Officieele PAARDENKOERSEN Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Een fiemoeiiigeniie Atmosfeer ,yV SPRUTOL POPERINGHE - Kennis-Dinsdag 5 Juli 1932, 25.000 Frank PRIJZEN BIHBBBIBIHBII ■■■■■■nuiiii GuitenlanO op den Hippodroom der Groote Heerlijkheid» Woestensteenweg i env&iscfwontde abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren aankondigingen f De Ilerslelconferentie van Lausanne. 2.800. Amerika telt er 25.000. O spoedig door Verkrijgbaar in alle Apotheken. ZONDAG 26 JUNI 1932. I Jaar, in atad I 2 fr. a per poat 16 fr1. a Congo 29 fr, a Frankrijk 2) fr. a Amerika 30 fr. De Poatabonnenten ia Belgie, die ven woonat veranderen, moeten dit aangeven in 't poet- bureel dat ben bedient, en niet ui one. Plakbrieven bij ona gedrukt wordea één maal gratia in ona blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Poatcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor rijne bijdragen. Bijdragen in te lenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloose ingesonden artikel* worden in de acbearmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht oen postzegel voor ent- woord te voegen. Het blad ataat ter beschikking van alwie bet goed meent met het algemeen nut en belang. Per regel 1.00 fr* minimum 3.00 fr. Rouwberichtea 0.8( fr. de regel, met mini' mum van 9.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaaen en Dear- waardere. Voor dik wijls te herbalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. All^ aankondigingen zijn op voorhand te betalen. TE LAUSANNE. Er bestaan vela redenen om van de internationale conferentie te Lausanne resultaten te verwachten, die zich als symptomen van genezing op de kranke menschheid zullen doen gevoelen. Dat zal de eerste keer zijn, en van deze conferentie zal dan getuigd kun nen worden, als van zekere onfeilbare waters en pillen dat zij er eenen pa tient weer bovenop heeft geholpen, die door alle doctoren verlaten was. Tegen zooveel optimisme heeft echter direct al een der leden van de Duitsche afvaardiging, de minister van buiten- landsche zaken, von Neurath gewaar schuwd en daaruit kunnen we alvast leeren, dat de bezwaren die tegen een afdoend accoord te Lausanne zullen worden aangevoerd, ditmaal voorna melijk van Duitsche zijde zullen komen De moeilijkheden op al de vorige conferenties moeilijkheden, die ook tot het mislukken van al deze confe renties hebben geleid bestonden hierin dat de ex-vijanden van Duitsch- land 't maar niet onder elkaar ééns konden worden over het regiem dat aan Duitschland behoorde te worden opgelegd. Thans is de toestand zoo gedraaid dat de gewezen entente-mo- gendheden vrijwel tot 'n overeenstem ming zijn geraakt, maar... dat de Duit- schers hun thans de wet stellen. De afloop van het proces te Lau sanne zal thans niet meer afhangen van de rechtbank, maar van den be klaagde. Het zal den rechters zelfs nog meevallen, als zij er niet op het banks- ken worden gezet. En in de verklaring van von Neu rath dat de optimistische toon in de buitenlandsche pers op geen enkele wijze overeenstemt met den feitlijken ernst van den toestand, hebben wij dan ook vooral een waarschuwing te zien tot hen die hopen, dat het accoord tusschen Herriot en Ramsay Mac Do nald zich thans gemakkelijk uitbreiden zal tot al de deelnemers aan de con ferentie Duitschland ditmaal inbe grepen. In ieder geval zal naar alle Duit sche gedelegeerden, ieder op zijn beurt en op zijn eigen toon verklaard hebben de basis voor zulk een accoord geen andere kunnen zijn, dan de erkenning a priori, dat het Duitsche Rijk voor taan geen Pfenning meer betalen kan en ook niet meer zal betalen. En hebben de ex-geallieerden een maal hun vinger onder dezen eersten tand van het raderwerk gestoken, dan zal heel hun arm er wel doorgaan. Want nadat ze de