- BURGERSTAND VAN Het Pestuyr. i* urand In de Fransche Ardennen. Een geweldige brand heeft te Har- gnies in de Fransche Ardennen, het bosch van het Fer a Cheval ver woest. Na den brand waren arbeiders bezig met het puin weg te ruimen, en aldus ontdekten zij het verkoold lijk van den brigodier-houthakker Louis Simon, van W illerzie3. De man, die 72 jaar oud is, moet op eene ronde in het bosch door de vlammen ingesloten ge weest zijn. Geld zoek geraakt te Halewijn. De bediende Leonard L., van het hulpkantoor van de Banque Générale du Nord, die gewoonlijk groote som men geld van het bijhuis te Tourcoign, per motorfiets afhaalde, verloor onder weg een aan zijn voertuig vastgebon den taschje dat 150.000 frank bank noten inhield. Het zoekgeraakte werd gelukkig door een melkhandelaarster uit Roncq, op den weg gevonden en 's avonds ter hand gesteld. De brave vrouw dacht, dat ze slechts het verlo ren ontbijt van een werkman opraapte. Men kan de vreugde van den wanho pige bediende begrijpen toen men hem mededeelde dat het zaakje opgelost was. UITVOER VAN BOTER NAAR DU1TSCHLAND. DE KLAS VAN 1932. De minister van landsverdediging heeft de datums vastgesteld der bin nenroeping van de militianen der klas 1932. De rekruten van het Ie, 2e en 3e legerkorps worden onder de wapens geroepen onderscheidenlijk den 29 Au gustus, 31 Mei en 14 October die van het ruiterijkorps, den I 5 Juli. De genen die 14 maand moeten dienen, zullen ofwel den 25 Juli ofwel den 16 Augustus binnengeroepen worden. STAD POPERINGHE. De steenbakkers van Boom heb ben bij den minister protest aangetee kend, tegen de al te hooge taksen bij invoer in Holland opgeeischt. Minister Van Isacker heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij de ta rieven op al de Belgische Spoorwegen, buurtrams en autobus-lijnen inbegre pen, gelijkgesteld zullen worden. Onze wetgevers zijn terug aan den arbeid. In den Senaat blijven en kele begrootingen ten achter en in de Kamer zijn de taalwet in het onderwijs en de alkoolwet, hoofdzaak. In het rijke Amerika laat de cri sis zich zoodanig gevoelen dat men niet meer weet van welk hout pijlen gemaakt. Men spreekt van de oorlogs schulden kwijt te schelden, verders van een wereldconferentie om de handels toestanden op gezonder peil te bren gen. Allemaal lapmiddelen. Alleen de handelsvrijheid is bij machte het even wicht te herstellen. De tijd zal 't uit wijzen. Italië en Luxemburg hebben een verdrag gesloten, om nooit te oorlo gen Nog een stap vooruit naar den wereldvrede Men weet dat de stekjeskoning Krueger zich heeft gezelfmoord, enkele weken geleden. Allerhande rare zaak jes komen nu aan den dag, en zelfs werden reeds verscheidene aanhoudin gen gedaan wegens aftruggelarij en uit gifte van valsche titels, ten bedrage van milliarden. Nu vertelt men zelfs dat Kreuger niet dood is, en dat de lijkkist, waarin een glazen ruit was aan gebracht, slechts een wassen hoofd be vatte. Kreuger zou op het eiland Su matra verblijven, en zou reeds speciale cigaren aan zijn gewoon fabriek te Stockholm hebben gecommandeerd. Prins Ernest de Ligne en zijne makkers zijn per auto in Congo toe gekomen zij hebben ruim 9.000 km op 2 I dagen afgelegd. De militianen van 1932 zullen binnen gaan 25 Mei, 2e legerkorps 29 Oogst, Ie legerkorps 14 October, 3e legerkorps 1 5 Juli, ruiterij. De be langhebbenden zullen echter tijdig hun oproepingsbrief ontvangen. Dinsdag 19 April was het 26 jaar geleden dat ons eerste Belgische schoolschip Graaf de Smet de Naey- er in de golf van Gascogne verging. De ontroering bij de schipbreuk van den prachligen driemaster was in ons land algemeen. De bemanning bestond uit 59 mannen en slechts 