Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Huiduitslag President Hindenburg speelt hoog spel I Opnieuw ds Oorlogsschulden. Ons gekalfaterd Nieuw Ministerie. TWAALFDE JAAR. NUMMER 23. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 5 JUNI 1932. abonnementen men abonneert OP alle belgische postkantooren Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. aankondigingen Bruning doorgezonden. Duitschland aan Hitier overgeleverd LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Veeleer een kwestie van personen dan van princiepen. DRINKT MAS-CAR BIER iijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Als men denkt VOLDOENDE SLAAP VOOR ONZE KINDEREN Van den trap doodgevallen MIDDELBARE STUDIËN GETUIGSCHRIFTEN Voorbereidende Proeven - 1932. DE INDEXGETALLEN. DE BELGISCHE LEENING IN FRANKRIJK. Leening der Verwoeste Gewesten 4 t. h. 1921. ZAL BELGIE DE VUILBAK VAN EUROPA ZIJN Japan, China en Rusland een raadsel DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN MANDSJOERÏJE HERNOMEN. Kind bezweken door petrol te drinken. Door een Os aangevallen te Valencijn. Belg verongelukt in Fransch-Noorden. Vergiftigd door bedorven vleesch. Kind versmoord te Nesle kon nog slechts den dood yastStdJci^ I Jaar, in stad I 2 fr per poit I 6 f r: Congo 25 it Frankrijk 23 fr. Amerika 30 fr. De Postabonnenten in Belgia, dia van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in ta zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloos* ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postsegal voor ant woord te vcegcn. Het blad staat ter beschikking van alwie bet goed meent mot het elgemeen nut en belang. Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.8Q fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik' wijls te herbalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorband te betalen. In den goeden ouden tijd van Duitschland kon de Keizer zijn rijks kanselier doorzenden bijvoorbeeld.... omdat de vorm van zijn neus hem niet langer meer beviel. Men weet dat de eerste groote «daad» van Wilhelm II was aan Bis marck, den grondlegger van het Duit- sche Rijk, zijn kassaart geven, en welk een beroering dit besluit over heel de wereld wekte. Von Bulow zond hij door, omdat deze Rijkskanselier het gewaagd had zich en zijn gouvernement te desoli- dariseeren van een intervieuw dat de Keizer zich door een Engelschen jour nalist had laten afnemen en dat van aard was om internationale verwikke lingen te verwekken. Nu lezen we hier en daar zelfs in Duitsche bladen dat President Hin denburg zoowat als de gewezen Keizer aanstelt, door de manier waarop hij zich van Rijkskanselier Bruning scheidt Deze vergelijking schijnt niet heele- maal juist. Langs den eenen kant is de handel wijze van Hindenburg wel autocratisch daar hij op 't oogenblik toch nog altijd aannemen moet, dat Bruning over een meederheid hoe zwak en wankel ook in den Rijksdag beschikt. Maar langs den anderen kant is zijn optre den tegenover dezen eersten minister ook weer parlementair, aangzien hij toch uit de resultaten van de verkie zingen het gevolg mag trekken, dat Bruning niet langer meer het vertrou wen heeft van de meerderheid van het Duitsche volk en dus niet meer met het noodige gezag dit volk voor het buitenland en in het bijzonder dan op de nakende conferentie te Lausanne kan vertegenwoordigen. Maar hoe dan ook beschouwd, vast staat, dat Hindenburg thans persoonlijk de verantwoordelijkheid voor de naa ste evolutie van de Duitsche politiek op zich genomen heeft. In de Duitsche pers wordt het groot ste belang gehecht aan het feit dat hij dadelijk Hitier heeft ontvangen en met dezenveertig minuten lang gespro ken heeft, v/anneer zijn onderhoud met de socialistische leiders Breitscheid, Wolf en Hilferding, slechts vijf minu ten had geduurd. Hieruit zou, door een simpel reken sommetje af te leiden zijn, dat, in de oogen