P1JROL Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. mmmmmmmmmmmm iMsSBla ïa1 bmër öoitenlanö .TWAALFDE JAAR. NUMMER 17.< ZONDAG 24 APRIL 1932 De Oorlog op Kleiner Schaal. V WEEKBLAD 23 CENTIEMEN. ABONNEMENTEN Jaar, in »tad 12 fr. per po»t 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «o>— MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN 30» "»ar MC. De Poitabonnenten in Belgie, die van woonit veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat ben bedient, en niet aaa ent. Plakbrieven bij om gedrukt worden »ïn maal gratia in ona blad cvergenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheckrekening N' 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen is te zenden tegen den Donderdag ncan. Kleine berichten tegen den Vrijdag noes. Da naamlooss ingezonden artikels worden in da scheurmand gegooid. Op de Ontwapeningsconferentie. Als alle internationale conferenties na den wereldoorlog, gelijkt ook de ontwapeningsconferentie, die op dit oogenblik te Genève gehouden wordt, het best aan den toren van Babel. Ieder spreekt er zijn eigen taal. wij bedoelen ieder spreekt er voora! in zijn eigen belang, en het verschil met de bouwers van den toren in de Mesopotamische vlakte, welke den hemel bereiken moest, zit hem te Ge nève alléén daarin dat de verschillen- de gedelegeerden elkaar zeer goed be grijpen, maar zich van den domme houden. Allen willen ze de beperking der be wapeningen zóó toegepast zien, dat hun land er het minst door wordt ge schaad en voor 't geval van een oorlog nog het grootste dee! van z'n troeven in handen houdt. Als schoonste voorbeeld hiervan kan wel de propositie van Gibson, den af gevaardigde der Vereenigde Staten dienen. Deze is namelijk gekomen met het voorstel, dat een zekere reeks van de aanvalswapenen verboden zou worden, en als zoodanig noemde hij de tanks, de verplaatsbare zware artillerie en de stikgassen. Men behoeft g^en speciale militaire bevoegdheid te hebben om dadelijk te merken, dat het hier om wapenen gaat, die Amerika het best missen kan. Inderdaad zijn het alle wapenen voor den oorlog te iand en nu is de aardrijkskundige positie van Amerika zóó, dat men daar het minst inet een oorlog te land rekening moet houden en voor zijn verdediging schier uitslui tend op bewapeningen ter zee aange wezen ir. En Gibson heeft van zijn gouver nement dan ook geen opdracht gekre gen om het verbod voor te steilen van de vliegtuigen en de moedersche pen voor vliegtuigen, noch van de duik- booten, en als hij de verplaatsbare en zware artillerie aan den index gezet wil zien dan is het, volgens hem, na tuurlijk wel te Verstaan, dat dit verbod niet geldt voor de zware artillerie die te water wordt verplaatst voor de monsterkanonnen aan boord van de slagschepen en de kruisers. Waarmee men dan tot dit eigenaar dige resultaat zou kunnen komen dat de Franschen geen verdragend geschut in actie zouden mogen brengen om een Duitschen kruiser vóór hun kust op afstand te houden, maar dat deze kruiser wel kanonnen aan boord zou mogen hebben, die op vijftig kilometer fJatand cu nog verder den Havre of Bordeaux plat zou kunnen schieten. Op deze plaats gelijkt het voorstel van Gibson dus wel eenigszins op de regeling van het bekende clownduel Gij met de sabel en ik met de pistool. Het wapen dat de Vereenigde Sta ten best missen kunnen zij die toch wel 't allerlaatste op een landoorlog bedacht moeten zijn is wel de tank. Daarom plaatste Gibson de tank ook nummer één op zijn index. Maar... wat is er nu zoo bijzonder onmenschelijks, juist aan de tank Daarvoor moeten we eerst de vraag stellen Wat is in den grond het doel van den oorlog Het doel van den oorlog is zijn wil opdringen aan zijn tegenpartij, of beletten dat de tegenpartij U haar wil opdringt. Daartoe doordringen tot {.an dié plaats in het land der tegen partij, waar zij haar nederlaag erken nen moet, en haar weermacht dwingen de