pUROt De Economische Wereldconferentie te Londen. Vi^AQ IN HULDIGING DuitschIand=Oostenrijk Stukloopen 13' JAAR. - NUMMER 25. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 18 JUNI 1933. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. STAD POPERINGHE Zondag 25 Juni 1Q33, VAN DEN NATIONALEN OUDSTRIJDERSBOND met de medewerking van het Stadsbestuur EN OPGELUISTERD DOOR DE MUZIEK VAN HET 3 LINIEREGIMENT GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. VOOR DE OPLOSSING VAN DE CRISIS AANKONDIGINGEN GEEN ANSCHLUSS MEER... MAAR OORLOGSGEVAAR Stukzitten^ Zonneslag DE PARLEMENTAIRE ARBEID. aniiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiii DE ZAAG. Door de Koning van Engeland geopend. De openingsrede van den Koning. De heer Mac Donald aan 't woord. M. Daladier, eerste minister van Frankrijk, aan 't woord. Het Italiaansch Standpunt. Het Duitsche Standpunt. Het Amerikaansch Standpunt. HET BELGISCH STANDPUNT. De Muntstabilisatie. De Toltarieven. De Rol der groote Mogendheden EEN ERNSTIGE GRIEF. DRINK KRONEN PILSNER WAT DE LEGERS KOSTEN LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE s GAZET TAN POPERIHGHE 1 Jaar, per post16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. FEESTPROGRAMMA Uitgevers-Eigenaars Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Om 9 uur Bijeenkomst in 't lokaal Ho tel du Pavilion Statieplaats. Om 9.30 uur Op 't Stadhuis, ontvangst van het Vaandel. Om 9.45 uur In St. Bertinuskerk, Wij ding van het Vaandel. Om I I uur Aan het Gedenkteeken, Hul de aan de gesneuvelde Soldaten en Burgers van den oorlog. Om I 1.30 uur CONCERT op de Groote Markt. Om 14 uur Vorming van den Stoet in de Veurnestraat. Om 14.30 uur OPTOCHT door de bij zonderste straten van de stad met aankomst op de Groote Markt. Overhandiging van het Vaandel door den afgevaardigde van Z. M. den Koning. Aanspraken door Makkers Vandenbulcke en Vierstraete. Om 17.30 uur GELEGENHEIDSCON CERT door de Muziek van het 3" Liniere giment, onder de leiding van Luitenant C. Moreau. Daarna Concerten, uit te voeren door vreemde deelnemende matschappijen. Om 18.30 uur Uitreiking en Verloting der premien. Om 20.30 uur GROOT KUNSTCON CERT, uitgevoerd door de Muziek van de Koninklijke Ma .tschappij De Philharmo nic van Poperinghe cnder de leiding van Luitenant C. Mjreau. De inwoners worden vriendelijk ver zocht hunne huizen te willen bevlaggen. HET BESTUUR. Laat dit een les te meer zijn voor alle politieke mannen, staten- of par tijleiders die alles verwachten van geweld boven rede en overtuigingsmid delen Zoover heeft Hitier het gekregen door zijn pogingen om het Anschluss vraagstuk in een handenomdraai op te lossen en de Oostenrijkers met bru taliteit in liet Duitsche Staatsverband te sleepen, dat... Duitschland op 't oo- genblik met geen enkelen staat op zulk een gespannen voet leeft als juist met den Oostenrijkschen De toestand die tusschen beide «zus terrepublieken op het oogenblik heerscht, is deze welke alle oorlogen onmiddellijk zijn voorafgegaan. Zon der dat het reeds tot een formeele breuk van de diplomatische betrekkin gen is gekomen worden van weerszij den reeds maatregelen getroffen welke een klaar-uitgesproken vijandelijk ka rakter hebben. De taks van 1000 Mark, door de regeering te Berlijn gesteld op een pas poort voor Oostenrijk, heeft de grens tusschen beide landen feitelijk reeds voor alle personenverkeer gesloten, want te Weenen heeft men natuurlijk niet gewacht met even strenge maatre gelen tot verhindering van het reizen naar Duitschland. Zoo hebben de afgevaardigden van de Groot-Duitschers die zich naar een pangermanistisch congres te Pas- sau wilden begeven, van