SPROETEN Jubilé-Feest in St.-Sebastiaan te Poperinghe Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. SPRUTOL Misnoegdheid bij den Middenstand. De Volmacht der Regeering. iDERTIENDE JAAR. - NUMMER 20.' WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. Wanneer is 't Uit De Werkloosheid in 1933 komen vroeg in het voorjaar. Voorziet Udaarom tijdig van een pot Verkrijgbaar in alle Apotheken. Wat zal er met de Oorlogsschulden gebeuren ZONDAG 14 MEI 1933. ABONNEMENTEN I Jaar, par post '16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amarika 30 fr. Lossa Nummert 0.23 —co»— MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De pottabonnenten in Belgie, die van wooml veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ont. Plakbrieven bij ont gedrukt worden één maal gratit in ont blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheckrekening 48459. Telefoon 180. leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de tcheurmand gegooid. A— Volgend artikel werd ons toege stuurd, met bede het in ons eerstko mend nummer te willen inlasschen In vele kringen, in menig dagblad, heeft men korten tijd geleden geest driftig de kranige woorden toegejuicht die onzen minister van finanties in de Kamers uitgesproken heeft, met betrek op den financieelen toestand van het land. Maar, weten de menschen wel wat ze eigenlijk toegejuicht hebben We zullen het hun eens mededeelen Vooreerst, de bekentenis dat de be grooting van den Staat niet meer in evenwicht is (en zoo maar geen klein tje, zulle dat de schatkist van het land ijdel staat (zoo ijdel als het maar kan) en dat geheel de financieele in richting der maatschappij Belgie, aan het wankelen gaat. Ten tweede, dat op den nek van de ongelukkige lastenbetalers, een nieu wen last zal geschoven worden van... één miljard vier honderd miljoen Ten derde, dat er dan nog een te kort blijft van zes tot zeven honderd miljoen, hetwelk eveneens zal moeten gedekt worden, en dat dagelijks in af wachting nog aangroeit Eindelijk, dat het dringend noodig is alle uitgaven tot het uiterste te be snoeien en te beperken. De nieuwe aangekondigde lasten lagen er onmiddellijk. Reeds van '3 anderdaags stonden de kolonnen van de Moniteur er vol mede, en met al de bijzonderheden. Maar... op de besparingen en de besnoeiingen, staan we, op den dag van vandaag, nog te wachten Zal het hier nu nog eens te meer blijven bij eene schoone redevoering en ijdele beloften Dat hebben reeds vroeger zooveel ministers, zooveel politiekers, vóór onze huidige minister van geldwezen gezegd, en telkens is het daarbij ge bleven. Anderhalf jaar geleden, op 4 October 1931, sprak de voorgaande minister van finanties, baron Houtart, op een Kongres, te Malmedy, aldus Er moet order komen in het huis houden, de Staatsuitgaven moeten ver minderd worden..., men kan dien on- uitstaanbaren toestand niet langer vol houden..., strengheid in de uitgaven moet de regel zijn, en we moeten onze uitgaven berekenen naar onze inkoms ten... En nu nog wachten wij op de daad Hoelang nog zullen wij, burgers en middenstanders, voortgaan zulke re devoeringen toe te juichen Hoelang nog zullen wij ons gedwee om den tuin laten leiden door politieke groot sprekers Wij, in het bijzonder, die gebukt gaan onder al den last van de fiscaliteiten en van het moderne Staats- Memo-Socialismus Genoeg er mede Wij, burgers, heb ben er inderdaad genoeg van met al die schoone woorden Daden moeten gesteld worden, en daden doorgedre ven, wil men van hooger hand, dat we maar voortgaan en voortkunnen onze lasten te betalen en de ijdele schatkist aan te vullen Sommigen roepen naar Diktatuur Indien men, in ons land, voortgaat aan onbezinnen verkwistingens-politiek te doen indien men het geld verder door vensters en deuren blijft weg