Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Fransche President Doumer lafhertig vermoord. De Nieuwe President der Fransche Republiek. Geneasé het huidje PUROLPOEDER De Toekomst in Duitschland De Wetgevende Verkiezingen in Frankrijk. öintenland van de kleine mei en houdi hei droog mei WÊÊÊÊaamÊKBmi ni§>*' - - .TWAALFDE JAAR.NUMMER 20 WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 15 MEI 1932, ABONNEMENTEN I Jaar, in atad 2 fr per poat 16 fr. Congo 23 fr. Frankrijk 23 fr Amerika 30 fr.' COS- MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN DE GAZET W POPERINGHE De Poatabonnentan in Belgis, die van woonst' veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat ben bedient, en niet au on». Plakbrieven bij ona gedrukt worden één maal gratia in ona blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheckrekening Nr 43459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloos* ingezonden artikel* worden in de acheurmand gegooid. Hoe de aanslag gebeurde. De President had van voor een week aangenomen de tentoonstelling inge richt door de schrijvers, oud-strijders, in het groot-salon van het hotel Rots child, te bezoeken, den Vrijdag 6 Mei. Hij werd bij zijn aankomst ontvan gen door de heeren Claude Farrère, Roland, enz. Hij had reeds één zaal doorwandeld en met verschillende auteurs gesproken toen een kerel hem wist te benaderen en vijf revolverschoten lostte, waarvan drie den President troffen, die ineen zakte. Een onbeschrijflijke verwarring ontsond, waarvan de kerel gebruik trachtte te maken om te vluchten, maar hij werd vastgegrepen door h.Guichard die hem ontwapende. Hce de dader te werk ging. De moordenaar, Paul Gorguloff, verklaarde dat hij zijn misdaad had gepleegd om zich te wreken op de Franschen.die niet in Rusland tusschen- komen tegen het Bolsjewisme. De misdadiger had aan verschillende stands boeken gekocht en die laten tee kenen door de schrijvers. Flet is voor den stand van Claude Farrère, die een zijner boeken voor- hem had geteekend, dat hij zijn mis daad pleegde. Waar de kogels troffen. Na een eerste onderzoek verklaarden de geneesheeren het volgende De President der Republiek is ge wond door een kogel achter het oor binnengedrongen en een anderen die ook in het hoofd gedrongen is, alsook een onder de oksels. Zonder tot het bewustzijn te komen werd de President wegedragen. Nog twee andere slachtoffers. De Fransche schrijver Claude Far rère, werd aan den arm gekwetst, maar kon naar zijn woning terugkeeren. De heer Guichard werd aan de pols lichtelijk gekwetst. De Dader. De dader van den moordaanslag op den President der Fransche Republiek is een Rus, Paul Gorguloff. De dader droeg een zwart costuum en een wit hemd. Flij is 1.89 m. groot. Toen hij den aanslag gepleegd had poogde hij te vluchten, doch hij werd door de menigte vastgegrepen en afge slagen. Met groote moeite gelukten de politieagenten erin hem tegen de woe de van de verontwaardigde menigte te beschermen. Uit een eerste onderzoek is geble ken dat de dader in 1895 in Rusland werd geboren. Hij kwam in 1930 naar Frankrijk, maar werd kort nadien hel verblijf op Franschen bodem ontzegd, daar men in de Russische middens zeer slechte inlichtingen over hem verstrek te. Hij verliet het land zeggende dat hij zich naar Rusland begaf. In 1931 kwam hij terug naar Frankrijk en wa^ vooral in de terroristische middens tc bespeuren. Op den moordenaar vond men twee revolvers en drie chargeurs. Ook vond men op hem drie com primés die hij had om zelfmoord te plegen. Zijn overrompeling ging echter zoo snel dat hij daartoe den tijd niet had. De tweede revolver moest dienen voor het geval de eerste niet vuren mocht. Die revolver werd te Praag ge kocht door den misdadiger die beweert dat