en Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. öuiterilanö «TWAALFDE JAAR. - NUMMER 34.«mum WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 21 OOGST 1932. abonnementen men abonneert op: alle belgische postkantooren Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. aankondigingen Naar het einde der Crisis De Zaken hernemen stilaan. MOETEN KINDERS VEEL ETEN LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE WAT VERDIENEN PRESIDENTEN EN KONINGEN DRINKT MAS-CAR BIER DE KOLEN VAN DE MENSCHELIJKE MACHINE. ONTHULLINGEN VAN DEN PRINS VAN WALES Voor den rechter Overal hetzelfde DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Hitier wordt geen Kanselier. Geen regeeringswijziging. Interview met Otto Strasser. MILITAIRE OPROER IN SPANJE. Amerika bereid tot herziening. Hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillliliillt DE HITTE. Stelling ingestort te Valence. Motocyclist gedood te St. Saulve. Wielrijder verongelukt te Quarouble. fJS'A UiOtM <on>* I Jaar. in atad 1 2 fr per poat 16 fr Congo 23 fr. Frankrijk 23 fr. Amerika 30 fr. De PoaUbonnentan in Belgie, die van woomt veranderen, moeten dit aangeven in 't poit- bureel dat ken bedient, en niet aaa «na. Plakbrieven bij ou gedrukt worden «én- maal gratia in om blad overgenomen. Poatcheckrekening N' 48439. Telefoon 189 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooae ingezonden artikel» worden in de acbeurmand gegooid. Bij elk achrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht «en poataegel voor aot- woord te vo«g«a. Het blad ataat ter beacbikking van alwia bet goed meent met het algemeen nut en beleng. Per regel 1.00 fr.' minimum 3.00 fr. <o>— Rouwbericbten 0.8G fr. de regel, mat mini mum van 3.08 fr. Bijzondar Tarief voor Notariaaen en Deur waarder*. Voor dik wijl* te herbalen Tekla- men, prijzen volgen overeenkomat. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Overdreven optimisme is even scha delijk als overdreven pessimisme. Wij voor ons part, zijn nooit aanhangers geweest noch van het een noch van hel ander. Maar indien er reden bestaat tot optimisme, dan hoeft men daar niet blind voor te zijn, maar integendeel met een breed gebaar er de aandacht op te trekken. Vooral in deze moeilijke tijden di wij doormaken, waarin het geringste straaltje van hoop welkomer is dan een reddingsboei aan een uitgeputte dren keling, om de gezonde reden dat het hier niet de redding van één enkel in- dividu betreft, maar wel de herwording van heel de menschheid. Wanneer de nood het grootst is, dan is de redding het meest nabij zegt het spreekwoord, en indien het brooze scheepje van onze welvaart op het oogenblik al krakend en dobbe rend van den eenen draaikolk in den anderen terecht komt en er slechts met de grootste moeite van de wereld weer uitgeraakt, dan is het niet minder waar dat op ditzelfde oogenblik de schijn van een vuurtoren den pikdon- keren nacht doorscheurt. Maar blijven wij niet al te lang staan bij al deze min of meer literaire water en zeefiguren, die de heerschende Con- goleesche hitte ons in den mond en in de pen geeft, en komen wij maar gauw- tot de troostende feiten wij hebben er al veel te lang op zitten wachten. In Engeland verbeteren de prijzen van den groothandeel aanzienlijk. Het gaat hier niet om een beperkt of toe vallig verschijnsel, maar integendeel om een feit van algemeen karakter. De verbetering is niet het gevolg van voor keur- noch beschermingsrechten, en evenmin van schommelingen van het pond-sterling. Van een anderen kant heeft er een plotse en hoopvolle evolutie plaats in de Amerikaansche finantiewereld. Wall- street schijnt volop verzekerd van hel welgelukken der schulden-herziening, en speculeert reeds merkbaar op de handelsvoordeelen die de Vereenigde Staten denken te bekomen door even tueel schrapping of door aanzienlijke vermindering der schulden van Frank rijk en