PURoi DE DUIVEL OP AARDE Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Ruwe handen Een füeuwjaarboodsehap van Adolf Hitler DERTIENDE JAAR. - NUMMER 2. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 8 JANUARI 1933. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperttraat, 2, POPERINGHE. BELASTINGSVERHOOGING. Zullen Lasten Taksen redding brengen Doos 4 en 7/2fra rik. GOUD, GOUD. DE CONSERVATIEVE KATHOLIEKEN IN NESTEN. DE ELECTRIFICATIE DER IT ALIA ANSCHE SPOORWEGEN. De Nazi's geven den strijd niet op. Dood aan het Bolsjewisme Nieuwjaarsboodschap van Hitier. Stad Poperinge. - Feestzaal Palace WOENSDAG 18 JANUARI te 8 uur stipt, voert de GROEP STAF BRUGGEN het grootste suksesstuk op, van het tooneeljaar STAF BRUGGEN in de hoofdrol. n hekelspel over de moderne wanorde. GIJ GAAT TOCH OOK De Nieuwe Belastingen DE VERHOOGING DER ACCIJNSRECHTEN. De nieuwe tol- en accijnsrechten. Tolrechten Terugwerkende kracht. Eenige nadere Inlichtingen. Koffie. Welk zal het gevolg zijn van het verhoogd toltarief op de kof fie Dit tarief was te voren 1.15 fr. de kilo en klimt nu op 2.50 fr. Olies en Essence. De automobi listen betaalden tot hiertoe op hun es sence een recht van 1.15 fr. per liter. Dit recht is verhoogd op 1.38 fr., doch Stekjes. De tolrechten op de luci fers zullen voor gevolg hebben dat wij een doosje stekjes 5 centiemen meer zullen betalen. Uitheemsche Bieren. In ons land wordt er ontzaglijk veel uitheemsch bier gedronken. Tot hiertoe betaalde dit bier een tolrecht van 38 centiem per liter. Dit recht wordt nu gebracht op 45 centiemen per liter. Tabak. In ons land is de ver bruikte tabak (rooktabak, sigaren en sigaretten) in overgroote hoeveelheid van uitheemsche herkomst, tot hiertoe betaalde de onbewerkte tabak 4.30 fr. per kilo. Dit recht is opgevoerd tot 6 frank de kgr. Wijzigingen aan het accijnsregiem Verbruiks/echt op Tabak, Sigaren Sigaretten en Alcool. DRINKT MAS-CAR BIER ABONNEMENTEN I Jaar, per po»t 16 fr I Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 «o» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN PEK De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Postcheckrekening N' 46459. Telefoon 160 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te eenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooss ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. 1 Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80' fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr,. «o> Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Als Nieuwjaarsgeschenkvoor 'zich zelf heeft de Staat ons dus een onover zienbare reeks van nieuwe lasten en taksen opgelegd. Pro memoria In haar kiesmanifes- ten hadden alle partijen vermindering van belastingen beloofd. Alle candida- ten kenden het middel om de inkom sten van den Staat op peil te houden, deze zelfs nog te vermeerderen, en te vens zijn uitgaven te verminderen. Zooals de menschen met een gezond hersenstelsel toen moesten vinden, dat zulke verkiezingsreclame pure waan zin was, zoo zullen ze thans oordeelen, dat de nieuwe lastenbrieven zure appe len zijn, waardoor wij wel moeten bij ten, met hoe lange tanden dan ook. Zij zullen zelfs, zonder haar daar om noodzakelijk op geestdriftige ap plaus te onthalen, instemmen met de formule waarop de heer Jaspar zijn nieuw contributie-, taksen- en tolrech tengebouw opgetrokken heeft name lijk dat degenen die in dezen ramp zaligen tijd het geluk hebben, nog hun brood te kunnen verdienen, dit brood moeten deelen met hen die onvrijwil lig werkloos zijn. Als een schip lek is, moet iedereen aan de pompen, de salonpassagier zoo goed als de emigrant