Nuttige Wetsontwerpen Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Huiduitslag fPUBOy SPROETEN SPRUTOL Buitenland WEEKBLAD t 25 CENTIEMEN. abonnementen POPERINGHE. DE KLEINSTE MOTOR VAN DE WERELD. OVERDREVEN MACHIENWEZEN. BELEEFDHEID. LEEST EN VERSPREIDT c DE GAZET VAN POPERINGHE sjiiiuiniiiiiinnniiiiiiiuiuiiiiiiuuuiiiiiiimuiiiiumiuiiiiiiiiiiniiiiii HET AANTAL KIEZERS VOOR PARLEMENT EN GEMEENTE DE LEVENSDUUR. DRINKT MAS-CAR BIER iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiF OVER TOMBOLA'S. DE INDEX-GET ALLEN. poeder DE NAZI'S IN DE REGEERING Socialisten en Centrum geneigd tot samenwerking met Hitier. DE POSTTARfEVEN. Verkrijgbaar in alle Apotheken. DE WRAAK VAN EEN JAPANSCH VLIEGER. Levend verbrand te Toerkonje. Groote Brand te Quebec .TWAALFDE JAAR. NUMMER 19.« •P* ZONDAG 8 MEI 1932. 1 Jour, ia *t»J 12 fr. per po«t 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN GAZET VAN Do Poitabonnaaten in Belfia, dia van wooai! veranderen, moeten dit aangeven in 't poet- bureel dat ben bedient, en niet ana one. Plakbrieven bij one gedrukt wordaa aan maal gratie in om blad overgenomen. M Gebroeders DUPONT, N' 48459. Yperstraat, 2, Telefoon 180 Uitgevers-Eigenaars Poetcheckrekening leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in ta zendsD tegen den Donderdag noan. Kleine berichten tegen den Vrijdag noan. Da naamloos* ingezonden artikel* worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht aan postzegel voor ant woord ta voagaa. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. <o> Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarisien en Dear- waarders. Voor dik wijl* te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. All -i aankondigingen zijn op voorhand te betalen Hoe de Redding opgevat wordt Een politiek mandaat vervullen kwam ons steeds voor als een levens zending, alleen voorbehouden aan hen die door bekwaamheid, door onder vinding, door afgelegde proeven be wezen hadden een kracht te zijn waar- Tïöor zij boven het middelmatige van hun medemenschen uitschitterden en waarnaar de gemeenschap opzag als naar een, zoo niet beter mensch. aan gewezen om door een meerderwaarde een deel der menschheid te leiden, vóór te lichten. Zij dienden uiting te geven aan de verzuchtingen die zij voor hun volgelingen nuttig oordeelden, en deze laatsten hoefden slechts gedwee, door hun vertrouwen, deze verzuchtingen te schragen. In deze orde van gedachten scheen een politiek mandaat weggelegd voor hem, die in het privaat leven bewijzen had geleverd zijn eigen schip op eene meesterlijke wijze te hebben bestuurd. Alleen Hij kwam er voor in aanmer king die door zijn uitzonderlijke ga ven van organisatie, van leiding, in zijn eigen bedrijf een culminatiepunt had bereikt, dat bezwaarlijk niet meer overschreden worden. Dan eerst kon die man er gaan aan denken, na zijn eigen bootje in een veilige haven te hebben doen belanden, dit bootje voor een grooter schip, de staatsboot, te gaan ruilen. Toen de politiek zich nog door der gelijke meesters in de bestuurskunst liet leiden, geraakte zij niet zoo vlug uit 't spoor. Het is slechts wanneer tal van parasieten een licht te exploiteeren terrein in de politiek meenden te vin den, wanneer er in hevige mate aan demagogie werd gedaan, dat de poli tiek in troebel, onbevaarbaar water is gaan roeien en de boot in allerlei struikgewas gedreven werd waarin een behoorlijk varen niet meer tot de mo gelijkheden kon behooren. Dit had ten gevolge, dat wanneer een politiek mandaat vroeger als de bekroning doorging van een naarstig, eervol, gelukkend leven, het nu de aanhef vormen moet, langswaar zoo vlug mogelijk carrière kan worden ge maakt. Maar met dergelijke officieren aan boord is geen lid der bemanning, geen enkel passagier nog zeker van zijn behoud, en komt er allerwege ver zet tegen de leiding, die op 't goed geluk af bevelen uitvaardigt, doch geen enkel bewijs jevert van baar slagvaar digheid. De partij in Belgie die desaangaande wel de grootste bewijzen