De Onzekerheid van juorp Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. uitenlaoö Da Kamerverkiezingen in Duitschland. verzacht depijn\ geneest de wond jBBss* TWAALFDE JAAR. NUMMER 32.» ZONDAG 7 OOGST 1932. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. DRINKT MAS-CAR BIER WEDSTRIJD VOOR DE SCHILDERKUNST. Provinciaal Bestuur van West-Vlaanderen. POLITIE. BESTRIJDING VAN DE OPENBARE ONZEDELIJKHEID AAN DE KUST. van de Kustgemeenten. HET VETMESTEN VAN KONIJNEN VOORDRACHTEN OVER TUINBOUW EN KLEINVEETEELT. De Zesde Rijksdag. De KSesdag. De Officieele Uitslag. De verdeeling der Zetels in den Neuwen Rijksdag. Wat zal de Toekomst ons nu brengen. Een Oproep van Hitier. De Oude Keizer te Doorn verwachtte een Boodschap. HET REGIEM VAN DEN SPORTMAN. 1 Vreeselijk auto-ongeluk bej Boulogne. ABONNEMENTEN Jaar, in stad I 2 fr. per peit 16 fe' Conga 23 (r. Frankrijk 2) fr. Amerika 30 frj MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE FOSTKANTOOREN De Poatabonnenten in Bel^ie, dia van woonit ▼eranderen. moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ken bedient, eti niet aan ene. Plakbrieven bij om gedrukt werden één maal gratii in om blad OTergenomen. Poitcbeckrekening N' 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zanden tegen den Donderdag noan. Kleine berichten tegen den Vrijdag uoea. De naamloose ingezonden artikel* worden in de «cheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt man beleefd verzocht een postaegol voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr.' minimum 3.00 fr. <o» Rouw be richten 0.82 fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herbalen relda men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De conferenties van Lausanne en van Genève hebben heelemaal niet gegeven hetgeen men er mocht van verwachten. De politieke en economi sche toestand in Europa is erdoor niet verbeterd en wij weten niet, wat mor gen ons brengen zal. De grootste oorzaak van dien mis slag is te vinden in de egoistische be trachtingen, welke de wederkeerige na tionale vertegenwoordigers in deze con ferentie gaan verdedigen. De wereld leeft uitsluitend in eene materialistische omgeving sedert den oorlog, en alle hoogere begrippen schijnen te zijn ver dwenen. Intusschen leven talrijke landen in eenen toestand van verwarring, die tot de anarchie overslaat. Duitschland bijvoorbeeld, worstelt op dit oogen- blik met allerhande moeilijkheden, en wij kunnen ons vooralsnu niet voorstel len hoe dit land uit de verwarring zal geraken. Deze troebele toestand in het hart van Europa is niet van aard om ge rustheid en betrouwen te doen heer- schen onder de staten, ledereen vraag, zich af, wat de dag van morgen zal medebrengen. In al die verwikkelingen dient Belgie met kalmte en koelbloedigheid de ver Alles wel nagegaan, verkeeren wij nog in een beteren toestand dan meest a' de andere staten. Ons land kent geene bijzondere buitenlandsche moeilijkhe den, en ons internationaal politiek be leid was in de laatste tijden van dien aard, dat wij als een neutrale staal dienen te worden aanzien. Dat is overigens de beste politiek welke door een land gelijk het onz; kan gevoerd worden. In het binnenland heeft ons land even goed als de andere staten, te lij den onder de economische crisis. Zekei en vast zijn handel en nijverheid ver lamd door den economischen toestand, maar wij mogen zeggen, dat ons volf door de eeuwen heen gewoon is ge worden aan dergelijke pijnlijke perio den, en dat het bestand is om met de noodige verduldigheid tijden van te genspoed te doorstaan. Dat is reeds een punt van belang, en onder den laatsten wereldoorlog hebben de Belgen getoond hoe zij op eene soische manier aan alle weder waardigheden weerstand konden bie den. De communisten trachten nu in dt laatste tijden het volk op te ruien, maar