Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Werkloozensteun. SPRUTOL HANDEN Schrikkelijke Luchtvaartramp bij Diksmude SPROETEN De groote kuisgl PUROL .DERTIENDE JAAR. NUMMER 14. ZONDAG 2 APRIL 1933. Uitfevers-Eigenaara Gebroeders DUPONT, Yperitraat, 2, POPERINGHE. komen vroeg in het voorjaar. Voorziet U daarom tijdig van een pot Verkrijgbaar in alle Apotheken. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN, ABONNEMENTEN I Jaar, per poit I 6 fr Congo 25 fr Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummer* 0.25 Co» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN DE GAZET VAN POPERINGHE De poatabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Postckackrekening N' 48439. Telefoon 160 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor rijne bijdragen. Bijdragen in te eenden tegen den Donderdag noon. Kleine berichten tegen den Vrijdsig noen. Da aauiaalooaa ingeaondea artikel* worden in de tchenrmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.80 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.60 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Co» Bijzonder Tarief Voot Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle tankondigingen zijn op voorhand te betalen. DE STAAT VAN BEHOEFTIGHEID. Een Verslag aan den Koning. Het Staatsblad van Vrijdag kondigt den tekst af van het Kon. Besluit dat de toekenning van werkloozensteun aan nieuwe voorwaarden onderwerpt en dat namelijk den staat van behoef tigheid vaststelt. Het Kon. Besluit, dat door alle mi nisters mede onderteekend is, is voor afgegaan van een verslag aan den Ko ning, geschreven en onderteekend door den minister van Maatschappelijke Voorzorg den h. Carton de Wiart. De minister herinnert eraan, dat de tegemoetkomingen van het Nationaal Crisisfonds aan de werklieden, die hun rechten als verzekerden hebben uitge put, een echte onderstand beteekent en dat het rechtvaardig is, dat, om de zen onderstand te bekomen, de arbei der bewijze, dat hij bij een werkl.oozen- kas aangesloten is en dat hij werkelijk in een staat van behoeftigheid verkeert Het princiep van dit stelsel werd reeds vastgesteld door minister Wau- ters in 1926, doch de bestaansmidde len werden toen enkel geraamd vol gens enkele indiciën. Naar de alge- meene meening houden deze bepalin gen leemten en onvolmaaktheden in, die belangrijker w'erden, naargelang de economische crisis toenam. Bij dit onderzoek werd rekening ge houden met critische opmerkingen,die gedaan werden namelijk, door den Bond der kroostrijke gezinnen, alsme de door de werkgevers- en werkne- mersvereenigingen, Deze alzoo herziene tekst werd aan den beheerraad van het Nationaal Cri- sisfonds voorgelegd en werd door deze op 9 Maart 1933, door vijf tegen twee stemmen, en één onthouding aange nomen. Het ontwerp bevat de volgende strekkingen de huidige uitbetaalde tegemoetkomingen worden ten volle gehandhaafd voor de werkloozen zon der bestaansmiddelen. De regeering wil onze sociale wet geving en, namelijk, het stelsel der verzekering tegen werkloosheid hand haven en verbeteren. Ze beschouwt het als een plicht, in gansch de mate van de geldelijke mogelijkheden, de door de crisis tot een onverdiende ellende verwezen arbeiders ter hulp te komen. In meerdere opzichten zijn de op offeringen, die de Belgische collecti viteit zich uit dien hoofde getroost, guller dan in eender welk ander land der wereld. De tekst van Koninklijk Besluit. Hierna volgt dan het Kon. Besluit. Art. 1 - De staat van behoeftigheid wordt vastgesteld door de vergelijking tusschen al de bestaansmiddelen, om het even dewelke, van den persoon die alleen leeft of van het betrokken gezin en het normaal dagelijksch loon van den volwassen