De Volmacht der Regeering Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. öuitenlanö De Verplichte Arbeid in Duitschland. De Toestand aan de Fransch-Duitsche Grens. De Grondbelasting. .DERTIENDE JAAR. NUMMER 21. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 21 MEI 1933. ABONNEMENTEN I Jaar, par post 1 6 fr. Congo 25 Ir. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Loaie Nummer» 0.25 Co» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De poitabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ken bedient, en niet aan om. Plakbrieven bij om gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postckeckrekening 48459. Telefoon 180. leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. j GESTEMD IN DE KAMER EN IN DE SENAAT. In de Kamer. Vrijdag avond is dus, in de Kamer, de beslissing gevallen over het toeken nen der Volmacht aan de Regeering. Het ontwerp was dus ongewijzigd gebleven, zooals wij het verleden week hebben medegedeeld. De Eindstemming. Na de bespreking, ving de stem ming aan over het geheel, en dit bij naamafroeping. Een van de eersten komt de hi Mun- deleer (lib.) aan dé beurt, die zich onthoudt. Kort daarop is het de beurt aan den h. Petit (soc.die den vori- gen dag ernstig ziek gevallen was maar teruggekeerd is om tegen het ontwerp te stemmen. De kamerleden van alle partijen, juichen hem toe om dit voorbeeld van plichtbesef. Daarna hoort men de onthouding van de h.h. Foucart en Marcel Henri Jaspar (lib.); gevolgd van een «neen» uitgebracht door den h.Jennissen (lib.) die daarvoor socialistische toejuichin gen in ontvangst mag nemen. Even daarop wordt de uitslag van de stemming uitgeroepen. Het ontwerp vereenigt 96 stemmen 82 tegen en 3 onthoudingen. Er waren dus slechts 6 afwezigen. De h. Mundelèer verklaart tegen stander te zijn van de wet hij ont hield zich omdat hij afgepaard had met den h. Devèze, die als minister van Landsverdediging in Eupen weer houden is. De h.h. Foucart en M.-H. Jaspar verklaren eveneens afgepaard te heb ben. De toekomende werkzaamheden van de Kamer. De h. Renkin stelt voor dat de Ka mer voor onbepaalden datum, bijv. tot einde Juli, uiteen zou gaan. De socialisten verzetten zich daar tegen. Doch de h. Jaspar verklaarde dat, in geval van ernstige gebeurtenis sen, niet alleen in buitenlandsche op zicht, maar ook in binnenlandsche po litieke of ekonomische aangelegenhe den, de Kamer zal bijeengeroepen worden. Met 97 stemmen tegen 82 en 2 ont houdingen, wordt dit voorstel Renkin aangenomen. De Afwezigen. Slechts zes Kamerleden hebben aan de stemming over het wetsontwerp, niet deelgenomen, namelijk, de h.h. Devèze (lib.) Van Cauwelaert en Hillen (kath.) Troclet, Peurquat en Anseele (soc.). Deze laatste, evenais minister Devèze, had Donderdag het debat bijgewoond. IN DE SENAAT. De bespreking over de toegekende Volmacht, in de Kamer, werd Maan dag en Dinsdag in de Senaat gehouden. De regeering had gehoopt dat de Senaat in den vooravond zou gestemd hebben, opdat de wet nog Woensdag morgen in het Staatsblad zou kunnen afgekondigd worden. In dit vooruit zicht was dan ook de Ministerraad voor Woensdag bijeengeroepen, ten einde onmiddellijk over te gaan tot het uitvaardigen van de hoogdringend ste maatregelen. Dat vooruitzicht kon geen werke lijkheid worden, daar de socialistische oppositie de besprekingen in den Se naat gerokken heeft tot over midder nacht. De regeering heeft dan ook den Ka binetsraad moeten verdagen. De minister van Finanties de h. Jas par, heeft in de Hooge Vergadering, het ontwerp met klem en overtuiging verdedigd. Wij streven, zegde hij, naar het fi- nantieel herstel met zoo weinig moge lijk te raken aan de kleinen en met de bezittende klaisse te treffèn. Op 23 Maart, van op dit spreekgestoelte, heb ik er op gewezen dut de