kwijtschelding hun ner schuld aan den oorlog verkregen zullen hebben, zullen de Duitschers ook ontheven willen worden van Kun ver antwoordelijkheid aan den oorlog, om als logische consequentie daarvan dan weer,hun volkomen gelijkberechtigheid eischen met alle ander landen van de wereld. En in de allereerste plaats dan het rpcht om zjch naar hartelust opnieuw te bewapenen, 1 en einde dan alles wat ze in den oorlog verloren hebben, zelf te kunnen terug nemen, als men het hun niet goedschiks terug geven wil. Maar natuurlijk ontvouwen ze dit schoone programma niet dadelijk zoo ineens. Zij hebben het gedrukt staan op een soort album met stadszichten in harmonika-vorm, waarvan ze slechts blad na blad laten vallen. En op 't eerste blad, dat ze te Lau sanne vertoonen, staat alleen nog maar de kwijtschelding van al hun herstel schulden. Zelfs wij zouden juister zeggen vooral hun nieuw gouvernement begrijpt zeer goed, dat hier geen wa gens voor de paarden gespannen moe- tjm worden, dat er met de grootste omzichtigheid te werk moet worden gegaan, en het heelemaal het moment niet is, om met sabels te rammelen. We mogen ervan denken, dat de generaals, en Junkers die thans Duitsch land dictatoriaal regeeren, zich laten inspireeren door de realpolitiek van Strescmann pakken wat we krijgen kunnen, onverschillig wat voor 'n soort gezicht we daarvoor moeten trekken. En zoo zien we generaal van Schleicher zelf, die, als wurger van het Parlement het voorbeeld van Monk, ten tijde van Cromwell in Engeland, volgen wil, dan wolf bij uinemendheid dus, zich in een schapenvacht hullen. Ondervraagd door een redacteur van de agencle Radio, heeft von Schleicher ongeveer alles tegengesproken wat, in 't binnen- als in 't buitenland zijn tegenstanders van hem vreezen en zijn vrienden van hem verwachten. Als we hem thans gelooven mogen maar daarvoor zullen we liefst op passen is de huidige regeering in Duitschland geen dictatuur, is er geen sprake van dat ooit de kroonprins als regent van 't rijk zou worden aange steld, en is het onzinnig idioot en zot Duitschland ervan te ver denken, dat het een nieuwe oorlog zou wenschen. Generaal Schleicher zeide verder,wel te rekenen op een aanzienlijken aan groei nog van de Hitleriaansche krach ten bij de aanstaande verkiezingen, maar toch gelooft hij niet, dat ze de volstrekte meerderheid in den Rijksdag zullen behalen, en verder drukte hij zijn hoop uit op een een definitieve verzoening en een vruchtbare samen werking met Frankrijk. Om daarvoor het Duitsche volk te winnen, aldus Schleicher, zijn slechts drie dingen noodig ontl asting van Duitschland van de verantwoordelijk heid voor den oorlog, kwijtschelding van alle herstelschulden en afschaffing van de ongelijkheid tusschen Frankrijk en Duitschland, wat betreft de bewa peningen. Dat wil zeggen Erkenning door Frankrijk en de andere geallieerden,dat zij de schuld zijn van den oorlog want ergens moet die schuld toch lig gen en in staat-stelling van Duitsch and om zijn revanche te nemen. Want, zoo ver kunnen Duitschers als von Schleicher de verdenking, als zouden zij nog op een revanche zinnen niet van zich afweren, of toch komt uit al hun schapenvachten direct het tipje van het wolfsoor piepen, zoodra het om Polen gaat. Te Lausanne-zelf hebben bun gede- egeerden, reeds voor de opening der debatten, duidelijk gezegd, dat de Duit schers er niet aan denken, om het Kel- ogg-pact te verloochenen, waarin ze zich verbonden hebben om geen oorlog meer te beginnen tot wijziging van de te Versailles geteekende Westelijke grens van hun Rijk, maar dat men thans niet probeeren moet, hun schul den kwijt te schelden, op voorwaarde dat ze thans ook nog een Oostelijk- Locarno-verdrag zouden teekenen. Dat wil klaar zeggen Zelfs tegen een kwittantie voor al onze oorlogs schulden zullen wij er niet voor te vin den zijn, om te beloven, dat wij niet probeeren zullen, ons door geweld we der meester te maken van de gebieden die wij aan Polen hebben moeten af staan. En... als von Schleicher thans zoo veel prijs hecht aan de vriendschap en de samenwerking met Frankrijk, dan zal 't wel vooral met de hoop zijn, dat rankrijk dan de Polen aan hun lot, en... aan de genade van het herbewa pende Duitschland zou overlaten. Maar zoover zijn we nog niet D. N. G. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EEN SOMBERE STATISTIEK. Kunt gij gelooven dat er, in ons overbeschaafd land, nog menschen van honger sterven Er waren er 4 in 1930 leeren ons de statistieken. Zijn er dan nog immer menschen, die niet weten dat er, al hebben zij geen familie of vrienden, werken en lichamen bestaan, in alle gemeenten, die een korst brood bezorgen aan wie honger heeft In 1930 zijn 947 personen in ons land verdronken en 1.336 andere pleegden zelfmoord. Er waren er nog 184, die slachtoffer werden van een of anderen misdadiger. De auto's die maakten 772 slachtoffers. En 202 nn dere personen verongelukten met an dere voertuigen. In de mijnen had men den dood van 1 1 6 ipenschen te betreuren. lllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllltiilllllllllllllllllllllllllllllllllllH LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HET GETAL CINEMAS. Er werd uitgerekend dat in de we reld 64.000 cinemas bestaan, die a t'hoope beschikken over 30 miljoen zitplaatsen. In Europa staat Duitschland aan den kop met 5.^00 zalen. Kolossaal Dan volgen Engeland met 4.30C zalen Frankrijk met 4.200 Italië met Verleden week dus werd de Con ferentie van Lausanne geopend. De vol gende landen nemen aan deze Confe rentie dekl Engeland, Duitschland, Frankrijk, Italië, Belgie, Japan, Austra- Joego-Slavie, Tsjecho-Slowakije, Polen Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. Op een voorstel van M. Herriot, dat door de Italiaansche afvaardiging ge steund werd, wordt Mac Donald bij handopsteken tot voorzitter der Con ferentie gekozen. Daarna sprak Mac Donald eene lan ge openingsrede uit, waarin hij onder meer zegde De conferentie komt bijeen tijdens de ernstige crisis, welke de wereld ooit in tijd van vrede heeft getroffen. De geheele wereld houdt het oog op ons gevestigd, en heeft nooit eenigerlei in ternationale conferentie zoo dringend resultaten verwacht, welke tot over winning van d'n huidigen noodtoestand cunnen bijdragen. Onlangs heeft de economische Vol- cenbondscommissie ons er van verwit tigd, dat de waarde van den interna tionalen handel thans nog slechts de ïelft, of misschien zelfs nog minder dan de helft beloopt van de waarde in be gin 1929 dat het aantal werkloozen meer dan verdubbeld is, zoodat 20 tot 25 millioen menschen thans zonder werk zijn en dat deze toestand dage- ijks ongunstiger wordt. Ik hecht ei waarde aan den nadruk er op te leg gen, dat men hier te doen heeft met een wereldcatastrophe. De richting der regeering, welke aan het hoofd van een and staat doet daarbij niets ter zake in ieder geval vervalt het land tot ar moede en gaat het inkomen der vol- ten achteruit. De voorzorgsmaatregelen moeten uitgebreid worden, wil men bankroeten vermijden. De levensstandaard, die in overeenstemming is met bet bescha vingspeil, daalt, en de eene staat na den anderen heeft, ten einde zijn finan cies te beschermen, maatregelen moe ten nemen tot beperking van den han del met het buitenland, welke onver mijdelijk ertoe hebben bijgedragen, dat de toestand, waarin de volken zich be vinden, nog ernstiger is geworden. Het Moratorium tijdelijk verlengd Mac Donald gaf vervolgens lezing van een verklaring, die door de verte- tegenwoordigers van Engeland, Frank rijk, Italië, Belgie en Japan werd ge- teekend. Deze