Engeland. Zoowel de te Parijs gevoerde be sprekingen tusschen de Amerikaansche gezant Edge en Herriot, als de indruk te Ottawa verwekt door de verzoenen de houding van Washington inzake oorlogsschulden gaan niet onopgemerkt voorbij. En inmiddels kondigen Borah en minister Stimson tegelijk een begin der onderhandelingen op dit kapittel aan, tegen het begin van den volgen den Winter. Zelfs de niet al te vriendelijke kies- redevoering van president Hoover, wordt door de Amerikanen gunstig uit gelegd, en heet een nieuwe regeerings- politiek in te luiden, waarbij het Was hington vooral om commercieele voor deden zal te doen zijn. Hetgeen in elk geval, mits tegenprestaties die de moei te waard zijn, aan de herleving van den wereldhandel moet ten goede ko men. Ook wordt er weer goud uit Frank rijk gevoerd. Indien de goud-reserven van plaats verwisselen, dan is dit een niet te betwijfelen teeken van activi teit, daar zij ophouden hun noodlottig dutje in een of anderen bankierskelder te doen om opnieuw belegd te worden in ondernemingen die beloven een ze kere winst op te brengen. Zelfs wordt door de Brusselsc'ne bla den verzekerd dat ook Belgische kapi talen, den weg geen vlucht n den vreemde hebben ingeslagen, en op die manier meehelpen aan de algemee ne heropleving, die natuurlijk weldra haar weerslag zal hebben op onze eigen markt. En de meest vertrouwenwekkende constatatie van al is wel dat op alle beurzen ter wereld de hierboven be doelde kleide, maar toch merkbare verbeteringen, een blijvend karakter dragen, zoowel in Duitschland als in de Vereenigde-Staten, in Engeland en in Frankrijk. Het komt er echter voor ons op aan zoo gauw mogelijk onze zeilen naar den wind te hangen, en te trachten zoovee mogelijk voordeelen voor onze diep beproefde bevolking te halen uit de gunstige kentering die zich zoowat overal doet gevoelen. De crisis heeft bij ons bijzonder die pe wonden geslagen, en het is niet door ie volharden in innerlijke economische of klasse-twisten dat wij de zoo vurig begeerde orders van het buitenland op de wereldmarkt zullen weten weg t kapen. Nu meer dan ooit moet eendracht onze macht uitmaken. Daarom moeten wij met open blik nagaan door welke oorzaken de gunstige verschijnselen waarover wij het hierboven hadden werden in het leven geroepen. En dan komen wij al dadelijk tot de constatatie dat het herboren vertrou wen gewekt werd door de wederzijd- sche politieke toegevingen, te Lausan ne bewerkt. Dan zien wij dat door de actie van Herriot en Mac Donald ver- eenigd weer eenige estabiliteit in de Europeesche toestanden is getreden, die door Amerika werd beantwoord door beloften op finantieel gebied.Hier raakt de politiek de economie Internationale samenwerking en goe de verstandhouding heeft de dreigende Britsche Rijksconferentie zoo goed als onschadelijk gemaakt. De politiek van sterke nationalistische economische bloes schijnt doodgeboren, of minstens van alle levenskracht beroofd nog vóórdat zij haar eerste noodlottige da den heeft kunnen bewerkstelligen. Het is dus op de wegen van ver standhouding met het buitenland en van onvoorwaardelijken vrijhandel dat er voor ons wat te winnen valt. De welbegrepen vrijhandelspolitiek waaruit het Verdrag van Ouchy is ont staan, en waartoe onze Koning ons in hoogsteigen persoon heeft aangemaand begint vruchten af te werpen. Het is dus geraden haar dapper voort te zet ten, en niet het oor te leenen aan ze kere voorspellingen die alle heil laten verwachten van enge en particularisti sche voorkeur-systemen. Onze toestand is voorzeker ver van eenvoudig; hij vereischt een omzichtige werkwijze vanwege onze regeering. Maar vóór alles moet afgerekend wor den met het feit dat ons land in ruime mate aangewezen is op ruilverkeer, en dat alléén in die richting nuttig werk kan worden verricht in het belang van ons allen. Ook in internationaal opzicht valt er nog heel wat recht te