GEMEENTEKREDIET van BELGIE jj. w - de Zeppelin op tocht. |r 5-jarige knaap, Paul Lang wiens ouders te Buenos-Aires wonen, maar die zelf bij familie was te Friedrichs- hafen, is aan boord van de «Zeppelin» te Pernambuco aangekomen. Vandaar is hij per watervliegtuig naar Buenos- Ayres gevlogen. Hij drukte zijn spijt uit dat de reis reeds voorbij was en zegde met de Zeppelin naar Fried- richshafen te willen terugvliegen om zijn hond, dien hij achtergelaten had, af te halen. Begrafenis in plaats van Huwelijk. Op denzelfden dag en hetzelfde uur waarop te Huddersfield het huwelijk moest ingezegend worden van miss Marjorie Brook, greep hare begravenis plaats. Haar ongelukkige verloofde leidde den rouw. Miss Brook, die zich acht en veertig uren voor haar huwelijk naar een kerkelijke plechtigheid begaf, viel onderwege dood neer aan de ge volgen van een bloedopdrang. Een Grafkelder uit de eerste jaren van het Christendom. Opgravingen, gedaan op den koer van een klein woonhuis, op 't Eubée eiland, hebben tot de ontdekking ge leid van een grafkelder, dagteekenend uit de eerste jaren van de christen tijd rekening. Deze grafkelder, is door een gang, met een andere, dieper gelegen, verbonden. Men heeft in de crypte christene relikwieën gevonden. De Overstroomingen in Hongarie. De stad Tokay, gelegen aan den sa menloop van de I heis en den Bodrog, wordt door de overstrooming bedreigd. De benedenstad staat reeds onder wa ter. De vertegenwoordiger voor Tokay heeft, Dinsdag, in de Kamer, te Buda pest, hulp aan de Regeering gevraagd Aan de Russisch-Korcaansche Grens. Volgens berichten uit Korea te To kio toegekomen, zouden de Russische grenswachters een twintigtal Koreanen die poogden op Soviëtisch grondgebied te komen, doodgeschoten hebben. Een Hoogleeraar vermoord. Dr Gustav-Alexander, hoogleeraar te Wecnen en specialist van neus- en oorziekten, werd, Dinsdag, in volle straat door drie revolverschoten in vol le hart gelost, gedood. De dader is aangehouden. Hij verklaarde dat de professor hem zijne plaats had doen verliezen. DRINKT MAS-CAR BIER itiiitiiiiiiiuiiiiiiiiiiitauiiiiiiiiiiiiiiiiiiuinuttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiutiiiuir NIEUWS IN ENKELE LIJNEN. Het nieuwe schoolschip Mer cator werd door bet stormweder ver- achterd, maar kwam toch Zondag namiddag te Oostende toe, waar de mooie boot door een overtalrijke me nigte werd opgewacht. Gedurende het eerste kwartaal 1932 werden in Belgie 315 handels- of nijverheidsondernemingen in faljiet Verklaard. 72 meer dan verleden jaar gedurende hetzelfde tijdperk. Crisis, altijd maar crisis. De Londensche Conferenie is, zooals zooveel andere op een misluk king uitgeloopen. Dit bewijst eens te meer dat, zoo de vredesactie ferm op de lippen ligt, ze nog niet ver in het hart is doorgedrongen. Donderdag 14 April was het juist 20 jaar geleden dat de Titanic het toenmalig grootste zeeschip der wereld, zich te pletter liep op een ice berg. Op de boot waren 1.500 passa giers, waartusschen de rijksten van A- merika. Slechts lukte men erin 705 de zer op te visschen. De Marconist Phi- lipps en kapitein Smith, bleven tot de laatsten op hun post. Hartverscheu rende tooneelen deden zich voor rond de reddingsbooten. Het orkest van de boot kwam op de brug van het schip en speelde zonder ophouden het lied Dichter bij U, mijn God tot wan neer het schip in de golven