Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. öuitenland abonnementen men abonneert op aijle BELGISCHE postkantooren Bepalingen omtrent den Rentetoeslag. aankondigingen Wordt Hitler Duitsch Rijkskanselier 2.000.000 1.000.000 500.000 300.000 400.000 3.300.000 .TWAALFDE JAAR. - NUMMER 33. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 14 OOGST 1932. I Jaar. in atad I 2 fr per poat IO fr. Conga 2J fr Frankrijk 2) fr Antarika 30 fr. De Poatabonnenten in Belgia, die van woonat veranderen, moeten dit aangeven in 't poat' bureel dat ben bedient, en niet aan oma. Plakbrieven bij ona gedrukt worden één maal gratia in ona blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheckrekening N' 48439. Telefoon 130 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloose ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. DE OUDERDOMSPENSIOENEN. De voornaamste punten. In het Staatsblad is de tekst ver schenen van de wet die de bepalingen bevat omtrent de uitkeering van den rentetoeslag. Wij geven hieronder de voornaam ste bepalingen der wet. Het maximumbedrag van den ou derdomsrentetoeslag wordt verleend indien het jaarlijksch inkomen van der. aanzoeker en van zijn echtgenoot, be rekend volgens navermelde regelen, niet 2100 frank overschrijdt, zoo de aanzoeker ongehuwd, weduwnaar ol uit den echt gescheiden is, 3200 frank zoo de aanzoeker gehuwd is en 1 600 frank voor ieder aanzoeker, wanneet het andere personen geldt dan echtge nooten, op en afgaande bloedverwan ten wier inkomsten zijn samengebracht De toeslag wordt geweigerd, indien het beloop van het inkomen respectie velijk hooger is dan 4200 frank, 6400 frank of 3200 frank. Bijaldien de aanzoeker een hooger inkomen heeft dan 2100 frank, 3200 frank of 1 600 frank en lager dan 4200 frank, 6400 frank of 3200 frank, wordt het bedrag van den toeslag bepaalr volgens een barema in schijven, dal bij koninklijk besluit wordt vastgesteld Al de inkomsten van den aanzoeke: en van zijn echtgenoot van welke aarc en herkomst zij ook mogen wezen, ko men in aanmerking voor de bepalint van het recht op den rentetoeslag. Worden eclfter buiten berekening gelaten 1. Voor het geheel, waar het geld', loontrekkende handarbeiders, het brute salaris dat nog door den aanzoeker ei. zijn echtgenoot wordt getrokken 2. Tot beloop van 6000 frank, waai het geldt intellectueele loontrekkender tie bruto vergelding welke de aanzoe ker alsmede zijn echtgenoot genieten 3. Tot beloop van 4000 frank, dt beroepswinsten van den buiten dienst verband staanden arbeider en van zijn echtgenoot. Is de aanzoekende voor de toelage de echtgenoote van een verzekerde van minder dan 63 jaar oud, dan wordt de onder 1 voorziene vrijstelling slecht: toegepast op het salaris van den be trokkene de onder 2 en 3 voorziene vrijstellingen worden ten beloope van 50 t.h. alleen toegepast op de gewon nen bezoldiging en op de door betrok kene gemaakte beroepswinsten. De bij 12 en 3 voorziene vrijstel lingen kunnen niet samen genoten wor den 4. De inkomsten van de woning, die de aanzoeker of zijn echtgenoote be trekt of betrokken heeft en op voor waarde dat lyet kadastraal inkomen niet hooger is, in de gemeenten, van Minder dan 5.0(00 inwoners, dan 2000 frank 5.000 tot en zonder 30.000 inwo ners, dan 2.500 frank 30.000 inwoners en meer, dan 3.500 frank. De vrijstelling wordt ten beloope van dezelfde bedragen toegepast op de huurweerde van de niet gebouwde ei gendommen door den aanzoeker zeli en zijn echtgenoote in bedrijf genomen. Beide vrijstellingen mogen niet sa mengevoegd worden, behalve wanneer de inkomsten der gebouwde en niet- gebouwde eigendommen bovenstaan de totaal-cijfers niet overschrijden. 