Hei woord aan Amerika Sij 'fymui-en Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren Qnzs Ministerieels Crisis opgelost van zaterdag 17 december 1932, om 5 uur 'S avonds. d- i j l -i i De verhoudingen in de Kegeenng. aaa i Liberalen. H.H. Ingenbleek, voor ZONDAG 25 DECEMBER 1932. I Jaar, per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 «o» JSft' De postabonnenten in Belgio, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaar* Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcbeckrekening N' 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te unden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooss ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr, minimum 3.00 fr. —«o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle sankondigingen zijn op voorhand te betalen. DE SCHULDENREGELING De druppel olie die de Belgische re geering gestort heeft door haar ver klaring, dat zij weigert Amerika te betalen, breidt zich voor de Yankees hoogst onrustwekkend over de kaart van Europa uit. Nadat dit voorbeeld uit Brussel, het Fransehe gouvernement deed vallen, dat wel tot betaling op dezen verval dag geneigd was, komt uit Elstonie het bericht, dat uit Tallinn reeds een wei gering in denzelfden aard naar Was hington is opgstuurd, opgevolgd door Polen die ook geweigerd heeft te be talen. ...Terwijl de Britsche pers onge veer éénstemmig de houding van Bel- gie prijst en zich verheugt over de wending die de zaken te Parijs aan 't nemen zijn. Het laat zich begrijpen, dat elke schuldenaar van de Vereenigde Staten vóór zichzelven eerst wikt en weegt, wat hij van Amerika te vreezen heeft, op welke manier Amerika hem kan raken als hij niet betaalt, alvorens in deze gewichtige aangelegenheid een besluit te nemen. En indien Italië b.v. en Tsjecho-Slowakije hun voornemen te kennen gaven om wel aan hun ver plichtingen tegenover Amerika op den gestelden datum te voldoen, dan zal dat wel beteekenen, dat deze landen in de Vereenigde Staten belangen heb ben, die binnen het bereik liggen van eventueele weerwraak - maatregelen vanwege het gouvernement van Was hington. Indien de houding welke Brussel en onmiddellijk daarop Parijs tegenover Amerika aangenomen hebben, zoo al gemeen sympathiek onder het volk in deze landen is, dan zal het wel zijn, omdat zelfs de eenvoudigste burger er thans begrijpt, dat heel de politiek verdragen De Duitschers en dan juist die soort van Duitschers de apostelen van het vodje papier de heilig heid der verdragen hooren inroepen ten bate van Amerika, is wel een on beschaamdheid die op den top van den Gaurisankar verdient tentoonge steld. Daar kan ze op heel den aard bodem niet meer overvleugeld worden Maar wat zegt ge wel van de Deut sche Zeitung» het blad van de Kei- zerskliek, dat strafmaatregelen te gen Frankrijk vraagt Dat kan natuurlijk niet anders be teekenen, en dan zeker in den geest van deze sabelsleepers, dan een uit- noodiging tot Amerika om zijn vloot naar de Fransehe wateren te sturen en de Fransehe havens te blokkeeren, tot dat de regeering te Parijs zal hebben afgedokt. Natuurlijk dringt het tot de looden hersenen van deze prototypen van het vervloekte Pruisische militarisme niet door, dat zij hier zeiven alle straf maatregelen rechtvaardigen,die Frank rijk tegenover Duitschland nemen zou, om het tot de naleving van het trac- taat van Versailles te dwingen. En eigenlijk nog schooner dat zij 't hierdoor Frankrijk eigenlijk tot een verwijt maken, dat het hun niet, reeds bij hun eerste inbreuk op de heilig heid van het tractaat van Versailles, het mes op de keel heeft gezet. Intusschen hebben wij het heele ge drag der Vereenigde-Staten te beschou wen als de uitkomst van een prachtig systematische propaganda die Duitsch land daar tegenover zijn ex-vijanden heeft gevoerd. De Amerikaansche publieke opinie is