werkman, wat be treft de voornaamste nijverheid van de streek, waarin die persoon of dit gezin verblijft. Wie is Behoeftig Art. 2. - Worden aanzien als zijnde in staat van behoeftigheid 1De persoon die alleen leeft, indien de wekelijksche bestaansmiddelen het vergelijkingsloon niet 4 maal bereiken 2. Het gezin van 2 personen, indien de wekelijksche bestaansmiddelen het vergelijkingsloon niet 6 maal bereiken; 3. Het gezin van 3 personen, indien de wekelijksche bestaansmiddelen het vergelijkingsloon niet 9 maal bereiken; 4. Het gezin van 4 personen, indien de wekelijksche bestaansmiddelen, het vergelijkingsloon niet 1 2 maal bereiken 5. Het gezin van meer dan 4 per sonen, indien de wekelijksche bestaans middelen het totaal van 12 maal het vergelijkingsloon, vermeerderd met 2 maal hetzelfde loon per persoon bo ven de 4, niet bereiken. Bovenbedoelde bedragen worden vermeerderd met éénmaal het verge lijkingsloon per week en voor ieder kind van minder dan 1 4 jaar ten laste van den persoon of van het gezin waarvan sprake, onder voorbehouc dat de werklooze die bestaansmiddelen bezit gelijk aan of hooger dan deze waarover hij, ingevolge het vergelij kingsloon, aangevuld door de gezins vergoedingen zou beschikken, als niet zijnde in staat van behoeftigheid za worden beschouwd. Voor de toepassing van dit besluit dient door het woord persoon ver staan, iedereen die meer dan ten volle 14 jaar oud is, en door het woord gezin dient verstaan het huishou den, 't zij bloed- of aanverwanten die samenleven, 't zij niet verwante per sonen die samen leven en die tegader de kosten van het gemeenschappelijk leven dragen. Het vergelijkingsloon. Art. 3. - De kommissies van recla maties stellen, in den loop van de laat ste maand van elk kwartaal van het kalenderjaar, het dagelijksch vergelij kingsloon vast door het distrikt van hun werkloozenfonds. Bestaat er aanleiding toe verschil lende streken te bepalen, dienen zij er de grenzen van aan te geven en het vergelijkingsloon voor ieder van hen. In de streken waar hoofdzakelijk aan landbouw wordt gedaan, is het vergelijkingsloon het dagelijksch loon van den daglooner wiens diensten uit sluitend in geld worden bezoldigd. Elke kommissie van reclamaties be paalt voor haar distrikt 1. Het (de) voornaamste nijver- heidsbedrijf (ven) en, indien er meer dere streken voorkomen waarin ver schillende voorname nijverheidsbedrij- ven bestaan, de afbakening dier stre- n 2. De gemeenten ingedeeld in de nijverheidsstreek (streken) 3. De gemeenten ingedeeld in de streek waar hoofdzakelijk aan land- aouw wordt gedaan 4. Voor elke streek, het normaal dagelijksch loon van den volwassen werkman der voornaamste nijverheids- bedrijven. De beslissing wordt gemotiveerd door de voorlegging van de loonbedra gen aangegeven op de werkloozenL bewijzen ingediend bij de werkloo- zenfondsen, op de arbeidscontracten aangegaan door de bemiddeling van de Officieele Arbeidsbeurs, alsmede op de collectieve overeenkomsten,be slist in voorkomend geval, door de pa ritaire commissie van de betrokken nij verheid. De door de kommissies van reclamaties getroffen beslissingen zijn bij het Nationaal Krisisfonds voor be roep vatbaar. De Inkomsten. Art. 4. - De bestaansmiddelen be staan uit al de inkomsten in het alge meen en goederen waarover de per soon, die alleen leeft, of het gezin, be schikt (namelijk de loonen, de han delswinsten, de renten, de pensioenen) Ze worden vastgesteld onder inacht neming van de werkelijke of vermoe delijke inkomsten. Ze worden voor het totaal aangege ven, maar komen slechts in rekening ten beloope 1. Van de vier vijfden van den huurprijs voor de in huur gegeven on roerende goederen en gedeelten ervan 2. Van het kadastraal inkomen