van Hindenburg, Hitier onge veer 24 keeren meer waard is dan h. Breitscheid, en het nationaal-socialisme achtmaal meer dan de sociaal-demo cratie. Welke verhouding, rechtuit ge zegd, en op de uitslagen der jongste verkiezingen voortgaande, méér dan lichtelijk in het nadeel van de socia listen geforceerd is. Maardoen, buiten dat, deze ge tallen niet even nadenken Deze op merking werd trouwens al vaker ge maakt bij regeeringscrisissen In de Kamers kunnen de honorabe- len en ministers uren-, dagenlang vijlen over de minst belangrijke dingen,maar worden ze door liet Staatshoofd ge raadpleegd, dan weten ze de volle la ding van hun wijsheid voor herft in en kele minuten te lossen. Tenzij het Staatshoofd zoo vlug van begrip is, dat hij slechts den top van hunnen neus te zien heeft, om hun oordeel over den toestand te kennen. Dit onderhoud met Hitier zal wel een record van raadpleging door het Staatshoofd in Duitschland zijn. Achtmaal meer belang hecht Hin denburg dus aan zijn mededinger naar het presidentschap dan aan de verte genwoordigers der partij, die hem het meest geholpen heeft, om zijn zetel te behouden. Men moet het niet van één van bei den zeiven weten of aan de deur ge luisterd hebben, om zich klaar te kun nen voorstellen, wat er tusschen Hin denburg en Hitier zal zijn behandeld. De Rijkspresident zal getracht heb ben en hoogstwaarschijnlijk wel met succes om den Oostenrijkschen gewezen fa^adeklacher aan 't verstand te brengen, dat met deze door hem uitgelokte regeeringscrisis zijn bedoe ling is op geleidelijke manier de op permacht van het nationaal-socialisme in Duitschland voor te bereiden. Hitier zal hebben moeten begrijpen, dat voor Hindenburg het oogenblik om hernzelven aan het bewind te bren gen nog niet gekomen kan zijn, om deze eerste reden dat het buitenlanc daardoor al te erg zou opgeschrikt worden, en zeker op het moment, dat te Lausanne over de herstelbetalingen zoo zwaar geconfereerd worden mo en om deze tweede, bijkomstige reden dat Hindenburg de beteekenis van zijn overwinning op Hitier feitelijk zelf tot nul herleiden zou, wanneer hij dezen zoo dadelijk ook met het hoogste ge zag, na het zijne, in het Rijk zou be- kleeden. F.n hec is meer dan waarschijnlijk, dat Hitier zijn instemming zal hebben betuigd, met deze voorloopige oplos sing dat als Rijkskanselier in alle ge val een lid der partij zal worden aan gesteld, die den nationaal-socialisten het naast staat een exemplaar van de versteende Pruisische Junkers »,wier streven uitsluitend op den terugkeer tot de monarchie der Hohenzollerns is gericht, en wiens rol zich dan zou bepalen bijde conferentie van Lau sanne zooveel mogelijk om den tuin te leiden, en intusschen de Rijksdagont binding voor te bereiden en de uit schrijving van «ieuwe verkiezingen, waarvan Hindenburg verwacht en ook ïoopt, dat zij hem het volle recht zul- en geven om eindelijk Hitler-zelf aan ret bewind te roepen. !lllllll!i!ll!lll!ililll!!lllllilIii!llll!llllllillll!lllllilllilll!ll!!IISIIil!l!lllllll lllllilillllllllllllillllliillllilllllllliillliltllllllllHllllllllIlillllillllllllüllD Door het Hoover-moratoriunr waren wij de herstel- en oorlogsschulden al rijna vergeten I De onwrijkbare schuld eischer van de overzijde van den At- antischen Oceaan zorgt er echter voor dat de herinnering eraan blijft voort even. De regeering van Washington heeft namelijk een nieuw voorstel opgemaakt waardoor de debiteur-staten erkennen de door hun aangegane oorlogsschul den binnen een termijn van tien jaar af te betalen, tegen een intrest van 4 Bloed zal er vloeien, figuurlijk ge sproken natuurlijk, alleen kan het er oij ons maar niet in dat Amerika niet inziet, zelfs op dit oogenblik nog niet, dat ook de wit-rood gestreepte broek van den ouden Sam deerlijk gehavend uit dit avontuur zal komen. Want nog maals ellende in Europa beteekent ook ellende in Amerika, met als opper ste