luidt als volgt Diep doordrongen van den ernst der economische en financieele gevaren die de wereld bedreigen en van het dringend karakter van het vraagstuk dat de conferentie van Lausanne heeft op te lossen diep overtuigd, dat dit vraagstuk een definitieve oplossing ver- eischt, die van invloed is op, de ver- aetering van den toestand in Europa en dat naar deze pplossing zonder ver wijl, zonder onderbreking moet wor den gestreefd, ten einde verwezenlijkt te worden in het kader van een uni- verseele regeling gezien het feit, dat zekere Herstel- en oorlogsschuldbeta lingen op I Juli aanst. vervallen zijn de ondergeteekende regeeringen van meening, dat, zonder vooruit te loo- pen op de oplossingen, die later ge vonden kunnen worden, het verrichten der herstel- of oorlogsschuldbetalingen waarop de deelnemende regeeringen recht hebben, voor den duur der con ferentie moeten worden uitgesteld. De regeeringen beoogen hiermede het de conferentie mogelijk te maken haar werk ononderbroken voort te zet ten en spreken den wensch uit, dat zij haar arbeid in zoo kort ngogelijken tijd zal voltooien. Zij zijn het er over eens, dat de koers van de zich op de markt bevindende leeningen door dit besluit niet wordt getroffen. De ondergetee kende regeeringen verklaren, dat zij voor haar deel bereid zijn overeen komstig dit accoord te handelen en de andere schuldeischer-regeeringen, die aan de conferentie deelnemen, pit zul len nopdigen dezelfde ftpuding aan te nejpen, Rede van Rijkskanselier von Papen Alsdan kwam de Duitsche Rijkskan selier von Papen aan het woord en gaf een uitgeleiden yitleg over den toe- stgncl van Duitschland, dien hij als erbarmelijk uitgaf. Rede van M. Herriot, Onmiddellijk na von Papen nam M. Herriot, namens Frankrijk het woorc en zegde onder ander het volgende Trouwens, het schuldenvraagstuk raakt nog andere landen dan Frankrijk en Duitschland (hierbij doet Herriot teeken aan minister Hymans, die toe stemmend knikt). Een eventueele schrapping zou vele landen doodelijk treffen, zooals Yougo- Slavie. Wij moeten komen tot een plan voor algeheel herstel Frankrijk heeft geen speciaal plan, wel ideeën wij moeten echter zoo snel mogelijk teza men een plan opmaken. De schulden kwestie sticht verwarring over heel de wereld, en moet dus opgelost worden. Geen politieke vrede zonder econo- mischen vrede, maar geen economi sche vrede zonder politieke vrede. Die twee problemen gaan hand in hand. Wij verdedigen de belangen van Frank rijk in het kader der Europeesche be langen wij eischen slechts voor de Fransche Republiek een deel op van het recht dat wijzelven aan eiken staat willen toekennen. Verklaring van M. Renkin. De Belgische minister drukte zich in volgende woorden uit Wij waren gelukkig heden ten al len kante te hooren wijzen op de nood zakelijkheid tijdens deze conferentie naar oplossingen te zoeken bestemd om het herstel van het economische leven van de wereld te verzekeren. Moest de diepe wanorde waarin wij le ven voortduren dan voerde zij naar rampen. Wij hebben graag deel genomen aan de verklaring waarvan onze doorluch tige voorzitter lezing gegeven heeft bij den aanvang der zitting en die zich rechtstreeks bezielt van de besluiten van de deskundigen te Basel. Wij mogen de toekomst niet ver- waarloozen, noch den terugkeer naar den normalen toestand met het oog waarop een bepaaldelijke regeling moet gevonden worden. De Belgische afvaardiging gaat tot die besprekingen over onder den in vloed van een dubbele bezorgdheid De eerste heeft betrekkingen op on ze eigen belangen, zonder den kommer voor den eerbied der rechten, die ten onzen opzichte internationale overeen komsten vastleggen en waarop het e- venwicht onzer openbare financies steunt. Reeds een jaar geleden al, sloten wij ons uit solidariteit aan bij het