baan open te maken. Als Keizer Wilhelm te Parijs z'n intocht wilde doen, en den Franschen nogmaals zijn wil te Versailles gaan opleggen, en de Franschen hadden zich niet dwars over zijn weg opgesteld... dan ware er geen oorlog geweest. Rij den aangevallene de uiterste krachtinspanning om tLn aanvaller den weg te versperren, bij den aanvaller de uiterste krachtinspanning om den aangevallene te dwingen, hem de baan te ruimen dat is oorlog. En nu zouden we eens willen hooren uitleggen, wat er, van uit dien gezichts hoek beschouwd, wel zoo bijzonder verwerpelijks aan de tank kan zijn Is de tank niet best te vergelijken aan het harnas uit de middeleeuwen Alleen is het harnas waarin zich een dozijn manschappen verschuilen kun nen. En, indien nu eens de tank als algemeen en éénig wapen aangewend werd Wat zou dan de toestand wor den Wel eenvoudig dat, aangezien de tank het werk van een heele compagnie soldaten kan doen, de oorlog gevoerc zou kunnen worden door misschien slechts een duizendste deel van de men schen die er thans voor worden gemo biliseerd, en met dit voordeel dan nog dat al de strijdenden feitelijk geharnast zouden zijn en dus veel minder bloot gesteld aan de kogels niet alléén, maar aan alle andere ongemakken van de moderne oorlogvoering. En op die manier zou er dan al iets gedaan zijn, in de richting van het voorstel van den Sovietafgevaardigde Litwinoff, die tien oorlog niet verhoe den wil, maar slechts vraagt, dat elke natie hein goedkooper zou kunnen voe ren, door haar legersterkte te vermin deren, op zulke r. anier dat de onder linge verhouding tusschen deze leger- sterkten gerespecteerd zou worden. Het voorstel van Litwinoff is een rekenvraagstukje voor de eerste klasse op school De legers tot 30.000 man blijven onaangeroerd, deze van 30.000 tot 200.000 man worden verminderd met 5 tot 40 ten honderd, deze van méér dan 200.000 man met vijftig ten honderd. Zoo kan ieder land een massa volk naar huis zenden en enorme besparin gen doen, zonder dat Het daardoor zijn kracht zou verminderen ten opzichte van zijn buren en mogelijke tegenpar tijen. We mogen ervan denken, dat ze te Genève weer aan 't spartelen zijn. Dat men er eens als eersten stelregel aanvaarde, dat alle wapenen verboden moeten worden, waartegen dapperheid en heldenmoed niets vermogen, en die den oorlog, welke in de oude tijden toch nog een eerlijk duel was, verlagen tot de practijken van den sluipmoord. En dan zou wel voor dit verbod het eerst die wapenen in aanmerking ko men, waarvan Duitschland het eerst gebruik heeft gemaakt Zeppelins, duikbooten en stikgassen. In 't alge meen alle wapenen die den dood en de vernieling de grenzen van de slag velden doen overschrijden om de niet- oorlogvoerenden, de wéerlooze bur gers, de vrouwen en de kinderen, te treffen. Op die manier zou er tegen den oor- logsgeesel al enorm veel gedaan kun nen zijn, want het is toch vooral op de non-combattanten, dat de moderne crijgswetenschap haar boosaardig genie uitwerkt. D. N. G. HlllilllilllllllllllUllllllllllllllillllllllillllllilllliilllllllllilHIIIIIIIIIIIUia DRINKT MAS-CAR BIER l!lllil!llll!!i!illllll!illl!!lllil!ll!llllllllllllll!!ll!lil!!llllll!ll!!illll!l!llll!!ll HET INNEN IN BELGIE DER BELASTINGEN, EEN LEENING VOOR DE RADIO. DE MISBRUIKEN INZAKE DE OUDERDOMSPENSIOENEN. Ingevolge een Koninklijk Besluit is het Nationaal Radio-Institut gemach tigd om een leening uit te schrijven van 10 millioen frank, onder waarborg van den Staat Deze leening zal bestaan uit obliga ties aan toonder van 1000 frank en 5 intrest gevend vanaf 1 Januari 1931. De stukken zullen voorzien zijn van koepons betaalbaar eiken 1 Januari HET VOORSTEL VAN DEN AMERIKAAN AL. SMITH. Zal men tot een vereenvoudiging van het stelsel overgaan. De heer Seulen. secretaris-generaal bij het Ministerie van Financies heeft, in een persgesprek gereedelijk erkend dat onze belastingwetten ingewikkeld zijn en aan