het gezonc! verstand van ons volk zal aan de verderfelijke pogingen weer s.tand bieden. Belgie geniet overigtens van eene buitengewone voordeelige geografische ligging in Europa, zoodat wij op de beste manier aan allerhande verwik kelingen kunnen weerstaar en tot de laatste oogenblikken profijt kunnen trekken van onze economische positie in de wereld. Zeggen wij verder, dat onze finan- cieele toestand niet bedenkelijk is, en dat onze Nationale Bank beschikt, over een zeer aanzienlijke dekking in goud. Eindelijk krijgt de goede Belgische geest bij ons altijd de bovenhand in de kwaadste tijden. Het gezond ver stand komt bij ons volk steeds tot ziin uiting op het g±paste oogenblik, zoo dat er bij ons geene geweldige poli tieke verwikkelingen noch staatsgrepen te vreezen zijn, zooals dit meer dan eens het geval is in andere landen. Indien de dag var morgen er niet zeer rooskleurig uitziet, bestaat er e- venwel geen reden om te wanhopen. De onzekerhe id van morgen moet bij ens geen aanleiding gever, tot get' aan wantrouwer, in de toekomst. Wij zullen de crisis doorworstelen op eige ne middelen. Prvincie West-Vlaanderen. De prijs van 5.000 frank wordt in twee premiën verdeeld als volgt 3000 fr. aan den Heer Vansassenbrouck A, en 2000 fr. aan den Heer Michiels Guil. beiden uit Brugge. De Heer Leo Vandersmissen uit As sebrouck bekomt een aanmoedigings premie van 1500 fr. de Heer Gaston Craecke uit Brugge, 1000 fr. Ie Afdeeling. S. nr 849 bis x. Brugge, den 22 Juli 1932 Aan de heeren Burgemeesters Mijnheer de Burgemeester, Door mijn rondschrijven van 1 3 Ju ni 1932, heb ik nogmaals bij u aange drongen opdat gij strenge maatrege len zoudet nemen tot vrijwaring van de openbare zedelijkheid op het zee strand. Deze wenken beoogden de voorkoming en beteugeling, niet alleen van de openbare zedenschennissen aan de kust door het bedrijven van daden, welke de eerbaarheid kwetsen en on der de toepassing vallen van art 385 van het strafwetboek, maar van alle feiten, door het plaatselijk politiere- glement verboden als zijnde in strijd met de eerbaarheid en de goede orde Ik heb gewezen op de zonnebaden in openbare plaatsen of in plaatsen zichtbaar door het publiek, op het ver toeven en wandelen in badkostuum op het strand en op den zeedijk, op het feit zich geheel of half uit te kleeden en heraan te kleeden in de duinen. De gemeentebesturen kunnen beter dan de wetgever, die zijn aandacht op algemeene toestanden moet vestigen, aan plaatselijke ongeregelheden paa! en perk te stellen. Ook, in zake openbare zedelijkheid en orde, hebben de gemeenteraden, rachtens art. 78 der gemeentewet sa mengevoegd met het artikel 3 van het decreet van 16-24 Augustus 1790, volle recht om in te grijpen voor zoo veel hunne verordeningen niet strij dig zijn met de wet. Zij mogen de wet uitbreiden en leemten aanvullen met nieuwe misdrijven te voorzien en poli- tiestraffen (geldboete van één tot vijf en twintig frank en gevangenzitting van één tot zeven dagen afzonderlijk of ge zamenlijk) tegen die nieuwe misdrij ven uitvaardigen. Bij ontstentenis van uitdrukkelijke bepalingen van wetten of reglementen, mogen de burgemees ters eigenmachtig handelen, door het nemen van politiemaatregelen en drin gende politiebesluiten, overeenkomstig iet voorlaatste lid van artikel 90 en iet artikel 94 der gemeentewet. Daarom wenden de bonden voor de ïeropbeuring der openbare zedelijk- ïeid, de verbonden van vrouwen en meisjes, zich tc(t de overheden der custgemeenten en tot de provinciale overheid om bescherming, uit te roe pen tegen de aangroeiende misbruiken van het hedendaagsch leven aan het zeestrand, waardoor vooral op de waardigheid der vrouw en de zedig heid van het kind inbreuk gemaakt wordt. Ik kan niet anders, Mijnheer de Burgemeester, dan mijne stem voegen bij de smeekingen van de bonden