uitkomst revolutie, bolsjewisme of dictatuur. De Engelsche bladen, die zelf ver stomd staan over de inschikkelijkheid der regeering van Londen die onmid dellijk de voorwaarden van Washing ton heeft aanvaard (konden zij nog anders, na de financieele transacties die volgden op den val van 't pond troosten ons en zichzelven in de eerste plaats door op te merken dat het hier slechts een princiep^kwestie geldt, zij zeggen dat Amerika maar al te goed weet dat er niet meer betaald kan wor den, vermits ook Duitschland niet be taalt, maar dat Washington nogmaals de bevestiging hebben wil van de wet tigheid zijner aanspraken. Precies of dat, weten wij nog niet goed, en dat zal er nog veel aan verhelpen Maar aangenomen dat het zoo is dat de Vereenigde Staten den fi- en nancieelen ondergang niet wenschen van hun schuldenaars ook voor En geland zou een voortzetting der beta lingen noodlottig kunnen worden, daar het op zijn beurt niet betaald wordt dan nog is de geste voor zijn minst onhandig. De Conferentie van Lausanne in wier afloop wij toch slechts een matig be trouwen kunnen hebben, wordt zoo mogelijk nog onder minder gunstige omstandigheden begonnen, door het feit dat al de aanwezigen zich de han den zullen gebonden gevoelen door den eisch van Amerika. Daar waar de Duitsche vertegen woordiger anders misschien zou heb ben kunnen rekenen op inschikkelijk heid, uit vrees voor een Hitleriaansche dictatuur in Duitschland, zal hij thans voor het stalen gezicht komen te staan van mannen die niet meer verder kun nen, omdat bij henzelf de deurwaarder voor de deur staat. En daaruit kunnen nog heel wat verrassingen voor Europa en de rest der wereld ontstaan 1 Dit ontijdig initiatief van Amerika vernietigt de laatste hoop op 'n vriend schappelijke regeling, en brengt met een den economischen heropbouw en den strijd tegen de crisis in ernstig ge vaar. De samenstelling van het tweede kabinet-Renkin brengt geen verrassing meer. Wel roepen alle partijen luide, dat de Koning alléén naar volle goeddun ken zijn ministers benoemt, maar alle pronostieken blijken dan toch juist. We meenen dat de Peuple het nauwkeurigst de beteekenis van de thans doorstane kabinetscrisis tot één enkelen zin samentrekt, daar waar hij zegt, dat de heer Renkin méér dan acht dagen noodig gehad heeft om den heer Sap in zijn ministerie te doen treden Zoo zal inderdaad wel het problema geweest zjin, dat de heer Renkin zich zelven gesteld heeft, van 't oogenblik af, dat hij tot de ontbinding van zijn kabinet besloot. Wanneer hij eenmaal tot de bevin ding was gekomen, dat er met de V'laamsche rechterzijde geen land meer te bezeilen zijn, voor dat de schaam- telooze arrivist van De Standaard in het ministerie zou zijn opgenomen, moet voor hem de groote vraag zijn geworden Hoe pas ik Sap in mijn nieuw kabinet De zaak ware eenvoudig genoeg ge weest, indien één andere Vlaamsche catholiek vrijwillig voor Sap plaats ïadde willen mdken. De heer Van Caeneghem bijvoorbeeld, dien bij thans toch aan het departement van openbare werken vervangen zal. Maar tot zoover heeft blijkbaar geen enkele zijner partijgenooten in 't ministerie de zelfsopoffering willen drijven. We kunnen er zelfs gerust van ge- ooven, dat het velen Vlaamsch-Ka» tholieken leed is, dat de man van De Standaard met de allures van een Vlaamschen Leeuw, in de ministerieele euken gaat. Vooral wanneer de «Peu ple» vertelt, dat de heer Rubbens hem over Sap gezegd heeft Hij is geen d van onze democratische groep van de rechterzijden en hij heeft niet de minste democratie in zijn geest Met dit woord heeft de heer Rub- Dens reeds het eerste zaad uitgestrooid van een oppositie, die ongetwijfeld reeds dadelijk en mild in de rangen der christen-democratie tegenmini ster Sap zal opschieten. De stok dien zij noodig zullen heb- ren om op deze verschbakken excel- entie te slaan, zullen de christen-de mocraten al direct