gooien, (dit geld, dat we zoo zuur, met zoo hard werken en sparen moe ten winnen dan gaan wij inderdaad naar de diktatuur. En, in de keuze tusschen anarchie en diktatuur, is geen ander uitweg mo gelijk noch wenschelijk, dan diktatuur. Deze echter kunnen we misschien nog ontgaan, indien ze willen, de regeer ders, maar wat we zeker niet kunnen ontgaan, dat zijn het stop zetten der verkwistingen, de vereischte besparin gen Onlangs kregen wij een strooibrief- ken te lezen, uitgaande van eene coö peratieve, waarin er geboft werd dat den prijs der koffie, niettegenstaande de nieuwe fiscale rechten, niet ver hoogd werd in hun winkel. Nu is het uitgelekt, dat de coöpe ratieven, bij ministerieel besluit, vrij gesteld geweest zijn van de nieuwe rechten. Is zulke manier van propaganda en reklaam maken, tegen den midden Bij elk «chrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een pottzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. —«o» Rouwberichten 0.80 fr. da regel, mat mini mum van 3.00 fr. co» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls, te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle tankondigingen zijn op voorhand te betalen. SSDRSB stand, op de kosten der vrijgevigheid van den Staat en lastenbetalers, niet effenaf menschenbedrog en vlakweg schandalig Hoelang, middenstanders, duld ge 't nog Wat we willen Dat de coopera tieven minstens gelijk gesteld worden, in zake van taksen en belastingen, met de vrije handelaars en neringdoe ners. Dat de coopératieven geen hulp. noch steun hebben van de politieke organisaties, noch rechtstreeks, noch onrechtstreeks, noch openlijk, noch be dekt. Dat de wetten op de bedrijfsbelas tingen herzien worden, vereenvoudigd en met meer rechtvaardigheid toege past. Dat de wetten op de overdrachttak sen vereenvoudigd worden, en uitslui- telyk geheven worden aan de bron. Dat de factuurtaks afgeschaft wor de D. W. K. Meer dan honderd miljoen slachtoffers. Uit het rapport van het Internatio naal Bureel voor den Arbeid over het eerste kwartaal van 1933, blijkt dat de werkeloosheid over de geheele we reld nog steeds geen daling aanwijst. In de meeste landen is het aantal werkloozen zelfs nog gestegen. In vergelijking met diezelfde periode van het vorige jaar is b.v. in Chili eene stijging van het aantal werkloo zen waar te nemen van I 1 6 percent in Estland en Zweden van 77 procent in Tsjecho-Slowakije 61 procent; in Denemarken 30 procent in Holland 20 procent in Zwitserland 22 pro cent in Italië 1 2 procent in Oosten- rij 1 I procent, en in Engeland 4 pro cent. Slechts in enkele landen is het aan tal werkloozen gedaald, onder andere in Duitschland, waar een daling van 3 procent valt te constateeren. In Duitschland is op het oogenblik 33 procent van alle arbeiders zonder werk in de Vereenigde Staten 34 procent in Oostenrijk 32 procent en in Engeland 23 procent. In Amerika varieert het aantal werk loozen tusschen I 2 en 13 miljoen in Duitschland 6 miljoen in Italië 1 V2 miljoen, in Japan 500.000 in Tsjecho Slowakije 300.000 in Frankrijk 370 duizend in Belgie 200.000 en in Zwe den en Zwitserland respectievelijk 140 duizend en 125.000 werkloozen. In totaal zijn er op geheel de we reld 31 a 32 miljoen werkloozen. Wanneer men daarbij nog de gezins leden rekent, waarvoor de werkloozen vroeger den kost moesten verdienen, dan komt men tot de conclusie, dat het aantal slachtoffers der werkloos heid meer dan 1 00 miljoen bedraagt. Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DE VERKEERDE WERELD. Aan de wereld die wij nu hebben, vinden wij nog kop, noch steert meer. Vroeger was in failliet gaan de groot ste schande, die men kon oploopen ook werden er niet veel falingen uit gesproken. Maar, den dag van vandage, als de schuldenaar te veel bezoek krijgt van zijn schuldeischers, verklaart hij zich zelf in failliet, om des anderendaags op een andere plaats een nieuwen, rij ken handel te herbeginnen op den naam van zijn vrouw. In den goeden ouden, eerlijken tijd, streden de Staten om de waarde hun ner munt te behouden, teeken hunner loyauteit en van hun voorspoed. Duitschland heeft het voorbeeld ge geven van muntfaling. Zonder echter, tot faling te gaan, spelen de naties met hunne munt als met de beurswaarden. En de internationale markt gelijkt, onder oogpunt van zeden op de in- landsche markten. Dit alles bereidt ons eene schoone, economische wereldconferentie, zonder loyauteit, zonder veiligheid en zelfs ontdaan van eene taal waardoor de economisten eene vaste munt kunnen bewerken of bekomen. Een Moratorium voor de Oorlogsschulden. In politieke kringen te Londen is men van oordeel, dat een moratorium voor de oorlogsschulden tot na afloop van de Ekonomische Wereldconferen tie noodzakelijk is, en men verkeert in de stellige verwachting, dat op de een of andere wijze een regeling zal worden getroffen en dat de vervaldag van den I 5 Juni niet wordt betaald. Twee wegen staan in deze aangele genheid voor president Roosevelt open. In de eerste plaats, is het mogelijk, dat de president der Vereenigde Sta ten het Congres om onvoorwaardelijke volmacht zal verzoeken voor het slui ten van douane-accoorden en voor de behandeling van het vraagstuk der oor logsschulden, en wel op zulk een ma nier, dat de kansen op succes der We reld-Conferentie het best worden ge diend. De tweede mogelijkheid is, dat de heer Roosevelt, indien de oppositie in het Congres te sterk blijkt, officieel zal blijven verklaren, dat de vervaldag van 1 5 Juni zal betaald worden maar dan zal hij den debiteur-landen in ver trouwen mededeelen, dat een in gebre ke blijven geen invloed zal hebben op de politiek der Vereenigde Staten,noch wat de latere schuldenbesprekingen betreft. President Roosevelt zou nog niet besloten hebben, welken van de twee wegen hij zal bewandelen. Van officieele zijde te Washington wordt aangaande de schuldenkwestie niets gezegd. Geruchten doen de ronde dat president Roosevelt raadgevers en hooge ambtenaars van het staatsdepar- tement aandringen op een moratorium, maar op het staatsdepartement ver klaart men eenvoudig, dat deze kwes tie voor Roosevelt zelf voorbehouden is. Het Amerikaansch Plan voor de Regeling. Te Parijs werd gelogenstraft dat er een Amerikaansch plan bestaat voor regeling van de oorlogsschulden. Maar Maandag morgen bevestigden de Fran- sche bladen, dat zulk plan wel bestaat en opgemaakt werd door Amerikaan- sche deskundigen. Een Parijzer blad deed opmerken Niettegenstaande de logenstraffing welke klaarblijkend uitgaat van den minister van finanties, zijn we in staat te verzekeren, dat er wel een Ameri kaansch ontwerp is van algemeene re geling der Fransche schuld tegenover de Vereenigde Staten Een Amerikaansch ekonomist in geheime zending te Parijs Men denk te weten dat het nieuw regelingsplan der schulden, dat aan het Fransch gouvernement zou voorgelegd zijn, ontworpen is door den New-Yor ker bankier James Warburger, maar men weet nog niet of president Roo sevelt hem eenig bedrag zou ingegeven hebben, voorwat de som betreft door Frankrijk te betalen. In de Amerikaansche middens heeft men met groote belangstelling verno men dat de ekonomist John Franklin Sinclair, van New-York, schrijver van verschillende werken over internatio nale politieke vraagstukken, en die thans te Parijs verblijft, herhaaldelijk onderhouden gehad heeft met M. Da- ladier, en met andere Fransche poli tieke personaliteiten, onder andere met M. Caillaux. M. Sinclair zou, alhoewel niet offi cieel met eene zending in Frankrijk belast, aan de Fransche regeering een nieuw ontwerp voorgelegd hebben namelijk het betalen eener globale som als regeling der schulden aan Amerika. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE AANSLAG OP PRESIDENT DOUMER. Zondag was het een jaar geleden dat de Fransche President Doumer aan de gevolgen van een aanslag overleed. President Lebrun begaf zich naar het kerkhof van Vaugirard en legde bloe men neer op het graf van den heer Doumer. Zondag laatst was het volop feest in deze Gilde, 't was immers Vijftig Jaar dat Confrater H. Henri BAES, er Lid van was, en 't was ook sedert 1900, dat hij als Baljuw, van het Bestuur deel uitmiek. Zulke gebeurtenis staat in de Ar chieven van onze oude maatschappijen maar zelden geboekt.Het was dan ook met reden dat de leden erop gevierd waren om al den mogelijken luister, tot het vieren van deze blijde gebeur tenis, bij te brengen. De held van 't feest verdiende zulks bovenmate, onze Vriend Henri, van jong en oud geëerbiedigd, is wel een schutter van den ouden stempel, die aan de jongeren, de oude gebruiken en zeden onzer Gilden als toonbeeld geeft en de vriendschapsbetrekkingen onder hun weet te onderhouden. Eer lijk verzet verschaffen onder goede ka meraden, dit is zijn eenigste doel. Het Feest. 's Morgens was het weder maar on gunstig, doch gelukkiglijk, met den middag klaarde het op, hetgeen niet weinig bijbracht om het feest te doen gelukken. Om 2 uur begaven de Leden van het Bestuur zich ten huize van den Jubilaris Aan Ploofdman h. Auguste Timper man, viel de eerste beurt om, op dezen blijden dag, in naam van al de Gilde- broeders den Jubilaris geluk te wen- schen. Hij bedankte Hem voor den ij ver welke Hij aan den dag legde om de Maatschappij in bloei te houden en ook om de blijken van genegenheid die Hij haar voortdurend geeft. Spre ker eindigde met den wensch uit te drukken zulks nog lange jaren voort te mogen bestatigen. De kleine Juffer Yvonne Questroy, neefje van h. Maurice Vandevoorde, sprak eene korte rede uit, en bood den Jubilaris, in naam der Maatschappij, eenen schoonen bloemenkorf aan. Aanspraak van Mej. Y. Questroy Geachte Heer Baljuw, Het is met een Waar genoegen dat ik vandaag door het Bestuur der Handboog- Schuttersgilde van Sint Sebastiaan, uitver koren ben, om aan U, Heer Baljuw, hulde te brengen en U terzelvertijde geluk te wen- schen op Uwen schoonen Jubilé-dag. Ik voeg zelfs bij deze blijde betooging, mijne erkentelijkheid van kinderlijke gevoe lens en druk den wensch uit, dat Gij, met Uwe lievelijke Dochter, nog vele gelukkige jaren mochtet doorbrengen. Als aandenken van dit Plechtig Feest, bied ik U, in naam van al de Leden der Maat schappij, dezen prachtigen bloemtuil aan en eindig met den kreet Lang leve onzen Baljuw, tot welzijn van Sint-Sebastiaan Poperinghe den 7 Mei 1933, Yvonne QUESTROY. Daarop wenschte de kleine Juffer Christiane Dupont, in naam van den heer Burgemeester Lahaye, en Kapitein der Gilde, den Jubilaris hartelijk pro ficiat en bood den gevierde een prach tigen bloemtuil aan. Een groep Vrienden-Leden, alom- bekende Schutters, hadden er aan ge houden hunne beste gelukwenschen aan den Jubilaris aan te bieden en gelasten de kleine Juffer Marcelline Rabau met het overhandigen van een schoone bloemengarve. Dan kwam de beurt aan den heer Maurice Vandevoorde, schatbewaarder der Gilde, die volgende kernachtige rede uitsprak Rede van h. Maurice Vandevoorde Achtbare Heer Baljuw, De taak mij opgedragen om, op dezen dag, het woord tot U toe te sturen, maakt mij oprecht gelukkig, te meer daar Gij, Heer Baljuw, als held van dit feest, een mij ner innigste vrienden zijt. De datum van 7 Mei 1933, zal in de re gisters en annalen onzer oude Gilde geboekt worden als een der zeldzaamste gebeurtenis sen sedert haar bestaan. Wij vieren vandaag. Heer Baljuw, Uwen Jubilé-dag