in het tusschen- dek, want als ze naar onder gaan. dan worden ze toch niet volgens de klas sen uitgezift. De groote vraag is dus minder, of al deze nieuwe offers, aan het land gevraagd, er noodig zijn, dan wel of ze zullen helpen en hier voelen we het gemis aan een... twijfelteeken in onze zetmachine. Voor de politiek die dit nieuwe ka binet, tezamen met zijn eigen geboorte en deze van het jaar Onzes Heeren 1933, inluidt, kunnen we nog geen be tere vergelijking vinden dan deze met de doodversleten kip met de gouden eieren. Als de lastenbetalende gemeente in ons land een kip met gouden eieren is, dan draait de regeering haar weliswaar nog niet zoo met één wrong den nek om, maar zij geeft haar toch, zouden we zeggen, een dosis... legpoeder in, die ons voor haar gezondheid in de hoogste mate bedenkelijk toeschijnt. Bij deze vergelijking blijvend, stelt de kwestie zich zoo zal een kip meer eieren geven als men haar die in snel ler tempo leggen doet Verhoogt men de belastbare objec ten door de belastingen erop te ver- hoogen Is dat wat het gouvernement zich voorstelt als een verhooging van den intrest van het kapitaal der Natie ten haren bate, feitelijk geen heffing op dit kapitaal zelf Opdat voor iedereen deze vraag dui delijk worde, behoeft hij maar bij zichzelf te rade te gaan. Wat zal zijn eerste gedachte geweest zijn, toen hij kennis nam van de lange lijst der artikelen, die door nieuwe in- komrechten en taksen getroffen wor den Ho, man, daarop moet ik zooveel zien te bezuinigen als de nieuwe be lastingen bedragen. In elk eenigszins goedbestuurd huis houden bestaat voor alle uitgaven een vast budget. Zooveel voor het noodige zooveel voor de weelde, voor 't genot en voor 't vermaak. Dat is het gezon de beginsel van de tering naar de nering zetten. Verhoogt men nu de nering door den burger te dwingen, zijn tering te verhoogen Dat is de heele vraag. Nieuwe lasten op de tabak Mijn heer zal een sigaar minder rooken, een pijpje minder opsteken. Duurdere thee en koffie Mama zal het greepje klei ner maken den pot langer laten trek ken en een meer doorschenken. En, in een hoogere klasse van de burgerij Een nieuwe taks op de benzine Vijf en twintig centiemen per liter op slag van de nafta Mijnheer zal gauw uitgerekend hebben, hoeveel keeren minder hij uitrijden moet om deze ver hooging in te winnen. Voor zijn auto heeft hij immers toch ook een vasten post op zijn beg.ooting. En wordt deze post door allerlei nieuwe taksen en las ten al te hoog overschreden, dan zal hij eindigen met zijn wagen van de hand te doen. En op wat draait dan de heele las ten- en taksenpolitiek uit Er wordt minder tabak, minder thee minder koffie, minder benzine ver bruikt, dus minder ingevoerd en min der verhandeld. Dus weer achteruit gang in de zaken, en... weer zooveel duizenden werkloozen meer ten zijnen laste te nemen. Daartegen zou men nu wel kunnen aanvoeren, dat het geld, aan werkloo- zensteun besteed voor de gemeenschap eigenlijk niet verloren is. Inderdaad wordt dit geld door de werkloozen te rug uitgegeven en houdt dus ook den klein- en groothandel en de nijverheid mee aan den gang. Maar dat is dan zoo iets als de activiteit van de fontein van Brabo, die steeds door haar eigen water wordt gevoed, en de groote on zedelijkheid van een dergelijke econo mie bestaat hierin dat er een steeds grootere categorie van menschen ge vormd wordt, die leeft zonder te wer ken, zonder iets voort te brengen, op de kosten van hen die wel werken. Zoo wordt de Staat een korf met een steeds grooter aantal hommels en met een steeds verminderd aantal bij en, en ...hoe dwaas is het, uit zulk een korf altijd maar meer