hij zich bedreigd voelde. De kerel beweert geen medeplichti gen te hebben, en dat hij alleen han delde. De leden zijner associatie zou den voor niets in zijn daad betrokken zijn. Toch zullen vele Russen, die met hem omgingen, onderhoord worden, over den aard der betrekkingen, die zij met den misdadiger voerden. Twee personen werden aangeduid om zijn in het Russisch opgestelde ge denkschriften te overlezen. De misdadiger legt daarin uit, dat hij zijn aanslag pleegt, omdat Frank rijk de bolsjewisten, de vijanden van Rusland steunt. Uit het leven van Gorguloff. Hij woonde te Monaco en liet zich bedrijvig met politiek in. Hij was er in gelukt verschillende leden der Russi sche kolonie tot zijn partijgangers te maken. Den nacht van Donderdag op Vrijdag bracht hij door met zijn ge denkschriften neer te pennen, die op hem gevonden werden. Schrijver zijnde, gaf hij onder den deknaam van Paul Brede, verschillen de boeken over Rusland uit. Onlangs nog had hij een filmscenario ontworpen, dat door een filmmaat schappij was aangenomen en dat ging verfilmd worden. Het is in zijn hoedanigheid van een schrijver dat hij de toelating bekomen had tegenwoordig te zijn op het bezoek van den President der Republiek op den dag van het boek. De magistraten die het verhoor af namen, hebben den indruk dat de mis dadiger herhaaldelijk zijn verwildering overdreef. Het is slechts met stukken en brokken dat men eenige inlichtingen van hem te weten kwam. Men vraagt zich bovendien af, of hij niet tracht 't gerecht te verschalken. Volgens inlichtingen is Gorguloff in 1 92 1 uit Warschau te Praag gekomen en daar tot 1927 gebleven. Hij was ingeschreven als student in de mede- cijnen. In 1927 verliet hij Praag, doch kwam in 1928 terug. Hij vestigde zich in Prerau en trad toen ook te Praag op als geneesheer. I e Prerau trouwde hij een burger dochter, die zich echter op grond van slechte behandeling van hem liet schei den. In 1931 trouwde hij met een Zwitsersche. De heer Doumer overleden. De President, die rond één uur den Zaterdag morgen in den doodstrijd trad, is om 4.39 uur overleden. Me vrouw Doumer en haar twee dochters bevonden zich rond het doodsbed toen de gewonde den laatsen adein uitblies. De geneesheeren, die den President verzorgden, hadden reeds in den voor avond alle hoop verloren hem in het leven te houden. Met morphine-inspui- tingen kon men de pijn verzachten, maar redding scheen niet mogelijk. Bij het aanbreken van den dag trad Mevrouw Doumer, haar handen voor het aangezicht, geschokt door de droef heid, buiten zij verloor tijdens den oorlog haar vier zonen aan het front. Haar twee dochters vergezelden haar. De aanwezigen ontblootten 't hoofd en de tranen kwamen in de oogen van al de medewerkers van den overleden President. Het lijk naar het Elysée. Het lijk werd kort nadien buiten het hospitaal gebracht, en droeg het naar het Elysée over, waar de verpleegsters die den heer Doumer hadden bijge staan, hem zijn groot uniform aande den en het Lint van GrootKruis van het Legioen van Eer bevestigden. Het lijk werd gebaLemd en in een der zalen van het Elysée tentoongesteld waar het publiek voorbij het doodsbed defileerde. De levensloop van den President. Geboren op 22 Maart 185 7 te Au- rillac (Cantal), ving Paul Doumer zijn loopbaan aan als leeraar en publicist. Al spoedig begon hij zich op poli tiek gebied te bewegen en in 1 888, op 3 1 jarigen ouderdom, werd hij gekozen als Kamerafgevaardigde voor het de partement Aisne, als candidaat van de uiterste linkerzijde. Voor het eerst trad hij als minister van Financies op in het kabinet Bour geois. Op 17 Januari 1906 stelde hij zich candidaat voor het presidentschap der Republiek, maar hij moest het onder spit delven met 371 stemmen tegen