ea van de familiën, die zich tot u richten gij kunt in mijne bureelen kennis ne men van de honderden handteekens waarmede de bovenbedoelde verzoek schriften bekleed zijn. Bedenkt wat er van den voorspoed onzer badsteden nog zou overblijven, moesten, afgezien van eene verscher ping of van eene afneming van de heerschende crisis, de eerbare Belgische familiën er toe gedwongen worden zich van een verblijf met hunne kinderen aan de zee te onthouden. En valt er ook niet te vreezen dat het voorbeeld van die uit den vreemde afkomstige losbandigheden, waarover zoovelen zich terecht ergeren, de eigene kust bevolking zedelijk zal doen achteruit gaan. In gansch den loop der wereld geschiedenis, was het verval der zeden de voorbode en een oorzaak van den stoffelijken en geestelijken ondergang. Ik meen mijn plicht te vervullen, Mijnheer de Burgemeester, met u dit voor oogen te houden. Meer dan in andere zaken hebben de plaatselijke besturen hier een zware verantwoorde lijkheid. De gemeenteraden, die bij zondere politiereglementen tot bestrij ding der zedeloosheid stemmen, doen prijzenswaardig werk maar het komt er vooral op aan dat de burgemeesters een wijze en strenge uitvoering van de wet en van de aanvullende verorde ningen verzekeren. In dezen gedach- tengang is het van het meeste belang, onder het persoonlijk toezicht van den politiecommissaris, en, desgevallend, onder uw eigen toezicht, een of meer agenten, bij voorkeur huisvaders, met de zedenpolitie te gelasten. Gij zult tevens oordeelen of het niet noodig is hun voor te schrijven hunne waak zaamheid in burgerkleedij uit te oefe nen, zoowel op het strand als in de duinen gij kunt ook, zoo het perso neel der plaatselijke politie ontoerei kend is, de hulp der gendarmerie in roepen voor het inrichten van een bij zonderen bewakingsdienst. De Gouverneur, Baron Janssens de Bisthoven. IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllUII Zoowel bij het vetmesten als bij het opfokken van konijnen moet men eeni- ge bijzondere regelen in acht nemen. Men moet vooral zorgen voor een zeer regelmatige voedertoediening. Het is in 't algemeen best de konijnen drie maal daag3 te voederen, 's Winters nochtans mag men zich tot twee rant soenen beperken. Het konijn eet het smakelijkst bij het opkomen en het ondergaan der zon de wilde konijnen immers gaan vooral bij de morgen- en avondscher mering in de velden hun oogst opdoen. Ook moet het avondrantsoen 't best voorzien zijn. En, zonder de zuinigheid hierbij te kort te doen, moet men toch het voedsel der konijnen in voldoende mate afwisselen. Er is veel regeling en overleg noo dig om in de konijnenfokkerij te ge lukken. De rantsoenen van de konijnen die men voor den kweek bestemt moe ten zeer juist berekend worden noch te veel, noch te weinig. Dit princiep geldt niet voor de jon gen deze moet men zooveel mogelijk doen eten, men moet door de afwis seling van het voeder hun eetlust prik kelen hoe meer het verkooptijdstip nadert, des te meer moet men trachten iun dusdanig voedsel te verschaffen dat er een kleine hoeveelheid toch cle meest mogelijke voedingswaarden ver vat zijn. Een zeer prijzenswaardig voedsel is de suiker bij den aanvang kan men ïaar geven onder vorm van gesuikerde drank, in de verhouding van een kof fielepel per liter water nadien mag men dit uitstekend voedingsmiddel ook in den gewonen brei vermengen. HIIIlIlIllllltlIIIllllllllllllllllllllllillilllllllllIIIIlllllllUllllIIlllllllllHUIll DOOD VAN KOLONEL SMEYERS. Kolonel Jules Smeyers, gewezen komman- dant der militaire luchtvaart van Belgie, is Dinsdag te Brussel overleden. Hij was te Schaarbeek geboren den 6 Juni 1879 en heeft deel uitgemaakt der 64e promotie van de bijzondere wapens der Krijgsschool. Hij werd onderluitenant den 19 December 1900 en trad in het 2e artillerie te Meche len. Na