op waarlijk magistrale wijze misleid. Zoo is de treurige toestand dat de gemiddelde burger der Unie zich Frank rijk niet anders meer voorstelt dan een tot de tanden gewapend monster, dat door den duivel van het militarisme bezeten is, dat een bijna sadistisch ple zier vindt in militaire parades, zich ver- DE NIEUWE REGEERING De nieuwe regeering is thans als volgt samengesteld M. de BROQUEV1LLE, voorzitter van den Raad, minister zonder porte- :euille. M. Paul HYMANS, buitenlandsche zaken. M. Paul-Emile JANSON, van rechts wezen. M. Albert DEVEZE, van Landsver dediging. M. FORTHOMME, van verkeers wezen. M. Maurice LIPPENS, van Open saar Onderwijs. Burggraaf POULLET, van binneri- andsche zaken. M. Henri JASPAR, van financies. M. TSCHOFFEN, van kolonies. Graaf H. CARTON de W1ART, van maatschappelijke voorzorg. Van de Vereenigde Staten, in zake schuldenregeling, van eerstaf voor het I hoovaardigt op alles wat maar tot ver hoofddoel gehad heeft Duitschland I nieling van menschenlevens strekken gaandeweg van heel zijn schuld te ont- kan, er slechts van droomt om alle lasten. andere volken aan zijn macht te onder- Tot de opvolgende kwijtscheldingen werpen, en dus een bestendig gevaar aan Duitschland en loslatingen van de is voor den wereldvrede panden, hebben de Yankees Frankrijk En het was meer dan de hoogste Engeland en... ons telkens kunnen be- I tijd, dat door een resolute houding wegen door de belofte te laten door- tegenover de Amerikanen, dezen hun schemeren, dat zij ons allen in dezelfde I Duitsche bril werd afgerukt om bun verhouding onze schuld aan hen kwijt leen frisscheren kijk op Frankrijk en zouden schelden. Maar nu wij er te op heel Europa te geven N. G. HJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DE PLANNEN VAN DEN EX-KEIZER WILHELM. zijn wensch. De gekozenen en kopstuk ken van den Boerenbond hadden in dien zin aangedrongen. Geen enkel kristen democraat was te vinden voor de portefeuille van Maat schappelijke Voorzorg, waar, naar men zegt, merkelijk zal moeten bespaard worden. De burgerlijke moed reikt zoo ver niet bij die concurrenten der socia listen. De heer de Broqueville, die ook langs die zijde groote moeilijkheden indervond, heeft zijn combinatie ten laatste toch gered door dit nieuw mini sterie en de Openbare Gezondheid de graaf Carton de Wiart aan te bieden. Van Isacker zal minister zijn van Nijverheid en Arbeid. Waarom niet den Handel bijgevoegd Men weet dat de flaminganten van DE ALGEMEENE SAMENSTELLING VAN DEN SENAAT. STAD POPERINGHE. De vroegere Senaat. De vroegere Senaat telde 153 le den, te weten 70 Katholieken 55 Socialisten 23 Liberalen 1 Afzonderlijke 4 Fronters. De Nieuwe Senaat. Den 2 7 November werden gekozen: 42 katholieken, 39 socialisten, 1 1 li beralen en 1 fronter. VERSLAG DER OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD Op gestelde uur wordt de vergadering geopend door Schepen Vandooren, die de afwezigheid van Burgemeester La hay e ver ontschuldigt. De raadsleden Desomer, De- smytter en Verbeke zijn afwezig. Overhandiging van DIPLOMAS. - Voor aleer met de bespreking van het dagorde Door de provincieraden moesten er I te beginnen, werd er overgegaan tot de over- 44 senators voor de negen provincies worden aangeduid. Er worden door deze raden 22 ka- Van Cauwelaert de exclusive tegen den I tholieken gekozen 1 5 socialisten en staatsminister Carton de Wiart hadden I liberalen. uitgesproken omdat hij, gekant was te gen de vervlaamsching van de Gent- sche Hoogeschool. De tusschenkomst van den Koning M. G. SAP, van openbare werken heeft voor gevolg gehad dat het mini en landbouw. I sterie tot stand is gekomen. M. VAN ISACKER, van nijverheid Nu wacht het land op zijn daden, en arbeid. I De socialisten, die allerlei gaswolken Behalve de veranderingen van per- I hadden verspreid om twist en twee- sonen, zijn