de lastenbetalers zeer zware lasten opgelegd hebben. Hij voegde erbij Indien ik mij steun op de indrukken en de oordeelen die ik in de meest verschillende mid dens verzamel, ben ik geneigd te den ken dat een der voornaamste redenen van den wrevel tegen de belastingen de onduidelijkheid van het stelsel is daarbij gaat dit stelsel samen met een formalisme dat aan de Belgen niet be valt. De lastenbetalers zijn echte hel pers van den fiscus geworden. Wij zijn gehouden hun taak te vergemakkelij ken. De vereenvoudiging onzer belas tingswetten dringt zich op. Wanneer men daartoe komen zal, waaraan ik niet twijfel, dan zal men een dienst bewezen hebben, niet alleen aan de belastingsbetalers, maar ook aan de administraties, welke met de toepas sing van de belastingswetten gelast zijn. Ik denk eraan den Eersten Minis ter heer Renkin, die van geen inge wikkelde zaken houdt en tracht de wet ten met de gewoonten van het land aan te passen, voor te stellen van een be perkt comiteit tot stand te brengen, dat tot taak zou hebben zich in be trekking te stellen met onze groote eco nomische groepeeringen om samen, te trachten zooveel mogelijk onze belas tingswetten te vereenvoudigen. Men zou ook de wenschen en de klachten van het publiek inwinnen en de voor stellen, die zouden gedaan worden, samenordenen. Wachten is nu nog enkel de bood schap Men herinnert zich nog de proposi tie die Al. Smith aan het Amerikaan- sche volk heeft gedaan, een paar da gen geleden, om de Idstige kwestie der oorlogsschulden eens voor goed uit de wereld te helpen. De Vereenigde Staten van Noord Amerika zouden voor altijd afzien van het innen der door Europa aangegane oorlogïlchulden in vervanging zou men een bepaald gedeelte van het za- kencijfer per jaar aanzien als betaling dezer schulden. Die redeneering is simpel en bovenal logiek. Zij werd trouwens reeds ettelij ke malen uiteengezet en verdedigd Amerika kan slechts belang hebben bij een algeheel kwijtschelden der schul den. Want iets anders beteekent het voorstel van Al. Smith in den grond niet. Eens het spook der schulden uit de wereld, zouden de Europeesche staten zich oneindig verlicht gevoelen, en zou alleng3 het vertrouwen herboren wor den door het stijgen van het betaalver- mogen der groole landen. Van dit oogenblik af is de economische crisis virtueel van den aardbodem verdwe nen, en zullen de zaken hernemen. Niet alleen in Europa, maar ook in Ameri- a, dat aangewezen is op uitvoer naar ons werelddeel. Dat de Amerikanen zoolang gesloten zijn gebleven voor deze redeneering roeft ons al weinig te verwonderen, gezien zij er geen direct voordeel bij cunnen halen en daar zij in deze niet verder wilden zier dan hun neus lang was. Of liever wij willen eer aanne men dat zij daar goede zakenmannen genoeg voor waren, maar geen enkei politiek man wilde de verantwoorde lijkheid opnemen van een dergelijk voorstel, uit vrees voor den weerslag der publieke opinie. Al. Smith heeft het thans aange durfd de gansche wereld mag hem er dankbaar voor zijn. Maar nu dient ook onmiddellijk erkend dat de politieke physionomie van de Vereenigde Staten er intusschen geweldig op gewijzigd is. De Amerikanen voelen hun schat kist met den dag armer worden, nieu we belastingen worden ingevoerd, zoo wel de rijkaards "Is de nederigen voe len hun bestaan ernstig bedreigd de tot nogtoe gevolgde afzijdigheidspoii- tiek kon daar niets aan verhelpen, en de goede bedoelingen van Hoover mochten niet tot de uiterste konsekwen- tie worden doorgevoerd, zoodat zij al geheel hun uitwerking misten. Daarvan heeft men nu spijt, in de Congres-middens, en daar heeft men altijd spijt van gehad onder zakenlui, voornamelijk dan in de bankierswereld van Wallstreet, en daar zitten thans ook weer de warmste verdedigers van Al. Smith's voorstellen. Of zij nu hun slag zullen thuishalen? Er bestaat wel eenige kans voor. De druiven worden rijp. Al. Smith heeft