eenige jaren leergangen gegeven te hebben in de ruiterijschool te Yper, keerde luitenant Smeyers naar Mechelen terug. Hij werd kapitein in 1914 en nam deel aan den Yserslag. In Januari 1917 ging hij over naar de luchtvaart. Majoor geworden werd hij den 14 Februari 1920 benoemd tot kommandani der Belgische krijgsluchtvaart. Alsdan werd hij gelast met de herinrichting van ons lucht vaartkorps, taak die hij schitterend heeft ge kweten. In 1928 werd hij beheerder-bestuurder van een burgerlijke luchtvaart-maatschappij Met kolonel Smeyers verdwijnt een wijd gekend figuur. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll Provincie West-Vlaanderen. Er wordt ter kennis gebracht van de Boeren- en Tuinbouwgilden, de Hoender- Konijn en Geitenkweekbon- den, de Werkersverbonden, de Lande naarsvereenigingen, enz. dat de Pro vinciale Commissie tot Bevordering van den Tuinbouw en de Kleinveeteelt in Westvlaanderen, gedurende het win terseizoen 1932-1933, en de lokalitei ten waar zulks nuttig geoordeeld wordt, Kostelooze Voordrachten zal laten ge ven over Tuinbouw (moes- en fruit teelt) en klein-veeteelt (hoender- ko nijnen- geitenkweek, enz.) De aanvragen voor het bekomen van deze voordrachten moeten gezon den worden naar voornoemde Com missie (Provinciaal Bestuur, Burgplaats Brugge) vóór 15 Augustus 1932.. Deze verzoekschriften moeten de na men vermelden van de voorgestelde voordrachtgevers. De zesde Rijksdag der Duitsche Re publiek die Zondag gekozen werd, zal ongeveer 600 leden tellen, volgens de in voege zijnde kieswet, duiden de kie zeis een afgevaardigde aan per 60.000 uitgebrachte stemmen. Het aantal Duit schers die Zondag ter stembus wer den geroepen, beloopt 44.400.000 kie zers. De vrouwen maken het sterkste deel der kiezersmacht uit, vermits zij over 23.300.000 stemmen beschikken, ter wijl de mannelijke kiezers slechts be loopen tot 21.200.000 kiezers. Op de 44 miljoen Duitsche kiezers zijn er ruim 1 5 miljoen die slechts 1 2 jaar en jonger waren toen de wereld oorlog uitbrak. De twee voorgaande feiten, overwicht der vrouwelijke kie zers en sterke verhouding van jonge kiezers zijn voor een merkelijk deel oorzaak van Hitler's bijval. De thans ontbonden Rijksdag, die na de beruchte verkiezingen van 14 September 1930 tot stand kwam, telde 5 77 leden. Hebben kiesrecht al de mannen en vrouwen die ten minste 20 jaar oud zijn de stemgerechtigden zijn echter niet verplicht naar de stembus te gaan. Wat de verdeeling der zetels betref' deze gebeurt op grondslag van de e venredige vertegenwoordiging. Voegen wij er aan toe, dat het mandaat van de Rijksdagleden vier jaar duurt wan neer tot geen voortijdige ontbinding wordt overgegaan. Sedert den oorlog echter heeft men het er nooit kunner toe brengen vier jaar bijeen te blijver, zonder verkiezingen. In beginsel is de parlementaire ver goeding vastgesteld op het vierde van de vergoeding der Rijksministers die 36.000 mark (306.000 fr.) trekken. Wegens de krisis werd de vergoeding van de Rijksdagleden van 9.000 op 7.200 mark (61.200 fr.) gebracht, met dien verstande, dat één dertigste van de vergoeding wordt afgehouden wan neer de afgevaardigde niet ter zitting verschijnt of geen deel neemt aan een hoofdelijke stemming. In den thans ontbonden Rijksdag waren de partijen vertegenwoordigd als volgt Partijen Zetels Socialisten 143 Nationaal-socialisten 107 Kommunisten 77 Centrum 68 Nationalisten 41 Volkspartij 30 Ekonomische partij 23 Staatspartij 20 Landvolk 18 Beiersche volkspartij 20 Christelijke sociale volksdienst 1 4 Duitsche boerenpartij 6 Konservatieve volkspartij 5 Kleine partijen 5 Het stemmenaantal in September 1930 van de partijen was als volgt Socialisten 8.5 75.244 Hitleristen 6.406.379 Kommuni3ten 4.590.160 Centrum 4.12 7.000 Nationalisten 2.457.686 Volkspartij 1.577.365 Ekonomische partij 1.361.762 Staatspartij 1.322.034 Landvolk 1.108.043 Beiersche volkspartij 1.058.637 Christelijke soc. volksd. 