verdween. Het dichtste schip de Carpathia was op vijf uren van de plaats dei- ramp verwijderd en wanneer het ter plaats aankwam wa3 de Titanic reeds in de golven verdwenen. Meissens, zei vrouwe Fyns aan haar zeven dochters, we zullen moeten de aardappels sparen en maar dunne schellen, dat is profijtig, en iedereen ziet dat geerne, de jongmans ook, en daarbij zijn ze maar moeilijk te krij gen en daar zijn er tot 78 fr. de hon derd kilos. Jongmans vroeg de jongste. Neen aardappels... dom oóre M. Emile Tranqui, Staatsminister en goeverneur cier Société Générale heeft het voorzitterschap aanvaard van den Beheerraad der Wereldtentoon stelling te Brussel in 1933. Het kind van Lindberg is nog altijd zoek. De Oplichters hadden een losgeld geeischt van 50.000 dollars in kleine banknoten. Kolonel Lindberg heeft de som gestort, doch het kind blijft r.og uit. Nu heeft men te Londen van die bankbriefjes gevonden en men zet aldaar r,u d* opzoekingen voort. Het kind zou dus, als zijn vader, den Oceaan zijn overgestoken. Een vroeg tijdige wereldreiziger Vanaf 25 April a.s., zullen 4500 zware trekpaarden, geboren en opge kweekt op het grondgebied van Belgie en Luxemburg, in Frankrijk mogen ge voerd worden, aan een verminderd toltarief. BLOEDPROCESSIE VAN BRUGGE. Arthur WYLLEMAN, zal ter gele genheid van de Bloedprocessie te Brug ge, met zijn Autobus rijden. Plaatsen op voorhand te bevragen. Leening der Verwoeste Gewesten. 5 t. h. 1922. TREKKING VAN 10 APRIL Zaterdag morgen heeft de 1 09 trek king plaats gehad der Leening van de Oorlogsschade 5 t.h. 1922. De uitslag is als volgt Serie 13.414 nr. 3 wint het lot van 250.000 frank. Series 13.414 nr. 9 en 81.708 nr 7 winnen elk een lot van 100.000 frank. De andere nummers van deze series benevens al de nummers van de serie 31.107 zijn uitkeerbaar met 300 fr. DE KOLENINVOER IN BELGIE. De onderhandelingen aangaande den koleninvoer tusschen Duitschland en Belgie liepen ten einde. Een over eenkomst werd onderteekend, overeen komst die zal worden toegepast vanaf I April tot op 30 September 1932. Tijdens deze periode zal de invoer van Duitsche kolen worden terugge bracht tot 55.7 t.h. van den invoer welke plaats had in de gelijke periode van 1930. Duitschland zal in Belgie mogen in voeren, 224.000 ton per maand. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek VANDEPLAS. Vrouw Weduwe ANTOON PLAE- TEVOET, laat weten dat haar zoon den stiel van zijn vader zal voortzet ten. Zij hoopt dat de talrijke vrienden en kennissen hem hun vertrouwen zul len schenken als voorheen aan wijlen haren man, en dankt allen op voorhand GEMEENTERAADSZITTING. Vrijdag avond had een gemeenteraads zitting plaats. Nadat de heer Burge meester enkele woorden had gesproken over de nagedachtenis van het afge storven raadslid Heer schepen Benoot, werd er overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van het plaatsver vangend lid. Het is de Heer N. Liétaert die als plaatsvervanger werd erkend. Hij legde de grondwettelijke eed af. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe wille lijden, wij hebben hun nochtans genoeg dr MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. BERICHT. Ik heb de eer mijne geachte klienteel en het publiek ken baar te maken dat ik, wegens het her bouwen van mijn huis, mij voorloopig zal vestigen YPERSTRAAT, 13 3,waar gij voort alle slach van SCHOENEN zult vinden aan genadige prijzen. J. COUTTENYE-FAES, Yperstraat, 106, Poperinghe. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 276 Maan dag, 276 Dinsdag, 298 Woensdag, 241 Donderdag, 236 Vrijdag, 270. BILJARTMATCH. Maandag wa ren eenige spelers-deelnemers van den Biljartmatch tusschen de Katholieke Kring en de Poperingsche Biljartclub aan het praten. Allen spraken met lof over de prachtige overwinnig van den Poperir.gschen Bdjartclub. Ook was men het algemeen eens dat de drie uitblinkers de hh. Emile Devos, Julien Masselus en Abel Samyn waren. Jammer dat mijn legenmaat wat flauw viel, zegde Abel, te naaste keer zou ik willen spelen tegen een die wat straffer is, t zou dan meer kampen Luistervink. ISENBERGHE. Doodelijk schot. De landbouwer Marcel Luyssen, 35 jaar, besloot zijn ouden hond dood te schieten. Het dier ging opeens in een aanval van verkleefdheid aan het sprin gen tot aan de borst van zijn meester. De landbouwer wilde hem met zijn geweer doen achteruit gaan, waarop eensklaps een schot afging en de land bouwer doodelijk trof. De plaatselijke overheid en de geneesheer konden en kel den dood vaststellen. WEST-ROOZEBEKE. Verkeers ongeval. Een auto kwam omstreeks 1 1 uur 's voormiddags uit de richting van Poelcapelle gereden, toen gekomen ter hoogte van de wijk Barrière het stuur opeens brak, waardoor de auto aldus terecht kwam op het woon huis van Dewaele Julien. De voorgevel werd ingebeukt en de ingangdeur ver brijzeld. De drie inzittenden kwamen er met den schrik van af. GHELUWE. Botsing. Dinsdag avond rond 5 uur, had aan het kruis punt der Sterre, een geweldige botsing plaats tusschen dsn auto van M. Con stant Delrue, wonende te Kortrijk, en den auto-remork van wed. Callens, van Lcghem, gevoerd door Leon Vanden- bussche. De auto werd erg beschadigd. Een onderzoek is door de plaatselijke politie ingesteld. DICKEEUSCH. Autosongeval. Een autobus kwam hier langs de baan gereden, toen het voertuig, ge komen ter hoogte van de hofstede La- merant door eene ongekende oorzaak de gracht inrolde en daar steken bleef. Alle pogingen werden aangewend om net voertuig op te tillen en de geleider werd bij dit werk tusschen den autobus en een houtkeeper gekneld en erg aan den arm gekwetst. De wonde was zoo ernstig van aard, dat het slachtoffer spoedig geneeskundige zorgen behoef de. Zijn toestand is echter geruststel lend. VEURNE. Door auto aangere den. De hovenier Hector Bogaerd, uit Coxyde, werd Woensdag voormid dag bij de Groote Markt, aangereden en verscheidene meters ver medeg- sleurd door den auto van M. F. Beun, uit Beveren. Het slachtoffer liep ver wondingen op aan het hoofd en over gansch het lichaam. Hij werd door de zorgen der politie huiswaarts gevoerd. Auto in de gracht. Vrijdag na middag is de autobus die den dienst regelt tusschen Veurne en Yper in een gracht gereden op het grondgebied van Steenkerke. Eenigen van de inzittenden hebben lichte kneuzingen bekomen Door het parket van Veurne werd een deskundige aangesteld om de oorzaak van het ongeval op te speuren. HALEWIJN. Ongelukkige val. Bij het verlaten der kerk van den Mont, te Halewijn, is E. H. Denecker, pastoor, uitgegleden en zoo ongelukkig gevallen, dat hij niet meer kon recht staan. Het slachtoffer werd overge bracht naar eene kliniek, waar een ge neesheer vaststelde dat de E. H. pas toor het linkerbeen gebroken