kunnen oprapen uit de regeeringsverklaring van den heer Renkin want, naar zijn uitlatingen op de jongste vergadering van de rechter zijde te oordeelen, zal deze verklaring iet vaste voornemen bevatten om paal en perk te stellen aan de schreeuwen de misbruiken, waartoe de pensioenen en de werkloozenuitkeeringen aanlei ding geven. En voor de christen-de mocraten, die tegen de socialisten een elle concurrentie in de demagogie vol te houden hebben, zijn pensioenen en dop nu eenmaal taboe. Daarom is 't niet kwaad, dat we zorgvuldig de woorden noteeren, die de heer Van Cauwelaert op de verga dering der rechterzijde aan deze kwes tie heeft gewijd en die, volgens Het Handelsblad luidden dat er een eind gesteld moet worden aan de mis bruiken welke zich voordoen bij de toepassing van de sociale wetten. Als het dus onzen socialisten belie ven zou, de gepensionneerden en de doppers op te ruien tegen het nieuwe gouvernement en natuurlijk in het bijzonder dan tegen de liberalen dan zullen wij hen gerust naar hunnen bondgenoot, de mystieke bruid van den Antwerpschen leider, den katho lieken burgemeester der Scheldestad, kunnen verwijzen. Wat wij vooral bemerken in dit om de Vlaamsche kwestie op te lossen ministerie zijn de Vlamingen min der talrijk dan in het vorige. De Vla mingen Dens en Van lsac.ker worden erin vervangen ieder door een Waal de heeren Forthomme en Tschoffen lllilllil!ll!!llllinilllllllll!llllllllllllllliHIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllilll!inilll(n Beste vriend, ik denk er zoo stil aan over, te gaan trouwen. Wel dat kan niet, beste vriend, Een man, die der.kt, trouwt njet I Een kind moet om lichamelijk en geestelijk gezond te blijven vooral vol doende slaap genieten. Wie herinnert zich niet het oude rijmpje, dat we reeds in de school in onze leesboek lazen Zes uren slapen is genoeg voor klein en groot, voor jong en oud. Den luiaard moogt ge er zeven geven. Op acht, voorwaar heeft niemand recht Sedertdien is er wel wat verandering gekomen in dien regel, men schijnt er nu meer van bewust dat die zes uren voor klein en jong toch wel wat weinig is. Kinderen moeten veel slapen Een zuigeling slaapt de eerste be halve als het gebaad of gevoed wordt, vrijwel een geheele dag. Langzamer hand ligt het meer wakker. Na een paar maanden moet het des morgens na het wasschen of baden en ook des middags, nog geruimen tijd ongeveer 2 of 3 uren, rustig kunnen slapen terwijl het om 6 of 7 uur voor den nacht ter ruste moet worden ge legd. Slaapt een kindje des winters in een eenigszins verwarmd vertrek, hetgeen aan te bevelen is, dan moet er voor verluchting worden gezorgd. Door een kamerschut kan men zoo noodig, wieg of bedje voor tocht be veiligen. Mevrouw Duyvis schrijft over «De Slaap der Kinderen Na het eerste levensjaar moet net kind nog 1 5 uren per dag slapen, waar van twee tot drie uren overdag. Na het derde jaar minstens twaalf of dertien uren. Tot het tiende jaar ongeveer i 1 uren. Voor groote kinderen is op zijn min ste negen tot tien uren slaap noodig, willen zij gezond en opgewekt blijven. Men doet goed de kinderen voor ze slapen gaan, eenigen tijd rustig te hou den en ze een kalm spelletje of werkje te laten doen. Ook maakt men het hen rustig wanneer men ze een kwartiertje van te voren waarschuwt dat het bijna tijd is, zoodat ze nog even voort kun nen gaan met datgene waarmede ze aezig zijn en nog voldoenden tijd heb- Den hun speelgoed of werk op te ber gen. Een kind dat voldoende slaap geniet wordt gewoonlijk vroolijk wakker. Het beste is, het dan op te laten staan, het buiten of in den tuin te laten spelen, of eenig werk te laten verrich ten. Blijft het wakker in bed liggen dan bestaat er altijd gevaar voor ver- ceerde gewoonten. Staat een kind des morgens moei- ijk op, dan is daarvan dikwijls de oorzaak dat het des avonds tot vlak voor het naar bed gaan te inspannend met