maken, dat krom is, zoowel in Duitschland als in ret Verre Oosten. Maar intusschen ligt de weg die ons uit al onze ellende arengen moet, thans klaar en duidelijk afgebakend. Resoluut moeten wij hem opgaan, en ons desnoods nog enkele opperste opofferingen getroosten, die dan wel de allerlaatste zullen zijn. Het zou immers zonde zijn onze schoone kansen op het laatste oogen alik onherroepelijk te verbrodden N. G. De Koning van België ontvangt jaarliks 6.745.000 belgische franks. De Koning van Engeland 4.700.000 pond sterling. De Koning van Italië 11.250.000 lire. De Koning van Denemarken ont vangt 1.060.000 kronen. De Keizer van Japan, 4.500.000 yen. De Koningin van Nederland ont vangt 1.200.000 gulden. De Koning van Joego-Slavie ont vangt 18.000.000 dinar. De President der Republiek van Frankrijk ontvangt jaarlijks 3.600.000 Fransche franks. VROUWENHAAR. Men heeft uitgerekend dat een zwartharig meisje ongeveer I 10 dui zend haren op het hoofd heeft, een roodharige 30 duizend en de middel matige blonde I 50 duizend. De gemiddelde lengte van de haren der vrouwen is 45 tot 75 centimeters Neemt men nu 't gemiddelde op 60 centimeters, dan blijkt hieruit dat de doorsnee blondine meer dan 90 kilometer haar heeft, dit is vijfmaa zooveel als haar roodharige zuster. Op dezelfde wijze heeft men uitge rekend dat een flinke lange baard on geveer 24 kilometer haar bezit. Een der grootste fouten die onver standige ouders begaan is om het kind tot eten te dwingen als het geen trek meer heeft. Vele ouders houden geen rekening met het feit, dat het kind veel minder behoefte heeft dan volwassenen, even min letten zij op zijn tegenzin tegen zekere spijzen. Heel dikwijls is dit laatste een ge volg van grillen of luimen, maar dik wijls voelt het kind intuitief dat hij 't een of 't ander niet kan verdragen Is een kind gezond, dan late men het gerust eten zooveel het wil en make men zich absoluut niet bezorgd, als het eens minder eet. Een ander geval is, als het slecht- etende kind, niet goed groeit. Dan is het een gebiedende eisch om het ad vies van den dokter in te winnen, op dat deze een leefregel voorschrijft. Hoeveel kinderen zijn er niet die aan 't ontbijt niets of bijna niets naar binnen kunnen krijgen, hetgeen in den regel een gevolg is van hun angst om te laat op school te komen of om een les die ze straks moeten opzeggen. In vele gezinnen staan de kinderen niet zeer vroeg genoeg op om rustig te kunnen ontbijten daarom is het taak der moeder, hen tot tijdig opstaan ie dwingen. Sommige kinderen zijr. eveneens zeer kieskeurig met eten voor hen is een zeer eenvoudig dieet noodig en en indien het kind weigert een of ander gerecht te eten, dan is de beste manier om hem dit af te leeren, er niets anders voor in de plaats geven en hetzelfde aij een volgenden maaltijd weer voor te zetten, voor hij iets anders krijgt Dit klinkt misschien heel hard en is toch inderdaad slechts bedoeld in hel aelang van het kind zelve. Andere kinderen, die tot de moei- ijke eters behooren zijn de nerveuze, aloedarme kinderen,die niet den krach- tigen ontwikkelingsgang hebben van iet normale, gezonde kind. Bij deze werkt verandoring van lucht, hetzij zee-, land- of boschlucht, soms zeer ïeilzaam, vooral als zij gedurende ee nigen tijd verblijf kunnen houden in een tehuis, waar ook andere kinderen zijn, mits onder deskundig toezicht. lllllllllllllllllllUllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll Men heeft ongelijk suiker als een weeldeartikel te beschouwen,dat slechts nuttig is tot het bereiden van nage rechten. Er werd immers wetenschappelijk bewezen dat suiker het geschikste voedsel voor de spieren is, dat zij grootelijks het weerstandsvermogen versterkt, dat zij de brandstof is van het menschelijk lichaam. Het is dan ook met recht en reden dat men van langsom een grooter plaats opvordert voor de suiker in de voeding van den