en meer honing te willen trekken, zooals ons gouverne ment thans doet De redding uit den wereldnood wordt juist langs den verkeerden kant aangepakt. Het geneesmiddel voor de ziekte die de algemeene economie tei stert, zit niet in een politiek die alles duurder maakt en dus de waarde van het geld vermindert maar in eene die alles goedkooper maakt en dus alle voortbrengselen van het menschelijk vernuft, alles wat het leven vergemak kelijken en veraangenamen kan binnen het bereik brengt van al meer en meer leden der maatschappij. Om maar de automobiel als voor beeld te nemen Wat is van de twee te verkiezen Ofwel zoo zwaar de auto en de nafta te belasten dat al minder en minder menschen een auto gaan houden er dus al meer en meer arbeiders in het autobedrijf werkloos worden. Ofwel door haar vrij te laten van alle lasten en taksen, de auto zoo goedkoop ma ken, dat duizenden en duizenden ar beiders meer er bezigheid aan vinden ener zeiven een koopen kunnen. Zooals in Amerika. Als probaat geneesmiddel voor de kwaal van dezen tijd bestaat alleen maar de vrije concurrentie, gehoor zaamheid op alle gebied aan de wet van vraag en aanbod. De socialisten nemen dat aan, tot zoover het den vrijhandel betreft. Zij ook zien alle heil in de afschaffing van douanebarreelen en inkomende rechten. Maar ze willen niet voelen vooral niet om onwaardige verkiezingsover wegingen dat ze 't beginsel van de vrije concurrentie ook behooren door te voeren op de markt van den han denarbeid, en dat het voor de wereld orde even noodlottig gebleken is, de waarde van het werk op kunstmatige manier naar omhoog te drijven en te houden, als door allerlei beschermende rechten met de waarde van de koop waar wordt gedaan. En de redding uit dezen noodtoe stand moet dan ook niet gezocht wor den in aftapping van het kapitaal der Natie, ten behoeve van hen die niets meer voortbrengen, maar in groote o- penbare werken, waarin dit kapitaal een vruchtbare belegging vindt en die aan ontelbare werkloozen arbeid ver schaffen kunnen. N. G. De wereld zit nog vol goud, en won der genoeg de armoede ligt, geheel de wereld door, de meeren op. Goud in Engeland I 39.422.000 pond op 15 December 1932. In Frankrijk 83 milliard 343 mil- lioen 870.000 frank of 670.973.000 pond tegen pari, op 9 December. In Duitschland op 7 December, 804 millioen 069.000 rentemark of 39.350.000 pond tegen pari. In de Vereenigde Staten, op 30 No vember, in dollar 4 milliard, 338 mil lioen, of in ponden 890 millioen 370 duizend tegen pari. De conservatieve katholieken wor den steeds bedreigd met scheuring door de christen-democraten. Er bestaat een sterke strooming on der de christen-democraten om een afgescheurde onafhankelijke, zelfstan dige partij te stichten waarbij zich de Daensisten van Vlaanderen, de Chris telijke Vlaamsche nationale volkspartij van Limburg en Antwerpen zouden kunnen aansluiten. Met de grootste moeite hebben Renkin en de Broque- ville die scheuring kunnen vermijden. Daarvoor werd zelfs het grof geschut gebezigd. De conservatieve katholieken, die zich hebben kunnen redden, vinden echter dat zij er met natte gescheurde kleederen uitkomen. Zij hebben inder daad volk verloren Zij voelen zich bedreigd eenerzijds door de Vlaam sche en anderzijds door de democra tische Jonge Turken. Wel is waar heb ben zij de eendracht der partij helpen redden, doch dat is daarmee nu al en reeds voorbij. En nu zoo maar opgeslokt te worden lacht hun niet toe, des te meer daar zij in de beurs schieten om de emis sies en de kiezingen te betalen en de kosten der propaganda te dekken. Men zegt ook dat de worm aan de vrucht knaagt. De radikale vleugel der