van 50 jaren Werkend Lid en se dert 1900 Baljuw der Maatschappij. Te recht mag ik steunen op Werkend Lid, want niettegenstaande Uwe jaren, Gij zijt en blijft altijd een der beste schutters der maatschappij, en gij verwekt de bewondering van al Uwe medeleden. En, als Baljuw, vinden wij in U Een rechtschapen man. Een oppassend man. En een ootmoedig man. Ik zeg een rechtschapen man Ehwel, alwie U ziet leert U kennen, ,Wie U kent leert U wardeeren, 't Is altijd op eene aangename en zoete wijze dat Gij U met iedereen weet te schik ken, en 't is door Uw minzaam en vrede lievend karakter, dat al de Leden der maat schappij U eerbiedigen en gehoorzamen, als een waren Vader van Familie. JUBILARIS M. HENRI BAES. Een oppassend man Wie kan er ooit in ons midden de minste bemerking maken dat er iets ontbreekt Wie houdt zich bezig met alle herstel lingen Wie schikt er de Zondagschietingen en de Combatschietingen Wie maakt dat alles op tijd en stond in orde is Nogmaals, onzen Achtbaren Jubilaris. Onzen oppassenden Baljuw I Een ooimoedig man Toen, over eenige jaren het Voorzitter schap der Maatschappij openviel, door het afsterven van den Heer Camille Dupont, ons eerste en aller gedacht was ln wie kun nen wij beter en gepaster man vinden, om onzen voormaligen Hoofdman te vervangen, dan in den persoon van Mijnheer Henri Baes, onzen Baljuw. Wij kwamen U raad plegen en offerden U het Hooge Ambt aan, maar Gij wees vriendelijk dit aanbod af, met deze edele, doch nederige woorden Ik dank U, mijne Heeren, voor Uwe goede attentie laat mij aan den post van Baljuw, benoem eenen jongen Voorzitter en laat ons voort, elk in zijn ambt, werken en malkaar bijstaan tot vooruitgang van onze aloude Gilde Heer Baljuw, Uwe schoone woorden de den ons goed en bleef Gij, door Uwe oot moedigheid, hetzelfde minder ambt beklee- den, zooveel te hooger stond Gij verheven in onze harten. Aan U, Mejuffer Alice, ook onzen besten dank voor het gulhertig onthaal. Ik wensch in naam van al de Leden der Gilde, aan Uwen achtbaren Vader en aan U, vele geluk en gezondheid, en daarbij nog vele jaren tot welzijn van Uw huisgezin. En om te sluiten Heer Baljuw, ons aller wensch is, U nog lang in ons midden te behouden tot groei, bloei, voorspoed en heil van onze geliefde Handboogschuttersgilde S1NT-SEB AST AAN Lang leve onze Jubilaris 1 Lang leve onze Baljuw 1 De Jubilaris, diep ontroerd, bedankt uit ter harte om het eerebetoog dat hem op dezen dag bewezen wordt en beloofd den ingeslagen weg voort te betreden. Een glas werd geledigd op de ge zondheid van den gevierden Confra ter en Zijne achtbare Familie, waarna men de Leden der Gilde in het lokaal op de Groote Markt ging vervoegen. Bij zijne intrede werd de Jubilaris met vurige toejuichingen begroet en na nog eene korte aanspraak van Di recteur Vandooren, had de overhan diging plaats van een prachtig geschenk Een welgelukt portret, den Jubilaris voorstellende met boog en pijl in d'hand De tijd was gekomen om zich ter pers te begeven, alwaar de Jubilé- Schieting moest geschieden. Om 3 uur, begeleid door de trom mels, verlieten de feestvierders het lo kaal. In het voorbijgaan werd er op ver zoek van den Jubilaris, eenen bloem tuil neergelegd aan het Standbeeld der Gesneuvelden. Rond 3 '/2 uur begon de schieting, in het rijk-versierde Park van Sint-Se- bastjaan. Een zestigtal leden namen aan de schieting deel, waaronder verscheidene oudere confraters. Voor deze laatsten speelde de wind nogal van zijne perten, maar nu enfin, de goê wille was er toch bij faute van succes. Onnnoodig te zeggen dat de geest drift van de partij was. Vele, vele gla zen bier werden benuttigd op de ge zondheid van den Jubilaris en den bloei der Maatschappij, en laat in den avond klonk het Statiekwartier nog van Zonder onzen