werkman, van den soldaat, van de vrouw en van het kind. Reeds sedert verscheiden jaren heeft men vastgesteld dat suiker als een ba sis van de voeding kan aanzien worden en het niet aan de suiker te wijten is dat sommigen, die misbruik maakten van allerhande snuisterijen, maaglijders werden. Suiker is een koolhydraat, daarom speelt ze in het lichaam de rol van brandstof, en geeft als dusdanig warm te en kracht, bijgevolg is zij een voort brengster van spier- en wilskracht. Stanley, de Afrikaansche ontdek kingsreiziger, stelde reeds zooveel ja ren geleden vast, hoe een klontje sui ker langzaam smeltend in den mond, versterkend was gedurende de lange marschen onder de heete zon. Ditzelf de ondervond een onderofficier der zending Foureau-Lamy. Tijdens zijne tochten door Afrika kon hij menig maal de honger- en dorststillende en tevens krachtopwekkende hoedanighe den van de suiker waarnemen. De werklieden der raffinaderijen die zware lasten te versjouwen hebben, e- ten graag de klontjes suiker die uit gescheurde zakken vallen, niet uit snoepzucht, maar omdat deze hun nieu we kracht geven voor hun zwaar werk. Dit is de beste slok die men kan drinken zeggen ze, en zij spreken waarheid. De Engelsche physioloog Gardner, wijt grootendeels de bewonderens waardige energie der Boeren uit den oorlog van Transvaal aan hun groot suikerverbruik. Gardner en met hem een groot aan tal andere geleerden, zijn van meening dat de lichaamssterkte der Angel-Sak- sers deze der Latijnsche volkeren over treft omdat de Engelschen, per man en per jaar, driemaal meer suiker eten dan de Franschen. Daarenboven maken ook de wed- loopers, wielrijders, alpenbeklimmers ruimschoots gebruik van de kracht- wekkende hoedanigheden der suiker. De Duitsche soldaten krijgen geduren de de leger- en veldoefeningen dage lijks een extra rantsoen suiker van 40 a 50 gr. Hierdoor vermeerdert hun kracht, hun gewicht, hun weerstands vermogen, terwijl tevens honger en dorst worden tegengehouden. Ook Fransche geleerden, zooals Claude Bernard en Chauveau hebben de voedingswaarde der suiker bewe zen, en vooral het nut ervan doen uit schijnen, voor personen die zwaren en vermoeienden arbeid moeten verrich ten. De hiernavolgende vaststellingen staven ontegensprekelijk hoogerver- melde aanduidingen a) Een werkman heeft onvoldoende ontbeten, daarom geeft men hem 250 gr. suiker in 8 uren tijds te eten. Hier door wordt het mogelijk den spieren- arbeid met tenminste eene helft te ver meerderen b) Een ploeg werklieden, normaal gevoed, krijgen een extra suikerrant soen. Hun werklevereing vermeerdert van 22 tot 36 al naar gelang de personen. Wat meer is, de vermoeid heid doet zich niet zoo gauw gevoelen, zoodat het mogelijk is langeren tijd met volle kracht door te werken. Re sultaat de dagelijksche krachtlevering verhoogt met 60 a 76 Nog een ander voordeel suiker wordt geheel en gansch verteerd, laat niet de minste afval na in het lichaam, ze hoeft niet gekauwd te worden en ïeeft de sappen der spijsverteringsor ganen niet noodig om in het bloed te cunnen opgenomen worden. Op die manier bespaart de suiker ons 20 a 25 energie. Het ware eindelijk te hopen dat men een ruimere plaats aan de suiker con geven in de voeding, om het alco- ïolmisbruik doelmatiger te bestrijden. Alcohol immers gééft slechts een tijdelijken zweepslag aan het lichaam, alras gevolgd door een krachtinzinking lij is een krachtverspiller die ware ver woestingen aanricht in al onze levens cellen. Suiker daarentegen bestrijdt alle krachtverspilling en kan zich in ons lichaam omvormen tot vet. Suiker is dus zeer bijzonder aan te raden voor de voeding van den mensch L'Ordre van Parijs, geeft een belangrijk en ernstig nieuws, dat wij echter volkomen aan de verantwoor delijkheid van dit blad overlaten Is het waar, aldus L'Ordrie dat de Prins van Wales te Thiepval aan den president van de Republiek Lebrun en aan den