voor de bebouwde eigendommen betrokken door den eigenaar of den vruchtge bruiker 3. Van de waarde, door het Bestuur der rechtstreeksche belastingen als jaarlijksch inkomen aangenomen voor de niet bebouwde eigendommen be stemd voor groentenkweek of land bouw, door den eigenaar of vruchtge bruiker ten nutte gemaakt 4. Van 2 van de verkoopwaarde der aandeelen, obligaties en ander roe rende kapitalen, voor zoover deze ver koopwaarde 50.000 frank niet bereikt of ten beloope van hun werkelijk in komen indien dit meer dan bedoelde 2 beloopt 6. Van 2 der verkoopwaarde van het levend vee, zoo de opbrengst ervan op de aangegeven beroepsinkomsten geen invloed heeft uitgoefend. De beroepsinkomsten van de sei zoenarbeiders worden berekend voor het gansche jaar in wekelijksch ge middelde, zonder het tijdstip waarop zij werden verkregen in aanmerking te nemen. Vrijstellingen. Art. 5. - Wordt buiten rekening ge steld het inkomen van het woonhuis en van de niet bebouwde onroerende goederen, geëxploiteerd om recht- streeksch winst op te brengen, indien het kadastraal inkomen niet overtreft in de gemeenten van Minder dan 5.000 inwoners 2.000 fr. 5000 tot minder dan 30.000, 2500 fr. 30.000 inwoners of meer, 3500 fr. Met het oog op het vaststellen van de kategorie waarin een gemeente is ingedeeld, wordt er gebruik gemaakt van de klassihkatie ingevoerd voor de toepassing van de wetten betreffende de belastingen op het inkomen. Worden insgelijks buiten rekening gesteld de roerende goederen voor geen beslag vatbaar, krachtens artikel 592 van het Wetboek betreffende de burgerlijke rechtspleging. Art. 6. - De tegemoetkomingen van het Nationaal Krisisfonds worden vast- gsteld onder inachtneming van de glo bale bestaansmiddelen, waarover de belanghebbende of het gezin beschikt, ondanks de werkloosheid. Hoe dient er gehandeld Art. 7. - De inlichtingen op het for mulier van den staat van behoeftig heid verschaft, dienen verstrekt en on derteekend door den werklooze, die verklaart dat ze oprecht en waar zijn. Is de werklooze onbekwaam te on derteekenen, wordt zijn aangifte door den gemeentesekretaris ontvangen en ervan akte genomen. Het formulier van den staat van be hoeftigheid bevat de uitvoerige opgave van de bestaansmiddelen en van de samenstelling van het gezin met de vermelding van de geboorteplaats en datum van al deze die ervan deeluit- maken. De aangifte dient door het toedoen van de kas aan den plaatselijken ge lastigde van het Nationaal Krisisfonds overgemaakt. Laatstgenoemde laat ze aan het gemeentebestuur geworden dat er van laat blijken dat ze hem schijnt met de waarheid overeen te komen of ze, naar zijn meening, onnauwkeu righeden inhoudt, en die den uitslag der verificaties die het daaromtrent gedaan heeft vermeld. Art. 8. - Het indienen der aangifte voorzien bij voorgaand artikel, heeft voor de ambtenaren en beambten van de openbare diensten de verplichting tengevolge al de tot kontrool ervan noodige inlichtingen te verstrekken. Art. 9. - Na kennisneming van de door het gemeentebestuur geviseerde aangifte, laat, indien daartoe aanlei ding bestaat, de gelastigde, aangesteld door het Nationaal Krisisfonds om die aangifte in ontvangst te nemen, den werklooze toe de werkloozentegemoet- komingen te genieten, onder voorbe houd van alle latere verificaties. Elke beslissing van dien ambtenaar kan worden ingetrokken of gewijzigd door de kommissie van reklamaties bij het werkloozenfonds, die ambsthalve of op verzoek van iederen belangheb bende beslist. De beslissing van de kommissie van reklamaties is bij den beheersraad van het Nationaal Krisisfonds voor beroep vatbaar. Art. 10. - Indien de bij de artikel 7 voorziene aangifte willens en wetens onjuist werd gedaan, worden de tege moetkomingen geschorst, na den werk looze te hebben gehoord, gedurende een tijdruimte te bepalen door de kom missie van reklamaties en die niet min der dan één maand mag duren, onver minderd de in voorkomend geval toe passelijke strafbepalingen. Bij herhaling van vermelde feiten worden de tegemoetkomingen voor goed geschorst. De sancties mogen openbaar wor den gemaakt door middel van aan- plakbrieven of door inlassching in de kranten. Uitsluitingen. Art. 11.