Fallières, die 449 stemmen bekwam. In Januari 192 7 zien we Paul Dou mer gekozen tot voorzitter van den Senaat met 236 van de 273 stemmen. Deze functie bekleedde hij tot 1 3 Mei 1931, toen hij de neerlaag van vroeger vergoed zag door zijn benoeming tot President der Fransche Republiek. M. Doumer werd hard beproefd binst den oorlog. Wat de zonen van M. Doumer be treft, men kent hun heldhaftig einde. De oudste, officier van de artillerie, werd gedood bij het begin van den oorlog. Twee anderen werden in de loopgraven gewond, herstelden genoeg zaam om in den vliegdienst te gaan en beiden verwierven door hun dap perheid den graad van kapitein. Ze hadden reeds veel vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten, toen zij bij een gevaarlijken raid zelf met hun vliegtuig vielen en gedood werden. De vierde zoon, een geneesheer, was dokter-ma joor en had in de voorste loopgraven meermalen de giftgassen te verduren gehad, die kort na den vrede hem de den bezwijken. De Wouw van den moordenaar. De vrouw van den moordenaar werd te Monaco aangehouden en naar Parijs overgebracht. Zij werd geboren Annie Marie Geng op 23 December 1899 te Winterthur (Zwitserland). Haar ouders waren landbouwers. Zij kwam naar Frankrijk op 14 Januari 1924, waar zij haar in trek nam te Parijs. De vrouw ontmoette Gorguloff te Parijs en trouwde met hem in Juli te Clignancourt. Den dag van haar hu welijk, belegde zij in een groote bank eene som van 40.000 frank, die haar bruidschat was. Gorguloff had geen bezigheid. Hij trachtte toen het recht te verkrijgen, om in Frankrijk of in de kolonies zijn ambt van geneesheer te mogen uitoefenen, en de mislukking van zijn pogingen, bedroefde hem zeer. Door de politie ondervraagd, ver klaarde zij volkomen in het duister te tasten omtrent de beweegredenen van de daad. Haar financieele toestand is goed aangezien haar familie geheel on afhankelijk is. Gorguloff had zijn vrouw gezegd dat hij naar de tentoonstelling ging om eenige van zijn eigen gedichten te ver- koopen. De Presidenten in Frankrijk. De lijst sedert 1870. De derde Fransche Republiek da teert van na den oorlog van 1870 met Duitschland, wanneer Napoleon 111 af stand moest doen van den troon. De eerste President werd dan geko zen in 1871 en hier volgt de lijst der Presidenten tot op heden toe A. THIERS, 1871-1873 Gen. DE MAC MAHON 1873-1879 Jules GREVY 1879-1887 Sadi CARNOT 1887-1694 Casirnir PERIER 1894-1895 Félix FAURE 1895-1899 Emile LOUBET 1899-1906 Armand FAILLIERES 1906-1913 Raymond POINCARE 1913-1920 Paul DESCHANEL 1920-1920 Alexandre MILLERAND 1920-1924 Gaston DOUMERGUE 1924-1931 Paul DOUMER 1931-1932 Zij die vermoord werden. De eerste Fransche President, die vermoord werd, is Sadi Carnot. De aanslag op zijn leven had plaats te Lyon, door den Italiaanschen anarchist Caserio. President Doumer is aldus de twee de President, die in de uitoefening van zijn ambt wordt gedood. Een derde President Félix Faure, stierf plotselings tijdens zijn mandaat. Purolpoeder, de bus 9 frank, is evenals Purol, A en 7'/j frank, verkrijgbaar in alle Apolheken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiusiii EEN BEVOEGDE MEENING. Dokter Charles Best, mede-ontdek ker van de insuline, deelde toen hij onlangs als genoodigde der leden van de Canadian Club te Toronto verblijf hield, eenige proefnemingen mede die door de physiologen tijdens de laatste Olympische spelen gedaan werden. De verstandige marathonkoersloo- per moet bij de eerstvolgende Olym piade een zakje suiker meenemen dit zal het suikerverlies dat zijn bloed tij dens het loopen ondergaat, herstellen. Inderdaad, op de tien loopers die wij bij de laatste spelen onderzochten, wa ren er drie waarvan de uitputting recht streeks te wijten was aan de kleine