26 ervan kon den gered worden. De bevelhebber Fourcoult, de aalmoezenier en dertig kadetten stierven een glorievolle dood. OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN VRIJDAG 15 APRIL 1932, om 6 uur 's avonds op het Stadhuis. Het Ministerie van Landbouw brengt ter kennis van het publiek dat de aan vragen om getuigschriften voor den uitvoer van boter,'waarvan de invoer in Duitschland gecontingenteerd is door de Duitsche Regeering, moeten gezon den worden aan den Dienst voor de Landbouwstatistiek en Landhuiskunde 14, Kapelle3traat, te Brussel. Deze aanvragen moeten vermelden den naam en de woonplaats van den Belgischen uitvoerder, en van den be stemmeling in Duitschland, alsmede de hoeveelheid te verzenden boter, en vergezeld zijn van een fiscalen zege van 5 fr. 50 en van een postzegel van 1 fr. 75. De getuigschriften voor den uitvoer van boter naar Duitschland zul len afgeleverd worden, zoodra een o- vereenkomst gesloten is tusschen de Duitsche en de Belgische regeering. De aandacht der uitvoerders wordt gevestigd op het feit dat dc zendingen volstrekt moeten gededouaneerd wor den te Aken. Alle verdere inlichtingen nopens het bekomen der certificaten kunnen be komen worden, mondelings of schrif telijk, bij den Dienst. DRINKT MAS-CAR BIER NIEUWS IN ENKELE LIJNEN. Op gestelde uur opent de h. Burgmeester Laliaye de vergadering. Afwezig raadslid Dr Verbeke. 1. Verslag der laatste zitting. De h. Secretaris geeft lezing van het pro ces \erbaal der laatste zitting, hetwelk zon der opmerkingen goedgekeurd wordt. Vooraleer verdere punten van het dagorde aan te vatten, brengt de h. Burgmeester hulde aan de nagedachtenis van wijlen Schepen René Benoot die gedurende zijn mandaat tot eenieders voldoening zijne bediening ver vuld heeft. Dr. Brutsaert voegt er nog eenige woorden van lof bij en men gaat over tol de bespreking der overige punten van bet dagorde. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van den opvolgenden Plaatsvervanger der Lijst, tot dewelke wijlen her René Benoot toebe hoorde. Aanstelling van het nieuw Gemeen teraadslid en gebeurlijke eedaflegging. Als opvolger van wijlen Heer René Benoot in hoedanigheid tan gemeenteraadslid, wordt de h. Nestor Liétaert aangesteld. Deze laatste legt den gebruikelijken eed af en neemt plaats als raadslid. 3. Verkoop door de C.O.O. van een Deel Bouwgrond te Poperinghe, Sektie E, deel van Nr. 592, om een Huis er op te bouwen. Deze grond is gelegen langs den gravier leidende van den Ouderdomsteenweg naar de Staatsbaan van Reninghelst. De voorge stelde prijs bedraagt 20 fr. de vierkante me ter. De kooper is h. Joseph Loridan. De raad brengt een gunstig advies uit. Schepen Gombert bestuurslid der Com. O. O. onthoudt zich. 4. Verkoop door zelfde C.O.O van een deel Bouwgrond uit zelfde Nummer, ook om een Huis er op te timmeren. Zelfde beslissing wierd genomen voor een perceel grond, ten voordeele van b. Jerome Logie, bediende der belastingen. 5. Driemaandelijkse!» Overzicht der Kas van de C.O.O. Het inkas bedraagt 109.575.19 frank. Al gemeen goedgekeurd, mits onthouding van Schepen Gombert. 6. Rekening der Commissie van Openbaren Onderstand, opgehaakt voor het Dienstjaar 1931. Ziehier de voornaamste posten i ONTVANGSTEN. Buitengewone: 3)3.994.35 fr. waarin be grepen het overschot va» J930 voor de som van 310.384.28 fr. Gewone 578.184.37 fr. waaronder Pachten 410.074. Verkoop van boomeri en taillie 19.694.86 Intresten van renten en fondsen 39.950.86 Verblijfkosten in Gasthuis Idem in Moederhuis Idem in Kliniek Idem in St, Vincentius en St. Michielsgestichten Aandeel in Ouderdomspensioenen en vergoedingen aan gebrekkelijken van 1928 tot 1931 61.990.73 Aandeel in vergunningen op het Kerkhof HERHALING Buitengewone Ontvangsten 3)8.994.35 Gewone Ontvangsten 578.184.37 6.227.50 14.669.50 8.744.