Officieele PAARDENKOERSEN Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Zonneslag F»UROL INHULDIGING van Hei SflJiflTOMliPl SI. IDESBHLD op Pet Kasteelde lovie door Hare Majesteit de KONINGIN. A I Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Ypeistrut, 2, POPERINGHE. POPEBINaHE - Kennis-Dinsdag 5 Juli 1932, op den Hippodroom der Groote HeerlijkheidW oestensteenweg 25.000 Frank PRIJZEN .TWAALFDE JAAR. NUMMER 27. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 3 JULI 1932. abonnementen I Postcbeckrekening N' 48459. Telafoan 100 De Ilerslelconferentie van Lausanne. 'n Zweepslag op de Conferentie V oor de rest wil elke mogendheid wel datgene uit het plan van Hoover goedkeuren, dat het zelf niet zoo direct noodig heeft en zoo laat het zich bij voorbeeld gemakkelijk explikeeren, dal Engeland, hetwelk altijd het ergst door duikbooten bedreigd zal zijn, geen be zwaar maakt tegen de afschaffing van cl it wapen, terwijl Frankrijk, dat alt» jc het eerst een aanval te land zal te duchten hebben, niet te spreken is over de beperking van zijn tanks en z-jn zwaar geschut. Aan dat andere gróote bezwaar nog in zijn voorstel president Hoover LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE BEZ lIMGhXGEJY. DRINKT MAS-CAR BIER stad poperinghe. VERSLAG DER OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD DE INDEX-GETALLEN. 01' /OM)AO 17 .IV1.1 1932, 3 uur Toegang Vrij dien namiddag. Concerten in Open Lucht. 111 Paardea zijn ingeschreven, waaronder de beste Belgische, Fransche en Amerlkaansche Paarden. (vervolg op 2' blad*.) 1 Jaar, in stad 12 fr. par post 16 fr! Conga 23 fr. Frankrijk 23 fr. Amerika 30 fr; AZET VAN POPERINGHE Mi.N ABONNEERT Opj q0 p0.tabonnenten in Balgia, die van woonst I veranderen, moeten dit aangeven in 't post- ALLE BELGISCHE I bureel dal ken bedient, en niet aan sas. POSTKANTOOREN Plakbrieven bij ons gedrukt worde» één maal gratis in ons blad orsrgsaonisa. jV I Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen ia ta cendan 1 tegen den Dondardag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. -SXft I Da aatmloou ingazonden artikels worden in de scheurmand gegooid. geanemaaaaaaBBaB Bij elk acbrijven naar inlicbtiagaa, wordt men beleefd verzocht eea poataegel voor ant woord to voegen. Het blad ataat ter beachikking van alwia het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr; minimum 3.00 fr. <e>1 Rouwberichtea 0.S1 fr. da regel, mat mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaaen an Dear- waardera. Vo»z dik wijl. ta herhalen raki* men, prijzen volgens overeenkomat. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Wie tegenwoordig klaagt, dat het toch zoo jammer is, dat er maar geen eensgezindheid, geen samenwerking, geen verbroedering onder de menschen komen wil, die meent het altijd zoo dat het jammer is, dat allen andere menschen op aarde, en in het bijzonder zijn directe tegenstrevers dan, het niet ééns kunnen worden met hem. War»t hij heeft het goed voor. Hij heeft het gezond verstand in pacht. Iedereen heeft het hem maar naar den zin te maken en zich onvoorwaardelijk aan te sluiten bij zijn opvattingen en zijn opinies en... de wereld is uit de mizerie. Deze opmerking geldt evenzeer voor de Staten en de gouvernementen als voor de partijen en de individuen. En bet is dus zoo'n wonder niet, als de conferenties,waarop alle deelnemers verschijnen met het voornemen om de anderen voor hun zienswijze te win nen,zonder eenigen lust om zich,op hun beurt, door de anderen te laten over tuigen, mislukten. 