spelen, lezen of wat ook, is bezig geweest en de gedachte daarvan niet con losmaken, waardoor het kind te aat is ingeslapen. Ook te veel huiswerk waardoor het eind telkens te laat naar bed gaat, kan oorzaak worden van moeilijk opstaan. Het huiswerk des morgens te laten maken is niet aanbevelenswaardig, daar het kind dan naar bed gaat met de ge dachte, dat hern den volgenden mor gen nog werk wacht, 't geen meestal onrustig slapen ten gevolge heeft. De echtgenoote Julie Demynck, 52 jaar oud, ging Maandag rond 1 1 uur s avonds naar hare slaapkamer. Boven den trap gleed zij uit en stortte naar beneden, waar zij op den vloer neer plofte. De ongelukkige vrouw was op den slag dood. De afgevaardigde van de Regeering zal, in het Provinciaal Bestuur te Brug ge, bureel 12, van 9 tot 12 uur, de aanvragen om inschrijving op de voor bereidende en aanvullende proeven en om bekrachtiging van de middelbare studiëngetuigschriften Humaniora aanvaarden 1.) Voorbereidende en aanvullende proeven le zittijd) van 1 5 tot en met 25 Juni 1932 2.) Voorbereidende en aanvullende proeven (2e zittijd) van 4 tot en met 13 Augustus 1932 3.) Overleggen van de getuigschrif ten van 1 tot en met 9 Juli 1932. Zon- en Feestdagen zijn uitgezon derd, Het index-getal vastgesteld op 15 Mei geeft nog een lichte vermindering van 3 punten op voor het geheele Rijk. Ziehier de getallen Mei April Rijk 712 715 Brussel en omgeving 748 749 Antwerpen en omgeving 746 745 Gent en omgeving 683 686 Luik en omgeving 683 687 Prov. Brabant 717 718 Prov. Antwerpen 726 726 Prov. West-Vlaanderen 713 715 Prov. Oost-Vlaanderen 693 696 Prcv. Henegouwen 725 727 Prov. Luik 688 692 Prov. Limburg 715 718 Prov. Luxemburg 718 726 Prov. Namen 710 714 Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog voorzichtig af, doe er wat Purol op en strooi daarover- Purolpoeder. Purol in dooion van 4 en 7JJ (rank Purolpoeder par bu» 9 (rank. Purolzeep per stuk (rank. Verkrijgbaar In allo Apotheken. Woensdag morgen ten 1 0 uur heeft de 92e trekking plaats gehad der lee ning van oorlogsschade 4 t.h. 1921. De uitslag 138.52 7 n. 4 uitk. met 250.000 fr. 155.495 n. 16 uitk. met 100.000 fr. 138.527 n. 15 uitk. met 50.000 fr. 146.417 n. 4 uitk. met 50.000 fr. 146.41 7 n. 19 uitk. met 50.000 fr. 'UlllllllllllllllllllllllllllllHlillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll DRINKT MAS-CAR BIER Om het werk aan zijn eigen landge- nooten voor te behouden treft Frank rijk maatregelen tegen de inwijkelin gen. Zoo heeft het beslist dat een groot getal onder hen het land zullen moe ten verlaten. Die maatregel kan beschouwd wor den als zijnde billijk en voorzichtig. In zijn land heeft de inboorling voor zeker recht op aanzienlijke voorrechten tegenover den vreemdeling, die zich in het land vestigen kwam. Indien hij sedert geslachten en ge slachten belastingen, soms zware be lastingen, en in den oorlog voor het vaderland vecht en sterft, dan is het zeker opdat dit vaderland zijne zonen niet verwart met schuimers, men weet niet van waar uit de lucht gevallen. Hier bekleed de billijkheid zeker wel de eerste plaats, en de voorzichtigheid is er niet verre van. Veel van die vreemde kerels zijn weinig geschikt om de gedachten, de zeden en de in stellingen van hun nieuw land aan te kleven. Er zijn onder de inwijkelingen wel schurken van alle slag, groote partij gangers van onlusten en omwentelin gen. Maar waar zullen die kerels naartoe gaan, indien zij gedwongen zijn Frank rijk te verlaten De meeste keeren niet naar hun va derland terug en ze weten dikwijls waarom zij aan de deur van 't vader land niet durven kloppen. Italië, Duitschland, Zwitserland, en Spanje en Engeland, doen hun oogen open en aanvaarden slechts de vreem delingen, als er niets op te zeggen valt. Dat is waarlijk op zijn hoede zijn. Belgie helaas zet de puntjes zoo niet op de i's. Het kijkt Zoo nauw niet Het ontvangt al die kerels