hoeveelheid suiker in hun bloed dit ondervonden wij niet bij de loopers die zich voorzien hadden van suiker. Dit bevoegd advies kan nuttig zijn voor iedereen. Reeds van onmiddellijk nadat de definitieve uitslagen der landdagver kiezingen in Pruisen, Beieren en Anhalt bekend waren, kon men veronderstel len dat de onderhandelingen tot vor ming eener regeeringsmeerderheid in eerstgenoemden staat erg bemoeilijkt zouden worden door de nieuwe samen stelling van den landdag. Wel verklaarden en het Centrum en de Socialisten zich bereid om DES NOODS zelfs met de Hitlerianen te regeeren, maai1 hoe inschikkelijk zij hun voorwaarden voor een degelijke collaboratie ook stelden, toch konden zij onmogelijk de vooruitzichten van Hitier dienen. Inderdaad is zijn partij zoo op demagogie aangewezen dat het gevaarlijk zijn zou een aandeel in de verantwoordelijkheid van het landsbe stuur te nemen, zonder bij voorbaat elke mogelijk opdagende oppositie den nek om te wringen nog vooraleer zij haar vleugels voor 't eerst kan hebben opengeslagen. Hitier moet alles of niets hebben. Het experiment te Brunswijk heeft hem geen goed gedaan een nationaal-so- cialistisch minister, dr. Frick nog wel, werd daar in beschuldiging gesteld we gens hoogverraad, alhoewel de meer derheid in den raad overwegend Hit- leriaansch is. Het feit alleen dat zulks nog mogelijk blijft, ook in Pruisen, zal den Nazi's wel den lust ontnemen om op de voorstellen van de andere par tijen in te gaan. Dan nog liever een handig gevoerde stelselmatige oppo sitie Maar om de eventueele aanstelling van een rijkscommissaris tegen te gaan die hun houding tegenover de andere politieke groepeeringen wel zou kunnen uitlokken, wordt thans de omgeving van den Rijkspresident vergiftigd De generalen von Schleiger en von Hammerstein, beiden aan Flitler's zaak toegedaan uit den aard van hun am bacht, brengen gisting in het ministe rie van Rijksweer, waar zij feitelijk de almachtigen zijn, tegen minister Groe ner. Want al liet die minister nog zoo lang niet geleden, de insijpeling van nationaal-socialistische krachten in de Rijksweer toe, dan toch ontbond hij de beruchte Stormafdeelingen, zoodat de eerste weldaad voor de Nazi's mis schien wel een tactische zet kon ge weest zijn, om de aldus ontslagen S.A. mannen aan werk te helpenin de ruggen der Rijksweer, d.w.z. momen teel tegen Hitier Het doel van beide generalen, die naar het schijnt bijgestaan worden door den staatssecretaris Meissner, is dui delijk zij willen het ontslag van mi nister Groener bewerkstelligen, en op die manier den val veroorzaken van het kabinet-Bruning, dat dan zou ver vangen worden door een militaire re geering. Daarin zou von Schleiger dan zelf kanselier worden, in afwachting dat het Derde Rijk door zijn toedoen zou kunnen uitgeroepen worden, onder het bewind van Adolf Hitler. Het is echter af te wachten of er, nu dat al die geheime combinaties zijn onthuld geworden, nog wel iets van het schoone spelletje in huis zal komen, en of Bruning nogmaals over de noo- dige energie zal beschikken om al die gevaarlijke sabelslepers voor goed uit de directe omgeving van zijn minister van binnenlandsche zaken te bannen. Hard tegen hard, is het eenige mid del om hier goed werk te verrichten. Bruning hoeft daarbij maar te denken aan het lot dat hem zal beschoren zijn op den dag dat Hitier de macht in handen krijgt. 