SM Malt wellen PUROL sultana rozijnen FRATELLI v li o m ™ua a lh)tt! oudt Uw handen zacht geleverd door ZIJ IS VAN PRIMA KWALITEIT Opgepast, 't is WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 3 DECEMBER 1933. Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. Uitgevers-Eigenaars GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN DE MINISTERIEELE CRISIS IN FRANKRIJK OPGELOST. Een Ministerie Chautemps. DE TAKS O? DE PASTEIBAKKERIJ DE GOUDPOLITIEK IN DE VEREENIGDE-STATEN. KOOPT BELGISCH! Aanvallen die President Roosevelt niet schijnen te hinderen. Een zware vervaldag voor Amerika. DE WONDEREN DER HEELKUNDE. VERSLAG DER GEMEENTERAADZITTING ABONNEMENTEN 1 Jaar, per poit16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't poit- bureel dat Ken bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Postcheck 48459 Telefoon 180 TWini WT Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden de scheurmand gegooid. Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Wanneer men tegenwoordig de vraag stelt Op wien de belastingen weger» dan haalt iedereen eerst de schouders op, en het antwoord luidt Op alle Belgen want iedereen moet op gestel den tijd naar dén ontvanger gaan en het geld afdoppen, waarvoor hij aan geslagen is. Zoo is het inderdaad: Elkeen betaalt maar draagt elkeen den last Draagt de eigenaar den last, van het geen hij als grondbelasting betalen moet, indien hij in de huurceel bepaalt, dat zijn pachter er verantwoordelijk voor is Draagt een handelaar den last der overdrachtstaks en zelfs van de weel- detaks als hij zijn prijzen soms in meer dere mate verhoogt Wat gezegd van de tolrechten, de sociale lasten en de menigvuldige an dere taksen, die sinds den oorlog rege nen op alle fabrikanten en op alle groo- te en kleine handelaars Meent men waarlijk dat zij deze aftrekken van hunne eigene winsten, en een onbaatzuchtig offer brengen aan den onverzaadbaren fiskus Hoegenaamd niet Al die rechten, lasten, taksen, enz., worden in den kostprijs medegerekend. Daarop neemt de fabrikant dan een procent, als winst voor zijne moeite en als loon voor zijn arbeid en daarna wordt de verkoopprijs vastgesteld, die alzoo al de belastingen in zich heeft opgenomen. Deze wegen noch min noch meer op den aankooper, die, als hij zelf verder voortverkoopen wil, er nog zijn eigen profijt bijvoegt. De boer, 't is te zeg gen de laatste verbruiker, zal en moet het al betalen Het is klaar, dat men naar 't een of 't ander middel moet uitzien, om zulke verschuivingen der lasten te verhinde ren. Elkeen, den fabrikant, evenals de voortverkoopers, zouden een deel der lasten moeten dragen, die nu, schier uitsluitelijk op den verbruiker wegen. Maar, hoe zooverre geraakt Juist die kwestie moet bestudeerd worden. Het is overal hetzelfde Indien de interest van het kapitaal belast wordt, dan vermeerdert de prijs der rente, die bij elke uitleening gevraagd wordt. Een dokter, die voor zijn auto hoo- gere lasten moet betalen, vermeerdert den prijs van elk bezoek en draagt fei telijk den last niet. Hoe kan men dus den kalant be schermen, tegen die gedurige verhoo ging van prijzen, die uit een meerdere belasting voortspruiten Men merke wel op, dat die verbrui ker zelf of die kalant, indien hij zelf fabrikant, handelaar, nijveraar of ar beider is, zijn eigene prijzen verhoogen zal, volgens de levensduurte, die ten deele aan de belastingen te wijten is. De eene gooit den last op de andere en aan meerdere fiskale eischen beant woordt over 't algemeen een meerdere duurt, van al hetgeen in het dagelijksch leven noodig is. Zij, die den last op geen verderen aankooper kunnen wederkaatsen, zijn feitelijk degenen die een vast inkomen hebben, indien zij bijvoorbeeld leven van een jaarwedde, een pensioen, of eene rente van den Staat, van de pro vincies of de gemeenten en zelf uit hun persoonlijken arbeid, geen verdere in komsten kunnen halen. Tusschen haakjes gezegd, dit is een der hoofdredenen, waarom wij, in het beoordeelen der wet-besluiten, die op jaarwedden en pensioenen besparin gen