was. THOUROUT. Wildstroopersdra- ma. Op de wijk Griete, tusschen Thourout en Lichtervelde weerklonken Dinsdag avond rond 9 uur opeens ge weerschoten. De oolitie stelde dadelijk een onderzoek in en een weinig later werd de jachtwachter Van Lancker ge kwetst aangetroffen. Hij was door wild- stroopers neergeschoten. Van Lancker die getroffen is in het achterhoofd, is naar het St. Janshospitaal te Brugge overgebracht, waar zijn toestand zorg wekkend geoordeeld werd CUERNE. Geweldige brand. Zondag morgen rond I 1 J/j uur, werd de Boomgaardstraat in rep en roer ge steld door eene brandramp, uitgebro ken op de hofstede van de landbouwer Remi Demuyster. Dicht de hofstede staat een gebouw met pannen gedekt, genaamd voederkot. Daar staat een haard in waarop het voeder der bees ten gekookt wordt het dient ook als bergplaats voor voeder, stalling van zwijnen en eenige kiekens houden er ook hun verblijf. Het is in dit kot, dat men weet niet hoe, brand uitbrak. De vlammen aangewakkerd door een he vigen wind, namen een snelle uitbrei ding en in weinige oogenblikken stond het gebouw in laaie vlam. Geburen kwamen toegesneld en men lukte erin de zwijnen te redden. Het kot brandde verders met zijn ganschen inboedel ten gronde af. Toen de pompiers ter plaats kwamen, was ook de hofstede reeds door het vuur aangetast, doch hier konden de brandweermannen verdere uitbreiding beletten en lukten erin spoe dig de vlammen te dooven. BAVINCHOVE. Brand. Toen Vrijdag avond, rond 8 uur, Adam Oc taaf, de petroollampen zijner broed- machienen vulde, schoten deze opeens in brand en na enkele oogenblikken stonden gansch de broedmachienen, met 300,0 eieren in volle vlam. Door het alarmblazen kwamen de geburen toegesneld en vielen aan het blusschen met water en zand. Na een kwartier werken konden zij de vlammen doo ven. De groote machien is gansch ver nield de twee andere konden gevrij waard worden. Een aantal kiekens die er onder een getouw liepen werden verstikt, zoodat de schade tot rond de 8.000 fr. beloopt. Er bestaat gedeel telijke verzekering. BRUGGE. Auto omgeslagen. De graaf de Renesse, van Oostmalle, had Zondag een uitstapje gedaan met vier vrienden, per auto. In het terugkomen van de kust langs de baan van Blan- kenberghe naar Brugge gleed het rijtuig plots weg, keerde zich en sloeg dan gansch om. Drie mannen, die van voor in den auto zaten, kwamen er onge deerd van af. Twee meisjes die van achter zaten, waren er slechter aan toe. Een hunner Mej. Odette Finé, werd met gebroken kaaksbeen naar de St. Jozefskliniek te Brugge overgebracht, het andere werd ook gekwetst doch niet zoo erg. De gendarmerie deed het onderzoek. WAEREGHEM. Autobus in de gracht. Zondag werd te Meenen een laatste match gespeeld tusschen de voetbalclubs Meenen-Waereghem tot het overgaan in promotie. Een oproep werd gedaan en deze werd goed door de liefhebbers van Waereghem beant woord, die besloten hun spelers daar toe aan te wakkeren en ter overwinning te stuwen. Waereghem won de match. Een 50-tal autos, waaronder 12 auto bussen verlieten na den middag onder geroep en gezang de gemeente. Geko men langs de groote baan op weg naar Desselghem, was, men weet niet hoe, de geleider van den autobus van De- stadsbaerder, van Harelbeke, zijn stuur niet meer meester, geraakte van de kal- sijde en reed in de gracht. De zestien personen die er in zaten bekwamen een geweldige