Hevige Vechtpartij in 't Viaamsch Huis te Poperinghe GEPIEENTEKHEDIET van BELGIE öinnenlanö Marius LAUWERS, voor het zelfde tijdperk van 1932. i HET TERUGBEKOMEN VAN BETAALDE GRONDBELASTING. Senator Dewaele stelde volgende vraag aan den h. minister van Finan cies Kunnen de bewoners van een ei gen huis (eenigen eigendom). 25 t.h. van de grondbelasting terug bekomen a) Die gebouwd hebben met de Staatspremie b) Die gebouwd hebben zonder premie c) Voor welke jaren Welke voorwaarden moeten er in acht genomen worden, in geval de2e vragen met ja beantwoord worden, door deze eigenaars Tot wie moeten deze zich dan wen den en welke formulen moeten zij be zigen Antwoord Luidens artikel 12, 1, der wet van 13 Juli 1930, wordt van het dienstjaar 1932 af, op aanvraag van den betrokkene,vermindering ver leend van een vierde van de grond belasting, wat betreft de woonhuizen die geheel door hun eigenaar zijn in gebruik genomen, mits 1.) Hun kadastraal inkomen niet hooger is dan 1500 fr. in de gemeenten met min der dan 5000 inwoners 2000 fr. in de gemeenten met 5000 tot 30.000 inwoners 3000 fr. in de gemeenten met 30 duizend inwoners en meer. 2.) De gebruiker van zulkdanig huis geen ander vast goed bezit buiten be doeld huis. 3.) Bedoeld huis niet voor eene drankslijterij bestemd is. Behoudens de hierboven aangehaal de beperkingen, is het; onverschillig of de eigenaar, voor het bouwen van het huis, al dan niet een Staatspremie genoten heeft. Om de indiening der aanvragen tot vermindering te vergemakkelijken, be staat er een behoorlijk aangepast for mulier waarvan exemplaren, op aan vraag, kosteloos door de ontvangkan toren der belastingen uitgereikt wor den. DRINKT c MAS-CAR BIER STAD POPERINGHE. GEWESTELIJKE STIERENKEURING met Prijskamp, en PRIJSKAMP VOOR MELKKOEIEN. Ver- Op Dinsdag 7 Maart 1933, te 10 uur voormiddag, had te Poperinghe de geweste lijke stierenkeuring met prijskamp plaats, alsook de prijskamp voor melkkoeien. Een talrijk publiek, goede liefhebbers, was opgekomen om dat belangrijk feest bij te wonen, hetwelke van jaar tot jaar meer bijval bekomt. 55 stieren namen aan de keuring deel, waarvan 41 aanvaard en 14 geweigerd wer den. De juryleden, heeren Van Honsenbrouck Pamphile van Eessen, Vermeire Cyrille van Vlisseghem en Vandamme Theonhile, vee arts te Blankenberghe, drukten hunne vol doening uit over de goede hoedanigheden der dieren in het algemeen. Zij bestatigden dat de vooruitgang der dieren aanhoudend is, dank zij de pogingen welke bij de land bouwers aangewend zijn om het runderras te verbeteren. Zij drukten den wensch uit dat er zou voort gewerkt worden, hand in hand, om de verbeteringen Voort te zetten tot welzijn van den landbouw en tot opbeu ring der landbouwondernemingen, waarin de veekweek een voorname rol heeft. Ziehier de uitslag der prijskampen A. Stieren zonder tand van volwassene. 1. 400 fr. en zilveren eeremetaal Sohier Achille, Poperinghe. 2. 300 fr. en bronzen eeremetaal Dambre Jeroom, Watou. 3. 250 fr. en bronzen eeremetaal Fontaine Romain, Westoutre. 4. 200 fr. en bronzen eeremetaal cruysse Camille, Poperinghe. Eervolle melding 1. Kesteman Julien, Poperinghe. 2. Boeraeve Maurice, Poperinghe. 3. Wwe Vandenbruwaene Jules, Pope. B. Stieren met een of twee tanden. 1. 400 fr. en zilveren eeremetaal Het Syn- dikaat van Poperinghe. 2. 300 fr. en bronzen eeremetaal Jacob Achille, Reninghelst. 3. 250 fr. en bronzen eeremetaal Soenen Jules, Poperinghe. 4. 200 fr. en bronzen eeremetaal Vancay- zeele Maurice, Poperinghe. C. Stieren met ten minste drie tanden. 1. 600 fr. en zilveren eeremetaal Het Syn- dikaat van Watou. 