levert van haar onbeholpenheid is wel de Vlaamsch National, partij. Welk lei dend lid van deze revolutionnaire par- tij zou, in het privaat leven, kunnen bogen, op een behoorlijke voorberci- ding van zijn eigen toekomst. Om ze te tellen zijn de vijf vingers van één hand ruimschoots voldoende. De politiek is bij hen het middel om er te komen, wanneer zij integen- deel de bekroning voor de aangewende pogingen om hun eigen persoonlijk r kraam behoorlijk recht te hebben ge houden. Belast met een politieke opdracht, kan hun werking dan ook slechts be staan uit een gloei en een gebalk, een i vitten op allerhande toestanden. Hun werk kenschetst zi%^ door de gekste initiatieven, door de meest onbenullige voorstellen, door ontwerpen die getui gen van de hopelooze leegheid in hun hersenkast. Zoo kwam dezer dagen een frontes- afgevaardigde aandragen met 'n voor- stel om aan de ministers één frank wed- de toe te kennen. Het was vacantie geweest en in zijn dorpje zal die man zijn hoofd hebben gemarteld om bij - zijn heroptreden tegenover zijn kiezers een bijzonder, verstandige entree en scène gereed te maken. De vakantie- t rust had bij dien man één ontzaglijk ontwerp doen rijpen, bestaande uit het toekennen van één frank als vergoe- ding aan de ministers, i, Beseft iemand het ontzaglijk gees- t teswerk dat aangewend moest worden - om dergelijk initiatief te doen rijpen I En noteer wel dat de gelukzalige wer- - king van die politiekers, waarbij een - volk gered moet worden, zich niet be- paalde tot dit reuzenwerk. Een andere i kwam met een gelijkwaardig, orde- i verstorend voorstel voor den dag. Die tweede held wil de gendarmerie af- i schaffen. I Zal het ten slotte toch bewaarheid worden dat, hoe onnoozel ook, men toch nog altijd verstand te over heeft, om volksvertegenwoordiger eener ex tremistische partij te spelen. Arm land en arme bewoners, die de gekke bokkesprongen van zulk stel po litieke hansworsten moeten betalen. Wat mooie geld word er besteed aan de vergoedingen van die heeren, aan allerlei onkosten, die hun bedrijvigheid nasleept. Als een van de achtbare leden zijn speeksel verspilt aan het uiteenzetten van zijn lumineuse gedachten en er dan na afloop een goedkeurend handge klap uitgaat vanwege de bevriende banken, voelt het publiek dan den kaakslag niet, de ironie van de heeren die leven op het vet van de natie. D. V. P. iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiaiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitininiiirn WAT IS EEN MILJARD Amerikaansche bladen hebben be rekend dat een milliard in zilver 5 mil- lioen kgr. weegt in goud 322.580 kgr. in briefjes van 100 I 1.500 kgr. 1 15 personen dragende elk 100 kgr. zouden er noodig zijn om een milliard in papier te verdragen 3225 perso nen indien het in goud is, en 50.000 personen indien het in zilver bestond. Dit milliard in briefjes van I 000 fr. zou een bibliotheek van 2000 boek- deelen, elk met 500 bladzijden vor men. Illlllllllllllllllllllllllllllllllliiillllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll Te Berchtesgaden heeft een horlo- giemaker een electrische motor ver vaardigd, die niet grocter is dan een koffieboon en wel als de kleinste motor van de wereld kan worden beschouwd. Dit wonder der techniek werkt zeer nauwkeurig. De stroom van een zak lantaarnbatterij is voldoende om het in werking te zetten. De motor verwekt de belangstelling van de vaklieden en van de in de prachtige badplaats verblij vende vreemdelingen. lilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllllll Te Muncben is een boek van Spring ier verschenen, waarin de schrijver wijst op het groot gevaar dat het menschdom bedreigt door overdreven mekaniseering. Moet men hem gelooven, dan zal in dit en honderd jaar bet aanschijn van de aarde veranderd zijn. De wouden zullen verdwenen zijn, men zal ze benuttigd hebben voor tech nische benoodigheden, vooral om zich papier aan te schaffen. Maar van dan af zal het klimaat zich gewijzigd hebben, ook het kenteeken