- Worden van het voordeel der tegemoetkomingen van het Natio naal Krisisfonds uitgesloten de werk loozen, die er anders zouden mee be gunstigd worden als hebbende de rechten waarop zij als verzekerden aanspraak kunnen maken, uitgeput, maar die tot een der volgende katego ries behooren 1De werklooze die rondventer is of die tot een gezin behoort waarvan een lid rondventer is 2. De werklooze met klaarblijkend slecht gedrag of die zich aan drank of spel overgeeft 3. De werklooze van meer dan 65 jaar oud, tenzij deze minstens honderd vijftig dagen heeft gewerkt in den loop der twaalf maanden die de aangifte voorafgaan 4. De werklooze die recht heeft op een rente wegens onderhoudsplicht ten laste van een eventueelen schuldenaar, klaarblijkend solvabel, en die de be taling ervan niet vergt. De Huishoudster. Art. 1 2. - Mag de tegemoetkomin gen als huishoudster, voorzien bij art. 22 van het koninklijk besluit van 25 October 1930 niet genieten, de vrouw die zich niet uitsluitend met het huis houden l?ezig houdt, en namelijk 1. Dé echtgenoote die een bezol digde betrekking uitoefent 2. De echtgenoote die een handel of een drankslijterij ten nutte maakt of gewoonlijk daartoe helpt 3. De echtgenoote die zich gewoon lijk bezig houdt met een landbouwon derneming, met vogelteelt of een an dere onderneming van commercieelen aard 4. De gescheiden echtgenoote die niet meer ten laste is van den echtge noot. Illlllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliltllllllllllllilllllllt BESPARINGEN IN ONZE MINISTERIES Zooals de heer Jaspar het in zijn rede in de Kamer had aangekondigd, heeft hij samen met heer de Broque- ville, eersten minister, het comiteit ontvangen der secretarissen generaal van de verschillende ministeries, om dezen den uitdrukkelijken wil te ken nen te geven van al de leden der re geering, dat er ernstig bespaard wor de, op de ter beschikking gestelde c.re- dieten. In een korte redevoering heeft de h. de Broqueville gezegd, dat deze cre- dieten als groote maxima te beschou wen zijn. Dat aan hoogerhand moet gestreefd worden, om de openbare be sturen met een nieuwen, werkelijken commercieelen geest te beheeren. Hij hééft aan al de oversten opdracht ge geven, om al de suggesties te aahhoo- ren van de bedienden, hoe laag ook in graad, en die van aard zouden zijn, om een besparing of een verbetering in den dienst mede te brengen. En hij heeft erop aangedrongen, opdat de mogelijkheid worde ingezien, om hen, die initiatief betoonen, te beloonen, door een grooter kans op vooruitgang wanneer betere tijden zullen aange broken zijn. De regeering wil, dat een golf van energie en wilskracht overal de werk zaamheid van de staatsagenten zou opzweepen en rekent daarom in de eerste plaats op de hoogste beambten, die het voorbeeld moeten geven en de initiatieven leiden. Binnen de maand, zal elke secre taris-generaal aan zijn minister een verslag moeten opmaken, gesteund op de suggesties van de beambten in heel de hiërarchieke ladder, en dat opgeeft welke besparingen kunnen gedaan worden. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE President Roosevelt's Houding. DE KWESTIE DER OORLOGSSCHULDEN. Omtrent de houding die president Roosevelt zal aannemen bij de behan deling van de kwestie der oorlogsschul den, bestaat nog steeds onzekerheid. Terwijl eenerzijds wordt medegedeeld dat de president verwacht, dat de de- biteurstaten concessies zullen doen voor vermindering der oorlogsschul den, meldt anderzijds de over het al gemeen goed ingelichte correspondent van de Herald Tribune dat de h. Roosevelt geen loven en bieden wenscht bij de desbetreffende onder handelingen. Volgens dezen correspondent, zou de Amerikaansche regeering niet be reid zijn accoorden te sluiten, volgens welke de Vereenigde Staten de oor logsschulden verlagen in ruil voor commercieele concessies of stabilisatie der valuta. President Roosevelt zou van mee ning zijn, dat men het den debiteur- staten onmogelijk moet maken aan hun verplichtingen te voldoen de re geering der Vereenigde Staten zou van plan zijn een tijdelijk moratorium in te stellen voor den op 1 5 Juni ver vallenden termijn, in afwachting van een verbetering van den toestand of van eene regeling der internationale economische vraagstukken. HET POSTVLIEGTUIG BRUSSEL-LONDEN PLOFT BRANDEND NEER. 15 DOODEN. Dinsdag namiddag te 1 uur 36, ver trok het postvliegtuig City of Liver pool een drie-motormachien van de Imperial Airways van het vliegveld van Evere, op weg naar Londen. Aan boord bevonden zich benevens de piloot, de mecanicien en de radio telegrafist, 1 2 passagiers. Te 2 uu. 45 vloog het vliegtuig bo ven Eessen, toen opeens een der mo toren vuur sloeg en het toestel in brand geraakte. In duizelingwekkende vaart stuikte het brandend machien naar be neden en viel te pletter op het grond gebied Woumen, juist over den steen weg Dixmude-Yper, niet ver van het kasteel van ridder Elendrickx. Twee der passagiers, M. Hubert Voss, van Manchester en Miss Valerie Thomson, 30 jaar oud en wonend te Brussel, sprongen uit het brandend vliegtuig op het oogenblik dat het ging vallen. Het verminkt lijk van M. Voss werd teruggevonden op ongeveer een kilometer afstand van de plaats waar het vliegtuig is gevallen. Dit van Miss Valerie Thomson bevond zich op een vijftiental meter afstand. Ooggetuigen snelden seffens naar de plaats der ramp doch konden het bran dend machien niet naderen door de groote hitte welke de hoogopslaande vlammen verwekten. Meer dan een uur duurde het eer men kon naderen om slechts verkoolde lijken uit de puinen te halen. Het was een onbeschrijflijk schouwspel. Een tragisch bilan. Ziehier de lijst der passagiers en manschappen, die Dinsdag namiddag met het Engelsch vliegtuig uit Evere waren opgestegen en allen in de ramp zijn omgekomen Passagiers Mr en Mrs Thompson, Londen; Miss V. F. Forestier-Thomson, Henly o/H. VI. C. Rowsall, South-Nutfield M. A. Voss, Manchester Jufvr. Voss, Keu len Mr en Mrs Dibbin, Sutton M. Hugh Mac Ibrath, zuster van voor gaande M. Roland, Duitscher M. Antwerpen. Eugene Kreglinger, 32 jaar oud, uit Bemanning Kapitein Leleu L., loods van Pur- ley Mecanicien-vlieger, W. R. Brown, Hooley Radiotelegrafist E. F. Stubbs, New Eltham. De slachtoffers bestaan dus uit der tien Engelschen, een Duitscher en een Belg. Het Parket van Veurne ter plaats. De puinhoop rookte nog toen het Parket van Veurne, te 3 uur 45 namid dag te Woumen aankwam. Ook ver schillende personen uit de luchtvaart wereld waren reeds aanwezig en men wachtte nog op de komst der Engel- sche deskundigen om het onderzoek te beginnen. De gendarmerie van Dixmude moest een strenge ordedienst inrichten, want reeds een uur na het gebeurde ver drong zich een menigte van ruim 3000 personnen rond het wrak. Het onderzoek is nog niet geëindigd, doch het is reeds gebleken dat de loods alles heeft gedaan wat in zijn macht was om een noodlanding te maken en aldus de hem toevertrouwde