de wijzigingen in dit mi- I dracht tusschen katholieken en libera- nisterie de volgende len te verwekken, zijn zeer ontevreden De eerste minister beheert geen spe- omdat de Broqueville geslaagd is on- ciaal kabinet meer I danks alles. Vandervelde hoopte dat Het departement van Nijverheid het niet zou gaan en dat alsdan nieu- Wat de 22 mandaten der gecoöp teerde senatoren betreft, daarvan zul len er 1 0 toekomen aan de katholieken 9 aan de socialisten en 3 aan de libe ralen. Tengevolge de verkiezing der Pro vinciale Senator^, van Maandag 1.1. en de gecoöpteerde Senators, zal de Senaat als volgt samengesteld zijn 74 Katholieken 63 Socialisten 21 Liberalen 1 Fronter. De Nieuwe Provinciale Senatoren. Deze week werd overgegaan, in de Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg we verkiezingen zouden plaats hebben verscheidene provincieraden van het de Gemeenteschool, wordt gesplitst in een ministerie van I meenende dat de natie, beu zijnde van Nijverheid en Arbeid en een van de de onmacht van liberalen en katholie- Maatschappelijke Voorzorg en Ge- ken, de socialisten in staat zou stellen zondheid I om het bewind in handen te nemen. Het departement van Landbouw, Dit was een droom, een luchtspiege- wordt gevoegd bij het ministerie van I hng in de woestijn. Openbare Werken Laat ons hopen dat het nieuw mi- Het ministerie van Kunsten en We- I nisterie zal RF.GEEREN en het land tenschappen zal voortaan het ministerie I uit de moeilijkheden helpen, van Openbaar Onderwijs genoemd Slaagt het niet hierin, o dan zullen handiging der diploma's van den Vierden Graad in den prijskamp van den Staat be haald door drie leerlingen der Gemeente school. Deze zijn Bruneel Louis, Suffys Roger en Tillie Auguste. Schepen Vandooren wenscht de bekroon de leerlingen geluk met hunne schoone on derscheidingen en dankt tevens de ouders om het vertrouwen welke zij stellen in het onderwijs welke in de Gemeenteschool ge geven wordt. In naam van het Stadsbestuur richt hij zich tot den heer Desmadryl, en maakt van de gelegenheid gebruik om aan het School hoofd en het Leeraarskorps de gevoelens van erkentelijkheid uit te drukken, voor de waardeerbare manier waarop zij hunne ver hevene bediening vervullen. Daarna wordt er aan de drie bekroonden een geschenk ter hand gesteld. In gepaste woorden bedankt een der leer lingen, het Schepencollegie en het Gemeen tebestuur. om het goede welke zij doen voor land, tot de verkiezing der Provin ciale Senatoren. Hieronder geven wij de namen der I ekozenen West-Vlaanderen.HH. Van Coil- lie Alfons van Roeselaere, Deponthieu Edmond van Meenen, Lammertyn Ca- mille van Moorslede (katholieken) Verbrugge Arthur van Brugge (socia- der stad. Alsdan wordt er tot de bespreking van het dagorde overgegaan. 1. Verslag der laatste zitting. Zonder opmerkingen goedgekeurd. 2. Goedkeuring der openbare verkoo- pmg van boschtaillie en plantsoenen, ge houden op 2 December laatst, ten verzoek® der Commissie van Openbaren Onderstand worden. wij zeer waarschijnlijk nare tijden be En eindelijk, het departement van 1 leven voor ons land. P.T.T. wordt gehecht aan het mini- r-, j r> sterie van Dinnenlandsche Zaken. 1 Het nieuw ministerie bestaat, zooals Rond de geboorte van het ministerie I het vorige, uit twaalf titularissen vijf Zaterdag hing de vorming van het liberalen en zeven katholieken. Van de nieuw ministerie aan een zijden draad. I zeven katholieken zijn er drie christen list. H. Marcel Vanden Bulcke, gewezen kamerlid der Vlaamsche Nationalisten, die den 2 7 November laatst niet her kozen werd, stelde zich ook als kandi daat voor, doch hij bekwam slechts de 9 stemmen van zijne partijgenooten Oost-Vlaanderen. H.H. Moyer- Schepen Vandooren. - Daar den over slagprijs rond de 1200 fr. hooger beloopt dan de schatting door den Dienst van Wa ters en Bosschen berekend, stel ik voor de verkooping goed te keuren. Algemeene goedkeuring, met onthouding van Schepen Gombert als lid der Commissie. 