der menschenrassen. Sommige dezer zullen verdwijnen, b.v. de Roodhuiden en de Australische inboorlingen ook zekere dierensocr- ten zullen niet meer bestaan, De mecaniseering van het leven, heeft reeds de grens bereikt waar 't uit zinnige bestaat, De autos zijn zoo zeer vermenig vuldigd dat men in de steden sneller vooruitgaat te voet dan met een auto. In het domein der voortbrensgt is de mensch achteruit voor wat zijne ontwikkeling betreft op die der tech niek. Hij is niet meer in staat het reus achtig mecanisme te leiden, vertegen woordigd door de huidige nijverheid de wereld door. Het menschdom heeft uitstekende mannen noodig, uitvinders, ingenieurs, inrichters. Welnu, noch de groote oor log, noch de naoorlog hebben ons zul ke mannen geschonken, integendeel, een processus van gelijkmaking is aan gang onder het menschdom. Indien het zoo in de toekomst is, zal de techniek onvermijdelijk achter uitgaan ofwel de tegenstrijdigheid hier boven aangeduid zal uitkomen op een universeele ramp. Men weet niet welk pacifisme er ten opzichte der natuur bij den mensch begint geboren te worden. De menschen zijn den belangrijken strijd tegen de stof moede en de uit slagen in dien strijd bekomen, hebben hen teleurgesteld, van daar de blinde voorliefde voor het sport. De mensch poogt zich van de slaaf- sche onderwerping aan de machien te onttrekken hij tracht zich zoo van de steden te ontmaken die hem gevan gen houden. Als tegenactie tegen het ijskoude rationalisme der laatste jetren voor zegt Springier de kortelinge ontlui king der bovennatuurkunde, omdat de mensch instinctmatig de ramp zoekt te vermijden die hem toegrijnst. De tijd zal bewijzen wat er daar van waar is. Beleefdheid is als een oorkussen, dat niettegenstaande er niets in zit, toch het schokken merkelijk verlicht Dit spreekwoord bevat een groote waarheid. Niets maakt een beteren in druk dan overal en altijd de kleinste beleefdheidsvormen in acht te nemen. Dat het Belgische volk daar wel eens aan te kort komt, bewijst de wet die onlangs gestemd is en die duidt leder persoon is verplicht in trams zijn plaats af te staan aan groote oorlogs verminkten. Vrouwen met kinderen op den arm moet men eerst laten op stappen en de beste plaats in het tram rijtuig aanbieden. Is het geen schande dat men wette lijk verplicht moet wezen, alvorens het tot eenigen uitslag kan leiden. Ware het niet heel natuurlijk dat iedereen het zich als een plicht aanrekende, zijn plaats eerbiedig en met vreugde af te staan aan personen die voor Belgie en de Belgen hun leven waagden en er slechts met de grootste verminking door kwamen. Hoe is het mogelijk dat mannen, die wel uren kunnen staan om een voetbalmatch of andere sport- gelegenheid bij te wonen, met de groot ste flegme een vrije plaats innemen, als er achter hen een vrouw, met pak ken beladen en een kindje op den arm, de grootste moeite heeft om zich op het hortend en stootend tramrijtuig staande te houden. Sommigen wagen het zelfs, vrouwen die reeds op de voetplank staan er brutaal af te du wen, om zelf toch maar een plaatsje te bemachtigen. En waarom Zouden zij het besterven indien ze de voor keur aan vrouwen met kinderen of ou derlingen gaven. Neen, besterven wel niet maar ze zouden ongemakkelijk staan en misschien er niet meer toe in staat zijn hun sigaren of sigaretten bo ven te halen en... Alles wat ge wilt maar dat niet. Op trams, opgepropt met volk, moe ten ze toch, op gevaar af van andere personen hun kleederen te bevuilen of te verbranden, hun sigaren of pijpen rooken om dan heel gemoedelijk, volle rookwalmen in den mond van hun ge- buur te blazen, die noodgedwongen verplicht is, onbeweeglijk te blijven staan. Er dient ook wel gezegd dat som mige personen, het vriendelijk aanbod, op zulke manier aannemen dat men er voor één maal genoeg aan heeft. Maar het is omdat eenige personen aan be leefdheid te kort komen, dat men met de noodige brutaliteit moet optreden en zich om niets of niemand meer moet bekommeren, Ook kinderen denken er niet