afkondigen, zoo krachtdadig de verdediging der mindère beambten en pensioentrekkers hebben opgenomen. Alleszins werd zulks door de billijkheid vereischt, en 't is maar recht en rede lijk I... Hetgeen wij komen te zeggen, geldt hoofdzakelijk voor de tijden van voor spoed, toen de zaken draaien en er genoeg geld gewonnen wordt. Wat gebeurt er in krisistijd De verbruiker beschikt dan over het noodige geld niet meer, om de fabri kanten en handelaars in hunne steeds stijgende verkoopprijzen te kunnen vol gen, en beperkt dan ook zijne bestel lingen, zooveel hij kan. Een allereerste uitslag daarvan is, dat er veel minder aan den man ge bracht wordt dan vroeger en, om met Hunne onverkochte waren niet te blij ven zitten, verlagen de handelaars dan hunne verkoopprij? :i, soms beneden de waarde, om ze toch kwijt te gera ken, en niet alles te verliezen. In andere woorden, de belastingen, die zij vroeger op den rug van den verbruiker schoven, nemen zij nu, ge deeltelijk ten minste, op hunne reke ning. Het is hetgeen wij nu zien gebeu ren en bij landbouwers in 't bijzon der is het eene algemeene klacht. Het spreekt van zelf dat het, in tijd van krisisnood, volstrekt ongeraadzaam zijn zou, de belastingen, die feitelijk reeds op nijveraars en handelaars we gen, nog te vermeerderen en zwaarder te maken. Van den landbouw, bij voorbeeld, die reeds al de moeite der wereld heeft om de twee einden aaneen te knoopen, kan men thans voorzeker geen meer dere offers eischen. Ons fiskaal stelsel is echter zoo op gemaakt, dat het geen acht schijnt te leenen op het verschil tusschen voor spoed en krisistijd en alzoo komt het dat er bij gebrek aan aanpassing aan omstandigheden, die van jaar tot jaar veschillen, de lasten nu eens den ver bruiker en dan weer den handelaar te zwaar treffen. Het ware dus hoogst wenschelijk de fiskale wetten anders opgesteld te zien, namelijk op eene wijze, die noch van den verbruiker noch van den handelaar te veel opvordert de kwestie moet in gestudeerd worden. De lapmiddels, die tot nu toe, in zekere buitengewone gevallen werden aangewend, voldoen niet. Zoo kan men bij voorbeeld, om den huurder onder de zware voorwaarden van den eige naar niet te laten te niet gaan, eene bij zondere wetgeving over werkloozen en huurkontrakten uitvaardigen; een soort uitzonderingswet, die de vrijheid der overeenkomsten belemmert en andere nadeelen medesleept. Is er waarlijk geen middel, om sef fens, en zonder uitzonderingswet, de fiskale wetten en verordeningen breed genoeg op te vatten, om zulke lapmid dels niet te moeten gebruiken In 1926, toen onze Belgische frank eene vermindering van de zes zevenden zijner waarde ondergaan heeft, liet men feitelijk de lasten, die door het drei gend bankroet onvermijdelijk waren geworden, wegen op de spaarders en op de dragers van Belgische renten. Het was een paardenremedie, zooals minister Francqui dan zegde. Zou het niet beter zijn, door een ïerinrichten van geheel het fiskaal stel sel, zulke geweldige maatregelen te voorkomen Wij moeten streven om elkeen, vol gens zijn draagvermogens, te belasten: de middels daartoe dienen dus ernstig overwogen te worden D. W. Nadat de president der Republiek zijn gebruikelijke onderhandelingen ge ëindigd had, en de heer Herriot, uit oorzaak van zijn slechten gezondheids toestand de opdracht der Kabinetsvor ming weigerde, deed de heer Lebrun den heer Camille Chautemps bij zich ontbieden. Deze nam voorloopig de zending aan, en zette zich dadelijk aan het werk om medewerkers te vinden voor het vormen eener Regeering. De heer Chautemps verklaarde aan de pers dat het nieuw kabinet zich vooral zal moeten toeleggen op het herstel van het begrootingsevenwicht op het ver dedigen der parlementaire instellingen en op de buitenlandsche veiligheid der natie. Maandag morgen deelde de heer C. Chautemps aan de pers, de samenstel ling van het door hem gevormd ka binet mede. Het ziet er als volgt uit M.Cam. Chautemps Minister-Voor zitter en Binnenlandsche Zaken. M. Raynaldy Gerecht. M. Paul Boncour Buitenlandsche