De Nieuwe Volmachtbesluiten. De Ekonomische Wereldconferentie te Londen WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT BELGIE EN DUITSCHLAND Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot SPRUTOL Doos 4 en7/ifrunk DRINK KRONEN PILSNER 13 JAAR. NUMMER 30. ZONDAG 23 JULI 1933. ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. NIEUWE TAKSEN. De regeering heeft aan hare beslui ten van I Juni laatst een heele reeks wijzigingen gebracht, welke moeten doorgaan als verbeteringen. Doch deze verbeteringen brengen het evenwicht der begrooting in gevaar en de hoogere uitgaven, welke deze verbeteringen medebrengen, moeten vergoed worden door nieuwe inkom sten. Daarom heeft de regeering een reeks taksen verhoogd, in dezen zin Automobielen, Pneus, Jachtmunities, Centrale Verwarming, Pasteibakkerswaren. De overdrachtstaks van 2.5 t. h verschuldigd op de verkoopen, aan de verbruikers, van alle auto-voertuigen dienende tot industrieele vervoeren (kamions, kamionetten, autobussen, autocars, taxi's, plaatsrijtuigen, enz., wordt op 7 t.h. gebracht. Hetzelfde geldt voor de binnen-be- kleedingen in eternit en de inrichtingen van centrale verwarming. De produkten der pasteibakkerij (koeken, taarten, fijne bakkerij) ter uitsluiting der bakkerijwaren waaraan noch eieren, noch suiker, noch honig, noch natuurlijke of kunstmatige boter, noch fruit toegevoegd zijn, zijn vatbaar voor de weeldetaks van 9 t.h. zooals de beschuiterijwaren. De taks, verschuldigd op de pneus voor motorvoertuigen alsmede op de jachtmunities wordt op 9 t.h. gebracht en is voortaan eischbaar bij de bron, 't is te zeggen bij den verkoop door den voortbrenger voor de in Belgie gefabrikeerde produkten en bij den in voer diegene welke uit den vreemde komen. De stocks pneus en rnunities bestaan de bij de grossiers en bij de kleinhan delaars moeten, op straffe van boete, het voorwerp uitmaken, vanwege deze laatsten, uiterlijk op 23 Juli, van eenen inventaris te zegelen wegens 9 t.h. van den prijs waartegen die koopwaren door hen gekocht werden. SOCIALE VERBETERINGEN Hieronder geven wij enkele bijzon derheden over de sociale verbeterin gen welke aan de besluiten van 1 Juni 1.1. gebracht zijn. W erkloozensteun. Een aanvullend steungeld wordt toe gekend aan de werkloozen dat 1.50 fr. bereiken zal in het Brusselsche en in het Antwerpsche, en 1 fr. in de ge meenten van 50.000 inwoners. Hier door dient verstaan de gemeenten en hun onmiddellijken omtrek. Tot die kategorie zullen dus behooren Gent, Mechelen, Charleroi en Luik. De werkloozen, houders van drank huizen zijn thans van steungeld uitge sloten. Echter zal een uitzonderingsre giem worden ingevoerd door degenen onder hen die bij kontrakt gebonden zijn aan brouwerijen. Deze zullen na melijk gelijk gesteld worden met werk- looze handelaars, voor dewelke de waarde van hun bedrijf wordt geschat, iets waarbij dan rekening wordt ge houden bij het al dan niet toekennen van werkloozensteun. Het besluit-wet van 1 Juni voorzag een verdubbeling van de bijdragen op gelegd aan de werkloozenkassen. Thans is uitgemaakt, dat die verdub beling niet geldt voor de kassen, waar van de normale bijdragen reeds gelijk waren met de op 1 Juni vastgestelde minima. Dit is onder meer het geval voor de verzekeringskassen van de dokwerkers en van de metaalarbeiders. Wat de schorsingstij d betreft, is be sloten dat er één dag schorsing per maand zal zijn, plus de gewone dagen waarop normaal niet wordt gewerkt. Wat blijkt te beteekenen, dat er per jaar vier of vijf schorsingsdagen meer zouden in aanmerking komen. Kinderen worden door werkloozen kassen aangenomen van het oogenblik dat zij 1 5 jaar oud zijn