1 Iet groot ongeluk van de doodzieke wereld ligt hem hierin dat ieder land. iedere burger van ieder land, alle voor stellen die gedaan worden tot gemeen schappelijke genezing, niet beschouwen bunnen van uit de hoogte, in vogel, vlucht, over alle grenzen en hagen heen maar slechts van uit het hoekje waarin zijzelven zitten. L.aat iemand met een oplossing voor den dag komen direct zal elkeen in de internationale diplomatie en in de pers zich de vraag stellen V/elk voor deel is hiervan voor ons te verhopen, of welk nadeel te duchten E.n wie zóó redeneeren, die zijn dan nog het meest te goeder trouw. Er zul len er wel minstens evenveel zijn, die c!e kwestie omdraaien en hun eerste be langstelling over hebben voor het kwaad en het nadeel dat hun directe tegenpartijen en concurrenten van deze oplossing zouden kunnen ondervinden. Van deze stelling moeten we uitgaan om de zoover-uiteenloopende gevoe lens te verklaren, waarmee in de ver schillende landen het ontwapenings voorstel van president Hoover op het oogenblik beoordeeld wordt. Het kan ons op geen enkele plaats voorkomen, alsof men er het algemeen belang van de wereld voorop zou stel len. Zelfs niet daar, waar men zijn schier onvoorwaardelijke instemming met Hoover's plan betuigt. En dan be doelen we vooreerst in Italië en in So- viet-Rusland. Want welk is de reden die het won der bewerkt, dat Mussolini thans door alle socialistische en communistische elementen moet worden toegejuicht Zeer eenvoudig deze, dat, door de toepassing van Hoover's voorstel, het welk de vermindering met een derde deel van alle bewapeningen, te land als Ier zee, voorziet, Italië de zoozeer be lt achte krachtgelijkheid met Frankrijk op de Middellandsche Zee bereiken zou, zonder nog een lire meer voor zijn vloot te moeten uitgeven. En, aks de Soviets het voorstel van 1 loover toejuichen, dan is 't natuurlijk omdat ze er een krachtigen stap in zien naar de totale ontwapening van Euro pa, waarvoor zij zeggen, te ijveren terwijl ze 't sterkste leger van heel de wereld op de been houden En, al zou Hoover's voorstel natuur lijk voor gevolg moeten hebben, dat ook de Vereenigde Staten bun zee- sirijdkrachten met een derde zouden moeten verminderen, toch schijnt deze beperking de Japanners nog niet groot genoeg te zijn, om hen ook tot een ver kleining van hun oorlogsvloot in de zelfde verhouding te doen besluiten want de eerste reactie te Tokio tegen het plan van den Amerikaanschen pre 8Ïdent is reeds een krachtig-afwerenc gebaar. niet spreekt over wat er door de Euro peesche naties aan zijn plan zal te ver dienen zijn, niet zegt, dat Amerika hen hiervoor beloonen zal door zijn schuld vorderingen op Europa te verminderen of er totaal vanaf te zien, bezwaar dat vooral in Frankrijk geopperd wordt behoeven we nu niet zulk een groot belang te hechten. Het mag als vanzelfsprekend worden beschouwd, dat de vermindering met een derde van de bewapening en bijgevolg ook van de budgetten voor de bewapeningen hier door de Ver eenigde Staten gesteld wordt als con ditie voor een aanzienlijke verlichting van de oorlogsschulden. En we hebben hierbij alle redenen om te vreezen, dat de Vereenigde Sta ten hiermee een uiterste poging bedoe len om Europa tfit het moeras te trek ken, op zoo'n manier dan dat zij, moes ten wij hier op het Oude Werelddeel nu nog niet het middel vinden om ein delijk tot een accoord te komen, Ame rika zijn handen van ons zou kunnen aftrekken en ze, met het bewustzijn van den volbrachten plicht... in onschuld wasschen. En in deze laatste overweging glimt tenslotte toch nog een lichtje van hoop want nu het duidelijk is dat na de ver werping zonder meer van Hoovers plan de conferentie te Lausanne als volsla gen mislukt zou moeten worden be schouwd, is