Separatisme als Misdaad. SPROETEN SPRUTOL ZONDAG 20 MEI 1934. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT DE FISCALE HERVORMINGEN. komen vroeg in het voorjaar. Voorziet Udaarom tijdig van een pot BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID. DRINK KRONEN PILSNER DE KWESTIE VAN DE ONTWAPENING. MILITIE-DIENST. DRINK KRONEN PILSNER 14* JAAR. NUMMER 20. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN GAZET TAS POPERIBGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Louse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgis, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen ra- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. TWEE WETSONTWERPEN. WIE GEEN BELG WIL ZIJN, DIE WORDE UIT DE BELGISCHE GEMEENSCHAP GESTOOTEN. Tot de regeeringstafel schijnt het dan toch eindelijk te zijn doorgedrongen, dat een Natie, zoowel als een individu slechts respect waard is, als zij zich- zelve doet eerbiedigen. De twee wetsontwerpen door den heer Janson, minister van Justitie, op het bureel der Kamer neergelegd, be oogen de kwalificeering van het sepa ratisme tot een misdaad en dezer be straffing in bepaalde gevallen met ver lies van de Belgische nationaliteit. Zijn toelichting van het eerste wets ontwerp vangt de heer Janson aan met deze eigenaardig geformuleerde, maar volkomen juiste bepaling van het be grip nationaal grondgebied Het nationaal grondgebied is, als 't ware, het lichaam van de persoon die Belgie heet, de voorwaarde zelve van haar bestaan En verder luidt de tekst van den mi nister dan De onschendbaarheid van 't grond gebied verdient dus evenzeer bescher ming als de bijzonderste van onze po litieke instellingen zooals het men- schelijk leven vanwege de strafwetten een bescherming krijgt, veel strenger dan welke rechten ook, welker kren king door straffen bedreigd worden Dat is heel schoon gezegd, en in het Fransch klinkt het nog wel zoo schoon, maar 't kan allicht duidelijker. De minister wil eenvoudig zeggen, dat hij den Belgischen Staat beschouwt als een individu en hem door de wet ten beschermd wil zien zooals eiken zijner burgers afzonderlijk. En indien thans nog niet overgegaan werd tot een daadwerkelijke poging tot moord op den Belgischen Staat, dan wil hij dat deze Staat voortaan ook geniete van de wet die doodsbedreiging tegen een individu strafbaar stelt. Dat beteekent dan De regeering zal voortaan niet meer lijdelijk blijven toezien, tot dat zij die de Natie vernietigen willen, tot revo lutie zullen overgaan, maar reeds in grijpen overal waar maar het inzicht aan den dag treedt om een moordaan slag op den Staat te plegen. En zoo zullen reeds onder toepas sing van de strafwetten vallen allen die, door redevoeringen in 't openbaar door geschriften of teekeningen, het publiek tot een aanslag op de eenheid van de Natie en de onschendbaarheid van haar grondgebied zouden hebben opgehitst, of die tot dit doeleinde ben den zouden aangevoerd, of ervan deel zouden uitgemaakt hebben. Propaganda met woord, geschrift en beeld zou gestraft kunnen worden met gevangenzitting van zes maanden tot drie jaar, met een boete van 1 00 tot 5000 frank en met een ontzegging tot drie jaar toe van de burgerrechten, en deze zelfde straffen zouden ook de le den van separatistische vereenigingen bedreigen. ...Terwijl de leiders dezer vereeni gingen zich blootstellen zoudleri aan een gevangenisstraf van één tot vijf jaar, aan een boete van 500 ot 10.000 frank en aan het verlies van hun bur gerrecht, gedurende vijf tot tien jaar. Dit wetsontwerp beoogt natuurlijk in de eerste plaats de Groot-Neder- landsche beweging, die, in den vorm van het zoogenaamde Dietsch nationaal solidarisme, reeds een begin van daad werkelijkheid gekregen heeft. Inderdaad heeft deze