3. Bemachtiging, gevraagd door de C. O. O., om eenige perceelkens land, mits ver goeding, af te staan aan den Belgischen Staat Er waren twee groote moeilijkheden democraten, namelijk de h.h. Poullet, s/°en'l Gabriels, Orban, Van de Weerdt I om de staatsbaan Poperinghe-Yper te ver- '1 Toch en Demets (so- breeden. Schepen Vandooren. Er is hier spraak van den afstand, mits vergoeding, van eenige streepkens grond noodig tot het verbreeden der Staatsbaan naar Yper, bij de Tramstatie alhier. De aangeboden prijs is voordeelig. Algemeene goedkeuring, mits onthouding zooals hierboven. Lausanne in toegestemd hebben om van 90 ten honderd van onze vorde ringen op Duitschland af te zien en al onze panden uit handen hebben gege ven, nu steekt Amerika ons z'n hand toe en zegt koelweg Als 't u belieft, komt met uw duiten over de brug Een definitieve terugkeer naar En thans is de eerste groote vraag, I Duitschland mogelijk of Amerika deze hand, nu ze niet door Het bericht dat de noodverordening ons gevuld wordt, tot een vuist zal I in Duitschland betreffende de bescher ballen, nadat het ons steeds voorge- ming der republiek, geen gewag meer houden heeft dat het allerlaatste wat zou maken van het verbod tegen den wijzelf zouden mogen doen om onze ex-keizer, om terug in Duitschland te eigen vorderingen op Duitschland te komen, heeft veel opschudding ver bekomen de vuist ballen is. 1 wekt. Wie er nog aan twijfelen zouden,! Den 18 Maart 1930 heeft de Rijks dat door zijn tactiek Amerika hoofd-1 dag de verlenging van de wet op de zakelijk Duitschland weer op de been I bescherming van de republiek goedge- heeft willen helpen, omdat het Duitsch-1 keurd, maar zonder de bepalingen be land als den grootsten klant voor zijn 1 treffende het verbod tegen den ex-kei- uitvoer aanziet en omdat in de Ver-Jzer, bepaling welke niet de vereischte eenigde Staten zelf, het Duitsch ele-1 twee derden van de stemming behaalde ment en dus de Duitsche belangen veel I die noodig zijn om een grondwetswij- sterker zijn dan die van welk ander ziging door te zetten. Europeesch land ook, die zal hier-1 En men had hier met een grondwets van wel overtuigd worden door de 1 wijziging te doen, vermits de grond manier waarop de pers in Duitschland 1 wet allen Duitschen burgers het recht op de houding der Belgische regeering I van verblijf in Duitschland verleent en op den val van de Fransehe rea-1 Toen maakte de zaak niet veel ge- geert. I rucht omdat men te veel bekommerd Op de socialistische Vorwarts I was in Duitschland met het Young- alleen na, die de stemming in de plan. Fransehe Kamer een flinke les voor De huidige opschudding toont echter Amerika noemt, dat zijn hooghar-1 aan hoe scherp de kwestie van de mo- tigen raad aan de rest van de wereld narchie in Duischland wordt gesteld, geeft, terwijl het zijn eigen financieele I In officieele kringen verklaart men en imperialistische belangen behar-1 dat een definitieve terugkeer van den tigt spreekt heel de groote Duit- 1 ex-keizer naar Duitschland onwaar sche pers schande van Frankrijk, en I schijnlijk is. zulks des te feller, naarmate zij meer Moest hij voor een korten tijd naar naar rechts staat. I Duitschland komen, dan zou hij zich De pangermanistische Deutsche vestigen te Friedrichshafen,nabij Ham Zeitung drukt als haar meening uit, burg, in een kasteel dat hem toebe- dat Frankrijk hier bewijst, dat het de hoort en nog in goeden staat is. broeihaard van alle Europeesche con-1 De rijksregeering zou, naar men ver flicten is en vraagt of er dan geen I zekert, geen enkel bezwaar maken te strafrecht bestaat tegen een schending gen een tijdelijk verblijf van den ex i van verdragen, als hier door Frankrijk keizer in Duitschland. Wordt