869.595 Boerenpartij 339.434 Konserv. volkspartij 271.291 In September 1930 namen 82 t h. van de ingeschreven kiezers aan de verkiezingen deel. Voor de presidents verkiezing begaven zich onderscheiden lijk 82.6 en 83.6 t.h. van de kiezers naar de stembus. De verkiezingen vingen ten 8 uur 's morgens aan en eindigden ten 5 uur 's avonds, en verliepen over het alge meen zeer rustig. Overal was een zeer strenge orde dienst ingericht. De volgende officieele uitslag were Maandag te Berlijn afgekondigd Er werden 36.845.279 geldige bul- letijns in de stembussen gestoken. De partijen bekwamen volgend ge tal stemmen Hitleristen (Nat. Soc.) 13.752.779 Socialisten 7.951.245 Kommunisten 5.278.094 Centrum 4.586.501 Duitsch Nationalen 2.1 72.941 Beiersche volkspartij 1.190.453 Duitsche populisten 434.548 Staatspartij 371.749 Christelijke socialen 364.749 Ekonomische partij 146.061 Boerenpartij 137.081 Agrariërs 91.284 Landbond 86.859 Duitsche soc. partij 72.569 Hanoveranen 46.875 Volkspartij 40.887 Verschillende lijsten 130.979 Het getal te verdeelen zetels i3 607. Nu Vroeger Socialisten 136 133 Hitleristen 230 110 Kommunisten 89 78 Centrum Bruning) 76 69 Duitsch-Nationalen 37 42 Duitsche populisten 7 27 Staatspartij 4 16 Beiersche volkspartij 20 19 Ekonomische partij 2 21 Christelijke socialen 4 21 Landbond 2 3 Boerenpartij 2 6 Wanneer wij nuchter de vergelij kende tabel beschouwen, tusschen de verkiezingsuitslagen van 1930 en die van verleden Zondag, dan vallen ons een reeks aangeteekende feiten in bet oog, waardoor de politieke toekomst van het Rijk reeds met eenige zeker- reid kan worden voorspeld Vooreerst zien wij dat de socialisten ondanks de vurige Hitleriaansche cam pagne,geen gevoelige verliezen geleden rebben. Drie zetels op de 1 36, dat is werkelijk zonder veel beteekenis, wan neer men nagaat hoe erg de socialis tische partij in Duitschland te lijden rad van de nazi's en zelfs van de re geering von Papen. De nazi's zelf zijn er wel is waar enorm op vooruitgegaan, sinds de Rijks dagverkiezingen, maar hun stemmen- aantal is sinds de landdagverkiezin gen nog niet aangegroeid, integendeel. Wat schijnt te wijzen op een definitie ven stilstand der partij, zoo niet op een achteruitgang in de toekomst. En ook dat kan ons verheugen. Maar wat ons bovenal gerust stelt is de zoo onverwachte als beteekenis- volle aanwinst van het Centrum, dat thans, als sleutelgroep, het lot van heel den Rijksdag in handen houdt. Door deze overwinning kunnen we elk expe riment, zoo aan linker- als rechter zijde, onmogelijk achten in het Reich, dat steeds van ver of van dichtbij in de schaduw van dr. Bruning zal blijven loopen. Natuurlijk heeft ook de groote aan winst der communisten haar beteekenis Alhoewel hierin grootelijks een reactie tegen de Hitleriaansche uitspattingen is te zien, mag men ook het uiterst linksche gevaar niet onderschatten. En dit feit alleen zou al voldoende zijn om ons, hier in het buitenland te ver zoenen met den meer rechtschen koers, dien het Reich zonder twijfel in de toekomst zal inslaan. Indien Hitier op het laatste oogen blik geen krachttoer waagt, dan ziet de onmiddellijke politieke toekomst er ongeveer als volgt uit Aanblijven van von Papen, met mis schien een lichte wijziging van de hui dige regeering, door het toevoegen van enkele rechfsche elementen en mis schien wel van een Centrum-lid. Hier door krijgen de Nazi's dan gelegenheid om opbouwend werk te verrichten, on der controol van de meer gematigde groepen. Onmiddellijk na het beëindigen van den Godsvrede moeten politieke on derhandelingen worden aangeknoopt, met von Papen als bemiddelaar, om te trachten een sterke regeeringsmeerder- heid te vormen, die het Centrum moet