— 9.13 1.85 4.968.— Totaal UITGAVEN beloopen tot 897.173.72 De uitgaven beloopen tot 572.479.46 waaronder Jaarwedde van geneesheeren 15.466.50 Herstel van gebouwen 29.967 Onderhoudskosten in St. Vincentiusgesticht 61.712 Onderhoudskosten in St. Michiclsgesticht 41.845 Onderhoud van mobilair 1.574. Onderhoud van kleederen en beddingen 6.919 60 Onderhoudskosten van zieken in het Gasthuis 58.837. Geneesmiddelen 20.529.25 L'itdeeling kolen in St. Annahof 9.950 Maandegeld aan behoeftigen 33.189. Onderhoudskosten in Weldadig heidsgestichten 3.144 Verblijfkosten in andere gemeenten 21.760. Aandeel in Gemeenzaamfonds 71.374.30 Herstel aan het Gasthuis 150.000 BALANS Ontvangsten 897.178.72 Uitgaven 572.479.46 Batig slot 324.699.26 Schepen Gombert doet opmerken dat dit overschot moet dienen om gedurende gansch het jaar te besturen. Algemeene goedkeuring mits onthouding van Schepen Gombert, als lid der Commissie en raadslid Lefebvre uit reden dat zijnen groep in deze Commissie niet vertegenwoor digd is. 7. Wijziging te brengen aan het Re glement op de Markttaksen en Plaatsrechten. De raad keurt eenige wijzigingen aan het bestaande reglement goed. De taksen wegers standplaatsen blijven onveranderd, maar ze kere politieverordeningen worden verscherpt en strafbepalingen voorzien. 8. Bemachtiging aan de C.O.O. te ge ven om rechterlijk de Betaling af te dwin gen van verschuldigde sommen, voortvloei ende uit Verbeteringi-.verken aan Waierloo- pen toegebracht, palende aan bijzondere Ei gendommen en deze van de C.O.O. In geheime zitting wordt aan de Commis sie van O.O. deze machtiging toegestaan met algemeene «temmer.. 9. Mededeelingen. Tijdens de mededeelingen wierden er ver schillende punten dagen aan wegenis ui lij ken a toeiac de stu behandeld, waaronder de VI -rkloozen, verbeteringen aan n nog eenige punten van be rd. De zitting wordt om 7.30 uur geheven. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek A. KESTELYN. WELVERTINDE ONDERSCHEI- DING. Wi7 vernemen met genoegen dat het den Koning behaagd heeft, ter gelegenheid van zijn verjaardag, onzen geachten medeburger, den Heer Hector Maes-Rommens, nijveraar alhier, met de gulden palmen der Kroonorde te vereeren. Deze schoone onderscheiding die den eigenaar der welbekende firma De Werkende Bie van Poperinghe, te beurt valt, strekt ter eere van onze duurbare stad. Onze beste gelukwenschen aan dien ijverigen werker Vrouw Weduwe ANTOON PLAE- TEVOET, laat weten dat haar zoon den stiel van zijn vader zal voortzet ten. Zij hoopt dat de talrijke vrienden en kennissen hem hun vertrouwen zul len schenken als voorheen aan wijlen haren man, en dankt allen op voorhand DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe wilier lijden, wij hebben hun nochtans genoeg d. MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr ONZE KLOKKEN. Vrijdag was men opnieuw bezig met proefnemingen te doen om de klokken t£ doen luiden met de electrische drijfkracht, Ditmaa was het akkoord luiden dat men deed, dus met drie klokken in de vlucht. Het bekomen resultaat is effenaf prachtig, zoodat men yoprtaan bij de hoogda gen en feesten opnieuw het klokken akkoord zal kunnen te hooren krijgen WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 277 Maan dag, 295 Dinsdag, 279 Woensdag, 255 Donderdag, 243 Vrijdag, 265 EENDRACHT N. S. B. Het bestuur herinnert eraan dat op Zondag 1 Mei te Beveren-Yxer, de Vlaginhul- diging plaats heeft van de lokale af- deeling. De leden welke aan den uit stap zouden willen deelnemen, gelieven zich te laten inschrijven bij den heer Hector Casteleyn (Commandant),. KAMPIOENSCHIETING. Maandag 1.1 had de eindbekorting en prijsuitreiking plaats van het winterkampioenschap aan de liggende pers «In de Lelie» Veurnestraat. 