schok. De ruiten vlogen aan stukken en drie der inzittenden werden gekwetst. Anderen bekwamen onbedui dende schrammen door de glasscher ven. STAD POPERINGHE. AMBTELIJKE BERICHTEN. INVOERTAKS. De regeering zal bij de heropening van het parlement een wetsontwerp neerleggen om de transmissietaks, op- deciemen inbegrepen, van 4 op 6 ten honderd te brengen voor de halfafge- werkte produkten herkomstig uit lan den welke, inzake bedoelde soort tak sen, de ingevoerde produkten op ge lijken voet niet stellen met de inland- sche produkten. DE OORLOGSSCHULDEN. Het volgende ophefmakende nieuws werd uit Washington naar Parijs ge seind President Hoover denkt er aan niet te wachten dat de Europeesche landen schuldenaars der Vereenigde Staten uit eigen beweging ophouden hun beta lingen te doen hij is van plan aan die landen kortelings voor te stellen die betalingen voor een tijdperk van tien jaar te schorsen. Maar gedurende dezen tijd moeten de betrokken landen de verbintenis aangaan geen eischen van politieke orde of betreffend grond gebieden voor te dragen, waardoor het statu quo van de wereld zou kun nen gewijzigd worden. De Amerikaansche President zou dit voorstel indienen na de konferencie te Lausanne. SUIKER EN FOOTING De gunstige invloed door de suiker uitgeoefend op de werking der spieren is ons sedert lang bekend. Onlangs werd door Mej. Yalda Weis een weddenschap aangegaan zij zou namelijk zonder geld den afstand Mar- seille-Parijs afleggen zij won den in zet, want na op dertig dagen 900 km. afgelegd te hebben, kwam zij langs de Porte d'Italie Parijs binnen. Zij had dus gewed deze reis zonder eenig geld te doen dus moest zij zich onderweg voeden zooals het ging doch, volgens ingewonnen inlichtingen, verliet zij zich vooral op suiker om de vermoeienissen te overwinnen. Hoe kon het anders suiker is im mers zeer snel verteerbaar en draagt onmiddellijk bij tot het herstellen van uitgeputte krachten. Wat meer is, reeds in 1897, werden in Duitschland, onder leiding van dok ter Leitenstorfer, proefnemingen ge daan met een regiment dat marschen af te leggen had van 40 tot 65 km. door deze proefnemingen werd de gun stige invloed van de suiker klaar be wezen. Nadat er verscheidene kilome ters afgelegd waren bleef polslag en ademhaling heel normaal bij de man schappen die ieder een extra rantsoen suiker van 50 tot 60 gr. gekregen had den. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN NOORD-FRANKRIJK. Sedert eenige weken worden gerust stellende voorteekens waargenomen in Noord-Frankrijk, welke eene vermin dering der werkloosheid en der krisis laten voorzien. Hoewel het er nog al tijd kalm toegaat in bijna al de takken van de nijverheidsbedrijvigheid, kan men thans op bijzonderheden wijzen welke een goeden indruk wekken voor de naaste toekomst. In de nijverheid der voeding en in de scheikundige on dernemingen, blijft de bedrijvigheid zwak, maar toch wordt de toestand niet erger. Inzake de textielnijverheden in het algemeen, is het getal volledige werkloozen voor de wolbedrijven uit de streek Roebaais-Toerkonje niet ver minderd, doch er valt een ernstige be ternis te boeken in dezen zin dat de gedeeltelijke werkloozen meest alle een bezigheid vinden. DE UITBATING ONZER SPOORWEGEN. Vrijdag had te Brussel een verga dering plaats van den beheerraad der Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen. De