en bekomen steungeld indien zij zes maanden nor maal gewerkt hebben. Ingeschreven jongere kinderen beletten tot dusver hun werkloozen vader voor hen de re glementaire voorziene gezinstoelage te bekomen. Die bepaling vervalt thans de vader zal ook voor dat kind gezins toelage krijgen tot op het oogenblik dat het, in geval van werkloosheid, zelf op steungeld aanspraak mag maken. DE WEDDEN. Er is ook een besluit betreffende de taks van 5 t.h. op de wedden der staatsagenten. Deze taks zal niet toe passelijk zijn op de wedden beneden 10.000 fr. Doch, deze bedienden zullen eene extrataks van 2 t.h. moeten betalen Zij geldt evenwel niet voor het Staats- personeel met een wedde of loon van ten hoogste 10.000 fr. Op te merken valt dat de gezinstoe lagen niet medegerekend worden in dit van de verlaging met 5 t.h. vrijgesteld minimum. Het volstaat dus dat de netto wedde of loon geen 10.000 fr. te boven gaat om aan de verlaging te ontsnappen. Voorschotten aan de Behoeftige Ouderlingen die den ouderdom van 65 jaar en meer bereikt hebben en nog in 't bezit niet gesteld zijn van den titel van ouderdomsrentetoeslag. Art. IDe behoeftige arbeiders ver- keerende in staat van volledige werk loosheid, welke, op eersten van de maand welke onmiddellijk volgt op het kwartaal in den loop van hetwelk zij den ouderdom van 65 jaar hebben be reikt, niet werden in het bezit gesteld van den titel van hun ouderdomsrente toeslag, kunnen, indien zij zulks aan vragen, van het Nationaal Krisisfonds een bedrag bekomen van 7 fr. per dag werkloosheid, uitbetaalbaar ééns per maand, tot op het oogenblik dat ze werkelijk zullen genieten van hun ou derdomsrentetoeslag. De voorschotten worden gedaan door tusschenkomst van het lokale werkloozenfonds en van de werkloo- zenkas waarbij de betrokken arbeider is aangesloten. De bedragen aldus getrokken als voorschot op den bedoelden ouder domsrentetoeslag zullen worden van ambtswege afgehouden bij de uitbeta ling van het achterstallig beloop ervan De aanvragen om voorschotten die nen ingediend bij het plaatselijk werk loozenfonds. Zij dienen vergezeld te gaan van een verklaring van de be langhebbenden waarbij deze zich ver binden het volledig bedrag der voor schotten van het Nationaal Krisisfonds terug te betalen. Art. 2. Het werkloozenfonds zal aan de bevoegde ontvangers der belastin gen de namen opgeven van de werk loozen die een voorschot hebben aan gevraagd. Vooraleer het achterstallig beloop van den ouderdomsrentetoeslag uit te betalen aan een werklooze, die werd aangestipt als aanvrager van een voor schot, zal de betrokken ontvanger der belastingen den belanghebbende ver zoeken hem een attest van het werk loozenfonds ter hand te stellen, hou dende bepaling van het totaal bedrag der voorschotten. Hij houdt van het uit te betalen achterstallig beloop het bedrag af der hoogerbedoelde voorschotten en stelt het ter beschikking van het werkloo zenfonds. Het werkloozenfonds levert dan aan den werklooze het attest af waarvan sprake in alinea 2 en verwittigt de werkloozenkas dat het uitbetalen van voorschotten aan den betrokken per soon dient stop gezet. Speciaal Fonds ten bate van de Gebrekkigen en Verminkten. Art. 1. Het art. 2 van den herzienen tekst der wet dd. 1 Dec. 1928, zooals zulks voortvloeit uit art. 1 van boven vermeld besl. dd. 31 Mei 1933, wordt als volgt gewijzigd Zijn van 't voordeel van voorgaand artikel uitgesloten 1). De personen die het voordeel genieten van het herstel voorzien bij de wet van 24 Juli 1927, betreffende 't herstel der schade veroorzaakt door beroepsziekten 2). De personen die zich, om de zelfde oorzaak, kunnen beroepen op het herstel voorzien bij de