inspanning ontoereikend was. Het is noodig thans verder te gaan. Met aldus te handelen blijven wij getrouw aan de traditie die aan het Belgische volk zoo nauw fer harte ligt. Immers het Belgische Volk is niet voor buitensporigheden en stelt op prijs de bedachtzaamheid, de be hoedzame progressiviteit en de omzich tigheid. Na vier maanden hebben wij de thesaurie weer vlot gebracht en het dagelijksch brood verzekerd aan de ambtenaren, aan de gepensionneerden en aan de werkloozen. Wij hebben 1800 miljoen achterstallige belastin gen doen binnenkomen. Dag voor dag, hardnekkig, vol brachten wij onze taak en gij zegt dat wij niets deden. Onze ontvangsten slonken en onze uitgaven groeien aan. Is 't onze schuld In alle landen wijzen de begrootingen op een tekort. Dat van de Vereenigde Staten alleen bereikt 75 miljard De toestand wordt beheerscht door de feiten. Al de regeerders ondergaan hun heerschappij. Wij staan op een eilandje dat aan de stormen is prijs gegeven. Het is noodig dat ons anker vast houdt. Ons arm land, dat reeds zooveel beproevingen doorleefde, staat weer voor de noodzakelijkheid nieuwe te boven te komen. Het zal ze uit eigen kracht overwinnen, omdat het den moed zal hebben alle egoisme tot zwijgen te brengen, omdat het de voor- ceur zal geven aan het algemeen wel zijn boven de persoonlijke belangen, omdat de mannen die aan het bewind zijn hun naam, hun eer, en verant woordelijkheid willen verpanden, zich meer en meer en uit ganscher harte te wijden aan het opfenbaar welzijn. Daarna voerden nog verschéidene socialistische redenaars het woord. Het was 1 1.30 uur wanneer de algemeene jespreking gesloten werd. De hoofdelijke stemming. Na de goedkeuring der artikels ging de Senaat over tot de hoofdelijke stemming. De Volmacht werd gestemd met 91 stemmen tegen 63 en 1 onthouding Met onbepaald verlof. De h.h. Segers (kath.) en Hicguet (lib.) stelden voor dat de Senaat tot nadere bijeenroeping zou uiteengaan, wat door eene stemming bij rechtstaan en zitten aangenomen werd. De vergadering sloot om midder nacht en 5 minuten. EN NU De regeering is nu bekleed met de noodige volmacht om met spoed en krachtdadigheid alle noodige maatre gelen voor 's lands financieel herstel te treffen. Het land verwacht nu van onze machthebbers dat zij het in hen ge stelde vertrouwen niet zullen bescha men, maar zonder dralen zullen op treden om door de noodzakelijke her vormingen het algemeen welzijn te verzekeren. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE F1NANC1EELE MOEILIJKHEDEN IN FRANKRIJK Zal de Regeering ook volmacht vragen De stemming der volmacht in de Belgische Kamer heeft in Frankrijk de aandacht getrokken te meer daar de heer Daladier een maand geleden, der gelijk voorstel had aangekondigd. De buitenlandsche politieke toestand heeft deze ontwerpen eenigzins op den achtergrond gedreven, maar in afzien- baren tijd zal de Fransche Kamer toch een beslissing moeten nemen. De be sparingen in Frankrijk verwezentlijkt, bedragen 8 milliard, maar men hoeft nog 6 milliard, frank te kort te dekken. De toestand is in Frankrijk eveneens zeer ingewikkeld, en het laat zich niet aanzien dat de regeering vrijwillig van de Kamer zal verkrijgen, dat nog meer opofferingen van de belastingschuldi gen zullen gevergd worden. Dus de zelfde toestand als in Belgie. De heer Daladier nam dan ook het besluit, vól macht te vragen, om de noodige maat regelen te kunnen treffen. De Fransche middens zullen met be langstelling nagaan, op welke wijze de Belgische regeering de volmacht za gebruiken die zij bekwam. Men mag aannemen dat het welslagen der Bel gische regeering, van grooten invloec zal zijn op de besluiten,die in Frankrijk zullen getroffen worden. In l'Etoile Beige lezen wij een heel belangrijk artikel over den toe stand in