menschen- levens te redden. Verders had de be manning tot het laatste oogenblik ook hun plicht gekweten, daar zij de post zakken uit het brandend vliegtuig heb ben geworpen, zoodat bijna alle post stukken gered zijn. De ontroering in Engeland. De ramp van de City of Liver pool heeft de grootste opschudding verwekt in Engeland, des te meer om dat de ongelukken op de Britsche lij nen in de laatste jaren zeldzaam waren geworden. De Engelsche pers vraagt waarom niet meer veiligheidsmaatregelen wor den getroffen en ieder passagier zijn valscherm heeft. HJllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllUlllllllllilll «ER ZOU EEN EENHEIDSFRONT TEGEN HET BOLSJEWISME TOT STAND MOETEN KOMEN De Koningin-Weduwe Marie van Roemenie heeft aan den Reuter-cor- respondent te Boecarest, een intevieuw toegestaan, waarin zij, in de eerste plaats sprekend over de algemeene po litieke en economische crisis-toestan den in de wereld, als haar meening te kennen gaf dat een betere economi sche verstandhouding tusschen de vol ken moet worden bereikt, want dat thans geen enkel land het kan stellen zonder een goede verhouding tot an dere landen. Ik begrijp niet, zoo sprak konin gin Maria, waarom alle Europeesche landen, gesteund door Amerika, geen eenheidsfront vormen tegen het bols jewisme, dat mij een gemeenschappe lijk gevaar lijkt voor de beschaving. Bolsjewisme beteekent slavernij en Europa's ideaal is vrijheid, zoowel als broederschap. Mijns inziens zijn de landen in hun politiek te zelfzuchtig. Vaderlandsliefde moet niet agressief, doch verzoenend zijn. Elk mensch moet opkomen voor zijn eigen land echter zonder de al gemeene welvaart der menschheid uit het oog te verliezen en met een werke lijk, geen schijnverlangen naar broe derschap en goede verstandhouding. Daar ik een geboren optimiste ben zoo vervolgde de koningin kan ik niet aannemen, dat Europa werke lijk achterwaarts in plaats van voor waarts gaat. Ik geloof eerder, dat Eu ropa een pijnlijke wedergeboorte on dergaat, die zich nog moet aanpassen aan de verschrikkelijke moeilijke tijden teweeggebracht door den oorlog en de sociale en economische omwentelin gen ajlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllDID ruwr rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 4 en 714frank.In alle Apotheken. YPER'S TIENDE HANDELFOOR. Zondag laatst greep de Algemeene Vergadering der Tentoonstellers plaats te midden eener levendige belangstel ling. Na afloop dezer wierd een bezoek gebracht naar de lokalen der Foor en de standplaatsen werden de deelne mers aangeduid. Eenieder in de mate van het moge lijke bekwam voldoening en de loka len zijn zeer goed bezet, zelfs ware het moeilijk zoo niet onmogelijk nog nieuwe deelnemers te aanvaarden. Ter inlichting der tentoonstellers worden de volgende waarschuwingen verstrekt De lokalen worden vanaf den Maan- dag voor Paschen toegankelijk gesteld voor het oprichten der stands, te be- ginnen van 8 uur 's morgens tot I 9 u. 's avonds. Na afloop deé Foor moeten alle voorwerpen uit de lokalen gehaald worden ten laatste den Dinsdag avond na Paschen. Het is verboden aan de elektrische leiding in de middelbare school te ra ken. Degene welke wenschen licht en drijfkracht te gebruiken moeten zich tot het Comiteit wenden om de toela ting te bekomen. Na afloop der Foor zal een deskundige het verbruik van eenieder vaststellen. De heer Bouteca!, bestuurder der> Beroepsschool is zoo welwillend de lokalen dezer inrichting toegankelijk te stellen voor de leerlingen der scho len welke de Tentoonstelling bezoeken op Goeden Vrijdag, van 9 tot 12 uur 's morgens en van 14 tot 16 uur 's namiddags. Deze toelating is ook toe-»

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1