2. 400 fr. en bronzen eeremetaal Coene Maurice, Poperinghe. 3. 300 fr. en bronzen eeremetaal Derycke Hilaire, Poperinghe. 4. 300 fr. en bronzen eeremetaal Dessein Henri, Poperinghe. D. Eerste Annuiteit, bewaringspremie van 800 fr. aan de twee voornoemde eigenaars voor hun vroegere geprimeerde dieren 1, Dehouck Camille, Watou. 2. Kesteman Julien, Poperinghe. Accessieten 1. Het Syndikaat van Watou. 2. Coene Maurice, Poperinghe. E. Tweede Annuiteit, bewaringspremie van 1000 fr. aan de eigenaars van volgend dier, dat reeds vroeger de eerste annuiteit ont ving Syndikaat van St. Jan-ter-Biezen-Watou. PRIJSKAMP VOOR MELKKOEIEN. Mochten alleen aan dezen provincialen prijskamp deelnemen, de koeien waarvan de melkopbrengst gecontroleerd werd door een veekweeksyndikaat. Slechts twee koeien werden voor dezen prijskamp aangeboden, te weten deze toe- behoorende aan de Winders Catteeuw te Re ninghelst. Het eene dier ontving de eerste premie 't zij 500 fr. en een zilveren eeremetaal ht andere behaalde de tweede premie van 400 fr. en een bronzen eeremetaal. WERKGEVERS OPGEPAST De crisisbelasting moet vanaf 1 Februari van het loon van den werk nemer afgehouden worden. Zij wordt in verhouding met het bedrag percentsgewijze berekend op het loon en bij de storting aan den ontvanger van Belastingen moet van de bedrijfsbelastingen en de crisisbij drage afzonderlijk nota gehouden wor den. Ook voor het pensioen der werklie den worden de werkgevers verant woordelijk gesteld en talrijk zijn de gevallen waarin de patroon werd ver plicht de geleden schade te vergoeden en tot zware straffen werd veroordeeld. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek VANDEPLAS. ELECTRIEK. Heden Zondag morgen zal de stroom onderbroken worden van 7 Yï tot 10 uur. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. •m~ BERICHT -TH LUCIEN VANDEVOORDE-DAVE, beenhouwer, Yperstraat, Poperinghe, laat weten dat hij van MAANDAG af, vleesch zal verkoopen bij zijn vader Jules Vandevoorde, Yperstraat en bij zijn schoonvader Georges Dave, Boe- schepestraat. Elk zegge 't voort. DE JEUGDAFDEELING VAN DE NATIONALE STRIJDERSBOND VAN POPERINGHE. zal op Dinsdag 21 Maart aanstaande, een LUISTERRIJK AVONDFEEST geven in de Cinema Palace Toekomende week meer daarover. HONDENTAKS. Er wordt her innerd dat de hondentaks moe^ be taald zijn uiterlijk den I 5 Maart aan staande. Nadien stellen de nalatigen zich bloot aan vervolgingen. WERKLOOSHEID De stand der werkloosheid in onze stad was deze week als volgt Zaterdag, 418 Maan dag, 550 Dinsdag, 410 Woensdag, 403 Donderdag, 398 Vrijdag, 415. VLAMERTINGHE. Geld verlo ren. De rondleurder Leon Carlier, uit Boesinghe, had langs hier met zijn koopwaren op ronde geweest en laatst in de Casselstraat. Thuis gekomen stel de hij tot zijne groote ontsteltenis vast, dat zijn brieventesch met 6 a 700 fr verdwenen was, alsmede zijne eenzei vigheidskaart en andere zaakpapieren. Naar hij denkt moet hij de tasch bij het naar huis gaan verloren hebben. Het 10-jarig meisje Goeman heeft in de voormelde Casselstraat de brieventesch gevonden, doch zij was ledig en be vatte alleen de eenzelvigheidskaart. De veldwachter heeft een onderzoek ge opend. YPER. Door een hond aange vallen. Woensdag namiddag, om 4 uur, kwam Odiel Monnet, 10 jaar oud, van de school. Nabij de Visch- markt werd hij aangevallen door een grooten hond en viel bewusteloos ten gronde. Dadelijk werd hij in een apo theek binnengedragen en het duurde minstens een half uur eer het jongetje bekwam. Een gebuur voerde het kind met zijn auto huiswaarts. Het had een