de Oosten- rijksche autoriteiten verbod ontvangen het land te verlaten. Aan alles is het te zien, dat deze autoriteiten royaal hun voordeel doen met de lessen en voorbeelden uit Duitschland, in dezen zin dan vooral dat zij niet verlangen te wachten, zoo als de democraten van alle plui mage in Duitschland, tot dat de Nazi s hun over den kop gegroeid zijn, om de noodige verweermaatregelen te treffen. De christelijke-sociale regeering te Weenen blijkt den handlangers van Hitier onder haar bevolking met hun eigen maat en methodes vóór te willen zijn. Zij denkt er al aan om de natio- naal-socialistische partij in Oostenrijk radicaal te verbieden, zooals de Hit- lerianen met al hun tegenpartijen heb ben gedaan, en generaal Vaugoin, de minister van Landsverdediging, beeft in het Parlement aangekondigd, dat in Oostenrijk de orde zal heersdhen vóór den langsten dag van 't jaar. Dat is dus vóór den 2 I Juni. Intusschen doet de toestand van spanning tusschen deze Duitsche lan den buiten hun grenzen reeds verschil lende minder-voorziene en verwachte gevolgen gevoelen. Zoo is het nu bijvoorbeeld allemaal goed en wel, dat, door haar paspoorten van 1 000 mark, de Duitsche regeering de Oostenrijksche badsteden met één slag, en in 't brandpunt van het sei zoen, van al hun Duitsche klanten be rooft, maar daar ondervinden thans ook direct den weerslag van de vile- giatuuroorden in het thans Italiaansch geworden gedeelte van Tyrol, die van uit Duitschland slechts over Oostenrijk te bereiken zijn. En nu hebben de au toriteiten in de provincies van Bolzano en Venetie, de regeering van Mussolini dringend verzocht, om te Berlijn stap pen aan te wenden, ten einde verzach ting van dezen vijandigen maatregel tegen Oostenrijk te bekomen Bij gemis aan wapenen heeft Hitier nog op een andere manier tot den oor log tegen Oostenrijk doen overgaan door een offensief namelijk van de Duitsche banken tegen den Oosten rijkschen shilling. Dit offensief bestaat dan hierin, dat deze banken het Oostenrijksche papier in massa op de markt werpen, met de bedoeling om hierbij het financieel her stel van de Donau-republiek te vernie tigen, waarvoor de Volkenbond en de groote geallieerden zich zóó hebben ingespannen. Maar gelukkig blijkt er in Frankrijk evenveel vraag te zijn naar Oostenrijksche shillings als in Duitsch land aanbod, zoodat de Hitleriaansche zwendelaars er zeiven hun broek aan scheuren. Dat is feitelijk reeds oorlog De oorlog in zijn meest modernen vorm. Vlaar het schouwspel van den oorlog levert nog sterker de regeering te Wee nen op, wanneer ze aankondigt dat ze een speciaal leger van 20.000 betrouw bare mannen samenstellen zal om de Duitsche grens af te sperren, en alvast begint met haar soldaten terug de vroe gere keizerlijke uniformen te doen aan trekken. N. G. Doos 4 en 7'h frank. In alle Apotheken. De commissie tot herziening van het reglement der Kamer, die de middelen moet bestudeeren en voorstellen voor dragen om het parlementair werk te vereenvoudigen, bestaat uit 24 leden, gekozen uit de verschillende groepen en waaronder de voorzitter, de onder voorzitters en de oud-voorzitters. Er zijn 10 katholieken de h.h. Poncelet, de Kerchove d'Exaerde, Tib- baut. De Schrijver, Feuillien, Housiaux, Merget, Van Dievoet, Van Hoeck en Winandy 4 liberalen de h.h. Mundeleer, Le- clerc, Ameloot en Pierco 9 socialisten de h.h. Brunet, Bou- chery, Carlier, Fischer, Soudan, Tro- clet en Van Belle I Vlaamsch-Nationalist de heer Borginon. De heer Poullet, minister van Bin- nenlandsche Zaken, maakt deel uit van de commissie als raadgever. Mijnheer Spiegels was met zijn hu- welijkssakrament per auto uitgereden en in nen