voorstel van den voorzitter der Vereenigde- Staten om de betalingen voor al de intergouvernementeele schulden voor een jaar te schorsen, had de regeering er aan gehouden te verklaren dat Bel gie een niet vervalbaar recht behield op het herstel van de schade die het leed. Dit recht werd bij overeenstemming aller belanghebbende landen erkend als een der fondamenteele voorwaar den voor het herstel van den vrede, en niemand betwistte ooit den bijzon deren toestand dien Belgie er door creeg. De algeheele opheffing der intergou vernementeele schulden sleepte noch tans voor ons bijzonder schadewekken- de gevolgen na zich. De schrapping der oorlogsschulden is voor ons onmogelijk, daar zij vree- selijk zware lasten aan ons land zou op eggen precies op een oogenblik dat onze nationale financies meer bedreigd zijn dan ooit. De Belgische afvaardiging is echter t'accoord om een gemeenschappelijke nieuwe regeling der oor'ogsschulden aan te gaan, volgens de mogelijkheden die de wereldeconomie thans biedt en in overeenstemming met de besluiten van Basel. De regeling van de oorlogs schulden z$l dan slechts heilzaam wer ken, wanneer zij eerlijk en rechtvaar dig geschiedt. Wij wenschen op die basis een terugkeer der welvaart. Minder goede stemming. Maandag avond was de stemming te Lausanne minder goed geworden. In werkelijkheid is de ontmoeting van Maandag tusschen MM. Mac Donald en Herriqt onaangenaam verloopen en de Fransche minister zag er somber uit.Hel ging daarbij in de eerste plaats om de herstelkwestie, welke voor de Fransche begrooting een faktor is van eersten rang en te Parijs werd M. Herriot de grootste voorzichtigheid aanbevolen om 't financieele evenwicht van Frank rijk te vrijwaren. Een dagbladschrijver vroeg aan M om 2 Zi uur namiddag sa—«MM Herriot wat er te denken was van het opgerezen geschil tusschen de Fransche en Engelsch afvaardigingen. M. Herriot haalde daarop uit zijn tesch een doku- rnent en gaf lezing van een stuk, waar uit blijkt dat het saldo van Frankrijk in de herstellingen 359 milj. goudmark bedraagt, tegen 60 miljoen aan Enge land, 68 miljoen aan Belgie, 35 miljoen aan Joegoslavië. De Fransche minister beweerde dat het verschil van die cij fers alleen de wrijving uitlegt welke tusschen de afvaardigingen zou kunnen bestaan. M. Flerriot heeft aan de leden van zijn afvaardiging verklaard Liever dan toe te geven inzake de herstellin gen zal ik de konferencie van Lausan ne verlaten EEN FRANSCH PLAN. De Duitschers zouden gedurende één of twee jaar geen betalingen in geld meer te doen hebben. De Franschen, gesteund door de Bel gen, zijn van zin ter Conferentie een voorstel in te dienen dat hierop neer- comt, dat de herstelbetalingen niet ïa- dikaal geschrapt worden. Niet alleen Duitschland moet geholpen Worden, maar ook de andere Staten van Mid den-Europa. De regeling van het her- stelvraagstuk moet gepaard gaan met een nieuwe inrichting van Europa. Volgens het Fransche plan zouden de Duitschers gedurende een of twee jaar geen betalingen meer in geld te doen hebben. Maar de leveringen in natura, op rekening van het herstel, zouden voortgezet worden. Alzoo zou Duitschland toch min of meer vrijge steld worden van uitkeeringen te doen, volgens den wensch der Engelschen. Vlaar aan de Vereenigde-Staten zou gevraagd worden, dat ze dezelfde op offering zouden doen tegenover hun luropeesche schuldenaars. Bij den terugkeer tot een normaal ekonomisch leven, zou Frankrijk geens zins de strikte uitvoering van het Youn- plan vragen. De Duitsche herstelver plichtingen zouden gehandhaafd, doch aangepast worden aan den nieuwen toestand. Duitschland zou in elk geval alsdan in staat zijn zeker stortingen te doen en men zou alleen vast te stellen lebben onder welken vorm en voor welk bedrag. De aldus ontvangen som men