Duitschland. Sedert 16 Juli 1932 bestaat in dat land de dienst van den vrijwilligen arbeid waartóe mannen en vrou wen kunnen bijtreden, en die alleen is ingericht om de werkloosheid te keer te gaan. Einde December waren er 286.000 personen bij aangesloten. Deze vrijwilligers worden gebruikt in den landbouw, bij het herstellen en aanleggen van wegen, bij het ont ginnen van bosschen, bij het inrichten van werkloozen-kolonies en bij den dienst van de openbare gezondheid. Tot hiertoe beliepen de onkosten 75 millioen reichtsmark. Per persoon werden uitgegeven omtrent 1.000 reichsmark, Waarvan 600 kwamen van de openbare besturen. De nationaal socialistische regee ring, die zich bijzonder met de kwestie van den arbeid inlaat, heeft besloten dezen dienst uit te breiden en op een heel nieuwen leest te schoeien. Het is niet zonder belang dat wij hier wijzen op de ontwerpen van Dokter H. Stelbrecht, huidig bestuurder in iet ministerie van Arbeid. Aldus vernemen wij dat de arbeids- eenheid bestaat in eene afdeeling (Abteilung). Deze afdeeling wordt Destuurd door een overste, welke den Dekenden naam Hauptmann draagt Onder zijne bevelen staan drie peloton oversten (Zugführer). Een bende is een eenheid op haar zelf. Wij kun nen ze ook een ploeg noemen. Ieder pelotonoverste heeft onder zijn bestuur 4 ploegen en elk dezer Destaat uit 1 6 man. Een afdeeling be vat dus 16 X 12 of 192 werklieden. Onder die werklieden zelf zijn nu 1 8 copmannen (Vormanner) welke de zelfde rol spelen als de soldaten van In rang (Gefreiter) in het vroegere ceizerlijk leger. De ploegoversten vergelijken wij het best met de onder officieren. Het beheer van de afdee- ing wordt uitgevoerd door een spe ciaal ambtenaar die hier den vroegeren eldwebel vervangt. Tien tot twaalf afdeelingen vormen een groep, waarvan hét hoofd den titel van kolonel (Oberst) draagt. Onder zijne bevelen handelt een staf overste, bijgestaan door een officier. De staf van een groep bevat dan nog een professor in de politieke weten schappen, een meester in lichamelijke oefeningen, een muziekovprste, enz. Tien tot 16 zulke groepen (het zoogenaamde legerkorps van den ar beid) staan onder leiding van een toeziener of inspecteur. Duitschland is aldus verdeeld in 30 zulke korpsen. De inspecteur wordt bijgestaan door een stafoverste, een luitenant-kolonel en eenige kapiteins, waaraan officie ren toegevoegd worden, officieren welke zich bezighouden met den wer- vingsdienst, het verdeelen van het personeel, het afdanken, enz., daarbij komen dan nog zekére pr'ojfessoren die een toezicht uitoefenen bij het geven der kursussen hierboven aange haald. Bij hen zijn ook nog 4 spe cialisten gevoegd die zich speciaal be zighouden met den landbouw, de we genis, de boschontginning, enz. Boven dat alles staat de Minister van Art>eid. Onder zijn beleid staan rechtstreeks 4 algemeene opzichters, en een speciale persdienst yoor de pro paganda, In het ministerie zijn 6 besturen het bestuur van den dienst, het be stuur van de lichamelijke oefeningen, het bestuur van voorbereiding der wer ken, het bestuur van het beheer, het bestuur van den gezondheidsdienst Wij zien dat aldus, niettegenstaan de Dokter H. Stelbrecht, zulks tegen spreekt, dit organisme veel weg heeft van een leger. Onder voorwendsel zekere werken te doen uitvoeren in de weinig bevolkte streken zullen al dus talrijke jonge krachten kunnen sa mengebracht worden in het Oosten, krachten die vlug onder militair bevel kunnen gebracht worden. Men heeft niet meer te doen met een gewapende natie, maar met een natie van schop pen en houweelen voorzien. De Rijkskanselier ziet de zaak nog beter aldus in dan H. §telbrecht zelf. Zulks blijkt uit de rede van Hitier, onlangs uitgesproken in'het Tempelhof Hij kondigde aldus den verplichten ar beid aan, ten