1000 fr prijzen wierden toegekend, buiten 4 prachti ge eeremetalen met diploma's, welke aan de 4 kampioenen toegekend wierden, die het eerepeleton uitmieken, boven de 200 fr. prijs Volgens het reglement moesten de 3 eer ste prijzen toegekend zijn aan de peletons die de 3 hoogste puntengetallen bekomen hadden, en de volgende prijzen een per zelf de getal, onder elkander te bekorten. I. Kampioen i Bvisscher Cam., Schouteten Lanssens en Knockaert, Gheluvelt, met 20 punten 2. Vandermarliere Jer., Pop., 16 p. 3. Decrock H., Beveren, I 4 p. en 13 in bek. 4, Creus G., Pop., 13 p., en Vander- drinck P., Veuïije, 13 p. 5. Dewilde H., Zillebeke, 7 p. en I i i» (je bek. 6. Rooze C., Yper, 12 p. en I 2 in de bek. I 7. Caste leyn H., Pop., II p. en 9 in de bek. 9. Cardoe» J., Elverdinghe, 10 p. en 12 in de bek. 10. Verbek? Qiper, Gheluvelt 9 p. en 9 in de bek. Persoonlijke prijzen Hoogste getal hoog vogels, Busscher C., Gheluvelt, met opper en zijvogel 2. Vandendrinck P., Veurne, met oppervogel en kalle. Hoogst getal kleine vogels I. Devos J., Pop., met 7 kleine vogels 2. Degraeve R., Yper, met 5 kleine vogels en 5 in de bek. Aan dfi gelukkige winners en vooral aan de kranige kaïupipenschieters wenschen wij van harte proficiat, RUITENBREKER. Donderdag in den nacht werd door zekere Gaston Riem, die bedronken was, eene ruit in geslagen in 't Vlaamich Huis. Proces verbaal werd opgemaakt. VLAGCEFEEST. Zondag laatst vierden de soeiaüsten onzer stad, de inhuldiging hunner vlag. Ter dier ge legenheüd doortrok in den namiddag, een stoet de bijzonderste straten der stad. Een duizendtal personen, waar onder veel vrouwen en kinderen, stap ten in den stoet. Vier muziekmaat schappijen, waaronder een van accor deonisten, en een tprngilde, stapten insgelijks in de rangen. Dis groep Po peringhe telde daaromtrent 200 man. WATOU. In de back gevallen. Toen Henri Verlinde Dinsdag langs de beek gewandeld kwam, gleed hij opeens uit en viel met het hoofd voor op het water in. Gelukkig kon hij zich nog spoedig bevrijden en op het droge geraken. YPER. -In de gracht gereden. Cyr. Descamps, van Kemmel, reed Za terdag namiddag op zijn gemak per velo huiswaarts, toen hij aan de Kruis straat, door een achterkomend moto- cyclist werd opgeschept en in de gracht geslingerd. 1 oen hij erin gelukte zich te ontmaken, was de motocyclist reeds vertrokken. Hij had verscheidene won den aan het hoofd opgeloopen. ISEGHEM. - Schrikkelijk ongeluk. Zondag avond speelden drie kin deren op den koer der borstelfabriek Wybo, te Iseghem. Het waren de twee kinderen van den huisbewaarder en het kind zijner zuster. De vrouw de kinderen niet meer hoorende, ging zien in de magazijnen, waar zij bemerkte dat de kinderen een stapel hout had den doen omkantelen en er alle drie onder bedolven lagen. De kleine f.u- geen, 3 jaar oud, was op den slag ge dood, terwijl de kleine Walter, 4 jaar oud, werd in bcdenkelijken toestan<j naar het heelkundig gesticht van Kort- rijk overgebracht, waar men een nood- ottige afloop vreest. Het derde kind, Thérèse, 4 Yz jaar oud, was het minst gekwetst aan de knie. Men schat het gewicht hout dat op de kinderen neer plofte op 1 300 kilo. LANGEMARCK. Schrikkelijke ontploffing. Vrijdag 22 dezer, rond uur namiddag waren eenige werk lieden aan het de'ven achter obussen op den grond der hofstede Decruenae- re, langs de groote baan van St. Ju- liaan naar Langemarck. Opeens had er een geweldige