meer aan op hunne jeugdige beenen te blij ven staan maar dringen en stooten zoolang tot ze het eenige plaatsje dat vrij komt benomen hebben. Wij moeten hier onpartijdig en het vrouwelijk geslacht ter eere bekennen, dat het ons reeds dikwijs, heel dikwijls opgevallen is, dat het meer de vrou wen dan de mannen zijn die hun plaats aan ouderlingen of personen met kin deren op den arm afstaan. Een feit dat door ieder persoon die dagelijks met de tram reist zal opgemerkt worden. Het feit der gestemde wet zal na tuurlijk verbetering brengen maar of het even aangenaam is, een aangebo den plaats te nemen, omdat de per soon opstaat, bang is tegen de wet te zonden, of er een te aanvaarden die uit beleefdheid, medelijden, eerbied of wat ook aangeboden wordt, dat valt te betwijfelen. M. ansfiuiHiiHuinimniiiitwfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiir Volgens de jongste statistieken is het aantal kiezers voor het Parlement en het aantal kiezers mannelijke en vrouwelijke voor de gemeente als volgt verdeeld Parlem. Gem. Brabant 526.382 1.094.550 Antwerpen 351.001 707.439 West-Vlaand. 277.384 55 7.2 74 Oost-Vlaan. 370.162 746.735 Henegouwen 424.071 945.103 Luik 320.278 649.156 Limburg 100.101 193.244 Luxemburg 70.427 138.813 Namen 116.037 236.080 Er zijn 2.555.743 kiezers voor het parlement en 5.168.399 kiezers voor de gemeenten. Welke was vroeger de gemiddelde duur van het menschelijk leven De berekeningen en opzoekingen der geleerden leiden ons naar 35 tot 40 jaar. De wetenschap heeft hare werking en navorsching voortgezet zij heeft groote verbeteringen aangebracht in de levensvoorwaarden, in het verspreiden dér gezondheidsregelen vanaf de lagere school, en heeft in Duitschland, Enge land en Belgie het middelcijfer van den menschelijken levensduur tusschen 55 en 60 kunnen brengen. Ziehier in welke mate het leven van den mensch verlengde Gemiddelde levensduur 1871 1880 37 Xi jaren 1881 1890 38 y2 1891 1900 42 1901 1910 46 Yz 1910—1911 49 1924—1926 5 7 Vz Nog altijd is de kindersterfte hooger dan in Belgie. In plaats van 9 zoo als hier het geval is, staat ze nog op I 2 t. h. voor de periode die men laatst opgenomen heeft.Zich steunende op de cijfers der tijdspanne 1871 1881, mocht een twintigjarige hopen nog 38, 39 jaar te leven. De verbetering op gezondheidsge bied ging maar altijd vooruit, zoodat de middelbare ouderdom reeds tot 64 jaar gerekt was. Volgens de statistieken zou men mogen rekenen op een mid delcijfer van 67 jaar. Naar de eerste opgegeven periode had een man van 40 jaar de kans nog 24 Yz jaar te le ven, 't zij 64 Yz jaar. Het laatste cijfer waarop hij hopen mag is 30. Uit dit alles blijkt dat Pietje de Dood nogal veel heeft moeten toegeven aan het onverpoosd werk der geneeskunde en van de gezondheidsleer. Wij hebben overigens al die statistie ken niet noodig om ons te overtuigen dat het leven met een eindje verlengd is. Hebt ge ooit in ons land en vooral in Vlaanderen, zooveel gouden brui loften weten vieren Geen dag gaat voorbij of de gazetten geven er soms twee, drie op ineens. En is het getal der diamanten brui loften niet gestegen Over 50 jaar was het een zeldzaamheid dat een kop pel 60 jaar vereenigd was. En de hon derdjarigen Die zullen er straks zoo talrijk zijn als de gouden bruiloftvier- ders er zijn er nu tienmaal meer dan 50 jaar geleden. En ze willen dan nog niet allemaal gevierd worden. Men rekent dat er op honderddui zend jongelingen en jonge dochters van 20 jaar, er ten minste 100 eeuweling zullen worden. Een troostende vooruitgang inder daad voor hen, die niet gaarne van we reld veranderen. iimHiiifiiuiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiii Dezer dagen lazen wij in een week blad dat de Boetstraffelijke Rechtbank van Dinant een vonnis geveld had te gen een vrouw die meende, zonder daartoe de noodige toelating aange vraagd te hebben, een tombola te mo gen inrichten. Gezien het groot getal tombola's, die zoo wat overal en onder allerlei voorwendsels worden ingericht en