 in de bevolkingsre gisters Ingeschreven waren. Namens het Stadsbestuur Bij bevel De Burgemeester en De Secretaris, Schepenen, M. Couttenier. N. LAHAYE. Een Poperinghenaar gedood. Dinsdag avond heeft te Melle, bij Gent, een vreeselijk ongluk plaats gehad dat het leven gekost heeft aan een soldaat, afkomstig van Poperinghe. Rond 8 uur kwamen twee soldaten per moto uit de richting van Brussel gere den. Aan den gevaarlijken draai ge komen, rechtover het kollege der Pa ters Josephieten, kwam ook juist een auto uit de richting van Gent aange hold. De autovoerder hoorde de moto in volle vlucht afkomen en vertraagde zoozeer zijn rit, dat hij bijna stilstond, toen de motocyclisten met volle ge weld op zijn voertuig terechtkwamen. De schok was zoo geweldig dat de sol daat welke de moto stuurde met het hoofd tegen de klink eener deur van van den auto vloog, zoodanig dat de klink in het hoofd stak. De ongelukkige had een schedelbreuk opgeloopen en stierf bijna onmiddellijk. Het is de ge naamde André Orbie, van Poperinghe. Zijn makker, Camille Hoetave uit Roe- selare, werd over den ganschen linker kant van zijn lichaam gekwetst. Het parket van Gent kwam ter plaats. VLIEGER O? HET HUIS ZIJNER OUDERS GEVALLEN. De Duitsche vlieger Huber was Vrij dag naar Rosenheim, in Beieren, ge vlogen, waar zijne ouders wonen. Daar zweefde hij boven het ouderlijk huis en wierp seinen naar zijne ouders. Op eens sloeg zijn machien om en plofte op het huis. De vlieger bleef ter plaats dood. DE GEMEENTELEENINGEN EN DE WERKLOOSHEID. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeenten en pro vincies, die aan de centrale macht te Brussel gevraagd hebben om leeningen te mogen aangaan ten einde aanvullen de hulp te kunnen verleenen aan de werkloozen, een omzendbrief gezon den ter vaststelling der voorwaarden van bedoelde hulpverstrekking. De voornoemde gemeenten en provincies zullen leeningen mogen aangaan bij het Gemeentekrediet, wanneer ze zich schikken naar de volgende bepaling de gemeenten van 25.000 inwoners, mogen geen hooger hulp dan 3 fr. per dag en per persoon geven die van 25.000 tot 50.000, hoogstens 4 fr. die van meer dan 50.000 mogen 5 fr. toestaan. DE PRESIDENTSKIEZING IN DUITSCHLAND. Heden Zondag moet de Duitsche President gekozen worden. Er zijn drie kandidaten Maarschalk von Hinden burg, Adolf Hitler en M. Thalmann Advokaat Winker die in de eerste stem ronde zijn kandidatuur had gesteld, hoewel hij in de gevangenis zat, heeft officieel laten weten dat hij er aan ver zaakte zich voor de tweede stemronde voor te stellen. Men voorziet algemeen dat Hindenburg zal gekozen worden DE PARLEMENTAIRE VERGOEDING. Voor de maand April werd voor de Volksvertegenwoordigers en Senators de vermindering van 1 0 ten honderc op de parlementaire vergoeding toege past. Een amendement, neer te leggen in het budget der dotaties, zal nader hand dezen maatregel bekrachtigen. DE INVOER VAN BELGISCH BROOD IN FRANKRIJK. Ziehier hoe de wet tot regeling van den broodinvoer aan de Fran3ch-Bel gische grens is samengevat Art. 1. Ten uitzonderlijken tite en voor een duur van ten hoogsten twee jaar, wanneer de prijs van het brood in Frankrijk meer dan 25 ten honderc hooger is dan de broodprijs in de be lendende landen, zullen de bakkers die aan de bewoners der grensstreek brooc leveren, rechtbons kunnen ontvangen