Zaken. M. Georges Bonnet Financies. M. Marchandeau Begrooting. M. Daladier Oorlog. M. Albert Sarraut Marine. M. Pierre Cot Luchtvaart. M.de Monzie Nationale Opvoeding M. Paganon Openbare Werken. M. Laurent Eynac Handel en Nij verheid. M. Queuille Landbouw. M. Lamoureux Arbeid en Sociale Voorzorg. M. Dalimier Kolonies. M. Ducos Pensioenen. M. Mistier Post, TelefoonTelegraaf M. Israel Openbare Gezondheid. M. Frot Handelsscheepvaart. De heer Herriot, wien de heer Cam. Chautemps om zijn medewerking ver zocht, moest deze om gezondheisreden weigeren. Om echter zijn solidariteit met het nieuwe Kabinet te toonen, zoo heeft de heer Flerriot aangenomen, om afgevaardigde te zijn bij den Volken bond en om Frankrijk te vertegenwoor digen bij de diplomatische zendingen. Onder voorzitterschap van den H. Jan de Hemptinne, heeft de commissie van binnelandschen handel een verga dering te Brussel gehouden. De vergadering heeft zich bezigge- ïouden met de herinrichting van de Belgische Vereeniging van Nijveraars die een gezamenlijk Belgisch merk wil len aannemen. Wanneer de Kamers eens tijd willen vinden om het wets ontwerp betreffende gezamenlijke mer ken aan te nemen, zal het Koopt Bel gisch praktisch kunnen verwezenlijkt worden. De commissie heeft een verslag goed gekeurd met het oog op de voortzetting van den veldtocht Koopt Belgisch Het middencomiteit van nijverheid zorgt er voor dat Belgische voortbren gers en verbruikers met elkander in voeling komen. Er zullen gemeenschap pelijke catalogussen verspreid worden. De commissie heeft haar spijt uitge drukt omdat de herinrichting van de commissie van openbare aanbestedin gen nog niet gebeurd is. Dezelfde commissie heeft de wensch uitgedrukt dat de provinciale en ge meentelijke besturen voor hun aanbe stedingen den toestand van de Belgi sche nijverheid zouden inzien. Niet al leen de prijzen maar ook de onrecht- streeksche lasten die op de Belgische economie drukken door bestellingen in den vreemde zouden onder de oogen moeten gezien worden. Op dat terrein is nog veel te ver richten. In alle landen wordt de natio nale markt op den eersten rang ge plaatst. Het is maar redelijk dat Belgie hetzelfde doet, als men ziet dat onze uitvoer deficitair is in Frankrijk, Hol land, Duitschland, Engeland en Ame rika. De raadgevers van president Roose velt verzekeren, dat de aanvallen, wel ke gedurende de laatste dagen op de monetaire politiek van den president werden gericht, niet het opgeven der huidige goudpolitiek ten gevolge heb ben gehad. Niettemin houden de ge ruchten hardnekkig aan, dat deze po litiek geleidelijk zal worden opgege ven, door den officieelen goud-aan koopprijs ongeveer op het huidige peil te handhaven en welke vermoedelijk aanleiding zouden geven tot een nieu we kapitaalsvlucht op groote schaal. Aangenomen wordt, dat president Roosevelt de huidige oppositie niet ongaarne ziet, daar hij van oordeel is, dat een dergelijke oppositie tegen de inflationistische goudpolitiek een nuttig resultaat zal opleveren zij zal name lijk het tegenwicht kunnen vormen te gen de radicale actie van hen, die naar inflatie drijven en er toe kunnen bij dragen een latere stabilisatie voor te bereiden. In sommige kringen is men de mee ning toegedaan, dat de officieele goud prijzen geen wijziging van beteekenis zullen ondergaan in afwachting van den afloop der financieele operaties van de schatkist van 1 5 December aanstaande. Van betrouwbare zijde wordt me degedeeld dat de Amerikaansche Schat kist geenszins voornemens is over te gaan tot inflatie voor de terugbetaling van de 72 7 millioen dollar aan staats fondsen, die vervallen op 1 5 December In officieele kringen geeft men noch tans toe, dat van nu tot 1 5 December alle plannen ddsaangaande door de omstandigheden volkomen kunnen ge wijzigd worden. Een sterke daling van de prijzen der grondstoffen of van het regeeringskre- diet, zou natuurlijk nieuwe maatregelen noodzakelijk maken. Maar de gunstige stemming van de Amerikaansche markt sluit naar allen schijn dergelijke mo gelijkheden uit. In het