minister-president Herriot melding heeft gemaakt van ze kere even ernstige als vertrouwelijke inlichtingen over Duitschland Is het waar dat de Prins van Wales de toelating ontvangen had om uit naam van zijn vader George V, keizer en koning, te spreken Is het waar dat Ramsay Mac Do nald, getrouw aan zijn pacifistisch ge loof, maar verplicht door den ernst der geleverde documenten om zich re kenschap t' geven van de werkelijkheid verklaard zou hebben den stap van den Prins van Wales niet te kunnen aanraden maar ook niet te kunnen afraden Gij hebt dus, nadat ge in den winkel waart binnengebroken een si gaar van een halven frank weggeno men, en als men u betrapte, waart ge bezig de schuif open te breken... Ja, mijnheer de rechter, ik wilde dien halven frank erin leggen... Mijn oom uit Amerika heeft mij geschreven. Haha, en wat schrijft hij dan Ik moet hem wat geld zenden... Zooals we in ons vorig nummer heb ben gemeld, maakte Hitier aanspraak op de plaats van kanselier van het Rijk. Hiertoe werd hij door von Papen en von Schleicher ontvangen, die er beiden niet in wilden toestemmen hem deze bediening toe te staan. Aan Hitier bood men het vice-kan- selierschap aan, waarop Hitier veront waardigd dit aanbod van de hand wees, alsmede de waardigheid van Pruisisch minister-president. Zaterdagnamiddag werd Hitier ont vangen door von Hindenburg. Nadat de president den leider der Nazi's ver zocht had deel te nemen aan de ko mende regeering, antwoordde Hitier dat hij heel de leiding der Duitsche politiek opeischte. Daarop heeft von Hindenburg geantwoord dat noch zijn geweten noch zijn zorg voor het wel zijn van het Duitsche volk hem toeliet op dezen eisch in te gaan. Der Deutsch meldt dat Hinden burg vast besloten is zijn ontslag in te dienen, indien Hitier Rijkskanselier zou worden, of indien het parlement de re geering von Papen niet zou dulden. De onderhandelingen met de Nazi's zijn dus ook in feite gesloten. Men hoeft thans af te wachten hoe Hitier reageeren zal op het verloop der laat ste besprekingen. Zal hij tot de aan gekondigde gewelddaden overgaan of zal hij er zich mee vergenoegen de regeering op politiek gebied te bekam pen En waar zal von Papen zijne meerderheid vandaan halen Wil hij regeeren met de hulp der linkerzijde, of met den steun der Rijksweer Zie daar even zooveel vragen die de toe komst zal moeten beantwoorden. Ten gevolge van het afbreken der onderhandelingen met de nazi's, zal het ministerie von Papen in functie blijven en zich tegen het einde der maand, voor den Rijksdag aanbieden. De Rijksregeering is vast besloten de orde te handhaven, en desnoods de nationaal-socialisten met de wapens te bestrijden. Er zou zelfs aan gedacht worden den staat van beleg over heel het Rijk uit te roepen. Otto Strasser, broeder van Het staf- hoofd der Hitlerianen Gregor Strasser en zelf leider van het Zwarte Front hij wordt terecht aanzien als de geeste lijke leider van het nationaal-socialisme heeft in een interview laten door schemeren dat de nationaal-socialis- tische leer heelemaal niet tegen Euro peesche samenwerking is gekant. Integendeel, mits schrapping der pri vaat-schulden en zekere concessies zoo als den Poolschen corridor, willen de nazi's meewerken aan een economisch pan-Europa. Ook de aansluiting met Oostenrijk wordt echter niet opgegeven Wij willen wel een revolutie-oor log voeren tegen Polen, zegde hij ver der, maar de Fransche grenzen zullen wij niet aanraken wat maar wijs zal zijn ook I Otto Strasser wil natuurlijk het na tionaal-socialisme op zijn voordeelig- ste manier voorstellen. Nationaal-socialisme in Duitschland beteekent anarchie, burgeroorlog, on- eenigheid en ondergang van het Reich, waaraan meteen voor Europa groot ge vaar is verbonden, dat is onze mee ning. Hltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Te Sevilla is een militaire opstand uitgebroken. De troepen van het gar