wetgeving op de arbeidsongevallen of een ver goeding genieten toegekend krachtens de artikelen 1 382 en volgende van het Burgerlijk Wetboek 3). De oorlogsverminkten die, om dezelfde oorzaak, een invaliditeitspen sioen genieten 4). De gehuwde vrouwen, wanneer de oorzaak van de tegemoetkoming het huwelijk voorafgaat 5). De personen die gebrekkig, ver minkt of kreupel werden, hetzij vrij willig, hetzij ten gevolge van een daad welke voor gevolg had dat zij tot een krimineele straf of tot een korrektio neele gevangenisstraf veroordeeld wer den 6). De personen die zich gewoonlijk aan bedelarij overleveren 7). De personen die zich gewoonlijk aan het spel of aan den drank over leveren en die waarvan het wangedrag algemeen bekend is. De Nationale Krisisbijdrage. De volgende wijzigingen worden aan de nationale krisisbijdragen ge bracht Art. 1De bezoldigingen en vergoe dingen, zelfs ten bezware van den Staat alsmede de baten en winsten, van den man en van de vrouw, wanneer het totaal bedrag er van voor het te be schouwen jaar minstens 25.000 fr. be reikt, worden saamgenomen voor de toepassing van de bepalingen van onze besluiten van I 3 Januari en van 3 1 Mei 1933 betreffende de nationale krisis bijdrage. Dit geldt eveneens voor de bezoldigingen en toelagen ten bezware van den Staat die aan samenwonende of samenlevende personen worden be taald of toegekend. Art. 2. Worden, afgezien van de bij art. 2 van ons besluit van 31 Mei 1933 uitgevaardigde verhooging, met 2 ver- ïoogd, de percentages van de nationale crisisbijdrage betreffende de bij artikel 5, 1, litt. b, van ons besluit van 13 Januari 1933 bedoelde bezoldigingen die op den datum van bekendmaking van dit besluit door de op de bezol digingen van het Staatspersoneel toe gepaste 5 t.h. vermindering niet ge troffen werden. Die verhooging wordt voor de eer ste maal toegepast inzake de nationale crisisbijdrage aan de bron geheven op de bezoldigingen en toelagen die nor malerwijze met ingang van 1 Oogst 933 moeten toegekend of betaalbaar gesteld edoch, in geval van noodige regularisatie, zal deze op de inkomsten van het geheele jaar slaan. Art. 3. Het regiem van de bezoldi gingen en toelagen ten bezware van den Staat is van toepassing op de bij art. 5, 1, litt. b, van ons besluit van 3 Januari 1933 bedoelde sommen die op den datum der bekendmaking van dit besluit door de 5 t.h. vermindering werden getroffen. (indertoelagen aan het Rijkspersoneel Het Kon. Besl. van 15-7 brengt de volgende wijzigingen aan het regiem van de rijkspersoneelbezoldiging. Art. I, 1. - De in artikel 1, 2, voorziene maandbedragen der kinder toelagen worden door de volgende rij ers vervangen e kind I 5 fr. 2e kind 20 fr. 3e eind 1 1 0 fr. 4e kind I 50 fr. 5e kind en elk der volg. kinderen 200 frank. 2. Volgende bedragen worden in de plaats gesteld van die vastgesteld in 3 van artikel 1 Voor het 3e kind 1 45 fr. 4e kind 250 fr. 5e kind en elk der volgende cinderen 390 frank. Art. 2. - Aan 1° van artikel 2 van ons voormeld besluit van 31 Mei 1933 worden twee leden toegevoegd luidend als volgt Wanneer de jaarlijksche bruto- ïoofdbezoldiging saamgenomen met de netto-bijbestanddeelen welke het geza menlijk bezoldigingsbedrag uitmaken, met uitzondering alleen van de kin dertoelagen, niet 10.000 fr. te boven gaat is de 5 t.h. vermindering niet van toepassing op de grondslagwedde of iet grondslagloon. Zoo het gezamenlijk bezoldigings- ledrag, bepaald zooals hierboven, de 0.000 fr. overtreft, mag de op de grondslagwedde van de rechthebben den te verrichten vermindering niet ten gevolge hebben dit gezamenlijk Dedrag op minder dan 10.000 fr. te voeren. Het cijfer der vermindering word