ijzerwinkel gingen ze gerief koopen om thuis wat te gebruiken. Nu, als madam al met het aange kochte in den auto zat kwam menheer buiten. Sakker, zegt hij tegen den sjoffeur, nu heb ik nog de zaag vergeten Toch nie, menheer, zegt de sjoffeur, madam zit al in den auto De economische wereldconferentie, werd Maandag om 3 uur namiddag plechtig geopend door koning George. Om 2.40 uur waren al de afgevaar digden tegenwoordig. Om 3 uur kwam de Koning aan en hij werd ontvangen door M. Mac Do nald, voorzitter van de Conferentie. Dadelijk deed de Koning zijn in trede in de groote zaal, en nam plaats in den rooden zetel, achter het bureel. De Koning sprak daarop de volgen de rede uit Ik verwelkom deze conferentie, die in zulke ernstige tijden bijeenkomt, en ik spreek de hoop uit, dat zij tot een gunstigen uitslag zal leiden. Ik verwelkom de leden van den Volken- Dond, die deze geheele conferentie heb ben voorbereid. Het is zeer te betwij felen of zonder den Volkenbond, deze conferentie wel ooit mogelijk geweest zou zijn. Ik verwelkom ook de niet-leden van den Volkenbond, die in een zelfden zin van samenwerking hier zijn ver schenen. Ik roep verder nog de afge vaardigden van de Kroonlanden een bijzonder welkom toe. Ik reiken U de hand en van ganscher harte hoop ik, dat uw pogingen, die met ongeduld door de volken verwacht worden, tot een gunstige oplossing mo gen leiden. De getallen van de werkloosheid toonen reeds aan, onder welke crisis de wereld lijdt. Met deze crisis voor oogen kan slechts samenwerking, heil brengen voor de geheele wereld. De verbetering der voortbrengings- middelen, heeft bovendien nog nieuwe vraagstukken gesteld. Wij moeten tot de erkenning komen, dat alle landen onderling van elkander afhankelijk zijn, en dat slechts iets te bereiken is door samenwerking. Dit is de eerste stap die wij hebben af te leggen op den weg van het herstel. In gemeenschappelijk overleg ligt de toe komst van de wereld. Ik zou niet kunnen gelooven, dat de mensch onbekwaam is, de uitgebreide hulpbronnen van de wereld te benutti gen, ten einde den stoffelijken voor uitgang van de beschaving te verze keren. De ontdekkingen, de uitvindingen, het werk van organisatie hebben er zoodanig de benuttiging van vermenig vuldigd dat de overvloed van de voort- brengst zelf, nieuwe vraagstukken heeft doen oprijzen. Meer nog, terzelfdertijd als men de zen buitengewonen stoffelijken vooruit gang boekte, werd tevens dit nieuw feit aangeteekend de overtuiging in de onderlinge afhankelijkheid der vol ken. Thans is de gelegenheid geboden, om dit nieuw bewustzijn der gemeen schappelijke belangen van allen, ten dienste te stellen van het menschdom. Ik open deze conferentie en ik hoop dat de uitslagen opnieuw een tijdperk van welvaart voor de wereld mogen inluiden Om 3.10 uur verliet de Koning de zaal, na de vergadering zooals bij zijn komst begroet te hebben. De heer Mac Donald, eerste minister van Engeland en voorzitter der confe rentie, kwam na den Koning aan bet woord. Hij begon met een bomber beeld van den huidigen toestand te schetsen, en wees er op hoe de geheele wereldhandel sterk achteruit gegaan i». Om zulks te doen uitschijnen, gaf hij eenige treffende vergelijkingen. De heer Daladier verklaarde in zijn toespraak onder meer, dat er een ein de moest gesteld worden aan den geld- oorlog en aan de onstabiliteit van de munten. De handelsuitwisselingen zullen maar weer eerst volop mogelijk zijn als er waarborg gevonden wordt in de vast heid van het geld. Hij sprak over het behoud van den goudstandaard of den terugkeer naar dien maatstaf. Er moet volgens hem onder de voortbrengers een gecontroleerde overeenkomst ge