ontploffing plaats. Yfan verscheidene kanten kwam volk toege- loopen, en vonden er vier ijselijk ver minkte lijken. Het waren Bouckaert Julien, 23 jaar oud, ongehuwd Van Poucke Maurice, 30 jaar oud, gehuwd en vader van 1 kind en de gebroeders Verhelst, 20 en 22 jaar, beiden onge huwd, allen van Langemarck. De gen darmerie werd seffens verwittigd en cwam spoedig ter plaats om de noodige vaststellingen te doen. Wanhopige. De genaamde H. Vanderhaegen heeft Woensdag een einde aan zijn leven gesteld, met zich de keel over te snijden. Sedert eenigen tijd leed de arme man aan zinsverbij stering. De ongelukkige was 38 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen. DE PANNE. Erge val. Een «verkman van de autogarage Moene- clay is Donderdag door een glazen dak gevallen en werd zoo erg gekwetst dat hij naar het gasthuis moest overge bracht worden. OUDENBURG. Zwaar beproef de familie, M Pummel, uit Ouden burg, vernam dat zijn zoon zwaar ziek was in het kamp van Beverloo. Onmid dellijk sprong hij in zijn auto om zich naar het kamp te begeven. Op de baan tusschen Brugge en Gent wilde hij uit den weg rijden voor voetgangers. Hij reed met geweld tegen een boom en moest zwaar gekwetst naar huis worden gebracht. Zijn zuster, die hem bewaak te, kreeg plotseling een blind-darm- ontsteking en moest in allerijl een heel kundige bewerking pndergaan. Daar mede was het niet uit. De kleinzoon brak bij het springen een been. Deze reeks ongelukken bij een familie heb ben zich in 24 uren voorgedaan. EEN ZOO KORT EN GOED MOGELIJK ANTWOORD AAN DE POPERINGENAAR In zijn nummer van Zondag laatst geeft De Poperingenaar een artikel dragende voor titel Verkiezingslust Daarin worden de Gemeentebelangers aangevallen in 't vooruitzicht der Gemeente- kiezingen van October aanstaande. Wij vinden het overbodig dat dit blad hem zoo vroegtijdig voor deze zaak in t zweet helpt, de Gemeentebelangers zien er voor- alsnu nog geen haast bij. Met politiek moe ten deze laatste niet voort doen zooals De Poperingenaar die altijd om de wille van het smeer en met dubbelzinnigheid, zijnen wierook wist te bedselen onder staatskatho- lieken en onder nationalisten terzelfder tijde. De Gemeentebelangers zijn overtuigd dat in gemeenten zooala Poperinghe, waar vele stiel- en neringdoeners met AL hunne stads- genooten moeten leven, en waar vele land bouwers en werklieden niet geheel en gansch onafhankelijk zijn. het tijdstip der verkiezing met zekere verlegenheid en onrust te gemoet gezien wordt door vele medeburgers. Het is dus aan deze gemeentekiezers een grooten dienst bewijzen den kiesstrijd niet te vroeg aan te vangen en daarvoor zal men ons voorzeker dankbaar wezen met de cri sis hebben zij aj last genoeg. Denkt daarom niet dat (-De Poperingenaar» met wachten veel zal verliezen. Een twaalf jarig bestuur is voor de Gemeentebelangers eene goede waarborg en de kenspreuk van Eendracht maakt macht een zeker wapen Geduld hebben is voor «De Poperingenaar» de boodschap. Intusschen kan hij in zijnen eigen hof wat gaan wieden en in zijne ge lederen orde en tucht trachten te brengen want daar is tweedracht op het voorplan. Om een viertaj Zetels £ie aan de' Katho lieken (zonder cl? Nationalisten) ten best< kunnen komen Zal de mededinging tusschen de verscheidene gfospan voorzeker hevig zijn. Tusschen Katholieken Kring, Volkshuis Middenstand en Boerenbond, moet de aan wijzing der plaatsen op de lijst tot scherp gekibbel aanleiding geven en wie west hVPtl \z Sver zes jaar, bij Knieval de medewerking niet zal fqqetsj» «fimeken van het Vlaaws9h Htt'l In afwachting zal eT yan langs om meer water voorbijloopen onder de brug der ge reinigde Vleterbeek, terwijl de Stadshorlogie er aan zal houden zoo juist mogelijk het uur aan te wijzen, dit tot groot genoegen van De Poperingenaar Eep groep genieentebelangers dllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ELECTRICITEIT Heden Zondag morgen van 7 Yz tot 1 0 Yz uur> za^ electrische stroomlevering onderbroken worden. .11.. 