het zeer twijfelachtig, of zelfs de meest weerspannige deelne mers eraan, die thans de Franschen zijn, zich met de verantwoordelijkheid voor deze mislukking zullen willen doen beladen. Om te kunnen begrijpen, dat Frank rijk zich direct schrap zet tegen het voorstel van Hoover, moet men beden ken, dat het oogenblik allerminst ge schikt is om de Fransche Natie zonder meer een nieuwen toestand te doen aan vaarden waardoor de afstand tusschen raar bewapening en deze van Duitsch- and aanzienlijk zou worden ingekort. Inderdaad hooren we het Duitsche ■?ijk juist op deze dagen geducht met zijn wapens rammelen, wat al een zeer weinig passende begeleiding is voor den vredelievenden toon, dien zijn nieuwen Rijkskanselier te Lausan ne aanslaat. We doelen hier nog niet zoo direct op het intrekken van het uniformver bod in Duitschland en de ware mo- silisaties, waartoe deze capitulatie van dindenburg voor de Hitlerianen reeds aanleiding geeft. Dat zijn allemaal nog slechts revan che-operaties in theorie. Practisch treden de Duitschers met oorlogsbedreiging op te Dantzig, waai ze met hun kruisers en torpedojagers een vlootdemonstratie hielden, die een verrasende overeenkomst vertoont met ret beruchte bezoek van den «Panther» met den Keizer aan boord, te Agadir. Want deze demonstratie heeft na tuurlijk geen andere bedoeling dan de Polen uit te tarten, en de conferentie te Lausanne goed te doen begrijpen, dat Duitschland nooit berusten zal in het voortbestaan van den Poolschen corridor en zich voorbereidt om dit Poolsche grondgebied desnoods door geweld opnieuw aan Polen te ont wringen. En, over het hoofd van Polen heen, beteekent deze Vlootdemonstratie te Dantzig dus niets minder noch meer dan een uitdaging tot Frankrijk, en over Frankrijks hoofd heen dan.,, tot heel den Volkenbond. N.C.. Illll!llll!lllllllllll!ll!llllllllllllll!lll!llllllllllllll!llllll!llllllllllllllllllllll 'dlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllillllilillllllllll EEN WONDER UURWERK TE MESSINA. Voor- de kathedraal van Messina (Italië) wordt een uurwerk vervaardigt dat de Italiaansche bladen een won derwerk noemen. Bronzen figuren, onder meer de jaar getijd.en verbeeldend, zullen de dagen der week aankondigen. Een kraaiende haan zal den nieuwen dag begroeten terwijl het middaguur door een brul lenden leeuw wordt aangezegd. Twee vrouwenfiguren verbeelden de boevin nen die in vroeger eeuwen door haar waarschuwing de stad van een over rompeling hebben gered zij roepen met luider stem de uren van den dag De klok zal buiten dit alles ook nog den stand der maan, de positie der sterren en het tijdstip van eb en vloec aangeven. Iedereen voelt dat de Belgische te- geering, onder den drang van het de magogisch opbod en de politieke heb zucht, de openbare uitgaven in zulke mate heeft gedreven, dat deze verre alle economische mogelijkheden van ons land overtreffen. De uitslagen doen zich iederen dag al erger gevoelen. Indien ons volk niet begrijpen wil, dat het geld voor de Staatsuitgaven alleen slechts kan genomen worden uit de zakken van de lastenbetalers, wier betalingsvermogen iederen dag vermindert, zitten wij in gevaar van geheel en gansch ten onder te gaan. Ernstige bezuinigingen kunnen den toestand nog redden. Om die bezuini gingen door te drijven is er krachtda digheid noodig, niet alleen tegen het ingewikkelde raderwerk van onze ad ministratie, maar ook en vooral tegen de demagogische strekkingen van veel onzer politiekers. Wie den weg der bezuinigingen op wil, zal ongetwijfeld de ongunst van het demagogisch gedeelte onzer bevol king op zich trekken, maar hij zal van den anderen kant mogen