partij zich reeds militair ingericht om tegen den Belgischen Staat een offensief tot dezes verbrokkeling,ten bate van een vreemd land, te ondernemen. Maar, hoe weinig beduidend een soortgelijke beweging aan Waalschen kant ook moge zijn, toch zullen even goed als de Groot-Nederlanders, onder de toepassing van deze nieuwe wet moeten vallen de even hondsdolle wal linganten die Frankrijk als hun natuur lijk vaderland proclameeren. Tot de eenen zoo goed als tot de anderen heeft het Belgisch gezag te zeggen Als gij uw Belgische natio naliteit veracht en uw vaderland in een ander land wilt zien liggen... trekt dan naar dat ander land toe Zoo uitdrukkelijk wil minister Janson dit laatste bevel evenwel nog maar ge geven zien aan diegenen onder de se jjparatisten, welke als Belg niet geheel zuiver op de graat zijn aan hen die op een of andere manier, krachtens wetten of gunsten, de Belgische natio naliteit zouden verkregen hebben, in j't kort aan allen die bij hun geboorte nog geen Belg waren, en die thans van hun verkregen inburgering hier gebruik zouden maken om anti-nationale pro paganda te voeren. Dezen zouden geheel en al van hun burgerrechten ontheven worden, ter wijl voor de als Belg geboren separa tisten slechts opschorsing van deze bur gerrechten voor een door de tribunalen te bepalen tijdsverloop wordt voorzien en dat achten we een zwakke plek nog in het wetsontwerp van den heer Janson. Indien de separatisÉen zeiven een moment hun logica willen raadplegen, dan moeten ze het toch volkomen na tuurlijk vinden, dat men hen buiten de gemeenschap der Belgen bant. Dan ontheft men hen toch maar van een last, dien ze met tegenzin dragen, steekt hun toch maar een handje toe bij al de inspanning die ze doen om het Belgische juk af te werpen. Wat kan een fronter, die het geestig vindt, op zijn eenzelvigheidskeart, den naam van Belg door te schrappen, na tuurlijker vinden, dan dat de Belgische wet, instede van hem hiervoor te be boeten, tot hem zegt Gij wenscht geen Belg meer te zijn, goed vriend, gij zijt het niet meer. En trek nu ver der maar uw plan. En dan mogen ze nog blij toe zijn, indien de Belgische Staat hen nog op zijn grondgebied laat verblijven... met een Nansen-pas desnoods, wanneer hun natuurlijk vaderland hen niet als burger wenscht op te nemen. Hun toestand zou dan worden als deze van iederen anderen vreemdeling in het land... waar zij zichzelven toch ook als vreemdelingen beschouwen, is 't niet waar Zij zouden te voldoen hebben aan al de verplichtingen, den burgers der Natie opgelegd, maar van alle medezegginschap in de zaken van de Natie worden uitgesloten. En wat is er logischer dan ook dat weer Is het al geen stapel-krankzinnigheid dat men in de Kamer en in de bestu rende lichamen van het Land, lieden duldt, die er komen met het onbe- schaamd-uitgesproken doel om dit Land te vernietigen En... hen daar voor dan op den koop toe nog dik betaalt uit de kas van het Land Maar aan dezen onzinnigen toestand zouden de wetten, thans door den heer Janson ingediend,ook een einde maken. Natuurlijk Wanneer door deze wet ten het separatisme eenmaal als een misdrijf strafbaar zou zijn gesteld, dan spreekt het toch vanzelf, dat geen volksvertegenwoordigers meer gekozen zouden kunnen worden, met een pro gramma dat voor iedereen de vrijheid om te stelen en te moorden reclamee ren zou. Doch tot zoover zou men het voor de separatisten nog niet eens moeten laten komen, eenmaal dat de wetten van den heer Janson van kracht zou den zijn. Inderdaad, hoe zouden de separa tisten nog kunnen opkomen bij de ver kiezingen, wanneer iedere openbare propaganda voor hun partij reeds straf baar zou wezen, wanneer de redenaars op hun meetings, de opstellers van hun bladen, plakbrieven en vlugschriften, reeds