4 FRONTSTREPEN. De Middenafdeeling van de Kamer, gelast met het wetsontwerp waarbij een frontstreep wordt toegekend aan de krijgsgevangenen gevat met de wa pens in de hand of in eerbare voor waarden, heeft Woensdag het ontwerp aangenomen. DE BELGISCHE BLANKE BEVOL KING IN CONGO NEEMT AF MAAR DE VREEMDE NEEMT TOE. Het beheer van Katanga heeft een statistiek opgemaakt van de blanke be volking der provincie op 1 Januari 1931 en op I Januari 1932. Hieruit blijkt, dat de blanke bevolking ernstig achteruit gaat, ongetwijfeld ten gevol ge van de ekonomische krisis. Wat evenwel bijzonder treff is dat het aan tal Belgen afneemt, terwijl het aantal blanken van vreemde nationaliteit toe neemt. De totale blanke bevolking is van 9.9 74 personen op 1 Januari 1931 ge daald tot 8.561 op 1 Januari 1932, en is dus verminderd met 1.413 personen. Nemen wij nu in die cijfers de Bel gen, dan zi^n >yij fj|jt hun aantal 7.225 op I Januari 1931 gedaald is tot 5,752 op 1 Januari 1932, dus een verminde ring van 1.473. En er vertrekken nog steeds meer Belgische bLokpn uit Katanga. Daaren tegen is het aantal Europeanen van andere nationaliteit gestegen van 2.749 tot 2.809. Het is het distrikt Boven Luapula, hoofstad Jadotstad, dat in verhouding het meest Belgen verloren heeft van 3029 is hun aantal op één jaar gedaald tot 2.08', d.18 pen verlies van 948. Te Albertstad verminderde de Bel gische bevolking van 425 tot 342 en de geheele Europeaansche bevolking van 633 tot 52 I In Lomami daalde de Belgische be volking van 545 tot 368 en de gansche Europeaansche bevolking van 691 tot 510 een totale vermindering van 181. In Lulua zijn p|- 2 7 Belgen minder en 42 vreemdelingen meer. illilllliiHiitüü.'jijlllillllllllllllilllllllllllllilllilllilülilllllllllllllllilllllll VIERING VAN I MEI BIJ DE LIBERALE VAK- en ZIEKENBOND. POPERINGHE, VAN 14 TOT 22 APRIL GEBOORTEN 135. Suffis Jozef, z.v. Va. lore en Valcke Maria, Paardenmarkt. 136 Cornette Gudrun, d.v. Josephus en Top M». rie-Thérèse, Pollinchove. 13 7. Ver Eeck» Cecile, d.v. Oscar en De Brabandere Lut garde. Veurnestraat. 138. Leys Gilbert, z.v. Maurice en Depover Germaine. Abeek steenweg. 139. Saesen Pierre, z.v. Cyrill en Derynck Elisa, Westvleteren. 140 Vandenberghe Etienne, z.v. Leopold en Neud Germaine, Pollinchove. 141. Steverlincl Yvonne, d.v. Abel en Declerck Eveline, Abee lesteenweg. 142. Bordeyne Vt'ilfried, z.v Daniel en an Wambeke Rachel. BoescMe pesteenweg. 143. Dumelie Yvonne, d.v. Emi le en Huyghe Alice, Meenen. OYERLIJDENS 7 7. Coussey Anna, 3; j., echtg. Duthoit Valere, Groote Markt. 78. Liefhooge Lucien, 3 m.. z.v. Maurice ei Matte Marie-Louise. Ypersteenweg. 79 Lanssen Irma, 30 j., d.v. Joseph en Desnyde Octavie, Brugge. 81. Lefever Ju'ien, 5 j.. wed. Van Renynghe Lucje, Maurice £X Wulfstraat. 82. Vanbeveren Georgette d.v. Jerome en Couterfel Rachel, Lao. HUWELIJKEN 25. Maelbranck» Hectoi werktuigkundige en Verstraet» Agnès, zj b.v. Poperinghe. iii. Depuydt Dans» landwerker tp Reninghelst en Lerrnytte Jeai ne, z.h. te Poperinghe. BELOFTEN S 41. Quartier Henri, landwe ker te Vlamertinghe en Deltombe Renild dienstmeid te Poperinghe. 42. Chaet Hilaire, landgebruiker en Debruyne Marth; z.b. b.v. Poperinghe. 43. Vandenbulei Godfried, dokter in geneeskunde, Veun en Dewulf Marie-Mallei?.