waarvan het bedrug zal berekend wor den volgens de hoedanigheid van het verkochte brood. Deze bons, ruilbaar bij wijze van endossement, zullen als munt in betaling der inkomrechten op graan en bloem afgegeven worden. Art. 2. De waarde dezer bons en de voorwaarden ran toepassing dezer wet zullen, bij besluit, door de minis ters van landbouw en begrooting vast gesteld worden. HET POND WEER OMHOOG. Verleden week werd in de handels middens nog enkel gesproken over de stijging van het Engelsch pond. Al de handelaars, die betalingen te doen hadden, vroegen zich inderdaad af of zij wachten moesten, om een dek king voor hun schuld te koopen, ofwel of het reeds te laat was. Het pond steeg inderdaad te New York en ook bij ons tot 1 35.55, tot 136.50 en zelfs tot 137. Het schijnt wel, dat de Engelsche re geering met deze plotselinge stijging niet erg ingenomen is en alles doet om haar munt te houden op het huidige peil. Naar het heet zou zij inderdaad willen stabiliseeren rond 140, 't zij 4 dollar of 1 00 fransche frank. Terwijl de koers van het pond steeg, was deze van de dollar eerder flauw. Hij stond inderdaad 2 I centiem onder pari, 't zijn 35.74. DE WERKLOOZENSTEUN. In het bevoegde ministerie, hebben hooge ambtenaren dezer dagen de ma nier onderzocht van het ter beschikking stellen der gemeenten en provincies van de noodige fondsen tot betaling der aanvullende vergoeding voor werk loosheid. Het schijnt dat uitspraak werd gedaan voor de uitgifte eener lee ning door het Gemeentecrediet, waar schijnlijk nadat de leening (tweede schijf van een milliard frank) in Frank rijk zal gesloten zijn. BESPIEDING TEN GUNSTE VAN DUITSCHLAND. Een Luxemburger en zijn vriendin werden te Longwy (Frankrijk) onder verdenking van bespieding aangehou den; plannen voor den aanleg van ver sterkingen en een uitgebreide briefwis seling zijn in handen van het gerecht gevallen. De man volgde van nabij de uitvoering van de werken in de buurt van de grens. Zijn vriendin, die veel succes bij de heeren had, gebruikte haar betrekkingen voor den spionnage- dienst, dien zij voor Duitschland uitoe fende. Zij heeft reeds gedeeltelijke be kentenissen afgelegd, BURGERSTAND VAN POPERINGHE, VAN 31 MAART TOT 8 AP GEBOORTEN: 113. Labey Joseph, z.y. éröme en Y'ancayzeele Marguerite, Watoti I 14. Wybo Jacqueline, d.v. Michel et Lanssens Bertha, Ypersteenweg. I I 5. Vat i Sevenant Albert, z.v. Achille en Hensmam Marie, Crombekesteenweg. 116. Mahiet Leon, z.v. Achille en Vermeulen Martha Crombekesteenweg. I I 7. Papegaey Mat- cella, d.v. Marcel en Herman Maria, Koei- straat. I 18. Clabau Florent, z.v. Alidooi en Couttenier Agnes, Pottestraat. I '9. Roelens Y olande, d.v. Gaston en Vandemoos tele Florence, Vinckem. 120. Depypet Willy, z.v. Valeer en Vanlerberghe Angela Beveren a)Yzer. 121, Dehaene Christ:ane, d.v. Emile en Allewei-eldt Agnes, Brugga straat. 122. Clauw Paula, d.v. Marcel et Maerten Magdalena, Merckem. 123. De. berdt Robert, z.v. Maurice en Hosdez Alida Vlamertinghe. OVERL1JDENS 64. Creus Sophie, 84 jj j wed. Dondeyne Charles, St. Michielsgesticht. 65. Barbier Marie-Louise, 22 j., ong. d.v Alois en Mortier Marie, Boeschepestraat. 66. Lava Raymond, 3 m., z.v. Julien en Lié- taert Celina, Veurnestraat. 67. Benoot René, 72 j., wed. Wessteen Marie, Valke straat. 68. Clabau Julia, 82 j., ong. d.v Benoit en Wicke Amelie, Gasthuis. 