rekenen op de medewerking van de gezonde en openbare meening, die maar al te wel gevoelt dat inkrimpingen noodzakelijk zijn om den algemeenen ondergang te vermijden. Er valt dus te kiezen tusschen de ongunst der roode en gele bolchevisten met den terugkeer tot onzen vorigen welstand, ofwel de gunst der roode en gele troebelwatervisschers met onzen onvermijdelijken ondergang. Aan mannen van goeden wil ont- 3reekt het niet, maar hebben wij in onze regeering de mannen met de noo- dige krachtdadigheid Een volk heeft de regeering die het verdient. Aan ons dus een krachtda dige regeering te verdienen door onze eigene houding, door onze werking en door onzen wil. Stukloopen vari Huid en Voeten en Stukzitten bij Wielrijden verzacht on genaast Pao» 4 cq 7' Prjnk In illt Apotheken lllllllllllllll!llllllllllll!llll!lllllllllllllll!l!lllll!lllllll!ilililllli!!IIIIIIIIIIL> DE CRISISTIJDEN. Zou er mogelijkheid bestaan den duur der huidige crisis te voorzien als men zich steunt op de voorgaande ert- sistijdperken Voor wat de Vereenigde Staten be treft, ziehier hoelang de meest nabij iggende crississen duurden 1884-86 31 maanden 1893-99 67 maanden. 1907-08 19 maanden. 1914-15 22 maanden. 1921-22 23 maanden, 1929-32 reeds 30 maanden. De crisis deed zich op de ergste wij ze gevoelen gedurende de volgende tijdperken 1884-85 1895-98 1907-08 1914-15 1921-22 1929-32 van VRIJDAG 24 JUNI 1932, om 5 uur 20 maanden. 28 maanden. 1 1 maanden. 7 maanden. 1 3 maanden, reeds 23 maanden. Illllllllllllllllllllillllllllllllllilillllilllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllll De index-getallen vastgesteld op 1 5 Juni geven in het algemeen een lichte daling op tegenover die van de vorige maand, zooals men uit de volgende lijst kan zien Juni Mei Rijk 708 712 Antwerpen en omgeving 743 746 Brussel en omgeving 746 748 Gent en omgeving 684 683 Luik en omgeving 677 683 Pronvincie Antwerpen 723 726 Provincie Braband 715 717 West-Vlaanderen 712 713 Oost-Vlaanderen 693 693 Henegovtwen 72 3 725 Luik 681 688 Limburg 714 715 Luxemburg 704 718 Namen 706 710 De stabilisatie index voor het Rijk bedraagt 90.2. Op gestelde uur opent de K. Burgemeester Lahaye de vergadering. Afwezig Schepen Gombert en de raadsleden Devos, Lefebvre en Verbeke. Raadsleden Liétaert en Carpen "tier treden de zaal binnen bij het bespreken van het Derde Punt van het dagorde. 1. Goedkeuring van het Proces-Verbaal der laatste zitting. De heer Secretaris geeft lezing van het ver slag der vorige zitting, dat zonder opmerkin gen goedgekeurd wordt. 2. Goedkeuring van de Begrooting der Staatsmiddelbare Jongensschool voor 1933. ONTVANGSTEN 407.250.00 fr. Ontvangsten van den Staat 391.750.00 Ontvangsten van de Stad 15.500 00 UITGAVEN 407.250.00 Toelage van den Staat 391.750.00 Toelage van de Stad 15.500.00 Goedgekeurd mits de onthouding der HH. Brutsaert en Desmytter. 3. Wijziging aan het Gemeenteregle ment op het Keuren en Wegen der Hop. H. Burgemeester. Ieder raadslid heeft een ontwerp van nieuw reglement ontvangen ten einde voorafgaandelijk aan deze zitt-ng, dit punt van het dagorde in te studeeren, om het met kennis van zaken daarna te kun nen bespreken. Er zal dus ervan lezing gege ven worden en ieder artikel dat tot geene aanmerking aanleiding geeft zal aanzien wor den als definitief aangenomen. (Tot betere inlichting onzer lezers geven wij hier het Nieuw Reglement zooals het ge stemd wierd.) REGLEMENT OP HET KEUREN EN WEGEN DER HOPPE ART. I. - Het Bureel van Keuren, On derzoek en Wegen der hop, is uit vijf keur ders samengesteld, waarbij een weger wordt ge\ oegd. Er zullen hun twee bijgevoegde keurders aangevoegd worden