direct vervolgd zouden kunnen worden en hun candidaten, zoogauw ze hun programma ontwikkelen zou den, reeds bij den kraag gevat en voor een zekeren tijd van hun burgerrech ten beroofd Om te beginnen dan reeds van hun recht om zich als afgevaardigde des volks te doen kiezen. De separatisten kunnen alzoo heel bitter gezind zijn tegen den heer Jan son, maar ze kunnen niet onkennen, dat hij al het gelijk, en al de logiek langs zijnen kant heeft, en dat, in zijn plaats, zij allang hetzelfde gedaan zou den hebben. N. G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Bij ons en elders... Onze lezers weten dat er in ons land een fiscale commissie werd aangesteld om naar middelen uit te zien ten einde, Ions fiscaal stelsel te vereenvoudi gen en ten 2. de fiscale lasten in de mate der mogelijkheid te verminderen. Talrijke voorstellen werden gedaan, maar tot nu toe is geen enkele beslis sing gevallen. In Frankrijk wordt de kwestie ins gelijks onderzocht, en daar is men tot het eigenaardig besluit gekomen, dat men de belastingen moet verminderen om de inkomsten van den Staat te vermeerderen. Hoe paradoxaal deze woorden ook mogen klinken is het de zuivere wer kelijkheid en daarin ligt de gezonde oplossing van de fiscale hervorming te zoeken. Wie te veel takseert, doodt de be lastbare stof. Dat is een waarheid, die door de laatste regeeringen, niet bij ons, maar in meest alle andere landen, en ook in Frankrijk boven het hoofd werd ge zien. De tijd is gekomen van het geweer van schouder te veranderen. De belastingen moeten verminderen. Niet alleen zal men zoodoende een groote verlichting brengen aan de be volking, maar de schatplichtigen zullen zich gemakkelijker en sneller van hun ne belastingen kunnen kwijten, zonder tot dwangmaatregelen zijn toevlucht te moeten nemen, die altijd zeer ontstem mend en meestal weinig rendeerend zijn. Wij zouden in dien zin treffende voorbeelden kunnen aanhalen van wet telijke verkoopingen, die nog de kos ten van proceduur en van deurwaarder niet hebben opgebracht. Aan dergelijke practijken dient dus een einde te worden gesteld. Maar de belastingen verminderen zal een ander voordeel hebben, een onrechtstreeks voordeel weliswaar, maar dat niet te onderschatten valt de vermindering van de verkoopprijzen en meteen de vermindering van de kos ten van bet leven. En, laten wij het maar zeggen in een periode van deflatie, zooals we nu be leven, is het dringend noodig de le vensduurte in groote mate te doen ver minderen. Dat de Staat de lasten vermindere, en men zal dadelijk zien, dat de bur gers, neringdoenden, handeldrijvers en zakenlieden met meer moed hun taak zullen aanvatten. Hoop en verlichting zal komen in de gemoederen der men- schen en een nieuw leven zal het maat schappelijk lichaam bezielen. In Frankrijk is men ook van mee ning dat de voordeelen moeten eindi gen, die zekere organismen genieten. Dezelfde misbruiken bestaan bij ons in de coöperatieven, die niets dragen van de fiscale lasten en zoodoende een doodende concurrentie aandoen aan onze burgerij. Voegen wij erbij, dat dergelijke coöperatieven meestal hun geld storten in politieke organismen, waar ze het strijdfonds gaan voeden. De Franschen willen insgelijks de belastingen op het vervoer verminderen omdat men zoodoende alleen tot een vermindering van den verkoopprijs der producten kan komen. Ook bij ons heeft de regeering een verkeerden weg ingeslagen op dit gebied. Mogen wij verhopen dat hieraan in den kortst mogelijken tijd een geluk kige verandering zal komen Verkrijgbaar in alle Apotheken. BIJNA 100 JAAR OUD. De ouderdomsdekenin van Hem, een dorpje nabij Roubaix, de weduwe Dia- cre, geboren op 6 Mei 1835 te St. Sau- veur, in Belgie, heeft, zooals uit haar geboortedatum blijkt, haar