al zijn hoop daarmee op één kaart ge zet, voor de komende presidentieele verkiezingen van Amerika. Maar of hij erin gelukken zal Hoover en Roosevelt te verslaan Hoover-zelf zal trouwens ook wel op dezelfde manier in deze aangelegenheid denken, als Al. Smith, maar het feit dat Al. Smith tot de zoogenaamde natten behoort, kan hem echter wel den gewenschten push geven, zoodat de reactie tegen de noodlottige Volstead-wet meteen de States ook op een verstandiger spoor, voor wat de economische politiek aangaat, zou kun nen stellen. Zoo zou dan tenslotte de alkool- flesch nog de diepgetroffen Mensch- heid uit de pekel kunnen redden. Een nieuwe formuul van wetstoepassing ligt ter studie. De toepassing der huidige wet op de ouderdomspensioenen heeft aanleiding gegeven tot veel misbruiken, waaraan men een einde zoekt te stellen. Thans bestudeeren de nrrnisters van financies en van nijverheid en arbeid, een nieu we formuul waardoor de misbruiken nagenoeg onmogelijk zouden gemaakt worden. Deze formuul zou de techni sche grondslagen wijzigen van de wet geving op de ouderdomspensioenen. De uitgaven zouden erdoor in ruime male verminderd worden zonder dat er echter aan het bedrag der pensioe nen zou geraakt worden. Daar het verleenen der ouderdoms pensioenen krachtens de huidige wet geschiedt volgens bepaalde bedragen van inkomsten, moest de toepassing der wet zich uitbreiden naarmate de economische crisis erger werd, terwij! erdoor tevens de financiemiddelen van den Staat verminderen. Men is nu de meening toegedaan, dat men inzake pensioenen het stelsel moet laten val len, dat bestaat in het bepalen van het bedrag der inkomsten van de belang hebbenden. Integendeel zou men door uitwendige kenteckens,verschillend vol gens de categories genieters, de in komsten moeten vaststellen. Indien de kenteekens gekozen worden, uitgaande van het princiep, dat alleen de oude arbeiders, die in nood verkeeren, of andere personen die met de eerste kun nen gelijk gesteld worden, recht heb ben op het pensioen, worden meteen talrijke pleegvormen afgeschaft. Niet alleen worden in dit geval de uitgaven vastgelegd, maar zij worden ook ver minderd yoor altijd in de verhouding zelf waarin men degenen uitsluit van het voordeel der wet, die er redelijker wijze geen recht op hebben. In de regeeringmiddens schijnt men deze oplossing der kwestie genegen te zijn. Het parlement zal er natuurlijk over moeten beraadslagen. In wettelijk oogpunt zou het, naar verzekerd wordt voldoende zijn een wijziging van enkele regels te stemman aan den tekst der huidige wet deze vereenvoudiging zou bovendien de voorgestelde oplos sing vergemakkelijken. Bij elk «cbrijven near inlichtingen, wordt men beleefd rerzockt poatsagol voor ant woord to voejas. Het bied «tast ter beschikking ven alvrie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 tr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Dear waarders. Voor dik wijl* te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De Toestand in het Verve-Oosien. DE RUSSISCH-JAPANSCHE BETREKKINGEN. Heeft Rusland het op de PetToolvelden gemirnt Uit betrouwbare bron verluidt dat de Soviets tusschen Mantsjoeli en Wla- diwostok 70.000 man hebben samen getrokken, waarvan het meerendeel zich in de buurt van Pogranitsjnaja en Mantsjoeli bevindt, terwijl ook een di visie te Chabarofsk is gelegerd. Japan beschikt over vijf of zes divisies in Korea en Mandsjoerije, waarvan som mige slechts op gedeeltelijke sterkte zijn. De samentrekking van Russische troepen bij Sachalin wordt omvangrij ker, hetgeen klaarblijkelijk met de be doeling geschiedt de petroolvelden in geval van onlusten in bezit te nemen. Japan heeft op het oogenblik geen troe pen op Sachalin. In bevoegde kringen te Tokio wordt te kennen gegeven, dat de opmerkin gen van den vertegenwoordiger van het ministerie van Buitenlandsche Za ken niet zoo uitgelegd dienen te wor den, dat er eenige onmiddellijke waar schijnlijkheid voor een Russisch-Japan- sche botsing is, sinds de Japansche krijgsverrichtingen in 't gebied van de Russische grens de vorige week met het terugtrekken van de Japansche troepen uit het gebied Fantsjeng-Imienpo zijn gestaakt. llllll!IIIIIIUIIIII!lll!lllllllilililil!llllilllllllllilllli!llllllll!iiill!!lllllli!lll TERUGKEER VAN DEN KONING. Woensdag morgen te I 0 uur is de Koning der Belgen, op terugreis uit Congo, te Kairo aangekomen. GEÏTENDRANK. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HET PRIVATE LEVEN VAN PRESIDENT HINDENBURG Tengevolge van de laatste president verkiezingen in Duitschland en door het huidig cordaat optreden van Hinden burg, is de figuur van den president van het Duitsche Rijk den laatsten tijd nog meer op den voorgrond getreden, dan zij gewoonlijk reeds is. Journalis ten hebben zich dan ook bekommerd om het private leven van den president en daaruit leeren we, hoe eenvoudig Hindenburg is. Zij leven is verdeeld tusschen zijn werkkamer, zijn audiënties en zijn fa milie. Niettegenstaande zijn 84 jaren, kwijt de president zich van zijn werk met echt jeugdige kracht en met de plichtsbetrachting van een ouden Pruis. Hij geeft er zich rekenschap van, dat alleen naarsitg werk van de verant woordelijke personen, Duitschland kan rechthouden en zal doen vooruitgaan. Zijn ledige uren zijn dan ook zeer zelden. Tusschen zijn werk door maakt hij graag een wandeling in zijn grooten tuin. Verder brengt hij de zeldzame uren, die hij voor zichzelf overhouden kan, bij zijn zoon en schoondochter door, en is daar eenvoudig de vrien delijke grootvader, die van al zijn kleinkinderen den jongen van vier jaar het meest liefheeft. Daarin vindt hij zijn zoon weer en de lieve gelaatstrek ken van zijn vrouw. Het is in die oo- genblikken van rust, dat de president breekt met zijn vaste gewoonten en bij het rond de tafel geschaard zitten met zijn familie, een sigaar rookt. Zoo blijkt het dan, dat de machtig ste man van de Duitsche republiek, in zijn ledige uren, een eenvoudige lief hebbende grootvader is. DE DATUM'S DER VERKIEZINGEN Als men v/il dat een geit veel melk geve, dan moet zij veel water te drin ken krijgen. Wanneer men de melk ontleedt ziet men dat zij 88 water bevat. Indien we dus veronderstellen dat een geit 4 liter melk per dag geeft, dan is daar 3 '/2 liter, water in. Dit toont ons dui delijk dat het volstrekt noodzakelijk is de geit van zeer veel water te voor zien om haar toe te laten overvloedig melk te geven. Men moet, ten andere ook aannemen dat haar levensorganen om voldoende te kunnen werken, 2 a 3 liter water per dag vergen. Om dus op vee! melk te kunnen re kenen mogen wij zeggen dat het zeer nuttig is de geit dagelijks ten minste 5 liter water te laten drinken. Ook be merkt men dat de geit, wanneer haar melkproductie vermindert, veel minder drinkt, en dat zij, wanneer ze droog staat, ten hoogste 2 a 3 liter water in neemt, t.t.z. zooveel als zij noodig heeft om te bestaan. Wanneer een geit in de weide gehoed wordt, eet ze gras, dat 85 water bevat ze zal dan natuur lijk niet zooveel water noodig hebben als bij droog voeder gedurende de winterstalling. Men mag zekere eigenschappen die geitendrank moet bezitten, niet uit het oog verliezen, eerst en vooral mag hij niet te koud zijn, want dan drinkt de geit niet zooveel, hetgeen nadeelig zou zijn voor haar melkvoortbrengst. De drank moet lauw zijn, zoodanig dat het gestel geen calorieën moet af geven om hem in het lichaam te ver warmen. Het beste water is dit van een klare beek, maar het is niet altijd in ieders bereik. Putwater is goed wan neer het klaar, zuiver en aangenaam van smaak is. Het gebeurt soms dat een geit wei gert te drinken omdat haar drank on zuiver is. Een onvoldoend gereinigde emmer kan zelfs hieraan weer eens schuld hebben. Een kleine hoeveelheid suiker in het drinkwater mengen is een uitstekend