troffen worden, zoodat men op ieder oogenblik steeds kan rekening houden met de wezenlijke behoeften aan ver bruik. Er werden reeds onder sommige nijverheden verdragen gesloten betref fende enkele producten. Die overeenkomsten zouden zeker reeds moeten uitgebreid worden tot de voornaamste landbouwvoortbrengselen der verschillende landen. De heer Daladier stelde verder voor dat men moest komen tot een groote inspanning om op internationaal gebied den arbeid in te richten en dat bijvoor beeld de week van 40 uren zou moeten ingesteld worden. Hij besloot met de verklaring dat de volken die gezamenlijk naar den af grond gesleept worden door de om standigheden moeten geraken tot een vrije en loyale samenwerking om daar aan te ontsnappen. M. Jung, minister van finanties van Italië deed het Italiaansch standpunt uiteen. Volgens hem moet het vraagstuk der schulden eerst en vooral geregeld worden. Het muntvraagstuk, dit der prijzen en dit der tolbarreelen zijn te beschouwen op een zelfde plan en op te lossen door een gelijktijdige aktie, rekening houdend van den terugslag van elke oplossing op de andere. Baron von Neurath minister van Bui- tenlandsche zaken, verklaarde dat de eerste taak der conferentie moet wezen tot praktische uitslagen te komen en de oogen gevestigd te houden op de toe komst. Alleen een juist begrip van den toe stand van Duitschland, dat fel strijdt om de orde in zijn eigen huis te her stellen, kan den noodigen geest op wekken om de middelen te kiezen wel ke ons zullen toelaten in den algemee- nen toestand te verhelpen. Ik wil er op wijzen dat, op slot van rekening, de wederlandsche schulden slechts kunnen betaald worden in koopwaren en in bewezen diensten. Wij zullen de oplossing der financi- eele en ekonomische vraagstukken zoe ken in den geest, welke onze politieke aktie heeft geleid. Zoolang de groote politieke kwesties niet opgelost zijn, zullen de beraadslagingen deze konfe- rentie geen voldoende uitslagen kun nen opleveren. De Amerikaansch afgevaardigde de h. Huil, legde dit standpunt uiteen. De in nood verkeerende volken, zegde hij, verwachten van ons een ui terste krachtinspanning van overeen komst en samenwerking, en vooral op bouwende uitslagen. Welnu, daar wij eene conferentie zijn van vertegen woordigers van soevereine regeeringen heb ik volle vertrouwen in hare macht en in haren wil. Wij zullen er toe ko men het vertrouwen te herstellen. Moest eene natie deze groote conferen tie willen doen mislukken, dan zou deze natie de vermaledijding van de gansche menschheid verdienen. De redenaar verzette zich vervol gens tegen de afzonderingspolitiek met hare noodlottige gevolgen. De nuttige handel kan slechts uitgevoerd worden op een gemeenschappelijk internatio naal plan. De wereld kan blijven leven zoo als zij thans leeft. Naar mijn meening is het wellukken der huidige conferen tie de sleutel eener algemeenen her neming der zaken. De heer Hymans, minister van bui- tenlandsche zaken, drukte zich uit als volgt Ik heb de plicht hier de houding van Belgie ten opzichte van de voornaam ste vraagstukken, die deze conferentie te behandelen heeft, uiteen te zetten. Ik zal kort zijn en mij onthouden van alle beschouwingen over de krisis. Men lijdt er overal te veel onder, om deze nog te moeten beschrijven. Ook Belgie is door de crisis getroffen maar het land zou erger getroffen ge weest zijn als het geen orde in zijn fi nancies had gesteld en als het niet trouw was gebleven aan de vrijhan delsbeginselen. Het programma, dat tot grondslag dient aan de beraadslagingen der con ferentie, werd opgemaakt door eene kommissie van deskundigen. De voor bereidende kommissie heeft vooral