met recht van vervan ging in geval van ziekte of wettig belet, en met recht van opvolging. Allen moeten Belg zijn, meerderjarig en te Poperinghe gehuisvest zij mogen noch bloedverwant noch aangetrouwd zijn, tot den vierden graad medebegrepen, Geene leden van het bureel zullen recht streeks noch bedektelijk het beroep mogen uitoefenen van koopman of makelaar in hop pe, of van herbergier. ART. 2. - De hoppekeurders en bijge voegde keurders zijn door den Gemeente raad benoemd, op twee drievoudige naam lijsten van kandidaten de eene door het Bu reel van Keuring, de andere door het Colle ge van Burgemeester en Schepenen aange boden. De kandidaten op de eene lijst gebracht, mogen het insgelijks op de andere lijst zijn. De hoppekeurders zijn voor vijf jaar be noemd zij mogen herkozen zijn het jaar van hunnen uitgang. De vernieuwing zal bij vijfden geschieden volgens het uitgqngsortle, vastgesteld bij be raadslaging van den gemeenteraad. De Weger is cfoor den Gemeenteraad be noemd. De bijgevoegde keurders worden ook voor vijf jaar benoemd- ln geval van ziekte, wettig belet of overmaat van werk, zal de weger vervangen worden af geholpen zijn door een der keurders. Alvorens in bediening te treden zullen al de leden van het Bureel, en de Weger, in handen van den Burgemeester, den door de wet voorschreven eed afleggen. In geval van duidelijke onbevoegdheid ol ook nog in geval van oneerlijke handelwijze of verlies hunner burgerlijke rechten, heeft het College van Burgemeester en Schepenen het recht onmiddellijk de betrokken keurder >f weger af te zetten. Op dezelfde manier als hierboven aange duid zal de gemeenteraad in de vervanging er van voorzien binnen de veertien dagen. ART. 3. De bevoegdheidsrechten van het Bureel zijn I" Het jaar van opbrengst der hop vast te stellen, de hoedanigheid derzelve na te zien en te bepalen, 2" Het gewicht van elke baal vast te stel len, 3" De baal met een volgnummer te teeke nen en het hierna beschreven lood er aan vast te maken, en op den naad der baal een bijmerk te slaan, dat de wapens der stad Poperinghe verbeeldt met de inschrijving Poperinghe Stad of Poperinghe dorpen 4" Voor elke baal een gestempeld schaal biljet af te leveren door twee hoppekeurders alsmede door den beëedigden weger, onder teekend. Het kenmerk in lood is doorstoken met eenen draad, die, aan den naad van het hoofd der baal, de twee uiteinden grijpt van het lijnwaad, hetwelk uit één stuk moet zijn. De ze draad zal in het binnenste van het lood geknoopt zijn dit lood draagt voor de hop van Poperinghe grondgebied, op den eenen kant, met een cirkel omlijst, het wapen der stad, en op den anderen kant, ook met een cirkel omlijst, van boven de woorden Po peringhe (stad) J>, van onder het woord Hop en in het midden het jaar van den oogst voor de hop der buitengemeenten draagt het lood, op den eenen kant, met een driehoek, on\lij«(, het syapen der «tad Po peringhe, en, op den anderen kant. ook met een driehoek omlijst, v^n boven de woorden Poperinghe (dorpen) van onder het woord Hop en in het midden het jaar van den oogst. De prima hop za) gemerkt ïijn doordien de cirkel of driehoek met lauweren omkranst is en dat het woord Hop voorafgegaan is van het woord Prima Het lood zal vastgehecht en het kenmerk ingedrukt worden bij middel van een plet getuig, zoodat er geen verandering kan i,e beuren zonder het lood af te breken. om 2 1/2 uur namiddag Dit jaar opnieuw gaan onze reeds zoo befaamde paardenkoersen een be langrijk succes te gemoet. Niet min dan 1 1 1 paarden staan voor de verschillen de koersen ingeschreven. Het worden dus de belangrijkste koersen van het and. Ziehier de