hersenschudding opgeloopen en is bed legerig. Aangereden. Donderdag avond rond 6 uur, kwam Dossie Maurice, I 2 jaar oud, met zijn makkertje naar huis gegaan. Aan den hoek der Aardestraat werd hij door den auto van dokter Verbeke van Poperinghe, aangereden en aan beide knieën gekwetst. Dadelijk werd de jongen door den dokter naar huis gevoerd en verzorgd. VEURNE. Naklank eener ver' dwijning. Sedert I Februari ver dwenen, heeft men na steeds vruchte- looze opzoekingen, thans het lijk uit de vaart opgehaald van den heer G Gerard, landmeter van 't kadaster. Men weet nog niet of er een ongeluk gebeurd is of een misdaad gepleegd. Het Parket heeft de zaak in handen. LANGEMARCK. Verkeersonge val. Een autobus van den vervoer dienst Vanhallewyn, geleid door Cy rille Despeghel, keerde Donderdag met een 35-tal grensarbeiders herwaarts. Toen gekomen dicht eene tramlijn en toen hij nog op Fransch grondgebied was, om een aanrijding met den tram te vermijden, eene zwenking maakte, meenende de gang van zijn voertuig eenigzins te wijzigen, doch intusschen in botsing kwam met een stilstaande auto. Beide voertuigen liepen stoffe lijke schade op en de politie stelde proces-verbaal op ten laste van den geleider die niet in bezit was van zijne stuurpapieren. MEENEN. Lijk opgehaald. Op 8 Februari had men langs den oever der Leie te Waasten het rijwiel gevonden van Albert Verbeke, gebo ren te Waasten in 1905, ongehuwd. De jongeling leed sedert geruimen tijd aan zinsverbijstering en men vreesde dan ook een ongeluk. De peilingen leverden evenwel geen uitslag op. Maandag namiddag nu, rond 2 uur heeft men aan de Kortrijkpoort te Meenen, het lijk uit de Leie gehaald. In de zakken werd nog eene som geld gevonden van 16 fr. 25. Het lijk werd naar .het doodenhuis overgebracht en de familie verwittigd. GULLEGHEM. Man door zijn wagen overreden. Maandag namid dag rond 3 uur, kwam Cyrille Dhondt, voerman, met zijn ledigen wagen door de Bisseghemstraat gereden. Gekomen aan de tramstatie gleed de man uit op de tramriggels. De ongelukkige kwam terecht onder de wielen van zijn wa gen en werd de onderste ledematen verpletterd. Het slachtoffer, dat bo vendien kloeg van inwendige verwon dingen, werd door voorbijgangers op den wagen gelegd en tot bij een ge neesheer gevoerd die hem de eerste zorgen toediende. RECKEM. Verkeersongeval. De 30-jarige Cooren Leonie, echtge noote Demeyer Maurice, werd langs de groote baan door een autobus ver rast, ten gronde gesmakt en in den val het linker dijbeen gebroken. Het slachtoffer is naar eene kliniek over gebracht en een streng onderzoek ingesteld. WEVELGHEM. Duivenhouders opgepast. Een onderzoek instel lende op het duivenhok gehouden door X..., alhier, werden twee duiven ont dekt, waarvan hij het eigendomsbe wijs niet kon voorleggen. Verdere op zoekingen gedaan door den veldbri- gadier, wezen uit dat deze twee reizi gers gekocht waren bij een koopman. Deze zal loon naar verdiensten be komen. SWEVEGHEM. Reisduiven. Bij het nazien der reisduiven op het duivenhok van X..., alhier, vond de veldbrigadier twee reisduiven hem niet toebehoorende en waarvan een een gesoldeerden ring had. Proces-verbaa werd opgemaakt. m ROOSEVELT PRESIDENT DER VEREENIGDE STATEN. Op Zaterdag 4 Maart heeft M. Franklin Roosevelt zijn ambtsbevoegd heid aangevangen als President der Vereenigde Staten van Amerika. Een geweldig zware taak staat hem te wachten. Nooit in de geschiedenis van de Staten is de toestand zoo tra gisch geweest als nu. De laatste be richten uit New-York, wijzen op een zeer ernstige finantieele krisis, die de stevigheid van den