gepleegd I (katholieken) cialisten) De h. Van Cauteren, liberaal, werd niet herkozen. Brabant. H.H. Henricot, Arm. Huysmans en Petitjean (liberalen) Leyniers, Van Overbergh en Philips (katholieken Vinck en Boesier (so- Barnich en opgerezen, te weten dat de staatsmi- IT tichoffen en van Isacker. nister Devèze de evenknie van de Bro- Er komen enkel drie senatoren voor queville wilde worden en dat minister I namelijk de heeren de Broqueville, Bovesse het ministerie van Landsver-1 Lippens en Forthomme al de andere dediging verlangde. ministers zijn leden van de Kamer. De kabinetsvormer kon onmogelijk Al de leden van de regeering, ook beide verlangens inwilligen. Men zou de nieuwe, hebben reeds deel uitge aldus twee eerste ministers gehad heb- maakt van vorige ministeries. Buiten ben, dit zou elke gemengde regeering I graaf de Broqueville, zijn er nog drie 1 cialisten) onmogelijk maken. andere gewezen eerste ministers, name- Wat Bovesse betreft, Jaspar, die 11 lijk de heeren Jaspar, Carton de Wiart I n. ^el ®5,en7 n 'If u hem niet vergeven kan hem te hebben en Poullet. ^raal) Lebon, Van Cauwenbergh, doen vallen, zal tevreden zijn over zn Tenslotte zijn er zeven staatsmini- Verachtert (katholieken) heengaan. Men zegt ook dat Bovesse sters de heeren de Broqueville, Hy- Uaessens C~cial»ten). een tegenstander blijft van het plan mans, Janson, Devèze, Jaspar, Poullet I Vier socialisten hadden hier voor van generaal Galet, die als hoofd van en Carton de Wiart. den staf afgetreden is, maar zijn opvol ger de zending laat zijn plan uit te voeren. De socialistische partijraad heeft Bovesse wil vooral dat de wegen I Zondag een algemeen congres gehou van den inval langs Namen, Luik en den en heeft de houding van h. Van- de Ardennen versperd worden, terwijl dervelde goedgekeurd. Galet vooral de Vlaamsche provincies I een dagorde heeft hij nochtans wil zien dekken. Men zal nu een mid- aan de socialistische leden aangeraden, denweg moeten kiezen. zic^ niet te houden aan een negatieve Men begrijpt dat staatsminister De- 1 oppositie, doch integendeel een con- vèze niet veel voelt daarvoor, hij had structieve politiek te verdedigen ten verkozen minister van Justitie te wor-1 einde het programma, dat aan het kie De Socialisten en de Regeering, den h. Godding gestemd. Limburg. H.H. Janssens, Landt- meters en Rutten, (katholieken). Luik. H.H. Forthomme (libe raal) Van Zuylen en E. Claessens, (katholieken) Joachim, en Bernard (socialisten). Luxemburg. H.H. Delvaux de Fenffe en Pierlot (katholieken) H. Clesse (socialist). Namen. H.H. de Selys de Long champs (liberaal) Le Grand (katho den. De tusschenkomst des Konings heeft zenlijken. zerskorps werd voorgelegd te verwe- I liek) Molet (socialist). echter een ramp vermeden. Men zegt dat de Vorst zou gezegd hebben aan de liberale ministers dat, vermits zij e ontbinding hadden verwekt, het plicht w:fe in het ministerie te Ex-Ministers als Burgemeesters. Naar alle waarschijnlijkheid zal de h. Heyman, gewezen minister van Ar beid en Nijverheid, burgemeester be- bË j ven. Minister Lippens had persoon" I noemd worden van Sint Niklaas, ijk gehoopt voorzitter van den Senaat ver^enTeeff zTu ontslag nemen als gekozen senator er lch™°rAU n,Teenvan tol burglrn" es,I, van N»m"„ benoemd dan de ee„«e p,..tsve,v.„ Senaat zal gekozen worden in de plaats 1 worden. van heer Magnette, zal het waarschijn- 1 aillllHlllillllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllll lijk de gewezen burgemeester van Luik Henegouwen. H.H. Boel (libe raal) Leduc (katholiek) Casterman Danhier, Lekeu en Branquart (socia listen). Hier dient opgemerkt dat drie van bovengemelde provinciale senators ge kozen senators zijn. Zij zullen zeker ontslag nemen als gekozen senator en DRINKT MAS-CAR BIER lilllllllllllllllllilllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Leening der Verwoeste Gewesten. 