daar er mogelijks nog veel personen zijn die oordeelen zooals de vrouw, achten wij het geradig daarover eens het oordeel dier Rechtbank aan onze lezers mede te deelen. Ziehier de feiten Mevrouw H|- L., van Walcourt, had vroeger een damesvelo gekocht voor de som van 700 fr. en wilde zich nu ervan ontmaken. Daarvoor vond zij niets beter dan de velo te verloten maar zij verwaarloosde de door de wet voorgeschreven machtiging aan 't sche pencollege te vragen.Vijf personen van haar kennissen gelastten zich met den verkoop der tombolabriefjes, ten ge talie van 350, aan 2.00 fr. ieder, wat juist 700 fr. of den prijs van het rij wiel uitmiek. Niettegenstaande de vermaning van den gemeentesecretaris, richtte Mevr. H. L. die tombola toch in. De rijks wacht, die kennis kreeg van de zaak, kwam tusschen en belette Mevr. H. L. haar ontwerp uit te voeren. De tom bolabriefjes en zelfs de velo werden aangeslagen. Deze feiten kregen onlangs hun be slag voor de Rechtbank, die oordeelde dat de fout, begaan door de verkoop ster der tombolabriefjes, uiterst gering was en hoogstens aan een politiestraf kon onderworpen worden, die ten an dere door verjaring reeds vervallen was. Doch de inrichtster van de loterij werd gestraft met een geldboete van 182 fr. onvoorwaardelijk, en de Recht bank verklaarde de velo verbeurd. Illlllllllllillillllllltllllllllillllllllllililillllllllllllllllllllillllllllilllllllllill Het ministerie van Nijverheid beid deelt de index-getallen vastgesteld op 15 April en Ar- mede, April Maart Rijk 715 725 Brussel en omgeving 749 760 Antwerpen en omgeving 745 760 Gent en omgeving 686 695 Luik en omgeving 687 695 Voor de provincies Brabant 718 728 Antwerpen 726 738 West-Vlaanderen 715 724 Oost-Vlaanderen 696 709 Henegouwen 727 737 Limburg 718 726 Luik 692 701 Luxemburg 726 738 Namen 714 722 Het stabilisatie index -getal is voor het land 91 tegen 92.3 de vorige maand. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllilllllllllllllllllllllf PUROL voor kinder en "Olwas: Wasch de aangedane plaatsen mat warm water en Purolzeep, droog voorzichtig at, doe er wat Puroi op en strooi daarover heen een weinig Purolpoeder. Her haal dit eiken dag, totdat genezing ia ingetreden. q HÜlO Pu rol dooxen van 4 en 7>«' frank Puroipo-dar per bus 9 frank. Purolzeep per stuk 7>£ frank. Verkrijgbaar in alle Apotheken. Ullllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli De politieke toestand in Duitschland. Een buitenlandsch journalist te Ber lijn heeft een onderhoud gehad met den Pruisischen minister van Binnen- landsche Zaken, Severing. De minister verklaarde o.m., dat de socialisten, die bij de verkiezingen voor den Pruisi schen Landdag tot de grootste vijanden van de Nat.-Socialisten behoorden, nu met het oog op den uitslag bereid zijn om de nat.-socialisten deel te laten ne men aan de regeering en dat de nat.- socialisten nu kans hebben in de Prui sische regeering te komen en wellicht ook in de regeering van het Rijk. Se vering zeide De socialisten zoowel als het Centrum, zijn volkomen bereid de Hitlerianen hun aandeel te laten nemen in de regeeringsverantwoorde- lijkheden. Tot nu toe zijn het de so cialisten en katholieken geweest, die deze verantwoordelijkheid hebben ge deeld. Deze uitlatingen van minister Seve ring worden van groot belang geacht, omdat Severing, zooals bekend, tot de felste bestrijders van Hitier behoorde. Severing verklaarde tenslotte nog, dat een eventueele deelneming van de nat.- socialisten aan de regeeringen van Prui sen en het Rijk alleen mogelijk zal zijn, indien zulk een coalitie de waarborg inhoudt, dat de princiepen der grond wet niet worden geschonden en dat de buitenlandsche politiek van het Rijk zal worden voortgezet, zooals zij tot dusver is gevoerd. Het standpunt van het Centrum heeft de afgevaardigde Joost uiteengezet in een interview te Keulen. Het Cen trum zal zich nooit, aldus Joost, tot een of ander experiment leenen. De sociaaldemocraten hebben onze hulp gehad, ofschoon wij hun leer bestre den. Wij hadden echter achting voor hun tucht en voor de politieke rijp heid hunner leiders. De sociaal-demo cratie heeft steeds, ofschoon zij haar ideeën verdedigt, een helderen kijk op haar verantwoordelijkheid tegen over het land gehad. Als de Hitier- partij onzen steun zoekt, aldus Joost, mag zij niet op hersenschimmen bou wen en moet zij haar revolutionnair karakter prijs geven. De Rijksdagfractie der nai.