dollar in gevaar brengt. Zal Franklin Roosevelt de gepaste man zijn om aan de ontgoochelde Amerikanen en ook aan het onrustige Europa een nieuwe, opbeurende poli tiek te brengen IN DE LILA Coiffeur voor Damen en Heeren 8, GROOTE MARKT, 8 P O P E k I N G H E Groote keus van alle Coiffeursarti kelen, alsook Geschenken, Sacochen, Portemonnaies, aller laatste nieuwe modellen, aan zeer genadige prijzen. DE BURGEMEESTER VAN CHICAGO OVERLEDEN. De toestand van M. Cermak, bur gemeester van Chicago die bij den aanslag op President Roosevelt, zoo erg gekwetst werd, was verergerd. Maandag morgen kwam uit Miami het bericht toe dat M. Cermak overle den was aan de gevolgen zijner opge loopen wonden. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllHIlUB BANKKRISIS IN AMERIKA. De beurs van New-York gesloten. De beurs van New-York werd Za terdag gesloten en werd tot nogtoe niet weer geopend. Men verwacht een ferme daling van den dollar. Alle banken van Amerika hebben hunne betalingen voor twee dagen ge schorst bij gebrek aan beschikbaar geld. In de beurzen van Londen, Parijs en Brussel is de dollar niet meer ge- kwoteerd, Het programma van M. Roosevelt. M. Roosevelt zou een programma voorleggen, bestaande uit acht pun ten 1Behoud van den goudstandaard als muntbasis. 2. Weigering van een uitzonderings- munt uit te geven. 3. Beslaglegging op alle munten en goudstaven. 4. Totale opheffing van het recht om goud af te halen op voorlegging van gold certificates 5. Heffing eener taks op al de goud plaatsingen, te beginnen van een aan- geduiden datum. 6. Recht van opzoekingen te doen in alle brandkoffers of andere parti- kuliere koffers, welke goud zouden cunnen bevatten. 7. Inrichting eener regeeringskam- pagne tot aankoop van zilver. 8. Verhooging van het gehalte der zilvermunt. Zondag laatst, in den namiddag, werd onze stad in opschudding ge bracht door een zwaar gevecht dat ontstond in het lokaal Het Viaamsch Huis .v op de Groote Markt, onder Vlaamsche Nationalisten en Dinasos, twee vijandelijke groepen (gewezen vrienden) die er aldaar den baas wil len spelen en dingen naar het meester schap. Er was eene algemeene vergadering bijeengeroepen om 3 uur, ten einde te beslissen wie er aldaar, op bestuurlijk gebied, de ware meesters zouden blij ven, punt dat door de beide groepen betwist werd en diende definitief op gelost te worden. Beide kampen had den hunne aanhangers opgetrommeld en alles liet voorzien dat het op deze vergadering maar schuw zou gaan. Dokter F. Verbeke, hoofd van den Vlaamschen Nationalistischen Groep had de hulp van de Rijkswacht inge roepen. Bouwmeester Carpentier, leider van de Groep Dinasos, was overtuigd de orde te kunnen handhaven met de hulp van een zestigtal Verweerman nen met knuppels gewapend. Korts na den middag,hadden een dertigtal gendarmen op het Stadhuis post gevat, om tusschen te komen in geval dat de goede orde gestoord zou worden en dat men tot geweidaden zou overgaan. Rond I Yl uur brachten twee auto bussen uit Yper, een zestigtal leden van het Verweerkorps in uniform,naar het lokaal Het Viaamsch Huis zij gingen langs de ingangspoort der Veurnestraat binnen en plaatsten zich in en rond de vergaderingszaal. Intusschen hadden de aandeelhou ders, Groep Verbeke, zich langs de voordeur op de Groote Markt in de herberg begeven, wachtende naar de opening der vergadering die om 3 uur zou beginnen. Op gestelde uur, toen zij meenden in de vergaderingszaal binnen te tre den, die reeds door de Groep Car pentier bezet was, werden zij, zoo men zegt, den ingang verboden en door de verweermannen op stokslagen