dienovereenkomstig vastgesteld» Art. 3. - Het laatste lid van 1 van artikel 3 wordt ingetrokken. Art. 4. - Dit besluit treedt met in gang van 1 Oogst 1933 in werking, aehoudens wat betreft het sub ar tikel 3 bepaalde dat op datum van 1 uni 1933 ingetrokken wordt. HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Leening der Verwoeste Gewesten 4 t. h. 1921. Zaterdag heeft de 101e trekking plaats gehad van de Leening 1921. De uitslag Reeks 047.426 Nr 11 wint Een mil joen frank. De andere nummers van deze reeks zijn uitkeerbaar met 250 frank. De Hitlerregeering weigert de Markenkonventie na te leven. Vrijdag morgen heeft de Duitsche regeering het Belgisch goevernement laten weten dat zij weigert nog verder de Markenkonventie na te leven en alle betalingen in uitvoering dezer over eenkomst stop zet. Men weet wat zulks voor Belgie be- teekent de Markenkonventie were onderteekend in Den Haag, als bij voegsel van het Youngplan tot de re geling der Duitsche herstelbetalingen. Duitschland moest ons uit dien hoofde ongeveer 1 8 millioen mark per maand betalen. Sedert dan heeft Duitschland en tot de maand Mei laatst, zijne maan- delijksche stortingen verricht. De Hit lerregeering heeft nu op 9 Mei laatst eene wet afgekondigd op het mora torium der Duitsche schulden. Alge meen werd verstaan dat dit morato rium de gewone Duitsche schulden be trof, en geenszins de oorlogsherstelbe talingen in uitvoering van de traktaten. Hitier heeft nu beslist dat ook deze be talingen onder het moratorium vallen, en zoo heeft hij nu de betalingen aan 3elgie, betreffende de Markenovereen- comst, stop gezet. De leden der Belgische regeering, lebben daarover beraadslaagd. In de officieele mededeeling aan de Pers wordt gezegd De minister van buitenlandsche zaken bracht den raad op de hoogte van het feit dat de Duitsche regeering iet weten dat zij zich verplicht ziet de overschrijvingen stop te zetten van de stortingen welke aan Belgie verschul digd zijn, in uitvoering van de marken overeenkomst, en dat overschrijvingen zullen geschieden op de kredietreke ning van de Belgische regeering bij de conventie-kas welke ingesteld werd bij de wet van 9 Mei 1933, tot vaststel ing van het moratorium der overschrij vingen. De Belgische regeering teekende onmiddellijk protest aan en zal aan dringen voor de stipte naleving van de markenovereenkomst. In alle Apotheken. HET VERBRUIK VAN TABAK IN BELGIE, In 1932 werd in Belgie een verbruik geboekt van sigaren voor een bedrag van 190 millioen frank van cigarillos voor 90 millioen van sigaretten voor 530 millioen van rooktabak, enz. voor 3 I 0 millioen. In den loop van de twaalf laatste jaren is het verbruik van sigaren nagenoeg onveranderd geble ven, terwijl die van rooktabak een wei nig gestegen is, maar de aangroei van iet verbruik van cigarillos en vooral van sigaretten was zeer aanzienlijk. De kategories produkten bieden een verschillenden weerstand aan de kri sis. De sigaren werden seffens getroffen door de crisis na 1923 en 1929 de cigarillos weerstaan langer tot 1925 en 1930 de sigaretten weken slechts na 1931, met bestendige aangroei van verbruik sedert 1921, aangroei welke niettemin vertraagd werd van 1924 tot 1926. De rooktabak verkrijgt de gunst in krisistijd wijkend van 1926 tot 1930, is sederdien een lichtjes toe nemende afzet gevonden. De spreuk rooken gelijk een Turk, voor zooveel ze te beduiden heeft dat de Turken de sterkste rookers zijn, leeft thans voorzeker uitgediend. Vol gens een statistiek, afgekondigd door een Engelsch ekonomisch blad, komt Nederland aan het hoofd der landen inzake verbruik van tabak. Gemiddeld wordt er per week en per inwoner 60 gram tabak