einde den handenarbeic in eere te herstellen. Hij verklaarde a— aldus Wij hebben besloten dat élk Duitscher, wie hij ook weze, welke zijn afkomst ook moge zijn, dat hij rijk weze of arm, zoon van een ge leerde of zoon van een werkman, eens in zijn leven handenarbeid zal moe ten verrichten, teneinde te leeren ge hoorzamen alvorens te bevelen. Dit jaar zullen wij voor het eerst deze groote moreele gedachte ten uitvoer brengen, en wij weten dat er minstens 40 jaar zullen noodig zijn, alvorens de woorden arbeid en handenarbei der voor millioenen menschen een ander begrip zullen vormen, zooals millioenen menschen de lansknechten vergaten om in hunne plaats de Duit- sche soldaten te stellen. Deze toevlucht tot de openbare werken wordt aldus voorgesteld als een Duitsche uitvinding, alhoewel ze eenigszins herinnert aan de nationale werkhuizen» van 1848, met dit ver schil dat hier meer een versmelting tusschen burgers en werklieden wordt betracht. Bij deze beschouwingen voegt de Etoile Beige heel wijsgeerig men zou graag te weten komen hoeveel werkloozen, onder de 5 Yl millioen, aldus werkelijk zullen kunnen aange worven worden hoe de talrijke moeilijkheden die zullen oprijzen zul- en weggeruimd worden en vooral roe een verteer van milliarden mark aan openbare werken eene inflatie zonder kontrool zal kunnen vermijden. Ook dat nieuwe Duitsche stelsel van verplichten arbeid blijkt dus op zekere punten ziek te zijn. Om in het gezin aan groot en klein, dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en andere Huidverwondingen, mag in geen enkel huis ontbreken een doos of een tube Verkrijgbaar in alle Apotheken W Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. 1 Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr, «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, mat mini mum van 3.00 fr. co>— Bijzonder Tarief foor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekU' men, prijzen volgens overeenkomst. Alle tankondigingen zijn op voorhand te betalen In Parijs-Midi schrijft de cor respondent van Straatsburg op welke wijze de bevolking van den Elzas o>p de gebeurtenissen in Duitschland en op de invloeden die zij er alle dagen van ondergaat, reageert. Hij wijst op de kleine incidenten die den goeden geest der grensbevolking aantoonen en op den verwoeden boycot der Duit sche waren, ingericht door de Straats- burgsche joden. Maar hij voegt er bij dat er Elzas- sers zijn die voor ernstiger gebeurte nissen bevreesd schijnen, die denken dat het, met het oog op mogelijke internationale verwikkelingen veiliger zou zijn, een toevlucht in Frankrijk te zoeken. Dit vooruitzicht dat gelukkig van allen grond ontbloot is, heeft echter niet nagelaten de aandacht van den generalen «taf te trekken Zonder een geheim der nationale verdediging te verraden, kan ik zeggen, dat den laatsten tijd troepenverplaatsingen ge beurd zijn, die heel waarschijnlijk iets uit te staan hebben met de jongste ge beurtenissen zegt de correspondent. Het vliegkorps heeft Straatsburg ver laten de jagers te voet zijn uit Elzas naar Remiremont vertrokken en ver vangen door linietroepen te Hague- nau en te Wissemburg hadden nog grootere troepenbewegingen plaats afdeelingen van het 23e regiment, be trekken sedert enkele dagen de ver- sterkingswerken van het Hochwald, waar de manschappen geherbergd wor den, van 60 tot 80 meter onder den grond. Dat zijn echter nog geen maatrege len van bijzonder belang, en een troe pensamentrekking op grootere schaal zou op het oogenblik ook nog niet uit te leggen zijn. Maar een Generale Staf mag zich nooit door iets onvoorziens laten ver rassen. Deze troepenbewegingen verwekken echter niet de minste onrust in eene streek, welke nooit zoo gelukkig ge weest is terug bij Frankrijk ingelijfc te zijn, dan sedert