ont vangen. Dokter Verbeke, Provinciaal Raads lid Six, en nog verscheidene voorman nen zelfder groep, waaronder een ge meenteraadslid en tevens Voorzitter van de Katholieke Kring, kregen nog al wel hun deel. In plaats van de jaar- lijksche intresten hunner aandeelen, waren het ferme stokslagen die zij mochten op zak steken. Onnoodig hier bij te voegen dat zij deze slagen niet moedwillig verdroegen en dat de Vlaamsche Nationalisten, hunne gewe zen bondgenooten, met dezelfde munt betaalden. Iedereen gerocht dus aan den slag totdat de Rijkswaoht intusschentijd van het gebeurde op de hoogte ge bracht, aangeloopen kwam, om aan het gevecht een einde te stellen. Dit ging niet gemakkelijk, de gen darmen kregen duchtig van de knup pels, terwijl de Dinasos door de gen darmen hunnen weerstand duur be taald gezet werden. Er waren geluk- kiglijk geen gesneuvelden, maar me nige gekwetsten aan beide zijden. Deze schermutseling had niet meer dan tien minuten geduurd. De over hand bleef aan de Wet. De aandeel houders hadden, met schrik bevangen, het Viaamsch Huis in allerijl verlaten en de verweermannen waren, na hun ne uitdrijving, in eene nabijgelegene herberg gevlucht. Aan het houden der vergadering viel er natuurlijk niet meer te denken en de twee Deurwaarders, door beide partijen opgeroepen, om over de be stuursvergadering verslag op te ma ken, moesten onverrichter zake naar huis trekken. Intusschentijd gerocht er veel volk op de Markt samengeschoold. Deze pijnlijke gebeurtenis werd fel bespro ken, de houding van sommige leiders werd met verontwaardiging afgekeurd en men vroeg zich niet zonder reden af, waar zulke ruwe zeden door zekere politieke strekkingen alhier ingebracht, ons naar toe leiden. Om alle verdere wanordelijkheden te vermijden, werden de verweerman nen uit de herberg gehaald, alwaar zij zich schuil hielden. De gendarmen geleidden ze naar hunne autobussen op de Groote Markt, en gaven het or der van vertrek naar Yper. Kalmte en rust kwamen terug op de Groote Markt, maar het voorval miek 's avonds in de herbergen, het voor werp aller gesprekken uit. Als voorzorgmaatregel werd het Viaamsch Huis voor het overige van den dag door de Politie gesloten. Ziedaar een verhaal over de zaak welke wij zoo nauwkeurig mogelijk, volgens bekomene inlichtingen, heb ben trachten op te stellen. De zaak is in alle geval reeds pijnlijk genoeg omdat men ze nog zou overdrijven. In den omtrek was er van niets anders sprake dan van Poperinghe in staat van beleg, dooden en gekwetsten in het Gasthuis. Gelukkig genoeg was dit nieuws verre van de echte waar heid. Vooraleer ons artikel te sluiten, vinden wij het geradig eenige opmer kingen te maken, opmerkingen die het oordeel weergeven van het overgroot gedeelte onzer bevolking. Vooreerst. Dr. Verbeke, leider van de Groep der Vlaamsche Natio nalisten, voorzag wanordelijkheden en vond het geracvig de tusschenkomst der Gendarmerie in te roepen. Dat is voorzeker eene aanvraag die eenieder alhier als uiterst belachelijk opgevat heeft,omdat deze uitging van die mannen. Immers, zoolang hunne paafden aan denzelfden wagen, als deze der Dinasos gespannen waren, stonden de Vlaamsche Nationalisten altijd gereed het optreden der Rijks wacht te laken, hare tusschenkomst, bij rechterlijke opeisching, te bespot ten en hare aanwezigheid als uitda gingsmiddel te bestempelen. Poperinghenaars, herinnert U de wanordelijkheden bij het inhuldigen van het Standbeeld alhier Men zou waarlijk beginnen te gelooven dat voor Dr. Verbeke den knuppel van een Dinaso het begin der wijsheid gewor den is. Wat een triestige