middel om de geit veel te doen drinken Een koffielepel suiker geeft reeds een zekeren uitslag, doch men mag die hoeveelheid suiker verhoogen wanneer het dier aan gesuikerd water gewoon geraakt is. Ook moet men met hetzelfde doel van tijd tot tijd keukenzout in den drank mengen, of wat nog beter is, een klomp ruw zout in den eetbak leg gen, dan kan de geit er aan likken wanneer zij er zin in heeft. We hebben reeds gemeld dat de ge meenteverkiezingen zullen plaats heb ben den 9 October aanstaande en dat de wetgevende en provinciale verkie zingen volgen zullen in de maand van April 1933. Van deze vastgestelde datum zal niet afgeweken worden, doch men onder zoekt nog in regeeringsmidder.s of er geen mogelijkheid bestaat de wetge vende en provinciale verkiezingen op één dag te doen plaats grijpen, in plaats van op twee elkaar volgende Zondagen zooals tot hiertoe het geval is. Een beslissing is evenwel nog niet genomen. lllllllllllllillillllütililllSlllllüllllllliüiliilllllllilllliilljilllllllllllllllUltl DUITSCHLAND ZAL ZIJN SCHULDEN BETALEN. Dr. Schacht, gewezen voorzitter van de Duitsche Rijksbank, heeft een radio rede in de Engelscne taal uitgesproken bestemd om naar Amerika uitgezonden te worden. Dr. Schacht verklaarde dat, ondanks de ongunstige voorwaarden waarin het verkeert, het Duitsche volk eenparig besloten is al zijn commercieele en pri vate schulden te betalen. Hij zegde ervan overtuigd te zijn dat Duitschland spoedig opnieuw een volk van internationale solidariteit, alle /ertrouwen waardig worden zal. Nieuwe Plannen van de Valera. WORDT IERLAND EENE DNAFHANKELIJKE REPUBLIEK De correspondent van de Daily Herald te Dublin, sprekende over de nieuwe plannen van de Valera, meldt dat wanneer de kwestie van den eed van getrouwheid definitief geregeld zal djn, de Valera nieuwe verkiezingen :al uitschrijven ten einde het mandaat e vragen den Vrijstaat Ierland als on- ifhankelijke republiek in te richten. Deze nieuwe verkiezingen zullen dus rver het lot van Ierland beschikken. De Daily Herald meent te weten dat de Iersche regeering zinnens is een abriek van ontploffingsstolfen op het grondgebied van Ierland op te richten. Het blad merkt daarbij op dat het tot hier toe Groot-Brittannie was dat de munities aan den Vrijstaat leverde. De verwachting, dat de Valera na de ontvangst van de Britsche ant woordnota zijn houding zou wijzigen, is teleurgesteld geworden. De Valera betoogde opnieuw dat de eed van de trouw een ondragelijke last voor het Iersche volk is, dat op de meest for- meele wijze uiting heeft gegeven aan zijn wensch tot afschaffing van dien eed. De Valera betwist eveneens, dat de regeering van den Ierschen Vrijstaat van plan zou zijn op oneervolle wijze te werk te gaan. Hij voegt hier aan toe dat de geschiedenis der lersch-Engel- sche betrekkingen bevlekt is door tal rijke woordbreuken, maar dat de schul dige niet Ierland is geweest. Hij zegt verder, dat de eedskwestie van zuiver binnenlandschen aard is en dat de af schaffing van den eed noodzakelijk is voor den vrede, de orde en een goed bewind van den staat. Wat de kwestie der land-annuiteiter» betreft, zullen alle wettige Britsche eischen nauwgezet door den Ierschen Vrijstaat worden nagekomen. De Ier sche regeering wenscht vriendschappe lijke betrekkingen deze kunnen ech ter niet steunen op valschen schijn, maar moeten wederzijdsche eerbied en gemeenschappelijk belang als grond slagen hebben. IIIHIlIIlllllllllllillilinillttlllltimttlHtHllilllllllHIIIUnNUHIilllliHIIHil DRINKT MAS-CAR BIER Vreeselijk Arbeidsongeluk. Twee werklieden, Alfred en August Maillot, 32 en 36 jaar oud, waren in het woud van Boulogne-sur-Mer bezig een boom te vellen. Zij raakten met een ijzerdraad e?n elektrieken draad van hooge spanning aan en vielen als neergebliksemd ten grond. De twee ongelukkigen stierven eenige oogen- blikken later.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1