zouden voor de twee derden naar de Vereenigde Staten gaan, in betaling van de oorlogsschulden de rest zou verdeeld worden onder de Europeesche schuldeischers van Duitschland volgens het Spa-percent, te weten 52 ten hon derd aan Frankrijk, 22 ten honderd aan Engeland, 1 0 ten honderd aan Ita lië, 8 ten honderd aan Belgie en de overblijvende 8 ten honderd aan de andere gewezen geallieerde landen. DE WERKLOOZEN IN FRANKRIJK Het Huis G. DUPONT-QUAGHE- BEUR,Yperstraat, 2, Poperinghe, heeft de eer zijn talrijke kliënten ter kennis te brengen dat het zijn afdeeling HOR LOGERIE overgelaten heeft aan de zoon S. DUPONT-RAPPELET.Yper- straat, 85, Poperinghe. Het Huis heeft echter, als voorheen, een allerschoonste keus in JUWEELEN en ZILVERWERK. Alle herstellingen en veranderingen aan juweelen worden, zooals vroeger, met de meeste zorg uitgevoerd en in den kortst mogelijken tijd afgemaakt Voor de grootste en schoonste keus JUWEELEN en ZILVERWERK, kan men zich gerust wenden tot het Huis G. DUPONT-QUAGHEBEUR, Yperstraat, 2, Poperinghe (bij de Post) DRINKT MAS-CAR BIER Het zal waarschijnlijk wel interessee ren, hoe het in Frankrijk met den werk- loozensteun gesteld is, na de schitte rende overwinning, die de «democra tie» er behaald heeft op de «reactie». De radikaal-socialistische minister h. Dalimier, heeft er de felste verscher ping op de controol over de werkloo zen voorgeschreven, en het resultaat in de eerste week was reeds dat er 13.1 62 personen van de lijst der doppers wer den geschrapt En, fier op dezen buit van zijn eer ste jacht, doet de radicaal-socialistische minister aankondigen, dat deze actie over heel het Fransche grondgebied met de grootste krachtdadigheid zal worden voortgezet Leening der Verwoeste Gewesten Leening 5 t. h. 1923. TREKKING VAN 20 JUNI. Maandag morgen ten 10 uur heeft de I 09" trekking plaats gehad der lee ning van oorlogsschade 5 p.h. 1923. De uilslag is S.324.494 n.5 uitk. met 1.000.000 fr. S.360.554 n.5 uitk. met 100.000 fr. S. 168.740 n. 1 uitk. met 50.000 fr. S. 189.449 n.2 uitk. met 50.000 fr. S. 319854 n. 1 uitk. met 50.000 fr. De andere nummers van die series zijn uitbetaalbaar met 550 frank. De bliksem op een Historisch Kasteel. De bliksem is gevallen op het kas teel van Mirabeau, te Beauregard-l'E- vêque (Frankrijk). Dit geschiedkundig gebouw werd de prooi der vlammen. Wielrijder onder trein vermorzeld. Na hunne aankoopen gedaan te heb ben in de Hallen van Rijssel, kwamen M. R. Fleury en zijn 1 5-jarigen zoon per rijwiel terug. Daar M. Fleury nog eene boodschap moest doen te Roncin nam de zoon een korteren weg. Aan den barreel I 2 I gekomen, waarvan de sluitboom eenigszins opgelicht was om voetgangers door te laten, stapte M. Fleury van zijn velo en wilde over de spoorbaan gaan. Hij werd verrast door een Belgische bedevaartstrein uit Lour- des en letterlijk vermorzeld. Armen en beenen waren afgereden en er bleef nog slechts eene bloedige romp en een onkennelijk hoofd over. De trein stopte en de gendarmerie van Rijssel werd verwittigd en kwam een onderzoek instellen. Op 't oogen blik dat de trein aankwam was de barreelwachter in zijn kabien gegaan om het uur van den treindoortocht na te zien. Toen de man terug buiten kwam, zag hij M. Fleury onder de lo- komotief verdwijnen. Aardewerker door gas verstikt. Te Boulogne-Billancourt daalde de aardewerker Charles Pattyn, 35 jaar oud, in een zeven meters diepen put, waar 1 m. 50 water stond, om een elek- trieke kabel af te snijden. Door gas- uitwaseming ongesteld geworden, deed hij zich ophalen, doch nauwelijks was hij aan de oppervlakte of hij viel ach terover in den put. De ongelukkige werd eenige stonden later uit den put gehaald, maar hij stierf toen men met hem in het gasthuis kwam.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1