Comedie Ten Tweeden. Leider Carpen tier, die ten opzichte der gendarmen dezelfde gevoelens koesterde, vond, alhoewel hij genoegzaam ingelicht scheen over de vraag tot opvordering der Rijkswacht door zijn boezem vriend Dr Verbeke gedaan, zich genoegzaam beschermd door 60 knup pelmannen. Maar als deze mannen voor de overmacht der Wet moesten wijken en uiteenstoven, begaf hij zich naar het Stadhuis, waar hij zich meer in veiligheid gevoelde in de tegenwoor digheid van 30 gendarmen. Hij kon daar zijne geschokte zenuwen eenigs zins tot bedaren brengen, totdat hij zonder eenige vrees, vergezeld door een gendarm in burgerkleedij, langs het Donkergat, zijn huis kon bereiken Tweede bedrijf zelfder Comedie Ten Derden. Alle vredelieven de burgers, tot welke politieke denk wijze zij ook behooren, vinden dat zulken uitslag vroeg of laat te voor zien was. Men komt Zondag laatst te maaien wat men gezaaid heeft sedert vele jaren. De lamlendige toegevendheid der hoofdmannen van zekere politieke partij werpt nu hare vruchten af. Eene hutsepotlijste der gemeente' kiezingen van over zes jaren, heeft daartoe niet weinig geholpen. Voeg daarbij ook de dubbelzinnige houding van de Poperingenaar die immer op de eene zijde van het blad ver brand wat hij verder op eene andere zijde aanbid. Die de schuld van den warboe draagt, die neme er ook de verant woordelijkheid van Slot eener Comedie Zoo wij het noodig oordeelen kun nen wij later nog op deze zienswijze terugkeeren. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, VAN 3 TOT 10 MAART. GEBOORTEN 7 7. Kon» Carmen, d.v. Gérard en Lion Anna, Yper. 78. lngelae- re Marie-Thérèse, d.v. Daniel en De Cool Marie, Peperstraat. 79. Demarey Donald, z.v. Juliaan en Carlé Magdalena, Switch Road. 80. Masaelu» Paul, z.v. Michel en Couttenier Maria, Casselstraat. 81. Ma- lesya André. z.v. Lucien en Lemnhieu Mar- gareta, Koeiatraat. 82 en 8 3. Vancay. zeele Camille en Godelieve, z. en d.v. Jé. rome en Barzeele Adrienne, Yper. 84. Derycke Luc, z.v. Omer en Ruyssen Anna, Korte Leenegtraat. 85. Verlinde Simonne, d.v. Maurice en Wallyn Helena, Woe»ten. OVERL1JDENS 38. Quelderie Marie, 50 j., echtg. Legrand Omer, Duinkerkestraat. 39. Vercaigne Emile, 76 j., echtg. De- croix Reine, Beleedstraat. 40. Vercruysse Camille, 4 7 j., echtg. Sohier Julienne, Ca», jelstraat. Heer en Vrouw Camille BATTHEU-TRU- WANT en kinders, noodigen beleefd familie, vrienden en kennissen uit tot de PLECHTI GE JAARMIS, welke zal gezongen worden op Maandag 13 Maart, te 9 uur, in Sint Bertinuskerk, voor hun overleden Dochter en Zuster Juffrouw SIMONNE BATTHEU. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de LIJKDIENST en BEGRA VING, op Maandag 13 Maart 1933, om 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, van Heer CAMILLE VERCRUYSSE, echtgenoot van Vrouw JULIENNE SOHIER. Degenen die bij vergetelheid geen rouw brief zouiien ontvangen hebben, gelieven de familie te verontschuldigen en dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de JAARMIS, welke zal ge zongen worden op Maandag 13 Maart 1933, om 10 uur, in St. Bertinuskerk, voor Mijnheer JULES VANCAYZEELE, echtgenoot van Mevrouw ROSALIE DEPOERS. Heer Omer LEGRAND en Heer Georges CARRIER, bedanken familie, vrienden en kennissen om den blijk van deelneming be toond bij Lijkdienst en Begraving hunner diepbetreurde Echtgenoote en Tante Vrouw MARIE QUELDERIE. DE KONINGIN TE ANTWERPEN. Incidenten en anhoudingen. Dinsdag avond is de Koningin, te Antwerpen aangekomen om, in den Vlaamschen Opera, de vertooning van Swane een werk van Belgen, bij te wonen. Voor