honderdste jaar ingezet. De 99-jarige woont reeds 74 jaar in dezelfde straat, in de rue de la Rianderie, in het kwartier van de Citadel, De Belgische Bank van den Arbeid laat in het Staasblad een oproep ver schijnen, waarbij de aandeelhouders verzocht worden een nieuwe algemeene vergadering bij te wonen op Donder dag 31 dezer in het Artistenhuis, te Brussel. De dagorde voorziet het verder af handelen van de punten, die reeds voorgebracht werden in voorgaande vergaderingen. Het betreft hier de goedkeuring van de balans voor het maatschappelijk jaar 1 933 met de daar aan verbonden wijzigingen, vermits zekere posten van de activa sedert 3 1 December in waarde verminderd zijn. Ook dienen de benoemingen van de beheerders bekrachtigd te worden. Ten slotte wordt, in den oproep, ook het vaststellen van een buitenge wone algemeene vergadering voorzien, waarop vermoedelijk over het lot van de bank zal beslist worden. Het derde punt doet voorzien dat er nog geen oplossing is gevonden en nog geen vaste beslissing zal getroffen wor den, vermits men gaat voorstellen la ter een buitengewone vergadering der aandeelhouders bijeen te roepen. EEN ARTIKEL VAN MUSSOLINI. Mussolini publiceerde in de Ber liner Boersenzeitung» een artikel «Ont wapening of wapening Voor het laatst, schrijft hij, zal ik mij heden met ontwapeningskwestie3, met de ontwapeningsconferentie en met de vooruitzichten die er zich bezig hebben te houden. Deze vooruitzichten wijzen erop dat de ontwapeningsconferentie geëindigd is en dat een conferentie der wape ning een aanvang neemt. Na een overzicht van den stand van het ontwapeningsvraagstuk gegeven te hebben, komt de Duce tot de slotsom dat zich op het oogenblik geen ander alternatief biedt, dan het Italiaansche ontwapeningsplan aan te nemen, of een wapeningswedloop te beginnen. In geval van mislukking zullen de gewapende naties een wapeningswed loop beginnen en Duitschland zal het zelfde doen. Niemand zal Duitschland daarin kunnen verhinderen, want daar toe zou maar een middel bestaan de preventieve oorlog Frankrijk weet echter, dat het in geval van een pre ventieven oorlog niet op de solidari teit zou kunnen rekenen, die het in den laatsten oorlog geholpen heeft, toen de strategische overwinning aan de Marne door de onzijdigheidsverklaring van Italië mogelijk gemaakt is. Terwijl reeds de bezetting van het Ruhrgebied tot hardnekkigen lijdelij- ken tegenstand leidde, zou waarschijn lijk op het oogenblik een bezetting van Duitsch gebied op zulk een krachtda- digen tegenstand stuiten dat de pre ventieve oorlog spoedig in een werke- lijken oorlog zou veranderen, die ver moedelijk zeer lang zou duren en on telbare offers aan mannen en kapitaal zou eischen. Ik geloof, aldus de Duce, dat een door Hitier geleid Duitschland hefti- gen tegenstand zou bieden tegen elk militair optreden van Frankrijk. Op den dag waarop de afgevaar digden ter ontwapeningsconferentie zouden verklaren, dat ontwapening een schoone, maar gevaarlijke hersenschim is, zal de Volkenbond alle beteekenis verloren hebben. Zijn politiek die blijk baar een statenblok verhinderen wil, zou vervangen worden door de voor- oorlogsche politiek en ten slotte zal dan het kanon weer spreken. Ik schrijf deze woorden niet zonder diepe bezorgdheid. Een ontwapenings conventie zou de wereld een tijdperk van stabiliteit gegeven hebben. Misluk king van de conferentie opent de deur voor onzekerheid. Wellicht is Engeland bereid zijn laatste kaart uit te spelen, namelijk door zijn macht en zijn prestige in te zetten. De wereld wacht daarop sinds weken en in het bijzonder nu, een tijd stip waarop het niet om het eind van kabinetsvoalities gaat maar om het le ven van millioenen en om het lot van ^Europa. Ingevolge het Ministerieel