5. De renten en toeslagen gevestigd of uitbetaald bij toepassing van de wet van 10 Mei 1900 op de ouderdoms pensioenen, en van de wetten van 10 November 1924, 10 Maart 1925, 8 Juni 1 930 en I 4 Juli 1 930, betreffende de verzekering tegen de geldelijke ge volgen van ouderdom en voortijdigen dood, worden voor het geheel vrijge steld. De bij bovenstaande 12, 3 en 4 voorziene vrijstellingen, zijn niet toe passelijk wanneer de toeslag vóór den leeftijd van 65 jaar wordt aangevraagd De ouderdomsrentetoeslag wordt, evenwel, van rechtswege, op 65-jari- gen ouderdom, toegestaan aan de loon trekkende handarbeiders die onderwor pen zijn aan de wetten van I 0 Decem ber 1924 en van 14 Juli 1930, voor wier rekening de bij een of andere de zer wetten voorziene wettelijke stor tingen mochten zijn gedaan, gedurende de tien jaren die het jaar voorafgaan binnen hetwelk zij den leeftijd van 65 jaar zullen bereiken. Aan de loontrekkenden geboren tus- schen 1 Juli 1867 en 31 December 1870, wordt de toeslag van rechtswe ge verleend, bijaldien op hun rekening de bij de wet van 10 December 1924 voorziene wettelijke stortingen regel matig werden gedaan en, daarenboven, een bij deze wet voorgeschreven jaar- lijksche storting, indien de verzekerde in I 868 is geboren, waarvan dit getal, voor elk der volgende jaren, met een eenheid wordt verhoogd. Het bepaalde bij dit artikel is niet toepasselijk wanneer de inkomsten van den echtgenoot ten minste 5.000 franl bedragen, en indien de afstammelingen in welstand verkeeren, zooals werd be paald bij artikel 1 1. De inkomsten worden als volgt be rekend le Voor gebouwde en niet-gebouw de eigendommen die aan den aanzoe ker en zijn echtgenoot in eigendom behooren a) Wanneer die goederen in huur zijn gegeven, naar de vier vijfden van hun werkelijke huurwaarde, wat de ge bouwde eigendommen betreft, en de geheelheid van die werkelijke huur waarde, voor de niet-gebouwde eigen dommen. b) Wanneer de goederen betrokken of in bedrijf genomen zijn door den aanzoeker 1Zoo het gebouwde eigendommen betreft, volgens het kadastraal inkomen 2. Zoo het niet-gebouwde eigen dommen betreft, volgens de huurwaar de gegrond op de landbouwtafels op gemaakt voor de bepaling der land- bouwwinsten 3. In de overige gevallen, volgens de vermoedelijke huurwaarde bere kend op 6 t.h. van de verkoopswaarde. 2' Voor de roerende kapitalen, is het inkomen forfaitair bepaald op 6 t.h. van het kapitaal. De ouderdomsrentetoeslag kan niet verleend worden aan de binnen de volgende categorieën behoorende per sonen 1De personen die in de aanvullen de belasting zijn aangeslagen, voorzien jij titel II van de bij koninklijk besluit van 6 Augustus 1931 samengeordende wetten op de inkomstenbelastingen 2. Zij die dienstboden of andere personen in hun persoonlijken dienst lebben 3. Zij die een autorijtuig voor hun eigen gebruik benuttigen 4. Zij die een huis bewonen, waar van het kadastraal inkomen hooger is dan 3.000 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners 3.500 frank in de gemeenten met 5000 tot en zonder 30.000 inwoners 4.200 frank in de gemeenten met 30.000 inwoners en meer. 5. Zij die, in den loop van de vijf jaren die de indiening van hun aan vraag voorafgaan a) In hun nijverheids-, handels- of landbouwonderneming, benuttigd heb ben hetzij de medewerking van twee loontrekkende of bezoldigde personen, hetzij een belegd kapitaal van minstens 50.000 frank. Er wordt rekening gehouden met de loontrekkenden of bezoldigden die als beneficiënten worden aanzien van een normale vergelding, met het oog op de toepassing van de bedrijfsbelasting; b) Behalve de weduwen en huis houdsters, geen enkele bedrijfsbezig- heid hebben uitgeoefend hoewel zij niet door arbeidsonbekwaamheid zijn aangedaan c) Op normale wijze vrije beroepen hebben uitgeoefend, of lastgevingen of diensten hebben vervuld. Hllll!lll!llll)llllllllllllllll!lllllllilillllllllllllllll!llllllllllllllllil!llllll!lll VOORDRACHTEN OVER TUINBOUW EN KLEINVEETEELT. Er wordt ter kennis gebracht van de Boeren- en Tuinbouwgilden, de Hoender- Konijn en Geitenkweekbon- den, de Werkersverbonden, de Lande