Hitler in Duitsch land het bewind in handen genomen heeft *3t ttür DUITSCHLAND WIL DEN OORLOG SCHRIJFT EEN ENGELSCH BLAD. De Engelsche bladen zijn eensge zind om het rekwisitorium te bevesti gen van de Engelsche openbare mee ning tegen den geest en de methoden van het Hitleristisch stelsel. Eerst en vooral wordt de ontwape ningsconferentie beschouwd, als tot eene mislukking gedoemd, en M. Gar vin besluit hierover in den Obser- ■r Het ware doeleinde der Duit sche politiek te Genève, is niet geweest den vrede te bewerken, doch de ge wapende macht van het Reich te ver meerderen Het militarism van het Reich is al dus duidelijk gebleken en men maakt zich aldus ongerust over de geheime bewapening. Twee feiten staan voortaan vast, schrijft M. Garvin eenerzijds is alles daar opdat de Duitsche nijverheid wa pens zou kunnen maken met een tot nogtoe ongekende haast anderzijds is Duitschland voor het oogenblik veel sterker bewapend dan vele mogendhe den het veronderstellen. De Synday Referee hangt er overigens geen doekjes aan en schrijft Het nationaal-socialistisch Duitsch- and wil den oorlog en de nakende afbreuk met de ontwapeningskonferen- cie brengt ons nader bij dezen oorlog. Anderzijds schrijft een ander En- gelsch blad, de Engelsche openbare meening vertolkens De gevoelens van den middelmatigen Engelschman ten opzichte van Duitschland zijn meer onvrienschappelijk dan veertien dagen vóór den wereldoorlog IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII BELGIE GEREED OM DUITSCHLAND AAN TE VALLEN In de Berliner Boersen Zeitung verscheen een artikel van majoor Hans ^ohde over de bewapening van Bel gie Door de redactie van het blad wordt daar volgende opmerking aan toegevoegd Na de onnoodigheid der nieuwe ransche bewapening aangetoond te rebben, laat onze medewerker uitschij nen dat men zich ook in Belgie inspant om in de voetsporen van den grooten 7ranschen meester te treden Majoor Rohde meent eerst te moe ten aantoonen, dat volgens de jongste verklaringen van den heer Devèze in de commissie der nationale verdedi ging, Belgie tot een versterkten muur gaat herschapen w-orden, gericht tegen de Duitsche en Hollandsche grenzen en dit niettegenstaande de onderhan delingen over ontwapening te Genève. Deze verdedigingswerken welke in 1936 zullen voltooid zijn, worden vol gens den Duitschen berichtgever be stemd, om den ontworpen aanval der 3elgische en Fransche legers tegen Duitschland in geval van oorlog, te vergemakkelijken. De medewerker der Boerten Zei tung bericht, dat het Belgische leger dat slechts 70.000 man sterk is, met 6000 mittrailleuzen van het Fransche type is uitgerust, terwijl Duitschland met zijn 200,000 man, slechts over 1290 machiengeweren beschikt. De Belgische gendarmerie zal heringericht worden, en in plaats van 6000, spoe dig 10.000 manschappen tellen. Dit lichaam zal in geval van mobilisatie, tot ruiterij voor de verschillende voet- volkafdeelingen kunnen dienen. Tenslotte zou Belgie dan ook zijn militaire luchtmacht versterkt hebben, zoodat het nu daardoor op den eer sten rang komt der landen, die over een luchtmacht beschikken. Zulke taal mag genoemd worden De uitvlucht van den opgedrongen oorlog HllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMHIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllll DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Gedurende de maand April is, vol gens officieele mededeeling van het En- gelsch arbeidsministerie, het aantal ge recenseerde werkloozen in Engeland met 78.550 verminderd. Ongeveer 91.000 personen zouden weer aan het werk geraakt zijn. Sedert het begin van het jaar rekent men op een vermindering van 205.000 werkloozen en op eene vermeerdering van 249.000 in het aantal werkende arbeiders. Engeland heeft, tengevolge van de heerschende