ministerie van Financies had Dinsdag een bijeenkomst plaats van hooge ambtenaren met vertegenwoor digers van de banket- en suikerbakkers. Het vraagstuk van de taks van 9 t.h. werd besproken. Men weet dat deze in getrokken zal worden, doch zij zal vervangen worden door een taks op sommige grondstoffen verbruikt in die bedrijven, zooals cristallisésuiker. Die taks zou geheven worden aan de bron. E3H Een merkwaardige operatie in Amerika. Reeds lang is het mogelijk één nier operatief te verwijderen, meters dar men weg te nemen of zelfs de geheele maag ook bij operatief verwijderen van een deel van de hersenen i3 in het leven blijven mogelijk, maar tot dusver was geen heelmeester er in geslaagd iemand bij wien één long weggenomen werd, in leven te houden. Wel waren enkele groote heelmeesters erg ingeno men met het wegnemen van een deel van een long, wat niet verandert aan het feit, dat de meeste zieken de ope ratie niet lang overleefden. Het is zeker de moeite van de ver melding waard, dat thans een Ameri- kaansch heelmeester er in geslaagd is een van de beide longen van een zieke in zijn geheel weg te nemen en deze zieke 5 maanden na deze geweldige be werking ingreep, nog in leven en in toenemende gezondheid verkeerde. Flet betrof een geval van kanker van een van de luchtpijptakken en de ge beurtenis is uitvoerig beschreven in het Journal of the American medical as sociation» van 28 October. (Graham en Singer uit St. Louis). De zieke was een van hun collegas van 48 jaar, bij wien verwijdering van het kwaadaardig gezwel niet mogelijk bleek zonder de geheele long, nog wel aan de linker zijde (dus aan de zijde van het hart) weg te nemen. Op uitgebreide schaal werden ribbestukken weggenomen, om zoo mogelijk het samenvallen van de borstholte aan die zijde te bevorderen. Zes weken na de operatie kon de zieke het gasthuis verlaten, nog geen maand later bestuurde hij weer zijn eigen au to! Flet opstel is verlucht met beschrij vingen, teekeningen en microfoto's van het preparaat, met foto's en roentgen- foto's van den zieke, zoodat aan de waarachtigheid van het verhaal te min der twijfel bestaat, waar het geval in een ernstig tijdschrift is beschreven en afkomstig blijkt te zijn van een groote universiteitskliniek. Dit geval is daarom van zoo groot belang omdat overal ter wereld het aantal gevallen van kwaadaardige ge zwellen van de long toeneemt en in een niet onbelangrijk deel van die gevallen het proces eenzijdig is en uitgaat van de luchtpijptakken, zooals in het be schrevene. Wordt er niet tot operatie overgegaan, dan kan men zonder over drijving zeggen, dat de kans op over leven bijna uitsluitend afhankelijk is van de onjuistheid van de gestelde diagnose en die kans is heel gering se dert de roentgentechniek zoo belang rijk verbeterd is. Met radium en met roentgenbestraling heeft men tot dus ver in dergelijke gevallen heel weinig succes kunnen boeken. Dat in dit geval de operatie geslaagd is, wil natuurlijk allerminst zeggen, dat alle gevallen van longkanker daardoor nu ook in eens kunnen worden gered. Zelfs in dit ge val zal nog in den loop der komende maanden en jaren moeten blijken of het gezwel radikaal is verwijderd, maar met al dit voorbehoud heeft men hier toch te doen met een heelkundige pres tatie van de bovenste plank. "met Purol Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met t Beste voor de handen Dooi 4 en ï'/i fr»In alle Apothtkf.t» STAD POPERINGHE. van ZAT. 25 NOV. 1933, te 5 u. 's avonds. De heer Burgemeester La Haye opent de vergadering op het gestelde uur. De Raad is voltallig. Een twintigtal toehoorders be vinden zich in de publieke omheining. Men gaat aanstonds over tot de bespre king van het dagorde. 