®, bijzondere v« Poperinghe, -44|. Huyghe Qeofg®8, lam bouwer te Loo en Dekervel Jeanne, la» bouwster te Pope ringhe. - 45, Latru* Achille, landwerksrvan te Elverdinghe en Pyt Emma, fabrirkwefkster te Poperinghe. - 46. Paesschezootfe Julien, landbouwer e Gesquiere Zaé, is.b. b.v. Poperinghe. BEDANKING. Heer Valère DUTHOIT-COUSSEY, ki ders en familie, bedanken de talrijke vrie den en kennissen om den blijk van genegc heid, betoond bij het afsterven van hun tee geliefde Echtgenoote, Moeder en Familiel Vrouw ANNA GOUS36Y echtgenoote van Heer VALERE DUTHOIT. BLOEDPROCESSIE VAN BRUGGE. Arthur W YLLEMAN, "zal~ter~gele- genheid van de Bloedprocessie te Brug ge, met zijn Aufobyis rijden. Plaatsen op voorhand te bevragen. üJIIIIIIIIIIIIII!lllllllll|llll!!lllll!illlllllllll!lllllllllllllllllllllilllllllllll!li NIEUWEN TOEZIENER Op Zaterdag toekomende, 30 April, wordt een prachtig propaganda-ÖAL ingericht, voordeele der leden en hun huisgenooten, vau de Vakbond, de Ziekenbond en de leden der Kotsiwk- lijke Philharmonic Ingang vrij. De personen welke aan het bal zou den willen deelnemen, welke nog geen lid zijn van een der bovengemelde maatschappijen, kunnen zich altijd la ten inschrijven i« Ons Huis Heden Zondag ZITDAG in Ons Huis yan 9 Yl tot 1 1 uur, waar be reidwillig alle inlichtingen te bekomen zijn nopens pensioenwetten, bouv/prp- mie van Staat en Provincie, alsook al lerhande sociale wetten. De Poperingenaar heeft het sedert ee nigen tijd hoog op. Nu stelt hij zich zelf aan als toeziener der werken hier in Poperinghe door het Stadsbestuur uitgevoerd. Na zijn gezeever over water, eerst pompwater, dan regenwater, is het de beurt aan de Stadshor logie. Schamele horlogie wat moet gij afzien Gij hebt gelijk dat ge sedert eenige avonden uwe verlichte cadrans niet meer te zien geeft aan een ondankbaren. Want ziet ge, beknib beien is zijne beste hoedanigheid. Doch wees gerust Hooggeplaatste Stads horlogie, indien dit blad het zoo slecht op gemunt heeft, zijn er andere lieden die zul len zorgen dat gij binnen kort aan alleman voldoening geven zult. Ook weet dit blad genoeg, dat ge tien jaar gewaarborgd zijt en dat de kosten uwer herstelling maar zul len opbetaald worden, alswanneer ge gansch hersteld en in orde zijn Zult. 't Is verloren maar De Poperingenaar wil absoluut van u eene gc-meentebelangérsljorlogie maken. Weet ge >yat de horlogie na eene korte aarzeling fluisterde na het lezen van uw ar tikel, Poperingenaar Ik ben oud genoeg om te weten wat hier gebeurde, toen de beknibbelaars aan het be wind waren, en moest ik eens zeggen wat alhier vroeger zooal voorviel, 't zou er lief uitzien. Het tegenwoordig bestuur heeft wer ken gedaan binst dezen duren tijd, dat het vroeger bestuur had moeten doen, in d goedkoopere tijden. En voor wot mij. schamele horlogie, betreft ik heb gedulH. Sedert de herstellingswerken ben ik in handen geweest van verschillende personen, de eenen waren mij genegen, de anderen niet en het werk aan het klokken spel heeft mij ook dikwijls uit mijn lood geslagen, doch nu zal het wel beteren. En wgt mijne verlichting zou gekost heb ben, ehwel dat zal men gemakkelijk te wc ten komen, alswanneer de 'stadsrekeningen zullen voorgesteld worden. Nu om te sluiten voeg ik er nog bij dat ik liever pemeentebelangers-horlogie ben, dan de horlogie van d« au- vroeger-JTiachtige partij, die zich liet in stukken trekken door eenige jonge heethoofden die gesteund wa ren door het bekende blad der beknibbelaars De Poperingenaar. Rytht ijoqr Zee. Hiiniiniiiiiiiiiiiuitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii DE TALEN IN HET LEGER. Zooals men \ve«t, moet elk militiaan zelf opgeven in welke taal hij wil op geleid worden. Men