omstandigheden, een nieu we. ekonomische richting verkozen, en men zou niet zeggen dat het er slecht bij vaart, DEN AFSLAG VAN 25 TEN In de Kamer werd den Minister van Finanties eene belangrijke vraag ge steld over de toepassing der wetsbe paling betreffende den afslag van de 25 per honderd op de Grondbelasting. In de wet van 13 Juli 1930, afge kondigd in het Staatsblad van 1 6 Juli 1930, staat een artikel 12, dat luidt als volgt 1- De grondbelasting, met in begrip van de aandeelen der provin cies en der gemeenten, wordt bepaald op 7 per honderd. Op aanvraag van den betrokkene, wordt op de alzoo berekende belasting een vermindering van een vierde verleend, wat betreft de woonhuizen die geheel door hun eigenaar zijn in gebruik genomen, mits 1Hun kadastraal inkomen niet rooger is dan 1 500 frank in de ge meenten met minder dan 5000 inwo ners 2000 frank in de gemeenten met 5000 tot 30.000 inwoners 3000 fr. in de gemeenten met 30.000 inwoners en meer. 2. De gebruiker buiten dit woon- ruis geen ander vast goed bezit. 3. Zij niet voor een drankslijterij oestemd zijn. Het bestuur van het kadaster be schouwt als afzonderlijk perceel, elk perceel grond, grooter dan 3 aren, zelfs indien dit perceel aan het huis paalt. Uit deze verklaring volgt, dat als eigenaar van twee onroerende eigen dommen beschouwd wordt, ieder persoon die, buiten zijn woonhuis, een tuin bezit grooter dan 3 aren. Op grond van dit feit zal bedoelde persoon ver stoken blijven van het voordeel van de wetsbepaling. Er valt op te merken dat de ver mindering zal geweigerd worden, zelfs indien het kadastraal inkomen van de twee onroerende eigendommen het maximum niet bereikt dat door de wet aepaald is. Meent de minister niet dat het in zicht van den wetgever geheel anders was, en dat de door het bestuur van ret kadaster gegeven verklaring te be perkend is De Minister gaf daarop volgens ant woord De beteekenis van de woordten woonhuis en de gebruiker buiten dit woonhuis geen ander goed bezit moest bepaald worden mits inachtne ming van de voorschriften van artikel 5, 3, derzelfde wetten, volgens de welke men als «bebouwde eigendom» reschouwt het gebouw en de gronden of aanhoorigheden die daarmede een enkel kadastraal perceel vormen. Overeenkomstig het eerste artikel van het koninklijk besluit van 8 Sep tember 1930, genomen ter uitvoering dezer wet, wordt het inkomen van een rebouwd perceel globaal voor den grond en de gebouwen vastgesteld. Anderzijds, luidens artikel 94 van het coninklijk besluit van 26 Juli 1877, ook toepasselijk op dit geval, vormt een woonhuis slechts een enkel perceel met de koer en den tuin, indien deze minder dan drie aren groot is, enz. Tenzij men een gunstregime wil in voeren ten bate van sommige belasting plichtigen, kan men niet aanwenden dat zij beschouwd worden als bezit tende twee of meer perceelen, wanneer het kadastraal inkomen van al die per ceelen samen het maximum niet te bo ven gaat. Van vier meter hoogen muur gevallen M. Henri Colpart, 37 jaar oud, en schilder te Houdaint, had een ladder tegen den vier meter hoogen,afsluiting muur geplaatst om jasmijnen te pluk ken. Toen hij zijn voet op de pannen van den muur zette, begaven deze en de man stuikte met het hoofd voor over ten gronde. De ongelukkige had een diepe wonde bekomen aan het hoofd en kneuzingen over geheel het lichaam. M. Colpart werd naar het gasthuis van Bethune overgebracht. Vliegtuig gedaald op eene baan te Calais. Een Engelsch toerismvliegtuig uit Londen vertrokken naar Lympne en geloodst door den jongeling M. Aller Starling, stak het Nauw van Kales over en landde Maandag nacht op den bou levard des Allies te Kales, vlak onder een net van elektrische kabels. Een wiel van het toestel werd gebroken,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1