besluit van 28 Febr. 1934, worden AL de in November en December 1915 geboren jongelingen, ambtshalve bij de lich ting 1936 gevoegd. Zij zullen dit jaar niet voor het Wervingsbureel geroepen worden en hoeven even zoo min een aanvraag om uitstel, 't zij onbepaald of gewoon, in te dienen. De aanvragen om uitstel dezer jongelingen, die toch mochten worden ingestuurd, zullen als niet toegekomen beschouwd worden. Voor de lichting 1935 zal geen enkele vraag om vervroegde indiensttreding worden ingewilligd. De Lichting I 935 zal dus bestaan uit 1De Jongelingen geboren van I Januari tot 31 October 1915. 2. De uitgestelden. 3. De verdaagden. 4. De vreemdelingen, die voor den leeftijd van 44 jaar de hoedanigheid van Belg hebben verkregen en bij deze lichting zijn gevoegd. Onbepaald Uitstel. Men weet dat de aanvragen om on bepaald uitstel en de vragen om uitstel van I jaar, moesten gedaan worden tusschen 1 Mei en 20 Mei. Dit hebben wij twee weken naeen in ons blad aan gekondigd. Daar er in het algemeen zooveel ver schillenden uitleg gegeven wordt over de voorwaarden om uitstel te kunnen bekomen, achten wij het noodig eens art. 1 0 der miliciewet te bespreken. Wie heeft recht op onbepaald uitstel Art. 10 zegt het volgende De eerste opgeroepene van een gezin van minstens 6 kinderen, die zulks aan vraagt voor zooveel, dat het gezin bui ten het loon van den militieplichtige zelf het dubbele niet overschrijft van het minimum inkomen, dat gedeeltelijk van de belasting vrij is. Het is dus niet alleen den oudsten zoon die vrijstelling kan bekomen, deze kan het voorrecht verzaken ten gunste van een jongere daar het onbepaald uitstel mag verleend worden aan de eerstopgeroepene die het vraagt. De aanvraag om onbepaald uitstel kan dus door niemand ander dan door den ingeschrevene zelf gedaan worden. Nogal dikwijls is er verwarring van art. 10 met art. 57/1 en 57/2. Art. 1 0 is onbepaald uitstel en kan slechts eenmaal aan een gezin toege- taan worden. Art. 5 7/2 daarentegen kan aan meerdere leden van een gezin worden verleend doch slechts wanneer het aan tal aangewezene voor den dienst de 44.000 overschrijdt. Art. 5 7 is dus geen recht zooals dit voor Art. 1 0 wel voorzien is door de wet. Over art. 5 7 zullen wij verderen uit leg geven, wanneer de tijd der ver richtingen van het wervingsbureel aan gebroken zal zijn. Elk militieplichtige kan een uitstel van oproeping van één jaar bekomen dat kan hernieuwd worden zoolang hij wegens zijn ouderdom tot een der laat ste vijf lichtingen behoort. De aanvragen om uitstel worden zonder andere formaliteiten ingewil ligd, indien het getal ervan, voor ge heel 't land geen I 5 t.h. van 't aantal ingeschrevenen der lichting overtreft. Zoo de 1 5 t.h. wel zijn overschreden dan staat de militieraad de uitstellen toe aan in volgorde 1- Aan de zeeofficieren-leerlingen van de zeevaart en de visschersscholen aan de geschoolde machinisten sto kers en matrozen van het staatswezen, de koopvaardijschepen en de visschers vloot. 2. - Aan hem die de onmisbare steun is van vader en moeder of van een dezer of zijn deze overleden, van zijn groot ouders of van een dezer, ofwel van een of meer ouderlooze broeders of zusters. Om een militieplichtige als onmis bare steun te kunnen aanzien, moet het ingebracht bedrijfsinkomen voor den onderhoud van het gezin onmis baar zijn Moet de vader of de grootvader overleden of 60 jaar oud zijn Mag de vader, de moeder niet voor de aanvullende personeele belas ting zijn aangeslagen Mag het gecumuleerd inkomen voor vader en moeder niet hooger zijn dan een derde van het minimum-inkomen dat gedeeltelijk van de belasting vrij is. 3. - Aan den vader weduwnaar met een of meer kinderen. 4. - Voor broederdienst. 