lijst der ingeschreven paarden PRIJS ASTRE RADIEUX, 3 1 ingeschreven Paarden. Daisy, Eole, Gaby Belwin, l'E- toil, Krémène, Frère Léon, Jeunette, K'ss, Charlotte II, Equateur, Eole XI, Miss Illinois, Fille de l'Oise, Gilliath, Echo C. II, Kobe, Esquennois, Katrien, Glaneuse V, Grelon, Gaulois, Iradelle, X. Désirée, Calumet Charm, Calumet Abbie, Hippophoe, Kameroen, Ro- xana, Helder, Jacques, Fleur d'Epine. PRIJS GORA TODD, 1 I ingeschrevene Paarden. Last Chance, Kissy Bell, Kina, Lion d'Or, John Miss, Kate, Laddy Ketty, Israel, Koenigsberg, John Mondale, Juturne. PRIJS FILLE DE L'OISE, 34 ingeschreven Paarden. Dora du Perron, Jonquille, Ki- ribelli, Hilarius, Kamargo, Gazelle, Gamin ëJllllllllllllllllllllllllllllltll!lllllllllll!ll!l!lllllllllillll!lllllllll!!lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllttlllllllllllllilll!lljlllllltlljlillil!lltiliiiife d'Auweghem, Géo, Habile, Hors d'oeuvre, Diablotin, Garnement, Trangipane, Hardie, Corail, Bandit II, Peter Boy, Rose Eellen, Jovial, Dolly Ship, Gora Todd, Jaseuse, Bal samine, Jarretelle, Caprice II, Glaneuse, Du- chesse d'Artois, Gessier II, Cambrai, Bonne Aubaine, Karkatoa, Grand Due V, Gert S.. Jane Ortolan. PRIJS DORA DU PERRON, I 6 ingeschre ven Paarden. Fox Trott, Heldenkroon, Fleurie, ingara, Faucheuae, Jumper, Hardie, Krabor, Icone, Glown, Helder, Isolée, I. Ca- mélie, Dempsey Swing, Jean Raid, I lappy Star. PRIJS EPHORIE, 19 ingeschreven Paar den. lota. Sue Hanover, Jumper, Eclair II, Bar-Tout, Senator Baker, Kraber, Lucien, Ivon the Great, Guldenkroon, Jumondal, Eric Frisco, H. C. Azoff, 1. Camélie, Impario, Con- dé sur Sarthe, Lehig Volo, Happy Star, Velours. Mocht het weder meevallen, dan krioelt het van volk op onze paardan- koersen Voor iedere haal is bij verplichting een schaalbiljet of keurbiljet gevoegd, in de Vlaamsche of de Fransche taal opgesteld volgens keus van den handelaar, dat den stempel der stad draagt, hetzelfde ordenum mer als dit op de baal gezet, het jaar an opbrengst, het gewicht der geperste hoppe, de datum van het wegen, en de bekomene rangschikking. Voor de hop der omliggende dorpen zijn de woorden Hop van Poperinghe stad Houblon de Poperinghe ville vervan gen door de woorden Hop van Poperinghe Dorpen Houblon de Poperinghe vil lages Voor de hop van goede, gewone kwaliteit is het schaalbiljet wit met zwarten inkt ge drukt, voor de prima-hop is het schaalbiljet rood ook met zwarten inkt gedrukt. De bereiding van hoppe in min of meer losse ongeperste ronde balen wordt niet meer aanvaard, het vervaardigen van geperste, vierkante of ronde balen waaronder poketten wordt alleenlijk toegelaten. ART. 4. Het Bureel van Keuring, om op een geldige wijze te werken moet uit drie zijner leden samengesteld zijn. In geval van twijfel of betwisting zullen alle de in bedie ning zijnde hoppekeurders vergaderen. Geen keurder zal mogen medewerken aan de keuring van zijn eigen gewas, noch van dit zijner bloedverwanten of aangetrouwden, tot den vierden graad inbegrepen. Het orde van inbalen der losse hop bij den kweeker zoowel van stad of dorp zal door den keurraad geregeld worden, het orde van wegen zal door den beëedigden weger bepaald worden. Ingeval van wettig belet van een of meer der titularissen zullen de keurders door de bijgevoegde keurders vervangen worden. ART. 5. Om de keuring en bet lood te bekomen moet de hop van Poperinghe en omliggende gemeenten (Arrondissemen ten Yper en Veurne) I Voortkomen van het laatste gew^s 2) In de openbare Weegschaal recht streeks geleverd worden doo,r den kweeker, die gehouden is zich i$ persoon of door -en gevolmachtigde, aan te bieden, en vóór de