naarsvereenigingen, enz. dat de Pro vinciale Commissie tot Bevordering van den Tuinbouw en de Kleinveeteelt in Westvlaanderen, gedurende het win terseizoen 1932-1933, en de lokalitei ten waar zulks nuttig geoordeeld wordt, Kostelooze Voordrachten zal laten ge ven over Tuinbouw (moes- en fruit teelt) en klein-veeteelt (hoender- ko nijnen- geitenkweek, enz.) De aanvragen voor het bekomen van deze voordrachten moeten gezon den worden naar voornoemde Com missie (Provinciaal Bestuur, Burgplaats Brugge) vóór 15 Augustus 1932.. Deze verzoekschriften moeten de na men vermelden van de voorgestelde voordrachtgevers, DE STAKING ALGEMEEN IN DE BELGISCHE KOLENBEKKENS. Zondag had in het Volkshuis te Brussel, een buitengewoon congres van de socialistische mijnwerkers plaats, belegd door het Nationaal Comiteit van de Socialistische Mijnwerkerscentrale. De besprekingen hadden een kalm verloop. De verslagen gaven een beela van den algemeenene toestand en her innerden er aan, dat de mijnwerkers zich met 90 tot 93 t.h. tegen de voor steller. Heyman hebben uitgesproken omdat deze te vaag zijn en enkel be loften bevatten, welke niet onder ge tallen geuit zijn. Het protest gaat voor al tegen de lagere loonen en tegen het opnemen van de steenkolenprijzen tot berekening van het indexgetal voor de mijnwerkersloonen. Een uiteenzetting over den algemee- nen toestand werd gedaan door den heer Dèlattre. Stemmen gingen op voor de voort zetting van de staking en voor de ah gemeene uitbreiding ervan, alsmede voor de inrichting van een betooging te Brussel. Ten slotte werd een motie ingediend door het bureel en houdende protest tegen het gebruik van soldaten voor het opladen van steenkolen. In de namiddagzitting, heeft het Congres dan na enkele besprekingen besloten tot de algemeene staking der mijnwerkers met algemeene stemmen, min twee. Er werd dan een beslissing goedge keurd, op dezelfde wijze, waarin de doeleinden der staking uiteengezet worden. De beslissing luidt Het buitengewoon nationaal Con gres der mijnwerkers véreenigd op 7 Augustus 1932, Na een langdurige bespreking, waar bij de voorstellen van den minister als aasis dienden Behoudt de doeleinden van de sta» cing die bij het begin gesteld werden T a) verhooging der lagere loonen b) herziening van de loonconventie in den zin van den terugkeer tot de eenige basis van de levensduurte voor de vaststelling der loonen Maar, beschouwende, dat de maat regelen, tegemoet gezien door de re geering geen onmiddellijke uitwerking kunnen hebben Aanvaardt de in voege treding van de nieuwe overeenkomst vanaf den datum van den eersten September DRINKT MAS-CAR BIER De toestand in Duitschland. VIERING DER VEREENIGING VAN BRETAGNE MET FRANKRIJK. Een standbeeld in de lucht gevlogen. De heer Herriot zat te Vannes de feestelijkheden voor ingericht naar aan leiding van de herdenking der vier honderdste verjaring der vereeniging van Bretagne met Frankrijk. In den loop zijner aanspraak wees de heer Herriot op de vredelievende rol van Frankrijk in de internationale politiek. Ongelukkig werden de feestelijkhe den te Rennes door een aanslag ge kenmerkt. Rond 5 uur deed een geweldige ont ploffing gansch de stad dreunen en vlogen talrijke ruiten stuk. Misdadigers hadden het bronzen ge- denkteeken van den beeldhouwer Jean Boucher, verbeeldend de vereeniging van Bretagne met Frankrijk, in de lucht doen vliegen. De beelden werden van het voet stuk losgerukt, op eenige meter van het belfort geworpen en totaal vernield Al de ruiten van het stadhuis en van den schouwburg zijn verbrijzeld. Bin nen in deze gebouwen werd echter geen schade door het geweld der ontploffing aangericht. Een streng onderzoek werd ingesteld ten einde de daders van dezen weer zinwekkenden aanslag op te sporen. lllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIülllilllllülllllllllllllllllllllllilllllllllllll!1 Ziehier uw weekloon, zei Natus den timmerman