maar over hoop en zoo komt het dat bij ons dui zenden schurken en schelmen huizen, die door Frankrijk over de grens gezet worden. Die vuige kwaaddoeners voe len zich hier in het luilekkerland. Die bandieten, bij de andere die er reeds zitten, verpesten ons land met des te meer vermetelheid. Belgie is op weg de vuilbak van Europa te worden. De uitschot en de lucht van alle Europee- sche landen valt er in als in de boter. Zal Belgie maatregelen treffen om dien inval te doen eindigen, of ten min ste gematigder te maken Wij durven het verhogen 1 De onderhandelingen voor het uit geven van een Belgische Leening in Frankrijk, zijn hernomen en men staat op het punt t akkoord te komen. De leening van een bedrag van 1 miljard betreft de tweede schijf tot welker uit gifte besloten werd en waarvoor het Parlement een stemming van goedkeu ring heeft uitgebracht. Ze zal uitkeer- baar zijn in 20 jaar, aan pari uitgege ven worden en 5 Zi ten honderd op brengen. Generaal Honjo, de opperbevelheb ber van de Japansche troepen in Mand- sjoerije, is te Charbin met zijn geheele hoofdkwartier aangekomen, terwijl de Japansche troepen oprukken in de rich ting van de Russisch-Mandsjoerijsche grens. De verplaatsing van het Japan sche hoofdkwartier van Zuid-Mands— joerije naar Chabrin heeft aanleiding gegeven tot levendige commentaren, en doet, zoo meldt Reuter, de dreiging van een Russisch-Japansch conflict ook vreezen. Een groote troepenmacht Chineesche vrijscharen is er in geslaagd tot dicht in de nabijheid van Charbin voorwaarts te dringen.Japansche troepen, versterkt door artillerie, tanks en vliegtuigen,gin gen tot den aanval over op de Chi- neezen, die zich ten Westen van de Soengari-rivier verschansten. Het spoorwegverkeer in Westelijke richting moest gestaakt worden aange zien de Chineezen de riggels hadden vernield. Rivierschepen waren gedwon gen onder hevig artillerievuur naar Charbin terug te keeren. Ten Oosten van Charbin is de spoorwegtunnel van den Oost-Chineeschen spoorweg nabij de Taipin-lijn door de Chineesche vrij scharen geblokkeerd, zoodat ook de spoorwegverbinding met Wladiwostok is verbroken. Tijdens de afwezigheid zijner moe der, wonende te St. Denis, wist het 3 jarig kindje Lucien Boulay, eene flesch petrool te bemachtigen. Denkende dat het water was, goot het knaapje den inhoud in een glas en dronk ervan. Het ongelukkig kind bezweek een wei nig later in de ijselijkste pijnen. Op de veemarkt van Valencijn is Maandag een erg ongeluk gebeurd. Twee beenhouwers der stad, Emile Tancrez, 23 jaar oud, en Florent Quie- vreux, stonden bij een schoonen os en keurden het beest. Het dier werd plots dol en boorde zijne horens in den buik van M. Tancrez. Deze werd gansch den buik open gereten en de inge wanden doorboord. In hopeloozen toe stand werd hij naar het gasthuis over gebracht. M. Quievreux, werd min erg gekwetst. De 33-jarige werkman Arthur Play- mont, wonende te Waasten, arbeiden de in de werkhuizen Kuhlmann, te La Madeleine bij Rijssel, stond op eene hoogte van twintig meters. Tengevolge van een misstap verloor hij het even wicht en plofte loodzwaar ten gronde. De ongelukkige, die in den val ver scheidene lidmaten gebroken was, bleef op den slag dood. M. Chambron en een zijner doch tertjes, de kleine Raymonde, 12 jaar oud, wonende te Parijs, werden dood gevonden op hun bed. Een meisje van 8 jaar, liggende tusschen de twee lij ken, riep als een waanzinnige om hulp Men denkt dat de slachtoffers vergif tigd werden door bedorven worst. Terwijl de echtgenooten Leriche, handelaars te Nesle, Somme, aan tafel zaten, liep hun kindje van 18 maanden oud buiten, om met een 3-jarig mak kertje te spelen. Wanneer de ouders van tafel kwamen, stelden zij vast dat de kinderen niet meer voor de woning speelden. Weldra vonden zij hun kind je versmoord in een waterbak. Men

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1