in rook weggeblazen. De Vereenigde Staten komen op den twee den rang met 58 gram. Engeland be- deedt den derden vang en Belgie den vierden. DE AFSCHUWELIJKHEDEN van den aanstaanden oorlog worden als volgt door oud-minister Crockaert beschreven In 1918 namen de machtigste be schietingsvliegtuigen zelden meer dan 400 kilo bommen mede. Men weet wat helsche verwoéstingen die deze kleine hoeveelheid veroorzaakte. Welnu, eenigen tijd geleden, bezat het arme Duitschland, dan ontwa pend 1 reeds een dienst van vliegtui gen, type Junkers G. 38 en nog veel machtigere. Wat is het nu en wat zal het morgen zijn Zulke vliegtuigen waren bij machte ieder eene lading van 5000 kilo mede te nemen. Wat al bommen om op Brussel, Londen en Parijs te werpen I In 1918 beschikte Duitsch land over brandbommen van een kilo, waarvan de samenstelling eene ver branding bepaalde van 2000 tot 3000 graden eene afgrijzelijke brandmacht. Men maakt deze akelige berekening: 20 Duitsche vliegtuigen, type Junkers G. 38 deze vreeselijke tuigen met vier schroeven waarvan de holle vleu gels een gansch verbazend machien- werk bevatten zouden de macht lebben 100.000 brandbommen van een kilo mede te nemen, die, over eene steedsche agglomeratie geworpen, een groot getal branden veroorzaken zou den. En wat is wel 20 vliegtuigen Neemt generaal Balbo, voor zijn lange reis, geen 24 vliegtuigen mede Het is dus op eene vloot van honderd, van twee ïonderd vliegtuigen en nog meer, dat men deze verschrikkelijke berekenin gen steunen moet. Het ware een vlucht van vuur en dood, want tweehonderd vliegtuigen is een millioen bommen, t.t.z. de hel die uit de lucht valt. Aangaande gas en zijn gebruik, mag men op denzelfden voet de berekenin gen maken. De hoeveelheid gas noo- dig om een vierkanten kilometer opper vlakte te vergiftigen, schommelt tus- schen 9 tot 40 ton, zij gemiddeld 25 ton. Om Parijs te vergiftigen, dat 100 vierkante kilometers meet, waren dus 2500 ton voldoende, 't is te zeggen, de lading van 500 vliegtuigen Junkers of van 250 tuigen, type D.O.X. Gewis kan men zich tegen dit alles krachtdadig verdedigen. De proef is reeds begonnen, maar men moet ze nog voortzetten. Een nieuwe oorlog ware eene mon sterachtigheid zonder naam. In dien oven zou Europa vergaan, met zijne rijkdommen, zijne beschaving en zijne eer. OOSTENRIJK EN BELGIE. De Oostenrijksche ministerraad heeft besloten tot de onmiddellijke afschaf fing der toepassing van het visa der paspoorten tusschen Oostenrijk eener- zijds, en Frankrijk en Belgie ander zijds. Van nu af zijn al de Fransche en Belgische reizigers, die zich naar Oos tenrijk begeven, ontslagen van dezen maatregel en van de kosten die er me-, de gepaard gingen. Het voorloopige Einde der Konferencie vastgesteld. In princiep werd besloten te Londen dat de wereldconferentie op Donder dag 27 Juli zal verdaagd worden, na iet houden eener algemeene vergade ring, waarop Mac Donald een groote rede zal uitspreken. Het bureel heeft de commissies ver zocht haar werkzaamheden uiterlijk op 25 Juli te eindigen, roet het oog op de verdagingsbijeenkomst van 2 7 Juli. Het Amerikaansch Standpunt. Een der leden van de Amerikaan- sche afvaardiging te Londen, te New York weergekeerd, M. Sprague, heeft daar in een intervieuw verklaard De huidige binnenlandsche toes tand van Amerika is volstrekt niet gun stig voor de konferencie van Londen, det binnenlandsch program van M. doosevelt moet uitgewerkt zijn, voor aleer hij met de andere landen kan onderhandelen. Gezien de vorderingen welke de uitvoering van het binnen- andsch program maakt, zal er mis schien binnen drie maand een gunstiger toestand heerschen. Indien Amerika te Londen