nizoen onder het bevel van den gene raai San Jurjo, waren al spoedig mees ter van de stad, doch naderhand door de regeeringstroepen welke uit Madrid waren toegezonden uiteengedreven en verslagen. Generaal San Jurjo, hoofd der opstandelingen, en een zetigtal of ficieren, waaronder nog twee generaals werden aangehouden en naar Madrid vervoerd. Groote volksbetoogingen grepen te Sevilla plaats, waarbij de menigte haar genegenheid aan de regeering uitriep. Om den opstand te dempen had het volk te Sevilla het werk stilgelegd, tot wanneer geseind werd dat het hoofd der opstandelingen aangehouden was en den opstand gestuit. Meer dan 200 aanhoudingen wer den gedaan en tal van woningen van koningsgezinden werden door liet vojk in brand gestoken. Nu is de rust hersteld en overal ook heeft men het werk hervat. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitt HET VRAAGSTUK DER OORLOGSSCHULDEN. De oplossing van het oorlogsschul- denvraagstuk in den a.s. winter wordt voorspeld door eenige autoriteiten, die in de rede van Hoover tastbare metho den zien om tot een resultaat te komen. Genoemde autoriteiten geven te ken nen, dat de Vereenigde-Staten een deel van hun 1 I milliard dollar aan vorderingen zouden kunnen ruilen voor handelsvoordeelen, hetgeen voortvloeit uit het plan van president Hoover. In diplomatieke kringen gelooft men, dat de besprekingen, die op dit aanbod gebaseerd zijn, waarschijnlijk a.s. win ter zullen beginnen. Minister Stimson heeft meegedeeld, dat geen schikkingen waren getroffen voor onmiddellijke besprekingen. Flet plan schijnt eenige ideeën te bevatten, welke te voren zijn geuit door senator Borah en Alfred Smith. Borah heeft verklaard Wanneer ik een program ma zie, dat een begin maakt met een tarwe- en katoenbeweging, welke werk geeft aan werklooien en tot vertrou wen en initiatief in zaken aanspoort, dan ben ik bereid met de schulden alles te doen, verlaging of schrapping, wat tot een succes kan leiden Alfred Smith beveelt een verlaging der oorlogsschulden aan, naar verhou ding van de buitenlandsche aankoopen van Amerikaansche goederen. In welin gelichte kringen wordt gezegd dat Hoo ver zich tegenover schuldenverlaging toegevingen op het gebied der tarieven en contingenteeringen denkt. Het de partement van Buitenlandsche Zaken heeft speciaal het oog op het Fransche contingenten-stelsel, dat, zooals be weerd wordt, tegen den Amerikaan- schen invoer is gericht. Velen klagen over de zoogezegde overdreven hitte. Het weerkundig bericht door het Observatorium uitgegeven, bevestigt dat deze hitte heelemaal normaal is en voortspruit uit een anti-cyclonale toestand, die zich van West- tot Mid den-Europa uitbreidt. Deze periode kan nog enkele dagen duren, daar de anti-cyclonale toestand vast staat. Een beetje minder normale hitte zou in ieder geval geen kwaad doen. fff' t De werklieden Antonin Perier, 54 jaar, en Francis Allouard, 35 jaar, wa ren te Valence aan den arbeid op een hooge stelling. Deze stortte opeens in en beide mannen werden ten gronde geslingerd. Perier bleef op den slag dood. Zijn gezel werd doodelijk ge kwetst. De 1 8-jarige Georges Grimbert, van Valencijn, reed per moto door de ge meente St. Saulve. Op de wijk Guindal liet hij met de eene hand het stuur los om zijne klak te grijpen, waardoor de moto omsloeg. Grimbert werd met groot geweld op den steenweg geslin gerd, waar hij bewusteloos bleef lig gen. Het slachtoffer werd opgenomen en een geneesheer bestatigde dat het den schedel gebroken was. Grimbert werd naar het gasthuis van Valencijn gevoerd, waar hij overleden is. Een inwoner van Blanc-Misseron, Arthur Gilson, 51 jaar, reed per velo door de gemeente Quarouble. Op een kruispunt werd hij verrast door den elektrieken tram en op de straatstee- nen geslingerd. De ongelukkige werd de schedel gebroken en stierf kort na- die.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1