aan Wardje Schave ling, zijn werkman. Ja, daar kan ik niet verre mee komen, zei Wardje. Hoe gij kunt daar niet verre mee komen 1 Tot aan de poorte maar, zei Wardje, daar staat mijn vrouwe te wachten om mijn geld in ontvangst te nemen. Bij elk t.krijven naar inlichtingen, wordt man beleefd verzocht Ma poztMgal voor ant woord ta voegen. Het blad «taat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. Per regel 1.00 fr* minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 3.00 fr. 1 Bijzonder Tarief voor Notariaaan en Deur waardera. Voor dik wijl* te herhalen rekla- men, prijzen volgen» overeenkomat. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. bki iiuiaifia von Schleicher en Hitier. In het Zwarte Front, het orgaan van den nazi Otto Straaser, broeder van den eersten luitenant van Hitier Gregor Straa3er, worden de overeenkomsten gepubliceerd die generaal von Schlei cher tegenover Hitier zou hebben aan gegaan, voor den val van Dr. Bruning. Daarin wordt verklaard dat von Schleicher beloofde Hitier tot president te doen uitroepen, indien de nazi's de volstrekte meerderheid mochten beha len bij de algemeene verkiezingen. Als tegenprestatie zou dan de regeering van von Schleicher zijn aan het bewind gebleven, boven de partijen, maar mits enkele wijzigingen. Schleicher zou dan kanselier geworden zijn. Nu dat de verkiezingen echter an ders uitgeloopen zijn, schijnt er een groote oneenigheid te bestaan tusschen de Elitlerianen en generaal von Schlei cher, alhoewel deze laatste het eenige regeeringslid is dat genade vindt in de oogen der Elitlerianen. De kansen van Hitier. De candidatuur van Hitier tot het Rijkskanselierschap is thans zeer ern stig en heeft groote kansen te gelukken. Ziedaar den indruk die voortsproot uit de gesprekken die op 't einde van ver leden week werden gevoerd. De beslissing naar het kanselierschap te dingen werd aan Hitier opgelegd door zijn luitenanten, maar ééns dit besluit genomen werkt hij haar met dc grootste wilskracht uit. Hij handelde op dezelfde wijze toen er kwestie was van zijn candidatuur tot voorzitter van het Rijk, verleden Winter. Elij was dan gedwongen geworden zich tegen zijn wil in candidaat te stel len. Eenmaal zijn candidatuur gesteld voerde hij den meest actieven verkie zingsstrijd, den meest dynamieken, die Duitschland ooit kende. Na een halve mislukking heeft hij den strijd tot het einde toe doorgevoerd. Rekening houdend met het karakter van Adolf Hitler, kan men besluiten dat deze leider onbeslist is in zijn raad, maar zeer wilskrachtig wordt wanneer hij eenmaal in actie treedt. Men kan er zich dus aan verwachten dat hij alles zal doen wat mogelijk is om de leiding van het Rijk te bekomen. Hij heeft trouwens een zeer krachtig politiek argument om zijn candidatuur te steunen zonder den steun der na- tionaal-socialistische partij kan de te genwoordige regeéring niet aan het be wind blijven, tenzij door een militaire dictatuur, waarvan president von Hin denburg thans niet wil weten. De voorzitter van het Rijk heeft trouwens geen enkele reden om het kanselierschap te weigeren aan het hoofd der sterkste Duitsche partij. Hel Kabinet mag trouwens aan geen enkele partij onderworpen worden. In een Ka binet-Hitier zouden er toch nog vol doende ministers van andere partijen zijn, opdat deze laatsten een grooten invloed op den gang der zaken zouden hebben. Generaal von Schleicher zou natuur lijk de portefeuille der Rijksweer be houden en de sterke man tegenover Hitier blijven. De minister van buiten- landsche zaken von Neurath zou even eens behouden blijven. De minister van binnenlandsche za ken baron von Gayl, die in slechte ver houding met de Nazi's staat, zou mis schien een andere portefeuille beko men. Von Papen echter zou uitgescha keld worden. Verklaringen van von Schleicher. De Berlijnsche correspondent van de New York Times heeft een onder houd gehad met von