'lililllllllillllllllilllülllilllllillllilillMlilllillllllllllllliiililllilllHIIIIIIIII DE GEWEZEN KEIZER WILHELM BEWONDERT MUSSOLINI DRINKT MAS-CAR BIER Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht —m postsagai voor ant woord t« VO*((l, Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. <o>— Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik' wijls te herhalen rekla men, prijzen volgen' overeenkomst. All aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Ex-keizer Wilhelm heeft aan een re dacteur van de Gazetta del Popoio van Turijn, zijn groote bewondering uitgedrukt voor Mussolini en voor het fascisme. Vooral de socialb politiek van den Duce stelt hij zeer op prijs. Hij verklaarde ook dat hij wenscht een centrum voor geschiedkundige op zoekingen te Doorn te stichten, voor de studie van de Oudheid en van de ver schillende beschavingen (vooral dan die van de gekleurde volken), volgens de theorieen van Fobenius. Al dat verstand heeft die droevige man zeker bij het houthakken opge daan Een ding heeft hij echter nog niet kunnen leeren dat spreken zilver is, maar zwijgen gouden in zijn ge val, misschien wel diamant of radium De tweede stemming voor de vernieu wing van de Fransche Kamer. Zondag heeft in Frankrijk de twee de stemming plaats gehad van de al- gemeene wetgevende verkiezingen. Den Zondag tevoren, bij de eerste stmming, hadden slechts 248 kandida ten de meerderheid behaald, waardoor zij verkozen waren. Er waren 35 7 ge vallen van balloteering. De kiesdag van 8 Mei of de herstemming bood dus minstens het belang van den kies dag op 1 Mei. Bij de eerste stemming viel een af glijding naar links te boeken. De uit slagen van de tweede stemming wijzen er op, dat men die afglijding niet heeft kunnen stop zetten. De winst van den dag is gegaan naar de radikalen, waarvan de leider, M. Herriot .burgmeester van Lyon, reeds heeft gewaagd van een nieuw kartel der linkerpartijen. De Nieuwe Fransche Kamer. Hier laten wij den algemeenen uit lag volgen van de Fransche wetge vende kiezingen, na de stemmingen van I en 8 Mei. Behoudsgezinden 5 Republikeinen 1 30 Republikeinen van links 63 Radikaal-republikeinen 61 Radikaal-Socialisten 1 50 Republikeinsche socialisten 50 Socialisten 1 30 Kommunisten 10 Afgescheurde kommunisten I I. Totaal 6 1 0 Winsten. Radikaal-Socialisten 44 Republikeinsche socialisten 2 Socialisten 19 Kommunisten en afgescheurde Kommunisten 9 Totaal 74 Verliezen. Behoudsgezinden Republikeinen Republikeinen van links Radikaal republikeinen 2 14 33 22 Totaal 71 Het verschil tusschen 74 en 71 komt voort doordat er drie nieuwe zetels zijn. De sterkste groep der Kamer. De radikaal-socialisten met hun 150 gekozenen vormen thans de sterkste groep van de kamer. Hun leider M. Herriot heeft dus het woord. Een verplaatsing van 70 zetels. Een zege der linkerpartijen, grooter dan zij zelf hadden durven hopen, dat is het resultaat van de slotronde der verkiezingen voor de Fransche Ka- er. In het Paleis Bourbon neemt op 1 Juni een volksvertegenwoordiging plaats, niet alleen linkscher, maar ook rooder dan die van 1924, waaruit de cartel-regeering voortkwam. Men moet tot de twaalf jaren, die aan den oorlog vooraf gingen, teruggaan om een sa menstelling der Kamer te vinden, die gelijkt op die, welke op 1 Juni bijeen komt. Een verplaatsing van 70 zetels is voor Frankrijk een zeldzaam verschijn sel. Niet alleen hebben de centrum- en de rechtsche groepen zware verliezen geleden, niet alleen heeft de radicale partij de groote winst behaald, waarop min of meer gerekend was, maar de socialistische partij van Léon Blum is voor het eerst sedert de voor-oorlogs dagen opgetreden als een mogelijk ele ment voor de Fransche regeering, in samenwerking met de radicale partij, en de kleinere groepen van links, het van de radicale partij afgesplitste link- sche centrum inbegrepen. lllilllllllllllllilllilKiillllllllllllllllllülllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIII LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiir GEVAAR DER VUURWAPENS. Een 12-jarige knaap uit den Elzas was op bezoek bij zijne grootouders te