5. - Aan den eerstopgeroepene van een gezin met ten minste 5 kinderen in leven. 6. - Aan hem, die een onderwij», studie of leerbelang kan doen gelden. 7. - Aan hem, onmisbaar in 'n land bouw-, nijverheids- of handelsbedrijf. 9. - Aan hem, in de kolonie of in den vreemde verblijvend, groot nadeel zou veroorzaken. In princiep heeft dus ieder militiaan het recht een uitstel van I jaar te vra gen, Het is alleen wanneer het aantal vragen 1 5 overtreft van het aantal militianen en dit voor gansch het land, dat de militieraad tusschen komt om over de vragen der belanghebbenden te beslissen- Aanvragen artikel 12. Uitzonderings- en speciaal uitzonde ringsuitstellen. Art. 12a voorziet dat de jongelin gen I) zeelieden, 2) onmisbare steun, 3) vader weduwnaar met een of meer kinderen, die de voorwaarden vervul len en niet meer behooren tot een der vijf jongste lichtingen drie ach tereenvolgende uitzoncjeringsuitstellen kunnen bekomen bij beslissing van den militieraad. Art. 12 b. Hij die deze 3 uitzonde ringsuitstellen zal bekomen hebben zal van dienst in vredestijd ontslagen zijn. Art. 12c. Ten voordeele van zekere reeksen bijzonder belang inboezemen de militianen wordt in lit. c uitzonde ring gemaakt voor wat betreft het oo genblik waarop de militiaan definitief van den dienst in vredestijd ontheven zal worden. Deze reeksen zijn I de eenige zoon, onmisbare steun van zijn vader en moeder ten minste 60 jaar oud of van een van beiden. Zoo de vader en moeder in leven zijn, moeten beiden den ouderdom van 60 jaar hebben bereikt. 2). De oudste zoon, onmisbare steun zijner moeder-weduwe met ten minste 4 kinderen ten haren laste de ou derdom der moeder is van geen belang Door kinderen ten laste verstaat men de broeders of zusters van den militi aan, hij zelf uitgezonderd die uit hun eigen handen of geestesarbeid de noodige inkomsten tot het onder houd der familie niet trekken. 3). De onmisbare steun van een of meer ouderlooze broeders of zusters van minder dan I 6 jaar. De militiaan behoorende tot een de zer reeksen zullen van den dienst in vredestijd ontslagen worden zoodra zij ophouden tot een der 6 laatste lichtin gen te behooren voor zooveel de 3 laatste uitstellen door den militieraad toegekend worden. Het is dus van groot belang dat de ingeschrevenen die de toepassing dezer speciale schikking mogen inroepen, ze aanvragen na drie gewone uitstellen te hebben bekomen. TeVenh zullen zij voorzichtigheids halve, terzelfdertijd een gewoon uit stel aanvragen, derwijze dat zij. indien het speciaal uitstel door den Militieraad mocht geweigerd worden, zij later om de gunst van het uitzonderingsuitstel, voorzien bij litt. a van art. 1 2 zouden kunnen verzoeken. Van belang is ook te weten dat de militiaan, die ten gevolge van het over lijden van een zijner familieleden, mocht komen te verkeeren in en van onderstaande gevallen 1Onmisbare steun van vader of moeder, of een dezer, ofwel van een of meer ouderlooze broeders of zusters. 2. Vader weduwnaar met een of meer kinderen. Na het verstrijken van den termijn, waarin de vragen om uitstel moeten worden gedaan 1 tot 20 Mei) zelfs wanneer hij reeds onder dienst is een vraag om uitstel mag indienen, bij aangeteekenden brief gericht aan den H. Gouverneur der Provintie, gestaafd door een uittreksel uit de akte van het ingeroepen overlijden. Zulk gewoon uitstel van I jaar, kan slechts bij beslissing van den Militie raad verleend worden. Wordt het uit stel hem verleend dan wordt hij op nieuw bij de wervingsreserve ingedeeld Om dit artikel te sluiten kunnen wij niet genoeg aandringen, dat allen die in bijzondere gevallen zouden verkee ren,zich tot het Gemeentebestuur hun ner verblijfplaats zouden wenden om hierover naderen uitleg te bekomen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1