5 ten honderd 1923. 4. Goedkeuring van grondvergunnin» gen op het Kerkhof. Vier en dertig grondvergunningen, gedu rende het verloopen jaar verleend, worden goedgekeurd. Het bedrag ervan beloopt 21.344.00 fr. waarvan een vierde aan de Commissie van Openbaren Onderstand dient afgestaan te worden. Algemeene goedkeuring. 5. Goedkeuring der rekening van de stad voor het dienstjaar 1931. De h. Secretaris geeft lezing dezer reke ning, waarvan wij de voornaamste posten geven ONTVANGSTEN Gewone 1.002.276.17 fr. Verhuring gemeentegebouwen 10.975. Grondvergunningen op 't Kerkhof 20.551. Taks op de honden 9.800. Gemeentelijke Opcentiemen 373.897.31 Intresten van de Electriciteitsmaatschappij 30.328.51 Jaardooding zelfder maatschappij 7.485.48 Annuiteit op de leening van 160.000 fr. 9.926.20 Plaatsrechten op markten en fooren 69.347.50 Aandeel in fonds der gemeenten 282.680.73 Verkoop en verhuur van barak ken van "t Koning Albertfonds 3.834.00 Opbrengst van het Keurrecht op het Slachtvleesch I 5.000. Teruggave door de Commissie van Openbaren Onderstand van aan deel in 't gemeene fonds 71.374.30 Opbrengst van het Weegtecht in de Stadsschaal 12.557.10 Opbrengst van het Ptesrecht in de Stadsschaal 9.420.96 h. Digneffe zijn, een veteraan van den Senaat, een man die er gezag en in vloed heeft. Zich rekening gevende dat hij zou mislukken, heeft minister Lippens dus zijn portefeuille behouden. I Dinsdag had de 1 1 5e trekking der Daar minister Tschoffen zijn kolo- Leening 5 t. h. 1932 plaats, nies niet losliet voor den heer Lippens, De uitslag De Nieuwe Gecoöpteerde Senatoren. heeft deze minister zijn departement R. 379300 nr 1 uitk. met 500.000 fr. prov;ncje Limburg Carpentier, ge moeten behouden, waar hij voor aller- e r lei moeilijkheden staat. Laat ons ho pen dat hij ze zal overwinnen. Minister Sap, die ook minister van Landbouw wordt, en dus over contin genteeren zal hoeven te beslissenrkrijgt I zijn uitkeerbaar met 500 frank. R. 66783 nr 5 uitk. met 100.000 fr. R. I 29444 nr I uitk. met 50.0002fr. R. 274071 nr 5 uitk. met 50.000 fr. R. 308129 nr 5 uitk. met. 50.000 fr. De andere nummers dezer reeksen gers op hun lijsten zijn, die hen zullen vervangen Dit is het geval met h. Claessen, so cialist, Antwerpen, wiens opvolger de I Toelage van Staat én Provintie h. Somers is met baron van Zuylen, n voor der wegenis 56.731.— I Onvoorziene ontvangsten 4.575. katholiek, Luik, opvolger de h. Han- Buitengewone 223.248.55 fr quet met h. Clesse, socialist, Luxern- I waarvan de bijzonderste zijn burg, wiens opvolger de h. Joseph Du- I Toelage der Provintie voor opbouw I van Schoollokalen en aankoop jardtn is. yan Meubela 15.456.— Vergoeding van Oorlogsschade 22.799.90 AcHteratellige belastingen 157.087.25 UITGAVEN Gewone en Buitengewone 1.193.886.00 fr. De bijzonderste posten zijn Jaarwedden van Gemeentesecretaris wezen kamerlid voor Oostvlaanderen Robert Gillon van Kortrijk, voor de provincie Westvlaanderen. Katholieken. H.H. de Broque- Ontvanger en Bedienden, Boeken van den Burgerstand en zegels ville, Pater Rutten, Tschoffen, Ligy, Bureelkosten van het Plaatselijk 73.009.— 1064.90 En in dtenzelfden toonaard roept Der Angriff het hoofdorgaan van ^Hitler, uit En dat is dan de natie die sedert jaren al voortdurend den taond vol heeft over de heiligheid der Segers, Kannunik Broeckx, Limage, |Ferminne, hertog d'Ursel en Matagne. Socialisten. H.H. Dirikken, Jau- niaux, Mertens, Mevr. Spaak, Bologne, Pr. De Bruyn, Vermeylen, A. Wauters Gemeentelijke wegen.s en Henri Rollin. Bestuur 10.884.50 Onderhoud gemeentegebouwen 24.741.41 Verwarming en verlichtingen der Stadsgebouwen 33.778.97 Drukken van kiezerslijsten 5.923.20 Aankoop van boeken en druksels 6.889.1 5 122.363.17 Vervolg 2e blad<.<

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1