Dieulouard. Hij vond er een revol ver, kwam er mede buiten geloopen, trok den haan over en een schot ging af. Het 1 1-jarig jongentje Lucien Char- ton werd door den kogel in den buik getroffen en was om zeggens op den slag dood. j- De Verkiezing. Dinsdag heeft te Versailles de ver kiezing plaats gehad voor den nieuwen President der Fransche Republiek. Deze verkiezing wordt gedaan door al de leden van Kamer en Senaat. M. Painlevé had aangekondigd dat hij zijne kandidatuur zou stellen, doch den Maandag avond trok hij deze in. Dus was er geen twijfel meer nopens de verkiezing van M. Albert Lebrun. M. Lebrun gekozen. De volgende uitslag werd door M. Rabier, ondervoorzitter van den Se naat aangekondigd, hij nam alsdan het voorzitterschap waar, in vervanging van M. Lebrun, die zich op zijn bank van senator bevond. Er waren 826 stemmers. Er werden 777 geldige stemmen uitgebracht. M. Albert LEBRUN bekomt 633 stemmen, en wordt verkozen ver klaard. M. Paul FAURE heeft 1 1 4 stemmen M. Painlevé 12 stemmen. M. Cachin, communist, 8 stemmen. Verschillende I 0 stemmen. Er waren 49 witte of ongeldige briefjes. De vereischte meerderheid om ge kozen te zijn was 389 stemmen. De Nieuwe President M. A. Lebrt M. Albert Lebrun, de nieuwe r sident van de Fransche Republiek geboren in 1871, in het departement van Meurthe-en-Moezel hij zag het evenslicht toen Frankrijk een der groot ste rampen uit zijn geschiedenis boekte. Hij begon zijn studies in de gemeen teschool en zette ze voort in het ly ceum van Nantes, waarna hij in de -"olytechnische School trad en er in I 892 de eerste van zijn promotie uit ging. Daarna begaf hij zich naar de Vlijnschool, behaalde zijn diploma van ingenieur op 25-jarigen ouderdom an zag een schitterende loopbaan voor zich openen. Doch de politiek trok hem aan en twee jaar nadat hij zijn diploma had verworven, werd hij algemeen raads- leer van zijn departement gekozen. Den 23 December 1900 deed M. Lebrun zijn intrede in de Kamer. In 1911 werd hij minister van kolonies. In het kabinet Poincaré van 1912, bleef M. Lebrun aan het ministerie van kolonies. Het volgend jaar werd hij ondervoorzitter der Kamer gekozen, en den 9 December 1913 hernam hij het departement van kolonies in het ministerie Gaston Doumergue. Binst den oorlog in 1917 liet M. Clemen- ceau hem het ministerie der blokkade beheeren. Sedert 1926 was M. Lebrun onder voorzitter van den Senaat. Verleden jaar den I 3 Mei werd M. Paul Doumer, voorzitter van den Senaat, tot Presi dent der Republiek verkozen, en M. Lebrun volgde hem op als Voorzitter van de Hooge Vergadering. llllll!lllllllllilllillllllllllllllll!ljl!lllll!ill!lllllllillll!tlll!llll!lliJlllHlHUI ONTSLAG VAN HET FRANSCH MINISTERIE TARDIEU. Nu de Fransche kiezers naar links gestemd hebben en de regeering geen meerderheid in de nieuwe Kamer meer bezit, heeft M. Tardieu geoordeeld dat hij niet langer meer aan het bewind kan blijven en Dinsdag heeft hij den nieuwen President der Republiek het ontslag van zijn ministerie aangeboden. Dit ontslag werd aanvaard, met ver zoek dat de aftredende ministers de loopende zaken zouden afhandelen, in afwachting dat radikalen en socialisten over den toestand beraadslagen en nu eene beslissing nemen. Het is niet te voorzien dat de nieu we regeering spoedig zal samengesteld zijn. Komt er eene kartelregeering van Radikalen en Socialisten De Radikalen houden hun kongres den 18 Mei aanstaande. Dan wordt de beslissing genomen, Sneeuw en ijs in Italië. Uit Biella, in Italië, wordt gemeld dat in de streek van Mucone de sneeuw overvloedig gevallen is. Nabij Oropa bereikt de sneeuwlaag eene hoogte van tien centimeter. Het is vervolgens aan het vriezen gegaan en de koude is vin-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1