christelijke democraten wenscht eene zelfstandige partij te vormen met eigen leiding, organisatie en ook eigen kan didaten. Anders dreigt die vleugel aan sluiting te zoeken bij de socialisten tot groot genoegen van Vandervelde. De ze droomt sedert meer dan dertig jaar van een democratisch blok, van geloo- vigen en ongeloovigen. Aldus zou Van dervelde den Staat eindelijk in han den hebben, wat nu niet mogelijk is voor de socialisten, die zelfs nog niet opwegen tegen de katholieken. Om deze scheuring te vermijden zul len de arme conservatieven nog veel moeten toegeven aan de Jong-Turken van hun partij. Dit begon reeds voor den oorlog. Toen waren er ook Jong-Turken, die allen minister geworden zijn. Is voor gedaan niet nageleerd Is Van Cauwe- laert iets anders dan een Jong-Turk En Sap En Rubbens En De Schrij ver En Bodart De conservatieven zijn bereid alle bittere pillen in te slikken. Woeste kende zijn volk als hij zeg de lis (de conservatieven) n'ont de l'énergie que dans l'aplatissement. (Zij hebben maar wilskracht in de ver nedering). Zij waren inderdaad sterk in de oppositie van 1878-1884, toen zij van 1870 tot 1878 slechts geleefd hadden Nous avons vécu zegde Jules Malou. Nieuwe Plannen. Het steenkolenverbruik door de Ita- liaansche spoorwegen legt ontzaggelij ke uitgaven op de Staatsbegrooting.Na den wereldoorlog waren er niet minder dan 50 millioen lire per jaar noodig voor den aankoop van deze brandstof. Het is dus een vreeselijke zware last die weegt op de Italiaansche economie Daar deze brandstof anderzijds groo- tendeels van over zee moet komen, kan Italië, in geval van geschil, in een uiterst moeilijken toestand geraken. Door alle middelen tracht Italië dus den steenkolenaankoop te verminderen om, wegens militaire redenen, op dit gebied niet meer af te hangen van den vreemde. Reeds heeft het facisme al de zijden van dit vraagstuk bestudeerd. Het heeft getracht het steenkolenverbruik aanzienlijk te verminderen, eenerzijds door een streng toezicht op het ver bruik dezer brandstof en anderzijds door de steeds ruimere uitbreiding van de electrificatie der spoorwegen. Toen het facisme aan het bewind kwam, waren er in Italië slechts 750 kilometer electrische spoorwegen. En thans zijn deze uitgebreid tot 2100 kilometer en het steenkolenverbruik is verminderd met 600.000 ton in ver gelijking met 1921, wat een aanzien lijke vermindering beteekent van de uitgaven, welke anders moesten be steed worden aan den aankoop van steenkolen. Het is daarom dat de Italiaansche minister van Verkeerswegen, in zijn poging volhardend, nieuwe plannen heeft opgemaakt, waardoor, in twaalf jaar tijd, de electrificatie zal bewerkt worden van 4.365 kilometer nieuwe spoorlijnen, wat samen 4 milliard lire zou kosten. Dit plan is verdeeld in drie perio den van vier jaar. De bestaande elec trische lijnen zijn vooal aangelegd in het Noorden en het centrum van Italië. De bijzonderste dezer lijnen is de spoorweg Livorno-Genua-Turijn-Mo- dane. Het nieuwe twaalfjarenplan be helst de electrificatie der groote spoor- weglijn Milaan-Regdio di Calabria, alsook der lijn Turijn-Triest. De spoor lijnen welke Italië met Zwitserland en met Oostenrijk verbinden, zullen de zelfde verandering ondergaan. Te dien einde zijn een gansche reeks groote electrische centrales voorzien, waarvan vele reeds in aanbouw zijn. Ie gelijkertijd als het zijn onafhan kelijkheid tracht te veroveren voor de voedingswaren, namelijk door de vruchtbaarheid van den grond te ver beteren, poogt Italië zich ook de volle dige zelfstandigheid te verzekeren voor de uitbreiding zijner spoorwegen. 