maakt nu de statistiek bekend voor de klas van 1932. In Wfljonie wenschte elkeen natuur lijk de Fransche opleiding op uitzon dering van 216 Vlamingen en 276 Duitschsprekenden, die een opleiding in deze lalep, vroegen. Voor wat de Vlaamsehe provincies en het Brabantsch arrondissement Leu ven bêtjffh is de verdeeling als volgt Provincie Antwerpeu 6 5£ Vlaamsch en 159 Fransch Provincie Óost-Vl. 5.788 VI. en 235 Fr. Provincie West- Vlaanderen n.4J4 V{ en 665 Fr. in begrepen de Waalsche grensdistrikten Limburg, 1.779 VI. en 156 Fr. ar- rondisgfiPfnt Leuven 1.324 VI. en 1 50 Franscb. In 't geheel dus 19.461 Vlaamsch en 1.355 Fransch. Voor waf hef arrondissement Brus sel betreft vroegen 3.125 de Ftaosvhv opleiding tegen 1.870 de Vlaamsehe. De beide gewesten, Wallonië en Vlaanderen bijeengerekend, vroegen 21.825 milicianen de Vlaamsehe op leiding en 18.688 de Fransche. BEDANKING. Dc Kinder* LEFEVER-VAN RENYNCfl bedanken de talrijke vrienden en kennis» om den blijk van genegenheid betoond I het afsterven van hun teergeliefden V»d Heer JULIEN LEFEVER weduwaar van Vrouw LUC1F, VAN RENYNGHE. Buurtlijn Poperinghe-Dixmude-Brugge. H. BLOEDPROCESSIE TE BRUC( Te dezer gelegenheid wordt er tussci POPERINGHE en BRUGGE een Pleziert: ingericht Heen en Terug aan Halve Pi Op Maandag 9 Mei 1932. V. 6.00 6.05 6.15 6.25 6.35 6.40 6.55 6.59 7.05 7.15 7.30 7.50 9.40 Poperinghe (statie) Poperinghe (markt) Jagershof Crombeke (dorp) Westvleteren Oostvleteren Reninghe Noordschote 3 Grachten Merckem Wou men Dixmude Brugge (Smedepoort) Terugkeer uit Brugge om I 7.30 uur, t stilstand in zelfde staties als hierboven. A komst te Poperinghe, om 21.20 uur. Enkel stilstand in de hierboven Verme staties. De kaarten moeten genomen won voor de reis heen erl' terug. Kaarten len op voorhand gegeven worden te Po ringhe (dépot) en Dixmude, gansch de w voor den 9 Mei. Den Vrijdag, markt te Poperinghe, is er dus middel voor iet een kaarten te bekomen voor gelijk w< statie van vertrek. Het getal plaatset beperkt. Prijzen heen en terug Poperinghe (statie) Jagershof Crombeke Westvleteren Oostvletcret) Reninghe Noordschote Merckem Woumen (gemeeenteh.) Dixmude lp Klas 27.50 26.00 25.00 24.00 2*. SU 21.00 20.50 19.00 17.00 15.50 r i 19.1 18.: 17.1 17.1 'H 15.1 15. 14.1 12.5 11.5 ll!llll!lllll!illllllllltlllll|l!!ll!|lltlilliltlll|!!lll!||l|l!l||!ll!l||||ll||||P DE ONTBINDING VAN HITLEU STORMTROEPEN. Een verklaring van Aduif HfiUr- In een onderhoud met den corrt pondent te Berlijn van de Eveni Standard heeft Hitier verklaar' «Het verbod der stormtroepen kan tt eeuwig duren. Het is slechts een tijc lijke maatregel. Spoedig zullen zij weer zijn, dan zullen de 400.000 rei die thans up aprbte}jjk boyej aonden zijn, aangegroeid zijn 600,000 of meer Op een aantal vragen antwoord ditler als volgt «Van de 400.000 den der verboden nationaal-social: tische organisaties zijn 300.000 wer oos. Zij zullen moeilijke lijden moet doormaken. Het verbod zal hun lief' voor de thans regeerenden niet V oogen. Het is onmogelijk dst xij t> en overgaan tot het communisme een of andere partij. Niemand dié d gee&t V40 h?t nationaal-socialisme O' reeft waargenomen, zal deze ooit ku nen verlaten KiUei verklaarde tsyreden te zjj ndien de N.S.D.A.P. hij de verkier' gen in Pruisen de stemmen kon behc den, welke bij de presidentsverkiezi gen op haar uitgebracht zijn. t L3 zullen wij, aldus Hitler, 1 60 zetels vf trijgen in den Pruisischen Landdag' zou de N.S.D.A.P. daar de sterk? partij zijn Mijn methoden om aan de maf te komen, waren en blijven streng co titutioneel. Ik heb daarvoor niet pip der ptormtro«Pen noodi^

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 2