1. Goedkeuring van het verslag der laatste zitting. De h. Secretaris Couttenier geeft lezing van dit verslag, dat zonder opmerkingen goedgekeurd wordt. Daarna vraagt Schepen Vandooren het woord om volgende verklaring te doen. De Raadsleden komen daar zooeven het verslag te hooren aflezen der bespreking welke plaats greep in de laatste zitting, be trekkelijk het vaststellen der gemeentelijke opcentiemen voor 1934. Sommige leden vroegen alsdan of de op centiemen die voor 1933 bepaald werden op 80, niet konden verminderd worden voor 1934, dit tengevolge eener vermoedelijke meerdere opbrengst van de belastingen en gezien de tusschenkomst van Stad in het Werkloozen- en Crisisfonds ging verminderd worden door de nieuwe wetsbepalingen. Ik voorzag dat de vermindering van op centiemen onmogelijk was en ziehier nu de klare bewijzen ervan. In afwachting van het innen der belastin gen, die aan de gemeente toekomen, staat het Gemeentekrediet ons kredietopeningen toe waarvan het bedrag berekend wordt in verhouding met de vooruitzichten beraamd door de Controol der Belastingen. Voor 1930 was deze kredietopening 600.000 fr., de intresten beliepen tot 18.600 fr. en men kwam tot een te kort van 70.400 frank. Voor 1931 was dit bedrag 500.000 fr. de intresten beliepen 24.600 fr. en bet te kort was 90.000 frank. Voor 1932 was dit bedrag 400.000 fr. de intresten beliepen 25.000 fr. en het te kort zal 33.000 frank zijn. Voor 1933 was dit bedrag 500.000 fr., de intresten beloopen 25.000 fr., mogelijks zal er geen te kort zijn. Tengevolge der slechte boerejaren, konden geene landbouwers meer aangeslegen wor den voor bedrijfsbelastingen of winsten. Ik geef U als voorbeeld de drie landbouwers raadsleden, hier tegenwoordig. Geeft de hop aan den landbouwer dit jaar eenige winst, het meerendeel van de andere artikels hunner uitbating bren gen hun deficiet bij. In den Handel ziet men meermaals het zelfde resultaat, het gewin op een artikel wordt vernietigd door het verlies op een ander, en geene belastingen kunnen geheven worden. Laat ons nu eens zien hoe de zaken staan met bet Crisis- en Werkloozenfonds. Uit een schrijven, dat ons over eenige dagen toekwam, vernemen wij dat we aldaar nog verschuldigd zijn Op einde December 1932. 10 Crisisfonds en bestuurskosten 141.888.40 Op einde voor Bijslag 148.520.90 Voor eerste halfjaar 1933. 10 Crisisfonds, bestuurs kosten en bijslag Januari- Februari, Maart, April 1933 101.398.82 Raming voor 't 2° halfjaar 1933, 5 boven afhouding van het gemeentekrediet gedaan 31.271.76 423.079.88 Voeg daarbij nog de afhouding van het Gemeentekrediet, wegens aandeel in Cri sisfonds, 11.886.15 fr. per maand, of voor 7 maanden 83.203.05 fr. Alsook nog den beloofden gemeentebij slag voor Mei 1933, welke ongeveer zal beloopen tot I 5.000 fr. En zoo komen wij aan eene schuld van rond een half millioen aan Werkloozen en Crisisfonds, en dit nog zonder de sommen die zullen noodig zijn voor 1934. Cij ziet, Mijnheeren, dat er absoluut geen spraak kon zijn van het verminderen der opcentiemen voor 1934 en dat het behoud van deze op 80, zooals voor 1933, ten volle verrechtvaardigd is. Ik verhoop dat dezen klaren uitleg U allen zal bevredigen. In Vlamertinghe werden de opcentiemen van ambtswege gebracht op 132. Te Vper, over eenige dagen,stemde den gemeenteraad: 90 opcentiemen op grondbelasting, op in komsten, op roerende goederen en op het mobilair 25 opcentiemen op wedden, loonen en pensioenen van openbare of private ambte naren en bedienden. Taksen op voertuigen en straatgebruik. 25 opcentiemen op openbare vertoonin gen, cinemas, danszalen, enz. En nog veel andere taksen, zooals op de Velos en de Begravingsdiensten. Thans zou er spraak zijn dat de gemeen ten, bij het Gemeentekrediet, eene leening zullen kunnen aangaan om hunne verach- terde schulden, van allen aard, te vereffenen. Zulks ware eene gepaste oplossing om de gemeenten uit hunnen neteligen toestand te helpen en klaarte in hunrje finanties te brengen. Binnen korten tijd zal de Commissie van Financies bijeengeroepen worden om de Be grooting van 1934 grondig te onderzoeken. 2. Goedkeuring van de politie-verordening opgemaakt om het aanleeren te verbieden in 't openbaar, op grondgebied Poperinghe, van oefeningen door de Dinasocgroepeeringen, om zoo hunne leden eene militaire opleiding te geven. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 3. Wijziging te brengen aan de formuul voor het bereken van den gasprijs voor do openbare verlichting der stad. De h. Secretaris geeft lezing der voorge stelde wijziging. H. Burgemeester. Wij vinden dat da nieuwe formule niet slechter is als de voor gaande. Schepen Vandooren. De gasprijs. zoo als gij weet, is gesteund op den prijs der ge- distileerde kolen, en op den prijs der loonen, twee basissen welke nog al dikwijls aan ver andering onderhevig zijn. In plaats van te steunen op de werkelijk gedistileerde kolen, zou men als basis nemen de Belgische braisetten 15/30 die door Ko ninklijke Besluiten aangenomen worden en waarvan de prijzen alle drie maanden door de Regeering bekend gemaakt worden. Ver voerkosten zijn gemakkelijk te controleeren, en voor wat het loon betreft zou voor den prijs van het gas een plaatselijk loon aange nomen worden. Gij moet weten dat in de fabrieken in het Walenland, vele dampen, die vóórdezen weg vlogen, alsnu opgenomen worden en tot gaz verwerkt worden. Zij worden alsdan door onderaardsche leidingen naar de gasfabrie ken, onder andere in onze Provintie, aan voordeelige voorwaarden afgestaan. In de fabrieken die Poperinghe van gaz bedienen, geschied zulks reeds. Enkel worden er aldaar ovens onder werking gehouden en dit om in geval er in de Cockovens van Henegouwen werkstaking zou uitbreken of groote herstellingen dienden uitgevoerd te worden. Verscheidene leden vragen nieuwe lan taarns op afgelegen wijken die nu van alle verlichting beroofd zijn, bijvoorbeeld waar er nieuwe huizen gebouwd worden, op de Komstraat, het nieuw kwartier achter de Statie, zelfs ook op de Valkenberg. Schepen Gombert. Daar het ons toege laten is op sommige hoeken electrische lam pen te plaatsen, zou men van alle kostelijke gasleiding kunnen afzien. Zulks ware voor- deeliger voor Stad, want wij moeten onze uit gaven trachten te verminderen. Voor het overige vind ik geen opmerkingen te doen aan de wijziging van ons gaskontrakt. Schepen Vandooren. Op punt van open bare verlichting blijft onze stad niet ten ach teren. Men ziet er 145 gaslantaarns en ver scheidene electrische lampen. Ik vind het nochtans noodzakelijk de nieuwe wijken be hoorlijk te verlichten. H. Burgemeester. De voorgestelde wij ziging aan ons Gaskontrakt voordeelig zijnde, stel ik voor deze goed te keuren. Algemeene bijtreding. 4. Aansluiting van gansch het gemeente- personeel bij de Provinciale Pensioenkas der Gemeentebedienden. De h. Secretaris geeft lezing van een om zendbrief van den H. Gouverneur, gevolg van een Ministerieel Rondschrijven. Hieruit vernemen wij dat met I Januari aanstaande, de gemeenten zullen verplicht zijn in te staan voor het aansluiten van hun personeel aan de in het Centraal Bestuur opgerichte omslagkas. In West-Vlaanderen bestaat er reeds een Provintiale Pensioenkas, waaraan de Provin tie- en Gemeentebedienden reeds voor het meerendeel aangesloten zijn. Poperinghe is in dit geval. Schepen Vandooren. Wij dienen dus een beslissing te nemen. Houden wij onze bedienden aangesloten bij de Provintiale Kas of gaan wij over tot de omslagkas van het Centraal Bestuur H. Burgemeester. Morgen is er eene vergadering te Rousselare, waarop de voor of nadeelen beider inrichtingen door de be langhebbenden zelf zullen voorgelegd en be sproken worden, ons personeel zal er ver tegenwoordigd zijn. H. Brutsaert. Wij zouden misschien on ze beslissing kunnen verdagen tot na de bij eenkomst van morgen. Schepen Vandooren. Ja maar het Pro- vintiaal Bestuur wil eene beslissing voor 1 December aanstaande. H. Lefebvre. De Provintiale Pensioen kas vind ik de beste en de voordeeligste, vol gens mijne meening. Schepen Vandooren. Ik moet nochtans doen opmerken dat de vroegere Provintiale Pensioenkas ontbonden werd over eenige ja ren met een deficiet van rond de 6.000.000 fr. zoo ik mij niet bedrieg. Voor de dekking ervan zijn de aangeslotene van toen verplicht jaarlijks een bijlage te betalen van 2 waar bij de Gemeente I voegt, dit al boven dq

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1