het Operagebouw bevond zich een groote menigte, welke de Konin gin geestdriftig toejuichte, terwijl een groep kommunisten en fronters floten en jouwden. Negen aanhoudingen werden ge- laan In den Opera werd de Vorstin op een grootsche ovatie onthaald, terwijl iet orkest de Braban^onne speelde. ZHIIIIIIIIIItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllll GOUD VOOR BELGIE. Een vliegtuig met 78 goudstaven aan boord voor rekening van de Nati onale Bank, is te Evere toegekomen. De waarde hiervan is ongeveer 23 millioen frank. Een andere lading van 1 3 kassen voor ongeveer I 5 millioen frank goud bevattende, is te Brussel per trein aangekomen. Kasbons op EEN jaar 3.60 °/o netto Kasbons op VIJF jaar 5.00 netto Kasbons op TIEN jaar 6.00 °/o netto (deze laatste uitgegeven aan 95 AGENTSCHAP POPERINGHE 14, GUIDO GEZELLESTRA AT, 14 aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii VERMAKELIJKHEDEN ZONDAG 12 MAART 1933. EERSTEN TAP A la Ville d'Ypre» bij Camilla Boa- saert-Brabandts, Yperstraat. HERBERGKERMIS In den Werf bij Wwe Pinceel, Werf- straat. ABEELE-STAT1E GROOTE SCHIETING op de liggende pers. bij Maurice Denecker. Hoogvogel, 60 fr. ieder zijdvogel, 30 fr. ieder kalle, 20 fr. Boven de 40 schutters al primes van 12 fr. Inleg 13.50 fr. Terug 10 fr. Inschrijving tot 2 J/j uur, Men verzoekt ons het afsterven te melden van Heer EDMOND SUBER Eere-Bestuurder en Stichter der Staatsmiddelbare School te Poperinghe, Ridder in de Leopoldsorde, geboren te Coxyde op 26 April 1865 en aldaar overleden op I Maart 1933. De teraardebestelling heeft plaats gehad in de grootste innigheid. Deze mededeeling weze aanzien als ken nisgeving. Coxyde, Villa Mijn Lust, 4 Maart 1933. TRAGISCHE ONTPLOFFING TE TERVEUREN. Een tragische ontploffingsramp deed zich Dinsdag voormiddag voor in een filmwasscherij te Terveuren. Terwijl de werklieden aan den arbeid waren, deed zich een ontploffing voor en 15 duizend kilos films schoten in brand. Vier personen, twee vrouwen en twee mannen schoten er het leven bij in, en werden levend verbrand. Een hun ner sprong door het venster en liep als een levende toorts over het veld. De pompiers moesten ter plaats ko men en de soldaten-wielrijders wer den insgelijks opgeroepen. Het was een ijselijk schouwspel. De oorzaak dezer ontploffing is nog niet gekend. FAILLISSEMENTEN IN BELGIE. Faillissementen. N.V. VAN DER GRAAF C"(Af- deeling i landeninformaties) te Brus sel, deelt ons mede Er waren over de afgeloopen week eindigende 3-3-33, in Belgie, 33 fail lissementen tegenover 21 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1-1-33 tot 3-3-33, in Belgie, 252 faillissementen tegenover 212 voor het zelfde tijdperk van 1932. Beschrijving der faillissementen. 16 Handelaren in versch. goed. 91 Damesmodehuis (N.V.) 4 Aannemers 16 Wijnhandelaar Industrieel 2 Handelaar Sportartikelen Bakker 3 Drukker 2 Handelaar in Glaswerken Handelaar in Rijwielen Transportaannemer I Wisselmakelaars (niet officieel aangesloten bij de beurs van Brussel) Tusschenhandelaar Touw en Scheepkabels (N.V.) Scheepbouwer Concordaten. Van 1-1-33 tot 3-3-33, in Belgie, 37 aanvragen van een concordaat (zonder rekening te houden met die. welke door de rechtbanken geweigerd werden) en 55 bekrachtigingen tegen over 100 en 52 voor het zelfde tijd perk van I 932. Protesten. Er waren over de afgeloopen week eindigende 3 - 3<- 33, in Belgie, 1981 protesten tegenover 2378 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1-1-33 tot 3-3-33, in Belgie, 25.789 protesten tegenover 26.569

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 2