be oogd de gezondmaking van de munt door het herstel van de goudstandaard en de herneming van den handel door het verwijderen der tolbarreelen. Ik houd er aan onmiddellijk te ver klaren dat deze betrachtingen volko men overeen stemmen met de politiek welke de Belgische regeering sedert de laatst jaren gevoerd heeft. Wij geven dan ook onze volle instemming met de besluiten der kommissie. De Belgische regeering is volledig de meening toegedaan, dat men slechts tot een gezond geldwezen kan komen door terugkeer tot den goudstandaard. Minister Hymans herinnerde er dan aan, dat Belgie de inflatie reeds gekend heeft en slechts door zware opofferin gen tot herstel van de munt gekomen is. Belgie heeft dus op dit gebied geen enkele nieuwe daad te stellen. Belgie heeft een groote krachtin spanning gewaagd $>m zijn binnenland- sche financies te vefstevigen. De regee ring heeft zich voorgenomen de open bare uitgaven merkelijk te verminde ren het is een ingewikkeld en kiesch werk. Zij denk ook, met den steun der openbare meening, erin te slagen het evenwicht te herstellen zonder inflatie, zonder leening. 't Muntvraagstuk beheerscht geheel onze besprekingen. Wij verwachten van de groote mo gendheden, dat spoedig een overeen komst gesloten zal worden. Laat ons niet uit het oog verliezen, dat zonder een overeenkomst op dit gebied al ons overige werk vruchteloos zou zijn. Wij hopen, dat dank zij de gezondmaking van de muntstelsels het vrije kapitaal verkeer weer hervat zal worden. Wij hebben hierin geen enkele belemmering gebracht. D handel in buitenlandsche deviezen is in Belgie in geen enkel op zicht beperkt. Daarentegen lijden wij onder de beperkingen, die het buiten land op dit gebied heeft ingevoerd. Wij zijn bereid met de andere landen samen te werken om deze maatregelen zoo spoedig mogelijk te doen intrekken Het munt- en financieel herstel zou niet van blijvenden aard zijn, indien de staten de belemmeringen handhaaf den welke den internationalen handel gewurgd hebben. In overeenstemming met het gevoe len der voorbereidende kommissie, zijn wij van oordeel dat er zoo spoedig mo gelijk eene werking moet op touw ge zet worden voor de afschaffing der beperkingen gebracht aan de weder landsche handelsruilingen, kontingen- teeringen, enz. De Belgische regeering is bereid, in samenwerking met de andere landen, over te gaan tot de trapsgewijze af schaffing van alle handelsbeperkingen. Wij stellen voor dat een dergelijke ver bintenis ook zou aangegaan worden door de andere Staten en het voorwerp van een internationaal akkoord zou uitmaken. Zooals de voorbereidende kommis sie denkt de Belgische afvaardiging dat de buitensporigheden van het protek- tionisme in ruime mate schuld hebben aan den huidigen warboel in de gansche wereld. Sedert lang heeft Belgie ge tracht hier tegen in te gaan en het slui ten van een tolovereenkomst voorge steld. Wij zijn gelukkig geweest te zien dat Amerika onlangs dezelfde gedachte heeft voorop gezet en wij hebben niet geaarzeld onze toetreding te verzeke ren. Wij hopen dat het akkoord, ver wezenlijkt in den schoot van het in- richtingskomiteit zich zal uitbreiden tot alle Staten, vertegenwoordigd op de conferentie. Belgie heeft zijn vrijhandelspolitiek nooit prijs gegeven. De goede wil der kleine mogendhe den is nochtans niet voldoende. Aan de groote mogendheden hoort het toe daden te stellen. Zij alleen kunnen het vertrouwen doen terug keeren door be wijs te geven van hunnen geest van samenwerking en verstandhouding. En moesten zij mislukken in het volbren gen van dien plicht, dat zij dan ten minste toch de kleine Staten niet be letten zich zelf te redden door eigen