Schleicher, Minis ter van de Reichswehr. von Schleicher herhaalde tegen een militaire dictatuur te zijn. Na te hebben herinnerd dat de jong ste Rijkdagverkiezingen hebben bewe zen, hoe moeilijk het Rijk te regeeren is omdat slechts de nazi's en commu nisten winst te boeken hadden, bracht de minister hulde aan het Duitsche volk omdat het ondanks alles rust en tucht heeft bewaard. Over de buitenlandsche politiek zei von Schleicher dat daarin het vraag stuk van rechtgelijkheid op den voor grond staat. De ontwapeningsconferen tie heeft, na zes maanden bijeen te zijn geweest, noch de ontwapening, noch de rechtgelijkheid gebracht. Niet3 is overgebleven van alle mooie beginse len die de staten bij het begin der conferentie ten beste gaven. Aan de aanpraken van Duitschland op rechts gelijkheid gaf men geen gehoor, of schoon een ontwapeningsconventie dan alleen maar waarde kan hebben als deelnemers met gelijke rechten vrijwil lig de bepalingen ervan aanvaarden. Daarom heeft Duitschland, dat na 1 3 jaar wachtens niet langer kan wachten, tegengestemd. Het zal geen vertegenwoordigers meer naar Genève zenden, voordat de kwestie der rechtsgelijkheid naar den zin van Duitschland is geregeld. Als men thans duikbooten, zwaar geschut en tanks voor verdedigingsmid delen wil laten doorgaan, met welk recht kan men ze Duitschland dan ont houden Als Polen zijn grenzen kan versterken, met welk recht kan men Duitschland dan deze bescherming ver bieden Dat Duitschland de eenige groote mogendheid is, die niet voor zijn nationale veiligheid mag waken, is een vernederende toestand, dien wij niet langer kunnen dulden. De bepalin gen van het Verdrag van Versailles moeten óf op alle mogendheden wor den toegepast, óf men meet Duitsch land het recht geven, zijn verdediging zoo te reorganiseeren, dat zijn natio nale veiligheid is gewaarborgd. Wij willen geen wedstrijd in wapening, wij zullen eiken entwapeningsmaatregel steunen, maar wij eischen veiligheid, rechtsgelijkheid en vrijheid. Volgende week zal Adolf Hitler Rijkskanselier zijn. Woensdag had von Papen een lang onderhoud met Hindenburg. Naar het schijnt zijn Hitler's kansen op de Rijks kanselarij toegenomen. In politieke kringen, waar men doorgaans goed is ingelicht, zegt men dat Adolf Hitler, toekomende week Rijkskanselier zal zijn, in plaats van von Papen. Illlllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllll DE NIEUWE WET BETREFFENDE UITVINDINGSBREVETTEN EN FABRIEKSMERKEN IN BELGIE. Deze nieuwe wet, in de Kamer voor gelegd in December 1931, komt nu te verschijnen in het Staatsblad, om den 1 0 dezer in voege te treden. De in het projekt voorgestelde tak sen waren overdreven, doch zijn nu tot een normale verhouding teruggebracht. Er wordt slechts op de jaarlijksche ver meerderingen een verhooging toege past van 25 fr. vanaf de 4e, en van 50 fr. vanaf de I 0e jaartaks. Op het internationaal depot der fa brieksmerken mag een vevhooging van 200 fr. toegepast worden, welke ver hooging niet overdreven is, gezien dit depot bescherming verleent voor 25 landen. De lijst dezer landen is gratis te verkrijgen bij J. Gevers en C", Aal moezenierstraat, 70, Antwerpen, die ook de photokopij der nieuwe wet gra tis verstrekt. Deze wet behelst een voordeelige nieuwigheid het belgisch depot wordt hernieuwbaar alle tien jaren, hetwelk voor gevolg heeft, dat de oude ver vallen merken uit de registers verdwij nen, waardoor nijveraars en handelaars gemakkelijker hunne keus zullen kun nen doen bij het zoeken naar een nieuw merk. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllillll EEN TOENEMEND SIGARETTENVERBRUIK. LEENING VAN 1 MILLIARD VOOR HET GEMEENTEKREDIET. We hebben reeds gemeld, dat de nieuwe milliard-leening, uitgeschreven door het Gemeentekrediet, onder con- trool en waarborg van den Staat, bin nen enkele dagen zal aangegaan wor den. De laatste modaliteiten voor deze leening zijn nu vastgesteld. Zij wordt afgesloten tegen een intrest van 5 r/c in obligaties van 1000 frank. Deze obligaties worden aan pari uitgegeven met zes-maandelijksche koepons van 25 fr. die den 1 Maart en den 1 Sep tember vrij van alle belasting worden uitbetaald. Alhoewel de leening uitgegeven is met intrest, gerekend vanaf I Septem ber, zal een intrest van 5 uitbetaald worden, vanaf den dag na de afgifte van de fondsen, tot den 31 Augustus a.s. De inschrijvingen worden inder daad van nu af ontvangen. De obligaties zullen toegekend wor den in de orde der stortingen en enkel de inschrijvingen, die betaald werden den dag, waarop het kapitaal volledig zal ingeschreven zijn, zullen recht op de verdeeling hebben. De leening zal terugbetaalbaar zijn in 65 jaar. Voor de eerste periode van vijf jaai- gaande van 1 September 1932 tot 1 September 1937 zal de terugbetaling geschieden, met uitbetaling van loten tot een bedrag van 30 millioen fr. per jaar volgens hieronderstaande tabel 1. Trekking van 2 Januari lot van 5 millioen lot van 500.000 loten van 100.000 loten van 50.000 60 loten van 25.000 5.000.000 500.000 200.000 300.000 1.500.000 70 7.500.000 2. Trekking van 1 April 1 lot van 2 millioen l lot van 1 millioen 1 lot van 500.000 3 loten van 100.000 8 loten van 50.000 132 loten van 25.000 In 1931 zijn er in Amerika 1 I mil Hard 938 millioen 841 duizend en 560 sigaretten in rook opgegaan. Berekend wordt dat dit voor eiken inwoner man, vrouw en kind, gemiddeld 1 000 siga retten per jaar, 3 per dag uitmaakt. Dat is trouwens, 't zelfde gemiddeld getal als voor Engeland en Ierland, waar het aantal sigaretten 38 milliard 293.999.560 per jaar bedroeg. In 1931 werd er in Engeland voor 14 7.831.767 Engelsche ponden aan tabak opgerookt, tegen 141.725.821 in 1928 en 138.159.900 in 1927. Het cijfer was in 1924 maar 128.814.917 pond, dus in vijf jaar 20 miljoen meer. Het hoogste getal sigaretten dat een machine in 1870 per minuut kon ver vaardigen was 180. De moderne ma chines maken er 1200 per minuut en 't rekord voor een machine is 530.000 sigaretten per dag. Tijdens den oorlog is het verbruik van sigaretten zoo goed als algemeen geworden. Ook tijdens den Boerenoor log was er een merkelijke verhooging in het verbruik waargenomen. 46 7.500.000 3. Trekking van 1 Juli 1 lot van 5 millioen 5.000.000 1 lot van 500.000 500.000 2 loten van 100.000 200.000 6 loten van 50.000 300.000 60 loten van 25.000 1.500.000 70 7,500.000 Trekking van 1 October 1 lot van 2 millioen 2.000.000 1 lot van 1 millioen 1.000.000 1 lot van 500.000 500.000 5 loten van 100.000 500.000 20 loten van 50.000 I.OÓO.OOO 100 loten van 25.000 2.500.000 7.500.000 128 De uitbetaling der loten, welke ook de datum van trekking zij, zal geschie den den 1 September en voor de eer ste maal den I September 1933. De ti tels zullen intrest dragen tot op der» dag der uitbetaling. Uitzonderlijk en om het drukken, der titels mogelijk te maken, zullen de trek kingen van 1 October 1932 en van 2 Januari 1933 plaats hebben op I Fe bruari 1933. Na afloop der vijf eerste jaren, zul len de niet uitgekomen titels uitkeer- baar worden aan pari, met trekkingen, die jaarlijks zullen gebeuren. De kwoteering op de beurzen van Antwerpen en Brussel zal aangevraagd worden. De houders van aandeelen kunnen deze gratis deponeeren op het Ge meentekrediet, waar zij zullen inge schreven worden op het Groot Boek der Schuld. De inschrijvers worden verzocht bij de inschrijving te vermel den of zij wenschen van dezen maat regel te genieten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIF. DRINKT MAS-CAR BIER Het hoofd onder een auto vermorzeld. Een 82-jarige ouderling, M. Gustave Delfosse, kwam te Valencijn, onder de spoorwegbrug van Anzin door. toen hij door een auto-kamion verrast werd. De arme man werd het hoofd onder de logge wielen vermorzeld. De dood was oogenblikkelijk.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1