-socia listen heeft behalve een voorstel tot Rijksdagontbinding ook een voorstel tot opheffing van het verbod der nat.- soc. stormtroepen bij den Rijksdag in gediend. Het Staatsblad kondigt het volgende Koninklijk Besluit af Overwegende dat, om de heer- schende krisis voor handel en nijver heid te verzachten, het wen3chelijk is het tarief voor sommige kategorien van zaakpapieren te verlagen, rekening gc houden met het algemeen belang word besloten dat het port voor ge frankeerde zaakpapieren van en voo het binnenland bepaald is op 10 cen tiemen per 50 gr. of gedeelte van 50 gram, bruto-gewicht, met minimum van 75 centiemen per zending. Dat mini mum van 75 centiemen is verlaagd tot 50 centiemen voor zendingen onder band gedane of in open omslag gesto ken fakturen en rekeningsopgaven tot ten hoogsten 20 gram. Tengevolge van dit Koninklijk Be sluit heeft de Minister van Posterijen, Telegrafen en Telefonen de volgende schikkingen voorgeschreven Om tegen het bijzonder tarief van 50 centiemen te worden aangenomen moet de inhoud van buiten op de zen dingen, fakturen en rekeningsopgaven vermeld staan. Als die aanwijzing ont breekt, is de minimumtaks voor zaak papieren toepasselijk. De fakturen en rekeningsopgaven mogen van geen ancfere bescheiden vergezeld gaan, behalve een stortings- bulletijn voor de postcheckrekening van den afzender, en geeneriei geschre ven meldingen dragen, buiten de vol gende Fakturen Aanwijzing van den ver- kooper en van den kooper, omstandige opgave en prijs van de verkochte koop waar, disconto-Voet, weg en datum van verzending, wijze en tijdstip van betaling. Rekeningsopgaven Opgaven van debit- en creditrekeningen, opgave van de totalen der vroegere fakturen, da tum en nummer van die fakturen dis conto, datum, plaats en wijze van be taling. Fakturen of rekeningsopgaven, in briefvorm of met beleefdheidsformule, mogen volstrekt niet tegen verlaagd tarief verzonden worden. niiiiiiHiiHiiiiiiiiiinitiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiuum» GRETA GARBO GAAT NIET TROUWEN. Naar de Zweedsche auteur Wilhelm Sorensen, die op het oogenblik te Ber lijn vertoeft, heeft medegedeeld, is het bericht, dat hij met Greta Garbo in het huwelijk zou treden, geheel uit de lucht gegrepen. Als dit ru maar waar is f HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiuiiiBHn} komen vroeg in het voorjaar. Voorziet U daarom tijdig van een pot Een Japansch vlieger heeft de be kentenis afgelegd dat hij vrijwillig een jonge spijshuismeid vermoord heeft, daar hij zich in haar gezelschap aan halsbrekende luchttoeren had overge leverd. Op een banket had het meisje den loods doodelijk beleedigd daar zij hem in het openbaar afwees. De afgewezen verliefde bood het meisje aan een toer- tje per vliegtuig mee te maken en zon der het meisje van den noodzakelijken veiligheidsband te voorzien, voerde hij verscheidene loopings uit, gedurende dewelke het meisje van een hoogte van 600 meter naar beneden stortte. In de rue St. Jacques, te Toerkonje, woonde de 71-jarige juffrouw Marie Desvaux. Deze naderde te dicht een elektrisch verwarmingstoestel met het gevolg dat haar kleeren vuur vatten. Als een laaiende toorts liep zij van den trap, terwijl zij akelig gilde. Ge- buren verschaften hulp maar de onge lukkige was reeds zwaar verbrand en het was in hopelooze toestand dat zij naar het gasthuis overgebracht werd. Brand is uitgebroken te Quebec in Canada, in een groote opslagplaats van hout, die geheel vernield werd. De schade wordt geschat op een half miljoen dollar,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1