middelen. Indien de groote mogendhe den in zekere mate op zich zelf kunnen bestaan, toch is het zoo niet voor de kleine Staten. Om te kunnen leven heb ben zij de handelsvrijheid noodig. De h. Hymans drukte den wensch uit dat de conferentie de verhoopte uitslagen zou opleveren. Dat de noodwetten uit alle hoeken van het land een orkaan van mi»- noegen doen opsteken, zal niemand verwonderen. De regeering zelve het minst van al. Daaraan heeft zij zich natuurlijk moeten verwachten. Er zijn er onder haar noodwetten, genoeg die onvoorwaardelijk te verde digen zijn. Er is er echter één alvast, waarvoor wij geen argumenten vinden, hoezeer wij ook geneigd zijn om 't gou vernement in deze moeilijke uren te steunen. Dat is dan deze waardoor de tracte- menten en de pensioenen der staats bedienden eenvormig met 5 p.h. ver minderd worden. De rechtvaardigheid der cijfers laat hier verre de rechtvaardigheid der fei ten in den steek. Voor iemand die slechts 800 tot 1 000 frank in de maand trekt, betee- kent 5 ten honderd verlies oneindig meer dan voor iemand die er 5 tot 0.000 trekt. In het eerste geval is het een ver mindering van het inkomen van iemand die reeds tekort heeft, dus vergroo- ten van de armoede terwijl het voor den tweede slechts een vermindering is van hetgeen slechts een vermindering is van hetgeen hij te veel heeft dus verkleining van den rijkdom. En, indien de ervaring en de pro- testaties de regeering tot een verande ring alvast aan haar noodwetten ver plichten zullen, dan zal het wel deze zijn dat zij het minimum, waarop de aftrok van 5 toegepast wordt, zal moeten verhoogen en dit procent-zelf verhoogen in verhouding tot het totaal bedrag van salarissen en pensioenen. Voor de salarissen boven de I 00.000 frank in staatsdienst mag deze aftrok gerust tot 1 0 en zelfs in sommige ge vallen tot I 5 ten honderd gaan. Men heeft te Genève nauwkeurig berekend hoeveel geld er uitgegeven wordt voor de legers van al de landen der wereld. Men is tot het besluit gekomen dat al de bijeengevoegde uitgaven, voor het jaar 1 930, de som van 880 millioen pond sterling bedroegen of 105 mil liard, in Belgisch geld Welke loodzware last voor het menschdom De vijf grootmachten Amerika, Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsch land staan verre boven al de andere landen. Wij geven hunne uitgaven over in Belgisch geld. Amerika 36 milliard 126 millioen (12 miljard 616 millioen \joor het veldleger, 1 3 miljard 5 1 0 millioen voor de lucht- en zeebewapening). Frankrijk 19 miljard 332 millioen 1 2 miljard 1 I 8 millioen voor het land leger, 7 miljard 214 millioen voor zee- en luchtvloot). Engeland 18 miljard 965 millioen (10 miljard 215 millioen voor 't veld leger en het luchtwezen, 8 miljard voor de zeevloot). Italië 1 1 miljard 704 millioen (7 miljard 200 millioen voor het land leger, 2 miljard 736 millioen voor de zeevloot en 1 miljard 798 millioen voor de luchtvloot). Duitschland, dat geen geld heeft om zijne schulden te betalen 5 miljard 989 millioen (4 miljard 436 millioen voor het leger te velde, 1 miljard 553 millioen voor de vloot). Deze vijf machten hebben dus de droeve vermaardheid jaarlijks 72 mil jard I 1 8 millioen uit te geven, 't zij de vier vijfden van het wereldtotaal, om hun oorlogsmateriaal en hunne effec tieven te onderhouden, wier totaal 1 millioen 772.229 man telt En nu de gemiddelde Staten, die door hunne aardrijkskundige ligging aan oorlogsgevaar blootgesteld zijn Tchecko-Slovakije 2 miljard 448 millioen Belgie 1 miljard 458 millioen. 105 miljard jaarlijks De wereld ware gered, indien men slechts voor de helft ontwapende I

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1