2JI!lllltlllllll!!lllllllll!!ll|j|||||lil!lillll!l|||||||l!l!llllll!lilllllll!llllllllll De leider van den staf der nat. soc. S. Roehn, heeft in de Volkischer Beo- bachter een beroep gericht, waarin hij o. a. zegt «Alles wijst er op dat storm verwacht moet worden. De eind strijd zal spoedig plaats vinden. Bols jewisme of nationaal-socialisme, daar over wordt op het oogenblik in Duitsch land gestreden. Het jaar 1933 moet de beslissing brengen. De leuze moet zijn Dood aan het bolsjewisme. Duitsèhland aan de Duitschers. De na- tionaal-socialisten zijn tot dezen strijd bereid. Meer dan een half miljoen strij ders scharen zich om de vaan van Ad. Hitier Adolf Hiler heeft zich ter gelegen heid van het nieuwe jaar met een bood schap tot de vrienden en leden van de nationaal-socialistische partij gewend. Hij zegde daarin onder meer Het jaar 1932 zal eens in de ge schiedenis van de nationaal-socialis tische beweging gelden als een groote en zegenrijke periode van onzen strijd. De godsdienstige en ten opzichte van haar wereldbeschouwing ontwortelde liberale menschheid heeft 't einde van haar tijdsgewricht bereikt. Tot reuzen- hoogte verheft zich het bolsjewistische gevaar, welks ingrijpen in het wereld bestel nog begunstigd wordt door de blindheid en de waandenkbeelden van z.g. staatslieden. De gevolgen moeten vernietigend zijn. De burgerlijke partijpolitiek en de burgerlijke ministers hebben van het ontstellende gevaar, dat de wereld be dreigt, geen voorstelling. In een staat, die zes millioen communisten, 7 /i millioen sociaal-demokraten en zes mil lioen min of meer pacifistisch georiën teerde elementen telt, zou men beter doen niet meer te sprken van gelijk- gerechtigheid en van andere derge lijke schoonklinkende woorden. Het innerlijk verval, dat in het jaar 1918 slechts als crisisverschijnsel heeft ge golden, is thans chronisch geworden. Wil men Duitschland weer op de been helpen, dan kan dit alleen geschieden door een beweging, welke even onver draagzaam, en immer bereid tot han delen is als waarvan de tegenstanders blijk geven. Slechts het nationaal-soci alisme kan, daar andere bewegingen gefaald hebben, de overwinning bren gen. De nationaal-socialisten kennen hun tegenstanders en hun gedachten, welke hierop neerkomen dat zij de par tij willen laten deelnemen aan de re geering, zoodat zij wel mede de ver antwoordelijkheid draagt, zonder ook echter maar eenigzins zelfstandig te kunnen handelen. Het mag begrijpelijk heeten dat de nationaal-socialisten daarvan niets wil len weten. De partij heeft niet gehoopt, gestreden en geleden om de taak, wel ke zij te vervullen heeft, voor een paar ministerzetels te verkoopen. De voor naamste taak van het komende jaar zal zijn, den nationaal-socialistischen leden en aanhangers met groote duide lijkheid voor oogen te stellen dat de partij zelf niet het doel is, doch slechts het instrument om het gestelde doel te bereiken III lllililüllllllllllllllilllllllllül llllll llllllll!ll!l!illlll!llllllll!llllllllllilll!!l!HIIIIIIIIIIIIIIIIINII!IIIIIIU/illlllllllllllllllllllllHIlHllUi Donderdag avond heeft de Senaat de wet gestemd, waarbij de regeering volmacht krijgt tot het nemen van ver schillende maatregelen met het oog op het financieel herstel. Dienzelfden avond heeft de minister van Finanties aan zijn collegas zijn voorstellen bekend gemaakt van ver hoogingen van tol- en accijnsrechten, en alhoewel zij nog niet officieel be kend gemaakt waren, kreeg hij toela ting hen in werking te doen treden vanaf Vrijdagmorgen, d.w.z. dat, wan neer zij gekend geraken, zij reeds in toepassing zijn, zoodat niemand door een maneuver van het laatste uur er zich aan onttrekken kan. Ziehier de