69 Coubronne Angèle, 84 j., echtg. Vermeersc! Julien, Abeelesteenweg. 70. Pittillioei Flora, 31 j., echtg. Melis Arthur, Pottestraat 71. Vansevenant Albert, 2 d., z.v. Achilli en Hensmans Marie, Crombekesteenweg. 72. Lermyte Henri, 78 j., echtg. Bocke Eugenie, Westoutersteenweg. 73. Vincari Emile, 67 j., wed. Bouckaert Elodie, Werf HUWELIJKEN 18. Bruynooghe Arthtaj drukkersgast, en Vanuxem Elisa, strijkster b.v. Poperinghe. 19. Vandenameele Ome: steenbakker en Couttenier Euphémie, z.b b.v. Poperinghe. 20. Dequeker Valeer landbouwer en Gesquiere Maria, z.b. b.t Poperinghe. HUWELIJKSBELOFTEN 30. Lebbe Al bert, nijveraar en Cassiers Emilienne, bij zondere, b.v. Poperinghe. 31. Maelbrarr eke Hector, werktuigkundige en Verstraet Agnes, z.b. b.v. Poperinghe. 32. Depuyi Daniel, landwerker van Reninghelst en Ler mytte Jeanne, z.b. van Poperinghe. 31 Verhulle Roger, telefonist van Poperinghe r Pauwels Maria, z.b. van Loo. 34. Dr bruyne Cyrille, metser van Poperinghe t Deleu Alice, z.b. van Woesten. 35. L grand André, werkman en Questroy Jeanm z.b. b.v. Poperinghe. 36. Benoot Henr fabriekwerker en Laseure Rachel, z.b. b.i Poperinghe. 37. Declerck Jerome, lam bouwer van Poperinghe en Crabbe Serafim z.b. van Vissenaeken. 38. Deturck Ff derick, landwerker van Rousbrugge en Booi Godelieve, z.b. van Rousbrugge, voorhet te Poperinghe. 39. Beernaert Albert, fc briekwerker te Yper en Matten Anna, b briekwerkster van Poperinghe. t De Familie LAHAYE-VANDEN BERGH bedankt de talrijke vrienden en kennis» om den blijk van genegenheid betoond dc het bijwonen van den Lijkdienst en de E graving van Mijnheer HECTOR VANDEN BERGHE. «IN 'T SCHIPKE» ALICE DERYCKE, Guido GezeB straat, 10, Poperinghe, heeft 6e e het geacht publiek ter kennis te bie. gen dat zij een WINKEL komt te op nen, waar er zal te verkrijgen zijn KRUIDENIERSWAREN BESTE CONSERVEN WIJNEN, LIKEUREN ALLE SCHUURGERIEF. Door hare genadige prijzen en tro we bediening, hoopt zij met de gun van eenieder vereerd te zijn. DRINKT MAS-CAR BIER Oud- Leerlingenbond der Staatsmiddelbare Jongensschool. De reis naar Paris-Plage gaat do op Zondag 22 Mei. Vertrek om 7 uur stipt op de Bote markt. Prijs per persoon 35.00 f Kunnen aan de reis deelnemen a) de leerlingen der avondlessent hunne familie b) de leden van den oud-leerlu genbond c) de ouders, broeders en zustei der leerlingen van de Staatsmiddelba! School. De inschrijvingslijsten worden geslr ten op Zondag 8 Mei, op dien datut moeten ook de reiskosten zij 35.00 f gestort zijn. Inschrijvingen bij M. Achiel Bo! saert, voorzitter M. Emiel Lauwer secretaris; M. Arm. Steendam, bestuu: der. Wie reist er mee Er zijn Tcf meer dan 50 deelnemers. Het Bestuur. DRINKT MAS-CAR BIER DE BOOTTREKKERS VAN DE VOLGA. Volga 1 De heilige Russisch stroom. De film die mede over de gar sche wereld de grootste triompht heeft gekend die een band ooit ka hebben. In dit voor ons westelijk European® zoo vreemd midden met haar exotisch gewoonten en gebruiken, leven wij ht leven van de boottrekkers mede. 0 fijne zielkundige liefderoman die a een zilver lint door de film loopt hou® ons een ganschen avond in spanning Een film die iedereen moet gezi® hebben. Zal afgedraaid worden op Vrijdag 8, Zaterdag 9 en Zondag 1 0 April a* in Palace-Theater Yperstraat.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 2