eene af wijzende houding heeft aangenomen, dan is dit juist om onzen binnenland- schen toestand niet te verscherpen. Men zal zich afvragen waarom deze linnenlandsche aangelegenheden niet werden opgeworpen bij de voorberei ding van de konferencie. Heel eenvoudig, omdat niemand kon voorzien wat er in de vier laatste maan den in Amerika is voorgevallen. Het is onmogelijk over tarieven te preken, zoolang de dollar niet vast staat. Op welk peil de dollar zal ge stabiliseerd worden, weet men nog niet. Dit zal afhangen van omstandig heden, welke nog niet verwezenlijkt zijn. Een algemeene verhooging der prij zen is niet wenschelijk, uitgenomen voor de prijzen die te laag gezonken zijn. Er moet ook paal en perk gesteld worden aan de spekuleering. Duitschland en de Goudstandaard. Aangaande de vraag, of Duitsch- and zich bij de landen met gouden standaard zal aansluiten, wordt uit 3erlijn het volgende gemeld Tusschen de twee groepen, de goudlanden en de Angelsaksische en Scandinaafsche landen, die de goud- Dasis verlaten hebben, is de positie van Duitschland onbeslist. De leidende per sonen, en namelijk Dr. Schacht, pre sident van de Rijksbank, hebben her haaldelijk verklaard dat zij den gou den standaard zullen handhaven, doch de vraag is of zij het zullen kunnen. Immers Duitschland moet leven van den uitvoer, en als Duitschland niet uitvoeren kan, kan het ook zijn schul den niet betalen. Als dan ook pond en dollar blijven dalen, zullen de vreemde marken voor den Duitschen uitvoerhandel gesloten worden, en zal er Duitschland niets an ders overblijven dan eveneens den goudstandaard te verlaten. Daarom aarzelt Duitschland zich bij de goudstaten aan te sluiten, vooral omdat die toetreding voor dit land en kele verplichtingen zou meebrengen, waarmede zijn bewegingsvrijheid zou worden belemmerd. Rond de Stabilisatie van het Pond Sterling en den Dollar. Nu er zooveel geschreven en gewre ven wordt over de stabilisatie van het pond sterling en den dollar, mag er ook wel eens nagegaan worden hoe hoog de kapitalen beloopen welke door de Engelschen en de Amerikanen in den vreemde belegd werden. Het gaat er om ontzaglijke sommen en cijfers welke doen duizelen. Volgens de berekeningen van sir Ro bert Kindersly is 't Engelsch bezit in den vreemde ongeveer 3.700.000.000 pond sterling. Vermenigvuldigd dit ge tal met 120 om het bedrag te hebben in Belgische munt. De drie vijfden van bedoeld totaal zijn belegd in de kroon landen en kolonies de rest steekt in den vreemde. Het Amerikaansch bezit in den vreemde in belegging op langen termijn is geschat door 't Handelsdepartement in zijn verslag van 1932, op I 5 miljard 250.000.000 dollar vermenigvuldigt met 25 om ongeveer de huidige waar de in Belgische munt te bekomen. Bij dit bedrag is de oorlogsschuld niet ge voegd, dewelke in totaal op 1 1 miljard 800.000.000 dollar wordt geraamd, maar waarvan de Vereenigde Staten nooit heel veel zullen in huis krijgen. Anderzijds heeft de vreemde zoo wat 2.250.000.000 dollar in Amerika be legd. Uit deze cijfers blijkt welk aanzien lijk belang de stabilisatie van het pond sterling en den dollar aan een redelijk bedrag, voor de Engelsche en Ameri- kaansche ekonomie vertegenwoordigt. De depots op korten termijn der vreemdelingen in de Vereenigde Staten verminderen met 709 miljoen dollar in 1931 en met 371 miljoen in 1932, hetzij een totaal van 1.080 miljoen dol lar vreemde fondsen welke uit de Ver eenigde Staten werden terug getrokken. En in deze cijfers is het goud niet be grepen dat zich onder dossier in de Vereenigde Staten bevond voor reke ning der vreemde centrale banker).

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1