omvatten. Bruning blijft dus een man van gewicht bij de komende aangele genheden zonder hem is er geen meerderheid denkbaar in den Rijksdag tenzij de Beiersche Volkspartij zich bij de rechterzijde aansluiten wil, maar dan nog is de meerderheid niet uitge sproken, en blijft de regeering in groo te mate afhankelijk van de stemming der Centrum-leden. Indien een accoord tusschen nazi's Duitsch-nationalen en centrum niet mo gelijk blijkt, en Hitier blijft staan op zijn onmogelijke eischen van het eerste uur (rijkskanselierschap en ministerie van binnenlandsche zaken voor de Hit leristen), kan alleen door den nieuwen Rijksdag een besluit getroffen worden waardoor de huidige regeering verder wordt getolereerd en dan moet voortgewerkt worden met dictatoriale maatregelen. Het spreekt vanzelf dat een derge lijke eventualiteit erg belemmerd zou werken op de internationale aangele genheden van het oogenblik, en dat het in het belang van iedereen te ho pen is dat Centrum en nazi's zich, over de nationalisten heen, verzoenen. Dan is meteen het rechtsche extre misme in bedwang gehouden, en het bolsjewistisch gevaar bezworen. De langzame maar zekere genezing van de wereld-economie kan dan voor de rest zorgen. Hitier heeft tot zijn handlangers den volgenden oproep gericht Wij hebben een groote zegepraal behaald. Onze partij is nu de sterkste van den Rijksdag. Deze ontwikkeling van eene partij, eenig in de Duitsche geschiedenis, is de uitslag van een reu zenarbeid en van een onafgebroken volharding. Het is onze plicht den strijd met verdubbelde kracht naar het einddoel voort te zetten. Maar wat zou eigenlijk het einddoel van Hitier zijn De uitslagen der Duitsche kiezingen hebben eene ontgoocheling verwekt te Doorn, waar de gewezen keizer in zijn verblijf bijzondere gebeden had doen opzeggen voor het heil van het Duit sche Rijk. De oude had gehoopt een boodschap te ontvangen om hern naar Duitschland terug te roepen. Gelijk de stand der partijen nu is, vreest hij dat het nog lang zal duren eer hij zulke boodschap zal ontvangen. Denkelijk zal hij ze nooit krijgen. Doos 4 en 77j frank. In alle Apotheken. De voedingskwestie is zeker van het allerhoogste belang voor degenen die aan sport doen. Moet een jongmensch, gedurende zijn training een speciaal regiem vol gen, 't zij een vleeschregiem of een vegetarisch Er zijn partijgangers voor beide methoden. In het algemeen wordt nochtans aangenomen dat de vegetariër niet zoo gauw vermoeid is wanneer het een sport geldt waarvoor een lang uithou dingsvermogen gevergd wordt terwijl integendeel degene die een vleeschre giem volgt meer succes zal hebben wanneer het gaat over het aanwenden van reuzenkracht in een minimum tijds. Men moet hier zoowel als elders de gulden middelmaat betrachten, en de twee voedingsmethoden vereenigen is het beste stelsel. Edoch, suiker eten, (ongeveer 80 gr. per dag) ziedaar wat een sportman gedurende zijn training niet mag na laten, want suiker is voor hem een on ontbeerlijk voedsel. Thee, koffie, kola, coca, hebben den naam krachtopwekkende voedingsmid delen te zijn, doch wij staan daar zeer sceptisch tegenover. Zij geven wel een spoorslag, maar hoe spoedig is die niet verflauwd Doch dit is hoegenaamd niet het geval voor suiker, deze is het beste voedsel voor het overwerkte organisme O Maandag avond, rond 7 uur gebeur de op de groote baan die door liet bosch van Boulogne loopt, een erg auto-ongeluk. M. Mahieu, I 9 jaar oud zoon van den dokter van Wimereux, reed er per auto, toen zijn auto dera- peerde en tegen een boom beslingerd werd. M.Mahieu werd van onder zijn verbrjjzeld voertuig uitgehaald. Hij a- demde nog lichtjes, doch gaf weldra den geest. Eene jonge vrouw, zekere Adèle Verhack, 25 jaar, van Marcq en Baroeul, was op den slag dood,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1