voorgenomen maatrege len, die een half milliard aan de Schat kist opbrengen moeten De opslag is per 100 kgr. of per hectoliter naar gelang den aard der producten. Cacaoboonen 1 1 5 frank (deze wa ren vroeger vrijgesteld) Niet gebrande koffie 250 tegen 1 I 5 frank. Thee 600 fr. tegen 345 Lichte minerale oliën 137.50 fr. tegen 1 1 5 frank Minerale oliën van gemiddeld ge halte 1 12.50 fr. tegen 69 Bieten- en rietsuiker 1 60 fr. tegen 100 (de Congoleesche suiker blijft evenwel vrijgesteld) Andere suiker 161 fr. of 184 fr. tegen 92 of 115 fr. naar gelang van de soorten Kunsthoning 1 84 fr. tegen 115 fr. Kunstboter 1 19.60 fr. tegen 115; Bier 149.50 fr. tegen 138 fr. Bier in flesschen 224.50 tegen 207 Azijn en azijnzuur tot 6 graden, 69 fr. tegen 34.50 fr van 8 tot 40 graden 345 fr. tegen 1 72.50 fr. van meer dan 40 graden 862.50 fr. teeen 431.25 fr. Onbewerkte tabak 500 fr. of 900 fr naar gelang de soorten plus een ac- cijnsrecht van 100 fr. de 100 kgr. te gen vroeger 350 fr. of 63.50 fr. plus een accijnsrecht van 80 fr. de 1 00 kgr Sigaren en sigaretten 2.500 fr. te gen 2.1 00 frank Andere bewerkte tabak 1600 fr. in plaats van 800 frank Lucifers 1.800 fr. tegen 862.50 fr. voor lucifers waarvan 1.000 doozen maximum 5 kgr. wegen 900 fr. tegen 431.25 fr. voor lucifers waarvan 1.000 doozen 5 tot 1 0 kgr. wegen 600 fr. tegen 287.50 fr. voor zwaardere luci fers (voor lucifers uit Rusland zou den de cijfers nog verdubbeld worden) De verhoogde tolrechten worden ook toegepast op de voorraden in de stapelhuizen dit geldt namelijk voor koffie, tabak en minerale oliën. Het valt te vreezen dat in den klein handel de opslag wel tot 3 fr. zal klim men. Van deze belasting verwacht men eene opbrengst van 125 miljoen. daarbij moet nog de overdrachttaks gevoegd worden, zoodat de taks nu zal komen op 1.50 fr. per liter. Suiker. De rechten op de suiker worden verhoogt van I fr. op 1.60 fr. per kilo. De regeering verwacht daar op een inkomen van 1 30 miljoen frank Ziehier nu de voornaamste wijzigin gen toegebracht aan het accijnstarief Azijnzuur van zuiver gehalte 5 fr. de kgr. tegen 1.90 fr. Azijn 2e klasse 1 5 fr. de hectoliter tegen 3.77 fr. alkoolhoudende (50 graad) azijn 1 50 fr. de hectoliter te gen 30 fr. Lucifers 1 fr. per 1.000 tegen 23 centiemen Brikets 10 fr. per toestel tegen 5.75 frank Bier 2.10 fr. per kgr. aangegeven grondstof tegen 1.84 frank Gegiste schuimwijn 200 fr. de hec toliter tegen 46 fr. Suiker i 00 fr. de 100 kgr. tegen 40 frank Raffinadestroop 50 fr. de 100 kgr. tegen 20 fr. Druivensuiker 2 fr. per hectoliter sap 1 graad) tegen 92 centiemen Lichte minerale oliën van gemiddeld gehalte 80 fr. tegen 34.50 frank Kunstboter 25 fr. de 100 kgr. te gen 23 fr. Tabak buitenlandsche 100 fr. te gen 50 fr. de 100 kgr. inlandsche ge teeld maximum 1 000 planten 6 '/4 cen tiemen tegen 5 centiemen per plant meer dan 1000 planten I fr. tegen 80 centiemen de kgr. Op de tabak wordt dan nog een evenredig verbruiksrecht geheven, waarvan de verhooging evenwel nog niet van kracht is. Deze zal bedragen Sigaren en sigaartjes 10 t.h. van den verkoopprijs tegen vroeger 5 t.h. Sigaretten 35 t.h. tegen 25 t.h. Rooktabak 25 t.h. tegen 10 tot 20 t.h. De bijzondere verbruikstaksen op alkool en mineraal water zijn als volgt verhoogd Alkoolhoudende vloeistoffen in fles schen en likeuren 3000 fr. de hecto liter tegen 2000 fr. andere I 000 fr. de hectoliter (50 graad) voor alkool houdende vloeistoffen bestemd voor de vervaardiging van reukwerk 1500 fr. in geval van andere verbruiksstem- ming. Mineraal water 25 centiemen de liter tegen I 7 '/J centiemen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1