hoppekeurders den oorsprong, de afkomst en het jaar van gewas der aangeboden hop te bevestigen 3) ln de openbare Weegschaal voorbereid en door de Stadspers ingehaald zijn. ART. 6. a) Om het lood te bekomen moet de h<y> zijn van goede, heerlijke hoe danigheid wel geplukt en goed gedroogd, zuiver van reuk en onvervalscht. b) Om als prima-hop te kunnen geklas seerd worden en het desbetreffende lood te bekomen, moet de hop I Rijp en bel per bel geplukt zijn 2) Vrij zijn van zaad (t.t.z. doorgaans niet meer dan I zaad bevatten) 3) Goed gedroogd zijn (t.t.z. niet min dan 9 en niet meer dan 12 water be vatten). De graat moet houtachtig zijn. Geen vuur- noch solferreuk bezitten en vrij zijn van alle andere slechte geuren 4) Gezond zijn van kleur (geen ziekte noch bederf vertoonen) 5) Vóór 31 December van 't oogstjaar ter keuring aangeboden, ingehaald en ge perst zijn. Ten einde de werking van den Keurraad ter stedelijke Hoppeschaal te vergemakke lijken, zullen ieder jaar, vóór 't begin der werkzaamheden, type monsters samengesteld worden door een Komiteit, aangesteld door 't Schepencollege, van welk Komiteit land bouw, hophandel, brouwerij, keurraad, staatg- landbouwtoezicht, en gemeenteraad hunne vertegenwoordiger zullen hebben. De hop, die het lood van Poperinghe stad beoogt, zal moeten gegroeid, gedroogd en gespijkerd zijn op het grondgebied der stad, en, voor het lood van Poperinghe dorpen gegroeid, gedroogd en gespijkerd zijn in eene gemeente van het arrondisse ment Yper of Veurne. In geval van verwerping zal de verkoo- per of de kooper het recht hebben, mits de hoppe in het magazijn der schaal in beha ring te laten, eene nieuwe keuring aan te vragen, voor dewelke al de hoppekeurders zullen moeten aanwezig zijn deze nieuwe keuring zal binnen de 48 uren na de eerste moeten geschieden. Indien de hoppe, bij de eerste, of des noods bij de tweede keuring het stadslood verkregen heeft, beantwoordt zij aan de voor melde voorwaarden en kan er over da kwa liteit geene betwisting mear bestaan zoodat de getroffene beslissing onwederroepelijk is en als geldig moet aanzien worden. De hoppe, na verwerping in tweede keu ring weggenomen, zal ter keuring niet meen mogen aangeboden worden. ART. 6bis. Met het oog op de verbe tering der hopcultuur, zullen diegenen, die in overtreding werden genomen voor het kweeken van mannelijke hoppeplanten, het lood niet kunnen bekomen voor de hop van het jaar der in-overtredingname. ART. 6to». Voor "t geval dat de Regee ring aan de prima-hop premiën zou toeken nen, zal het subsidieerend lichaam toezicht mogen uitoefenen nopens de toekenning van deze premiën. ART. 7. De natte of vochtige balen zul len mogen ter weging geweigerd worden, tenzij dat er tusschen den kooper en ver- kooper een verdrag bestaat om de tarra dezer balen vast te stellen. ART. 8. Het is uitdrukkelijk verboden aan de kweekers, die terzelfteritjd op het grondgebied van Poperinghe en op dat van andere gemeenten hoppe zouden planten en kweeken, de hoppe, voortkomende van an dere gemeenten te drogen in dezelfde keet^n. te spijkeren in dezelfde pakhuizen, woonsten en gebouwen, als deze op het grondgebied van Poperinghe opgedaan, dit op straf van geheel hunne opbrengst geklasseerd ta zien bij de hop van Poperinghe derpen ART. 8bis. Veertien dagen nadat da pluktijd algemeen begonnen is vergaderen de Keurders om den datum der opening van de hoppeschaal vast te stellen. ART. 9. Het Bureel van Keuring zal geopend blijven vanaf 8 uur 's morgens tot 's middags, en vanaf 2 tot 6 uur 's namiddags te rekenen van I April tot I October ei»

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1