Balans- en de Winst- en Verlies rekening over het boekjaar 1931 welke aan de algemeene vergadring van 27 Mei dienen voorgelegd werden vastge steld. Het boekjaar sluit met een licht ver lies. Er kan geen uitbetaling van divi dend voor de preferent-aandeelen ver wacht worden. De Raad heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de sluiting, met een Belgi sche firma, van een publiciteitscontract dat al de staties en inrichtingen van het net omvat. Deze overeenkomst treedt den 1 Mei a.s. in werking. Er zal een aanmerkelijke uitbreiding worden gegeven aan het gebruik, op talrijke banen, van motorwagens of, tot deze laatste geleverd zijn, van lich te treinen die meer ritten afleggen. De op de baan Verviers-Spa bekomen uit slagen zijn zeer bemoedigd. De kwestie der tarieven werd be sproken. Het is evenwel onmogelijk ge bleken een algemeene verlaging der tarieven te overwegen, zonder de Maat schappij later aan misrekeningen bloot te stellen. De drie eerste maanden van 1932 sluiten met een belangrijk tekort en er kan op hoegenaamd geen verbe tering van het verkeer binnen korten tijd worden gehoopt. Nationale Militie. De Belgen geboren in 1916, die den I 5 April 1 932 geen bericht zouden ont vangen hebben van hunne inschrijving de wervingsreserve, moeten zich vóór den 30 April 1932 tot het be stuur der gemeente wenden, waar zij op I Maart 1932 in de bevolkingsre gisters ingeschreven waren. Aan de eigenaars van huizen, aan de bazen en meesters werkgevers. Er wordt eens te meer aan de be volking der stad kenbaar gemaakt dat de eigenaars van huizen en de bazen of meesters verplicht zijn het vertrek of aankomst hunner huurders, dienst boden, bedienden of werklieden in het bureel der bevolking aan te geven bin nen de drie dagen van hun vertrek of aankomst, zooniet dat zij zich bloot stellen aan rechterlijke vervolgingen. Aan de aanvragers van Ouderdomspensioenen. De ouderlingen, die, volgens hunne berekening niet in tijds hun ouderdoms pensioen ontvangen, komen gewoon lijk het stadsbestuur lastig vallen. Er wordt bekend gemaakt dat de vertra ging in het ontvangen van hun pen sioen op geener wijze van gezegd be stuur voortkomt, hetwelk ten anderen ook niets kan doen om het ontvangen ervan te bespoedigen. Het is dus vruch teloos zich te wenden tot het stadsbe stuur daar de aanvragen opgemaakt zijn door den heer Ontvanger der Be lastingen, vervolgens onderzocht zijn door den heer Kcntroleur en verders rechtstreeks naar den heer Goeverneur gezonden zijn. Bij gebeurlijke op te maken klacht of vraag om inlichting, wendt U dus bij een der drie boven vermelde openbare diensten. Namens het Stadsbestuur Bij bevel De Burgemeester en De Secretaris, Schepenen, M. Couttenier. N. LAHAYE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, VAN 8 TOT 14 MAART GEBOORTEN 125. De Roo Léna. d.4j Jozef en Deraedt Alire, Rekhofstraat. 126 Liétaert Diane, d.v. Félix en Timperman Go delieve, Yperstraat. 127. Truant Raymond z.v. Gérard en Ducourand Maria. Veurne straat. 128. Worm Gilberte, d.v. Lievii en Lozie Adriana, Provensteenweg. 129 Regheere Odette, d.v. Robert en Hollevoe Julia, Ghyverinchove. 130. Deknudt Ma rie-Thérèse, d.v. Marcel en Vanraes Cecile Ploegsteert. 131. Alleweireldt Andrej d.v. Gérard en Vandersype Maria, Proven 132. De Witte Hilda, d.v. Valere en De ceuninck Germaine, Groote Markt. 