Baljuw kunnen wij niet zijn 1 Zonder onzen Baljuw kunnen wij niet wezen! HIP, HIP, HOERA Eene belangrijke vergadering. Dinsdag hield de Kamer eene be langrijke vergadering. In deze zitting had de nederlegging plaats van het ontwerp der Volmacht tot zuivering van den finantieelen toestand en tot evenwichtiging der begrooting. De belangstelling was groot en bijna al de Kamerleden zijn opgekomen (180 op 187). Om 2 uur werd de zitting geopend en dadelijk legde M. Hymans het ont werp neer. De Tekst van het Volmachtontwerp. Albert, Koning der Belgen, Aan allen, tegenwoordigen en toe komenden, Heil Op de voordracht van Onze in Raad vergaderde Ministers, Wij hebben besloten en wij besluiten Onze Eerste Minister en onze Mi nister van Finanties zullen, in Onzen naam, aan de wetgevende Kamers ht wetsontwerp voorleggen, waarvan inhoud volgt Art. 1. - Ten einde de verbett van de Staatsfinanties voort te 2 en het begrootingsevenwicht te v keren, kan de Koning, voor een van drie maand en bij wege var den Ministerraad beraadslaagde b sluiten de wetgeving op de bezoldigingen, bijdragen, vergoedingen en toelagen van allen aard welke ten laste van den Staat vallen, wijzigen of aanvullen alle regel tot inrichting, werking, bevoegdheid of rechtspleging aangaan de deze zaken, zoomede de termijnen voor verjaring en vervallenverklaring, wijzigen of aanvullen het Koninklijk Besluit van 1 3 Janua ri 1933 betreffende de nationale kri- sisbelasting wijzigen en aanvullen en het bedrag verhoogen van zekere rech ten en cijnsen welke aan den Staat verschuldigd zijn als vergelding voor bewezen diensten al de maatregelen treffen welke van aard zijn de inrichting te vereenvoudi gen en het toezicht van de openbare diensten en van de afgevaardigde or ganismen te verstevigen, met inbegrip van de maatregelen welke bestemd zijn tot het afschaffen of verminderen van de publicaties welke, in uitvoering van verschillende wetten, geschieden alle thesauriebewerkingen doen, in het binnenland en in den vreemde lee ningen aangaan op langen en op korten termijn, uitgedrukt in Belgische of vreemde munt, er de modaliteiten van regelen, alle daarop betrekking heb bende fiscale vrijstellingen bepalen gebeurlijk de toepassing verzekeren van de schikkingen welke krachtens deze wet uitgevaardigd zijn, door alle beteugeling van burgerlijken, fiscalen en lijfstraffelijken aard, zonder dat deze laatste echter andere dan correc- tioneele of policiestraffen kunnen be helzen. Art. 2. - Bij het verstrijken van den termijn van drie maand, zal bij de Ka mers verslag worden uitgebracht over de maatregelen welke door de Regee ring, krachtens deze wet, genomen werden. Art. 3. - Voorloopige kredieten op afrekening van het dienstjaar 1933, zijn voor de Regeering geopend voor een bedrag gelijk aan 1/12 van dit der gewijzigde begrootingontwerpen welke bij de Wetgevende Kamers wer den ingediend (daarbij niet begrepen de kredieten van eenzelfden aard wel ke bij de wetten van 30 December 1932 en 31 Maart 1933 verleend wer den) De bij deze wet verleende voorloo pige kredieten mogen worden besteed aan de nieuwe gewone en buitengewo ne uitgaven welke begrepen zijn in de begroofingsontwerpen voorkomende kredieten en die vroeger door den wet gever niet werden toegestaan. De fondsen welke het voorwerp uit maken van de Begrooting der Ont vangsten en Uitgaven voor order het dienstjaar 1933, zijn ter beschikking van de Regeering. Art. 4. - Deze wet zal in voege tre den op den dag van hare bekendma king in den Moniteur. Gegeven te Brussel, den 9 Mei 1933. (Geteekend door den Koning en de ministers) Memorie van Toelichting. In de memorie van toelichting van het ontwerp van wet houdende uit vaardiging van verschillende niaatre-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1