133 Struye Hilda, d.v. Nestor en Lacante Anna Duinkerkestraat. OVERL1JDENS 74. Deleu Henricus, T. j., echtg. Loncke Ludovica, Abeelesteenweg 75. Tillie Marie-Rose, I m., d.v. Charlei Louis en Quaghebeur Rachel, Bruggestraat 76. Delannoy Martha, 35 j., z.b. d.v Jules en Derckx Justine, Gasthuis. HUWELIJKEN 21. Dehouck Gaston steenzager en Decoker Martha, huish., b.v van Poperinghe. 22. Deschodt Hectoi timmerman en Gauquie Maria, z.b. b.v. Po peringhe. 23. Wullus Remi, landbouwe van Watou en Beddeleem Maria, z.b. te Pc peringhe. 24. Lebbe Albert, nijveraar e Cassiers Emilienne, bijzondere, b.v. Pop. BELOFTEN 40. Cossey Paul, juweüt te Poperinghe en Dezuttere Simonne, bij zondere te Alveringhem. Oud- Leerlingenbond der Staatsmiddelbare Jongensschool. De reis naar Paris-PIage gaat door op Zondag 22 Mei. Vertrek om 7 uur stipt op de Boter markt. Prijs per persoon 35.00 fr. Kunnen aan de reis deelnemen a) de leerlingen der avondlessen en hunne familie b) de leden van den oud-leerlin genbond c) de ouders, broeders en zusters der leerlingen van de Staatsmiddelbare School. De inschrijvingslijsten worden geslo ten op Zondag 8 Mei, op dien datum moeten ook de reiskosten zij 35.00 fr gestort zijn. Inschrijvingen bij M. Achiel Bos saert, voorzitter M. Emiel Lauwers, secretaris; M. Arm. Steendam, bestuur der. Wie reist er mee Er zijn reeds meer dan 50 deelnemers. Het Bestuur. DRINKT MAS-CAR BIER ONTRUPSING EN DISTELROEIING. LANDELIJKE POLITIE. De Goeverneur van West-Vlaanderen, Gezien het Landelijk Wetboek Gezien de Koninklijke besluiten van 20 Januari en van 2 Mei 1887, in uitvoering van gezegd Wetboek genomen. Besluit Art. I. Alle eigenaar, pachter, huurder, vruchtgebruiker of andere gebruiker, die zijn eigene erven of die van anderen beheert, is gehouden, onmiddellijk na den bloeitijd en uiterlijk voor I Juli, de boomen, struiken, hagen of kreupelhout, op gemelde erven staande te ontrupsen of te doen ontrupsen, en dadelijk de beurzen of webben, die rup sennesten uitmaken, te verbranden. De ondernemers van bet onderhoud der beplantingen langs de wegen zijn aan de zelfde verplichtingen onderworpen. Art. 2. Alle personen, die zich in eene der categorieën bevinden hierboven aange haald in artikel I, zijn gehouden voor I Juli de distels uit te roeien of te doen uitroeien, die te vinden zijn op de gronden die ze be bouwen of gebruiken. Art. 3. In geval de belanghebbenden verwaarloozen zich binnen den gestelden tijd naar de schikkingen der vorige artikels te gedragen, zal de bewerking van ambtswege en ten koste der overtreders verricht worden op bevel des burgemeesters en onverminderd de straffen waarmede artikel 6 van het te genwoordig bevel dreigt. De kosten der bewerkingen zullen in voor komend geval door het plaatselijk bestuur ingevorderd worden, gelijk in zake van be lasting. Art. 4. Benevens de ambtenaren en agenten der rechterlijke politie zijn de agen ten van den Wegeniadienst, het bestuur van Bruggen en Wegen, den Provincialen Tech- nischen dienst en het Boschbeheer van den Staat, belast met de overtredingen aan het tegenwoordig bevel op te sporen en vast te stellen. Art. 5. De Burgemeester waakt op de stipte uitvoering der maatregelen door het tegenwoordig bevel voorgeschreven. Art. 6. De overtredingen der schikkin gen van artikels I en 2 zullen gestraft wor den met eene boete van 5 tot 15 frank. De boete zal kunnen verminderd worden, indien er verzachtende omstandigheden be staan zij zal in geen geval minder dan I fr. mogen wezen. Art. 7. Het tegenwoordig bevel zal in al de gemeenten der Provintie afgekondigd en aangeplakt worden. Brugge, den 16 Maart 1932. De Goeverneur, Baron Janssens de Bisthoven. t Beleefde uitnoodiging aan Vrienden e Kennissen tot de PLECHTIGE JAARMIS welke zal gezongen worden op Maandag 1| April 1932, om 9 uur, in de parochial kerk van O. L. Vrouw, tot lafenis der zielei Vrouw JULIA DE BURGHGRAEVE, echtgenoote van Heer JOSEPH PLANCKE, en van Vrouw LOUISE VAN MAELE, echtgenoote van Heer GUSTAVE PLANCKE. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden ei Kennissen, tot de PLECHTIGE LIJKDIENST en BEGRAVING, van Mijnheer JULES VERHAEGHE, echtgenoot van Mevrouw LEONTINE LEFEVER op Maandag 18 April 1932, om 9l/t uur, ii de parochiale kerk van RENINGHELST. De Familie LAHAYE-VANDEN BERGHE noodigt beleefd de Vrienden en Kennissei uit tot de EERSTE ZESWEKEN MIS, welk zal gezongen worden op Maandag 18 Apr! 1932, om 10 uur, in de parochiale ker van St. Bertinus, tot lafenis der ziel van Mijnheer HECTOR VANDEN BERGHE. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen, te willen tegenwoordi zijn op de LIJKDIENST en BEGRAVING va. Vrouw ANNA GOUSSEY, echtgenoote van Heer VALERE DUTHOIT welke zal plaats hebben in de parochial kerk van Sint Bertinus, op Dinsdag 19 Apr 1932, om 9 uur 's morgens. De Familie V1NCART-BOUCKAERT, i de onmogelijkheid al de adressen te kennc der personen die hunne deelneming hebbt betoond bij het afsterven van Kun teergr liefden Vader Mijnheer EMILE VINCART, weduwaar van Vrouw ELODIE BOUCKAERT. verzoeken hen hierbij hunne innige dark betuigingen te willen aanvaarden. STAD POPERINGHE. OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD OP VRIJDAG 15 APRIL 1932, om 6 uur 's avonds op het Stadhuis. DAG - ORDE 1. Verslag der laatste zitting. 2. Onderzoek der geloofsbrieven var den opvolgenden Plaatsvervanger der Lijst tot dewelke wijlen her René Benoot toebe- hoorde. Aanstelling van het nieuw Gemeen teraadslid en gebeurlijke eedaflegging. 3. Verkoop door de C.O.O. van eer Deel Bouwgrond te Poperinghe, Sektie E deel van Nr. 592, om een Huis er op ti bouwen. 4. Verkoop door zelfde C.O.O van eel deel Bouwgrond uit zelfde Nummer, ook o» een Huis er op te timmeren. 5. Driemaandelijkscb Overzicht der Kas van de C.O.O. 6. Rekening der Commissie van Openbare» Onderstand, opgemaakt voor het Dienstjaar 1931. 7. Wijziging te brengen aan het Re glement op de Markttaksen en Plaatsrechten- 8. Bemachtiging aan de C.O.O. te ge ven om rechterlijk de Betaling af te dwin gen van verschuldigde sommen, voortvloei ende uit Verbeteringswerken aan Waterloo- pen toegebracht, palende aan bijzondere Ei gendommen en deze van de C.O.O. 9. Mededeelingen. KASBONS OP 5 JAAR 6.00 NETTO DER STAD ANTWERPEN. Kostelooze inschrijving in het Agents-chap van het 14, Guido Gezellestraat, 14 POPERINGHE «IN 'T SCHIPKE» ALICE DERYCKE, Guido Gezelle* straat, 10, Poperinghe, heeft de eer het geacht publiek ter kennis te bren gen dat zij een WINKEL komt te ope nen, waar er zal te verkrijgen zijn KRUIDENIERSWAREN BESTE CONSERVEN WIJNEN, LIKEUREN ALLE SCHUURGERIEF. Door hare genadige prijzen en trou we bediening, hoopt zij met de gunst van eenieder vereerd te zijns

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 2